Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72301) Melack válasza junior11 (#72300) üzenetére


Melack
veterán

930 helyett? Nem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#72302) confuser válasza Melack (#72299) üzenetére


confuser
senior tag

A Jade Primo ígéretesnek tűnik. Sőt, a nemrég felbukkant mid-ranger sem rossz, ilyen specifikációk mellett tavaly még flagship lett volna. Nincs felesleges akksiszívó 2K kijelző, értelmes méretű (bár egy 1520 gazdának ez nem hiszem, hogy szempont), erős SoC, 2 GB RAM. Szerintem totál jó lehet. Kérdés ki a gyártó, mert ez egy csomó cikk véleményével ellentétben) nem MS telefon. Elvileg van ilyen nevű gyártó (Quanta), de én még sosem halottam róla.

(#72303) bluemirage


bluemirage
őstag

A 950-es széria szerintem maximum csak egy belső értékkel bíró telefon lesz.
Ez azt jelenti, hogy ha más márkák flagship-jét birtoklod, annyiért... vagy esetenként kevesebbért, mint a 950... Na akkor az ott kiadott összeg... kárpótol annyiból, amit egy flagship-nek a tudásán kívül tudnia kell még. Azaz a környezeted látja és minősít. A minősít jelentése persze lehet elég vegyes... Ahogy egy régi mondás tartja: "A Mercedes-ből nem lehet alázatosan kiszállni". Azaz bizonyos tárgyak birtoklása sajnos/szerencsére a környezet minősítését vonja maga után. Ma már a Mercedes szót felváltotta az X6-os BMW (vagy akármi...). De az elv nem változott.

Na most tehát... a bő 2 minimálbérbe kerülő 950-es széria birtoklása esetén nem kell félni a minősítéstől! :D Sőt inkább leminősítés lesz a laikus tömegből... na szegény... nem tellett neki normális droidos telefonra, vagy iphone-ra... Csak valami WP-s cucc, amik olcsók és tudom is, hogy kiknek mennyiért szokott ilyen lenni. Ezen benyomáson és minősítésen a konkurensekhez képest gagyi anyaghasználata sem fog javítani. (Erről korábban írtam, lehet megnézni más gyártók termékeit és mondani, hogy de jó a műanyag közel 200 eFt-ért)

Tehát marad az első sorban említett belső érték. Na már most... a W10 esetén mennyire lesz hasznos és kihasznált a "belső érték", azaz a hardver... A fényképező/videós részt leszámítva csupán költői kérdés. :) A mindennapokban NULLA egész NULLA többletet fog hozni... mérhetetlen tizedmásodpercek, szemmel észrevehetetlen felbontás növelés... cserébe tucat órában mérhető üzemidő csökkenés stb... stb...

Így a belső érték kifejezésnek marad egy átvitt értelme... a felhasználó által érzett és vélt érték. Mint egy amatőr, de kézzel készített ékszer. Az is csak a tulajdonosa számára érték/emlék... Na ezzel már nem tudok vitába szállni. Illik tisztelni a személyes véleményt, a vonzódás, a szeretetet, vagy akár a fanatizmust is. :R

Sajnos kényszerből kell majd 950re váltanom, más alternatíva nincs. De ez "választási szabadság" a zárt rendszer sajátossága. Az Iphone tulajok is kevés :D készülék közül választhatnak.

L925@tulaj.hu :D

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#72304) #16820480 válasza confuser (#72302) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Quanta az egyik nagy PC OEM (a Compal mellett), de azt nem tudtam mondjuk, hogy telefonokat is csinálnak.

(#72305) confuser válasza #16820480 (#72304) üzenetére


confuser
senior tag

Akkor ez az én szegénységi bizonyítványom hogy nem hallottam róluk, de amúgy lehet ez csak véletlen névegyezés is, nem biztos hogy ők a gyártó.

