Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) Madoc válasza Zoleee83 (#14200) üzenetére


Madoc
veterán

Megfogtad a lényeget, igen.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#14202) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Tisztelettel érdeklődnék, hogy a One X-hez képest a next gen olcsóbb verziója mennyiben jelentene előrelépést?
Jelenleg sokszor One S tulajdonosként hajt az újdonság ereje, de amennyiben a One X vs Series S belépő verzió között nincs, vagy minimális a differencia (plusz ugye elég nagy mínusz, hogy 512-es a háttértára a next gennek), akkor megfontolnám akár, hogy egyelőre még maradnék a kifutó verziónál...

Köszi a tippeket!

(#14203) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Kíváncsi vagyok így két héttel a megjelenés előtt a Konzolvilág mikor hívja majd fel a maradék előrendelőt. (Érdekesség, hogy rendelésemnél megjelent egy olyan kiírás hogy "AJÁNDÉKTÁRGY")

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#14204) Solten válasza HagaNRG (#14202) üzenetére


Solten
addikt

Hi, One S-rol nyugodtan valthatsz Series S-re. Olvass vissza par(szaz) hozzaszolast, mar ki lett targyalva... :D A One X-re epulo architektura mikor mutatkozott be? 2014?? Lehet meg egyaltalan kapni (uj)?

Saor Alba

(#14205) Zoleee83 válasza oriic (#14203) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nekem is ott az ajándéktárgy, de ha "kinyitod" azt a fület kiderül belőle hogy -> Bundle kedvezmény -> ajándéktárgy, fölötte pedig a CP2077 digitális Xbox One kód.
Tehát erre vonatkozik az ajándéktárgy.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#14206) Jinxb1rd válasza Zoleee83 (#14205) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

És csak azoknak akik már megrendelték? Ajándék CP2077? :F

We are only Stardust...

(#14207) Steve1207 válasza Jinxb1rd (#14206) üzenetére


Steve1207
veterán

Volt CP bundle csomag egy ideig.

.

(#14208) Jovanny2 válasza Jinxb1rd (#14206) üzenetére


Jovanny2
őstag

Majdnem ajándék, 7000 Ft-tal volt több a bundle.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#14209) Janusz001 válasza RudY (#14173) üzenetére


Janusz001
őstag

Nekem engedett 3 év EA playt megvásárolni.

(#14210) oriic válasza Zoleee83 (#14205) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Közben látom. Kicsit félreértelmezhető, de nem izgat. Akarom ezt a gépet már. :B

Live-Die-Respawn

(#14211) ρσгτσ válasza HagaNRG (#14202) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Annyit kell átgondolnod, hogy elég -e neked a fele annyi tárhely. Illetve az sem lényegtelen mindenkinek, hogy all digital verzió.

Amúgy párszor tényleg átrágtuk a témát korábban a beltartalommal együtt. Érdemes rákeresni.

Használt piacon sanszos be fog esni (még jobban) rendesen az OX ára is november környékén....de én például már az új verziók felé tenném le a voksom.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#14212) i@lex válasza Madoc (#14199) üzenetére


i@lex
őstag

Úgy kb bokáig fosom le, én kapjam meg tizedikén, minden mást lesz@rok. :)

Felőlem 3 db-ot is eladhat az MS.

[ Szerkesztve ]

(#14213) AMD Power válasza oriic (#14210) üzenetére


AMD Power
titán

Ne aggódjál kölcsönös az érzés. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14214) Jovanny2 válasza ρσгτσ (#14211) üzenetére


Jovanny2
őstag

A használt XO ára kérdéses azért. Hamarosan elkopik a polcokról, és szerintem sokan döntenek majd amellett az SS-sel szemben. Függetlenül attól, hogy új generáció vs. régi, de sokan akkor is a Tflops és a tárhely méretet fogják nézni, na meg az árat (bár mi tudjuk, hogy nem ezek határozzák meg a teljesítményét).

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#14215) ρσгτσ válasza Jovanny2 (#14214) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Persze, ez egyértelmű. Csak nem tudom őt milyen indokok vezérlik konzol vásárlás során. Mert ha valaki ritkán kapcsolja be, vagy csak nem áll úgy anyagilag, akkor még mindig jó alternatíva lehet az OX.

Tehát akinek például a tárhely és a lemez fontos, de nem engedheti meg magának a közel 2 kilós konzolt, annak alternatíva. Vagy szimplán nem érdekli annyira a téma, mert ritkán játszik.

