Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72551) mirci18 válasza chipesz (#72550) üzenetére


mirci18
addikt

Nem nem pontosabban így fejezte ki magát a Microsoft:

Az 1 terabájtnál többet használókat a Microsoft értesíti, ők mostantól legalább még egy évig használhatják a jelenlegi, korlátlan tárhelyet. Azt követően, ha a tárolt adatmennyiség még mindig meghaladja az 1 terabájtot, akkor a fiókon csak törlést és olvasást lehet végezni amíg a limit alá csökken a foglalt kapacitás. Ez a második fázis a jelenlegi elképzelés szerint 6 hónapig fog tartani, letelte után a “renitens” felhasználók fiókját a Microsoft zárolni fogja, amíg az nem zsugorodik a megfelelő mennyiségre.

Az önálló, ingyenes 15 gigabájtos opciót a vállalat a következő hónapokban, fokozatosan fogja kivezetni és a limitet 5 gigabájtra csökkenteni. Az értesítést követően 90 nap áll majd rendelkezésre az új feltétel teljesítésére, azt követően a fiók 9 hónapig írásvédetté válik, majd az első értesítéstől számított egy év elteltével a tartalmat akár törölheti is a Microsoft. Azon felhasználók részére, akik az értesítéskor 5 gigabájtnál többet használnak az ingyenes OneDrive tárhelyből, a vállalat egy egyéves ingyenes Office 365 Personal előfizetést fog ajándékozni.

Tehát jelen esetben nem tudsz adatot lementeni 5 gb fölött csak tárolni törölni vagy olvasni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#72552) confuser válasza mirci18 (#72551) üzenetére


confuser
senior tag

Azon felhasználók részére, akik az értesítéskor 5 gigabájtnál többet használnak az ingyenes OneDrive tárhelyből, a vállalat egy egyéves ingyenes Office 365 Personal előfizetést fog ajándékozni.

Na akkor gyorsan töltök fel annyit, hogy 5 GB fölé érjek ;] Töltsetek az ingyen Office 365 előfizetésért! ;]

(#72553) chipesz válasza mirci18 (#72551) üzenetére


chipesz
őstag

A OneDrive blogpost-ból nekem nem az jött le.
"If you are using more than 5 GB of free storage, you will continue to have access to all files for at least 12 months after these changes go into effect in early 2016. In addition, you can redeem a free one-year Office 365 - Personal subscription (credit card required), which includes 1 TB of OneDrive storage."

Az hogy legalább 12 hónapig továbbra is hozzáférésem lesz a fájljaimhoz számomra azt jelenti, hogy le is tölthetem őket. Persze lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#72554) #78032384 válasza #05304832 (#72544) üzenetére


#78032384
törölt tag

Ha már fizetsz a onedrive jobb a dropboxnál az Office365 miatt.

(#72555) ZavaBalazs válasza chipesz (#72553) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

én most 32/230-nál vagyok, tehát közel sem merítem ki a keretet, én kapok ilyet? :B

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#72556) mirci18 válasza chipesz (#72553) üzenetére


mirci18
addikt

Ennek csak azért nem látom értelmét mert ha a fájlaid letöltheted akkor jó eséllyel nem bírnak rá téged a fájlaid megmentése érdekében egy előfizetésre.

(#72552) confuser
Ezen én is meglepődtem lehet valami tévedés.
Majd idővel kiderül.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#72557) Vtwo


Vtwo
senior tag

Volt 30gb-om,most lesz 5. És mindez néhány kretén miatt? Bekaphatják. :W

[ Szerkesztve ]

(#72558) mirci18 válasza Vtwo (#72557) üzenetére


mirci18
addikt

Nem miattuk ez csak a hivatalos indoklás.
Valószínűleg az áll a háttérben hogy a Microsoft át akarja terelni az embereket a fizetős felhő szolgáltatásra.
És ez úgy mehet hatékonyan ha az ingyen tárhelyet apróra tervezik

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#72559) SOAD19 válasza mirci18 (#72536) üzenetére


SOAD19
addikt

És mi van azokkal, akik nem akarnak, vagy nem tudnak 10-re váltani?

