Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73951) hroberto válasza bisza (#73950) üzenetére


hroberto
veterán

Az nem offline.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#73952) bisza válasza hroberto (#73951) üzenetére


bisza
tag

Upsz. Jogos! :B

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#73953) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Ez elég jó, letölthető szótárakkal, pont a napokban ingyenes is volt gTongue Pro Offline Dictionary. Van egy ingyenes verziója is biztos valamilyen korlátozással.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#73954) this is life válasza btudos (#73944) üzenetére


this is life
Ármester

Uhh akkor ezt beneztem .... a here + nalam megmaradt a sima ment a levesbe valamiert...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#73955) MC Pite


MC Pite
veterán

Sziasztok, párom 925ösét telepítgentém fel, de pár problémába ütköztem.
1, Nincs Here Drive, áruházban sem, és a telefonon is csak a térképek van. Wtf?
2, Olyan nem fogadott eseményekre emlékeztető (symbianra reminder néven mentek) alkalmazást keesek, ami pl 10 percenként hangot ad és rezeg (jellemző nejemre hogy nem veszi észre a hívást/sms-t, ez elég fontos lenne a telefonjára).
3, Azt hiszem a cortana tud olyat pl hogy este csak megadott számok hívhassák, vagy emlékeztetőt lehet beállítani híváshoz; de ezeket sehogy sem találom, csak a hangutasításos rész indul el :(

Előre is köszönöm! a segítséget:R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#73956) TommyX_ válasza MC Pite (#73955) üzenetére


TommyX_
őstag

1. A Sys App pusherral elvileg fel tudod majd rakni.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#73957) snooze válasza TommyX_ (#73956) üzenetére


snooze
veterán

Ez pontosan mire jo?

GO Gunners!!!

(#73958) MC Pite válasza TommyX_ (#73956) üzenetére


MC Pite
veterán

Köszi, így meglett a Drive :R

Másik kettőre valaki?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#73959) Melack válasza MC Pite (#73958) üzenetére


Melack
veterán

2. Glance screen, más nincs
3. Quite hours angol-angol beállításokkal

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#73960) TommyX_ válasza snooze (#73957) üzenetére


TommyX_
őstag

Nem a legszakszerűbb megfogalmazás lesz :B :
Alkalmazások frissítése, és az úgymond "eltűnt" alkalmazások visszahozására jó.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#73961) Francia91 válasza MC Pite (#73955) üzenetére


Francia91
veterán

Így menni fog ;)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73962) havast


havast
aktív tag

Üdv!

Tudnátok nekem ajánlani egy Facebook Messenger alternatívát Windows Mobilera? (mert a messenger halál lassú, az interfész mintha 10 éves lenne... az sem baj, ha fizetős alkalmazás)

Illetve volna egy kérdésem. Winmobile 10 alatt nekem a Skype üzenetek a Messaging appban az adott kontaktoknál megjelennek, ahogy kell. A csempe is jelzi, ha van új üzenet. Viszont így felesleges, hogy a Skype app csempáje is jelezzen. Minden Skypeos üzenetnél be kell lépnem a Skype-ba is, hogy ne jelette az értesítést. Megoldható az valahogy, hogy a Skype app ne jelezze, ha van új üzenet, csak a Messaging?

Köszi előre is a segítséget!

(#73963) MC Pite válasza Melack (#73959) üzenetére


MC Pite
veterán

Glance be van állítva, de hát az kevés lesz, ahhoz a látómezejében kellene hogy legyen a telefon :U

Quiet hourst felraktam, de nem kompatibilis (meg butább is a gyári megoldásnál). Nem lehet valahogy a gyári megoldást kierőszakolni belőle hogy működjön? :F Csak ha állandóan US-re állítjuk a lokalizációt?

Francia91: Köszi (bár régió átállítás nélkül is feldobta most.)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#73964) csabyka666 válasza havast (#73962) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Lassú a beépített messenger?! Furcsállom, nálam nagyon jó. Mit értesz lassúság alatt?
Ha szinkronizálja magát, akkor már tényleg nem kell rá várni, de valójában ez se a telefon, hanem a netkapcsolat sara, ha sokáig tart...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73965) trust007


trust007
tag

Hali!
Szeretném eladni a 620-as Lumiámat, de előtte szeretnék kitörölni belőle mindent. A telefon alaphelyzetbe állítása megoldja ezt névjegyek stb. úgy hogy megmarad rajta a 8.1?

