Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) 30z.Samu válasza gduck (#13400) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor én még egész jól állok, nem szóltam semmit, azt is halkan. :B :D

Sic Parvis Magna

(#13402) gduck válasza 30z.Samu (#13401) üzenetére


gduck
addikt

Lehet tovább kéne már lépnem 1080p-ről? :DDD

(#13403) Remiel válasza ρσгτσ (#13337) üzenetére


Remiel
őstag

akkor ezt kérném :DDD

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#13404) 30z.Samu válasza gduck (#13402) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem feltétlen, ha elégedett vagy vele. :)

Sic Parvis Magna

(#13405) negyven2 válasza Wesder (#13398) üzenetére


negyven2
veterán

Plusz kicsit csalóka, mert nem sokkal lassabb most se az a felállás One X-en, hogy Instant-on profil használatakor nyosz egy kikapcsolást egy futó játék esetében. Pl. RDR2 nekem így, kb 6-7mp volt mire mozogni tudtam a konzol bekapcsolás és játék manuális indítása (A megnyomása) után. Gondolom Series X|S esetben is Instant-on használatakor az éppen futó játék is bent marad a memóriában (azt nem tudni már bent volt a memóriában, vagy valós QR volt. De mivel ez volt az utoljára játszott játék (nagy csempe) így inkább az előbbi opció).

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#13406) Csokifalo válasza ρσгτσ (#13390) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Jó de ez most milyen? Vettem egy Galaxy S20 Ultra 5G-t... a telefon ára 600 ezer. Most szerined mennyire élvezek el hogy kapnék egy 3 havi felhő szolgáltatást mellé ingyen,...vszleg ha érdekel, akkor ki tudom fizetni...és gondolom más is így van vele aki már ennyit kiad egy telefonra, úgyhogy ez nekem ilyen nesze semmi fogd meg jól

(#13407) Csokifalo válasza gduck (#13400) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

amúgy ha már tv nálam a méret a lényeg UE75MU6102 :) mondjuk nekem ki van építve a box a pc mellé is, csak rá kell dugni a kábelvégekre, mert pl lövöldét nem a nagy tv-n nyomom hanem inkább a 1440-es 32-es 144hz monitoron. Apropo lesz natív 1440 es módja a series x-nek? Tervezek amúgy majd új tv-t de jelenleg a 2.1 HMDI eléggé behatárolja a választékot

[ Szerkesztve ]

(#13408) 30z.Samu válasza Csokifalo (#13407) üzenetére


30z.Samu
félisten

Bitang jól néz ki az a gépház! :C

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#13409) gduck válasza Remiel (#13403) üzenetére


gduck
addikt

Most komolyan muszáj kínozni minket ezekkel a dizájnokkal? Bitang jó néz ki mindegyik! :K :Y

(#13410) Csokifalo válasza 30z.Samu (#13408) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Köszi, kipróbáltam vagy 4 házat, de nekem ez vált be a legjobban
Igazából féltem tőle hogy kissé forrófejű lesz a sok üveg miatt de zseniálisan alulról felfelé megvan a flow, még jobban mint egy klasszkus elöl szellőző háznál

(#13411) ρσгτσ válasza Csokifalo (#13406) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ennek reklámértéke van. Rászoktatás.

Samsung, mint az egyik legnagyobb gyártó tolja a Microsoft szekerét mobil platformon. Valószínű kölcsönös alapon.

Ez a lényeg. Nem az, hogy ki mennyire élvez el egy kisebb ultitól.

Jövőre lesz GP iOS -en is, plusz a PS eladások a gyártási kapacitás miatt akadoznak, illetve ott a Microsoft nagy üzlete is fejlesztői vonalon. Szerintem eléggé be fog indulni a szekér.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#13412) Scholes9 válasza Wesder (#13397) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#13413) Csokifalo válasza ρσгτσ (#13411) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Jó de most őszintén, feltettem próbából a doom eternalt a telóra ( a lentebb írt S20 Ultra ), 120hz meg minden, eskü nagy fegyvertény hogy nem akad, jól fut stb, de még a viszonylag nagyobb képernyő ellenére is kín volt játszani 5 percet vele elit2 kontrollerrel. Most őszintén, ki az aki mondjuk mobilon tolná ki a cyberpunkot? :DDD

(#13414) AMD Power válasza Wesder (#13350) üzenetére


AMD Power
titán

Jézus. Ha tényleg ekkora differencia lesz... :Y :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13415) ρσгτσ válasza Csokifalo (#13413) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Elég sokan. Például én is szoktam napközben. Azt nem mondom, hogy tökéletes, illetve a szervereket sem ártana helyre rántani....de még béta.

