Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73501) tomboy0013 válasza valaki_xy (#73500) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ne add meg neki, ha bármit ellenőrizni szeretne a telefonoddal kapcsolatban akkor találkozzon veled személyes és te leellenőrzöd neki a szeme előtt. De másnak ne adj ki szerintem ilyen adatokat.

(#73502) Attix70 válasza valaki_xy (#73500) üzenetére


Attix70
aktív tag

Lehet, hogy le tudja ellenőrizni (sőt biztos) hogy tiszta-e a teló.
Sajnos sok olyan van amit garanciásnak hirdetnek és mégsem az hiába van garijegy hozzá.
Használt Nokiát Én is csak így vennék.
Üdv,

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#73503) valaki_xy válasza tomboy0013 (#73501) üzenetére


valaki_xy
tag

Végül nem adtam meg neki. Én is így gondolom. Vagy kérdezhet bármit, amire tudok, úgyis válaszolok.

(#73502) Attix70:
De én úgy hirdetem, hogy lejárt már a garancia, mer már le is járt. És igaz, hogy szolgáltatófüggő, de van olyan kép is amin látszik, hogy fent van hálózaton.

(#73504) Attix70 válasza valaki_xy (#73503) üzenetére


Attix70
aktív tag

pl.:
Szerettem volna venni egy 620-at. A hirdetés képén mellékelve volt a garijegy amin látszott az IMEI is.
Utánanézve már egy jó ideje le volt selejtezve az adott IMEI-vel rendelkező teló. Sajnos nem lehet bizalommal lenni használt telefon vásárlása során.
Vagy utána lehet nézni, hogy volt-e már javítva gariidő alatt.
Üdv,

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#73505) valaki_xy válasza Attix70 (#73504) üzenetére


valaki_xy
tag

Persze, ezt megértem, én is használtan vettem, de valamit valamiért. Használt termék vásárlásakor mindig ott a kockázat.

(#73506) confuser válasza valaki_xy (#73505) üzenetére


confuser
senior tag

Illetve az is lekérdezhető, hogy lopott-e a telefon.

(#73507) valaki_xy válasza confuser (#73506) üzenetére


valaki_xy
tag

Szerintem arra kis esély van, hogy egy telefont a saját dobozával együtt lopjanak el. Persze a képről a kutya nem mondja meg, hogy a saját doboza-e, de ha valakit komolyan érdekel az meg úgyis megnézi személyesen.

(#73508) confuser válasza valaki_xy (#73507) üzenetére


confuser
senior tag

Nyilván így van, csak a teljesség kedvéért írtam, hogy mit lehet még kezdeni egy IMEI számmal :)

[ Szerkesztve ]

(#73509) Partyface007 válasza MC Pite (#73484) üzenetére


Partyface007
őstag

profil időzítés helyett csak a cortana quiet hours funkcióját tudod használni amit 8.1-en ki tudsz egészíteni olyan naptár bejegyzésekkel aminek ha busy a státusza ekkor ugyanúgy elnémul a telefon és bekapcsol a quiet hours funkció és csak azok tudnak felhívni vagy üzenetet küldeni (mármint csak ezeknek lesz hangja) akiket betettél a listára.

Legnagyobb bánatomra utóbbi funkció egyenlőre nem működik w10 mobilon (nagyon remélem hogy visszateszik mert az nagyon hasznos volt számomra)

Autós alkalmazásra passz , értesítőt megválaszolták samba és ftp kliens az biztos van keresgélj áruházban vagy keress vissza itt a topicban vagy méginkább itt

nyelvfüggő billentyűzet kiosztás van ha hosszan nyomod ott vannak az ékezetes betűk

[ Szerkesztve ]

(#73510) bluemirage válasza MC Pite (#73484) üzenetére


bluemirage
őstag

FTP kliensnek én a Total Commandert használom, szgépen és WP-n is... elsősorban.
PC-n van még egy másik is, de ide az off.

