Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) kazuma921


kazuma921
aktív tag

Ha valakit esetleg érdekel: Én KV-ról rendeltem elő ha jól emlékszem szeptember 22 délután, illetve a 20k előleg is ki lett fizetve. Tegnap felhívtam őket, mivel semmit nem tudtam az egészről, hogyan fog működni. Megkérdezték hogy kerestek e kollégák, említettem hogy semmilyen formában nem. Megkérdezték hogyan legyen a Cyberpunk/XSX kiszállítás, majd a végén érdeklődtem egyáltalán jut e nékem konzol, és a jelenlegi állás szerint nov 10-én érkezik hozzám a drága :D . Még kb. 3 hete a KV jelezte egy facebookos komment szekcióban egyébként, hogy az előzetes információjuk szerint Xboxból nem lesz hiány, mert sokat szállítanak ki Microsoft bácsiék. Nagyon remélem mindenki megkapja még aznap. Én már csomó játékot azért nem tolok, mert tudom hogy Series X-en szebb lesz... inkább elkezdtem nyomni a Wolfenstein New Ordert másodjára nehéz fokozaton, amit kb. 3 napja vittem végig... :DDD

We aren't welcome in the heavens, our place is down there.

(#13152) 3L1T3


3L1T3
addikt

Jut mindenkinek és oktober vegen, novemberben es decemberben is erkezik keszlet! Nyugalom! ;)

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#13153) ρσгτσ válasza Sefneni (#13149) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Sokan készletre is rendelnek. Nem csak az előrendelések futnak. Szerintem nem fog mindenkinek jutni első napon, de igyekezni fognak, hogy mindent kiszolgáljanak rövid időn belül.

Részemről már ott a teljes vételár, így annyira nem aggódok...de akkor sem esek hasra, ha csúszik 1-2 hetet.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#13154) gduck válasza bandi0000 (#13122) üzenetére


gduck
addikt

Úgy hogy RÁ VANNAK KÉNYSZERÍTVE, hogy ne "kényelmesedjenek el", hanem optimalizáljanak! ;) Így mindkét konzolon jobban fog futni a játék!

[ Szerkesztve ]

(#13155) Wesder válasza 3L1T3 (#13152) üzenetére


Wesder
félisten

Ez kamu. Az MS mint kis garàzscég ilyet nem tud összehozni. :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13156) Solten válasza zzola (#13134) üzenetére


Solten
addikt

Ok, gy.k.: ugyanaz az architektura... :U

Saor Alba

(#13157) F_Peter válasza 3L1T3 (#13152) üzenetére


F_Peter
őstag

Én akkor október végén szeretném. :D

(#13158) Uraharams válasza 3L1T3 (#13152) üzenetére


Uraharams
csendes tag

Pedig már féltem, hogy nem jut, már csak azt bánom, hogy a CP bundle-ról lemaradtam :W Túl sokáig kellett az asszonyt győzködni :D

(#13159) pzstm válasza i@lex (#13128) üzenetére


pzstm
titán

KV-s csoma tuti GLS-el jön? :B :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#13160) Wesder válasza 3L1T3 (#13152) üzenetére


Wesder
félisten

Kékeknél még mindig csak a Novemberi ràtöltés van rajt elött, és 21Q1-ig kakukk, vagy javult a helyzet?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13161) sith7 válasza 3L1T3 (#13152) üzenetére


sith7
nagyúr

:R

(#13162) gduck válasza pzstm (#13159) üzenetére


gduck
addikt

Az jó lenne, mert itt vannak a szomszédban és reggel 8-kor már itt vannak. Az persze más kérdés, hogy melóban úgyse tudom kipróbálni, csak ha hazaérek :D

[ Szerkesztve ]

(#13163) Solten válasza Uraharams (#13158) üzenetére


Solten
addikt

Magyarorszagon volt CP bundle?? Bakker itt csak az alapgep, meg egy kek kontroller extra verzio...

Saor Alba

(#13164) Wesder


Wesder
félisten

120GB àtmàsolàsa a Seagate kàrtyàra ~3 perc. Beteg.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13165) Uraharams válasza Solten (#13163) üzenetére


Uraharams
csendes tag

Csak a KV-nál volt, de hamar elkapkodták....

