Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) Wesder válasza 30z.Samu (#11699) üzenetére


Wesder
félisten

Van akkora rajongótàbora a DOOM-nak? Oké, hogy 20+ éves fanchise, de lehet màra màr nem akkora az érdeklődés irànta, mint azt az ember vàrnà.

Ahogy a grafon is làtszik, "szinte" màr nem is jàtszottak vele az emberek Xboxon.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11702) Bird válasza ProEvoFan (#11698) üzenetére


Bird
addikt

A reakciód, mint mindig. ;] :DDD

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#11703) icemad válasza Wesder (#11701) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

De ezek a multis játékosszámok, vagy nem? A Doom sosem volt multi játék igazán.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#11704) AxBattler válasza icemad (#11703) üzenetére


AxBattler
félisten

A Doom sosem volt multi játék igazán.
Te ugye a 90-es években születtél? :D

(#11707) icemad
Pedig itt kezdődött minden. :o
Talán azért maradhatott ki, mert nálunk akkoriban még a C64 volt elterjedve a PC helyett.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11705) elder troll válasza icemad (#11703) üzenetére


elder troll
senior tag

Tudtommal a doom (1) volt az első multiplayer fps játék, ezért is lázadtak a népek, hogy az eternal-ban csak aszimmetrikus "multi" van. Ennek a szériának köszönhetjük a fps deathmatch-et, csak 2020-ra elfelejtették. Ez Carmack és a széria oldalba vizelése volt, de cserébe van csillámpónit megszégyenítő színorgia és barbizási lehetőség.
Wiki.

[ Szerkesztve ]

(#11706) ProEvoFan válasza Bird (#11702) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Most mi rosszat mondtam?
Semmi háttér szarság nincs ebben.Pl ami bekerül ps+ha,ott is durván megemelkedik a játékos szám. Itt meg a Doomról van szó, ami nem kis játék.
Vagy az ingyen szóval van baj?Azt nem én találtam ki.Ti mondjátok mindig arra, hogy gamepassban ingyen van.

[ Szerkesztve ]

(#11707) icemad válasza AxBattler (#11704) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

80-as évek eleje. Nekem akkor ezek szerint kimaradt. :) Nálunk már a Duke 3d és quake volt a menő. Általánosban még c64 volt, jóval később kerültem PC közelbe, a középiskolában. Valahogy nekem a Quake 3 arena és Unreal Tournament maradt meg kimondottan multi címnek akkoriban. A Doom nekem jó kis singleplayer játékot jelentett, multis lehetőséggel.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#11708) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Akár multis volt akár nem... szerintem a mai Doom multi már nem köt le tömegeket. Ez látszik itt is... :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#11709) icemad válasza AxBattler (#11704) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Franc tudja... Én azóta se nagyon multizok. A Lan partyk még jók voltak, mert láttad a másik fejét fejlövés után. :DDD Egyszer kétszer kipróbáltam a mostani multi címeket, de ez már nem az én világom. Személytelen az egész.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#11710) negyven2 válasza ProEvoFan (#11706) üzenetére


negyven2
veterán

Innen szedte ez ezt az infót. De ez semmiképpen sem tekinthető hivatalos számnak, mivel állítólag ők egy 2 milliós random Xbox Live profil alapján számolják ki a ezeket. Ez alapján a bekerülés után, kb. tízszeresére emlékedet játékosok száma. A GP eleve nem arról szól, hogy ha bekerül egy cím akkor arra egyből 15m játékos ugrik rá. Hanem, hogy ott lesz a lehetőség számukra, hogy kipróbáljak. Ez ebben az esetben az az addigi max. 2,7k játékost felnyomta olyan 27k-ra. De a Doom Eternal -most csúnya szóval élve - aránylag bukás volt, és réteg játéknak tekinthető az átlag GP felhasználónak.

RDR2/GTAV GP-ben való tartózkodásának ideje alatt nem tudjuk a valós számokat, de pl. RDO esetében miután kikerült nagyon érződőt, hogy baromi sok játékos tűnt el. Pontosabban a rengeteg alacsony szintű, agresszív vérpisti, akikkel mindenhol össze lehetett futni, és csak PvP láttak a játékban (persze azóta átlag 4-6 fő van egy lobby-ban de nem az alacsony játékosszám miatt, hanem mert a sz*r szervereket így próbálja meg működőképes állapotban tartani a Rockstar).

