Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73551) Mustármag válasza confuser (#73548) üzenetére


Mustármag
őstag

És tényleg, köszönöm :R :R :R
Eszembe nem jutott felfele húzni, lefele meg nem csinált semmit :B

(#73552) lugosi válasza mike1334 (#73550) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az a helyzet nálam, hogy mindig van itthon (sajnos, anyagilag meg minden más szempontból is oltári nagy baromság) pár okostelefon, és így átkerül a kártya egy másikba.

A jelen állás szerint szifonba.

(#73553) Melack


Melack
veterán

W10M-mel le lehet adni Care-ben garis javításra telefont?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#73554) Gery1987 válasza Melack (#73553) üzenetére


Gery1987
őstag

Ha nem tudják ellenőrizni igen ellenkező esetben megvonhatják a garanciát.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#73555) mike1334 válasza lugosi (#73552) üzenetére


mike1334
veterán

Ajvé, az se rossz, de az én ízlésemnek kicsit drága :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#73556) Syl válasza mike1334 (#73555) üzenetére


Syl
nagyúr

Háát, nekem is van a fiókban egy 4s. Ha a 640 nagyon felqrja az agyam, átpakolom én is a kártyát :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73557) mike1334 válasza Syl (#73556) üzenetére


mike1334
veterán

3.5 col nem lenne túl kicsi? Én se szeretem a batár telefonokat, de az azért már sztem zavaró lenne egy nagy után. Igaz a 620-am alig nagyobb, de én nem is használtam nagyobbat sose.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#73558) lugosi válasza mike1334 (#73557) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hétvégén épp a 4s-t használgattam én is, meglepődtem hogy mennyire nem kicsi. Persze más volt a 1520 mellett az egyértelmű, de nem volt zavaró.

Az viszont feltűnő volt, hogy az i4s-en mennyivel gyorsabb volt (wifin) a böngészés, mint a jóval újabb és erősebb hardverű 1520-on.

[ Szerkesztve ]

(#73559) Syl válasza mike1334 (#73557) üzenetére


Syl
nagyúr

Az a helyzet, hogy nekem az 5" is nagyon kicsi :B Gépelni képtelenség rajta, böngészni meg utálok ekkora lőrésen keresztül, meg nem is nagyon látom már (nem vagyok mai gyerek). Ha innen nézed, akkor a 3,5" nem is kicsi. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73560) MC Pite válasza flesh (#73526) üzenetére


MC Pite
veterán

Köszi, közben szenvedek az apokkal hogy kipróbáljam miket tudnak...
Mi lehet szenvedni? Mondok egy példát.
Előttem a 808, Xperia Go meg a 635, és akkor legyen egy cardock alkalmazás. Lumiás egy nagyon rossz vicc, 3 parancsikon, és utána ugyanaz a felület, kössz.

Droidra egy tucat alkalmazást szedem le, de még mindig reménytelen... Nagy parancsikonok pipa. Telefonálni, piciben, vagy még kisebben gombokkal/betűkkel lehet mint az alap felületen. Zenét piszkálni szintén. Hanggal utasíthatom ha van türelemem és szerencsém... :U

De olyan extrém dolgok mint a mostanimon, hogy van tárcsázó is, névjegy is, híváslista is, mind nagy méretű gombokkal/betűkkel, a hívás közben megjelenő dolgok szintén; mikor elindul az app bekapcsolj a bt-ot és felakad az eszközre (droiodosoknál ez idáig nem sikerült), vagy ha kapok sms-t szintén nagy(!) méretű gombokkal és feliratokkal elolvashatom, kinyomhatom, felhívhatom a feladót, stb, stb - szóval ilyen irreális dolgokat mint, hogy autóban normálisan használhassam a telefont, ezekkel az appokkal pont nem lehet megtenni. Nagykirály hogy sokcsillió alkalmazás van a sztórban... :U

Közben a Z3 Compact (IPS, halk) és S5 Minivel (gyenge vibre, térerő) is futottam elvi síkon egy kört. De legalább fasza billentyűzetet találtam közbe droidra már... Végén szifonnal is kéne egy kört futnom, de egyre kevesebb kedvem van hozzá (főleg hogy leginkább a WP tetszik kezelésben).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#73561) mike1334 válasza lugosi (#73558) üzenetére


mike1334
veterán

És Syl:

Nekem az optimális vhol a moto g (1st) körül van, azt sokáig nézegettem a csupasz droid miatt, de sajna hivatalos forgalmazásban nincs, LTE verzió meg még használtan is ritka volt, most meg már jó ideje nem is láttam hardveraprón. Vagy ott a droid mini, elképesztő milyen kicsi házba tették bele.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#73562) St3ven


St3ven
addikt

Sziasztok!

Pár dologban szeretnék segítséget kérni. 8.1-ről van szó.

1. A hívás+SMS szűrőbe hogyan tudok felvenni számokat?
Azt írja, hogy "A híváslistából közvetlenül is lehet számokat hozzáadni." Ezt egyrészt nem tudom megcsinálni, másrészt mi van, ha még nem jött a blokkolni kívánt illetőtől hívás? De a Kapcsolatokból ugyanúgy nem sikerül hozzáadnom kontaktot.