(#13166) 30z.Samu válasza i@lex (#13128) üzenetére


30z.Samu
félisten

Aztán valamilyen oknál fogva csúszna a megjelenés, de a futár csöngetne a jattért. ;]

Sic Parvis Magna

(#13167) ρσгτσ válasza i@lex (#13128) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Szerintem nem ő osztja be a címeket és GPS nyomkövetés van.

Nekem amikor extra munkával hozott valamit a futár (2 fajta 3 betűs cégnél), akkor mindig munka után (/munkaidő végén) intézte. Függetlenül attól, hogy saját vagy másik területre visz.

De lehet a GLS -nél máshogy van, nem tudom. Csak gondoltam jelzem, mielőtt legombolja rólad a lét azért, amit egyébként is csinált volna.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#13168) 30z.Samu válasza ρσгτσ (#13167) üzenetére


30z.Samu
félisten

Gondolom kézbesítheti más sorrendben is a csomagokat, csak magát sz...atja meg.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#13169) ρσгτσ válasza 30z.Samu (#13168) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Simán lehet, igen. GLS -nél a központ van hogy nagyobb intervallumot ad kézbesítési időre. Bizonyára terület függő is. Tehát lehet bevariál egy-két kiszállítást.

Mondjuk annyira nem csípem őket, mert 2x is sikerült elcs***niük a határidőn belüli cím módosítást.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#13170) i@lex válasza pzstm (#13159) üzenetére


i@lex
őstag

Múltkor egy headsetet rendeltem, akkor GLS hozta.

(#13171) Gregszton válasza Jovanny2 (#13141) üzenetére


Gregszton
tag

Mondtam a havernak, hogy ég és föld a különbség nekem is volt FAT, S és X gépem, de ő sosem látta a különbséget. Mondtam már neki, hogy lehet kellene neki is egy szemüveg. :D

(#13172) 30z.Samu válasza Gregszton (#13171) üzenetére


30z.Samu
félisten

Van, aki nem annyira érzékeny ezekre, vagy csak szimplán nem érdekli. :)

Sic Parvis Magna

(#13173) hyggelig válasza 3L1T3 (#13152) üzenetére


hyggelig
senior tag

Nem aprózzák el. :)
Nagyon jó ezt látni, mert a másik oldalon csak a teljes bizonytalanságról lehet olvasni.

Szinte biztos vagyok benne, hogy karácsonyra többen inkább Xbox-ot fognak kapni pont emiatt.

(#13174) EmThor


EmThor
addikt

Gears Tactics videot neztem, nagy kiralysag, hogy elore mutatja a jatek, hogy ahova mozgatni akarod a karaktered, onnan hogyan fog ralatni az ellenfélre.

[ Szerkesztve ]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#13175) pzstm válasza i@lex (#13170) üzenetére


pzstm
titán

ledumáltam a GLS futárral, aki az illetékes a lakóparkban utcában. 11:00kor járna az én épületemnél. Előtte pár nappal ha szólok rámcsörög és lemehetek nyolc körül a kocsihoz ha ott jó átvenni :C :DDD :DD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#13176) Gregszton válasza 30z.Samu (#13172) üzenetére


Gregszton
tag

Persze ezt is tudom és nincs is ezzel baj. :)
De szerintem lassan rá kell beszélnem minimum egy Xbox Series S beszerzésére, mert nem tudom meddig lesz oda-vissza együtt játszható a játékok, mert gondolom 2-3 év múlva jön már olyan játék ami már az Xbox One szériákra nem érkezik meg.

(#13177) bulikavagyok válasza Gregszton (#13176) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Akkor ide is: Mit tud a PS5 és az Xbox Series X a HDMI 2.1-es kábelekkel? 💻 PC World

Sry, nem válasznak szántam. :B

[ Szerkesztve ]

(#13178) Bad Pritt válasza EmThor (#13174) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én is néztem csomó videót a pc-s változatból, nagyon patent játéknak tűnik. Jó a harcrendszer, a karakterek, az egész felépítése a játéknak pont annyiban más az XCOM-tól, hogy könnyen beleszokjon az ember.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#13179) hyggelig válasza pzstm (#13175) üzenetére


hyggelig
senior tag

Akkor most tutira nem lehet az üzletben átvenni?
A központi üzlet 5 percre van a munkahelyemtől.