(#72306) Laurh


Laurh
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy használ valaki mobilinternet gyanánt Blackberry Net (Telekom) csomagot a telójához?
Azért kérdezem, mert egy mezei 1 gigas net a Tnél 2300ft körül mozog, ugyanezért az árért a Blackberry Net csomag 3 gigát ad és elvileg csak az APN-t kell átírni "blackberry.net"-re

Köszi előre is az esetleges reakciókat. :R

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#72307) boncser válasza Laurh (#72306) üzenetére


boncser
aktív tag

Szerintem ezt a kérdést inkább a telekom topicban tedd fel.

(#72308) #16820480 válasza confuser (#72305) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, annyira nem publikus azért a név, de kb mindenkinek gyártanak.
Amúgy ha mennyiséget akarnak, akkor kb ilyeneket megkeresni, vagy Foxconn, vagy ezek. Nekik vannak kapacitásuk.

(#72309) Narakh válasza Laurh (#72306) üzenetére


Narakh
senior tag

Nem akarok hülyeséget írni, de a szolgáltatás termékoldala alapján ez mobilnet csomagok mellé rendelhető, tehát azok havidíjára jön rá.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#72310) Tapipapi


Tapipapi
tag

Pár napja volt szerencsém munkámból kifolyólag Microsoft kollégákkal találkozni, majd pedig kipróbálhattam a MS Lumia 950 és 950XL demó változatait. Nagyon szépek, nagyon tetszetősek, de nem vagyok benne biztos, hogy az ára miatt lesz akkora keresete, mint mondjuk a 930-nak volt. Egyébként király a retinaszkenner :) :R

(#72311) chipesz válasza Tapipapi (#72310) üzenetére


chipesz
őstag

Akarod mondani írisz szkenner. ;)

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#72312) Tapipapi válasza chipesz (#72311) üzenetére


Tapipapi
tag

Az... :D Akartam szerkeszteni :D

(#72313) mirci18 válasza Tapipapi (#72310) üzenetére


mirci18
addikt

De jó neked.
Én is szeretnék már egyszer így telefont kezembe fogni kiadás előtti állapotban.
Kipróbálni mások előtt az újdonságokat.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#72314) Tapipapi válasza mirci18 (#72313) üzenetére


Tapipapi
tag

Sok minden nem kell hozzá. Nem a reklám helye, de talán elárulhatom, hogy értékesítő vagyok a Telekomnál.

(#72315) mirci18 válasza Tapipapi (#72314) üzenetére


mirci18
addikt

Aha akkor szerencsés vagy.
Ha már itt tartunk kívülállóként egy kérdés foglalkoztat.Írhatsz nyugodtan pm-et.
A telekomnál miért csak a samsung telókat ajánlják? Direk Wp ellenesek? (vezetői utasításra vagy nem értenek hozzá?)
Akárhányszor voltam bent az üzletükben nem hallottam wp-s telefont ajánlani senkinek.
Engem is le akartak róla beszélni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#72316) Tapipapi válasza mirci18 (#72315) üzenetére


Tapipapi
tag

Nem szeretnék különösebb információt kiadni, ezért kérdésedre pm-ben sem fogok választ adni. Én szoktam ajánlani a wp telefonokat és direkt sales érdekeket szem előtt tartva wp 10-el szereltem fel a Lumia 930-am, hogy lássák a változást a 8.1hez képest. Samsungot azért ajánlok én is speciel, ha pl. elzárkózik a wp gondolatától is és a szifon túl drága, akkor samuban vannak alacsonyabb piaci árral és specifikációval rendelkező modellek ( szélesebb a kínálata, mint Sonynak). Amúgy Huawei-t is ajánlani tudom, de első körben ha nincs kiszemelt telefon, akkor Nokia/MS telefont ajánlok.