Meliora sunt bono inimica

(#73511) HKorn


HKorn
addikt

Egy ideje nem követem a WP fejlődését szorosan, hogy áll most a piacrészesedés?

Feltűnt, hogy míg régen a 710-em eléggé kuriózumnak számított, mostnában egyre több Lumiát látni. Orvosi rendelőben múltkor 10-en ültünk, persze mindenki a telefonját nyomkodta, enyémmel együtt 5db 930, 1db 730 volt, ami nem rossz arány :)

Gondolom ennyire nem rózsás a helyzet, de azért jó látni, hogy mások is vesznek WP-t nemcsak az itteni pár fórumozó.

Run&Ride

(#73512) confuser válasza HKorn (#73511) üzenetére


confuser
senior tag

A világpiaci részesedés változatlan, 3% körüli. EU-ban jól teljesít, 10% felett jár.

(#73513) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
Lumia 640 LTE, WP8.1 update2. Létezik mód rá, hogy időnként kényszerítsem a 4G hálózat használatára? Ugyanis van úgy, hogy kellemesebb 30-40Mbites sebességgel böngészni/skype-olni, mint 20-30Kbpsal (Edge).

Rátaláltam neten erre a Field Test dologra, de sajnos nálam nem jön elő semmilyen kombinációra. Tudtok valamit infót esetleg, ami elkerülte a figyelmemet?

.

(#73514) bluemirage válasza confuser (#73512) üzenetére


bluemirage
őstag

:K Az európai 10% kb...
Az országok közt azért még mindig van eltérés. És... ha lesz is fejlődés, akkor is lassú... De engem nem ez zavar. Sokkal inkább a következménye:
- hogy a 'World Wide MainStream' app-ok nem túl jó minőségben vannak és nem is mindegyik. A lokális app-ok (időkép vagy nemzeti bankok pl.) vagy gagyik, vagy eleve nem is léteznek.... inkább ez utóbbi. És ez akkor sem lesz másképp, ha jóóóóó pár év múlva 20%-on lesz az EU átlag a WP-nél.
Egyáltalán van valaki aki ezt a számot el tudja képzelni, vagy akár elhiszi...? :D :U

Meliora sunt bono inimica

(#73515) snooze


snooze
veterán

Tudna valaki ajánlani egy jo hivásnaplot,ahol az idöt is kiírja nemcsak a napot?Köszi.

GO Gunners!!!

(#73516) ZavaBalazs válasza snooze (#73515) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

gyáriban nyomj hosszan a hívásra, és ott a részletekre.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#73517) snooze válasza ZavaBalazs (#73516) üzenetére


snooze
veterán

Nagyon Köszi..jol eldugták..

GO Gunners!!!

(#73518) spiderpig820 válasza snooze (#73515) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Külsó alkalmazás nincs rá, zárt a rendszer.

4B

(#73519) confuser válasza bluemirage (#73514) üzenetére


confuser
senior tag

Még az MS sem hiszi el, épp ezért használja a W10M is az univerzális app platformot. Így a fejlesztők nem azt fogják nézni, hogy 3%-os OS, minek fejlesszek rá, hanem hogy Windows 10 (PC) 9% + Windows 10 Mobile 3% + Windows 10 Tabletek + Xbox + Hololens + IoT. Oké, az utóbbi 3 azért kilóg a sorból, azok csak azért vannak itt, hogy hosszabbnak tűnjön a lista (:D), de elméletben ezek is az univerzális app platformot használják. Ennek a bázisnak már érdemes fejleszteni (főleg ugye a PC userbázis miatt, aminek a 9%-a várhatóan tovább növekszik), és ha már PC-re megírtad az appot, akkor azt a néhány plusz sor munkát már csak megéri a W10M-es userbázis.