[ Szerkesztve ]

Redmi 4X → Mi 9 SE → Redmi Note 12 Pro 5G

(#73966) mike1334 válasza trust007 (#73965) üzenetére


mike1334
veterán

El ne add, annyit úgyse adnának érte amennyit ér (eszmei érték, legalábbis nálam :D )

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#73967) MrZidi válasza trust007 (#73965) üzenetére


MrZidi
tag

Az alaphelyzetbe állítás mindent megold :D

ZTE Grand X In --> Sony Xperia SP --> Nokia Lumia 735/Microsoft Lumia 535

(#73968) trust007 válasza mike1334 (#73966) üzenetére


trust007
tag

830 van helyette már régóta, csak porosodik, jó barátomnak adom baráti áron. :))

Redmi 4X → Mi 9 SE → Redmi Note 12 Pro 5G

(#73969) mike1334 válasza trust007 (#73968) üzenetére


mike1334
veterán

Úgy jó :) Én is lecserélem jövőre, de megtartom cseretelefonnak. Ilyen kompakt méretben sajna már nem nagyon gyártanak mobilokat, pedig igény lenne rá sztem.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#73970) havast válasza csabyka666 (#73964) üzenetére


havast
aktív tag

igen, a FB Messenger iszonyat lassú. Írnak, megnyitom, kapcsolódik, szinkronizál, eltelik 5-10 sec mig tudok irni. Egyedul ennyi bajom van az egesz rendszerrel. Ezt nehez kiülni úgy, hogy S6 Edge-el ennyi idő alatt már a választ is megírom, mondjuk 2 embernek a chat fejeknek köszönhetően. Meg tré az interfész, nem ilyen kijelzőfelbontáshoz való (950 DS). A fejek pixelesek, a kezelőfelület, rettenet. A Facebook app mostmár legalább néz ki valahogy, mióta frissítették... íííjó lenne, ha lenne egy jó alternatíva, vagy ha a facebook gondolna rá, hogy egyrészt időközben win mobilon volt egy főverzió váltás, meg ilyesmik és a mai kor követelményinek megfelelően csinálnának egy értelmes messenger appot.

(#73971) yootti


yootti
tag

Üdv
Frissítettem a telefonom 10-re.Az sd kártyán lévő alkalmazásokat,hogy tudom előcsalogatni?A tárterület mutatja mennyi a foglalt hely rajta de nem jövök rá.A másik kérdésem az lenne,hogy a dupla koppintásos lezárást(navigációs sáv)hol lehet beállítani?Vagy ez a tizesen nem működik?

Nem csak tisztességesnek kell látszani-annak is kell lenni!

(#73972) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Páromnak lenne egy Lumia 610-es telefonja. Viszont a win10-en nem hajlandó az ms saját programja(zune) futni. Valakinél működik egyáltalán?

(#73973) confuser válasza havast (#73970) üzenetére


confuser
senior tag

Lesz UWP Messenger app, már beígérte a FB. Hogy mikor és milyen lesz, azt még nem tudni.

(#73974) yootti válasza yootti (#73971) üzenetére


yootti
tag

A lezárás megvan!

Nem csak tisztességesnek kell látszani-annak is kell lenni!

(#73975) Francia91 válasza havast (#73970) üzenetére


Francia91
veterán

Pedig nálam sem lassú az FB Messenger...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73976) spider80 válasza Francia91 (#73975) üzenetére


spider80
őstag

Egy S6-hoz hasonlítva sajnos az. De ez szerintem a rendszer felépítéseből adódóan így is marad. Androidon gyakorlatilag folyamatosan fut a hatterben az rgész program. Így kb 0.1 mp alatt nyílik meg a program,amiben már ott is az új üzenet. Wp-n csak értesítést kapsz üzenetről,de mikor elindítod a programot,akkor szinkronizalja le az egészet. Ez néhány masodperc. Nagyon messze van a 0.1től.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#73977) Francia91 válasza spider80 (#73976) üzenetére


Francia91
veterán

Azért nekem pl nem ennyire fontos a FB, hogy 1 másodpercen belül válaszoljak.... Nálam kb 2-3 másodperc alatt kész van a Messenger, számomra ez nem olyan hatalmas idő...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73978) Kera01 válasza Kera01 (#73893) üzenetére


Kera01
újonc

Valaki esetleg? :( Nálatok egyáltalán előfordul(t már) ilyen?
Üdv!