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#11711) Wesder válasza negyven2 (#11710) üzenetére


Wesder
félisten

Azért a YT meg Netflix a Top3-ban nagyon csúnya.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11712) FollowTheORI válasza Wesder (#11711) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

:D elég jó médialejátszó is a box... na... :P

Azt nem tudom a Playstation hogy került oda. :DDD

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#11713) Wesder válasza FollowTheORI (#11712) üzenetére


Wesder
félisten

MC miatt, mert kell Xbox Live Account a hasznàlatàhoz.
De ott a Cuphead, meg a NSLT is

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11714) negyven2 válasza Wesder (#11711) üzenetére


negyven2
veterán

Szerintem egyáltalán nem, viszont a Hulu meg a Disney+ ott léte eléggé az sugallja, hogy ez a 2 milliós random profil USA-ás. És bár ez nem Xbox alapú profil mérés, hanem W10 alapú, de azért látszik, hogy a játékos szám maximumok, az megegyezik azzal, hogy az USA-ban mikor ülnek le játszani, filmezni.

És egyébként itt is látszik (legalábbis ha valósnak vesszük ezeket az adatokat), hogy 2013-ban miért erőltette az akkori Xbox vezetés a Tv-Tv-Tv dolgot. Hiszen már akkor is voltak kimutatások arra, hogy a 360-at (de még a PS3-at is) nagyon sok felhasználó Media Center-ként (Netflix/Youtube) használta a játékok mellett. Simán elképelhető az, hogy akkor is a legnépszerűbb alkalmazás a Netflix/Youtube páros volt, népszerűbb mint bármelyik játék.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#11715) Def26 válasza Wesder (#11695) üzenetére


Def26
félisten

Akkor nem sok gamepas előfizető kattant rá, azt hittem itt legalább százeres számok lesznek, ha már ilyen geci drágán megvette az MS. :Y

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#11716) Wesder válasza Def26 (#11715) üzenetére


Wesder
félisten

Hàt làtod. Engem sem érdekel, és ezek szerint nem én vagyok vele az egyetlen.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11717) Steven


Steven
addikt

Hát közelében sincs a régi doom3 al .... emléxem a gef 4 es korszakban kiszivárgott a pre alfa béta nem tudom mi és tátott szájjal néztük , hogy úristen ez mi... árnyékok grafika stb. Vártuk mint a Messiást.

Mikor végre megjelent nem egyszer dobtam el esténként az egeret :D

Nah ez köszönő viszonyban sincs azzal. :((( ugra bugrálsz mint a bespeedezett nyuszi egy fegyverrel a kezedbe :P

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#11718) chipesz válasza Def26 (#11715) üzenetére


chipesz
őstag

Én ma terveztem vele játszani. De minden igyekezetem ellenére nem jött össze. Az első percekben meghaltam, aztán újratöltésnél már kúszva voltam a padlón, keresztül lebegve mindenen, falakon és padlón át, aztán hiába töltöttem be újra a játékállást, nem javult meg. Szóval felidegesített és ott hagytam, de lehet hogy teszek még egy próbát. :D

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#11719) icemad válasza Steven (#11717) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én ugyanígy voltam vele. Párszor felugrottam a székből. :DDD Még a Fear játékkal voltam így. Egyiket sem tudtam végigvinni emiatt. :B

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#11720) Wesder


Wesder
félisten

Another benefit of the Xbox Series X/S is that games uninstall instantly as well.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11721) #20411392 válasza Def26 (#11715) üzenetére


#20411392
törölt tag

Majd series x-en. :) Addig ráér.

(#11722) prisz


prisz
aktív tag

Sziasztok!
Tud valaki valami bennfentes információt az xCloud-ról (cloud streaming)? Jelenleg androidon próbálgatom, qrva jó! Mert, hogy Pc-re jön az kb. 99%.Remélem, kihozzák az app-ot a jelenlegi X,S generációra is. Mert ez esetben, nem kell az új vas, (ami szvsz a microsoft terve) csak egy erős internet, no meg game pass ultimate. Ha pedig felhőben is menne a digitális vásárlás, azzal nagyon lealázná a konkurenciát. Ebben hatalmas előnyt élveznek, szinte korlátlan a szerverpark, és a technológia. Most gondoljatok bele, ha a korábbi generációra és pc-re is aktiválnák, egy pillanat alatt több 100 milliós, akár több milliárdos tábort is elérnének, minimális befektetéssel...

