Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73401) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem:

Lumia 640, 735 telefonon nagyon szépen megy a yahoo és a gmail-es levelezés külön-külön. Kérdésem, hogy van esély rá, hogy freemail-ost is be lehet állítani vagy az felejtős?

F.K.T.

(#73402) csabyka666


csabyka666
addikt

@ no1r: Melyik utóbbival? Cseréljem, vagy hagyjam? :U

@ Zsolt_72: Szivargyújtós töltő mindenképp lesz, illetve most már vezeték nélküli is. 3000 mAh? Azt meg honnan...? 1650mAh-st láttam a legnagyobbat. És meddig bírja?

@ Partyface007: Hú, ebből nem tudok sajnos engedni, szeretem látni, hogy mi a történés, különben minden percben nyitogatnám. Oké, jelez is, de ez így nagyon jó nekem!

N8-on a mobilhálózatot beállítottam 2G-re, igaz, úgy mindenhol csak EDGE-m volt, de hosszabbodott az akksi ideje. Mivel a 820-on van LTE, abból sem szívesen engednék. Apropó, N8-on nem ment egyszerre a telefonálás és a mobilnet, ezen a Lumián azt vettem észre, hogy beszélgetés alatt átvált EDGE-re a hálózat, majd visszaáll LTE-re. Ezek szerint telefonálás közben is van mobilnetem?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73403) Ryoo válasza csabyka666 (#73402) üzenetére


Ryoo
senior tag

Ez azért van, mert hang nem megy az LTE hálózaton csak az internet.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#73404) psg5 válasza psg5 (#73401) üzenetére


psg5
veterán

Közben sikerült, be kellett állítani speciálisban a pop3-at és smtp-t.

F.K.T.

(#73405) Mustármag válasza flesh (#73393) üzenetére


Mustármag
őstag

És úgy műkődik mint 2 gép között? Ha akarom csak megnyitja, ha akarom áthúzom telefonra?

(#73396) Zoli133 : A totalcommanderes fálj cserélést már droidnál elengedtem, egyszerűen nem tudtam kapcsolatot létrehozni.

[ Szerkesztve ]

(#73407) mzsofia


mzsofia
újonc

Segítségeteket kérem! Telenoros Lumia530-om van.Szeretném már végre letölteni a Vibert és néhány fontos alkalmazást.Elírhattam valamit, nem müködik az example fiókom. Nem kapom meg az email cím azonositásához szükséges emailt. Már mindennel próbálkoztam -- ami tölem kitelik--.kért a rendszer egy másodlagos emailt is. Csináltam egy outlook fiókot. Az jól müködik. Az áruházban viszont nem lehet vele belépni, oda az elsödleges kellene. Állandón keresem a megoldást, hátha összejön már végre.írják h. ki lehet javitani a gépelési hibát, amikor rákattintok:"átmeneti probléma van s szolgáltatónál." Már egy hónapja....hibaként megjelölik h. frissítsek -- hiába, naprakész jelzéskor sem történik semmi. Aztán kérik ellenörizzem a kapcsolatokat és az adatokat.Ezt írtam be: Bejövö email kiszolg. : pop.example.com A kimenöé: smtp. example.com Mindkét esetben kipipáltam, h. a szolgáltató hitelesítést igényel. Itt rontottam el? Szintént mindkét --bejövö és kimenö emailnál-- kipipáltam, hogy SSL-t megkövetelik . / azt sem tudom mi az/ Amikor számítógépen próbálkoztam, valahogy eljutottam odáig, hogy a sok sms azonosító után kaptam egy titkos kódot. Ezt be kellett írnom a továbblépéshez. Beírtam. Azóta hiába írom be a regisztrálásnál megadott jelszavam, mindig a 16 jegyü kód jelenik meg. Kitörlöm, beirom a jelszavam, aztán újra a megjeleníthetetlen / csak csillagok jönnek elö / még nem is titkos. ARRA GONDOLTAM, eléggé elfuseráltam már az egészet, visszaállítsam a mobilt gyári állapotára? Hiszen nem töltöttem még le semmit. A müködö outlook fiókot megadhatom, vagy csináljak egy teljesen újat? Outlook-ot vagy example-t? Elnézést, de már mindenki röhög rajtam, segíteni közülük -- zenészek vagyunk a 60 -hoz közel-- senki nem tud.❤😊❤

