Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126501) icemad válasza mike1334 (#126500) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Tippre ugyanaz lesz, mint a Ps portal. Nativan nem futtat semmit. Max lesz benne sim vagy esim, hogy mobilneten is menjen. Esetleg Ms store alkalmazások. (Netflix, youtube, vlc, stb.)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#126502) mike1334 válasza icemad (#126501) üzenetére


mike1334
veterán

Az még jobb, mert akkor hozhatják hamarabb is, illetve olcsóbb lesz, amiért nem kell bele sok kraft. Még inkább must buy (ha árban egy normális kontroller+tablet ár alatt van).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#126503) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Amúgy egy series s konzol teljesítménye miben felelne meg egy pc esetében?
melyik konfig közelítene hozzá árban és sebességben?! :D
Az én series s gépem körbe röhögi a pcmet teljesítményben, Ami még mindig hiányzik a konzolnál az a teljes szabadság, amit pcben szeretek nagyon.
Aztán ha nagyon unja magát az ember a konzolon, ott van a dev mode :D.
A felhő alapú játékokhoz jó az alternatíva, de gyors net kel hozzá, ez az 1ik buktató.
4mega feltöltés lófasz, nem jó neki, teszteltem.
10mega fölötti feltöltés már jó.

[ Szerkesztve ]

(#126504) mcwolf79 válasza Marcsello31 (#126503) üzenetére


mcwolf79
veterán

A konzol többnyire csak játékhoz van . Ha teljes szabadság kell akkor lehet nekiállni upgrade-elni a PC-t!
A le - és feltöltés az egy dolog , a probléma a késleltetés , ami nem feltétlen van összefüggésben a net sebességével .

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#126505) AMD Power válasza azka79 (#126491) üzenetére


AMD Power
titán

Kitoltam az összeset a GP-ből. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#126506) Marcsello31 válasza mcwolf79 (#126504) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali! Gondolom itt a pingre gondolsz, meg a "jittere vagy mi tökömnek hívják",
két netem közül mindkettő pingje 20 alatt van a 4megás netem megdöglik a felhő alapú játéknál míg a 10mega fölöttinél már vígan el van,
Ezért is vettem konzolt, hogy játszhassak komolyabb játékokkal jobb grafikával, így pct rá ér fejleszteni később, de mivel egy 3éves gépem van "pc", ddr3mas rammal, sajnos a mostani játékok jó ha alapgrafikával el futnak. Viszont alaphasználatra szerkesztésre jó.
Gondolkodok egy új alaplap vásárlásán de akár hogy is számolgatok, ha nem akarom elrontani az egészet az elején, akkor kb csak az alaplap 20.000ft fölött körül mozog, ha újat veszünk ami játék kompatibilis. köszi a válaszodat, ez van. Tudja valaki hogy a 2500ftos game pass core milyen játékokat tartalmaz? ;] . Köszi a választ.
A fortnite pl a konzolon ultrabrutálisan szép lett. Pcn meg pixelháború.

(#126507) AMD Power válasza beyruth82 (#126492) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönöm a tippeket. Most rájuk is nézek.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#126508) Moby válasza Marcsello31 (#126506) üzenetére


Moby
addikt

>de mivel egy 3éves gépem van "pc", ddr3mas rammal
Úgy érted 13.

(#126509) consono válasza Marcsello31 (#126506) üzenetére


consono
nagyúr

Milyen vidkari van a gépeden? Lehet, hogy inkább annak a cseréjét kellene gondolkodnod...

"In God we trust. All others must bring data"

(#126510) Marcsello31 válasza Moby (#126508) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szóval alaplapom típusa:
GIGABYTE GA-78LMT-USB3 6.0
processzoromé:
AMD FX-6300 6mag.
95W.
Socket AM3r2.
memória DDR3 SDRAM
20 GB 669.6 MHz.
Videókártya:
NVIDIA GeForce GT 730 (GK208) [MSI].
Nem mai darab de sok játék így is el fut, csak nem hdval.
Csak a jelenlegi játékokkal van gond. :R

[ Szerkesztve ]

(#126511) parandroid válasza Marcsello31 (#126510) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet, hogy ezt 3 éve vetted, de ez akkor is egy 10 éves gép, és már 2014-ben is lassan kifutó modell volt az összes komponens. Ha húszezernél többet adtál érte (nem az alaplapéet, hanem a teljes gépért), akkor jól átbasztak. Ezt ne egy Series X-szel hasonlítsd, hanem egy fat One-nal, vagy egy One S-sel. És még ahhoz képest is alulmarad.