(#72560) mirci18 válasza SOAD19 (#72559) üzenetére


mirci18
addikt

Aki nem akar váltani annak ideig óráig még működni fog a rendszere de előbb utóbb váltania kell mert csak az új rendszerre lessznek frissítések.Ugyanúgy mint a programok is csak a 10-esre lessz egy idő után írva,

Aki még jelenleg nem tud váltani wp 10-ra az meg vár.
Én se örülök ennek a fiaskónak.
Mint írtam komolyan elgondolkoztam hogy a következő telefonom nem wp-s lessz.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#72561) regener


regener
veterán

De rég jártam itt :D

Szóval még mindig a kis L800-am püfölöm és ha mobilt nemis de mobilnetet vettem végre hozzá.
Viszont azóta majd a fele az akkuidő, pedig minden levan tiltva a Számlálókon kívül. Még ha wifizek akkor is tovább bírja az aksi mint 3G-s mobilnettel. Valami ötlet hogy mit tehetek? :D

(#72563) lugosi válasza Syl (#72545) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Á köszi pont ilyenre gondoltam.

(#72564) lugosi válasza Syl (#72545) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Megnéztem, pont olyan zenékre kellene elsősorban amiket nem támogat. Azt hittem van rendes elérés, de inkább akkor marad a kábel.

(#72565) Syl válasza lugosi (#72564) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, ezzel a fejlett rendszerrel vissza kell térni a kábelezéshez.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#72566) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Nektek a Onedrive normálisan működik? Nem nagyon tudok, vagy csak nagy kínlódva feltölteni rá képeket telefonomról, videóról meg ne is beszéljünk. Kézi feltöltés van beállítva.
A gépemen w10 van, és nem ismeri fel a 1020-asomat, bár ez lehet azért van mert az usb csatijával gond lehet. Bár már olvastam többektől is, hogy nem mindig ismeri fel a gép a telefont. Szóval most eléggé fontos lenne, hogy OD-ra tudjam feltölteni a képeket, majd onnan a gépre. Kijelölök 20-30 képet, majd elindítom a feltöltést, ekkor pár másodperc után kilép a kezdőképernyőre. Elindítom újra az alkalmazást, rábökök a "Folyamatok"-ra, ahol kis várakozás után kiírja, hogy "Hiba történt próbáljam meg később", ekkor kijelölök itt pár képet és újraelindítom. Tegnap még így sikerült nagy nehezen feltölteni pár képet, de most nem nagyn akarja. Illetve, most is kijelöltem 50 képet elindítom a feltöltést, majd kidob, újra elindítom az appot, majd kidob, még egy kör, majd telefon újraindul.
Törölni nem lehet az app-ot... Hard reset segítene vajon, nálatok normálisan működik az alkalmazás?

Köszi!

(#72567) MrCsiT válasza regener (#72561) üzenetére


MrCsiT
addikt

"Kérem kaccsollja ki.." :DDD

Nézd meg, hogy 3G, vagy 4G van-e megadva, amin csatlakozna, és, hogy ki a szolgáltatód, és AZ mit ad neked: nálunk Voda elvileg adna 4G-t, gyakorlatilag flottások menjenek a levesbe, tehát nem ad a voda, viszont, ha a teló arra van állítva, és folyamatosan keresi a kvázi nem létező hálózatot, na az szépen nyírja az aksit.
Mikor én vodás lettem T-mobile után, akkor hirtelen 30%-al esett a rendelkezésre állása a telómnak, mert a drága Voda olyan "minőségű" szolgáltatást "biztosít", hogy ugrál a teló a H, a H+ meg néha az edge között, hát erre no comment..

Így, két jó megoldás marad
- akkutöltés
- szolgáltatás lekapcsolása.