(#11723) EmThor válasza prisz (#11722) üzenetére


EmThor
addikt

Valoban nem lenne rossz asztali gépen. Stadia helyett stadiám lenne :DDD

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#11724) 30z.Samu válasza #20411392 (#11721) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jaja, majd az új konzolon. :))

Sic Parvis Magna

(#11725) mike1334 válasza prisz (#11722) üzenetére


mike1334
veterán

Jó lenne, ha jönne, mert csak ezért nem szeretnék tabletet venni (vagy tepsitelefont) :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#11726) AMD Power válasza ProEvoFan (#11698) üzenetére


AMD Power
titán

Én még nem vagyok benne a statisztikában! :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11727) Edgar2621 válasza prisz (#11722) üzenetére


Edgar2621
őstag

+ Apple kellene nekem még nagyon, simán nyomnék iPaden játékokat, főleg olyanokat amik régebbiek, nem a grafika miatt játszunk velük. Példának okáért a Monkey Island kimaradt nekem, de más hasonló game is simán mehetne. Remélem jövőre jön majd és addig kitalálják az okosok hogy mi a közös nevező az Apple és a Microsoft között.

XO: Gollami26

(#11728) Wesder válasza Edgar2621 (#11727) üzenetére


Wesder
félisten

Sajàt konzolodat fogod tudni streamelni, amint frissül az Xbox app.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11729) Edgar2621 válasza Wesder (#11728) üzenetére


Edgar2621
őstag

Te jó ég mekkora homályban voltam eddig, most utána olvastam és ez így fantasztikus kombó, console streaming + xcloud, valahogy csak az volt bennem hogy xcloud és ennyi. Ezzel tényleg nagyot léphet a Microsoft, engem már most megvettek.

XO: Gollami26

(#11730) Madwe válasza Edgar2621 (#11729) üzenetére


Madwe
nagyúr

Xone-t nem lehet streamelni? Ps4-et már elég régóta lehet iosre is, azt hittem ms ebben előrébb jár, legalábbis nincs lemaradva?

(#11731) Edgar2621 válasza Madwe (#11730) üzenetére


Edgar2621
őstag

Saját hálózaton, otthon szerintem eddig is lehetett, de ez most a távoli elérésről szól. Vagy a PS tud olyat hogy 100 km-ről játszol azzal a játékkal ami telepítve van a konzolra (és még lemezeset is lehet)? Szerintem ilyet nem tud a PS.

[ Szerkesztve ]

XO: Gollami26

(#11732) negyven2 válasza Edgar2621 (#11731) üzenetére


negyven2
veterán

Pedig a PS4 talán a megjelenése óta, vagy nem sokára rá már tudta azt, hogy a konzolon lévő játékokat akár a világ másik végéről is tud játszani (Playstation Remote Play a neve). Ha jól tudom akkor Sony telefonokkal és PS Vita-val működött, de talán már van Android/iOS alkalmazás is (de majd kijavítanak).

Madwe:

Igen, sima FAT One-al is működik már a Console Streaming bárhová a világba.

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#11733) Madwe válasza Edgar2621 (#11731) üzenetére


Madwe
nagyúr

De, tud. Már a ps3 is tudta, de az csak a vitával, amióta van mobil app, azóta azokkal is.

negyven2: sejtettem, ezért se értettem a hszt amire előszür reagáltam, furcsáltam volna ha nem így lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#11734) _ak_


_ak_
addikt

Ugye az XSX előrendelés, kiszállítás körül nincs szó arról, hogy idén már nem várható, csak azoknak akik egyből leadták az előrendelést?

Let's begin, de gozaimasu!