Na, ebben reménykedik a MS. Ha ez így történik, akkor van esélyük arra, hogy az a 3% elkezdjen szépen lassan felfele kúszni, de tényleg csak lassan. Nem lesz itt 10% 5 éven belül mobilos fronton, azt szinte biztosra lehet venni.

Szerk.:
A "B" verzió meg ugye az, hogy Androidra és iOS-re már megvannak ezek az appok, és ha nem is állnak neki W10M-re (vagy hívjuk akkor már W10-nek) fejleszteni a nulláról, akkor legalább portolják át az Astoriával meg az Islandwood-dal a már meglévő appjaikat. Az Astoria jelenleg ugye parkolópályán van, de az Islandwood még áll, ráadásul az iOS-es appokat univerzális appokká lehet majd portolni, míg az Androidosakat max. telefonra lehet(ett volna), úgyhogy talán annyira nem baj, hogy az a híd összeomlott.

[ Szerkesztve ]

(#73520) mike1334 válasza confuser (#73519) üzenetére


mike1334
veterán

Az a helyzet, hogy az appok hiánya nekem nem fáj annyira, de a win10 érkezésével egyre több olyan infó szállingózik (java részt preview alapján, ami nem ugyanaz, mint az eredeti, tudom), ami alapján egyre kevésbé tetszik a rendszer. Remélem a végleges rendszer hasonlóan stabil lesz, mint eddig volt, nem szeretnék droidra váltani :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#73521) confuser válasza mike1334 (#73520) üzenetére


confuser
senior tag

Az szerintem garantált, hogy annyira nem lesz stabil végleges első kiadásában, mint a 8.1. Majd talán egy fél év múlva, meglátjuk.

(#73522) mike1334 válasza confuser (#73521) üzenetére


mike1334
veterán

Remélem húzza addig a telóm, szegény már nagyon köhög..amúgy a microsoft is reagálhatna gyorsabban a piaci változásokra. Eddig a wp sokaknak azt jelentette, hogy az alsó-közép kategóriai is stabil működésre képed a droiddal szemben. De a kínai gyártók (xiaomi, meizu, dogee, stb) telefonjai mára 30-40e forintért nyújtja a hasonló felhasználói élményt, ráadásul nagyobb app kínálattal, és droiddal, ami sok embernek egyet jelent az okostelefonnal...nagyon bele kellene húzni egy pár "modern 520" kiadásával, mert igenis az olcsó telóval lehet megfogni a széles vásárlói réteget, majd másodjára vesznek drágábbat, de miért adna ki érte 150 ezret, ha azért iphonet, új samsung, htc, stb modelt kap?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#73523) lugosi válasza confuser (#73512) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valahol egy fajta vicc, hogy a jó részesedéssel bíró régión belül is a még jobb részesedéssel bíró alrégióban nincs cortana, és ezáltal a funkciók egy része. Igazi Ms "logika".

(#73524) D4rkm4n válasza mike1334 (#73522) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Plusz ehhez hozzátartozik még az is, hogy ami egy éve még extrának minősült, az ma már szinte minimális elvárás. Szóval a mai 40.000 forintomért egy a 2 éve vásárolt Lumia 520-amnál jelentősen jobb (okosabb) telefont szeretnék kapni.
Általában hű vagyok azokhoz a márkákhoz, amelyekkel meg vagyok elégedve, de ma már óriási a választék és sok piaci vetélytársról hallok pozitív véleményt. (Gondolok itt az általad is említett Xiaomi-ra, Dogee-ra.) Szóval jó volna, ha a Microsoft igyekezne a kegyeimben járni, vagy nem kapja meg a pénzem. :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#73525) confuser válasza lugosi (#73523) üzenetére


confuser
senior tag

Nem a % számít, hanem a darab. 10 millió 10%-a is csak 1 millió (Magyarország), amíg 320 millió 2%-a már 6,4 millió (USA), plusz ugye angol alapokkal jók még Angliába és Indiába is (Hinglish). Német, francia, spanyol stb. nyelvek szintén nagyobb userbázist jelentenek, és szintén jó alapok más országokba, mert alapnyelvek. A magyar sajnos egyik mutatóban sem jeleskedik, nem is várható a közeljövőben Cortana.