(#73408) csabyka666


csabyka666
addikt

@ Ryoo: Mármint a netes protokollok mennek LTE-n, és nem a mobiltelefonos, úgy érted? Szóval mennek hangok LTE-n, de az csak látszólagos, mert sok kis csomagban van, nem?

@ Zsolt_72: A fene...már azt hittem, létezik valami böhöm akksi az enyémbe is.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73409) Ryoo válasza csabyka666 (#73408) üzenetére


Ryoo
senior tag

Hanghívást nem lehet LTE hálózaton kezdeményezni, úgy értem, azért vált át. VOIP-ot lehet, ha a szolgáltatód nem tiltja.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#73410) lugosi válasza Partyface007 (#73400) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez érdekelne engem, hogy mennyit. Most épp a 1520-on próbálgatom, hogy állandóra tettem a glance-t, és hogy így hogy alakul az akkuidő. Szerintem kb holnap már látni fogom rajta.

(#73411) csabyka666 válasza mzsofia (#73407) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Ha a telefonon nincs semmi adat (pl. telefonszámok, képek, videók), akkor én nem vacakolnék vele. Vissza gyáriba, aztán előröl mindent!
Nemrég váltottam Windows Phone rendszerre, nem volt microsoftos fiókom előtte.
Egyik ismerős tanácsára én számítógépen csináltam egy fiókot, itt. Amikor ez kész volt, bekapcsoltam az előzőleg gyári állapotra visszaállított telefont, és követtem a lépéseket. Minden szépen összeállt, és működik az áruház is, nem volt semmi fennakadás.

Nekem azt tanácsolták, hogy ne variáljak az e-mail címekkel, a telefonnak mindenképp olyat adjak meg, amit a fent linkelt oldalon készítek.

Remélem tudtam segíteni. :)

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73412) csabyka666 válasza Ryoo (#73409) üzenetére


csabyka666
addikt

Akkor végülis működik, amit mondtam, igaz? Mármint hogy miközben telefonálok, frissít a pl mailkliens? Vagy az technikailag sem megoldott? Igazából azt se értem, miért kell mobilnet a telefonáláshoz. :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73413) lugosi válasza csabyka666 (#73402) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

LTE hívás (VoLTE, Voice over LTE) még nincs Magyarországon, csak tesztüzemben pár hónapja a telekomnál (azaz lehet hogy máshol is, de náluk biztosan).

Azért vált vissza, mert hang csak gsm, edge, vagy 3g hálózaton tud jelenleg menni. Egyébként igen, lehet egyszerre net és hangátvitel egyszerre mobilhálózaton is.

"Akkor végülis működik, amit mondtam, igaz? Mármint hogy miközben telefonálok, frissít a pl mailkliens?"

Igen lehetséges.

"Vagy az technikailag sem megoldott? Igazából azt se értem, miért kell mobilnet a telefonáláshoz"

Mobilnet nem kell a telefonáláshoz természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#73414) csabyka666 válasza lugosi (#73413) üzenetére


csabyka666
addikt

Azért vált vissza, mert hang csak gsm, edge, vagy 3g hálózaton tud jelenleg menni. Egyébként igen, lehet egyszerre net és hangátvitel egyszerre mobilhálózaton is.

Mobilnet nem kell a telefonáláshoz természetesen.

