Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) AMD Power válasza parandroid (#13292) üzenetére


AMD Power
titán

Imádom a FH szériát. De pl a mostani NFS Heat szerintem kimondottan jó lett. Persze nem egy Horizon, de jó lett. :K

elder troll Akkor,hogy fogom tudni rádugni a rendszerre?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13302) ρσгτσ válasza AMD Power (#13299) üzenetére


ρσгτσ
őstag

ZX Spectrum - Commodore 64

(#13303) elder troll válasza AMD Power (#13301) üzenetére


elder troll
senior tag

Azon megy a diskurzus, engem nem érint a témakör, így érdemben nem is foglalkoztam vele.
Ha a tv-n van optikai kimenet, akkor az is egy megoldás lehet.

(#13304) AMD Power válasza elder troll (#13303) üzenetére


AMD Power
titán

Azt nem tudom. Meg kell néznem otthon.... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13305) kazuma921 válasza ρσгτσ (#13302) üzenetére


kazuma921
aktív tag

A masina tetején lévő lyukas "csík" egyébként mi célt szolgál?

We aren't welcome in the heavens, our place is down there.

(#13306) ρσгτσ válasza AMD Power (#13301) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nekem TV -ről van kitolva a hang. Optikai vagy ARC, attól függ mi van.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#13307) Chaser válasza bulikavagyok (#13279) üzenetére


Chaser
titán

azt kifelejtettem, hogy nálam az ultra nem a forza szerinti ultra, hanem minden ultrán, agy ha az nincs akkor a legmagasabb szinten, azért van annak gépigénye, csak nem olyan elmeroggyant mint sok más játéknak

30z.Samu
oleden üt, 4k csak ráadás ( : monitoron sajnos közelében sem volt az élmény, nem azért mert 1440p és 32", hanem azt aszínvilágot, kontrasztot, hdr-t egy lcd sem tudja, ha tényleg ál-leesős élményt akarsz marad az oled, de sztem minden játékra igaz ez
drága hobbi... :)

wesder
én csak a 4-est ismerem, ott is van repülős buli, vonatos, légpárnás - na az 100000% volt nálam -, na ezekből kellett volna csillió'
ami meguntatta' velem egy időre:
a folyamatosan ismétlődő béna versenyek, hajszálra kicentizve
a nyomi emberek, inkább bele se rakták volna őket, annyira illúzió romboló hogy csapatom az ember kerítését az meg ott áll mellette és örül neki ((( :
és a fizikában is hozhatnának némi következetességet, a kövek úgy pattognak mint egy labda, de sokszor egy fa kerítést nem lehet áttörni
remélem ezeket a marhaságokat következő résznél már megoldják

szerk:
kazuma921
ott dobod be a kéccázast' ha játszani akarsz :K ;]

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13308) ρσгτσ válasza kazuma921 (#13305) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Szerintem a szétszedésnél van funkciója, esetleg légnyílás. Vagy mindkettő...amíg nem volt a kezemben én sem tudom pontosan.

------

Viszont ma beszéltem a notebook -nál az egyik sráccal, elvileg (eddig) minden előrendelést ki tudnak szolgálni első napon. Nincs gond, mint a PS -nél.

Kérdés, hogy majd a futárok hogy bírják a mennyiséget, iramot. Én mondjuk személyes átvétellel hozom el.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#13309) Chaser válasza ρσгτσ (#13308) üzenetére


Chaser
titán

remélem is, előre nem rendelem meg, pláne nem fizetem ki, azért pár napot várok h odasül-e ahogy néhányan hírvertek' vele ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13310) ρσгτσ válasza Chaser (#13309) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Igen, itt a futárcégek kapacitása és az előrendelési mennyiség lesz a kérdés. Csak már utólag szerkesztettem bele a hozzászólásba...

