Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72901) lugosi válasza tomboy0013 (#72890) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A Cortana quiet hourst szerintem éppen ne hozd fel példának, mikor a szemed elkerekedését példázod. Nem tudok még egy rendszerről, ahol egy ilyen komponens akkor működne, ha angolra állítod. Ez akkora gyíkság az MS részéről, hogy el nem tudom mondani.

Sheratan: nekem is tetszett. De sajnos be kell látnom, hogy még ennyi idő után is állandó bug- és hiányérzetem van.
A megkötések nem zavarnak. Használtam ios-t, BB-t, mindkettő zárt, teljesen bevált. Használtam androidot, jellemzően minden gyári volt rajta, semmit se varázsoltam vele, teljesen használható és stabil volt (megjegyzem stabilabb mint a wp, az androidos telefonjaimat nem kellett újraindítani hónapokig, ha a wp-t nem indítom újra, az értesítések elkezdenek nem megjönni).
Zavar a szegényesebb app-kínálat. Bármit megnézel bárhol, ott van hogy az appja iosra és androidra elérhető szinte biztosan.
Szinte mindenem a google cloudban van (bevált, multiplatform). Névjegyek, naptár. A wp szinkronizáció az összes platform közül a leggyengébb. Kedd délután átírtam egy bejegyzést a naptárban weben, és szerda délelőtt a telefonon még a régi változatot hozza. Tök gáz. Emiatt volt már két komolyabb szívásom. Névjegyeket bénán szinkronizál, adott telefonszámtípusból kettőt, ha több van, akkor azokat nem, mert csak.
A billentyűzet lecserélhetetlen. Ami baj, mert nem jó, a konkurens megoldások mind jobbak.
Számomra selling pointnak tekintett alkalmazások sunyi módon tűnögetnek el a store-ból, azaz ha újra kell telepítenem a telefont, nem lesznek elérhetőek.
Hiába van 2 giga ramom a telefonban egy olyan platformon, ami fél gigával is működik, ha a háttérből kiteszi a vibert vagy a whatsappot, akkor nem kapom meg az üzeneteket addig, amíg kézzel újra be nem lépek az alkalmazásba. Már bocs MS, de ha zárt rendszer, akkor csak tiétek a felelősség, ez legyen már megoldva.
Az összes platform közül a leggyengébb gyári e-mail kliens a wp-é.
Alap alkalmazások, pl FB, olyan 2-3 év vagy még több késésben vannak tudásban és funkcióban. A FB messenger úgy működik, hogy ha szerencsém van, kapok értesítést az üzenetről, majd ha elindítom az appot, "csatlakozás...", újratölt, és megvan az üzenet.
Kis alap butaság, hogy olyan telefonszámra nem lehet sms-t küldeni, ami nem mint "mobil" van beírva a telefonkönyvbe. Jellemzően úgy írom be az ismerősöket, hogy a magán mobilszámukat mint mobil, a céges mobilt mint munkahelyi írom be. Így csak a magánra tudok sms-t írni. Kivéve, ha kézzel beírom a céges mobilszámukat, miután kiírtam egy cetlire, 2015-ben, köszike.
Ezeket még lehetne sorolni. Hozzáteszem, tavasz óta másodtelefonként használtam a wp-t, két hete használom fő telefonként, ennyi bajom voltaképpen mind 2 hét alatt gyűlt össze vele. Az a baj, hogy nem vagyok hajlandó egy olyan mobilos oprendszert használni, ami körülbelül azzal ekvivalens, ahogy a többi mobilos oprendszer kinézett és működött a touchscreenes okostelefonos korszak hajnalán. Azóta sajnos kedves MS évek teltek el, erre rá kellett volna dolgozni, de sajnos bealudtatok és ez nekem már nem kell.

Ja és még egy. Más platformon is elegem lett belőle, itt is elegem van belőle, hogy megy ez az állandó frissítésvárás. "Majd a wp10". Háppersze.
Szóval részemről már csak két kérdés nyitott, milyen gyorsan, és mire tudok váltani.