(#72318) mirci18 válasza Tapipapi (#72316) üzenetére


mirci18
addikt

Ennek örülök de te vagy az első aki ezt teszi.
Sajnos az alap nem ugyanaz a többi dolgozónál ahogy látom.
Ami azért egy szomorú dolog mert sok ember aki nincs tisztában azzal hogy van ilyen rendszer vagy hogy alacsonyabb árkategóriában ezek a használhatóbbak vesznek helyette androidot mert azt ajánlják nekik.
És ezáltal csökkenő vásárlási kedv mutatkozik wp felé.
Nyilván nem ettől függ a wp-s telefonok életben maradása.
De ez is egy szempont amit a fejlesztők néznek.
És ha nem fejlesztenek kihal pár éven belül a platform.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#72319) mirci18 válasza #40993792 (#72317) üzenetére


mirci18
addikt

Meséltem már.
Nekem egyszer ajánlottak wp-s telót egy vodafone boltban.
Kitalálható könnyen egy lumia pólós eladó volt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#72320) Sungoo válasza mirci18 (#72315) üzenetére


Sungoo
addikt

Más szolgáltatónál sem más a helyzet. "Ne vegyek WP-t, mert ő speciel a beállításokat sem ismeri". Az adott üzletben 3 értékesítőből kettő a vendéglátásból ült át. :)

(#72321) tpeter77 válasza mirci18 (#72315) üzenetére


tpeter77
addikt

szia,
nálunk céges szinten minden telót WP-re cserélnek.
90% androidos / nem okostelefonos kapja meg az új Lumiákat egyelőre Win8.1-el.
én leszek a cégnél a "telefonos" és én is androidról lovagolok át. Lesz vele dolgom, már látom...
a menüjével, beállításaival ismerkedek, a héten el leszek vele foglalva úgy látom.

Egyelőre a SIM kártyán lévő névjegyek importálását kell elvégezni + a régi telón lévő SMS, fénykép importálását.
Hagyatkozzak a gyári szoftverre, vagy van valami jobb megoldás az adatok költöztetésére?

(#72322) Tapipapi válasza mirci18 (#72318) üzenetére


Tapipapi
tag

Első kérdésem ahhoz, aki betér, hogy mire használná a telefont. Második, hogy milyen árban gondolkodunk, ragaszkodik e mostani platformhoz, szokott e sok navigációt használni? De lehet kicsit máshogy is megközelíteni a dolgot. Faszi S6-ot szeretett volna, mondtam neki, h 2 hónap múlva jár le a hűség, akkor tud. Minden alkalommal, mikor jött számlát rendezni vissza tértünk a telefonok áraira, hogy változtak e. Aztán mondtam h mi lenne ha olcsóbban tudnék hasonlót adni ingyen navival. Így jött képbe a 930. Mivel a kuncsaft kamionsofőr, így a free navigáció, a jó kamera, versenyképesebb ár, stabilitás miatt el is vitte a 930-at. Ezért félek picit a 950 és 950 XL esetében, mert volt rá konkrét érdeklődő, de az ára alapján már nem lesz versenyképes a többi csúcsmodellel szemben, csak annak jöhet szóba, aki kiábrándul a droidból, ami nem nehéz vagy nem szereti a szifont, de csúcstelefont szeretne, illetve aki hű a wp-hez.

(#72323) tpeter77 válasza mirci18 (#72313) üzenetére


tpeter77
addikt

két hete fogtam a 950-est. A retina alapú azonosítás ami tetszett benne, de más nagyon nem fogott meg :)

de volt egy kocka formájú új kütyüjük, minden Win platformos készüléket támogat.
ha pl. rádugod a tabletet/telót/laptopot és összekötöd a tv-ddel, láthatod a tv-n a kütyüd tartalmát.
Ha érintős smart tv-d van, akkor meg onnan vezérelheted.

Microsoft DISPLAY DOCK a kütyü neve, keress rá. Igazán érdekes egy termék.
usb-c kapcsolattal bíró készüléket kell rákötni, az új Lumia 950-en már ilyen csatlakozó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#72324) tpeter77 válasza Tapipapi (#72322) üzenetére


tpeter77
addikt

a 950-es készülék 200 felett fog nyitni?

[ Szerkesztve ]

(#72325) Tapipapi válasza tpeter77 (#72324) üzenetére


Tapipapi
tag

Félre értés ne essék, nem a marketing részlegen dolgozom, csak mezei személyes értékesítő vagyok. Mi csak megnéztük magunknak az új készülékeket, árról konkrét szó nem esett. Pontosat még én sem tudok mondani, hülyeséget pedig nem szeretnék közvetíteni :)

(#72326) tpeter77


tpeter77
addikt

hogy szakmai kérdésem is legyen...
Egyik ismerősöm csinált gmail-es fiókot, csak a tel.számokat szinkronizálta oda fel.
Jövőhéten vált Lumiára, és most előre "dolgozott" vele.

