Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#156601) NyMRooD válasza Wesder (#156599) üzenetére


NyMRooD
őstag

Aki bedől a 100 ezer ft-os slim áraknak az már szinte meg is érdemli. Odafigyeléssel meg lehet venni olcsón is a slimet, tavaly fekete pénteken 55 ezerért vettem, újat, bár szerencsém volt, máshol 60-65 ezer lett volna, az xone s akkor 50 (német amazon) és 60 ezer között mozgott, nem volt nagy a különbség. Idén tényleg drágább lett a slim, de kis odafigyeléssel 5-10 ezer a kettő között a különbség. Egy olcsóbb ps pro árából meg lehet venni egy s + slim kombót az az igazi :D

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#156602) LedyGyuszi válasza NyMRooD (#156601) üzenetére


LedyGyuszi
addikt

45ből kijött a német amazonon az S, ráadásul ac origins-szel :K

XONE: LedyGyusziHU

(#156603) zzola válasza NyMRooD (#156601) üzenetére


zzola
félisten

AZ a baj, hogy fekete péntek nincs minden pénteken...

(#156604) l.skywalker válasza mike1334 (#156597) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Ezt mindig elfelejtem! 360-on még kellett a Gokd a Cloud-hoz

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#156605) AshaNoR


AshaNoR
tag

CDkeysen 900 huf a havi GP :)[link]

(#156606) negyven2 válasza l.skywalker (#156604) üzenetére


negyven2
veterán

360-on még most is kell.

PS-en amúgy ha jól tudom úgy van, hogy PS+ kell a Cloud Saving-hez. Ha lejár akkor még fél évig eléred a mentéseidet, aztán törlik. Viszont azt hiszem ott lehet külső USB-S eszközre kimenteni.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#156607) Benoe77 válasza AshaNoR (#156605) üzenetére


Benoe77
őstag

"NOTE: This product only works with new accounts."

(#156608) bulikavagyok válasza NyMRooD (#156601) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én elég sok ismerősömnek segítettem már gépet venni (PS-t és boxot is), ezért eléggé képben vagyok az árakkal. Átlagosan 15-20k különbség van a One S és PS4 Slim ára közt.

AshaNoR: Rossz a link! Amúgy hónapok óta ennyi náluk. De ezt a kódot csak olyan ember tudja felhasználni akinek még nem volt élő Game Pass előfizetése. Tehát nem sokan.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#156609) zzola válasza AshaNoR (#156605) üzenetére


zzola
félisten

"This product only works with new accounts." :U

(#156610) CsodaPOK válasza bulikavagyok (#156593) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Köszönöm neked is és wesder-nek is az infókat! :R :R

(#156611) l.skywalker válasza AshaNoR (#156605) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

A 3 havi Gold 12,49€-ért (3%-os FB kuponnal: 12,12€) már jobban megéri, lévén globális kód és így 1500-ra jön ki egy hónap. [link]

De a 10GBP-s feltöltőkártya sem rossz 13% kedvezménnyel [link]

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#156612) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Hivatalosan megerősítette az Xbox:

Red Dead Redemption 2 natív 4K-ban fog futni [link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#156613) Linus05


Linus05
csendes tag

Sziasztok!

Használt Xbox one X gép vásárlásában gondolkodok és ebben kérném a segítségeteket, hogy mikre kell odafigyelni. Nagyon új vagyok ebben a témában, még nem volt konzolom ezelőtt.

• Mennyi garancia legyen a gépen?
• Ha a gép beregisztrált garanciával rendelkezik a Microsoft-nál, az tovább adható? Csak a géphez kötődik (gép sorozatszáma) vagy személyes adatokat is meg kell adni, így csak az eredeti tulajdonos járhat el garanciáztatás, javítás során (személyes adatokat lehet módosítani). A garancia a Microsoft-hoz szól vagy a bolthoz ahol vették? Eredeti számla megléte is szükséges a garanciális javíttatáshoz? Hogyan működik ez?
• Milyen hibái lehetnek a konzolnak és ezt hogyan szűrhetem ki a vásárlás előtt?
• Elite kontrollernél milyen hibák merülhetnek fel?
• Ha a fejhallgatót is használtan veszem, ott mik szoktak előfordulni (megtört kábel, fül párna szakadt…)?
• Szeretnék online multiplayer játékokkal játszani, ahhoz kell Live Gold ugye?
• Full HD monitorra lenn kötve a konzol - DELL P2417H
• Mit kell még megtudnom az eladótól, hogy ne járjak rosszul?

