Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72601) Yahhher válasza Melack (#72600) üzenetére


Yahhher
aktív tag


Meg fogom tenni amint megint wifi közelben leszek.
Köszönöm.
Itt látszik egyébként, hogy nem látszik.

B.

[ Szerkesztve ]

(#72602) akos3 válasza Yahhher (#72599) üzenetére


akos3
addikt

Igen így kéne. De nálam sincs az Áruházban, gondolom azért mert annyira alap cucc. Iylet még nem láttam h alapból nincs a telon fenn

(#72601) Yahhher

Micsoda képernyófotózási mód :D uzgye tudod h erre van bill. kombináció ?! :) (hangerő felfele gomb + lezáró gomb) Nem piszkálásnak mondtam csak hogy hátha a jövőre nézve hasznos lesz Nekde is :)

[ Szerkesztve ]

(#72603) SOAD19 válasza SOAD19 (#72566) üzenetére


SOAD19
addikt

Erre valaki?

Más: Most az Easy Transfer-rel próbálnám lementeni a képeimet. Elindítom a böngészőben, majd rákattintok a Picture mappára, de nem nyitja meg, rákattintok a letöltés, mondom, akkor letöltöm az egész mappát, de erre se reagál, csak tölt és tölt. Próbáltam ff-szal, edge-dzsel is.
Kezdem kicsit megutálni a telefont, ill. a wp-t. :((( Tudnám lementeni a fontos dolgaimat a telefonról, aztán adnék neki egy hr-t.

(#72605) Melack válasza SOAD19 (#72603) üzenetére


Melack
veterán

Miért nem kábelen keresztül?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#72606) Yahhher válasza akos3 (#72602) üzenetére


Yahhher
aktív tag

A lényeg látszik, nem? :-)
Egyébként ez a fotó nem ezért készült, teljesen véletlen, hogy a naptár nem léte látszik rajt. Volt a telefon mellett más is, csak az levágtam.

B.

(#72607) Melack válasza Yahhher (#72606) üzenetére


Melack
veterán

SysAppPushert nézd meg, hátha

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#72608) csizi90 válasza Yahhher (#72606) üzenetére


csizi90
aktív tag

Milyen fiók van beállítva? Illetve a fióknál be van kapcsolva a naptár szinkronizálása?

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#72609) Yahhher válasza csizi90 (#72608) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Exchange fiók, és igen, be van kapcsolva.

Melack:

Sysapp se segített.

B.

(#72610) mirci18 válasza SOAD19 (#72603) üzenetére


mirci18
addikt

Szerintem csak várnod kellett volna nekem a kép mappa beléptetésénél van hogy vár akár 0.5-1 percet is.
Gondolom addig feldolgozza a nagy mennyiségű adatot.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#72611) MrCsiT válasza Yahhher (#72609) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha ilyen anomáliák vannak, egy PC-re vagy hasonlóra töltsd le a Windows Phone Recovery Tool-t, és azzal tetess fel egy új rendszert. Az az MS szerveren elérhető legfrissebb build-et fogja feltenni (8.1-et).
Ezek után, el kell múljanak az ez-az-nincs jellegű problémáid.
Ha van is biztonsági mentésed, ne állítsd vissza, úgy nézd meg a végeredményt.
Szerintem. :)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#72612) Yahhher válasza MrCsiT (#72611) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Nincs biztonsági mentésem, pár napja van meg a telefon. Biztos ami biztos alapon a régi ( robotos ) telefonom is használom, amíg ezt nem tudtam tutira belakni. És ez ugye nem sikerült :-)
Most nézem, hogy az FB app is hibakódos, hogy mik vannak :-)
Akkor egy pc-hez hasonló dologra letöltök, azt operálok.

Kösz.

B.

(#72613) consono válasza Yahhher (#72601) üzenetére


consono
nagyúr

Semmi, benéztem...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#72614) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Most, hogy a OneDrive tárhelyet csökkenteni fogják illetve W10M-en működésképtelen a OneDrive feltöltés gondoltam keresek egy alternatív felhő tárhelyet is. Tudtok nekem javasolni olyat amihez van Win-es alkalmazás illetve jó lenne ha tudnék háttérben feltölteni fényképeket, ne csak aktív kijelzővel vagy csak appon belül. Jah és azért nem gond ha 10 GB legalább a tárhely.