Mert ugye van ahol nem opció a személyes átvétel. Ott szerintem lehet csúszás.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#13311) AMD Power válasza ρσгτσ (#13306) üzenetére


AMD Power
titán

A hangprojektort kéne optikán a tv-re rákőtni, az Xbox meg majd HDMI a tv-re, gondolom!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13312) bulikavagyok válasza Chaser (#13307) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én hosszú évek után nemrég tértem vissza a gamer PC-s világba, de a FH4 gépigénye (pontosabban a teljesítménye) meglepett egy "kicsit". Kb kétszer annyi fps-el fut a gépemen mint a leggépigényesebb játékok, például a FS 2020. Ott a legmagasabb beállításoknál szerintem átlag 50 fps sincs meg. Most csináltam egy tesztet, a FH4 ezzel szemben majdnem hozza az átlag 120-at. Annak ellenére, h még mindig az egyik legszebb játék!
Tehát ezért gondolom úgy, h Series X-en simán meglesz a 4K/60 fps a legmagasabb beállítások mellett is, de kevés kompromisszummal szerintem nem elérhetetlen a 4K/120fps sem!

Az OLED-es elméleteddel viszont nem teljesen értek egyet! :B

[ Szerkesztve ]

(#13313) ρσгτσ válasza AMD Power (#13311) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Igen.

HDMI -vel konzol a géphez.
Aztán HDMI vagy optikai a TV -ből az erősítőbe vagy ahhoz hasonló hangeszközbe.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#13314) Wesder


Wesder
félisten

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13315) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Nem tudom érdekel -e valakit, itt van ingyen...ha nem, akkor szóljatok és máshova is feldobom.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#13316) bulikavagyok válasza Wesder (#13314) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nagyon helyes! :)

Ez a mém - LOL

(#13317) AMD Power válasza ρσгτσ (#13313) üzenetére


AMD Power
titán

Majd otthon megnézem milyen opciók vannak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13318) twi452


twi452
senior tag

Mivel ma elvitték a one x-em így korábbra ugrott a váltás..
Feliratkoztam egy series x előrendeléssel ebbe a topikba is.. remélhetőleg kapok majd én is a startnál egyet :D
Szóval hello next gen ;)

(#13319) MultiDoodad


MultiDoodad
aktív tag

Bemásolom ide is hátha tudja valaki a választ, a másik topicban már kérdeztem de még nem érkezett válasz.
Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy Astro A50-es fejhallgató és csatlakoztatás után (usb) már működik is. Viszont az a baj ha a fejhallgatót Dolby Atmos-ra állítóm akkor a hangfal beállításai el állítódnak és le is tiltja a beállítási lehetőségeket hangfalnál. Ez azért probléma mert jelenleg a hangfal bitfolyamra van állítva azon belül dolby-ra. Ezzel lehet kezdeni valamit vagy sajnos stereon kell hagynom a fejhallgató beállításait? Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#13320) Chaser válasza ρσгτσ (#13310) üzenetére


Chaser
titán

ha veszek akkor ufóéknál, ott nem gond ha nem teccik' és el akarok állni a vásárlástól, személyes átvéttel, ahogy láttam fix az ár mindenhol, ami nem is túl nagy baj, lassan már 400ft az eur ha így haladunk

bulikavagyok
nem elmélet, saját tapasztalat
a forza miatt vettem egy s-t, aztán rájöttem x-et kíván, vettem x-et, a megjelenítő egy 1080p-s 40" tv volt, hát nem hagyott a kisördög', úgyis ki akartam próbálni az oledet, az ég és föld az kevés leírni a különbséget mikor először megláttam az oleden, és nem a +15" és nagyobb felbontás miatt :)
aztán oledet eladtam, a 8-as széria még nem tudott vrr-t, vettem pc-t, 32" 1440p monitorral, esetek 99%-ában stabil 60 fps megvolt ultrán, de a megjelenítés megint lerombolta az egészet, volt több monitorom is, évek alatt tv-m, de amit az oled ad, annak közelében nincs az lcd, nem is lesz, akkor tudod ha kipróbáltad, otthon, nem egy multiban ránézel
ezért forzára lesz oled, fps-re nekem a kontroller 100% alkalmatlan , bóhockódni azt tudok vele, szóval fps-re arra lesz pc egy kis 24" 1080p 144hz monitorral, és akkor vesémet se kell eladni ( : meg áramzabáló vga-kat se kell venni
de mondhatnám a tomb radiert, assassin's creedeket, bármit amit láttam lcd-n és oleden, utóbbi klasszisokkal több élményt ad, forza meg sok helyen fotorealisztikus lesz tőle
biztos megan a demo tavaszi rész, amikor motorokkal kell versenyezni és színes füstcsíkot húznak, hát besz@behu' volt mikor megláttam oleden :C megfejelve a hdr-rel, na ez már valami, egyből nem bántam az oled árát - mondjuk egyébként sem, filmek is más élmény teljesen -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13321) Jovanny2 válasza ρσгτσ (#13308) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ha jól gondolom, a venti itt tud kifújni ha valamit a tetejére tennél a gépnek. A venti házák oldalán van egy ilyen kis kivágás, az lehet emögött.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#13322) bulikavagyok válasza Chaser (#13320) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