Egy kurrens játszós gép, ami tényleg többt tud, mint egy Series X, az a konzol árának kb a duplája.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#126512) Marcsello31 válasza parandroid (#126511) üzenetére


Marcsello31
őstag

Ezt a gépet nem ennyiért vettem, annó egy nbase.hu oldalról vásárloltam még évekkel ezelőtt, Azóta a tápegység és a hűtőrész cserélve lett, Igazad!tok van amúgy.
Erre már nem szabad költeni, Mivel vigyázva volt a gép, így még el döcög egy darabig.
Bocs hogy zavartalak, köszi az infót!.

(#126513) bilon73


bilon73
aktív tag

Helló,

tudtok ajanlani ilyen nem gondolkozos csak lovos jatekot?
mikor csak mesz elore, es daralsz, nem kell megtalálni semmit. :)
mondhatnam ilyen feszultseg levezetonek is. Nem baj ha nem zombis vagy szornyes. :)

(#126514) Marcsello31 válasza bilon73 (#126513) üzenetére


Marcsello31
őstag

Fortnite :DDD :DDD .

(#126515) elder troll


elder troll
senior tag

Mióta érhető el a Pc Game Pass részeként az EA Play?
Nekem régről az derengett, hogy csak Ultimate előfizetőknek jár.
De most olyan infót találtam, hogy az Ulti előfizetéssel adható 14 napos próbaverzióban is benne van az EA Play. Lehetséges?
Azért itt kérdezem, mert a témája finoman szólva "kihalt".

[ Szerkesztve ]

(#126516) csuvicsuva válasza elder troll (#126515) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Gondolom Ultimate előfizetéssel 14 napos Ultimate próbát tudsz küldeni.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#126517) elder troll válasza csuvicsuva (#126516) üzenetére


elder troll
senior tag

Pc Game Pass-t ír a 14 napos ajándékozós dologra.
Ezen az oldalon kb 1/3 rész környékén ezt írja:

"A PC Game Pass az EA Playt is tartalmazza windowsos számítógépekre, pluszköltségek nélkül. Az EA Playjel a tagok hozzáférnek az EA-játékok gyűjteményéhez, exkluzív játékon belüli jutalmakhoz, és elsőként próbálhatnak ki egyes új játékokat."

Tudom, hogy a pc két betűje is irritál egyeseket, de nekem ez újdonság, vagyis régről nekem az derengett, hogy csak Ultimate előfizetőknek jár az EA Play. Crysis Remastered Collection miatt érdekes, elvileg az ajándék 14 napossal is játszható pc-n.

[ Szerkesztve ]

(#126518) Döglött Róka válasza elder troll (#126517) üzenetére


Döglött Róka
veterán

https://help.ea.com/en/help/ea-play/ea-play-and-xbox-game-pass/

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#126519) icemad válasza bilon73 (#126513) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Bulletstorm. Régi játék, szóval a grafika olyan is, de piszok jó az egész. Eltévedni nem lehet benne, talán pár olyan hely van, ahol többféle út is van. Nagyon keresni sem kell benne semmit, csak akkor, ha minden pályát 100%-osra akarsz megcsinálni. Feszültség levezetésre tökéletes, mert rengeteg "kivégzés" van benne, amikért ráadásul extra pontot is kapsz.

Meg talán a Trepang2. Bár abban jól el lehet kavarni, de hasonló sémára épül. (mész, lősz, kész...)

Bulletstorm videó: [link]

Trepang2 videó: [link]

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#126520) elder troll válasza Döglött Róka (#126518) üzenetére


elder troll
senior tag

Akkor ezt pozitív megerősítésnek tekintem, köszi :R
Guglival keresgélve már találtam 2021-es videót ezzel kapcsolatban, úgyhogy akkor tévesen gondolhattam azt, hogy csak Ulti előfizetőknek érhető el. Nekem ez az infó kimaradt, pedig régóta figyelemmel kísértem ezt az előfizetést.