(#72902) #16820480 válasza lugosi (#72901) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, ehhez hozzátenném még azt, hogy az új készülék-stratégia pont jól betett, hogy próbálják húzni a gyártókat azzal, hogy rést hagynak nekik a palettán. Ez jó lenne, ha bárki ugrana rá, de nem teszik (egyelőre), aminek a következmény, hogy középkategóriás W10 telefon a láthatáron sincs, van olcsó és flagship. Nem szeretnék annyit költeni telefonra mostanában, hogy egy flagshipet vegyek, nincs is rá szükségem, de azért az 5-ös széria nem lenne elég. Közte viszont semmi nincs, és mondjuk tavaszig nem is lesz várhatóan. Akkor majd talán jön egy 750 vagy 850, de nem biztos, meg lehet, hogy jön 1030(?), de az sem biztos, meg az amúgy is megint drága lesz, ha kiemelkedő kamerát kap. :U

(#72903) Ryoo válasza #16820480 (#72902) üzenetére


Ryoo
senior tag

Februárban lesz a Saana kódnevű telefon leleplezése.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#72904) ZavaBalazs válasza #16820480 (#72902) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

de minek új? a 930 egy darabig még simán jó :)
1030 már biztos nem lesz, max 1050, de szerintem az se.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#72905) Syl válasza tomboy0013 (#72896) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem írtam, hogy ugyanaz lenne, csak hoztam egy példát. A többit meg elég jól kifejtette lugosi :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#72906) #16820480 válasza ZavaBalazs (#72904) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jónak jó, csak errefelé kényelmetlen vele élni, mert a helyi app kínálat sivár, és funkciókban szegény nagyon. Eddig a W10-et vártam nagyon, hogy majd az talán, de sajnos nem jön be. Lassan úgyis újítanék valamit, akkor meg már inkább valami olyan irányba, ami kényelmesebb.

Igen, tudom, hogy nem logikus a 1030 megnevezés, csak a gsmarena még mindig úgy emlegeti.

(#72907) ZavaBalazs válasza #16820480 (#72906) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

Ez OK :K csak a 750-850-re ácsingózást nem értettem.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#72908) marositech


marositech
senior tag

Sziasztok!

Van valami fejlemény, hogy mit lehetne kezdeni a Unable to find a bootable option-os telefonokkal? :(
Tipp vagy szervíz?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#72909) cattus válasza marositech (#72908) üzenetére


cattus
őstag

Szerviz.

Do the thing!

(#72910) marositech válasza cattus (#72909) üzenetére


marositech
senior tag

Rendben, melyikbe vigyem? Legalább egy megbízható szervízt ha lehet. Nokia Care foglalkozik ilyesmivel?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#72911) cattus válasza marositech (#72910) üzenetére


cattus
őstag

Én szolgáltatóhoz vittem (ott vettem), de ha tudod, akkor a Care jobb, gyorsabb (általában).

Do the thing!

(#72912) #16820480 válasza ZavaBalazs (#72907) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az még akkor volt aktuális, amikor reménykedtem/bíztam a W10-ben. Azért vártam abba a kategóriába telefont, mert szeretnék egy olyan készüléket, ami jól bírja akksival, van benne USB OTG és SD kártya foglalat.

(#72913) MrChef


MrChef
aktív tag

Sziasztok!

Microsoft Lumia 535 (dualsim) frissítése felől érdeklődöm.
A telefonomon a belső információi szerint a Windows Phone 8.1 update van.

Frissítése keresése -> A telefon naprakész
ezt írja ki a teló

Szerintem meg van már a service pack 2, Denim néven vagy micsoda.
Esetleg a Win10 is megjelent az 535-ösre.

Valaki tud ebben segíteni?

(#72914) btudos


btudos
Topikgazda

Lumia 950 + Display Dock

Sokkal jobb az ára, mint vártam, főleg a dokkolóval.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#72915) Lacielvtárs válasza btudos (#72914) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nincs ez egy kicsit elírva?
"android operációs rendszer"
kicsit lejjebb...
"...Operációs rendszer Windows 10
Processzor gyártó Qualcomm
Processzor típusa Snapdragon 808"

vagy valamiről lemaradtam volna? :U

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72916) btudos válasza Lacielvtárs (#72915) üzenetére


btudos
Topikgazda

Telekom, semmi meglepő. Amúgy javítás alatt. :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#72917) Lacielvtárs válasza btudos (#72916) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jah értem, okés, kicsit meglepett :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72918) pzstm válasza Lacielvtárs (#72915) üzenetére


pzstm
titán

nemsokára módosítják ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#72919) csizi90


csizi90
aktív tag

Kíváncsi vagyok a Voda mikor fogja elkezdeni árulni. Illetve, hogy lesz-e egyáltalán bármely szolgáltatónál 950 XL.