(#13180) EmThor


EmThor
addikt

S gépről nem akarnak tényleg mutatni semmit?

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#13181) 30z.Samu válasza EmThor (#13180) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is ezt hiányolom. Oké, hogy most az erősebb gépet kell mutatni, mert marketing meg itt a megjelenés meg minden. De azért én is megnézném hogy muzsikál a kisebb gép is.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#13182) hyggelig válasza 30z.Samu (#13181) üzenetére


hyggelig
senior tag

Egy jó összehasonlító videót csinálhatnának, ami azért megmutatja, mit tud az S, de az embereket arra biztatná, hogy inkább az X-et vegyék.

(#13183) 30z.Samu válasza hyggelig (#13182) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem feltétlen, aki casual és/vagy nincs is otthon 4K-s TV-je, annak bőven elég lehet a kicsi gép is.

Sic Parvis Magna

(#13184) FollowTheORI válasza hyggelig (#13182) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nefélj majd a DF kiméri ezeket hamarosan és mindenki eldöntheti. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13185) hyggelig válasza 30z.Samu (#13183) üzenetére


hyggelig
senior tag

Igen, de akit az S érdekel, a végre látna valamit és a marketing is működne.

Vagy csak nagyon rossz marketinges lennék :D

(#13184) FollowTheORI nem félek, nekem (ha már kiadok egy rakás pénzt egy új konzolra) az X-re esett a választásom.

(#13186) 30z.Samu válasza hyggelig (#13185) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ezt írtam én is, csak másképp. :P Rakják egymás mellé a két gameplay videót, hogy tessék, ezt tudja az S az X-hez képest és el tudja mindenki dönteni mi kell neki. Szerintem sokan még így is az S mellett döntenének, mert elég, amit nekik, ami tud.

Sic Parvis Magna

(#13187) FollowTheORI válasza hyggelig (#13185) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jah, énis elejétől fogva úgy vélem hiba volt kiadni, csak azért hogy legyen egy picit olcsóbb gép.
De valszeg mi vagyunk kevesebben. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13188) pethYeti


pethYeti
addikt

Nálam még nagy befolyásoló tényező volt, hogy a Series S-t betudom dobni egy hátitáskába, míg az X-nek kb utazó táska kell.

(#13189) hyggelig válasza FollowTheORI (#13187) üzenetére


hyggelig
senior tag

Nem gondolom, hogy hiba volt kiadni. Elég csábító annak, aki csak a GP-ra használná.

(#13190) 30z.Samu válasza hyggelig (#13189) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jaja, nekem is csak a MS címek miatt kellene első sorban, arra teljesen jó. Csodát nem várok tőle.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#13191) HUmenetke válasza 30z.Samu (#13190) üzenetére


HUmenetke
tag

De azért hátha csoda lesz :D amint meglesz, nyomok pár kör warzonet :C

(#13192) ρσгτσ válasza hyggelig (#13189) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Szerintem sem volt hiba kiadni. Azért vannak páran, akik nem akarnak vagy nem tudnak a drágább verzióra pénzt kiadni. Vagy az ő igényüket teljesen mértékben kielégíti.

A spórolás viszont csak rövidtávon fog működni. Mivel bukják a lemezes használtpiacot. Bár ha valaki ráér a játékokkal, akkor ez sem feltétlenül lényeges szempont.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#13193) 30z.Samu válasza HUmenetke (#13191) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az elején nyilván ugrásnak fogjuk érezni ezt is a mostani gépekhez képest, pláne ha valamelyik alapgéped van. :))

Sic Parvis Magna

(#13194) hyggelig válasza 30z.Samu (#13193) üzenetére


hyggelig
senior tag

Én szerintem le fogok petézni, mert még a 4 éves PS4 Fattel nyomom most is.

Tuti, le fogom tölteni a Witcher 3-at GP-ból és megnézem, mennyivel tölt be gyorsabban. Konkrétan egy örökkévalóság volt meghalni és a mentéstől folytatni a játékot.

