Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) Wesder válasza Zoleee83 (#11600) üzenetére


Wesder
félisten

Én még ha akarnàm sem tudnàm vàltoztatni, mert OTTO-n csak Series S meg One S van màr csak. (299€/269€) Megvehetném màshol is, ahol még lehet Series X is, csak itt 12 havi kamatmentesre tudtam előrendelni a Series S-t 285€-ért. (volt egy 5%-os kuponom.)
Meg igazàból jàtszani most ez is jobb lesz, mint a PC szvsz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11602) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Másnál a KV-os előrendelésnél “összefésülték” már az előleget az elő rendelt XSX-szel? Nálam még mindig a teljes vételáras XSX elorendelés van , mellette a sikeres bankkártyás befizetett előleg .

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#11603) Zoleee83 válasza Wesder (#11601) üzenetére


Zoleee83
addikt

Teljesen jó lesz az!
Én is onnan indultam, hogy kellene egy ONE S Forzázni + GP-ra....
Aztán lett belőle Series S, gondolom egy hangyaf@sznyit jobban fog kinézni rajta, mint a régi S-en. :DDD

@mcwolf79 - Most nézem, nálam a kuponos 20k véglegesített, alatta a Series S + CP2077 még mindig "nyers", de állítólag ez így tök rendben van, no para, aki befizetett biztosan kap gépet első körben.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#11604) chipesz válasza mcwolf79 (#11602) üzenetére


chipesz
őstag

Nem még, de nem kell parázni, november 10-ig még van bő egy hónap. :K

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#11605) balazs025 válasza Wesder (#11599) üzenetére


balazs025
senior tag

Nem azért, de miért series x-ből szeretnének többet eladni? Nekem logikusabb lenne, ha a series s-ből akarnának.

(#11606) icemad válasza Beniii06 (#11597) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsit igazad is van szerintem, de ezt hátránynak felróni nem butaság? Ott vágtak az előállítási költségen, ahol tudtak. 4k@60 passtrough és arc képes erősítők is bagóért mennek. Én is csak pislogok, hogy idén 2 darab 4k-tvt vettem, és egyiken sincs VGA bemenet. Csak hdmi. Sajnos ez egy ilyen világ.

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#11607) Wesder


Wesder
félisten

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11608) RudY válasza Wesder (#11607) üzenetére


RudY
addikt

mmm jópofa. Nemrég teszteltem kíváncsiságból One X-en a 3 TB külsőről áthelyezve a belsőre: RDR2 121 GB - 31 perc.

(#11609) parandroid válasza RudY (#11608) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Persze, de ott HDD-ről másolst HDD-re. Ez úgy lwnne érdekes, hogy belehekkelni egy SSD-t a One X-be, aztán külső SSD-vel kipróbálni a mozgatást. Bár gyakorlarilag ugyanezt le lehetne tesztelni a Series X-en is, hogy mennyivel gyorsabb a saját, speckó extension cardjzk egy random külső ssd-hez képest. Gyanítom, nemigen van különbség.

Töltési idők is ok, hogy nagyságrendileg gyorsabbak, mint a One X-en, de ugye itt eleve SSD vs HDD a meccs. FH4 nekem is majd’ 3 percig töltött, vettem neki egy külső SSD-t, most alig több, mint egy perc alatt elindul nulláról. Játék közbeni töltésekről nem is beszélve.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#11610) Gaben360 válasza icemad (#11606) üzenetére


Gaben360
senior tag

Hát én nem bántam volna,ha van optikai, gondolom még sokan rajtam kívűl.
Hiába van fasza tv, meg egy jó középkategóriás erősítőm, ami tudja a 4K/60-at.
A tv hdmi 2.1, szóval ha a boxot közvetlen erősítőre aggatom, akkor bukom az esetleges 120 fpst meg VRR, stb...A tv-n is csak 1 db eARC hdmi van, az erősítő meg sima ARC-ot tud.
Szóval annyira nem egyszerű a történet, persze van hdmi 2.1-es erősítő, horror áron...