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#72920) btudos válasza csizi90 (#72919) üzenetére


btudos
Topikgazda

Telekomhoz ne vard az XL-t. :(

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#72921) Melack


Melack
veterán

Tudja vki, hogy a Calendaron véghezvitt változtatások (születésnapok eltávolítása, amiket a FB/Linkedin tett be) mikorra érnek le a telefonra? Este csináltam meg, de még mindig ott vannak. W10M

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#72922) blackmajesty válasza lugosi (#72901) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Ha a telefonkönyvből szeretnél közvetlenül sms-t, akkor valóban csak az elsődleges mobilra tudsz írni. De ha bemész az sms-ekhez, és egy újat küldesz, akkor ott ha kiválasztod a megfelelő személyt, akkor bármelyik számára küldheted. Ha pedig van egy megkezdett beszélgetésed, akkor is tudsz váltani a számai között, hogy melyikre küldöd.

btudos: Tényleg jó áron lesz, főleg a dokkolóval együtt, kár, hogy az xl nem jön. Nekem pont az kellene.

(#72923) lugosi válasza blackmajesty (#72922) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"De ha bemész az sms-ekhez, és egy újat küldesz, akkor ott ha kiválasztod a megfelelő személyt, akkor bármelyik számára küldheted."

Nem, akkor is csak a mobilszámra. Direkt kipróbáltam most, és nem. Van egy kontakt, mobilszám-munkahelyi szám ahogy lentebb írtam, akkor kipróbálom az sms-be menős módszerrel, szépen fel is adta csak és kizárólag a mobilszámát. És még ha rányomtam, akármit csináltam, akkor is csak a mobilszámára engedte.

(#72924) blackmajesty válasza lugosi (#72923) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Akkor nálad lehet valami gubanc, mert 3 telefonon próbáltam, és mindegyiken működik.
Lumia 735 8.1 update 2-vel, Lumia 635 8.1-Denimmel és Lumia 520 W10m preview-val.
Még a vezetékes telefonszámokat is ki tudom választani, amik otthoni számként vannak beírva. Persze erre nem tudtam elküldeni, de a mobilokra megy.

(#72925) bluemirage válasza lugosi (#72901) üzenetére


bluemirage
őstag

#lugosi

Sajnos ez egy nagyon jó összefoglaló, amit főleg csak bővíteni lehet. Biztosan bennem van a hiba, de én ennek ellenére sem mennék vissza droidra, mert nekem a csempe jobban bejött, pontosabban az OS. Utálom a kicsi ikonokat és azt, hogy a droid meglep, mert befáradhat, hirtelen merülhet stb... Power User-é képeztem magam anno, Root-oltam, ROM-ot cseréltem és úgy-ahogy már tudtam uralni a Skynetet... :D
De sajnos a WP-nek olyan durva betegségei vannak (pl. hiányzó hívásprofilok, az értesítési sáv és a fenti kapcsolók is csak nemrég vannak) ami elgondolkodtató. A nokia 6300-at és számos butafont egy fizikai gombbal lehet(ett) némítani, rezgőre tenni és erre a droidnál is van egy ikonos megoldás. A hívásprofilok hiánya a 90-es évek eleje sötét középkorba visz vissza.

Egyedül a naptár ami érdekes. A céges droidok gond nélkül szinkronizálnak az irodai ipari szabványnak számító exchange-el. Naptár, email stb... és természetesen a Google-val is.
A WP tökéletesen szinkronizál az exchange-el, ezért pl. nekem nincs naptár gondom. Ez logikus is. Az viszont nehezen érthető, hogy a Google-val miért nem tökéletesen... ha a Google meg nagyonis' igen az exchange-el.
Csak a google-nak fontos a konkurens rendszerekkel való együttműködés az MS-nek meg nem? Mert pont az MS aki megteheti ezt? :D Aha.... :D Hát persze... :)

Meliora sunt bono inimica

(#72926) bluemirage válasza blackmajesty (#72924) üzenetére


bluemirage
őstag

:K lugosi-nak van igaza...
Itt a fórumon segítettek anno, mert én még az okára sem jöttem rá, hogy miért nem lehet otthoni vagy munkahelyi (!!?) számként tárolt mobilszámra SMS-t küldeni WP alatt :D

Meliora sunt bono inimica

(#72927) Ryoo válasza blackmajesty (#72924) üzenetére


Ryoo
senior tag

Ha a + jelre nyomsz rá csak akkor jön be a választási lehetőség, ha elkezded írni a nevet, akkor nem.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#72928) lugosi válasza bluemirage (#72925) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A mai humora amit eljátszott azon kívül, hogy a közelségszenzor nem működött, és hívás közben aktív maradt a kijelző, az pl az volt, hogy faterom hívott, és nem azt írta ki hogy apa (így van a telefonkönyvben), hanem a teljes nevét. Ezt egy nappal korábban még nem így csinálta. Mondanom sem kell, hogy a kontaktot természetesen nem írtam át.