2. Most éppen 42%-on van az akksi, ezt a status bart lehúzva látom. Viszont az Akkumulátorhasználat élő csempéje 50%-ot mutat, előtte 10 perce pedig 44%-ot mutatott. Amúgy hosszabban megfigyelve most azt látom, hogy 8%-os lemaradásban van a live tile a valós (?) értéktől. Hogyan lehet rendbe tenni a kijelzést?

3. Hiába lépek ki a vissza gombbal belőle, a gyári Naptár alkalmazás folyton ott van a kisképernyők között, ha a főképernyőn hosszan nyomok a vissza gombra. Meg lehet akadályozni a bekerülését valahogy? Értem, hogy nem fut akkor a háttérben, viszont zavaró a jelenléte az alkalmazások közötti gyors váltásokkor, ha csak néha használja az ember.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#73563) St3ven válasza St3ven (#73562) üzenetére


St3ven
addikt

Na, az akksikijelzés most éppen szinkronban van a két helyen. :U

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#73564) valaki_xy válasza St3ven (#73562) üzenetére


valaki_xy
tag

Szia!

1. Miután bekapcsoltad a hívás+SMS szűrőt a híváslistán hosszan nyomva tudsz számokat blokkolni. Akitől még nem jött hívás, szerintem csak úgy lehet blokkolni, hogy te csörgeted meg.

2. Ez egy ismert bug. Tudtommal nem nagyon lehet vele mit kezdeni.

3. Néhány alkalmazás úgy van megírva, hogy vissza gombbal való kilépés után is ott marad az alkalmazásváltóban. Ilyen például a Naptár, a Messenger, meg a Facebook. Csak alkalmazásváltóból lehet bezárni.

(#73565) lugosi válasza St3ven (#73563) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én meg leszedtem az autós alkalmazást (gyári lumia), és az óra nem frissült rajta. Természetesen úgy, hogy futott az app az előtérben. Tehát az indításkori időt mutatta. 😲

(#73566) spider80 válasza St3ven (#73563) üzenetére


spider80
őstag

Az akksi kijelzeshez annyit, hogy emlekeim szerint a csempe fél óránként kéri le az akksi adatokat. Ezért van mindig lemaradásban ha nyomkodod a telót. Ezzel nem tudsz mit csinálni.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#73567) St3ven


St3ven
addikt

Köszönöm mindenkinek. :R

1. És tényleg, bekapcsolva már engedi a számok hozzáadását. :B De az mondjuk azért vicces, hogy előtte meg kell "csörgetnem" a kontaktot, hogy utána blokkolhassam. :N Egyébként az ismeretlen számok tiltása a rejtett számokat jelenti? Szóval nem azokat, akik nincsenek benne a Kapcsolatokban, ugye?

2. Akkor ehhez hozzá kell szoknom. Csak az volt a furcsa, amikor 44%-ról 50%-ra ugrott, majd onnan vissza 42-re.

3. Akkor egy újabb dolog, amihez hozzá kell szoknom. :DDD

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#73568) leslieke válasza St3ven (#73567) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyébként az ismeretlen számok tiltása a rejtett számokat jelenti?

Igen.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#73569) Pikkolo^^ válasza valaki_xy (#73564) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ha közepesre van állítva a csempe akkor jól kijelzi, erre tegnap jöttem rá. Eddig normálisan jelezte, de tegnap megbolondult és akkor próbálgattam.

(#73570) chipesz válasza spider80 (#73566) üzenetére


chipesz
őstag

Ez nem igaz, a gyári legalább percenként hozzáfér, szóval valós adatokat kellene mutatnia. 8.1 óta egyébként a 3rd party fejlesztők számára is megnyílt ez a funkció, így jöhettek el az időt mutató csempék.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#73571) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok!

Tudunk már pontosat a W10 végleges verziójának megjelenéséről? 735-öm van

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#73572) lugosi válasza chipesz (#73570) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Érdekes az a lumia car mégsem frissíti az időt. Ezt egyébként az app értékelései is írják a storeban.

(#73573) spiderpig820 válasza St3ven (#73567) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Valahogy csak 41-42%-nál ugrik fel 50-re. Aztán 40 körülről folytatja. De ezt nekem minden esetben, ha ott tart a töltöttség. 820-on és most 640-en is.

4B

(#73574) Воланд válasza kovacsroli (#73571) üzenetére


Воланд
titán

jovore.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#73576) Pttypang válasza #05304832 (#73575) üzenetére


Pttypang
veterán

Szoval ha egy ember teved, majd valaki mas megint mond valamit, akkor attol szanalmas a ceg? Rofl.

Everybody lies.