Használtan amúgy ki lehet fogni jó bizniszeket. Sokan idén vettek X -et és még bőven van rá garancia, de generációt szeretnének váltani. Így időnként egész jó áron hozzá lehet jutni kb. fél éves gépekhez.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#14216) AxBattler válasza Jovanny2 (#14214) üzenetére


AxBattler
félisten

A vásárlók többségének lövése sincs a TFLOPS-okról, és arról sem, hogy mire elég az 512GB.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14217) ρσгτσ válasza AxBattler (#14216) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Másodiknak azért mindenki utána tud járni, hogy mennyire elég az ő igényeihez....ha az elsőt nem is annyira érti. Csak meg kell nézni mennyit pakolgat fel egy-egy játék, ami neki fontos lehet.

Én például magamról tudom, hogy nekem az SS kevés alap tárhelyben. Nem vagyok az a fajta, aki egy-két játékkal tolja ezerrel. Az számomra túl monoton. Most is 18-20 van fent a gépen, és lassan törölgetni kell róla, mert pár jó cucc be fog jönni EA -ről is.

Ezért IS döntöttem az SX mellett.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#14218) Baltazár123 válasza ρσгτσ (#14217) üzenetére


Baltazár123
senior tag

A tárhely nekem is kényes pont, ezért nem 100%, hogy SS lesz, csak 80% egyelőre.Elnézve viszont az SSD-k fejlődési ütemét, 2 évet kell kibírnom kb és lesznek 1-2tb-os bővítők értelmes áron. Illetve meg kell nézni, hogy külső SSD-re mentve a játékot, mennyire életképes a dolog. Mert állítólag onnan seperc alatt lehet visszamásolni. Gyakorlatilag gép bekapcs, elmegyek csinálok egy bodza szörpös italt és már mehet is a játék. Ez még beleférne, hogy egy gyors háttértáron tartom az engem és a családot érdeklő játékokat és azokból 5-6 darab játszható a benti SSD-ről. Ez nem tűnik nagy kompromisszumnak, ha gyorsan át lehet másolni és erről azt olvasni, hogy nagyon gyors lesz a telepítés külső SSD-ről.
A használt XoX árak engem nem győztek meg. 70e alatt elkapkodják, tehát vagy szerencsés vagyok vagy ismerőstől veszem. Használt kontit én nem szeretem, hanem azt szeretem ha mi törjük be. Igen, ez az én heppem, de az én esetemben ez még inkább csökkenti az árkülönbséget.
Az SS-ben klasszisokkal jobb a processzor, a ram, az ssd és a kiszolgáló hardver is. Több játékról is mondták, hogy cpu limites az XoX-en (meg úgy általában az XoX hardvere nem kiegyensúlyozott a cpu gyengesége miatt).
Ahogy jönnek majd a nextgen effektek a játékokban, úgy gyakorlatilag egyértelművé válik az, hogy a megcélzott 1080p, 1440p felbontásnál az SS egy jobban kiegyensúlyozott hardver és időtállóbb lesz.
Én látok arra esélyt, hogy az SS-el kihúzzak 4 évet, az XoX-el nem látok erre esélyt. Olyan "apróságok" is számíthatnak azért, mint a garancia például.
Barátom is a tfloppal jött, de mondom neki a sanyi pro szintén 4 tflopos és azért ott látni szép dolgokat, tehát inkább akkor hasonlítsuk ahhoz. Klassisokkal jobb cpu, gyorsabb ram,ssd és modernebb hw. A sanyi prohoz képest egy nagy lépés előre az SS. Jó gép lesz az SS, egyre inkább úgy látom, persze majd az összehasonlító tesztek objektívebb számokat mondanak.

[ Szerkesztve ]

(#14219) Bad Pritt válasza Baltazár123 (#14218) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ezért lenne jó, ha kidobnának egy chartot arról, hogy pontosan mekkorák is lesznek a játékok SX-en és SS-en. Nekem ez egy kicsit ködös volt, hogy most akkor minden játék el fog térni méretben a két gépen, vagy csak ami vagy nextgen lesz, vagy nextgen patchet kap, vagy csak bizonyos játékok, amiket úgy fejlesztenek. A Gears 5 egy jó példa lehetne, 57GB Xbox One-on, megnézni mennyi SS-en és SX-en patchelve.
Egyáltalán SS-t osztogattak már az influencer népnek, vagy SX-et?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#14220) Wesder válasza Bad Pritt (#14219) üzenetére


Wesder
félisten

Lassan egy hónapja jàtszogatnak SX-szel. SS-t nem kaptak.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14221) oriic válasza Bad Pritt (#14219) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Biztos csak 57GB? Lehet keverem Gears 4-gyel de valaki mondta par honapja h 100+GB mar a cucc.

