Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#159801) oriic válasza l.skywalker (#159800) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ok? :DDD Ok, javítottad. :R

Itthagyom ezt is közben azért:

[link]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#159802) Thusor válasza eL Geri (#159796) üzenetére


Thusor
őstag

Neked se fogja engedni. Nálam is 200 forintot ír 1 hónapért. De amikor a megvásárlásra kattintanék újra betölti az oldalt és akkor már 3000 forintot ír. Egyedül a 6 havi akciójuk él még, hiába a 2019.01.03-ig kiírt akció.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#159803) DaveHutt válasza icemad (#159781) üzenetére


DaveHutt
őstag

Tekintve hogy egy 200W-ot zabáló szörnyeteg GPU van benne, ezen ne csodálkozz.

(#159804) eL Geri válasza Thusor (#159802) üzenetére


eL Geri
őstag

Nekem a végső confirm-nál is még csak 200-at írt.

(#159805) Stauffenberg válasza hackeeeee (#159750) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Nem véletlen mondom mindig azt, hogy az X lett olyan, mint amilyennek az egész Xbox One konstrukciónak lenni kellett volna.."

Mikor elindult ez a konzolgeneráció, még fasorban sem volt a One X teljesítményszintje (PC-n sem). Én egyedül amiatt morogtam a Microsoftra, hogy amikor elindult ez a generáció, már gyakorlatilag teljesen alap volt a 1080p felbontás és nem arra építette az eredeti Xbox One-t, hogy legalább ezt a felbontást tudja magabiztosan hozni. Ráadásul ahogy futunk ki ebből a generációból, már kijön az, hogy az alap Xbox One-on a legrondábbak a multiplatform címek. Elég egy RDR2 vagy Hitman 2 összehasonlítást nézni, futnak 900p körül és egyes effektek, textúrák, LOD objektumok olyan alacsony minőségűek, mint egy PC-s játéknál a low-low-low-low-low szint és egyszerűen az alap PS4-en szemmel láthatóan szebben és jobban futnak, kicsivel több a tartalék benne.

A One X viszont tényleg olyan, ahogyan az egy "pro gamer" konzoltól elvárható, ésszel tervezve, egy remek konstrukció. Van itt is némi bottleneck, de ez egy megfelelő arany középút volt a teljesítmény-melegedés-árszint arányait nézve.

(#159751) Bird: A PS4 Pro egy összecsapott fércmunka. Olyan bottleneck van benne, hogy az ember a fejét fogja. A Microsoft bejelentette a One X fejlesztését, akkor még Scorpio kódnéven, erre a Sony egy pánikreakciótól vezérelve gyorsan összekalapált egy tuningolt PS4-et és sokkal fontosabb volt mindenáron a Microsoft előtt piacra lépni vele, mint ésszel megtervezni, hogy mit is akarnak kihozni belőle. Az alap konzolok esetén a PS4 egy fokkal erősebb is, mint az alap Xbox One, az alapok tehát jók voltak, de összecsapták a Pro-t. Nem mintha ne lenne tök szép egy Pro patchelt játék odaát, az alap PS4-hez képest persze odaver, de most a Sony minden alkalommal beég, amikor összehasonlítják a PS4 Pro és az Xbox One X teljesítményét.

Most néztem meg a Digital Foundry tesztet a Hitman 2-ről, PS4 Pro-n eleve 1440p a maximum felbontás, fps limit nélkül 35-45 fps körül fut, míg One X-en ugyanebben a felbontásban (ami egyben a performance mód is) meg 60 fps. Ez nem egy aprócska különbség. Natív 4K-ban már becsuklik a One X teljesítménye ebben a játékban, de RDR2-ben meg csuklóból kirázza a limitként belőtt 30 fps-t és stabilan tartja (a PS4 Pro meg alacsonyabb felbontás ellenére sem tudja tartani a 30 fps-t).

(#159806) Cyrin


Cyrin
addikt

én tegnap vettem 200-ért, ugyanarra a fiókra, ahol nemrég lejárt az előző 400 Ft-os akció.

(#159807) hackeeeee válasza Stauffenberg (#159805) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát.. Ugye akkoriban talán a 900-as nvidia széria ment nagyban, AMD vonalon pedig a 300-as széria.. Azért akkor már volt 1440p, és luxus szinten 4K gaming is PC oldalon, nagyon is.. És, ami tény, hogy fat, és még az S sem (bár az S így emelt órajellel már jobb lett) sem hozta ezt a szintet.