(#72615) ZavaBalazs válasza tomboy0013 (#72614) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

kis áttekintés, de amúgy azt hiszem a cloudmesh nevű alkalmazással mindet tudod kezelni WP-n, ráadásul egy fedél alatt.
mondjuk a háttérben képfeltöltést passzolom.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#72616) csizi90 válasza tomboy0013 (#72614) üzenetére


csizi90
aktív tag

Mesélj már még erről a működésképtelen felöltésről, mert nekem az összes build-ben hibátlanul működött. Direkt a mostani 82-esben is teszteltem, mikor láttam a fórumon a panaszokat, de egyből feltett minden képet.

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#72618) mirci18 válasza csizi90 (#72616) üzenetére


mirci18
addikt

Szerencsés vagy.
Köztudott hogy telefonról a onedrive nem mindig tölti fel a képeket és videókat.
Én is szívtam már emiatt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#72619) lugosi válasza tomboy0013 (#72614) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A 10 giga kivételével szerintem a Dropbox passzol.

(#72620) tomboy0013 válasza ZavaBalazs (#72615) üzenetére


tomboy0013
veterán

Köszönöm.

#72616) csizi90: Mesélek: Eddig egyik mostani build-del sem működött se 920-on se 930-on (166-tól felfelé), HR-rel vagy anélkül az tökmindegy. Ma próbáltam alkalmazáson belülről is, az sem megy. Mutatja, hogy tölti fel aztán eltűnik hirtelen és semmi nem jelenik meg a felhőbe. Ha a Fényképekből indítom a feltöltést akkor meg azonnal hibád dob, csak az elsőt tölti fel. Az, hogy neked működik nagyon jó, de nekem akkor is működésképtelen az egész úgy ahogy van ezért muszáj vagyok valami alternatívát keresni ha ez a szerencsétlen MS a saját platformján a saját felhőszolgáltatást nem tudja hiba nélkül működtetni. 8.1-en működött szépen 10-en viszont nem, de ne gyertek nekem a béta dologgal mert 166-os build előtt volt igazán béta a rendszer (vagy inkább alfa) és addig képes volt működni. Meg amúgy is, saját felhőszolgáltatás! Legyen már az elsők között, hogy a saját szolgáltatását integrálja normálisan a rendszerbe...
Feedback-et is hiába dobom már hónapok óta, tojnak rá egy nagyot.

Dropbox-os 2GB-ot lehet növelni valahogy egyszerűen fizetés nélkül :) ? Mert azzal szimpatizálok, úgy látom univerzális app is van hozzá, telóra meg tabletre is. Kérdés, hogy a háttérben való feltöltés működik-e?

[ Szerkesztve ]

(#72621) lugosi válasza tomboy0013 (#72620) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A dropbox tárhelyet úgy tudod ingyen növelni, ha meghívsz másokat és ők regisztrálnak (~más email címeket meghívsz 😉).
Így + a tutorialt végigcsinálva, és a camera uploadot bekapcsolva 6 gigáig biztosan el lehet menni mert nekem most annyim van és én is így csináltam.

(#72622) tomboy0013 válasza lugosi (#72621) üzenetére


tomboy0013
veterán

Lezárt képernyőnél és háttérben is működik a képfeltöltés?

(#72623) zsoltzsolt válasza tomboy0013 (#72622) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Droidon ment a háttérben, emlékeim szerint. De tedd fel, próbáld ki.

(#72624) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Olyankor mi a teendő, ha a FB csempére koppintva az alkalmazás megnyitása helyett ismét a kezdőoldalt hozza be? A telefon újraindítása sem segített, sem a csempe kitűzésének megszüntetése. :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#72625) chipesz válasza tomboy0013 (#72622) üzenetére


chipesz
őstag

Esetleg ezt is kipróbálhatod.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#72626) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok,

segítségre és tanácsra van szükségem, mert iszonyúan frusztrál a Microsoft Outlook.

Nem elég, hogy sem a PC (Win 10) Calendar-ja, a WP (Win 8.1) Calendar-ja és az Outlook fiókom Calendar-ja, sem pedig a PC People-je, a WP People-je és az Outlook fiókom People-je sem képessek ugyan azokat az adatokat mutatni (az ember naivan azt hihetné, hogy mivel egy MS fiók van, akkor minden eszközön ugyan azok az adatok szerepelnek).

De sokkal rosszabb, hogy egyes adatokat törölni sem tudok az Outlook-om Caldenar-jából. Egyszerűen röhejes!