(#73526) flesh válasza MC Pite (#73492) üzenetére


flesh
aktív tag

(#73492) MC Pite

Az első hét megoldható, az utolsót nem próbáltam túl macerás volt nekem, de angolul simán ment.
De már több mint egy éve volt már nem foglalkozok vele.

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#73527) lugosi válasza confuser (#73525) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

És akkor el is érkeztünk a kedvenc kérdésemhez, hogy miért is. Miért is nem lehet Magyarországon angolul használni a cortanát (mint pl a Sirit). Azaz továbbra sem a nyelvről, hanem a régióról beszéltem.

(#73528) confuser válasza lugosi (#73527) üzenetére


confuser
senior tag

Én is így gondoltam a Cortana megjelenésekor. Miért ne működhetne magyar régióval és angol beszéd-beállítással? Természetesen már akkor is tudtam, hogy a Cortana nem csak a nyelvfelismerősből áll - az csak az egyik része - hanem van mögötte egy terület-specifikus adatbázis (éttermek, lokális nevezetességek, lokális események/sportrendezvények, stb.), ami nyilván itthon nem működne, de úgy gondoltam, hogy dob rá egy üzenetet, hogy Magyarországon ez még nem működik, és cső.

Aztán jött az Insider program, ami hasonló elven egy félkész (se) dolgot adott laikusok kezébe, és az emberi ostobaság ismét megmutatta az igazi énjét. Jöttek (jönnek) a szánalmasabbnál szánalmasabb megjegyzések, követelések, ostoba kérdések, fikázódások, annak ellenére, hogy már a legelején le lett tisztázva, mi ez az egész (és hogy átcsatoljak, milyen change request-ek szerepelnek a TOP10-ben? Legyen az én nyelvemen is Cortana...).

Szerintem ugyanez lenne a Cortana-val is, ha engednék magyar régióban angolul használni. Így meg el van rejtve a laikusok elől, gyakorlatilag nem is tudnak róla, hogy létezik. Aki meg tényleg értelmes poweruser, az megoldja, mert van rá megoldás, bizonyos megkötések mellett, de egyébként a mai világban angolul tudni - sajnos, vagy nem sajnos - már kötelező.

És ezzel nem az MS-t akarom védeni, hanem ismét a csalódottságomat fejezem ki az emberekben. Bárcsak mondhatnám, hogy csak ez a 3%-os mini WP usertábor ilyen, de sajnos nem, ez jellemző az átlag emberre, nemzetiségtől, rassztól, nemtől és kortól függetlenül. Szánalmas.

(#73530) Pttypang válasza confuser (#73528) üzenetére


Pttypang
veterán

Yep. :R

Everybody lies.

(#73531) Syl válasza confuser (#73528) üzenetére


Syl
nagyúr

Na igen. Például a hangprofil beállításához olyan területspecifikus adatbázis kell, ami Magyarországon nincs. :U :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73532) mike1334 válasza D4rkm4n (#73524) üzenetére


mike1334
veterán

Pontosan. Az én elvárásaimnak az alsó-közép kategória általában megfelel, nem játszok szinte soha, nem nézek fhd filmet stb...kompakt méret, hosszú üzemidő, alap dolgok stabil tudása, mindez megfizethető áron. Ezt tudta a wp kb éve (520, 620, 720, 820...). Mára (hála a kínai gyártóknak) kiéleződött a verseny, relatíve olcsón megkapom a stabil működést a droidtól is már. Most kellene a microsoftnak is beszállni a versenybe. Nézze meg bárki a meizu xiaomi "harcot". Ha az egyik gyártó bejelent egy telót, akkor a másik rá egy-két héttel jön a sajátjával, ami ráadásul olcsóbb és többet tud. Plusz a xiaomi egyik telójára elérhető már a droid mellett a win10 is...ez a nem semmi sztem, remélem sikeres lesz a próbálkozásuk és a többi telónál is megcsinálják idővel. Amúgy is pl a tableteknél kínai fronton egyre több a dual bootos készülék (telón nem duál boot van, félre ne értsétek), ha megnyikkanna a tabletem, tuti onnan nézném a következőt.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#73533) confuser válasza Syl (#73531) üzenetére