Amikor a BF1 S bundle-t megvettem, akkor volt az R9 390-em volt, és már akkor is ég és föld volt a különbség, a PC javára. Az X-nél lett ez más, mert bizonyos szinten vígan hozhatja egy magasabb szintű pc grafikus élményét játékban.. Ez a FAT-ról és az S-ről nem mondható el.. Bár itt is hozzáteszem, hogy az S-t sokat javult, szerencsére. De, így sem nagyon hasonlítható össze az X-el.

Vagyis, de, kanyarban már nagyon is volt ilyen szintű grafikus teljesítmény igény PC vonalon, és ebből adódóan konzolon is-.. Sőt, emlékszem rá, hogy akkoriban is ment a szapulás, hogy túl gyenge lett a One ahhoz ahhoz képest, hogy "nextgen"ként jött.

Véleményem szubjektív...

(#159808) Csapoati válasza hackeeeee (#159807) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Inkább még a 7-es széria ment, akkor szerintem nem nagyon merült fel a 4K, de az 1440p is alig.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#159809) hackeeeee válasza Csapoati (#159808) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk a Fat-nél még talán.. Abban igazad lehet. Az utóbbi időben eléggé elcsúszott az időérzék, hogy évente jön új gen. :)

Háát, volt már, qhd, itt ott uhd, csak, horror áron..

Véleményem szubjektív...

(#159810) Stauffenberg válasza hackeeeee (#159807) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Dehogy, akkoriban még a GTX 700-as széria pörgött (2013-at írunk)..

Akkoriban a 1080p/60fps jelentette PC-n azt a szintet, amire már minőségi játékélményként hivatkoztunk, de már nem volt elérhetetlen. A 1440p akkoriban ébredezett mocskos drágán (na ehhez tényleg kellett egy high-end setup), de 4K-ról még nem is álmodott senki. Csak ugye az volt a csavar a történetben, hogy ekkor PC-n már évek óta nem volt nagy ügy a 1080p/60fps elérése, ekkoriban már senki nem tette le a haját ettől a teljesítménytől.

Szóval mire az Xbox One piacra került, már igazán lehetett volna egy kicsit több kakaóval nekimenni a generációnak, hogy ne csak a saját tenyerét jól ismerő Microsoftnak legyen esélye minőségi 1080p szórakoztatást kínálni. Külsős fejlesztők ezt alig-alig érik el komolyabb AAA címek esetén, míg PS4-en kevésbé probléma.

A One X teljesítményszintjéhez viszont tényleg el kellett még telnie ennek a pár évnek, de itt végre a Microsoft tényleg belehúzott, emiatt le a kalappal előttük.

(#159811) zadir1


zadir1
tag

Hali! Kontrollert tudtok akciósan valami játék mellé jelenleg?

(#159812) hackeeeee válasza Stauffenberg (#159810) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jogos, korrigáltam is, ahogy a kolléga is jelezte.

De azt is tudjuk, hogy közel sem volt 1080p 60fps sem, csak a "neves" játékoknál, minden más 720, 900p körül járt.

Az a baj, hogy mire ez beérik, addigra itt lesz a Scarlet.. :)

Véleményem szubjektív...

(#159813) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Van itthon egy vadiúj, de nem használt 120 gigás Kingston ssd, meg van hozzá külső házam is. Ezt érdemes lehet one x-el használni? Lenne látható javulás a töltési időben, mondjuk Witcher 3-nál? Mert eredetileg a családi asztali gépbe került volna rendszer meghajtónak, de nincs kedvem egész délután azzal kínlódni...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#159814) zsocy válasza icemad (#159813) üzenetére


zsocy
őstag

Minimum 256 megás drive kell, annál kissebbet nem lehet rákötni sajnos.
Amúgy biztos jó lenne.

(#159815) icemad válasza zsocy (#159814) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Basszus ezt el is felejtettem...
Akkor szivhatok ma a windows telepítéssel. :DDD
Köszönöm az infót. :R

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#159816) hackeeeee válasza zsocy (#159814) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mármint, akartad mondani, hogy gigás, vagymi. :)

To use external storage with Xbox One games and apps, your hard drive must:
Hold 256 GB or more
Connect via USB 3.0

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#159817) bandi0000 válasza hackeeeee (#159816) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Neked 1 Gb-t nekem 1 libamáj :D

Xbox One: bandymnc

(#159818) parandroid válasza Bird (#159748) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ma én is becseréltem a jó öreg fat One-t egy X-re. Nem azért mert nagyon kellett, hanem mert 230 eur-t kellett csak ráfizetni, ami azt jelenti, hogy minimum 200-at kaptam a lejárt garis, 3 éves One-ért, ami biztosan nem ért már ennyit. Két játékot is le kellett adni vele, volt egy dobozos Trackmaniam, ami már volt GwG, meg egy Lego Batman 3, amit a gyerekek már rég végigjátszottak, így meg már a kutyát sem érdekli, simán bevették őket. Kaptam cserébe bundleben egy Forza 7, és egy Horizon 4 kódot, amikkel még nem tudom, mit csinálok, mert előbbi megvan lemezes verzióban, utóbbi meg game passos. Shadow of the Tomb Raider bundle sajna már nem volt, a Fallout 76 meg nem érdekel.