Egyébként amíg nem volt Xbox -om a TV -re (droid) lőttem ki a képet. Majd ráhegesztettem a TV -re is az apk -t és már Xbox vagy mobil se kellett hozzá. Alapban nincs benne a store TV verziójában, de különösebb tudás nélkül meg lehet ezt kerülni.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#13416) Csokifalo válasza ρσгτσ (#13415) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

végül is :)

(#13417) mike1334 válasza ρσгτσ (#13415) üzenetére


mike1334
veterán

Tolod a cyberpunkot? :Y

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13418) Wesder válasza AMD Power (#13414) üzenetére


Wesder
félisten

Mint làthatod ilyen lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13419) ρσгτσ válasza mike1334 (#13417) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Azt persze nem..., csak példaként említette a hozzásban. :D

Csokifalo:
Őszintén bevallom engem GP -vel és a mobil platformos törekvéseikkel megvettek. :) Közel a 40 -hez én új vagyok ebben a világban, de nálam eldőlt a mérleg ebbe az irányba. Tetszik amit csinálnak.

Mobil fronton jó vagyok, anno volt itt egy accountom (talán másfél vagy két éve töröltem) 16 ezer körüli szakmai hozzászólással. 99 százalékban mobil részben. De a konzol szekcióhoz még kicsit hülye vagyok. Sokat tanulok itt (is).

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#13420) Csokifalo válasza ρσгτσ (#13419) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Én is jobban szeretem a boxot mint a stationt, noha általában megvan csúsztatással mind a két konzol, így nincs kompromisszum, nálam is sokat nyom amúgy a latba a GP, a kontrollert is jobban szerettem eddig a mérete és az analógok miatt,bár most a station lehet hogy feladja a leckét az adaptív ravasszal, meglátjuk. Viszont abban nem értek egyet, bár nyilván van ebben üzleti stratégia bőven, hogy a MS a mobil felé mozdult, én inkább azzal foglalkoznék, hogy ( mivel minden stationos azzal tud csak jönni hogy nincs exclusive,) ráfeküdjek az exclusive játékok kiadására. Most is volt erre jópár év, mi lett? Nyitásra semmi. Oké, meg lett véve a Bethesda, de korábban kellett volna, és kijönni legalább egy exclusive Wolfensteinnel ( nem ilyen youngblood féle sz@rral hanem mondjuk egy előzménnyel, na az odab..szott volna rendesen, főleg ha nem jelent volna meg PS5-re.Én ezt hiányolom, és akkor tényleg fityiszt mutathatna a MS a stationnak.De így ugyanúgy megmarad az exclusivok miatti stationos fikázás, és még azt is mondom hogy emiatt jogosan

[ Szerkesztve ]

(#13421) mike1334 válasza ρσгτσ (#13419) üzenetére


mike1334
veterán

Nekem is ez az egyik legszimpatikusabb lépésük, csak én nem telóban gondolkozom, hanem 10 colos tabletben. Már csak egy megfelelő tabletet kellene találni, mert sajna a nexus 10 nem kompatibilis, pedig tökéletes lenne :(

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13422) Madwe válasza Csokifalo (#13413) üzenetére


Madwe
nagyúr

A mobil mindig nálad van. Nyilván nem minden cím jó rajta, indie, retro, platformer, logikat, stratégiai címeknek pl tökéletes, de pl ha otthon van egy nagyobb tablet, azon is már tök jó akár egy fps is. Plusz a mindig nálad levő mobil mellé ha olyan helyen vagy, ahol van tv, rákötöd s kész, meg is vagy. Enyhén a nintendo switch territóriumát is betámadják vele, van ebben potenciál (nyilván ott mario s társai egy másik kérdés, de a hordozható dockolható vonal erősen be lett ezzel támadva)