Egy játéknál volt egyedül zavaró pár pillanatig a játékélmény. Az AC Origins-nél volt, hogy a lovak csak szürke modellként töltöttek be majd kb 2 mp múlva jött rájuk a skin és hasonlók. Vicces volt :D

[ Szerkesztve ]

(#13195) 30z.Samu válasza hyggelig (#13194) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is Slim-el nyomom jelenleg, na ahhoz képest szerintem az S is ég és föld lesz. :D

Sic Parvis Magna

(#13196) Zoleee83 válasza ρσгτσ (#13192) üzenetére


Zoleee83
addikt

Meg azért a 2 gép közötti 71k árkülönbözet sem elhanyagolható egy átlag magyar családnál..
Szerintem remek ötlet volt kiadni, nagyot fog menni az olcsóbb verzió, és nem csak itthon, hanem külföldön is, sokkal több értelme van MS-nél a 2 gép közötti különbségnek, mint a Sony-nál, ahol tulképp csak a meghajtó hiányzik és annyival nem olcsóbb a diskless' hogy azt megérje megvenni.
Leginkább azoknak jó döntés akik nem érzékenyek a legjobb képi megjelenítésre, akik nem hardcore játékosok, vagy alkalomadtán játszanak, vagy csak pl a gyerekek használják.

De én nem is értem ezt a fanyalgást, mindenki el tudja dönteni melyik gép kell neki, bármelyiket is vásárolja, sokkal komolyabb gépe lesz mint bármelyik az előző genben és ez a lényeg. A használt piac is egyre kisebb Xbox esetén az utóbbi időben, a GP sokat számít sokaknál, én pl nem bánom ha nem kell lemezezni.

@30z.Samu - Tegnap eladtam a PS4 Slim-et, nagyon boldog volt vele a srác, még a fehér védőfóliába is visszatettem, utolsó zacsit is megkapta hozzá, mintha új gépet kapott volna, karcmentes volt. Sajnáltam, de jelenleg nem kell 2 gép, várom a box-ot. :)

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#13197) hyggelig válasza Zoleee83 (#13196) üzenetére


hyggelig
senior tag

Sokan elfelejtik, hogy a vásárlóerő legnagyobb százalékát a casual gamerek adják, akik megveszik a Fifát és a Codot majd leülnek hétvégente és nyomják pár órát.

Na nekik az a lényeg, hogy jól fusson a játék. Arra meg kiváló választás az S.

(#13198) 30z.Samu válasza Zoleee83 (#13196) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nálam is az a terv, hogy végigtolom a Last of Us 2-t és adom el a PS-t. Nem tudom mennyire fog ez összejönni, mert eddig 6,5 óra van a játékban. :D

Sic Parvis Magna

(#13199) Zoleee83 válasza 30z.Samu (#13198) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nekem ezek maradtak játszatlanul amik nagy címek:
Uncharted Lost Legacy, GTA5, Witcher 3, Batman trilogy + LoU2
A GTA5 + W3 biztosan Series gépen fog már lepörögni, de a Sonys címeket már direkt nem indítottam el, majd PS5-ön. Egyszer, ha lehet kapni.. :DDD

@hyggelig - ezt a zöldezést én is megkaptam többször is, sokan személyes sértésnek érzik ha eltérő a véleménye az embernek a PS-ről bizonyos dolgokban, pedig mindkét gépem volt.
Annyiszor leírtam már pedig hogy mindkét gép jó választás, de mindkettőnek vannak korlátai, és nem is egy irányba halad a 2 cég.

@ Madoc - Gamertag-em -> Zoleee83 aki szeretne felvehet, mehetünk majd Forzázni, Geras-ezni. :D :P ;)

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#13200) hyggelig válasza 30z.Samu (#13198) üzenetére


hyggelig
senior tag

Addig míg ilyen nehéz beszerezni egy új PS-t, addig nem gondolkodom eladáson. Főleg, hogy egy csomó új cím megjelenik még a PS4-re is.

Addig is legalább védekezhetek, ha megint lezöldvérűznének ;]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.