Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72652) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

üdvözlet, létezik hogy vannak alkalmazások melyek hébe-hóba nem elérhetőek az Áruházban?
lumia 520-as telcsit állítottam most vissza és biztonsági mentésből kihagyott jó néhány játékot, amire azt írja hogy nem elérhető...
előfordulhat hogy visszerekül a kínálatba?
anno volt már ilyen az Időjárás alkalmazással is hogy nem elérhető majd jó néhány nap múlva ismét elérhető volt.
szerintetek ez normális jelenség?
választ előre is köszönöm :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72653) mike1334


mike1334
veterán

Leírta már vki, hogy miben jobb és miben rosszabb a 10 a 8.1-hez képest? Tudom még csak tesztüzem, de gondolom már körvonalazódik..amiket én eddig itt olvastam, az alapján nem biztos, hogy wp lesz a 620-am utódja, pedig nagyon szeretem. Valahogy úgy tűnik, hogy már egy stock droid 2 gb Rammal van olyan stabil, mint a win...de persze droidból cska tabletem van, azon kicsit más az élmény..kipróbálni és cseréln imeg nem akarok, mert azért a telefon drága mulatság :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#72655) tomboy0013 válasza mike1334 (#72653) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ezt ebben a topikban kellene kitárgyalni és ha visszaolvasol akkor körvonalazódik milyen.
Nekem egyébként minden szempontból jobban tetszik mint a 8.1.

[ Szerkesztve ]

(#72656) Doblós


Doblós
aktív tag

Üdv!

Most ujjítottam egy Lumia 640XL-t,tökéletesen elégedett vagyok vele,viszont lenne egy olyan gondom,hogy a kijelző nem mindig,vagy egyáltalán nem fordul el se a böngészőben,se a galériában,pedig az elforgatásgátló ki van kapcsolva.Ez megszokott jelenség?

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#72657) egykori válasza Воланд (#72637) üzenetére


egykori
őstag

Ezmiez? A decemberi beharangozó? Nincs dátum sehol...

Én megvárom, míg magától jelentkezik az Update.

(#72658) zsoltzsolt válasza egykori (#72657) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Majd lesz :DDD

(#72659) this is life válasza Lacielvtárs (#72652) üzenetére


this is life
Ármester

Sajna normalis jelenseg , van amit levesznek az aruhazbol, aztan vagy visszakerul vagy sem,,pl egy magyar fejlesztesu idojaras app vegleg ment a levesbe , de nokias alkalmazasok kozul is jo par darab hasonlo sorsra jutott. Ilyen az elet .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#72660) Lacielvtárs válasza this is life (#72659) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, köszi a válaszod. tök jó... a lányomnak elég sok játéka ment most a levesbe, pedig imádta őket :(((

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72661) bluemirage válasza this is life (#72659) üzenetére


bluemirage
őstag

"egy magyar fejlesztesű idojaras app vegleg ment a levesbe"
Nem levették, hanem a fejlesztő megunta a szerelem munkát, messze nem hozott annyit, mint amennyit az esetleges PRO-t vásárlók, vagy a reklámbanner adott volna neki. Az időjárás adatbázisokhoz való hozzáférésnek komoly licensz díja volt és a kiadás/bevétel sehogy sem jött össze. Azt meg nem akarta, hogy free adatbázisokból komolytalan kuruzsló szoftverré válljon az app... mint oly sok hasonló app. Ezért inkább abbahagyta.
Többször nyilatkozott és riport is készült vele az eset kapcsán.

Szóval van aminek oka van...
Szerintem a sztori mögött egy társadalmi jelenség is meghúzódik (nem veszünk CD, a filmeket is lopjuk, a navi szoft-ot is lopjuk, az office-t és OS-t is lopjuk... 2 sör ára már drága egy app-hoz amit örök életre használnánk stb... A cipőt/ruhát felpróbáljuk a boltban majd NET-ről rendeljük, ugyanez pariba' a könyv és műszaki berendezésnél) Minden legyen ingyen, nem baj ha pénzbe kerül a másiknak, én meg aztán olcsón, de lehet ingyen veszem

Meliora sunt bono inimica

(#72662) Воланд válasza egykori (#72657) üzenetére


Воланд
titán

soha nem szoktak datumot megadni....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#72663) lugosi válasza bluemirage (#72661) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, mondjuk aki a magyar piacra fejleszt, az nagyon bátor. :((

Egyébként az appok örök életre használhatóságának mítosza ugye már régen megdőlt.