Ezt a gmail-es címet használhatja 100%-osan a Microsoft-fiók regisztrációja során?
Fog minden rendesen működni neki? vagy van olyan applikáció, ami csak akkor tuti, ha outlook-os a fiók mélcíme?

(#72327) Tapipapi válasza tpeter77 (#72326) üzenetére


Tapipapi
tag

Nekem is gmailes a microsoft fiókom és probléma mentesen megy minden, alkalmazások is stb. A névjegyeim pedig icloudos mentésből jöttek és a mai napig is oda mentem őket, ezzel sincs semmi probléma, minden megy.

(#72328) SOAD19 válasza tpeter77 (#72324) üzenetére


SOAD19
addikt

Az expansys-nál már előrendelhető, 186k ill. 217k-ért: [link]

(#72329) mirci18 válasza Tapipapi (#72322) üzenetére


mirci18
addikt

Tisztességes hozzáállás. Mondjuk én kamion sofőrnek nem ajánlanám a telefont gps-re. Mert a gps program személyautóknak jó de kamionosnak nem. Mert olyan helyre is beviszi majd ahova kamion nem megy. Arról nem is beszélve hogy a 930 stabil telefon de van több zavaró gyári hibája. Ezért Örülök hogy nekem 830 van.

Rokafiu: Amire gondolsz az a continum kábel.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#72330) confuser válasza mirci18 (#72329) üzenetére


confuser
senior tag

Nem kábel az, valóban egy "doboz", és Continuum Dock a neve, ahogy rokafiu írta is.

(#72331) mirci18 válasza confuser (#72330) üzenetére


mirci18
addikt

Persze tudom de a legelején mikor cikkeztek rola még continum kábelnek hívták.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#72332) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali

A telón email+fiókokon belül töröltem a microsoft fióknál a kiszolgálót ami egy outlook.com-email címmel üzemelt de mivel nem tudom a kiszolgálót ezért most az emailt nem tudom használni viszont a microsoft fiókot sem tudom törölni gondolom mivel microsoft fiók. Tud valaki segíteni?
Előre is thx.

(#72333) tpeter77 válasza mirci18 (#72331) üzenetére


tpeter77
addikt

Két hete volt a kezemben a Display Dock, a Microsoft központjában, akkor már így hívták.
igaz az angol oldalon vhol láttam a continum szót. Elég új dolog még, ki tudja hány nevet adnak még neki. :)

(#72334) mirci18 válasza tpeter77 (#72333) üzenetére


mirci18
addikt

Persze nincs is ezzel semmi gond. Én már várom. Otg kábel továbbgondolása. Androidnál ezt már évekkel ezelőtt meglépték egyszerűbb módon.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#72335) lugosi válasza Tapipapi (#72322) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Most nem az van, hogy az ingyenes offline navi eltűnt a storeból, ha HR-t csinál az ember, akkor pápá? Mármint a Here Drive+?

(#72336) mirci18 válasza lugosi (#72335) üzenetére


mirci18
addikt

Én sem találom mi történt?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#72338) confuser válasza mirci18 (#72334) üzenetére


confuser
senior tag

Te miről beszélsz? Évekkel ezelőtt Android-on? Ez nem a telefon képét vetíti ki egy kijelzőre, és nem is csak OTG, hogy billentyűzetet/egeret csatlakoztass a telefonodhoz... Ez (mármint a Display Dock és a W10M Continuum feature-e) egy második kijelzőt üzemeltet a telefon sajátja mellett, és a desktop OS tabletes formájában, az UWP appokat a kijelzőnek megfelelően tablet elrendezésben üzemelteti, miközben a telefonodat zavartalanul használhatod. És egyébként wireless is menni fog, a Jade Primo-n már láttam bemutatva. Hol és mikor csináltak ilyet vagy ehhez hasonlót Androidon, vagy akármelyik platform?