A válaszokat előre is köszönöm! Az építő kritikát szívesen fogadom. :)

[ Szerkesztve ]

(#156614) #22718208 válasza Benoe77 (#156607) üzenetére


#22718208
törölt tag

NOTE: This product only works with new accounts."

Ott van a megoldás : "new accounts" :-)

(#156615) NyMRooD válasza zzola (#156603) üzenetére


NyMRooD
őstag

Igen, ezért is írtam le, hogy azóta a slim drágult és mint (#156608) bulikavagyok kijavított idén inkább 15-20k a különbség (bár néha akciósan azért szerintem kisebb). Nem értem egyébként, hogy miért nyomta meg ennyivel a Sony, csak a forint gyengülésre nem fogható, mert xone s nem követte le, de mind1, ez a másik topikba való inkább.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#156616) RudY válasza NyMRooD (#156615) üzenetére


RudY
addikt

Mert viszik, mintha cukorka lenne, és amíg nem áll meg a kereslet, nincs is értelme az árcsökkentésnek.

[ Szerkesztve ]

(#156617) #22718208 válasza l.skywalker (#156611) üzenetére


#22718208
törölt tag

Ő a game pass-t írta,hogy jön ide a gold?

[ Szerkesztve ]

(#156618) Edgar2621


Edgar2621
őstag

Srácok az miért lehet, hogy nem látom külön az accountomban(jaj de szép magyar szó) az Xbox 360-as játékokat? a My games menüpont alatt még pár hete is meg tudtam nézni, most csak Xbox One vagy PC lehetőségek közül választhatok. Arra gondoltam, hogy talán az Xbox one opció alá pakolták be a 360-as címeket is, de nem. Hol tudnám megnézni őket, miben hibázok?

XO: Gollami26

(#156619) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

A jelen generáció és a 4K találkozása úgy néz ki nagy hatással lesz a következő generációra. Nem csak mi, de a fejlesztők is többet akarnak pl. a média és tárhely tekintetében: [link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#156620) #80123904 válasza l.skywalker (#156619) üzenetére


#80123904
törölt tag

Bízom benne, hogy minimum 16-20 GB ott lesz bennük. A legtöbb fejlesztő most is azt emeli ki sokszor, hogy nem a teraflopok miatt jobb az X, hanem a több memória miatt.

(#156621) Benoe77 válasza #22718208 (#156614) üzenetére


Benoe77
őstag

Sőt, egyszerre több! :)

(#156622) FollowTheORI válasza l.skywalker (#156571) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

+ hozzátenném, bár nem egetrengető, hogy One S esetén van 4K és HDR kimenet támogatás... a tévéje meg 4K.

Bár tényleg ez a legutolsó szempont, hisz a játékok zöme nem fog úgy menni egyébként se. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#156623) l.skywalker válasza FollowTheORI (#156622) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

S esetén a 4K nem csak uhd blu-ray és streaming video szolgáltatások estén van?

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#156624) HartgeH3-2.8 válasza FollowTheORI (#156622) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

One S mellé ha "csak" FHD a cél, felesleges 4k HDR satöbbiu funkciós tévét venni?! Elég oda a sima jóárasított FHD, vagy jövőre nézve érdemes beruházni?

Igazából asszem 30k a difi, tehát például egy sima 40col FHD 96k ugyan az 4k HDR stb 130k
Karácsonyi akcióba veszek majd valamit, csak nem tudom érdemes e plussz 30k-t kiadni.

Mert ugye azt írják a 4k tévén szebb a FHD is ugyebár.. :U

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#156625) pzstm válasza l.skywalker (#156623) üzenetére


pzstm
titán

de.

Játékok esetén csak a HDR van

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#156626) LedyGyuszi válasza pzstm (#156625) üzenetére


LedyGyuszi
addikt

És mi a helyzet a 4k felskálázással játékoknál?