confuser
senior tag

Egy szóval se mondtam, hogy az MS nem csinál baromságokat. Egyébként a Quiet Hours messze nem hangprofilozás, ettől függetlenül nem kellene Cortana-hoz kötni. Az MS ezzel (is) próbálja felnyomni a Cortana imázsát, szvsz helytelenül. Különálló appként is kezelhetné, mint számos más app esetében. A "Cortana-tlan" régiókban meg lehetne kézzel állítgatni.

(#73534) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Lehet, hogy telhetetlen vagyok, de nem lehetne valahogy 5-nél több értesítést kitenni glance screen-re? Nekem 8-ra lenne szükségem, amit be is tudnék tenni, csak ugye 5-öt enged. :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73535) lugosi válasza confuser (#73528) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A ne zavarjanak mód is ennyire területspecifikus, poweruserkategóriás dolog?

Látom páran egyetértenek veled, azonban szerintem a nagy része badarság annak amit írtál. Elsiklottál afölött a tény fölött, hogy a Siri pl. működik úgy, hogy magyar a régiód, és a telefon nyelve is magyar, a Siri meg működik angolul.

Étteremadatbázis? Ez a kizáró ok egy Cortana esetén? Nyilván időjárás-adatbázis sincs ebben a régióban. Ja, de.
Ha a Siri működik, akkor az Apple-nek (akinek nincs is saját keresője, ellenben az MS-nek ott van a Bing) megvan ez az "adatbázisa"?

Hozzáteszem, hogy szerintem ezek az adatbázisok itt is elérhetők. Minden olyan "érv", amit írtál, szerintem butaság, próbálod tech oldalról megközelíteni azt, ami színtiszta marketing-döntés (vagy inkább tojok-rá-döntés).

Szóval szerinted ez a realitás, hogy az MS azért nem engedélyezte a Cortanát itt, mert majd biztos jönne a nyafogás az userek részéről a fórumokon? Komolyan?

Írd már be a főképernyőn a Bing keresőbe, hogy étterem Budapest? Látni fogod a nem létező adatbázis létező találatait.

Kicsit olyan fanboyos megmagyarázás mindaz amit írtál.

De ha nem az, akkor magyarázd már meg, hogy miért működik a valóságban, itt Magyarországon, ha átállítod a nyelvet és a régiót? Tulajdonképpen a magyarázatod alapján használhatatlannak kellene lennie, hiszen nincs mögötte a Nagy Adatbázis. Ja, de működik. Akkor?
És ismét jelzem, hogy a Siri működik itteni régióval angol nyelven, tehát a nyelvtudás kötelezőségéről szóló pátoszos előadásod is tévesnek érzem.

(#73538) confuser válasza lugosi (#73535) üzenetére


confuser
senior tag

A ne zavarjanak móddal kapcsolatosan azt hiszem választ ad az eggyel ezelőtti hozzászólásom.

Az utóbbi 1-2 hónapban visszaálltam magyar használatra, most megpróbáltam visszatenni mindent USA-ra, hogy ellenőrizzem mennyit tud Cortana az itteni lokális dolgokról, de valamiért most nem sikerült előhoznom. Valószínűleg HR kéne neki, de most nekem ennyit nem ér a dolog. Viszont úgy emlékszem, hogy mikor legutoljára kérdeztem tőle, hogy vigyen el egy közeli étterembe, vagy reptérre, nem nagyon volt mondanivalója - de lehet, hogy rosszul emlékszem.