(#72929) Zsoleszhun válasza lugosi (#72928) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Skype-on nem úgy van beregisztrálva véletlenül? Nekem az volt a gond, hogy onnan is kimásolta a kontaktokat.

¯\_(ツ)_/¯

(#72930) lugosi válasza Zsoleszhun (#72929) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De lehet! De eddig miért nem csinálta?

(#72932) Zsoleszhun válasza #05304832 (#72931) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Integrálva lett a tárcsázóba, a párommal jártam így de kikerestem a telefonkönyvből, felhívtam ezután már az elmentett mobilszámhoz tartozó néven jelent meg.

¯\_(ツ)_/¯

(#72933) blackmajesty válasza Ryoo (#72927) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Ebben igazad van, ezt kihagytam, de nekem eszembe sem jutott, hogy kezdjem el beírni a nevet, eleve ráböktem a + jelre, és választottam a listából, így pedig működik.

bluemirage: Nekem működik, 3 telefonon is meg tudtam oldani, mindegyiken különböző szoftververzió van. De biztos nincs igazam, hogy meg tudom csinálni.
Az meg, hogy a microsoft nem akar a konkurens rendszerekkel együttműködni az nem igaz, megírtak egy jó youtube alkalmazást, erre a google leszedette a store-ból. Szóval inkább a google az, aki tiltja, hogy a wp-n jól menjenek az alkalmazásai. Meg nem írják az appot, ha a MS megcsinálja, azt meg nem engedik. Mellesleg nekem a gmail is megy rendesen, meg a céges exchange is, sőt mi több, a céges levelezés sokkal kényelmesebb, mert nem kell emm-et meg tököm tudja még milyen baromságot telepítenem hozzá, ami rettenetesen szívja az akkut, hanem csak simán beállítom, és működik.

Nem mondom hogy mindennel tökéletesen elégedett vagyok, de mivel ez a rendszer tetszik legjobban, számomra ez a legkényelmesebb, ezért ezt használom, de nem sír a szám folyamatosan hogy mekkora szar. Mindegyik rendszer kompromisszumos, döntöttem melyik számomra a legkevésbé. Pedig vannak dolgok amiknek nagyon örülnék, ha lenne rá app, de ha nincs, hát nincs, majd lesz, vagy nem.

(#72934) lugosi válasza blackmajesty (#72933) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"De biztos nincs igazam, hogy meg tudom csinálni."

De igazad van. Működik a következőképp. SMS app, alul a + jel. Majd itt nem szabad elkezdeni beírni a címzettet, hanem ahol beírná az ember felül, annak a jobb oldalán is van egy + jel. Azt kell megnyomni és tényleg ki lehet választani bármilyen számot egy adott kontaktnál, tehát neked volt igazad.

(#72935) vhunor


vhunor
őstag

950 es XL kiprobalasa utan egyertelmuen az utobbi tetszik jobban, bar nekem 5,5 col alatt mar nincs elet :). Windows Hello gyors es pontos, Continuum sokkal jobb mint amire szamitottam. A telokon belsos fejlesztoi build volt, az 586-os insidernel frissebb, ez mar vallalhatonak tunt akar kereskedelmi termeken is. A 950 XL mellbevagoan konnyu egyebkent.

(#72936) tpeter77 válasza confuser (#72898) üzenetére


tpeter77
addikt

köszi!
lehet pontatlanul fogalmaztam, javitok.
CSAK sms iráshoz használná a T9 billentyűzetet.
akkor igy felkerül a 640 a listára :)

(#72937) nrbx


nrbx
tag

hello, mit gondoltok a hamarosan erkezo Lumia 550-rol (az alapjan amit lehet rola tudni), osszevetve mondjuk a 730/735 parossal?
Jelenleg HTC 8S-t hasznalok, kb. fel ev mulva terveztem lecserelni, mikor mar lesz gyakorlati tapasztalat a W10M-el valamit az uj keszulekkel is (meg hosszabb tavu tapasztalat a Samsung A3-al a csaladban), de sajnos az utobbi idoben annyi gond van vele meg HR utan is, hogy biztosan nem szeretnem ezt hasznalni meg fel evig.
Mivel jatszik a platform valtas is, nem szeretnek valami draga telefont venni. Nalunk (Szlovakiaban) elvileg december 15-tol lesz kaphato a Lumia 550, elorendelheto 129 EUR-ert, vagy kb. ezen az aron kapok max. fel eves 73x-et. Szerintetek erezhetoen gyengebb lesz az 550 mint a 73x? A Lumia 640 meg olcsobb lenne hasznaltan, de nem szivesen vennek 5" telefont, nekem az mar tul nagy.