[ Szerkesztve ]

(#13423) Wesder válasza mike1334 (#13421) üzenetére


Wesder
félisten

Nincs rà valami custom ROM, hogy kompatibilis legyen? Talàn 6.0 a minimum.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13424) ρσгτσ válasza Csokifalo (#13420) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Lesz szerintem abban is változás. Microsoft elfelejtette hogy kell küzdeni valamiért. PC vonalon kb. semmit nem kell csinálniuk, így soha nem volt normális üzleti modell mobil vagy konzol szegmensben. Most valami beindult mindkét területen. Ez az, ami nekem tetszik.

Szerintem fájó pont volt nekik mindig, hogy a mobil piacra sosem tudtak igazán betörni...és bár más módon próbálkoztak eddig, de ez be fog jönni nekik. Pénzük van hozzá, és már a háttér is kezd összeállni.

A mobilt gyártunk, bérgyártunk, OS -t fejlesztünk nem jött be mobilon. Mindegyikkel jó nagyot buktak.

mike1334:
Tabon valóban jobb, ha nem kötöd TV -re. Én is azért követem az eseményeket az Apple kontra Microsoft tárgyalásokban. Szerintem a tabos support konkrétan szar. Vagy Apple vagy Nexus....és a szerintem elég nagyot gurított az iPad OS -sel az Apple. Így egyelőre ezen a vonalon nálam ők maradnak. :)

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#13425) mike1334 válasza Csokifalo (#13420) üzenetére


mike1334
veterán

Fokozatosan abbahagytam minden PS vagy "vegyes" topik követését, mert unalmas volt hallgatni, hogy "nincs rá játék, stop having fun". Remélem zéró tolerancia lesz az X topikokban megjelenés után.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13426) craftsman01


craftsman01
senior tag

Ez alapján bőven jut mindenkinek S ha azt rendelte. Jó persze ezt nem kell halál komolyan venni.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#13427) mike1334 válasza Wesder (#13423) üzenetére


mike1334
veterán

A blutut se üti meg a mércét.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13428) Zoleee83 válasza Csokifalo (#13420) üzenetére


Zoleee83
addikt

Ez az exclusive-os dolog azért nem annyira erős érv. Oké a Halo el lett tolva mert ultra szarul nézett ki, de jön egy Medium pl. ami elég minőséginek tűnik Day1 GP-be, ingyen.
Ha nagyon kisarkítom akkor a másik oldalon sincs sokkal több nyitásra, van egy DLC Miles Morales, meg egy remake Daemon's Souls, és ennyi. Itt a smart delivery/BC pl nagyon sokat nyomhat a latba sokunknál, és jönnek majd azok a game-ek.
A Bethesda megvásárlása nálam nagyon nagy piros pont, kedvenc kiadóm, a Doom/Wolf miatt nagyon örülök neki, és akkor még ott a Stalker 2, Seuna Saga, Ascent ami miatt biztosan vettem volna box-ot.
(A másik oldalon meg a Days Gone2 ? , Horizon Forbidden miatt lesz gépem.)

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#13429) ρσгτσ válasza craftsman01 (#13426) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Szerintem X -ből se lesz gond.

Zoleee83:
Doom és Wolf nálam is sokat dobott. :) Anno még DOS és korai WIN verziókon kezdtem.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#13430) krx21 válasza Csokifalo (#13410) üzenetére


krx21
nagyúr

A legalsó kártya az micsoda?