A Bing valóban dob releváns találatokat, de ha az általad javasolt technikai oldalról közelítem, akkor ez semmi ahhoz képest, amit az USA-ban tud. A weblapok indexálása fényévekre van attól, hogy egy dinamikusan frissíthető adatbázisba legyen gyűjtve (az éttermeknél maradva) az éttermek neve, GPS koordinátával, nyitvatartással, kategóriával (gyors, indiai, kínai, stb.), étlappal, árakkal, értékelésekkel, de lehet hogy én tévedek. És egyébként az étterem csak egyetlen példa volt, alapvetően itt a lokalizációról van szó.*

Szóval szerinted ez a realitás, hogy az MS azért nem engedélyezte a Cortanát itt, mert majd biztos jönne a nyafogás az userek részéről a fórumokon? Komolyan?
Igen. Vicces a marketinget az MS-sel egy lapon említeni, de a jó marketingnek (nem röhög, néha ők is próbálkozhatnak :D) az egyik alapja, hogy az első találkozás lenyűgözzön. Pl. iPhone kultusz kialakulása... rémlik hogy miért tartunk itt, ahol most? Egy jól összerakott 2007-es prezentáció az oka, megfelelő marketinggel karöltve.

Siri működik itteni régióval angol nyelven
Viccet mesél, appokat indít el, ébresztőt állít be, vagy van valami tényleges tudása is, ami Magyarország-specifikus? Egyébként ez az a pont ahol megjegyezném, hogy Siri-nek nem túl jó az elfogadottsága, Cortana-é viszont igen, a durva korlátozások mellett is.

*Szerk.: Na mégis sikerült életre keltenem a hölgyeményt, és a többségé amit írtam a kihúzott fejezetben, tudja. Ettől függetlenül fenntartom azt az állításomat, hogy a lokalizáció finomhangolása miatt én sem adnám ki egyéb régiókba Cortana-t. Lehet, hogy fanboy indoklásnak látod, de én igyekszem objektív kritikával illetni mindazt, amiről írok (más operációs rendszerek esetén is). Tény, hogy a jelenlegi választottam a WP, és akarva-akaratlanul befolyásolhatja a véleményemet, de a sok általam is hibásnak ítélt MS döntés ellenére ezt nem tartom annak.

(#73539) Partyface007 válasza confuser (#73538) üzenetére


Partyface007
őstag

beszállnék a vitába

szerintem valahol a kettőtök között az igazság: Cortana valóban több mint egy jópofa program ami viccet mesél USA-ban tényleg komoly adatbázis/tudás van mögötte, nyilván valamilyen szinten technikailag át tudták volna ültetni Európára ne adj isten ország szinten hozzánk is de feltételezem nem akarták lejjebb adni a minőséget.

Ráadásul láthatóan nem hogy erre nincs kapacitás MS-nél de ennél sokkal fontosabb dolgokra sincs...

Ez valóban egy marketing döntés lehetett de az erőforrás hiány is közrejátszhatott szerintem (így vagy úgy szerintem hibás döntés volt mindenképpen, mert ha használat elött figyelmezteted a felhasználót hogy a te régiódban közel sem tökéletes a működése és messze nincs azon a szinten amit egyébként tudna de azért bekapcsolhatod ha akarod az jobb megoldás lett volna de mindegy)

Az hogy a quiet hours funkciót miért kötötték Cortánához számomra rejtély
(lehet van valami értelmes magyarázat de én speciel ezen túl léptem mivel úgyis angolul használom a telefont és kell a quiet hours így nekem speciel nem nagy áldozat)

de hogy 10-ből még az a funkciója is kikerült hogy foglalt naptár bejegyzés esetén szintén be lehetne vele kapcsoltatni az már baromira idegesítő

(#73540) lugosi válasza confuser (#73538) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Pl. iPhone kultusz kialakulása... rémlik hogy miért tartunk itt, ahol most?"