E mellett, már csak a stabilitás miatt is előnyösebb wifit használni ahol biztonságosan elérhető - kivéve, ha az korlátozott/szűrt, míg a sajátod nyilván egyik sem..

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#72568) Narakh válasza MrCsiT (#72567) üzenetére


Narakh
senior tag

Tájékozatlan vagyok, mit jelent pontosan, hogy flottások menjenek a levesbe?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#72569) Melack válasza Narakh (#72568) üzenetére


Melack
veterán

A flottak vannak általában utoljára bevonva az ilyen fejlesztésekbe.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#72570) Narakh válasza Melack (#72569) üzenetére


Narakh
senior tag

Tehát ha most lakossági csomagról flottára váltok, akkor lehet, hogy bukom a 4G-t?

(merthogy arra készülök épp)

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#72571) regener válasza MrCsiT (#72567) üzenetére


regener
veterán

3G és Edge között tudok csak választani de sok helyen felvált HDSPA-ra is 3G-ről, szerencsére nem képes a teló a 4G-re így nemis keresi azt :D
Edge meg hát hogyis mondjam, lassú egy pöppet.

Így marad a kapcsolgatás és a töltő hurcolászása, azért köszi :D

[ Szerkesztve ]

(#72572) szimi57 válasza mirci18 (#72551) üzenetére


szimi57
őstag

Az MS valszeg úgy gondolja, hogy csak a csóró emberek használják az OneDrive tárhelyet, nekik pedig elég az 5 GB. Vagy pedig előrelátóak és tudják, hogy a leendő több millió felhasználónak nem tudják biztositani a mostani keretet. :)

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#72573) adesz444 válasza Narakh (#72570) üzenetére


adesz444
csendes tag

Nekem kb nyár vége óta már van a vodás flottában 4G és elég szépen muzsikál, bár a "saját fiókba" még mindig nem tudok belépni, pedig már azt is ígérgetik fél éve...

(#72574) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Abban segítsetek legyetek szívesek, hogy a naptárban hogy lehet megoldani, hogy alapértelmezettként ne legyen riasztás beállítva, ne kelljen kézzel átírni minden esetben.

Bónusz lenne még ha be tudnám állítani, hogy alapértelmezettként az eseményt ne foglaltra, hanem szabadra vegye.

(#72575) Syl válasza lugosi (#72574) üzenetére


Syl
nagyúr

A webes felületen lehet ezt-azt beállítani. A riasztást ki lehet szedni, de a szabad/foglalt-ra nem találtam kapcsolót.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#72576) lugosi válasza Syl (#72575) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az a baj, hogy a gmailos naptárat használom, és ott a webes felületen a riasztás kérdése már ki van kapcsolva (és a foglalt / szabad dolgot ott sem találtam).

(#72577) lizakd válasza csacsi67 (#72547) üzenetére


lizakd
tag

Nos, hát a recovery tool lefut (újratelepíti a legfisebb szoftvert, sikeresen a program szerint) de sajnos nem hoz semmi javulást. Az újraindításnál ismét a villám és fogaskerék képernyő jön. A másik módszer amit linkeltél az is sikeresen lefut (megtörténik az FFU file-al a flashelés) de sajna az eredmény ugyan az, bár itt szintén a legfrissebb szoftver FFU fájl van használva. Esetleg lehet próbálkoznom kéne egy régebbi szoftvervezió file-al?

(#72578) Bogyó bá' válasza lizakd (#72577) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De nem csak várnod kellene még, amíg egy órát fogaskerekezik? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#72579) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Névjegyeknél a Facebook kapcsolatokat úgy lehetne kivenni, ha a kapcsolatokban a névjegyszűrőknél kiveszem a pipát igaz? Mert valamiért továbbra is bent maradnak. :F

(#72580) Narakh válasza adesz444 (#72573) üzenetére


Narakh
senior tag

Saját fiók alatt a webes felületet érted, vagy a mobilos appot?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#72581) GabeeeS


GabeeeS
csendes tag

Sziasztok!