(#72664) #78032384 válasza lugosi (#72663) üzenetére


#78032384
törölt tag

Pont bosszankodom a megvett TV show app hetek óta nem működik. Időjárás appot éppen nem hiszem vennék magyar éghajlaton. Tegnap jó idő volt, ma jó idő volt, holnap jó idő lesz. Holnapután is. Ezt tudja a beépített is. Furcsállom a fejlesztők miért a 235. időjárás appal próbálkoznak. Millió weather app van már, fizetni kell az adatokért szóval nehéz piac.
Írjon valaki inkább olyat ami megadott profilok alapján automatikusan változtatja időpont alapján a fehér-fekete témát, hangerőt, stb. Nekem jó lenne ha a telefon csatlakozik az otthoni wifire akkor magától levenné a csengetési hangerőt, este 9 után váltson fekete témára, vegye le a fényerőt, a kontraszt legyen warm, aztán reggel vissza. Ne nekem kelljen állandóan nevelgetni ezt a buta okostelefont. Adnék érte 500 forintot. :)

(#72665) confuser válasza #78032384 (#72664) üzenetére


confuser
senior tag

A fejlesztők nem férnek hozzá a rendszer beállításaihoz, csak ahhoz, amihez a Microsoft direkt ad hozzáférést. Ez egy zárt operációs rendszer, ez ad egyrészt biztonságot, de kötöttségekkel is jár. Tehát vagy beépíti a MS a rendszerbe, vagy ad hozzáférést a fejlesztőknek (API), vagy marad a mostani helyzet.

(#72666) #78032384 válasza confuser (#72665) üzenetére


#78032384
törölt tag

Akkor sose lesz ilyen profil opció ha a MS-re kell várni. :(

(#72667) this is life válasza bluemirage (#72661) üzenetére


this is life
Ármester

Bar a weatherflow-nak nem voltam felhasznaloja, csak peldakent hoztam fel , hogy ha eltunik egy alkalmazas az aruhazbol kulonbozo okok miatt, az konnyen lehet bukta egy ujra telepitesnel. Mivel az appok backupjara lehetoseg nincs. Buktam is jo par appot a downgradel.

iwroteapoem
felig meddig profil valtasra, es egyebb okossagra kepes a cortana is , persze usa/eng beallitassal.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#72668) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,
egy programot keresnék, remélem tudtok segíteni.
A régi nokia 700-asomon volt egy progi, 2G/3G kapcsoló volt a neve, ebből keresnék egy reklám mentes, jól működő változatot.
A beszéd minőségén meghallom, ha 3G-n megy a forgalmazás (főleg ha bekapcsolva maradt a mobilnet hozzáférés), de ha 2G-t használ a telefon, akkor teljesen jó, visszhangmentes.

Droidon be tudtam állítani, hogy mindig a 2G hálózatot használja beszéd közben, ha engedélyeztem a netet, akkor ment fel egyből 3G-vel a hálózatra.
Lumiánál ezt hogy lehet megcsinálni, és milyen program kell hozzá?
köszi.

(#72669) Melack válasza tpeter77 (#72668) üzenetére


Melack
veterán

max manuálisan

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#72670) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Van valami olyan kapcsoló, amivel válthatok 2G/3G hálózatok között? Eddig csak olyat találtam, ami főképernyőre kirakva a beállítások közé vitt.

MOD
rokafiu77
Ugyanez kellene nekem is. :D

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#72671) Melack válasza kutga (#72670) üzenetére


Melack
veterán

Még nem láttam ilyet, tudtommal ilyen kapcsolós megoldás nincsen.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#72672) kutga válasza Melack (#72671) üzenetére


kutga
nagyúr

Status Tiles a legközelebbi amit találtam, ez is csak a beállításokba visz, marad ez. Még anno egy akcióban vettem ingyen. :D

Let the Zone take me if I am.