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#11611) Wesder


Wesder
félisten

Nocsak... The Medium egy 1stParty Title.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11612) icemad válasza Gaben360 (#11610) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az earc hdmi port is jó az arc képes erősítőhöz. Nálam is így működik. Minden a tv-be van dugva, egy hdmi kábel megy az erősítőbe. A tv LG c9, az erősítő Yamaha rx-v379. Egyik sem csúcskategóriás cucc.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#11613) RudY válasza Wesder (#11611) üzenetére


RudY
addikt

Pedig őket nem vette meg a Micro, ugye?
Mondjuk szép a költségvetése, remélem meg is látszik majd rajta. :K

The Medium Budget Is Around €7 Million
[link]

Most akkor ezek jönnek löncskor vagy csak én akarom belelátni? :DDD
Avowed meglepne, mert abból aztán tényleg alig mutattak valamit.

[ Szerkesztve ]

(#11614) Zoleee83 válasza RudY (#11613) üzenetére


Zoleee83
addikt

:K LINK

"When the Xbox Series X launches on November 12, it will be host to at least one chilling psychological horror experience: The Medium, a third-person horror game featuring dual-reality gameplay. The game comes from developer Bloober Team, the makers of Blair Witch, Layers of Fear, and Observer, and it's available to pre-order now so you're ready to play it on day one."

Industry insider Sponger has revealed Avowed has a planned release date of late 2022 to early 2023.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#11615) Wesder válasza RudY (#11613) üzenetére


Wesder
félisten

Szerintem csak hogy ezek a 1stparty címek, amik tuti kapnak SX/SS tapaszt, illetve készülnek nextgenre. A Moon Studios-t sem vette meg az MS, de az IP az övék.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11616) Zoleee83 válasza Wesder (#11615) üzenetére


Zoleee83
addikt

Itt a kulcsszó a MÉG.
Amennyiben sikeres lesz a Medium, nagyobb összeggel mernék rá fogadni, hogy az MS tulajdonába kerül, ahogy a Hellblade-es Ninjások is. :)

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#11617) Wesder válasza Zoleee83 (#11616) üzenetére


Wesder
félisten

Az Ori is sikeres volt, bàr ott a Moon Studios mondta hogy függetlenek akarnak maradni, ha jól tudom. A Bloober Teamnek meg nem ez az első jàtéka, a Blair Witch is Day1 jött GamePass-ba. Lehet elöbb utóbb tényleg csatlakoznak, "csak" 4-5m$ az àruk.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11618) Wesder válasza Wesder (#11611) üzenetére


Wesder
félisten

Volt nincs. :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11619) Gaben360 válasza icemad (#11612) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nekem is C9 van, az erölködő meg marantz 6010.
Úgy van összekötve, hogy marantz hdmi-vel eARc, a zidoo a marantzra és az X meg optikaival az erősítőre.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#11620) AMD Power válasza pzstm (#11526) üzenetére


AMD Power
titán

Nem jött be a Witcher? De fura. Pedig hatalmas nagy játék lett. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11621) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Gyerekek ! Ebben a Doom eternal - ban nincs normális multi , csak ez a slayer VS monszta játékmód ???

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#11622) brumi1024 válasza parandroid (#11609) üzenetére


brumi1024
veterán

Attól függ milyen a random külső SSD. Az expansion card is 2.4 (uncompressed)/ 4.8 (compressed) GB/sec-et tud, ami azért nem triviális USB SSD-vel.

(#11623) parandroid válasza brumi1024 (#11622) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, pont ez lenne az érdekes, hogy milyen technológiával tudják ezt a sebességet kicsikarni belőle, és hogy ez mennyire triviális 3rd party szinten, mondjuk egy wd, vagy seagate usb 3.x megoldással szemben. Persze árat is összehasonlítva. De az az érzésem, hogy ez nem csak minket érdekel, szóval jönni fognak ezek a tesztek is hamarosan.