Segítség kéne, amire nem találtam sehol megoldást:

Lumia 735, T-mobilos, eddig egy 8 gb-os sd kártya volt benne, erre
mentett mindent, képeket, programokat stb. Most vettem egy új 64 gb-os
kártyát, mindent átmásoltam rá pc-n, rejtett mappákat is, mindent, de a
camera roll mappában eltűntek a bélyegképek, csak szürke üres négyzetek
vannak a képek helyén, megnyitni sem tudom őket.
Az új kártyán minden ugyanúgy van, mint a régin, ha a régit visszarakom,
azon minden kép látszik, az újon semmi sem, pc nézve pedig teljesen
egyforma a 2 kártya...
Rosszul csinálok valamit?

(#72582) mike1334


mike1334
veterán

Nem bánnám, ha a többi gyártó is rácuppanna a wp témára..nagyon szeretnék egy kívül alcatel onetouch idol 3 (4.7) belül wp telót...vagy az is jó lenne, ha a lumia próbálkozna más formatervvel is...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#72583) unyadavid


unyadavid
senior tag

Heló, win10-ről 8.1-re hogyan lehet visszamenni? (lumia 735)
közben találtam egy linket, másik fórumban

[ Szerkesztve ]

(#72584) adesz444 válasza GabeeeS (#72581) üzenetére


adesz444
csendes tag

A rejtett mappákat ne rakd át szerintem, az okozza a bajt, a programokat sem fogod tudni így átmásolni egyik kártyáról a másikra. Rakd át szimplán a camera roll mappát amiben vannak a képek, majd a képek app szépen fel fogja deríteni és lesznek rendes bélyegképek is.

(#72585) akos3


akos3
addikt

DOODLE JUMP DC

Aki játszik ezzela játékkal, kérem segitsen :D

A képen látható helyen elakadtam és nem tudom hogyan lehetne továbbmenni. Sem a bumeránggal, sem a visszapattintott "homokos"zsákkal nem lehet megölni a kis szörnyet. mi a teendő? Értelemszerűen olyan magasra nem tudok ugorni, hogy feljussak hozzá. Egyszerűen megállt a tudományom :DDD

(#72586) lugosi válasza akos3 (#72585) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem tudsz annyira balra menni, hogy olyan szögben állj, hogy a "csőrrel" el tudj lőni amellett a talapzat mellett, amin áll, és eltaláld?

(#72587) MrCsiT


MrCsiT
addikt

hívásszámlálót hogyan lehet nullázni? HR után is megmarad a valaha beszélt érték a Beállítások/hálózat+ menüpontnál. :F

Narakh: Voda és flották vs 4G témakört elragoztam privátban Neked. :)

GabeeeS: én áthelyeznék a telefonra mindent, majd az SD cseréje után, vissza a már új SD-re.
Ezzel együtt, az SD-vel tudnak néha vacakolni a telók, így azt javaslom, hogy a kezdőképernyőre általad kitett, számodra fontosabb app-okat a teló memóriájában tartsd.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#72588) Lacielvtárs válasza MrCsiT (#72587) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, alapvetően a kártyán csak képet, zenét, filmet - multimédiás tartalmakat - érdemes tárolni, az alkalmazások képesek bebolondítani a telcsit is, legalább is én ezt tapasztaltam a Lumia 520-ammal...
ahogy minden alkalmazás a telcsire került vissza, minden a helyére került.
előtte havi szinten nem győztem visszaállítani a telefont :K

és igen, én is azt javaslom, kizárólag a filé-ket helyezze át a kérdező (GabeeeS) az új SD kártyára... :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72589) Melack válasza Lacielvtárs (#72588) üzenetére


Melack
veterán

Tiszta gasztro műsor: A filé-ket helyezzük át az sd- kártyára, majd helyezzük a nadragzsebben előmelegített telefonba ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#72590) Lacielvtárs válasza Melack (#72589) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

már bocsi, de most Te leséfezel engem? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72591) foxymaci válasza akos3 (#72585) üzenetére


foxymaci
senior tag

Folyamatosan lőni kell és visszadobálni amit ledob és egy idő után kidől.