(#73979) valaki_xy válasza Kera01 (#73978) üzenetére


valaki_xy
tag

Szintén ugyanez a helyzet...

(#73980) Francia91 válasza Kera01 (#73893) üzenetére


Francia91
veterán

Én nem találkoztam még ezzel, pedig használom a Messengert, sok alkalommal 3-4 üzenetet is küldve közvetlenül egymás után

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73981) csabyka666 válasza havast (#73970) üzenetére


csabyka666
addikt

Azért fura ez az 5-10 másodperc. Nálam a 820-on csak akkor malmozik ennyit a szinkronizálással, amikor mobilneten vagyok, vagy valamelyik mobilszolgáltatás határán áll a lefedettség. Ha stabil, és jó térerős az LTE, vagy WiFi kapcsolattal használom, akkor gyorsan (pár másodperc) szinkronba kerül, és tartja is.

A felület...ízlés dolga, én N8-ról jöttem át Lumia 820-ra, azon nem is volt ilyen lehetőség, csak a JAVA-s kliens, de akkor kénytelen voltam beérni azzal.

Hogy az S6 Edge jobb, az lehet, de nem is egy kategória pl az én telómmal, igaz, a WP pont abban nagy, hogy minden hardveren közel ugyanúgy (ugyanolyan gyorsan) dolgozik az OS.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73982) csabyka666 válasza Kera01 (#73978) üzenetére


csabyka666
addikt

Néha előfordul, mondjuk hetente pár alkalommal, de én a mobilnet számlájára írom ezt. Ha nálad ez ilyen gyakori, nézd meg WiFi kapcsolattal, hogy úgy is csinálja-e.

Esetleg az adatkapcsolatot állítsd be egy fixre, mondjuk 2G-re.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73983) csabyka666


csabyka666
addikt

Ha már FB kliens. Eddig 2 problémám adódott vele.

1.) A hozzászóláshoz nem tudok hozzászólni, viszont a hozzászólások hozzászólásait látom, de időrendi sorrendben, ezért értelmezhetetlen, hogy ki kinek írta.

2.) a szavazásokat nem látom, csak egy ürességet mutat.

Nálatok is ilyen? Ötlet? Nem nem fogok droidra váltani...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73984) MC Pite


MC Pite
veterán

Here Drive fenn van végre, de az a furcsa, mintha egy csomó dolgot nem tudna, amit a nokiás/symbianos tesója meg igen (köztes pontok, cím környéki poi-k keresése, útvonal áttekintése, útvonal tervezése bármilyen ponttól bárhová, gyalogos navi, stb)... Jól látom, vagy csak béna vagyok és nem találom ezeket a funkciókat? :F

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#73985) SOAD19 válasza MC Pite (#73984) üzenetére


SOAD19
addikt

Hali!

"bármilyen ponttól bárhová, gyalogos navi"

A Here Maps-szel, ezek megoldhatóak. Útvonal áttekintés a Here Diveban is megtekinthető: beütöd a célt, majd katt az "Autóval ide". Ezután a térképen kijelöli az útvonalat, ill. ezen az oldalon a tervezett menetidő és km mellett lévő ikonnal levezeti az útvonalat.

(#73986) StLui válasza csabyka666 (#73983) üzenetére


StLui
veterán

Az éves összefoglalóit senkinek nem tudod megnézni, most pedig valaki épp egy filmet akart posztolni, de azt se látni csak ami szöveget írt fölé, megint kezdem egyre elmaradottabbnak érezni sajna, mellette ios-en, feleségem telefonján meg megy minden.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#73987) MC Pite válasza SOAD19 (#73985) üzenetére


MC Pite
veterán

-Igen, navigálás megkezdése előtt látom, de menetbe (mikor másfelé megyek vagy lezárás/elterelés van) csak kizoomolással látom az útvonalat, nem? Ilyenkor szokott igazán érdekes lenni, hogy na most merre viszel ebben ebben a lehetetlen matricás rendszerbe (én tudom mire van matricám és mire nincs, de nem tudom ő merre vinne)?
-Gyalogosra hogy váltom át?
-Két/több pont között (pl Vác és Zsámbok, úgy hogy én másutt vagyok most) hogy tudok tervezni?
-Hogy tudok a cél körül benzinkutat, automatát, parkolót keresni?