[ Szerkesztve ]

(#72339) mirci18 válasza confuser (#72338) üzenetére


mirci18
addikt

Mint beírtam androidon évekkel ezelőtt egyszerűbb módon amit a microsoft továbbgondolt.
Arról is olvastam hogy előbb utóbb wireless less.

Nem vagyok tudatlan a fejemet nem kell levenni.
Maga az elgondolás nem új csak teljesen máshogy álltak hozzá mint az eddigi konkurensek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#72340) maglew


maglew
aktív tag

Van valami lista hogy milyen hangvezérlési parancsok léteznek?
Pl ébresztést be lehet neki hangvezérléssel állítani?

(#72341) confuser válasza mirci18 (#72339) üzenetére


confuser
senior tag

Ja hogy nem új, csak teljesen más :D Ok, már értem (not) :D

Amúgy nem volt célom "levenni a fejed", de ezt nem is értem hogy lehet összehasonlítani egy szimpla OTG-vel. Ég és Föld. De ha sértő volt a hangnem, akkor elnézést.

(#72343) #16820480


#16820480
törölt tag

Volt róla szó, hogy az új készülékek elvileg már támogatják az USB-OTG szolgáltatást, de vajon az USB audiót is fogják majd? És ha igen, akkor rendszerszinten, és bármelyik lejátszó tudná, vagy csak bizonyosak? Droidon elég vacakul van jelenleg megcsinálva sajnos :(

(#72344) Melack válasza metaldog (#72332) üzenetére


Melack
veterán

HR. Fiókot nem tudsz újat hozzáadni, e-mail fiókot tudsz felvenni másikat. Mentések remélem naprakészek.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#72345) Zsoleszhun válasza #16820480 (#72343) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

A fitnesz karkötőkből kiindulva biztosan válogatni fog, ha egyáltalán megírják hozzá a programot.

¯\_(ツ)_/¯

(#72346) #16820480 válasza Zsoleszhun (#72345) üzenetére


#16820480
törölt tag

Először nem esett le, hogy a akrperecek hogy jönnek ide :B Ez nem fog változni 10 alatt? Vagy a támogatást nem tudják házon belül megoldani?
Egyébként elvileg 5.0 óta rendszerszinten támogatja a droid, és mégis jelenleg két darab lejátszó app tudja kiküldeni a hangot USB-n, és ezek közt nincs ott a gyári lejátszó :U Annál csak jobb lehet, ha egyáltalán bekerül ez a funkció.

(#72347) Bukk900 válasza Zsoleszhun (#72345) üzenetére


Bukk900
őstag

Ha az oprendszerbe beteszik az usb audio támogatást és beállítok egy külső dac-ot hangeszköznek, akkor bármelyik zenelejátszó, böngésző, spotify stb. azon keresztül szólalna meg. Én is erre várok.

(#72348) tpeter77 válasza confuser (#72338) üzenetére


tpeter77
addikt

nah, csinál Wireless Dock-ot? az már valami.
Ja és mutatta a Mikroszoftos Csaba, hogy a telefon kijelzőjén ezt csinálja, az érintős TV-ről meg teljesen mást csinált a telefonnal.
Párhuzamosan 2 különböző dolog ment a telefonon. Igaz, 950-esen mutatta meg, az meg elég jó hardverű hogy ezt elbírja.

(#72349) confuser válasza tpeter77 (#72348) üzenetére


confuser
senior tag

Igen, erről szól a Continuum for Phones. Van vezetékes (Display Dock), és vezetékmentes verziója is. A két különálló kijelzőt meg már fentebb írtam, meg azt is, hogy egyelőre csak az a 3 csúcstelefon fogja tudni. Meg vannak még olyan nyalánkságok, hogy meghajtod a külső kijelzőt, a telefont meg touchpadnak használod. Király dolog, de egyelőre nagyon hardverigényes.

(#72350) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

Data sense mutat 50+ mega elhasznált mobilnetet, amit a system vitt el. Van valami tipp, hogy ez azon belül, hogy valami rendszerszintű dolog, pontosan mi, és miért zabálja a mobilnetet?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.