XONE: LedyGyusziHU

(#156627) l.skywalker válasza LedyGyuszi (#156626) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

S esetében nincs. Ha a TV tud ilyet akkor a TV csinálja, de az S csak média tartalomnál négykázik.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#156628) negyven2 válasza LedyGyuszi (#156626) üzenetére


negyven2
veterán

Az csak annyi előny, hogy nem a TV, hanem a konzol csinálja meg a felskálázást.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#156629) LedyGyuszi válasza l.skywalker (#156627) üzenetére


LedyGyuszi
addikt

Akkor perelek! Xbox support oldalon más van írva... :)

XONE: LedyGyusziHU

(#156630) szimszonos válasza HartgeH3-2.8 (#156624) üzenetére


szimszonos
őstag

Nem a full hd szebb a 4k tévén 😀.Ha nem a One S miatt is megéri venni,mert akkor a játék is szebb lesz,mivel a One S tudja a 4k felskálázva,és a HDR-t.Ezeket a funkciókat egy sima full hd tv nem tudja,így nem tudod kihasználni a One S erejét se.Aki most vesz tévét és sokat játszik,szerintem megéri az az50ezer ráfizetés,később ha pedig esetleg lecseréled idővel X-re az S-et,akkor meg nem is kérdés.Azt azért nézd meg milyen 4k tévét veszel,mert lehet amelyik csak 30 ezerrel több mint a sima full hd,az olyan is.Itt már sokszor írták mi az amit nagyon figyelni kell ilyenkor.10 bites legyen ne 8+2,meg képfrissítés,stb.

[ Szerkesztve ]

(#156631) Wesder válasza l.skywalker (#156627) üzenetére


Wesder
félisten

Sokkal szebb volt 4K-n az S mint FHD-n. Szerintem ott a box skàlàz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#156632) szimszonos válasza NyMRooD (#156615) üzenetére


szimszonos
őstag

Nem értem miért lett drágább nálunk az S mostanában.Nem régen még 65ezer volt 3-4 játékkal az 500gb.Most már 70ezer is van,játékok nélkül.Szerintem semmi nem indokolta ezt,ráadásul ha az Amazonon 45-50ezer egy Aasassin bundle akkor meg pláne érthetetlen.Vagy lehet nálunk a viszonteladók is onnan veszik ☺,

[ Szerkesztve ]

(#156633) #22718208


#22718208
törölt tag

FH4 első 40perc tapasztalata.

Nagyon idegesítő ,hogy a rádió folyton szólni akar.
(Gyűlölöm a rádiót minden autós játékban.)
A hangerőt miért egyig lehet lehúzni és miért nem nulláig?

Felirat méret és pozíció iszonyatosan rossz! Verseny közben egy mondatot sem tudok elolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#156634) #80123904 válasza #22718208 (#156633) üzenetére


#80123904
törölt tag

Ki lehet kapcsolni a rádiót, nyomogasd a jobbra gombot

[ Szerkesztve ]

(#156635) szimszonos válasza #22718208 (#156633) üzenetére


szimszonos
őstag

Ez is lehet zavaró,de személy szerint engem jobban zavar hogy sok felesleges sallanggal telepakolták.Több óra játék után még alig versenyeztem,pörgetek a szerencsekeréken,öltöztetek,stb.Lehet visszatérek a 2.részhez,az nekem "egyszerűbb",ezt meg folytatom később.Azért lenne egy kérdésem ha már FH4 hogy a Drift Car Pack-ban lévő kocsikat,ami a game pass-ban letöltött Standard FH4 mellé jár,hol tudom bevarázsolni a garázsomba?Az autókereskedésben megvan a drift car pack,de a benne lévő autókért fizetni kellene,nem írja hogy free,pedig installáltam a kiegészítőt,ilyenkor mar free kellene hogy legyenek a benne lévő autóknak.

[ Szerkesztve ]

(#156636) Wesder válasza #22718208 (#156633) üzenetére


Wesder
félisten

Verseny közben versenyezni kell;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#156637) bLaCkDoGoNe válasza szimszonos (#156632) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Van rá kereslet, a forint meg nem szűnik meg szarnak lenni. :(((

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#156638) - = Zk = - válasza Wesder (#156631) üzenetére


- = Zk = -
félisten

true... nálam is ez volt...
nagyon szépen nézett ki a FH2... látni lehetett a különbséget One és One S között... a TV persze maradt ugyan az, 4K Samu

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#156639) NB2 válasza szimszonos (#156630) üzenetére


NB2
aktív tag

És plazmán az X nem mutat jól? Mert filózom X-en, de "csak" plazmám van.