Mert amit csinálnak, az jó? Működik? Szeretik a felhasználók? Nem tudom.

"Siri működik itteni régióval angol nyelven
Viccet mesél, appokat indít el, ébresztőt állít be, vagy van valami tényleges tudása is, ami Magyarország-specifikus?"

Viccet nem mesél, ha magyarra van állítva a telefon nyelve, és angolul azt mondod neki, hogy "tell me a joke" akkor azt mondja, hogy valószínűleg nem érteném, és úgyse túl humorosak :) Ha azt mondom neki, hogy "show me a joke" akkor bedob egy ilyet, hogy "mit mondott egyik iphone a másiknak? ja ezt ismerem". Hát ha nem is az év vicce, de adott egyet.

"Set the alarm clock to 6 a.m." beállítja az ébresztőt 6-ra, bár nem érzem ezt - sem - országspecifikusnak.
"Run notes" elindítja a jegyzetelő alkalmazást.

Lássuk, azt mondom neki, hogy "let's write an email", akkor bekéri a címzettet és a tárgyat, és természetesen lehet diktálni magyarul az emailt. Én úgy érzem, hogy ez utóbbi eléggé országspecifikus már.

Továbbá eléggé helyspecifikus egy ilyen: "find me a restaurant", erre listázza a helyi éttermeket. Vagy pedig "tell me about the weather tomorrow", akkor megmondja az itteni időjárást (most éppen Szeged). Úgyhogy ja, vannak Magyarország-specifikusnak tűnő dolgai.

Nem hiszem, hogy az MS elől ezek az adatok el lennének zárva. Arról, hogy a google mit tud az androidban, diktálás és személyi asszisztens terén, attól szvsz az Apple is tanulhat, azt már fel se hozom példának. Azért az apple-vel hasonlítom össze, mert a nyelvet az sem támogatja, csak a régiót.

Szóval nem igazán tartom elfogadhatónak, hogy a Cortana mit "tud" a helyi dolgokról, lévén egy olyan cég megoldása körözi le (apple), amelyiknek nincs saját keresője, míg az MS-nek van. Így azt gondolom, hogy nem a Sirinek/Cortanának kell "tudnia", hanem összekapcsolni a megfelelő adatokkal, amik a konkurencia esetén is lehetnek külsős adatok. Tehát szerintem ez így még mindig nem elfogadható.

Úgy érzem mindent kipróbáltam, amit javasoltál, ezek alapján nem érzem, hogy igazad lenne. Mivel a konkurens megoldás nyelvtámogatás nélkül is mindent tud a régióban.

[ Szerkesztve ]

(#73541) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Twitch és Youtube közben folyamatosan elöl vannak a gombok(vissza, windows, és keresés) el lehet valahogy rejteni őket?

(#73542) lugosi válasza Mustármag (#73541) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én annak örülnék, ha 1530-on ennek is lejjebb lehetne venni a fényerejét, mert sötétebb környezetben nagyon zavaró.

(#73543) adesz444 válasza confuser (#73538) üzenetére


adesz444
csendes tag

Hogy sikerült előhozni? Tegnap este próbáltam én is, átállítottam mindent US-ra, aztán UK-ra is, de nem jött elő sehogy sem. HR-ezni én sem akartam már emiatt.

(#73544) RMZ250 válasza lugosi (#73542) üzenetére


RMZ250
senior tag

Honnan van 1530-ad :F

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#73545) Bukk900 válasza lugosi (#73542) üzenetére


Bukk900
őstag

Én a takarékos üzemmód bekapcsolásával kapcsolom ki a vezérlőgombok világítását. :)

(#73546) Mustármag válasza lugosi (#73542) üzenetére


Mustármag
őstag

De f@sz vagyok, nem írtam hogy Lumia 640-röl van szó :B
Nem lehet lekapcsolni őket??