[ Szerkesztve ]

(#126521) beyruth82 válasza bilon73 (#126513) üzenetére


beyruth82
veterán

Destiny 2 kampánya. Na annál agyatlanabb, egysíkúbb lövöldözős játék nem létezik a világon. Baromi hamar meguntam de az tényleg egy darálós lövölde.

(#126522) l.skywalker válasza sith7 (#126475) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nem pontosan értem hogy hol kéne új fiókot regisztrálni, de így járj el:
van az a fiók, amelyiken vannak már játékok és/vagy előfizetések. Feltehetően ez a fiók volt eddig is már használatban a régi konzolon. Ezt nevezzük Fő fióknak.

Amikor meglesz az új konzol, arra először ezzel a fő fiókkal jelentkezzetek be és a beállításokban pipáljátok ki, hogy: a a "Beállítás otthoni Xbox konzolomként"

Ezután be lehet jelentkezni minden további fiókkal is és lehetőleg minden személy használjon saját fiókot, tehát ha eddig egy fiókon játszott mindenki, annak jobb ha vége. Bejelentkezés után minden fiók el fogja érni a Fő fiók tartalmait/előfizetéseit, pár apró kivételtől eltekintve.

A Fő fiókot ezután akár el is lehet távolítani az új konzolról, ha szükséges. A home beállítás ugyanúgy megmarad.

Fontos: ezentúl viszont a régi konzolon a fő fióknak minden indításkor be kell jelentkeznie, ha ott egy másik fiókkal akarjátok elérni az adott tartalmakat, mert a home megváltoztatása miatt már csak bejelentkezéssel lehet ezeket ezentúl azon a gépen más fiókokkal megosztani

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#126523) csuvicsuva válasza elder troll (#126520) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Hát akkor ezek szerint csak mi nem foglalkoztunk vele, én sem tudtam róla. Mondjuk az is érthető, ha PC-n, PC-s GP-t lehet ajándékozni.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#126528) sith7 válasza l.skywalker (#126522) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszi a választ :R

Én úgy szeretném, hogy a Fő fiók az marad a mostani konzolon, és az új konzolon lenne új account, ami hozzákapcsolódna a Fő fiókhoz.
Ez így nem jó ? :F

(#126529) l.skywalker válasza sith7 (#126528) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

De. Ez írtam le. Csak a fő fióknak megváltozik a beállított Home konzolja, de a felhasználási metódus nem módosul

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#126530) sith7 válasza l.skywalker (#126529) üzenetére


sith7
nagyúr

:R

(#126531) Döglött Róka válasza elder troll (#126520) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Eleg furan kereshetsz akkor. Ilyenkor erdemes a szolgaltatot keresni, nem videokkal bohockodni :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#126532) homerhamm válasza bilon73 (#126513) üzenetére


homerhamm
addikt

Call of Duty :D

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#126533) bilon73 válasza icemad (#126519) üzenetére


bilon73
aktív tag

Köszi! Megkesem őket!

(#126534) bilon73 válasza beyruth82 (#126521) üzenetére


bilon73
aktív tag

Na erre nem gondoltam megnézem, köszi!

(#126535) l.skywalker válasza beyruth82 (#126521) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Tudnék ezzel vitatkozni, de hát ki mit tapasztalt az a lényeg :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#126536) beyruth82 válasza l.skywalker (#126535) üzenetére


beyruth82
veterán

Multi részét nem probáltam, azt rengetegen dicsérik. Single a kampány viszont hamar unalomba fullad szerintem. Annak ellenére is, hogy maga a gunplay az nagyon jó.

(#126537) sith7 válasza l.skywalker (#126522) üzenetére


sith7
nagyúr

Megnéztem, a jelenlegi konzolon ez be van pipálva

"Beállítás otthoni Xbox konzolomként"

Ha meglesz az új, akkor a régin ezt a pipát vegyem ki ?

(#126538) F_Peter válasza sith7 (#126537) üzenetére


F_Peter
őstag

Elég ha az újat beállítod, automatikusan elfogja távolítani a régit.

