Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73451) D1L1ZS válasza Mustármag (#73450) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Bár én ilyeneket nem használok, de pl. Shazam, Cortana is tudja...valszeg van még egy pár ilyen app WP-re...

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#73452) Happi


Happi
tag

Sziasztok! Wp10-ben hol található a híváselőzmény.

(#73454) Mustármag válasza D1L1ZS (#73451) üzenetére


Mustármag
őstag

Köszönöm, meglesem őket. :R

(#73455) csabyka666 válasza confuser (#73446) üzenetére


csabyka666
addikt

Megszokás kérdése. Fél év múlva ez lesz a természetes nekem is. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73456) Happi válasza #40993792 (#73453) üzenetére


Happi
tag

Bakker! ☺Kiszúrta a szemem, ezért nem láttam. Köszönöm szépen.

(#73457) blackmajesty válasza csabyka666 (#73437) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Nem egészen értem a problémát. Azaz a második verziót nem, ez a valami_1, meg valami_2 nem tudom mit akar jelenteni, főleg, hogy mindkét verziónál vezetéknév keresztnév sorrendet írsz.

De, annyi biztos, hogy ha a vezetéknevet a vezetéknévhez, keresztnevet a keresztnévhez írod be, és a vezetéknevet rakod előre, akkor utána lesz vessző. Ez azért van, mert ugye az amerikaiaknál(meg ha jól tudom szinte mindenhol) alapból a keresztnév van elöl, utána a vezetéknév. Ha valamilyen oknál fogva a vezetéknevet írják előre, akkor utána vesszőt raknak. Úgy látszik, hogy a magyarosítás közben ezt a dolgot nem vették figyelembe.

(#73458) csabyka666 válasza blackmajesty (#73457) üzenetére


csabyka666
addikt

Nem ezzel van a problémám, én alapból nem vacakolok a kereszt- és vezetéknevekkel, hanem egybe beírom.
A zárójel azért kell, mert az alapján azonosítom az illetőt. Tehát Keresztnév Vezetéknék (Budapest, középsuli) alapján az illetővel pesten jártam egy suliba. Ennyi az egész, ez egy sajátos jelölés. El tudom választani más karakterrel is, csak azért furcsa, mert ami N8-ról jött át, azt nem bántotta, pedig van jópár ilyen vesszős, csak amit én írnék be a 820-on, azt vágja szét.

Vagy trükközök vele, és alapból fordítva írom be, aztán majd megfordítja nekem. :D

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73459) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Van már valakinek 950Xl teloja? Érdekelne a tapasztalat főleg a melegedés terén.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#73460) savoo


savoo
addikt

Látom a mostani telefonokat sem sikerült rendesen összerakni... ;] [link]

(#73461) bigsee válasza savoo (#73460) üzenetére


bigsee
addikt

Gyorsabban kész lett a w10m, mint a hardver hozzá... :DDD Mégse küldik le a mobilokra, nem tudom a Telekom meddig fog ülni azon is.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#73462) savoo válasza bigsee (#73461) üzenetére


savoo
addikt

Hogy mi? Mi lett kész? ;]

(#73463) bluemirage válasza bigsee (#73461) üzenetére


bluemirage
őstag

Nincs az készen. :) Van már jó pár 950-es magyar tapasztalat. Elegendő csak néhány napot visszaolvasnod...
A hibák mellett... itt-ott félelmetes merülést is produkál. A gsmarena etalon akkutesztje szerint valami nagyon nincs rendben ezen a téren sem. Szerintem ez is még az OS hibája, mert ugyanilyen SOC-al és akksival más telefonok jobbak.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#73464) bigsee válasza bluemirage (#73463) üzenetére


bigsee
addikt

"Bemutatkozott a Lumia 950 és a 950 XL, újra van csúcsmodell a Windows rendszerű telefonok között is. A telefonok már a Windows 10-es szoftverrel kerülnek a boltokba."

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#73465) savoo válasza bigsee (#73464) üzenetére


savoo
addikt

...és ezzel azt akarod mondani hogy?

(#73466) bigsee válasza savoo (#73465) üzenetére


bigsee
addikt

Azt, hogy új készülék - főleg csúcskészülék - bemutatása együtt jár az új operációs rendszer bemutatásával és vice versa.

A desktop már készen van, a mobil is "készen van" /erősen idézőjelben/. Erre írtam idézőjelek nélkül, kogy kész van... és hogy a készüléket "hirtelen" össze kellett dobni.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#73468) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

ez lenne a 850?