De akkor hogyhogy visszavált EDGE-re, ha amúgy nem kell neki mobilnet? Vagy maga a telefonálás kizárólag csak GSM hálózaton megy? Mert nagyon EDGE-zik a telefon, aztán amint leteszem, megint LTE lesz.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73415) csabyka666


csabyka666
addikt

Más. A Skype csak nálam nem látszik a készenléti képernyőn? A Messenger, Viber, WhatsApp frankón ott van, de a Skype csak csipog, illetve a "push notification"-oknál látszik.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73416) Ryoo válasza csabyka666 (#73414) üzenetére


Ryoo
senior tag

A telefonálás kizárólag GSM-en megy, azért vált EDGE-re, mert ahol épp tartózkodsz, ott nincs rendes 3G lefedettség, ha lenne, akkor arra váltana vissza.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#73417) csabyka666 válasza Ryoo (#73416) üzenetére


csabyka666
addikt

Oké, akkor mindent értek. Itt tuti, hogy nincs 3G, N8-on többek közt azért is kapcsoltam át EDGE-re, mert a telefonálások után fél percig nem voltam fenn a hálózaton, annyi kellett neki, amíg visszatalált a mobilhálóra. :)

:R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73418) csabyka666 válasza csabyka666 (#73415) üzenetére


csabyka666
addikt

Ehh, a többi se jelenik meg. :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73419) savoo


savoo
addikt

Verziót ugrott a BKK Futár! Androidon és IOS-en...

(#73420) mzsofia válasza csabyka666 (#73411) üzenetére


mzsofia
újonc

Nagyon köszönöm a gyors segítséged!😊 Van pár videó és fénykép, de azt lementem a régi mobilomra. Holnap lesz nyugodt napom, akkor fogom megpróbálni. Mégegyszet nsgyon köszönöm a segítséged.❤

(#73421) Воланд válasza savoo (#73419) üzenetére


Воланд
titán

:DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#73422) csabyka666 válasza mzsofia (#73420) üzenetére


csabyka666
addikt

Igazán nincs mit. Ha megakadnátok valamivel, jelezzétek itt a topicban. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73423) temagad.aho válasza savoo (#73419) üzenetére


temagad.aho
tag

BKK - Budapesti Közlekedési Központ: "A Microsoft alkalmazásboltja az éjszaka folyamán leállt, és az éjszakai frissítések pár óráig nem elérhetők. A BKK FUTÁR applikáció 2.0-ás verziója néhány óra múlva lesz letölthető Windows Phone-ra is."

Honor 8

(#73424) ZavaBalazs válasza temagad.aho (#73423) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

már frissíthető.

egy bugot már észre is vettem: ha a járművek layert kiveszed, majd csinálsz valamit, ami elfoglalja az egész képernyőt (pl A-ból B-be), aztán visszalépsz, akkor megint mutatja a járműveket, pedig a layereknél továbbra is ki van kapcsolva. nem baj, raktak bele jó kis feedback opciót, küldöm is nekik.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#73425) spiderpig820 válasza savoo (#73419) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Upsz, itt is frissítették!

4B

(#73426) No.93


No.93
tag

Érdekesség az 550-el kapcsolatban: a MOZO gyárt ehhez a telefonhoz színes akkufedeleket, narancs, kék és zöld színben, ahogy nézem ráadásul matt felületűeket, így akik hiányolják a színes Lumiákat, örülhetnek.

http://ie.mobilefun.com/55854-mozo-microsoft-lumia-550-back-cover-case-green.htm

(#73427) Coulson válasza temagad.aho (#73423) üzenetére


Coulson
tag

Jó látni, hogy a BKK mindhárom platformon ennyire aktív. Nem vártam, hogy wp-re ilyen gyorsan jön a 2.0.

(#73428) ZavaBalazs válasza No.93 (#73426) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

mondjuk ha én színes 550-et akarnék venni, nem bánnám ha nem kéne egy külsős gyártó cuccáért kiperkálni ~5000 forintot, ami még így az elég meredek, 45 ezres edigitalos kezdőárral számolva is több, mint a telefon árának a 10%-a, hanem egyszerűen megvehetném színesen a microsofttól, mint eddig kb bármelyik készüléküket.

most viccen kívül, mi a halál ez az ár? ennyiért refurbished QI + NFC + LED alkatrészekkel megpakolt új 930 hátlapot vettem. ilyen 530-ra, 520-ra 1500-ért vettem ismerősöknek (ráadásul eredeti, nem 3rd party) hátlapot nokia careben, ennek is akörül kéne lennie.