OK. :B

(#13323) Wesder


Wesder
félisten

Topik zárható: :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13324) opr válasza Wesder (#13323) üzenetére


opr
veterán

Ennek a csávónak minden munkája arany, komolyan. Nagyon remélem, hogy előbb utóbb ezekből lesz is valami igazi.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#13325) Wesder válasza opr (#13324) üzenetére


Wesder
félisten

Controllerből volt egy 9db-os limitàlt kollekció 250$/db àron.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13326) AxBattler válasza Chaser (#13320) üzenetére


AxBattler
félisten

És ráadásul már 300k HUF körül meg lehet csípni egy 55"-os, B9-es modellt, annyiért már én is vinném!
Most láttam BB-ban egy Sony-t, hát az állam majdnem ott maradt. Sajnos mellette az E8-ason valami nagyon gyenge minőségű fociadás ment, szóval az már csak LED szint volt.

Az egyetlen aggályom a beégés, főleg mivel HTPC monitorként is használva lenne.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13327) opr válasza Wesder (#13325) üzenetére


opr
veterán

Jó, az azért egy kicsit zorall, én egy kicsit elérhetőbb kategóriára gondoltam, mert ha annyiba kerül egy kontroller, az nem kontroller lesz, hanem szobadísz, valószínűleg konkrétan kibontatlan formában.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#13328) Wesder válasza opr (#13327) üzenetére


Wesder
félisten

Persze.

Azért ez elég igényes lett szvsz.
Xbox Pope Controller "Coder"

Nem 9 hanem 11db volt.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13329) Solten válasza Wesder (#13323) üzenetére


Solten
addikt

Uberf@sza :K

Saor Alba

(#13330) csumpa93 válasza Wesder (#13323) üzenetére


csumpa93
tag

Ezt lehet kapni valahol?

(#13331) ρσгτσ válasza Wesder (#13323) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Néztem én is pár dizájnt. Vannak elég jó ötletek.


[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#13332) 30z.Samu válasza ρσгτσ (#13331) üzenetére


30z.Samu
félisten

A felső még tetszik is. :D

Most megnéztem a galériát, azért a Spider Man-es PS5 se lenne kutya. :Y

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#13333) ρσгτσ válasza Chaser (#13320) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Pont azon ment a vita az egyik magyar cikk alatt, hogy savazták az X árát a hozzászólók. Mert hogy mennyiért vettek konzolt egy vagy két éve.

Be is írtam nekik, hogy nézzék meg mennyi volt az euro 1 vagy 2 évvel ezelőtt. Nem beszélve arról, hogy már az sem launch price volt. Kivéve az All-digital.

Eladtam az one X -et nem olyan régen, de nem bírtam...vettem egy All digitalt, hogy tudjam valamivel tolni a series X -ig...

Jovanny2:
Igen, elsősorban én is erre gondolok.

30z.Samu:
PS fizikai dizájn szerintem eleve szép, különleges lett. Így elég ütős rajta majdnem minden dizájn. :)

Ettől függetlenül nekem az Xbox letisztultsága mégis jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#13334) 30z.Samu válasza ρσгτσ (#13333) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem mindkettő bejön, jó gépek lettek ezek. :K

Sic Parvis Magna

(#13335) parandroid válasza ρσгτσ (#13331) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

:DDD

Nagyfloppy-kisfloppys nincs?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#13336) AMD Power válasza ρσгτσ (#13313) üzenetére


AMD Power
titán

Megnéztem most reggel. Rosszul emlékeztem. Azt hitten,hogy az Xbox és a hangcucc van összekőtve optikán. Most nézem,hogy a Xboxra semmi nincs rákőtve csak a tv. :B Szóval jó lesz ez így nekem a jövőben is! :R

wesder :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13337) ρσгτσ válasza 30z.Samu (#13334) üzenetére


ρσгτσ
őstag

:K ITT is van még pár.