(#126539) sith7 válasza F_Peter (#126538) üzenetére


sith7
nagyúr

:R

(#126540) smokin válasza sith7 (#126539) üzenetére


smokin
tag

Hali!
Ubisoft+ra van hosszabb távú olcsóbb megoldás?

i'm too old for this shit

(#126541) beyruth82 válasza smokin (#126540) üzenetére


beyruth82
veterán

Elvileg van valami. Én most találtam egy embert hardverapron mert előfizettem 1 hónapra teljes áron de nem tudtam kijatszani még egyik jatekot se a 3 közül amelyiket terveztem és nem akarok még egy honapot teljes áron mert annyiért már meg is lehet venni az egyik gamet. Linkelem priviben.

(#126542) DaVE-1 válasza smokin (#126540) üzenetére


DaVE-1
tag

5 hónap - 15500Ft -->3100Ft/hó ( 24950Ft helyett) Ennél olcsóbban? Azért ne akarjunk már ingyen gamelni friss címekkel :B
Ha azt nézem hogy csak a friss címeket tolod le Avatar,Motorfest, Mirage, Prince már kegyetlen megérte így is..

beyruth82: Itt a hv aprón keresd musztii-t

Ha homeolva vagyok valakivel akkor ezt is (ubi+) tudja használni az illető a saját gépén a saját profiljával?

[ Szerkesztve ]

(#126543) beyruth82 válasza DaVE-1 (#126542) üzenetére


beyruth82
veterán

Hol van ennyiért?

(#126544) Mrdevil válasza beyruth82 (#126543) üzenetére


Mrdevil
addikt

Szerintem sehol. Ő nem a game passra gondolt?
Amúgy szerintem a ubi+ nem megy homolva, hozzá köti a ubisoft akkhoz.

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#126545) DaVE-1 válasza Mrdevil (#126544) üzenetére


DaVE-1
tag

Nem game passra gondoltam ez ubisoft +
Sajnos erre gondoltam én is szóval itt nem lehet még ezt is felezni :O

[ Szerkesztve ]

(#126546) beyruth82 válasza Mrdevil (#126544) üzenetére


beyruth82
veterán

Ja értem. Én mondjuk nem homeolni vagy felezni akarok, hanem hosszabb tavon olcsóbb megoldást mint mondjuk a game passhoz 1 éves előfizut vagy ilyesmi. De végül is mindegy mert 2 havi teljes árba se halok bele ha kijatszok 3 db AAA-s ubi címet közben csak az ember szeret sporolni ha lehet :DDD

(#126547) pzstm válasza beyruth82 (#126546) üzenetére


pzstm
titán

Ubisoft+ előfizetés Xbox-ra:
1 hónap - 3500Ft (4990 helyett)
3 hónap - 9900Ft -->3300Ft/hó (14970Ft helyett)
5 hónap - 15500Ft -->3100Ft/hó ( 24950Ft helyett)

ettől jobb nemigen van/lesz :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#126548) smokin válasza pzstm (#126547) üzenetére


smokin
tag

Pontosan erre gondoltunk. köszi

i'm too old for this shit

(#126549) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok.
Kb 2 hete használok egy Series X kontrollert. Egyből Panasonic Eneloop akksikat tettem bele ahogy kibontottam, nem a gyárilag mellékelt Duracell elemeket.
Hosszabb játék után rádugtam a kontrollert USB kábellel a telefon töltőjére, biztos ami biztos alapon. Tegnap viszont játék közben kikapcsolt a kontroller. Amikor megnyomtam az Xbox logót ami elvileg a bekapcsoló gomb, néhány villogás után elsötétült. Ezt még néhányszor eljátszottam, majd rádugtam a töltőre. Egész éjszaka rajta volt, ma reggel kipróbáltam és továbbra sem tudom rendesen bekapcsolni. Bele tettem a 2db Duracell elemet, hogy kiderítsem nem a kontroller zakkant-e meg, de azokkal simán működik.
Nem értem, hogy miért nem töltődött fel egy éjszaka alatt az Eneloop AA akksi? Vagy ez nem így működik, nem lehet AA akksikat tölteni a kontrollerben hanem ki kellene venni őket és külön töltővel feltölteni? Vagy nem belevaló az Eneloop AA akksi? Nem igazán találok erről infót a neten, légyszi segítsetek.
Köszi!

(#126550) Bad Pritt válasza Melorin (#126549) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Kontroller nem tölti.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.