Bocs a bénázásokért... :B

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#73988) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Lumia 640-ből több verzió is létezik? A napokban az Auchanban láttam akcióban ~45k-ért 2 SIM-es készüléket, de a T is árulja ~59k-ért Domino csomagban fülhallgatóval, valamiért úgy érzem, hogy a két készülék nem pont ugyanaz, jól sejtem? Szolgáltatók tudtommal nem szoktak 2 kártyás telefonokat árulni.

Lehet valami hátránya, ha az Auchan-os 2 kártyás készüléket választjuk a T-s helyett?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#73989) Francia91 válasza A_ScHuLcZ (#73988) üzenetére


Francia91
veterán

A 2 SIM-es nem tud LTE-t, a szimpla SIM-es viszont tud, kb ennyi a különbség, ha nem jól tudom, kövezzetek meg :D
Valamint van még a 640XL, ebből szintén van 1 és 2 SIM-es verzió

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73990) csabyka666 válasza StLui (#73986) üzenetére


csabyka666
addikt

Apró, de annál bosszantóbb problémák. Talán javítják. WP-n legalább esély van rá, Symbian-on tudtuk, hogy soha sem lesz új verzió. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73991) SOAD19 válasza MC Pite (#73987) üzenetére


SOAD19
addikt

Szerintem igen, vagyis én sem találok opciót a menet közbeni útvonal leírásának az előhívására.
Gyalogos mód: A Here Maps-szet elindítva a jobb alsó sarokban lévő 3 pöttyös Beállítások menüben az útvonaltervezes alatt. (elindítás után felül lehet választani a 3 alternatíva közül, köztük a gyalogos módot is.
Itt, a Maps-szen belül a kiindulási pont is szabadon megadható az útvonaltervezéskor. A Here Drive az már ténylegesen a navigálásra való.
Bankautomata, benzinkút, parkoló: Here Drive-on belül Beállitások/Térképbeállítások/Megj. térképen menüpont alatt bejelölöd őket és azután már remélhetőleg mutatja a térképen őket.

(#73992) joelke HU


joelke HU
senior tag

Hali. Lenne egy olyan probléma, hogy e-mailben szerettem volna küldeni egy átlátszó hátterű png képet. De csatolás után tömörített jpg lett belőle. Már minden beállítást átturtam, de nem lelem, hol lehetne ezt kikapcsolni. Egyébként egy lumia 535-ről lenne szó, szóval nem win 10-es cucc. Valaki segítene? Köszönöm előre is.

Motorola G51

(#73993) csabyka666 válasza joelke HU (#73992) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Favágó módszer, de töltsd fel valami képmegosztóra, pl képfeltöltés.hu, és a linket küldd el mailben. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73994) Syl válasza csabyka666 (#73993) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha már WP, nem egyszerűbb OneDrive-ra, majd onnan a megosztási linket elküldeni?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73995) 426os


426os
őstag

Sziasztok,
lehet valamit kezdeni az Adobe Reader-el, hogy ne foglaljon 680MB-ot? Korábban megnyitottam pár nagyméretű fájlt vele, de az appon belüli recent list-ből töröltem őket, máshol pedig nem találtam még lehetőséget, hogy a szemetet eltávolítsam.

.

(#73996) confuser válasza 426os (#73995) üzenetére


confuser
senior tag

Ideiglenes fájlok törlése, vagy ha az nem segít, akkor az app újratelepítése.

(#73997) 426os válasza confuser (#73996) üzenetére


426os
őstag

Nincs mit törölni, 0 bájtot mond rá.

.

(#73998) confuser válasza 426os (#73997) üzenetére


confuser
senior tag

És újratelepítés után?

(#73999) mike1334 válasza 426os (#73997) üzenetére


mike1334
veterán

Egyéb file-ok mérete?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#74000) 426os válasza confuser (#73998) üzenetére


426os
őstag

Köszönöm a tippet segített, most csak 19MB. Mondjuk annyira nem fogom a szívembe zárni, ha egy idő után mindig újra kell telepítenem, de eddig ezt találtam a leghasználhatóbb pdf olvasónak..

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.