Live-Die-Respawn

(#14222) ρσгτσ válasza Baltazár123 (#14218) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ezért írtam, hogy az SS kompromisszumos döntés az SX -szel szemben. Illetve valakinek pont nem az, hanem egy tökéletes választás.

Számomra nem volt kérdés, hogy SX legyen. Mindenkinek mérlegelni kell mi a fontos neki, és úgy választani.

Használt OX persze megint más téma és nyilván nagyobb a kockázat is...de már így is mennek le az árak. November környékén majd szerintem megint zuhanni fog.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#14223) Bad Pritt válasza oriic (#14221) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Passz, most csak gyorsan rákerestem Gears 5 xbox size kulcsszavakkal és ezt dobta ki. Aztán lehet az a megjelenéskori mérete volt és felduzzadt azóta, nem lenne meglepő. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#14224) Hunt3r22 válasza oriic (#14221) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Gears 4 volt 100+

Gears 5 60gb körül van, nem tudni mennyire fog hízni a single dlc után.

Xr

(#14225) ρσгτσ válasza oriic (#14221) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Igen, én említettem korábban a Gears 4 méretét pont az SS miatt. Gears 5 kisebb. Egyelőre...

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#14226) oriic válasza Hunt3r22 (#14224) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Yup kevertem bocsika.:)

Live-Die-Respawn

(#14227) pethYeti válasza Bad Pritt (#14219) üzenetére


pethYeti
addikt

A legfontosabb mindig a fejlesztőn múlik, hogy implementálja-e ezt vagy szarik rá.

Amit egy fejlesztő jelenlegi infók alapján tud csinálni egy nextgen játéknál:
4k textúra pakk lehet opcionális,
Külön telepíthető egy játék multiplayer és singleplayer része, vagy bármi olyan ami egy játék külön része.

Prev gen játékok mehetnek bármilyen USB3-as külső HDD/SSD-re.

(#14228) HUmenetke válasza Wesder (#14220) üzenetére


HUmenetke
tag

Azert eleg meredek, hogy 2 hettel release elott nem kapott senki SSt :F

(#14229) Bad Pritt válasza pethYeti (#14227) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez lenne a legjobb megoldás, a játékos összeválogatja, mit akar épp telepíteni, kell-e neki 4K textúra, stb.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#14230) ρσгτσ válasza pethYeti (#14227) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Igen, elvileg így:

ZX Spectrum - Commodore 64

(#14231) Zoleee83 válasza Bad Pritt (#14219) üzenetére


Zoleee83
addikt

Én utolsó pillanatig várok a döntéssel, van 2 hetük hogy jöjjön egy SS vs. SX össze hasonlítás. Ha nagyon nagy különbségek lesznek módosíttatom SX-re.
Nekem a tárhely nem lényeg, elférnék a kisebb gépen is, viszont szeretnék látni egy összehasonlítást, mit tud egymás ellen a két gép a valóságban. :K

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#14232) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Újabb videón nézhetjük meg az Xbox Series X hűtőt, a doboza is tökéletes

"Justine elmondása szerint összesen három ilyen frizsider létezik, a harmadikat a Microsoft ki fogja sorsolni az Xbox Twitter csatornáján, úgyhogy érdemes lesz figyelni."

[ Szerkesztve ]

(#14233) HUmenetke válasza Zoleee83 (#14231) üzenetére


HUmenetke
tag

én most már csak azért is kitartok az SS mellett :DDD

(#14234) ρσгτσ válasza Zoleee83 (#14231) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Érdekes, hogy van pár unboxing videó, ahol SS -t és SX -et is bontogatnak egyszerre vagy egymás után...de valamiért mégis kimaradt a normális összehasonlítás játék közben.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#14235) HUmenetke válasza ρσгτσ (#14234) üzenetére


HUmenetke
tag

azok nem csak a dummy unboxingok?

(#14236) Zoleee83 válasza ρσгτσ (#14234) üzenetére


Zoleee83
addikt

Tényleg nem értem az okát, mert szerintem mindenki tisztában van azzal hogy az X mennyivel erősebb gép, ezért nem vágom miért nem lehet összeereszteni házon belül a kettőt, más-más felbontásokon. Nem lenne szégyen az SS-re nézve sem, mert tudvalevő dolog hogy sokkal kevesebb a RAM (az is kisebb sávszélen hajtva), kevesebb a GPU CU, tehát nem hiszem hogy presztízs veszteséget okozna.. Fura ez.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#14237) ρσгτσ válasza HUmenetke (#14235) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Van rá sansz, hogy mindegyik az...őszintén megmondom nem néztem végig mindegyiket. Mert beletekerve semmi játékkal kapcsolatos tartalmat nem láttam.