Még durvább, hogy bizonyos kapcsolatokat sem tudok törölni az Outlook-om People-jéből. Továbbá EGYES kapcsolatokat sikeresen linkkel a Skype kapcsolataimmal, megint MÁSOKAT egyszerűen NEM. Most akkor vagy csinálunk valamit rendesen, vagy akkor inkább ne is csináljuk!

Tovább megyek... néhány kapcsolatnak van 2-3 Outlook profilja, ami az adott kapcsolat csak egy bizonyos adatát tartalmazza, míg van egy u.o. nevű Outlook profil, ami az összes adatot tartalmazza.

A Calendar-ban BIZONYOS események (főleg születésnapok) akár kétszer is előfordulnak, néha még két különböző időpontban is. Megértem, hogy a Calendar importálja a személyes adatokat a Skype fiókomból, de nem lehet ezt valahogy letiltani?

Ez egyszerűen nevetséges!

Nincs arra megoldás, hogy:

1. pontosan UGYANAZOK az események és kapcsolatok legyen elérhetőek mindenhol (PC, WP & Oulook) és mindössze egyszer
2. ezek az adatok azonnal frissüljenek mindhárom eszközön/platformon, amint megváltoztattam őket
3. bármelyik eseményt és adatot törölhessem, amikor akarom
4. se a Calendar, sem pedig a People ne importáljon semmit az akaratomon kívül

Nagyon-nagyon hálás lennék egy megbízható és végleges megoldásért, mert már kezdem nagyon megbánni, hogy WP vettem és használom a MS szar, megbízhatatlan és teljes mértékben felhasználó ellenes appjait.

Még csak annyit, hogy ez nem Win 10 probléma. Ugyan ezekkel a problémákkal vesződtem fél évvel ezelőtt Win 8.1 alatt is, csak akkor nem balhéztam, mert én kis naiv arra gondolta, hogy majd a Win 10 alatt kiküszöbölődnek ezek a hibák. Nyilvánvalóan én voltam alaptalanul optimista.

A segítségeket előre is köszönöm!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#72627) Syl válasza BenJoe80 (#72626) üzenetére


Syl
nagyúr

Skype accountos anomáliával én is szopok... :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#72628) Yahhher válasza MrCsiT (#72611) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Megcsináltam, nagyon frankó lett.
Köszönöm.

B.

(#72629) SOAD19 válasza Melack (#72605) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem rég raktam fel a w10-et a gépre, és nem ismeri fel a telefont, vagyis felismeri, mert a hardver eltávolításnál kiírja a típusát, de az eszközkezelőben azt írja, hogy hiányzik az illesztőprogram.
Ezért próbáltam volna OD-val lementeni a képeimet, és idegesít, hogy ennyire kínlódik nálam, míg másoknál hibátlanul működik az app értékelésénél olvasva. Valószínűleg az usb csatlakozó hibás nálam, mert eléggé sokáig töltődik fel a telefon (de lehet aksi baja is van), ill. mikor rádugom a gépre, akkor sokszor azt csinálja, hogy csatlakozik-leválasztódik a gépről, nem mindegy, hogy milyen szögben van bedugva a kábel.
De, amúgy az OD-nak se így kellene működnie, ez nem normális, hogy 50 képpel órákat kell játszanom, hogy végre feltöltsem.

(#72610) mirci18
Igazad van, csak várni kellett kb. 1-2 percet, hogy betöltsön, de legalább jelezné valami, hogy dolgozik ilyenkor.
Ezzel már apránként le tudom tölteni a képeket. Megkövetem a Easy Transfert.

(#72630) StLui válasza SOAD19 (#72629) üzenetére


StLui
veterán

Már jó ideje OD-val töltöm fel PC-re a képeket, 920-ról, most 640XL-ról, i5S-ről, iPad air, és mind hibátlan

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72631) SOAD19 válasza StLui (#72630) üzenetére


SOAD19
addikt

Ahogy olvasom, pár hsz-szel fentebb más is írta, hogy nála se tökéletes a OD. Nekem már a kezdetek óta kínlódik, talán, mikor automatán volt a feltöltés, akkor lehet jobb volt, de így kézi feltöltéssel kínszenvedés nálam. Volt hogy 10 kép alatti mennyiséget, vagy 3-4 próbálkozásra tudtam felszenvedni a OD-ra. Pedig a wifi jel erősségével se lehet gond, itt van a router 1 méterre. Sajnálom, hogy ennyi bajom van a telefonnal, mert nagyon bejön a kezelőfelület, nem nagyon akarnék váltani androidra, bár olyanom még nem volt. Lementem a képeimet, aztán elviszem szervizbe az usb csatlakozó, és lassú feltöltés miatt, aztán meglátjuk mi lesz. Bár kb. 1,5 év múlva "kellene" váltanom, kb. 3 évente szoktam telefont cserélni.