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#72592) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!most raktam fel 925 os nokiara a win 10 et.egy olyan problemam volna ,h a gyari bongeszo nem akar mukodni...elinditom es egybol ki is lep...valaki tud valami megoldast?

(#72593) akos3 válasza lugosi (#72586) üzenetére


akos3
addikt

Eltalálja alapzaton keresztül nem az a baj. Olyankor kristályok potyognak "belőle". De nem történik semmi.

foxymaci AHA! Nah de mégis mennyit kell már lőne? Folyamatosan lövöm és csak "villog" de nem tűnik el...nah jo akkor ezekszerint még többet kell :D
És ha eltűnik akkor amugy hogy tudok majd felmenni oda ahol ő áll? vagy akkor az egész "terep" meg fog változni?

(#72594) hroberto válasza kiki22 (#72592) üzenetére


hroberto
veterán

Próbálj meg egy HR-t! Ha nem volt.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#72595) foxymaci válasza akos3 (#72593) üzenetére


foxymaci
senior tag

Igen megváltozik a pálya, meg majd figyelj ha kidől akkor egy csomó kristályt tudsz felvenni.

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#72596) akos3 válasza akos3 (#72593) üzenetére


akos3
addikt

nah már választ is kaptam a kérdésemre. Azóta 2 fő ellenségen is tul vagyok :D

Sztem azt ronthattam el, hogy nem folyamatosan lőttem amíg villogot, hanem csak ugy lövöldöztem bizva abba h a támadások összeadódva fokozatosan gyengítik..de ezekszerint nem.

foxymaci Bocsi nem láttma a hsz-ed, de már tul vagyok rajta köszi :) Most már valami bohócos szörnyek vannak :D

[ Szerkesztve ]

(#72597) Yahhher


Yahhher
aktív tag

Sziasztok.

Remélem tudtok segíteni. Vettünk pár "windows phone--os" telefont. Van többféle típus, és márka. Én egy L532-t használok, alapvetően megelégedéssel.
Két problémám van:
1. Nem tudom használni a gyári naptárat, mert nem található a programok között. Fontos lenne a mindennapi munkamenet miatt, exchange-en keresztül intézünk mindent gyakorlatilag. A többi telefonon megvan a gyári app, működik is mindenhol rendben, csak nekem hiányzik. Áruházban nem találtam, preferálnám a gyári app-ot, ha lehet.

2. Ügyintézés miatt futottam bele a következőbe: Az ígért visszahívásnál egy automatánál 2 lehetőség közül kellene választanom, de hiába ütöm be a kívánt számot, a kezelő automata nem reagál, mintha semmi nem történt volna. Ez általános hiba, vagy egyedi? ( mellékesen jegyzem meg, hogy pont a Microsoft-al kellett volna beszélnem )

Köszönöm előre is.

B.

(#72598) Melack válasza Yahhher (#72597) üzenetére


Melack
veterán

Szerintem először nyomj egy HR-t a telónak. A naptárnak elő kell jönnie, azt nem is lehet törölni. A második már jobb kérdés, de lehet a HR azt is megoldja.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#72599) Yahhher válasza Melack (#72598) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Meglep, hogy esetleg HR kell egy új telefonnak, de ha segíthet, megteszem természetesen.
Egyébként ( lehet láma kérdés :-d ) naptár, az naptár néven kellene hogy szerepeljen?
A segítséget kösz.
B.

(#72600) Melack válasza Yahhher (#72599) üzenetére


Melack
veterán

Nem láma kérdés, igen, Naptár a neve.
A HR-t azért javaslom, mert az a meglévő image-ből húzza újra a rendszert. Ha utána sincs, akkor jöhet a Microsoft Lumia recovery tool, ami viszont egy új image-t rak fel.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.