(#72938) tomboy0013 válasza nrbx (#72937) üzenetére


tomboy0013
veterán

735 jóval jobb mint az 550. Attól, hogy Win10-es modell még nem jelenti azt, hogy esélye lenne egy 735-tel szemben.

(#72939) Prophyte


Prophyte
csendes tag

Sziasztok

Olvastam, hogy tegnap jelent meg egy friss build, amit sokan dícsértek, ezért úgy döntöttem, hogy felteszem én is kíváncsiságból, megnézem milyen is a W10. Eddig még sosem raktam fel. 930 használok. Fel is ment szépen, de vannak problémáim. Eltűntek a névjegyek és az smsek is. :( (Előtte csináltam biztonsági mentést) Ráadásul menteni sem tudok új névjegyet, mert ha rányomok a plusz jelre, felvillan az új névjegy és visszadob a menübe. Gondolom hiba lehet. Valaki tapasztalt ilyen problémát? Mit tudok tenni?

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#72940) tpeter77 válasza confuser (#72898) üzenetére


tpeter77
addikt

kipróbáltam. Nekem elég lenne egy egyszerű 3x4 alakú gombsorra, nem kell hogy előre kitalálja a szótár, amit írni szeretnék.
Erre is van külön app?

(#72941) razzorr


razzorr
őstag

a w10 buildet fel lehet tenni 512mb ram-os telefonra? Van egy fiók mélyen lapuló 720-am,kipróbálnám.

(#72942) cattus válasza razzorr (#72941) üzenetére


cattus
őstag

Igen.

Do the thing!

(#72943) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Üdv! Szerintetek vajon megéri még most venni egy Lumia 830-at ? Nem sok új modell jelent meg most a karácsonyi időszak előtt, és a 920-am kezd bekrepálni ~2 év után.

PS4

(#72944) tomboy0013 válasza mrhitoshi (#72943) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ez ártól függ, de nyilván a telefon maga kifogástalan. Csak vásárlás előtt nézd meg a kijelzőt nem áll-e ki a keretből mert előfordulhat itt is kijelző elállás mint a 930-aknál.
De ebben az árkategóriában játszik még a 640XL is ami szintén egy jó telefon, csak óriási a maga 5,7-es kijelzőjével és anyaghasználat szempontjából nem annyira jó és igényes mint a 830.

[ Szerkesztve ]

(#72945) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Értem. Hát most úgy áll a dolog, hogy az Extrem Digitálnál van a 830 80eFt-ért, viszont néztem, hogy a Telekomnál 150-ért el tudnám hozni a 950-et. Most kérdés, hogy melyikkel járok jobban, egy totál új csúcsmodellel, vagy pedig egy régebbi modellel.

PS4

(#72946) Воланд válasza mrhitoshi (#72945) üzenetére


Воланд
titán

a 950-el. igaz, hogy muanyag, igaz, hogy beta rajta az os, de utobbi valtozhat. elobbire meg van tok, meg ilyen hatlapcserelgetes.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#72947) tomboy0013 válasza mrhitoshi (#72945) üzenetére


tomboy0013
veterán

Van igényed a Continuum-ra a jobb fényképezőre és a Windows Hello-ra? Igazán ki is használnád? Ha nem a válasz akkor 830. Minek kiadni dupla pénzt feleslegesen ha nincs rá szükség.

(#72948) confuser válasza tpeter77 (#72940) üzenetére


confuser
senior tag

A T9-nek nem pont az a lényege, hogy kitalálja a szavakat? Amire te gondolsz szerintem más, a régebbi verzió, hogy pl. 3x kell megnyomni a kettest egy C betűért. Fogalmam sincs, hogy van-e olyan, de keresgélj a Store-ban.

(#72949) Bukk900


Bukk900
őstag

Ismer valaki olyan pc-s zenelejátszót, amiben választható wasapi kimenet és van hozzá wp-s távirányító app a foobar-on kívül?

(#72950) razzorr válasza cattus (#72942) üzenetére


razzorr
őstag

Oké,köszi,kipróbálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.