Coulson: igazából annyira nem meglepő hazai appok esetén, hogy kap a WP is figyelmet, mivel elvileg kishazánkban az iOS előtt áll. ez meg egy ingyenes app, szóval az sem szempont, hogy melyik platformon mennyire szeretnek fizetni az appokért.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#73429) savoo válasza spiderpig820 (#73425) üzenetére


savoo
addikt

Csoda. Bár nálam még mindig nem talál updatet.

(#73430) Bogyó bá' válasza savoo (#73429) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nálam sincs update W10 alatt... :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#73431) Problem95


Problem95
újonc

Sziasztok!
Abban kérném a segítségeteket, hogy van egy törött kijelzős Lumia 1520-am, és ahhoz szeretnék komplett kijelzőt rendelni ebay-ről. Aki rendelt már, az tudna nekem tapasztalatokat írni, és esetleg eladó nevet adni, vagy setleg átirányítani másik topikba, ahol hamarabb kapok erre válaszokat?
Segítségeteket előre is köszi.

(#73432) #02683648 válasza ZavaBalazs (#73428) üzenetére


#02683648
törölt tag

+ a lehető legszélesebb körhöz jusson el mert elvileg közszolgáltatásról van szó (vmi vizmü appot hirdettek az egyik buszmegállóban, elvileg a hirdetés szerint az is van winre, nekem mondjuk egyáltalán nem kell)

Mondjuk ebben szerepet játszik h amióta BKK van, az online csatornákra jobban odafigyelnek (bár a facebook csoportjuk -amit állítólag a sajtóosztály kezel- el tudna viselni egy-két moderátort. PH exportálhatna nekik jópénzért párat :D )

(#73433) Mr. Nimbus


Mr. Nimbus
senior tag

Nem éppen szakmai, de ilyen üzemidőt reprodukáljon bárki... :D

[ Szerkesztve ]

(#73434) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Jött egy pár frissítés reggelre (w10)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#73435) Melack válasza Zsoleszhun (#73434) üzenetére


Melack
veterán

A Here maps akkor most megint elérhető?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#73436) D1L1ZS válasza Mr. Nimbus (#73433) üzenetére


D1L1ZS
őstag

????? Ezt meg hogy????? :Y :Y :DD :DDD :D

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#73437) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

A telefonkönyvvel kapcsolatban lenne pár kérdésem. (Lumia 820, WP 8.1).

Már a kérdés is vicces: át lehet nevezni a kontaktokat anélkül, hogy felhívjam őket? Ha megnyitom a telefonkönyvet, és át akarok nevezni valakit, vagy akarok hozzáírni egy telefonszámot, mailcímet, bármit, akkor hiába tartom rajta az ujjam az illető nevén, nem történik semmi. Fel kell hívnom, majd gyorsan le kell tennem, és akkor a "history"-ban már megjelenik mellette a kis ikon, arra kattintva tudom csak változtatni a nevét, illetve ott már tudok írni hozzá adatokat.

A másik, hogy van jópár telefonszámom, ami így néz ki:
Vezetéknév Keresztnév (valami_1, valami_2), a lényeg, hogy van benne egy vessző. N8-ról hoztam át az összes kontaktot bluetooth-on, meg is maradt ez a formátum szépen. Viszont ha én írok be egy új számot az előbbi mintával, akkor abból ez lesz: valami_2) Vezetéknév Keresztnév (valami_1 szóval a vesszőnél elvágja, és a név elejére hozza a vessző utáni részt.