peterkeT:
Kicsi van. Nagy gondolom nagyobb kihívás lett volna, mert ott általában volt egy lehajtható kis cucc is, ami tartotta a lemezt. Vagyis a legtöbben szerintem arra emlékeznek, nekem is olyan volt. :D

AMD Power:
Szuper. :)

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#13338) bilon73


bilon73
aktív tag

valami olyat olvastan valahol, hogy az xsx támogatni fogja az UDB-s headsteteket.

ez igaz?
ha igen, ez azt jelenti, hogy az usb csatlakozóba bedugom a headsetet és működik?
végre tudok kormánnyal és fejhallgatóval játszani egyszerre? :)
(eddig ugye ez úgy ment, hogy kontroller madzaggal a one-hoz, abba a a headset...)

köszi
üdv
p

(#13339) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Ha már ennyire téma lett a headset. Tudtok ajánlani Xbox-hoz fülest olyan 20k körül? Tudom, nem kapok egy premium minőségűt ennyiért, de Nekem a Sony Gold is bőven megfelel célnak. :)

Sic Parvis Magna

(#13340) hadam98


hadam98
senior tag

Jelenleg, hogy lehet ki jönni Game Pass Ultimate-al a legolcsóbban? Most folyamatosan közvetlen előfizető vagyok, de olvasom vannak itt olcsóbb megoldások.

30hz.Samu: Ne.... 30 alatt ne vegyél az anyag használat miatt, tényleg ne :)

[ Szerkesztve ]

(#13341) mcwolf79 válasza 30z.Samu (#13339) üzenetére


mcwolf79
veterán

Én a Kingston sorozatra szavazok, Egytől egyig minőségi darabok. Ha nem kell semmi extra hókuszpókusz a Kingston György Stinger tökéletes választás .

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#13342) 30z.Samu válasza hadam98 (#13340) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ajánlj egyet. :)

Sic Parvis Magna

(#13343) hadam98 válasza 30z.Samu (#13342) üzenetére


hadam98
senior tag

Steelseries Arctis 1 Wireless / Arctis 7X Wireless
Ezek most azok amik rendesen kompatibilisek lesznek a Series S/X-el valamint az Arctis díjnyertes széria.

(#13344) red6t6


red6t6
tag

Headsetről jut eszembe... ASTRO tulajok ne frelejtsék el frissíteni a firmware-t, hogy mire itt a gép, csak be kelljen dugni a cuccot, és hadd szóljon! :)

Nem tudom, hogy mire várok, de ha meglátom, felismerem

(#13345) hadam98 válasza red6t6 (#13344) üzenetére


hadam98
senior tag

Ja... Astro és a Kingston is nagyon jó.
Ha választani kell akkor Astro és a Steelseries, azok tökéletesen működnek mellette díjnyertes fejhallgatók de egyikből se ajánlom a 30 ezer alatti kategóriát.

(#13346) HUmenetke válasza hadam98 (#13340) üzenetére


HUmenetke
tag

Teljesen egyet értek, nekem a klasszikus xbox stereo headsetem van, az adapter eszméletlen hasznos, a headset maga tökéletes, jól szól, jól hallanak, de az anyaghasználat borzalom :D

Mindezek ellenére ajánlom ezt a fülest. 17k, a gari idejét fixen kibírja, ha vigyázol rá, akkor többet is. Ha azt nézzük, hogy az adapter mekkora kényelmi többlet, és külön 25 dollár, ár-érték arányban tökéletes választás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#13347) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

az új WatchDogs 4K30+RT PS5/SX-en [link]

Life, Uh, Finds A Way

(#13348) hadam98 válasza hombre[EU] (#13347) üzenetére


hadam98
senior tag

Ez elég nagy probléma, hogy már most a legelején 4K30FPS van. Hogyan? Mi indokolja annál a játéknál azt a 30 FPS-t?

ui: Most nézem a PC gépigényt és ennek a játéknak valami brutális gép kell a 4K + RT-hez...

[ Szerkesztve ]

(#13349) 30z.Samu válasza hombre[EU] (#13347) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ezek az adatok mennyire lesznek kőbe vésve? Mármint ha esetleg ki lehet kapcsolni az RT-t, akkor lehet több FPS-t is kisajtolni?

Sic Parvis Magna

(#13350) Wesder


Wesder
félisten

One X

Series X

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.