(#13431) RudY válasza Csokifalo (#13407) üzenetére


RudY
addikt

mehh akkor volt ilyen "letisztult" az íróasztalom, amikor pár éve lecseréltem egy újra... kb. 3 napig :DDD

(#13432) AMD Power válasza Wesder (#13418) üzenetére


AMD Power
titán

Örülök nagyon annak a két összehasonlító képnek. Feleségemnek megmutatom,hogy miért is kell az új gép nekem. :C

Generációk! :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13433) Sefneni válasza AMD Power (#13432) üzenetére


Sefneni
őstag

Jaj, azt a classic bumszli kontrollert de nem szerettem. :DDD

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

(#13434) Moby válasza Sefneni (#13433) üzenetére


Moby
addikt

Hát pedig nálunk nem is igen került forgalomban duke controlleres. Nagyon az elején, de nagyon hamar el is tűntek, és már csak a "S"-el lehetett megvenni. Nálam még kallódik valahol egy működésképtelen duke. Egyébként ANNYIRA szerintem nem volt szar(meg a logitech cordless precision kontrollere földbedöngölte ezeket kényelemben, meg mindenben, az S-t is).

[ Szerkesztve ]

(#13435) oriic válasza AMD Power (#13432) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Duke volt nekem anno az első Xbox-hoz. Imádtam, sokkal jobb volt mint a második generációs, de tény, hogy bitang nagy volt. :DDD

Live-Die-Respawn

(#13436) Moby


Moby
addikt

Amúgy nem tudom mennyire ismert itt (inkább csak érdekesség), hogy a classicokat itt gyártottak MO-n, Sárváron a flextronicsban. Innen látták el az európai rajtot jórészt.

(#13437) Csokifalo válasza krx21 (#13430) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Erre gondolsz? https://www.youtube.com/watch?v=dk42tCTG77k
VGA tartó

(#13438) Csokifalo válasza RudY (#13431) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

nyugi a fotó óta nálam is inkább ilyen :DDD

(#13439) Wesder


Wesder
félisten

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13440) MultiDoodad válasza ρσгτσ (#13429) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Hát x-t még mindig nem kapok sehol sem. Pedig lassan megjelenés, ezért is vettem ki szabit, hátha kapok valamelyik áruházban személyesen.

(#13441) Madoc válasza MultiDoodad (#13440) üzenetére


Madoc
veterán

Külföldön. Itthon kapsz.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#13442) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Több helyen is olvastam, hogy a quick resume funkció akkor is működőképes marad, ha teljesen áramtalanítjuk a gépet. Ez különösen hasznos lehet áramszünet esetén.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#13443) ρσгτσ válasza MultiDoodad (#13440) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Németben nem tudom hogy megy. Itthon azért úgy tudom nincsenek nagy gondok. Majd meglátjuk, még van 3 hét.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#13444) krx21 válasza Csokifalo (#13437) üzenetére


krx21
nagyúr

:K köszi..

(#13445) l.skywalker válasza ρσгτσ (#13443) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Az a hír volt előző héten, hogy mindenhova érkezik új szállítmány a hónapban még.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#13446) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Mindenki nyugodjon le a 3.14csába, jut mindenkinek minden is. :D

Sic Parvis Magna

(#13447) gduck válasza ρσгτσ (#13415) üzenetére


gduck
addikt

Mióta tegnap valaki átvétel az irányítást FH4 játék közben, kicsi fenntartással vagyok a cloud gaminggel kapcsolatban! :( Tudom hogy ez még csak teszt, de akkor is durva!

#13426: rossz a kérdés! Engem is jobban csábít egy Ferrari, mégse azt veszek ;)
#13442: logikus, mivel SSD-re menti a játék "memóriaterületét"

[ Szerkesztve ]

(#13448) pzstm válasza Wesder (#13398) üzenetére


pzstm
titán

remélem lehet lassabbra is állítani :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#13449) ρσгτσ válasza l.skywalker (#13445) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Igen. Elvileg többször is még idén.

Amúgy day1 átvétel miatt írtam, csak ezt véletlenül kihagytam. :D ...de meglátjuk még mennyi előrendelés fut be a maradék 3 hétben.

Meg gondolom a futár cégek is készülnek, de ott is lehet fennakadás a kiszállításban.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#13450) Madwe válasza icemad (#13442) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez nem így értendő. Ha teljesen kikapcsolod a gépet (nem sleepbe teszed) akkor is bekerül az ssdre a memória tartalma, azaz működik a quick resume. Ezt áramtalanítás után is megőrzi természetesen (miért ne tenné???)
egy hirtelen áramszünet esetén azonban nincs ideje a memória tartalmát kiírni, így akkor nem fog menni...

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.