A gép amúgy fasza, most megy rá egy rakás letöltés még, úgyhogy gyerekek addig Abzut játszanak, abban meg azért nem csap hanyatt a grafika. Alapból amúgy (idle módban, ill. menüben) mintha kicsit zajosabb lenne a sima fatnél, játék közben nem tűnik fel ilyesmi még a csendes részeknél sem. Majd ha kapok gépidőt, kipróbálom a Horizont, hogy néz ki (4k tv még egyelőre nincs).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#159819) zsocy válasza hackeeeee (#159816) üzenetére


zsocy
őstag

Jóhogy, bocs, 256 giga. De így profik közt, ez belefér, mindenki úgy érti ahogy kell :)

(#159820) icemad válasza parandroid (#159818) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hol van ilyen akció? Németben a Gamestopnál? Mert csak 10 km a német határ... :DDD

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#159821) hackeeeee válasza zsocy (#159819) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Belefér.. : )

Véleményem szubjektív...

(#159822) parandroid válasza icemad (#159820) üzenetére


parandroid
nagyúr

Gyorsan ülj autóba, ma van az utolsó nap. Gamestop, igen. Honlapon van részletes leírás, de itt a lényeg: [link].

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#159823) Bird


Bird
addikt

Mi van akkor ha bevaltottam a forza 4et de nem latom a jatekaim kozott? Pcn belepve ott van, de telepiteni nem tudom... Ez vmi bug?

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#159824) #92006144 válasza Bird (#159823) üzenetére


#92006144
törölt tag

Store / jobb felső sarok 3 pötty (...) / saját tartalmak alatt látnod kell.
Múltkor én is kerestem égen földön a megvett játékaim, és ez segített.

(#159825) Bird válasza #92006144 (#159824) üzenetére


Bird
addikt

Nincs ott... Ha rákeresek már megvásároltam (pcn firefoxból, de boxon nincs ott), de ha rákattintok csak megvásárolni tudom.... Xboxon az elérhető játékok közt nincs.... Ha még egyszer beírom a kódot, azt írja már beváltották.... :(

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#159826) #22718208


#22718208
törölt tag

Nekem is le van járva már egy ideje a game pass. A legutolsót 400ft -ért vettem akciósan. Most ránéztem kíváncsiságból (egészen az utoló, fizetős oldalig mentem). Az egy havi 3000huf , a hat havi 7500huf.

[ Szerkesztve ]

(#159827) bandi0000 válasza Bird (#159825) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hülye kérdés, de ugye 1 fiokat használsz pc-n és boxon is?

Xbox One: bandymnc

(#159828) #92006144 válasza Bird (#159825) üzenetére


#92006144
törölt tag

Akkor csak várni kell, mert "néha" lassan őrölnek az ms malmai, főleg 200 forintos időszakban.

(#159826) gombilaci1
Itt írtam róla.
Már egyre nagyobb a "minta" amiből lehet kalkulálni, akkor a 400 forintos akcióban résztvevőktől vehették el a lehetőséget ma reggeltől, mert tegnap még nekem is engedte volna, vagyis ez is egy lehetséges teóriának néz ki. 2 gép miatt 2 fiók van, így a másodlagossal húztam be ma.

[ Szerkesztve ]

(#159829) Bird válasza bandi0000 (#159827) üzenetére


Bird
addikt

Persze... Xboxon nem latom, pcn es boxon is bongeszobol belepve a megvasaroltak kozott ott van de telepiteni nem tudom, csak ujbol megvasarolni... Hol lehet ezt jelezni?

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#159830) #22718208 válasza #92006144 (#159828) üzenetére


#22718208
törölt tag

Ha annyira kellene , csinálnék egy temp profilt én is 1 perc alatt. :-)

(#159831) r.levente75 válasza Bird (#159829) üzenetére


r.levente75
addikt

Én így játram a minecraft egyik dlc-jével.
Hívtam a supportot semmi. Huss eltűnt, ugyanezek a tünetek mint nálad.