3 kérdés:
-155 mm hosszú? :Y a 950 XL nincs ekkora, ez tuti téves infó...
-kameragomb?
-usb / jack wtf?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#73469) Bukk900 válasza ZavaBalazs (#73468) üzenetére


Bukk900
őstag

Akkor ez a 850 XXL lesz! :) Jó lenne már egy XS is végre.

(#73470) Bogyó bá' válasza ZavaBalazs (#73468) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Inkább 156... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#73471) No.93


No.93
tag

szerintem ez a telefon a korábban bemutatott Saana (650?) nagyobb méretű testvére lesz, tehát elvileg 650 XL, de nem biztos h az a 650 lesz (lehet 750 is akár)

egymás mellé tettem a két telefont, még csak nagyítani/kicsinyíteni sem kellett, ugyanakkora a Microsoft logó és a kameralencse és a led villanó mérete is a két telefonon

(#73472) Zolly444 válasza Mustármag (#73450) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Shazam, esetleg a cortanán belül.

(#73473) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Jól láttam, hogy a wp10-ben sincs Cortana, ha a régió itthonira van állítva?

(#73475) lugosi válasza #40993792 (#73474) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez is arrafelé ösztönöz, hogy elhagyjam a platformot, nagy mindegy.

Crytec: én meg egyszerűen csak nem vagyok hajlandó úgy használni. Ha a gyártó úgy gondolja, hogy az én régióm nem elég fontos neki, akkor nekem épp ugyanannyira nem fontos a gyártó. Ezen felül általában ha valamit telefonon kell csinálnom, akkor az minimálisan se nehezítse a dolgomat még annyival se, hogy más nyelven, más logika alapján kelljen gondolkoznom. Ez a megboldogult '80-as években oké lett volna, de ma már hagyjanak békén az ilyenekkel. Mindeközben a konkurens rendszereken aránylag hibamentesen írok emailt diktálással, illetve egy hangalapú bemondással navigálok (ez utóbbit kipróbáltam wp-n, szánalmasan nulla eredménnyel).

Oké, a wp-s telók olcsók. Most már inkább fizetek érte többet, de ne legyen egy hendikeppelt rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#73476) Pttypang válasza lugosi (#73475) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem az egyetlen gondom az angollal, hogy valamiert mindig keverem a kereszt es vezeteknev mezoket, de nem csak telefonon, hanem mindenhol.
Egyszeruen a rengeteg alkalombol, amikor megneztem es megmondtak es egyebek, nem tudom, melyik mit takar, mindig elfelejtem :D

Everybody lies.

(#73477) Reinkz


Reinkz
senior tag

Sziasztok win10es topikban már feltettem a kérdést de még nincs megoldás így itt is próbálkozom.

Olyan problémám lenne hogy amióta fent van a csodálatos TH2 nem látja gép a L625met usb-n keresztül.
illetve látja de a file kezelőben már nem dobja ki, eszköz kezelőben már próbáltam drivet frissíteni hátha de semmi. csatoltam egy screenshot hátha az segít.
Valakinek vmi ötlete/tanácsa?

(#73478) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Az normális, hogy a 820-as egy 10 perces intenzív Viber chat mellett eléggé melegszik? Ha a telő állítva van, akkor a képernyő középvonalának bal oldala meglehetősen meleg. Az ujjamat nem égeti, de meleg...
WiFi-nél vettem észre, ha ez jelent valamit, bár lehet, hogy LTE-n is ugyanígy melegszik.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73480) savoo válasza Reinkz (#73477) üzenetére


savoo
addikt

Másik kábellel próbáltad?

(#73481) lugosi válasza #40993792 (#73479) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Folyamatosan két állapot között hullámzok, az egyik az egészen megszoktam és használom a wp-t, a másik a máshol ez is jobban működik érzés.
Ha egy képzeletbeli diagramon a második érték átüti az árhatár függvény alsó határát a másik platform megfelelőnek tartott modelljénél, akkor megtörténik a váltás, körülbelül így foglalnám össze. Mert a máshol ezt láttam jobban működni érzése folyamatosan megvan, de akkora az árdifi hogy még egyelőre az a funkciótöbblet nem éri meg. Szóval vagy az elégedetlenségemnek kell kiugrani, vagy az árnak mérséklődni konstans elégedettség esetén is a jelenlegi helyzetből való elmozduláshoz.

Na így visszaolvasva ezt ennél hülyébben nem hiszem hogy leírhattam volna, de kb ez a helyzet akkor is :)

(#73482) Partyface007 válasza Reinkz (#73477) üzenetére


Partyface007
őstag

húzd le a telefont, távolítsd el teljesen eszközkezelőből ( ha lesz pipa akkor a driverét is szedd le)

indítsd ujra a wint és utána dugd rá megint...

