Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73651) Melack válasza snooze (#73650) üzenetére


Melack
veterán

Az mindig a gyári marad, azon nem lehet változtatni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#73652) snooze válasza Melack (#73651) üzenetére


snooze
veterán

Ez szomoru..és olyan lejátszó létezik,amibe az elérhetö webhely linkjét beillesztve lejátsza a videot?

GO Gunners!!!

(#73653) brownus


brownus
veterán

üdv,

(m. lumia 640 lte - kumia denim) gmail-es fiókomat használom, és a gyári email kliens app szörnyű egy androidos telefon után... ajánljatok kérlek helyette valami mást! már rákerestem, találtam ingyenes, és fizetős gmail client appot, de kíváncsi vagyok olyan véleményre akik használják már 1-2 éve. előre is köszi!

(#73654) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Használ valaki közületek vezeték nélküli töltőt? Nemrég vettem egy ilyenre alkalmas (gyári Nokia) hátlapot a 820-hoz, illetve beszereztem egy DT-900-as (ugyancsak eredeti) töltőt. Tölt is frankón, viszont ha bedugom a konnektorba, akkor valamikor közvetlen utána még nem tölt, és kell várnom vele kb 1 percet, mire elindul.

Most is megpróbáltam, egyből rátettem a telefont, most meg tölti. Nem értem.

Amikor a töltés elindul, akkor már nem szakad meg, illetve ha közben leveszem (telefonálok, bármi...), és visszateszem, mindig elkezdi a töltést.

Aki ilyet használ, találkozott már a jelenséggel?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73656) psg5 válasza Melack (#73649) üzenetére


psg5
veterán

Bal oldali menüben alul van egy kategória.

F.K.T.

(#73657) csabyka666 válasza #40993792 (#73655) üzenetére


csabyka666
addikt

Én nem látok benne logikát. Van, hogy várni kell, aztán meg van, hogy nem. Amikor megy, nem kell pont középre tennem, csak flegmán rádobom, és jó is, de ha épp olyanja van, akkor milliméter pontosan odaillesztve se jó. :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73659) csabyka666 válasza #40993792 (#73658) üzenetére


csabyka666
addikt

Hát, inkább ez, minthogy a napi töltés miatt leszakadjon a csatlakozó.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73660) Pttypang válasza csabyka666 (#73659) üzenetére


Pttypang
veterán

:N

Everybody lies.

(#73661) tomboy0013 válasza csabyka666 (#73659) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ezeket a csatlakozókat szerintem csak egy vadbarom képes tönkretenni, kivéve ha gyári hibás, de az ugye az elején kiderül.. Nekem még sosem volt baj egyikkel sem, pl a Samsung Omniám 3 és fél éves és patent állapotban van az is pedig minden nap töltőn van. Jelenleg is napi használatban van.

(#73662) mike1334


mike1334
veterán

Mi az a Kisalkalmazások, és mit keres a telómon, mert eddig nem volt és én bizony nem töltöttem le :P

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#73663) netpeti98 válasza mike1334 (#73662) üzenetére


netpeti98
addikt

Az Eszközközpont új neve, hülye fordítás. Angolul Gadgets a neve, gondolom a fordítócsapat keverte a Vista ugyan ilyen nevű minialkalmazásaival. :)

[ Szerkesztve ]

(#73664) mike1334 válasza netpeti98 (#73663) üzenetére


mike1334
veterán

Hm...eszközközpont se rémlik, bár az valószínűbb, hogy volt, az ilyesmin átsiklik a tekintetem, mert olyan "rendszerhez tartozó" neve van :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#73665) chipesz válasza mike1334 (#73664) üzenetére


chipesz
őstag

Azért nem rémlik, mert Készülékközpont volt a neve és a Beállítások/Extrák menüpontban volt a helye, nem az alkalmazáslistában.
Eddig sem használtam, igazából nem is értettem mi értelme. Bár most van olyan funkciója ahogy nézegettem (nem tudom, hogy eddig volt-e), hogy ha csatlakozom egy eszközhöz akkor mondjuk indítson el egy appot. Ez még hasznos lehet.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#73666) netpeti98 válasza chipesz (#73665) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen, Készülékközpont. Angol rendszeren Device Hub volt. Mondjuk látszik, hogy nem sokat használtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#73667) #16695808


#16695808
törölt tag

lumia 800-amhoz keresek utazó töltőt (power bank) másnéven vészöltőt, milyet érdemes nézni és nektek mi vált be? a válaszokat előre is köszi!