Abba meg ne is menjünk bele, hogy a 2000 Ft-os, aliexpresses külső házak vajon mit tudnak a ráírt számokból (meg hogy közben felgyújtja-e egy zárlat miatt a beledugott meghajtót, vagy maga körül az íróasztalt).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#11624) icemad válasza Gaben360 (#11619) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

De miért nem minden a tévére van kötve, és onnan egy hdmi kábel a Marantzra? Van valami különleges oka, amire én nem gondoltam? Nekem azért jobb az első megoldás, mert az erősítőn nem kell állandóan bemenetet váltani, a tv-n lévő összes audio egyből megy az erősítőre. És így csak a tv távirányítót kell használni. (xbox esetén még azt sem, mert az xbox bekapcsolja a tévét, az meg bekapcsolja az erősítőt. :))

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#11625) parandroid válasza icemad (#11624) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Asszem van valami speckó, fizetős térhangzós szabvány, amit hdmi-n nem lehet átvinni, ez szokott lenni az audioful gémerek nagy bánata. Nem tudom, melyik az, engem totálisan hidegen hagy, nekem van egy darab árva soundbar a tv alatt, ‘oszt csá. Mondjuk nekem papírom van róla, hogy süket vagyok.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#11626) Madwe válasza parandroid (#11625) üzenetére


Madwe
nagyúr

Így van (bár earc-al már megy) de ezt játék alatt telibex... az fontosabb, h az erősítő extra input lagot ad, ha konzol-erősítő-tv vonalon megy a jel, jó nekem a kontol-tv-erősítő vonal. A médialejátszóm van egyedül direktben az erősítőre kötve...

[ Szerkesztve ]

(#11627) Gaben360 válasza icemad (#11624) üzenetére


Gaben360
senior tag

Ha beleolvasol a házimozi topikba, ott mindenki az erősítőre köt mindent, ez egy íratlan szabály :DDD ,és 1 hdmivel csatlakoznak a megjelenítőre.
Marantzon van vagy 6-7 hdmi, a tv-n meg 4.
A konzol nekem sincs rákötve hdmivel az erősítőre, csak optikaival.
Szóval ha sikerül SX-et venni, nem tudom hogy fogom megszólaltatni, hogy megmaradjon a hdmi 2.1 előnye.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#11628) Beniii06 válasza Gaben360 (#11619) üzenetére


Beniii06
őstag

"az X meg optikaival az erősítőre."

Na erről beszéltem, hogy Series gépeknél pont ez nem lesz.

"Got any other secret weapons?"

(#11629) P@ppaJoe

Sziasztok.
Jelenleg fat one-om van.
Váltanék series s-re. Kérdésem az lenne, hogy minden játék fog futni rajta, vagy lesz ami csak a series x- en lesz játszható?

(#11630) Wesder válasza P@ppaJoe (#11629) üzenetére


Wesder
félisten

Minden jàték futni fog rajta.

Szerk.
Pontosabban minden, ami most jàtszható Xbox One-on + az újgeneràciós jàtékok.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11631) icemad válasza Gaben360 (#11627) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, mert ott fontos a hang is. Konzolnál szerintem fontosabb az alacsony késleltetés a játék közben, ezért van direktben a tévére kötve. Próbáltam én is erősítőn keresztül, nekem bonyolultabb lett az egész rendszer kezelése. Sx meg, ha jól tudom, támogatni fogja az újabb audio szabványokat is. (true hd, Dolby Digital Plus, DTS HD) Ezeket sehogy sem kapod meg optikai kábelen. Mondjuk a lehetőséget meghagyhatták volna, nem hiszem, hogy annyival drágább lenne egy optikai kimenettel szerelt konzol gyártása.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#11632) Grawens válasza icemad (#11631) üzenetére


Grawens
senior tag

Ha már alacsony késleltetés... Ezért nem játszok TV-n. Rohadtúl zavar monitor után az Input lag, ha átülök a gyerekekhez a TV elé.
Én anno a One X mellé egy LG 43UD79-B -t vettem, azt használom a mai napig. Viszont SX mellé egy Asus PG43UQ -t szeretnék venni és ugye ebben az esetben nem opció az AVR közbeiktatása a 144Hz miatt és ARC sincs. Nekeom bőven elég volt az optikán a DTS, nem hiányoltam sem a Master Audio-t, sem pedig a DTS-t.
Csak egy kérdés. Mi az anyjuk valagáért nem raktak Display Port kimenetet? 1db szutykos HDMI?
Marad a monitorból 3.5mm/Stereo az erősítőbe? :U