(#73547) lugosi válasza RMZ250 (#73544) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Futtasd le a "mi valószínűbb" tesztet.
1. Van egy 1530-am valahonnan.
2. Van egy 1520-am, csak elütöttem egy számot.

Segítek, az egyik tuti helyes ;)

(#73548) confuser válasza lugosi (#73540) üzenetére


confuser
senior tag

Mert amit csinálnak, az jó? Működik? Szeretik a felhasználók? Nem tudom.
Ez mondjuk pont iPhone fanboy bullshit, ha már fanboyozunk. Több iOS user is van a környezetemben, és a többsége panaszkodik a korlátoltsága miatt, és túlárazottnak tartják. 2-3 éves készüléket érdemes csak tőlük venni, ami még támogatott (=nem 10 fps-sel működik), de már elérhető áron van. Ez nem az én véleményem, hanem az iOS-t napi szinten használó ismerőseimé.

"Set the alarm clock to 6 a.m." beállítja az ébresztőt 6-ra, bár nem érzem ezt - sem - országspecifikusnak.
Nem értem ezekkel miért példálózol, épp azt írtam hogy ezeket biztosan tudja, hiszen tök alap dolgok, semmi régióspecifikus nincs bennük.

azt mondom neki, hogy "let's write an email", akkor bekéri a címzettet és a tárgyat, és természetesen lehet diktálni magyarul az emailt
Ez mondjuk megsüvegelendő. Érthetetlen, hogy a magyar szövegfelismerés megy, de ~50 parancs felismerése nem került leprogramozásra, de akkor is le a kalappal, hogy a szövegfelismerés megy.

...Tehát szerintem ez így még mindig nem elfogadható.
Szerintem is előrébb kellene ennél tartaniuk, de nem tartanak. Nem írtam, hogy jogos a lemaradás, csak annyit, hogy ilyen állapotban megértem, hogy nem adják ki a usertábornak. Siri-t se adtam volna ki úgy, hogy angolul szólítom fel e-mail írásra, és magyarul diktálok neki. A vegyesfelvágottat általában nem szeretik a userek, csak a fanboyok rajonganak érte.

Úgy érzem mindent kipróbáltam, amit javasoltál, ezek alapján nem érzem, hogy igazad lenne.
Én meg úgy érzem, hogy mindkettőnknek igaza van, csak más az elvárásunk illetve a gondolkodásmódunk. Viszont ezzel a hsz-szel ezt én itt lezárnám, de szívesen folytatom Veled privátban (ha szeretnéd) - értelmes embereket értelmes indokokkal mindig szívesen hallgatok/olvasok, de ne rólunk és a regényeinkről szóljon a topic.

(#73543) adesz444
A gyorselérési eszköztáron rányomtam a Quiet Hours-ra, és ott az első csúszka a Cortana on-off volt.

(#73546) Mustármag
Ha automatikusan nem tűnik el, akkor elvileg egy felfele swipe-pal tűntethető el.

[ Szerkesztve ]

(#73549) lugosi válasza confuser (#73548) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyetértek veled, szerintem ezt a témát - a szó pozitív értelmében - kibeszéltük.

Sajnálom a 1520-at és a wp-t, de azt hiszem rövidesen elhagyom a platformot (nem a kitárgyalt téma miatt, de ez is közrejátszik). Igen, az iphone valóban elképesztő módon túlárazott, de úgy tűnik mindaddig tartják az árát az árazásnál, amíg találnak elfogadható méretű tömeget, akik így is megveszik.

Ha megalkotnám a képzeletbeli, számomra ideális okostelefont, a WP-ből is vennék összetevőket, ez teljesen biztos.

(#73550) mike1334 válasza lugosi (#73549) üzenetére


mike1334
veterán

És mire váltasz, ha szabad tudni? :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.