(#11735) prisz válasza Madwe (#11730) üzenetére


prisz
aktív tag

Ez nem konzol stream, ez cloud stream. Nem kell hozzá vas, távolról a microsoft szerverei biztosítják a megfelelő környezetet, és kapod videó stream formátumban. A határ a csillagos ég. Hatalmas lehetőség, főleg hogy minimális pc-s, androidos gépigénnyel, játszhatod szinte a teljes xbox portfóliót. ios-re is készül, de úgy tudom, hogy egyelőre az apple túlzott biztonsági protokollja, hátráltatja az indulást.

[ Szerkesztve ]

(#11736) Bird válasza _ak_ (#11734) üzenetére


Bird
addikt

Nem, lesz elég konzol... 7x annyi xbox lesz, mint ps. Nyugodtam elorendelheted most is a Konzolvilágnal (ott biztosan fogsz kapni). :R

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#11737) Madwe válasza prisz (#11735) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az az xcloud, tudom. Az eredeti hszben a console streamingre csodálkoztak rá :)

(#11738) Edgar2621 válasza Madwe (#11733) üzenetére


Edgar2621
őstag

Na olvasgattam én is a témában, teljesen igazad van, ez már régóta létező és működő funkció. Na akkor én kérdezem az illetékesektől hogy mi a különbség, miért jobb amit most a Microsoft szeretne?

Igen rácsodálkoztam, de nem vagyok tökéletes, ez ilyen ha embernek születünk :)

[ Szerkesztve ]

XO: Gollami26

(#11739) Wesder válasza Edgar2621 (#11738) üzenetére


Wesder
félisten

Senki sem mondta hogy az MS console streaming jobb jesz. Azért javasoltam mert xCloud iOS-en egy jódarabig nem lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11740) hombre[EU] válasza prisz (#11735) üzenetére


hombre[EU]
veterán

wow ilyen is létezik már? mi lesz a következō, share gomb? :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#11741) prisz válasza Edgar2621 (#11738) üzenetére


prisz
aktív tag

Csak annyi, hogy nem kell hozzá konzolt venned, elég egy bluetooth xbox kontroller+game pass ultimate előfizu, és idővel játszhatod az összes xbox játékot akár egy alap teljesitményü pc-n, telefonon, akár a tv-d appján, szinte mindenhol, megfelelő internet eléréssel.

(#11742) _ak_ válasza Bird (#11736) üzenetére


_ak_
addikt

:R köszi!

Let's begin, de gozaimasu!

(#11743) icemad válasza prisz (#11741) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ez így elég nagy hülyeség... Egyrészt nem kell hozzá xbox kontroller, másrészt csak azzal játszhatsz xcloudon, ami a listában van.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#11744) Wesder válasza hombre[EU] (#11740) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, az pletykàljàk hogy lesz, sőt lehet a következő generàciós Xbox kontrollere màr beépített akkus lesz. :Y

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11745) hombre[EU] válasza Wesder (#11744) üzenetére


hombre[EU]
veterán

óemdzsí xbox has no limits :D

Life, Uh, Finds A Way

(#11746) RudY válasza hombre[EU] (#11740) üzenetére


RudY
addikt

wow ilyen is létezik már? :DDD ;]
Meglepően csendes a PlayStation 5 az első beszámolók alapján

(#11747) Bluverkill


Bluverkill
tag

"You have a lot of things going on this year (...) I heard a rumor you'll have a blog post up Monday (...)"[link]

(#11748) prisz válasza icemad (#11743) üzenetére


prisz
aktív tag

Egyelőre. De innen már csak egy ugrás, hogy élesben aktiválják a megvásárolt digitális játékok cloud-ban futtatását. Vajon hány emberhez jutna el egy pillanat alatt a teljes xbox ökoszisztéma, akiknek esze ágába sem jutott volna vasat venni?

(#11749) Edgar2621 válasza Wesder (#11739) üzenetére


Edgar2621
őstag

Én sem mondtam, csak kérdeztem, mert azt hittem itt is fejleszt most a Microsoft. De ahogy nézem igazából az irány ez lehet, a megvásárolt tartalmat is felhőből elérni akár konzol nélkül, akár sokkal jobb felhasználói élményként (kisebb delay stb).

11748 prisz : +1, én is erre jutottam

[ Szerkesztve ]

XO: Gollami26

(#11750) Wesder


Wesder
félisten

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.