[ Szerkesztve ]

(#11633) Wesder válasza Grawens (#11632) üzenetére


Wesder
félisten

Amiért a One csalàd sem kapott DP-t.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11634) Grawens válasza Wesder (#11633) üzenetére


Grawens
senior tag

Szomorú! :(((
A fillérba*zás árát isszák meg a fogyasztók. Őszintén szólva én fiztnék többet is érte ha ez lenne az ára.

(#11635) Moby válasza Grawens (#11632) üzenetére


Moby
addikt

És ez miért is jó XBOX-hoz? HDMI2.0-t tud. Maximum 1440p-t fog tudni 120Hz-en. Ráadásul 8 bites. Ez egy hót kommersz panel agyonba túlárazva.

(#11636) icemad válasza Grawens (#11632) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom milyen tévét használsz, de egy LG c9 2.4 ms input laggal szerintem egész jó. Egyik konzol gyártó sem foglalkozik komolyabban a monitorokkal, mert a konzolok nappaliba lettek tervezve, nagy kijelzőhöz. Megnéztem azt a monitort, drágább, mint amennyiért én vettem a c9-est. :Y És 8bit+frc IPS panel van benne. :Y Munkához, meg PC-hez biztos jó, de konzolhoz szerintem kicsi és drága.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#11637) Grawens válasza icemad (#11636) üzenetére


Grawens
senior tag

TV: 65CX9LA és undorítóan lassú (nem a panel, hanem az elektronika) a 43ud79-hez viszonyítva. A monitor az monitor, a TV az TV. Kikapcsolhatok minden képjavító furmányságot, akkor is lassú. Szerintem 75cm-ről bőven jó a 43-as monitor. :U
Mondom, One X + 43UD79+Optika tökéletes kombináció "számomra". Lehet speciális eset az enyém, de mi a megoldás? Nyitott vagyok mindenre, - TV.

(#11635) Moby: Pontosan emiatt írtam a DP hiányát.

[ Szerkesztve ]

(#11638) T.Peter válasza icemad (#11636) üzenetére


T.Peter
őstag

Az input lagja 13-16ms kozott van hdr es vrr-tol fuggoen. Amit te emlitettel az a response time. Az meg legtobb esetben 0.2ms, szoval majdnem instant.

(#11639) T.Peter válasza Grawens (#11637) üzenetére


T.Peter
őstag

Valami nalad nem stimmel mert az lcd response time tipikusan 10ms felett van az oled 2.4ms-jahoz kepest es erre jon ra az input lag ami nem sokkal jobb mint az olede. Szoval game modban nem kene ennyire rossznak erzekelned mert nincs ekkora elteres.
[link]
Itt a monitorod rtings tesztje. Ezek alapjan az ertekek alapjan eleg ketes, hogy az oledet rossznak erzekeled, mikozben jobbak az ertekei. Nem lehet, hogy a stutter miatt erzed azt, hogy valami nem stimmel?

[ Szerkesztve ]

(#11640) Grawens válasza T.Peter (#11639) üzenetére


Grawens
senior tag

Nem tudom,de rettentően zavaró. Ha szól az egyik gyerek, hogy segítsek neki átjutni valahol és odaülök, olyan érzést ad, mint a NexCloud. Ugye monitorhoz vagyok szokva. Vagy a 43UD79 túl jó ebből a szempontból, vagy a TV rossz. Egyébként ezelőtt a TV előtt egy 65-ös LG LCD volt és azon is érezhető volt. :U
Azért ha már ennyire ebben az irányban gyúrtak a fejlesztők a SX -nél akkor nem ártott volna több lehetőséget adni a felhasználók kezébe.
De mint mondtam a TV-k elektronikája/képfeldolgozó egysége a gyenge pont. Lehet LCD, vagy Oled.