(#73577) kovacsroli válasza Воланд (#73574) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Hát ez elég kellemetlen. Jövő tavasz lesz, aztán tavasszal nyár, nyáron október, októberben karácsony, aztán megint felteszem itt a kérdést és mi lesz a válasz? Jövőre :U

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#73578) Partyface007 válasza kovacsroli (#73577) üzenetére


Partyface007
őstag

szerintem senki nem tud pontos dátumot, Karácsonyig van még 2 hetük ha addig nem jön akkor már több mint valószínű hogy jövőre lesz belőle csak valami

tudom sokat segítettem de ez van :-)

inkább adjanak ki használhatót mint totál sz..rt

a mostani 586.29-es build egészen jó már de azért még mindig vannak alapvető hiányosságok

(#73580) Pearce válasza #05304832 (#73579) üzenetére


Pearce
aktív tag

Na, akkor kérnénk szépen egy hiteles linket, amiben az MS kijelentette dátumra pontosan, hogy mikor fog megjelenni a Win10M.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#73581) confuser válasza Pttypang (#73576) üzenetére


confuser
senior tag

Pontos dátumot tényleg soha nem mondtak, de azt hogy "later this year", többször is. Na most hogy ők a 950, 950XL és 550 telefonokkal kiadottnak tekintik-e vagy sem, az már más kérdés (nyilván igen, a userek meg nem).

(#73582) confuser válasza Pearce (#73580) üzenetére


confuser
senior tag

Bocs, kicsúsztam a szerkesztésből.

"Later this year"

Ahogy fentebb írtam, ennél pontosabbat soha nem írtak. Ezek szerint legalább egy régi eszközre ki kell jönnie még ebben a hónapban, különben tényleg nem tartják az ígéretüket.

(#73583) sapics


sapics
csendes tag

Segítsetek!
Tudtok olyan pulzusmérős okoskarkötőt ajánlani nekem, aminek WP kompatibilis szoftvere is van?
Már az is megfelelne, ha asztali win10-el párosítható lenne valamelyik.

(#73584) St3ven válasza leslieke (#73568) üzenetére


St3ven
addikt

Kösz. Ez így magától nem volt egyértelmű.

(#73573) spiderpig820:
Na szép! :DD De attól még a status baron jól jelzi?

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#73585) lugosi válasza sapics (#73583) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Fitbit charge HR és Surge, illetve természetesen MS band tudomásom szerint biztosan.

(#73586) kovsol


kovsol
titán

Ez a messenger tényleg ekkora egy fos WP-re? Kilépéshez is videót kellett nézni neten.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#73587) tomboy0013 válasza kovsol (#73586) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ha kilépéshez is videót kell nézni ott már nem a WP-vel van a gond ;)

(#73588) spiderpig820 válasza St3ven (#73584) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Igen, ott nincs ilyen kavarodás.

4B

(#73589) StLui válasza kovsol (#73586) üzenetére


StLui
veterán

Valami furcsaság van nálad, én még sosem láttam semmiféle videót, amúgy csak a hanghívás hiányzik belőle, de az nekem egyre jobban, már többen hívogatnak, és nem értik miért nem veszem föl, hát mert nekem WP telefonom van, azért :(

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#73590) Pttypang válasza #05304832 (#73579) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem tudok semmilyen pontos datumrol... Ezt honnan vettek a tobbiek? O.O

Everybody lies.

(#73591) 426os


426os
őstag

A legutóbb hallgatott zeneszám sohasem fog eltűnni a (csengetési)hangerő állításakor előjövő felső, szürke részről?
El tudom tüntetni azt onnan? Mármint a számot.

.

(#73592) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Egyik napról a másikra megszűnt a képernyő zárolási/feloldási hang...a beállításokban be van kapcsolva, de meg sem nyikkan.
Valaki tud rá megoldást?

Köszi
735

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#73593) Syl válasza kovacsroli (#73592) üzenetére


Syl
nagyúr

Én a csengőhanggal jártam így egyszer. Hívtak, a telefon meg mintha néma üzemmódra lett volna állítva.
A rendszeres, heti legalább egy kikapcs-bekapcs a WP-nél sok mindent megold :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73594) Воланд válasza kovacsroli (#73592) üzenetére


Воланд
titán

ha hasznalsz quiet hours-t, akkor manualisan kapcsold be, majd ki.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#73595) kovacsroli válasza Воланд (#73594) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Nem használok, Cortana sem megy, és 3-4 naponta újraindítom.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#73596) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Hello, olyan kérdésem lenne hogy a Windows-os telefonok közül van amelyik olyan tudású mint egy asztali gép?
Ahogy pl. a Chuwi tabletek: futtat minden x86-ra íródott régebbi programot.
Próbáltam megtudni de sehol nem találtam infot róla. Microsoft Lumia 550 videókat nézegettem de nem mutatják részletesen hogy milyen desktop módban tv-re/monitora kötve.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#73597) Melack válasza $p@rr0w (#73596) üzenetére


Melack
veterán

W10M, ami fut rajtuk. Universal appok lesznek, de azok nem olyan "asztali" alkalmazások, amire te gondolsz szerintem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#73598) thxer válasza $p@rr0w (#73596) üzenetére


thxer
aktív tag

Nincs.

(#73599) csabyka666


csabyka666
addikt

Erre valaki?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73600) hroberto válasza csabyka666 (#73599) üzenetére


hroberto
veterán

Nincs rá lehetőség.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.