Amúgy a Microsoft is meg tudná ugyanezt csinálni. Akár egy rövid videóban is.
Szerk.:
Ennél normálisabb tartalommal és SX modellel.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#14238) HUmenetke válasza ρσгτσ (#14237) üzenetére


HUmenetke
tag

Nekem pl már az is jó lenne, ha a Fallout 4-es vidihez hasonlók jönnének.

(#14239) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Nem teljesen ide való kérdés...amik fent vannak EA Play -en és régió szerint elérhető nálunk, azok gondolom egy az egyben jönnek be a GP kínálatba?!

Illetve azt meg tudja nekem valaki mondani, hogy a Battlefield különböző részei fixen vannak bent? Vagy valamelyik várhatóan kikerül?

Nem volt még oda előfizetésem, csak a kínálatot néztem.

HUmenetke:
Meg eleve bármilyen összehasonlítás sem rossz... :)

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#14240) BomiBoogie válasza ρσгτσ (#14215) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én marha ugye eladtam az XoX-et kihasználatlanság miatt, most van egy XO (all digital), és nézem, hogy milyen "csúnya" pl. a Plague: a Tale of Innocence, én nem ilyenre emlékeztem. :D (A tévé ugyanaz.)

Megnéztem egy összehasonlító videót és tényleg tompább az XO szemmel láthatóan.

Tudom, ebben semmi újdonság nincs. :D Csak, hogy tényleg van különbség.
Köszönöm, hogy meghallgattatok. :DDD

(#14241) Wesder válasza ρσгτσ (#14239) üzenetére


Wesder
félisten

Semelyik EA jàték nem jön GamePass-ba, hanem Nov.10-től ha van GamePass Ultimate-ed, akkor lesz EA Play előfizetésed is gràtisz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14242) pzstm válasza BomiBoogie (#14240) üzenetére


pzstm
titán

Series X-et érdemes venni úgy érzem :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#14243) ρσгτσ válasza BomiBoogie (#14240) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nekem is feltűnik, bár ugye azt is tudom más különbségek vannak OS és OX valamint SS és SX között. (Huuu ez a sok rövidítés, belezavarodtam)

Szintén OX ment nálam piacra, és most egy All digital van.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#14244) MultiDoodad


MultiDoodad
aktív tag

Szerintetek ha nem 10.-én hanem 12.-én mennék el a mediamarktba (németországi) akkor még van esélyem beszerezni egy xsx-t vagy jobban járok ha már 10.-én ott állok az ajtóban és lesátorozva várom?

(#14245) ρσгτσ válasza Wesder (#14241) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én ebből úgy értelmeztem, hogy az Xbox Game Pass kínálatába (is?) kerül be. Vagy kicsit szerencsétlen a megfogalmazás.

MultiDoodad:
Szerintem ha november 10 -re elfogy a teljes készlet, akkor 2 nap alatt biztos nem fogják újratölteni.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#14246) HUmenetke válasza ρσгτσ (#14245) üzenetére


HUmenetke
tag

lényegét tekintve teljesen mindegy, nem?

(#14247) Wesder válasza ρσгτσ (#14245) üzenetére


Wesder
félisten

Szerintem csak szerencsétlen megfogalmazàs. Hamarosan kiderül.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14248) bulikavagyok válasza MultiDoodad (#14244) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szerintem lesz esélyed 12-én is, de ne várj addig ha biztosra akarsz menni. Ezt most senki sem fogja tudni megjósolni egyébként. Nem csak a nyitókészleten múlik, hanem a keresleten is. Nem tudod előrendelni náluk (bolti átvétellel)?

[ Szerkesztve ]

(#14249) ρσгτσ válasza HUmenetke (#14246) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nem, mert Xbox Game Pass program alatt egy helyen tudom kezelni az összes előfizetésemmel elérhető tartalmat. Mobilról. Nem kell távoli lejátszás sem hozzá. EA Play HUB pedig úgy emlékszem nincs droidra applikációként.

Persze ez csak egy mellékes dolog. A másik a felhőből való játék lenne. Nagyobb esély van rá, hogy néhány EA játékot lehet majd onnan tolni. Bekapcsolt Xbox nélkül.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#14250) MultiDoodad válasza bulikavagyok (#14248) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Sajnos itt kint már sehol nem tudom előrendelni. Majd akkor lesz valahogy, jelenleg nincs jobb ötletem mint várni... :O

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.