Egyik nevet sem bontottam vezeték- és keresztnévre, mert kavarodás volt a sorrendből más telefonokon, egyszerűen csak a "name"-hez beírom, és annyi.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73438) Zsoleszhun válasza Melack (#73435) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Olvastam, hogy sok embernek eltünt, Nekem volt eddig is, működik.

¯\_(ツ)_/¯

(#73439) hroberto válasza csabyka666 (#73437) üzenetére


hroberto
veterán

Rámész a módosítani kívánt névhez, ráböksz, alul megjelenik egy kis ceruza, és szerkeszted.
A kapcsolatok beállításainál van beállítási lehetőség, hogy a vezeték vagy az utónevet tegye előre.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#73440) Bukk900 válasza csabyka666 (#73437) üzenetére


Bukk900
őstag

Névjegyet szerkeszteni a kapcsolatoknál lehet, ugyanitt a beállításokban állítható a megjelenítés módja. Én a vezetéknévhez írom a teljes nevet, így nem tudja megkeverni. :)

(#73441) csabyka666


csabyka666
addikt

@ hroberto: Igen, de ehhez be kell menni a "People"-be. Ott már működik. :)

@ Bukk900: Ja igen, ezt nem tudtam. Mindig nokiás voltam, eddig mindig tudtam a telefonkönyvből szerkeszteni, hát elég furcsa, hogy ebben nem lehet. Mindegy, ezzel együtt lehet élni. :)

Köszi a segítséget mindkettőtöknek! :R

A vesszővel elválasztott kontaktok most sem jók, de majd kicserélem valami más jelre, biztos azt használják ők is a tördeléshez. Írnék nekik ezzel kapcsolatban egy kis feedback-et, szerintetek hol érdemes?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73442) SOAD19 válasza Mr. Nimbus (#73433) üzenetére


SOAD19
addikt

Kispályás! :P [link]
Nincs nagy varázslat benne, csupán 3 évet idő utaztam előre. ;)

(#73443) savoo válasza Bogyó bá' (#73430) üzenetére


savoo
addikt

Nekem most már volt.

(#73444) Bogyó bá' válasza savoo (#73443) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ma már nekem is! :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#73445) monosgeri21 válasza Mr. Nimbus (#73433) üzenetére


monosgeri21
tag

Én 750 napnál jártam mikor újonnan megvettem a telefont :)

(#73446) confuser válasza csabyka666 (#73441) üzenetére


confuser
senior tag

Most is a telefonkönyvben lehet szerkeszteni.

People = telefonkönyv
Phone = gyorstárcsázó

Gyorstárcsázóból gyorstárcsázni lehet, szerkeszteni nem.

(#73447) Mr. Nimbus válasza SOAD19 (#73442) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Viszont én alapból nem állítottam az időn. HR után elfeljtettem beállítani az órát, majd mikor felállt a rendszer utána automatikusra volt állítva az idő és be is állította. Lefrissítettem mindent és a mozgásadatok miatt újra is indult, de valahogy mégis a régi időt jegyezte meg... Mondjuk ez a harmadik lumia telefonom, de egyiknél se vettem még észre ezt a "fícsört". :DDD

@monosgeri21: Biztos a tiedben 330 A-es akksi van... 😁

[ Szerkesztve ]

(#73448) Mr. Nimbus válasza Mr. Nimbus (#73447) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Sorry a h véletlen lemaradt a mértékegységből.

(#73449) KTU


KTU
addikt

Üdv!

Lumia 435 dual
Telefonon bekapcsoltam az automata időszinkronizálást,
erre Account Error 80070020

Először persze weben fiókba jelszó változtatás, mert nem használtam a google keresőtt :W

Kikapcsoltam az automata időszinkronizálást,
de most 800704cf hibakód.
Hol lehet a telefonon fiókjelszót módosítani?

Elnézést,
Sok éve droidot használok, ezt csak édesapámnak állítanám be, de...... :B :U

:R

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#73450) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok
Zenefelismerésre milyen appot érdemes használni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.