(#159832) Bird


Bird
addikt

Erről van szó:

Nem értem. :F

r.levente75: Király.... :O

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#159833) r.levente75 válasza Bird (#159832) üzenetére


r.levente75
addikt

Ez van nálam is csak az én tételem 392.-.
A játékkal egy időben írtam be a kapott kódot.
A játék meg sokszor 4.-re indul.
Már nem merek semmit venni, mert sok a probléma...

[ Szerkesztve ]

(#159834) Bird válasza r.levente75 (#159833) üzenetére


Bird
addikt

Laza 20ks tetel... Bosszanto... Remelem orvosoljak utolag. Jart mas is igy?

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#159835) r.levente75 válasza Bird (#159834) üzenetére


r.levente75
addikt

Nálam az FH4 kimarad, az előd network dignastic problémája miatt, ami ahogy olvasom a fórumokat sajnos az utódnál is jelen van.

(#159836) #22718208 válasza r.levente75 (#159835) üzenetére


#22718208
törölt tag

Már pár napja megoldották egy javítással.

(#159837) r.levente75 válasza #22718208 (#159836) üzenetére


r.levente75
addikt

Az örömhír, de sajnos eléggé belémégett az a másfél hónapos szívás.

(#159838) Bird válasza Bird (#159832) üzenetére


Bird
addikt

Hova lehet irni ezzel kapcsolatban?

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#159839) Bird


Bird
addikt

A tököm kivan vele.... :F

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#159840) #92006144 válasza Bird (#159838) üzenetére


#92006144
törölt tag

Innen szoktam indítani a chat support segítség kérést, de a helyedben megvenném a 200 forintos GP-t, és játszanék a játékkal idegeskedés helyett. Hasonló helyzetben biztosan ki lennék akadva, de hideg fejjel várnék inkább.
szerk.: akkor ennyit kellett várni.

(#159841) tsteve
Ez azért érdekes, mert tegnap nekem is engedte volna, és ma reggeltől változott. Viszont akkor bevált a 400 forintos akcióval kapcsolatos tippem.

(#159842) r.levente75
Megoldódott neki, azért linkelte a képet.

[ Szerkesztve ]

(#159841) tsteve


tsteve
senior tag

200 ft-os game pass extra feltétele régi előfizetés esetén a szept. 30.-i vagy korábbi lemondás is... nekem pl. ezért nem engedi..

(#159842) r.levente75 válasza Bird (#159839) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha sikerül velük felvenned a kapcsolatot és megoldódik a problémád, kérlek írd meg, mert kíváncsi vagyok, hátha nálam is megoldás lehet.

(#159843) Bird válasza #92006144 (#159840) üzenetére


Bird
addikt

Nem oldódott meg, ua a probléma.... A 200Ft os season pass nekem 2800Ft. I love this day. :D

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#159844) tsteve válasza #92006144 (#159840) üzenetére


tsteve
senior tag

épp tegnap volt bug-os, ma már jól működik a game pass vásárlások rendszere... pech

(#159845) hackeeeee válasza Bird (#159834) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Cache törlés esetleg, ha nem oldja meg, akkor mindegy. Bár ha PC-n sem jó, akkor valszeg nem is fogja. Elvileg van support chat, ott lehet írni, vagy a helyi support-ot felhívhatod hétfőn, de ők lehet nem fognak tudni segíteni.

Véleményem szubjektív...

(#159846) Yahhher válasza tsteve (#159841) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Nekem novemberben járt le az előző, mégis tudtam venni 200-ért. Ràadàsul előtte nap mondtam le a megújítàst.

Üdv B.

[ Szerkesztve ]

(#159847) tsteve válasza Yahhher (#159846) üzenetére


tsteve
senior tag

tegnap valóban bug-os volt a rendszerük... Microsoft üfsz mondta ezt nekem ma.. tegnap vetted? ha igen, akkor szerencséd volt a bug miatt... de ha ma vetted, akkor ez azt jelenti, hogy még ma is bug-os a Microsoft rendszere...
elvileg ugyanis ma már nem vehettél volna novemberi lemondás esetén

[ Szerkesztve ]

(#159848) front3r


front3r
őstag

Game pass: Beaktiváltam tegnap a 200Ft-ost. Ha ez lejár, akkor be tudom aktiválni a 6 havi 7500Ft-ost majd?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#159849) Yahhher válasza tsteve (#159847) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Ma beszélnem kellett velük egyéb ügyben, akkor ajánlotta a srác. Mondtam neki, hogy nem kell. Aztán f1 időmérő alatt meggondoltam magam, behúztam.

Üdv B.

(#159850) tsteve válasza Yahhher (#159849) üzenetére


tsteve
senior tag

akkor a felhasználók egy részénél továbbra is fennáll valamiféle bug.. húzza be aki tudja... ők a mázlista részhalnaz

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.