[ Szerkesztve ]

(#11641) T.Peter válasza Grawens (#11640) üzenetére


T.Peter
őstag

Az elektronika miatt mernek annyit az oleden, ami a tesztekben van, szoval az elektronika es a panel annyit tud. En inkabb a stutter-re gyanakszom nalad, mert az nalam is jelen van, a 30 fps-es jatekoknal jobban eszrevehetoen. De az ertekek alapjan az tuti, hogy a tv-d jobb. Xboxon alapbol elindul az instant game response mode es feltetelezem game mode-ban van a picture mode. Azon kivul 60+ms-od lesz, ugy ertheto, hogy zavaro.

(#11642) Wesder


Wesder
félisten

A kiküldött Preview Unit-okra fokozatosan engedélyezik a BC jàtékokat, így valószínüleg megjelenésig fognak jönni infók hogy XY cím hogy teljesít az új hardveren.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11643) Grawens válasza T.Peter (#11641) üzenetére


Grawens
senior tag

Elképzelhető, hogy ez a "dadogás" keveri meg a lapokat, ahogyan írod is, de a lényegen nem változtat: zavar. :K
Közben kutakodtam alternatív megoldások után, sikertelenül és a MS -nak is feldobtam a kérdést, hátha kitalálnak valamit, mert TV-t nem szeretnék monitor helyett és a tavalyi AVR-t sem cserélem le.

(#11644) Wesder


Wesder
félisten

Jason Ronald:

“As an example, one of the new features that we’re adding is actually for—if a title chooses to support it—the ability to selectively uninstall different components of the game.
So, let’s say you play a campaign as an example, and then you want to focus exclusively on multiplayer. If the developers chose to support it you can actually uninstall the campaign itself so that you can be more in control of how you’re actually using your storage, so that you really get the most benefit out of the available storage that you have.”

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11645) kriszti21 válasza Grawens (#11643) üzenetére


kriszti21
csendes tag

VRR/Freesync be van kapcsolva Xbox-on? Elméletileg CX tudja a Freesync premiumot, ami a Freesync tartományon kívül is megoldja a stutter gondokat. (pontosabban a tearing-et oldja meg, nem tudom föntebb erre gondoltatok-e mint stutter/darabosság)
Még a motion blur zavarhat, nézd meg hátha a BFI bekapcsolása javít rajta (amit lehet nem tudsz együtt használni a VRR/Freesync móddal).

[ Szerkesztve ]

(#11646) Moby válasza Grawens (#11637) üzenetére


Moby
addikt

Na ne vicceljünk kérem. A CX-ek input lagja 4k@120Hz-en 11.1ms, a 43UD79-nek meg 9.6 :D
Ott valami durván el van kapálva. Ugye game módban használod azt a tévét, és mozgásinterpoláció+egyebek nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#11647) Wesder válasza Moby (#11646) üzenetére


Wesder
félisten

Az a baj hogy ő làtja ezt a 1.5ms különbséget és ezért zavaró szàmàra. :))

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11648) T.Peter válasza kriszti21 (#11645) üzenetére


T.Peter
őstag

En a stutter-re gondoltam, nem a tearing-re. A vrr amugy valoban segit mindketton, a tearing-et teljesen kikuszoboli. Nekem csak 40-60 kozott c9-en.

Wesder, kerlek ne kezdd el.

(#11649) Moby válasza Wesder (#11647) üzenetére


Moby
addikt

Összességében az LCD a lassabb response time miatt biztos, hogy button-to-pixel latencyben a monitora rosszabb, mint az oledje. Valami el van állítva.

(#11650) Grawens válasza Wesder (#11647) üzenetére


Grawens
senior tag

Nem tudom mi okozhatja, mozgás-folytonosságban nem látok különbséget de mégis érezhető.

(#11649) Moby: Hidd el, a "világ összes beállítás ajánlását" ami a neten fellelhető anno kipróbáltam, gondoltam LCD után az OLED jobb lesz, de nem. Természetesen csak ezen a téren, minden másban össze sem lehet hasomlítani a kettőt.

Más. Vajon USB-s DAC-ot támogat majd a SX? :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.