(#73483) Partyface007 válasza lugosi (#73481) üzenetére


Partyface007
őstag

megértelek mert alapból nekem is bejön a wp de amióta szervízben volt a 830 és elkezdtem használni a z1c-met, van 1-2 funkció ami sokkal jobban bejön androidon

pl. :
-van notification led (sokkal jobb mint a glance screen mert a fontos eseményekhez rendelt színről akkor is tudom hogy mi érkezett ha véletlenül nem hallottam az értesítő hangot)
-fulra lehet profilozni/automatizálni a telefont (jelenleg a tasker-t használom de emelett van még másik 3 kb ami elég jó)
-nem vagyok egy nagy app buzi de ha mégis kell valami akkor van miből válogatni
-sokkal jobb e-mail alkalmazások vannak nem csak a gyári (w10 outlook se sokkal jobb egyenlőre mint 8.1 alatt volt a gyári) munkához nekem fontos és ha már itt tartunk akkor minden e-mail profilhoz lehet külön csengetési hangot beállítani sőt még van csúcsidő beállítás is ami szintén kellemes funkció

most hogy nincs (remélem csak egyenlőre) cortánánál az az opció hogy foglalt státuszú naptár bejegyzésnél be és ki kapcsoljon automatikusan nem is érzek nagy késztetést hogy visszaálljak teljesen wp-re, bocsánat w10 mobile-ra :-) mert 8.1-re már nem igen akarózik

(#73484) MC Pite


MC Pite
veterán

Remélem jó topikba írok, és valaki(k)nek türelme is lesz a kérdésemhez :B

Felmerült hogy a mostani telefonomat leváltom, és beszerzek egy 925-öst addig, amíg még találni normális állapotban (sajnos a tepsi méretűek kiesnek, ahogy a gyenge kijelzős/kamerájú modellek is).

Van most hétvégére egy 635 hogy ismerkedjek a rendszerrel, korábban csak felületes tapasztalatokat szereztem vele. Áruházban keresgéltem főként, pár dolgot találtam amiből majd még szemezgetni kell (korrekt tárcsázó, alternatív böngésző, stb) Az alábbiakat szeretném megvalósítani/keresek rá alkalmazást:

1,Autós alkalmazás Amit letöltöttem lumiás az valami viccnek tűnik... A mostani szintén nokiásom navi/zene/telefonálás lehetőségeket dobja fel a főképen, indulásnál bekapcsolja a BT-ot, és fent nevezett programokban ló méretű ikonokkal és feliratokkal operáls (híváslista, névjegyzék, tárcsázó, sms olvasás, zenelejátszó vezérlés, fm sugárzási frekvencia, stb).
2,Értesítő led helyett AMOLED-ed kijelzőn óra/értesítős app (Sleeping screenek elvileg van utódja, de nem találok hogy telepítsem a glance-ot) VAGY legalább hangot és rezgést produkáljon x időközönként (best reminder) ha elmulasztott esemény volt.
3, Samba vagy ftp kliens (myexplorer helyett)
4, Profil időzítés (Situations) helyett valamit. Egyszer hangerő változtatás x ideig (pl egy órára némára kapcsolás, majd magától térjen vissza az előző hangerőre), illetve ha megoldható, akkor hely/idő függvényében hangerő állítás (pl munkaidőben adott gsm cellákban ha látja a céges wifit akkor legyen halk) és hogy este csak meghatározott számokra jelezzen hívást, másokra ne.
5, Ha felveszik a hívást rezegjen röviden
6, Másik billentyűzet kiosztás létezik? (ékezetes sor, vagy repülő ékezetnek gombok)
7, 2G - 3,5G hálózat váltó csempe
+1: hívó nevének kimondása (magyarul?)

Elnézést a hosszért, és elsőre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#73485) flesh válasza MC Pite (#73484) üzenetére


flesh
aktív tag

Amiket leírtál azokat inkább az androidon lehet megvalósítani maradéktalanul, sajnos wp-n kompromisszumokat kell kötni.