(#156640) l.skywalker válasza Wesder (#156631) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Itt nem írja a felskálázást: [link]

"A legjobbak a 4K szórakoztatásban"

4K-közvetítés
Játszd le a Netflix, Amazon és más szolgáltatók 4K Ultra HD-videóit.

4K Blu-ray
Nézd a filmeket lenyűgöző részletességgel a beépített 4K Ultra HD Blu-rayTM-lejátszással.

high dynamic range (HDR)
Nagy dinamikatartomány
Lenyűgöző grafika a High Dynamic Range technológiával.

Ha valóban felskáláz, máris megyek venni 4K-s kijelzőt.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#156641) turikoczka válasza szimszonos (#156635) üzenetére


turikoczka
aktív tag

Dlc fulnal kitudod valasztani azt ami neked megvan es berakatni a garazsba. :)

(#156642) negyven2 válasza l.skywalker (#156640) üzenetére


negyven2
veterán

Gondolom tudod, hogy mit jelenet a felskálázás?

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#156643) #22718208 válasza Wesder (#156636) üzenetére


#22718208
törölt tag

Igen, de mégis érdekelne ,hogy mit szövegelnek.

Nekem így csalódás ,hogy magyar a játék , de nem tudom olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#156644) HartgeH3-2.8 válasza szimszonos (#156630) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Köszi az infót, utána nézek ennek a tv témakörnek :K

Sima FHD szinten gondolom annyira nem számítanak ezek.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#156645) szimszonos válasza NB2 (#156639) üzenetére


szimszonos
őstag

Szerintem azon is jól mutat.Persze függ a tv felbontásától is.Ha full hd akkor azért mutat az.A plazma tévé mindig jobb volt játékra és filmezni,válaszidő meg a szép színei miatt mint az lcd meg a kezdetleges led tévék.

[ Szerkesztve ]

(#156646) l.skywalker válasza negyven2 (#156642) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Gyakorlati tapasztalatom nincs vele de az én értelmezésemben ezt vagy tudja a küldő is csinálni ill. tudja a megfelelő fogadó is (kijelző) - de ha az S nem képes a felskálázásra akkor csak az erre megfelelő TV. Gondolom nem minden 4K-s TV képes rá, nem? Az, hogy az X FHD játékot szebben jelenít meg az upscaling?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#156647) AshaNoR


AshaNoR
tag

Van itthon FHD és 4K tv is, sokkal szebb látványt nyújt a One S 4K tv-n.

(#156648) negyven2 válasza l.skywalker (#156646) üzenetére


negyven2
veterán

upscaling=felskálázás.

Minden 4K-s TV megjelenítő felskálázza a nem natívan 4K-n érkező tartalmat (muszáj neki, mivel ennyi képpont van rajta fizikailag). Csak ugye itt függ a felskálázó elektronika minőségétől. A Xbox360 is 1080p-re skálázott fel mindent (1080p-s kép jött ki a HDMI kimenetből) Pedig ott nem igazán volt natív 1080p játék. A FAT Xbox is csak 1080p-s kimenetel rendelkezett. Vagyis ezt 4K-s megjelenítőre dugva az adott eszköz a kapott 1080p jelet alakította át 4K-ra. Az S ezt már natívan tudja, tehát 4K-s kijelzőre dugva az S 4K-s jelet küld ki, függetlenül attól, hogy a rajta lévő tartamalom milyen felbontású. Részben ezért is kellet megemelni a GPU órajelét egy kicsit.

De amúgy igen, (jó minőségű) 4K-s TV az S-en levő játékok jobban néznek ki. Sőt. Én most februárban cseréltem le a FAT-em S-re (szeptemberben meg az S-t meg X-re :DDD ), és a régi 1080p-s Philips TV-em én is észrevettem, hogy sokkal jobban néz ki az S által adott kép.

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#156649) - = Zk = - válasza negyven2 (#156648) üzenetére


- = Zk = -
félisten

köszönöm, ez hasznos volt számomra..
szájbarágós, de érthető.. köszi :R

szerk.
az S ugye játékokban 1080p, csak felskálázott jelet küld ki a megjelenítőre?!.. filmeknél viszont 4K-t küld ki a megjelenítőre skálázás nélkül?!

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#156650) jannid


jannid
senior tag

Nálatok működnek rendesen a FH4 szerverek? Sem az aukciós ház, sem a skinek nem mennek nálam. Újraindítottam már mindent.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.