(#72674) kutga válasza #40993792 (#72673) üzenetére


kutga
nagyúr

Jaja, ez van, egy kattintással több. :D

Let the Zone take me if I am.

(#72675) Slipandris válasza kutga (#72674) üzenetére


Slipandris
tag

Sziasztok!

Annyi a kérdésem, hogy a gmail-el társított mail app hogyan tud több címet is kezelni? 2 fiók van összevonva, az egyik googlegroups-os, és meg is kapom a leveleket, de válaszkor nem arról a címről küldi amivel kell, és jön a mailer daemon. Androidon és pc-n ki lehet választani a küldési címet, de itt nem?

!44!444444!!!!!!!négy

(#72676) Narakh válasza Slipandris (#72675) üzenetére


Narakh
senior tag

Nem biztos, hogy jól értelmezem, amit írsz, de nálam speciel három Gmail-fiók van összevonva, és a válasz mindig arról a címről megy, ahova az eredeti üzenet érkezett.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#72677) Syl válasza Narakh (#72676) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem arra gondol, amikor a webes felület külső fiókot kezel (Beállítások, Fiókok és importálás, E-mail küldése erről a címről). Vagyis egy címen lép be a gmailbe és onnan több feladóként tud írni.

(#72675) Slipandris

Mobilon az outlook.com-on beállított alias-ok közül sem tudsz választani. Írni az alapértelmezett fiókról ír, válaszolni meg a beérkezett alias szerint válaszol.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#72678) MrCsiT válasza Syl (#72677) üzenetére


MrCsiT
addikt

"Írni az alapértelmezett fiókról ír" - és ez egy iszonyatos nagy hiányossága a rendszernek, mert aggregált fiókok esetén, nekem igenis kell, hogy ki tudjam választani, ki legyen a feladó.
Szégyen, hogy ennyire nincs ész az MS-nél, hogy egy ilyen alap funkció nem létezik a szoftverükben. :W

Slipandris: valami külső, Gmail kezelő app-ot próbálnék a helyedben. Nálam rosszabb a helyzet, mert 5+ eltérő szolgáltató általi fiók lekérése történik, így esélyem sincs megoldani ezt a problémát. :(

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#72679) perempe


perempe
addikt

barátom vett Lumia telefont. nekem android van, és tetszett neki az OruxMaps. van hasonló program Nokiára, ami megjeleníti a mapsforge térképeket? (esetleg más, könnyen beszerezhető térképet megjelenítő program?)

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#72680) busman válasza perempe (#72679) üzenetére


busman
addikt

Talán,egy próbát megér.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#72681) Slipandris


Slipandris
tag

Köszönöm a válaszokat, igen, pontosan erre gondoltam. Nekem viszont az alapértelmezett címről küldi a választ arra a levélre is, ami nem az alapértelmezett címemre jött, és így nem jó.

De nektek ezek szerint működik ez az "alias" címzés.

!44!444444!!!!!!!négy

(#72682) jenei1994


jenei1994
addikt

Valami infó van a windows 10-röl ? Jövőhónapba kapnak a lumia telefonok ? Vagy már az éven felejtős . :U

(#72683) Gery1987 válasza jenei1994 (#72682) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Idén december: összes Microsoft néven kiadott típus. Lumia 435, 532, 535, 640, 640XL valamint Nokia Lumia 730/735, 830, 930.

Jövő február: Nokia Lumia 520, 525, 630, 635, és az összes többi amint fut a 8.1.

Lesz ami kimarad. Pl HTC 8X, Ativ, és Yizz. A többiről nincs információ (BLU és Prestigio).

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#72684) pzstm válasza Gery1987 (#72683) üzenetére


pzstm
titán

hivatalos link vagy csak pletykalap csinált egy táblázatot és belinkelte? ;) ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#72685) Gery1987 válasza pzstm (#72684) üzenetére


Gery1987
őstag

Mobilaréna is így hozta le. annyi különbséggel, hogy a 2. körre ott nem volt hivatalos megerősítés, de az első kör már tuti.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#72686) lugosi válasza Gery1987 (#72683) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem idén őszről volt szó korábban? A december már kissé zimankós ősznek.