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#73486) spiderpig820 válasza MC Pite (#73484) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

4. Nem megoldható.

6. Nincs másik.

4B

(#73487) netpeti98 válasza MC Pite (#73484) üzenetére


netpeti98
addikt

2. Glance csak a támogatott telefonokon meg. A 925-n menni fog.

(#73488) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
adott egy lumia 640lte telo..sajna nem ismeri fel a laptop sem win7,sem win10 alatt..
pontosabban egyszer felismerte,telepitette,de a következö csatlakozáskor már nem..azt irja,hogy nem található illesztöprogram..mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#73489) Morris válasza snooze (#73488) üzenetére


Morris
veterán

Indítsd újra a szgépet. Nekem többszöri próbálkozásra összejön.

(#73490) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

A messengerre jön frissítés Windows 10 alatt???

Én 8.1-et használok (735-ös készülék) és már 2 hónapja szerintem egy update sem jött.
Windows 10-re jött valakinek?
Kíváncsi lennék mi az oka hogy nem jön a javítás, pedig volna mit azért még ... ;)

(#73491) Reinkz válasza Partyface007 (#73482) üzenetére


Reinkz
senior tag

Próbáltam nem segített..

(#73492) MC Pite


MC Pite
veterán

Ez idáig annyira nem hangzik frankónak, reméltem van már megoldás erre-arra.
Droidot nem annyira szeretem, többedik (céges) készülék után sem sikerült összeszokni, és ott is akadnak idegesítő és egyelőre megoldás nélküli dolgok (program/memória management, sebesség, idegesítően kicsi sms írás felület, egységes kinézet - most témával az ikonjaim 98%a azonos stílusú, amúgy meg az összes gui ugyanúgy néz ki - és kezelés hiánya, netfüggőség, bt körülményesebb használata, stb). Meg méretben is nagyon kevés megfelelő készülék van ami szóba jöhet (Z1/Z3 kompakt és kb kifújt), plusz ha egy mód van rá amoled kijelző felé húznék. Ájfón 5 elvileg még szóba jöhetne, de az iost is csak felületesen ismerem, és helyenként fapados (pl bill)... Messze a mostani telóm felel meg az igényeimnek leginkább, egyedül böngészés lassú kicsit rajta, a lelőtt szolgáltatások nagyjára van alternatíva. Reméltem hogy nincsenek túl nagy elvárásaim :(

flesh:Ez a 8 pont droidon csont nélkül megoldható?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#73493) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Sziasztok!

Szoftver, vagy hardver hiba okozhatja, hogy olykor nem töltődnek be a csempéken lévő feliratok és logók? (WP 8.1. és Lumia 520.)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#73494) netpeti98 válasza D4rkm4n (#73493) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha vársz egy kicsit akkor betöltődnek?

(#73495) D4rkm4n válasza netpeti98 (#73494) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Olykor pár másodperc után igen, de van úgy, hogy fél órát vár. Közvetlen ez után szokott előfordulni, hogy ha pl. Viber-t indítok, elsötétedik a képernyő és "elfelejt" tölteni a telefon. A Windows gombbal vissza tudok ilyenkor térni a főmenübe, de akkor is érdekes a dolog. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#73496) mstrgz


mstrgz
újonc

Sziasztok! Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy leformáztam az sd kártyám, amin volt egy csomó alkalmazás. Az alkalmazás listán továbbra is látom őket, csak azt írja, hogy nem elérhető. A kérdésem az lenne, hogy meg lehet oldani, hogy ezeket egyszerre feltegyem újra az sd kártyára, vagy egyenként kell őket letörölnöm/újra telepítenem?

(#73497) Lui04 válasza tothjozsi96 (#73490) üzenetére


Lui04
aktív tag

Én le is töröltem az appot (8.1). Valahányszor megnyitottam az ismerőseim közül párnak küldött egy üzenetet "az imént csatlakoztál a Messenger használóihoz" szöveggel.

(#73498) netpeti98 válasza D4rkm4n (#73495) üzenetére


netpeti98
addikt

Néha előfordul az üres csempe nálam is, de csak pár másodpercre, a ram hiány miatt.
De ami nálad van az már nem normális. Valószínűleg szortveres gond, adj neki egy HR-t az adataid lementése után.

(#73499) Ryoo válasza D4rkm4n (#73495) üzenetére


Ryoo
senior tag

SD kártyára vannak telepítve az appok? Mert ha igen, akkor elképzelhető, hogy a kártyád kezdi megadni magát.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#73500) valaki_xy


valaki_xy
tag

Sziasztok!

Tudom, hogy nem teljesen kapcsolódik a témához, de hátha tud valaki segíteni. Éppen hirdetem a telefonomat és egy vevő jelölt imei számot kér. Ő ezzel mit tud kezdeni (a telefon adatainak lekérdezésén túl? Érhet-e valamilyen hátrány, ha megadom neki?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.