(#72632) akos3


akos3
addikt

Sziasztok.
A kezdőképernyő háttere módosításakor van egy olyan album h Háttér. Itt gyári képek vannak. Ezeket hol tudom megtalálni a telefonban (galériában sincs)? mármint ugy értem, hogy ha bármit karok velük csinálni. (másolni, törölni..)

(#72633) SOAD19 válasza akos3 (#72632) üzenetére


SOAD19
addikt

Szerintem nem tudsz hozzáférni azokhoz.

(#72634) BenJoe80 válasza Syl (#72627) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Ezek szerint nincs megoldás?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#72635) Syl válasza BenJoe80 (#72634) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem tudok róla.
Két hónapja vagyok WP-n és egyre több és több a "korlátozás", kellemetlenség, bosszantó apróságok :O
Külön "öröm", hogy heti egy-két telefon restartot is be kell ütemeznem, mert mindig megmekken benne valami...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#72636) Lacielvtárs válasza Syl (#72635) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez már sajnos egy ilyen világ, szerintem...
nekünk a családban mindenkinek WP-je van és mi napi, kétnapi szinten, mindig újra indítjuk reggelente, és így biztos hogy nem okoz neki gondot a "nagy igénybevétel" :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72637) Воланд


Воланд
titán

Software update for Lumia with Windows 10

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#72638) Lacielvtárs válasza Воланд (#72637) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nocsak, nocsak, akkor lassan lehet frissíteni a Lumia 532-n is?
hát ha igen, kíváncsi leszek rá, köszönöm az infót :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72639) lugosi válasza Syl (#72635) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Heti? Lassan már jó lenne ha csak heti. :/

(#72640) Syl válasza lugosi (#72639) üzenetére


Syl
nagyúr

Bizakodó vagyok. Ma még semmi trükköt nem vetett be ellenem :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#72641) szimi57


szimi57
őstag

Ha ráteszem a telóra a végleges 10-et visszalehet alakitani a 8.1-re?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#72642) Воланд válasza szimi57 (#72641) üzenetére


Воланд
titán

ha megtalalod valahol a 8.1 telepito fajlokat es melle meg lumiad is van, akkor talan.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#72643) BenJoe80 válasza Syl (#72635) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Írtam egy szaftos posztot a Microsoftnak két választ kaptam:

1.
... remove your Outlook.com Account from all the devices on which you've configured the Account. And once you remove the Account from all the devices login through the Web Browser and access the Calendar make changes as required and check if it exhibits the same behavior.

2.
I suggest you to remove and then reconfigure your Mail app using correct server settings and check if it helps to resolve your issue.

A baj csak az, hogy nem tudom megcsinálni amit javasoltak.

Arról nem is beszélve, hogy az életbe nem használtam a Mail appot PC-n - tehát beállítva sem volt - a Wp-n meg nincs is.

Szedjem le az Outlook fiókomat... még is hogyan? Akkor be se tudok lépni az eszközbe...

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#72644) regener válasza BenJoe80 (#72643) üzenetére


regener
veterán

Adj hozzá egy másik fiókot és állítsd át arra a telót, utána letudod törölni ha jól emlékszem.

(#72645) duo


duo
őstag

Sziasztok! Küldte a bank az új bankkártyám. hogy vegyem fel? Vagy lehet e módosítani a megévőt?

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#72647) duo válasza #40993792 (#72646) üzenetére


duo
őstag

Koszi Mester! :)Amugy 8.1-en vagyok még. Masik kerdes. A megvasarolt cuccaim megmardnak, vagy megint meg kell venni?

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#72648) cattus válasza duo (#72647) üzenetére


cattus
őstag

Megmaradnak.

Do the thing!

(#72649) Syl válasza BenJoe80 (#72643) üzenetére


Syl
nagyúr

Örülj neki, hogy nem factory resetet javasoltak :DDD Ahogy elnézem a topicot, minden második problémára ezt szokták írni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#72650) spider80 válasza Syl (#72649) üzenetére


spider80
őstag

Viszont az elsődleges fiókot meg csak azzal tudja eltávolítani :)

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.