(#72687) Gery1987 válasza lugosi (#72686) üzenetére


Gery1987
őstag

Szerintem az asztali Win10 miatt csúszott a projekt. Azt nem igen értem hogy ha most kap pl Snapi 200-as és 400-as alapokon működö MS márkás Lumia akkor Nokia márkából miért csak a 73x? Az 520 és a 63x miért nem kap idén amik eleve nem kis eladást produkáltak.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#72688) bluemirage válasza Gery1987 (#72687) üzenetére


bluemirage
őstag

Műszaki magyarázat nincs rá, csak Marketing.
Szerintem vegyenek a régiek újat, ha kell a W10. Mesterséges késleltetés... De legalább mindegyik megkapja, ami azért droidos fronton nem így van. Szerintem a régi 2 magosoknál (L925) már nem is lesz optimalizálva annyira... "vegyél újat elv"

Meliora sunt bono inimica

(#72689) btudos válasza Gery1987 (#72687) üzenetére


btudos
Topikgazda

x2x szeria a regebbi SoC miatt nem kap elso korben, arra meg boven kell optimalizalni. Eleg megnezni egy 730 es egy 925 mennyira mashogy viselkedik 10-zel, pedig teljesitmenyben ugyanott lennenek.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#72690) Drag77


Drag77
senior tag

Vissza tért a store-ba a here drive link

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#72691) Melack válasza Drag77 (#72690) üzenetére


Melack
veterán

Részben neked, de mindenki másnak is: a Store képein látható, hogy van egy ikon kirakva, ami mutatja, hogy mennyi idő kocsival beérni a munkahelyre pl. (utolsó előtti kép). Az itthon hogy varázsolható elő?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#72692) cigam


cigam
félisten

Nálam már visszafele számol az uptime :) :

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#72693) Narakh válasza cigam (#72692) üzenetére


Narakh
senior tag

Nice try, Marty McFly...

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#72695) this is life válasza Gery1987 (#72687) üzenetére


this is life
Ármester

Az x20 szeri ket magosai, hiaba kozel hasonlo teljesitmenyuek mint az uj 4 magosok , a 4 szalon jobban skalazodik a w10 , s faragni kell meg hogy aregi snapikon is jol fusson. Mondjuk proba keppen feldobtam a 820-ra, es erdekes kevesbe melegedett a hata, uzemido fele forma ,(a 820 nem egy uzemido bajnok amugy se) , s a tempo se volt sokkal rosszabb mint nyolchuszon . Alakul ez szepen :) , csak tenyleg valami hasznalhatot tegyenek le az asztalra.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#72696) Mr. Nimbus válasza Melack (#72691) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Én most probálkoztam minden félével, de nem jön elő.

(#72697) Gery1987 válasza this is life (#72695) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Az x2x szériát megértem, az jogos. Az x3x olyan részét nem hogy pl ott van a 640 Snapi 400-al, és első körös, a Lumia 635 meg nem holott full ugyanaz a hardver (tudom kijelző meg előlapi kamera meg vaku ergó picit több és a 635 1GB RAM-osra értem mert belőle 512MB-os), vagy 630 az nem első körös.

Ezt a részét nem értem, pláne úgy hogy insider-ben benne van. És még a Prew sem fut rajta nagyon rosszul, sőt!

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#72698) spider80


spider80
őstag

Nem tudom láttátok e már, de a UPC honlapján fennt van a 950 dual sim változatban. Részletre elhozható UPC előfizetőként. (amint megjelenik :) )

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#72699) ZavaBalazs válasza spider80 (#72698) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

És csak karcsú 30 ezerrel drágábban, mint az expansyson. :P

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#72700) spider80 válasza ZavaBalazs (#72699) üzenetére


spider80
őstag

Expansyson mindig olcsóbbak a mobilok mint a hivatalos magyarországi független árak. :)

például egy S6 hivatalosan 199.990 ft itthon, expansyson 172 ezer.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.