(#73668) lugosi válasza #16695808 (#73667) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem egy 10000-es Sony van a 1520-hoz és nagyon elégedett vagyok vele.

(#73669) Bogyó bá' válasza #16695808 (#73667) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Itt egy durva darab, telefontöltésen kívül autó bikázására is jó. :C A múlt héten még akciós volt, 9990,-ért...

(#73670) lugosi: de felhívják a figyelmet, hogy max. 3,5 literes benzinmotorhoz jó, dieselhez ne használjuk! :DD Amúgy nem lehet rossz, ha egy év garit mernek rá vállalni.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#73670) lugosi válasza Bogyó bá' (#73669) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Berosálok!!! :DDD

(#73671) snooze


snooze
veterán

[erre valaki?]

GO Gunners!!!

(#73672) consono


consono
nagyúr

OneDrive bónusz jövőre is?

preview.onedrive.com/bonus

"In God we trust. All others must bring data"

(#73673) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Hölgyek és Urak!

Az mitől lehet, hogy időnként bizonyos alkalmazások megnyitásakor betölti az app kezdőfelületét, aztán automatikusan be is zárja azt? A facebook alkalmazással csinálta egy időben, de akkor egy újraindítás segített rajta. Tegnap elkezdte ugyanezt az Instagrammal és ezen már a reboot sem segített. :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#73674) pzstm válasza consono (#73672) üzenetére


pzstm
titán

huu ez még nem volt?

Itt a teljes:

OneDrive Uservoice ticket "Give us back our storage" lezárva a következő válasszal (spoiler: lényeg a végén):

In November we made a business decision to reduce storage limits for OneDrive. Since then, we’ve heard clearly from our Windows and OneDrive fans about the frustration and disappointment we have caused. We realize the announcement came across as blaming customers for using our product. For this, we are truly sorry and would like to apologize to the community.

While we are not changing our overall plans, we’d like to clarify what we are doing for customers impacted by the changes and share a new offer which we hope will go a long way in making the situation better for our biggest fans.

Office 365 Home, Personal, and University subscriptions will continue to include 1 TB of storage. Any subscriber who received additional storage as part of our unlimited offer will keep it for at least 12 months. For anyone unhappy with the decision to not offer unlimited storage, we will offer a full refund.

For customers of our free service who have over 5 GB of content and who are directly impacted by the storage change, we will offer one free year of Office 365 Personal, which includes 1 TB of storage. These customers will receive an email with redemption information early next year.

In addition, for our biggest fans who have been loyal advocates for OneDrive, we are adding a new offer that lets you keep your existing 15 GB of free storage when the changes happen next year. If you also have the 15 GB camera roll bonus, you’ll be able to keep that as well. From now until the end of January, you can sign up to keep your storage at the link below.

http://aka.ms/onedrivestorage

We are all genuinely sorry for the frustration this decision has caused and for the way it was communicated. Thank you for sticking with us.

Douglas Pearce
Group Program Manager, Microsoft

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#73675) this is life


this is life
Ármester

Sziasztok a 928 szerintetek mennyirw lenne jo valasztas ? A 820 at valtana mert az kisse betg letz, es vagy 928 vagy 735 a kamera miatt a 928 fele hajlanek... jojetnek a pro es kontra ervek. W10 rakerulne hamar.. azt mennyire birja vajon ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#73676) gabor999


gabor999
újonc

Sziasztok!

Adott egy Lumia 630 Dual simes telefon. A régi telefonról bluetooth-on keresztültettem át a telefonszámokat. A névjegyeknél/telefonkönyvnél csak hívni lehet NINCS ott az SMS küldés lehetősége. Ha egy új számot mentek el akkor annál már ott az sms írási lehetőség.Miért lehet ez? A bluetooth-os dolog miatt lehet? Minden frissítés fenn van, WP 8.1 Köszönöm!

(#73677) this is life válasza gabor999 (#73676) üzenetére


this is life
Ármester

Mert nem mobil szamnak mentette el , a szamokat at kell irni mobil szam rublikaba ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#73678) tomboy0013 válasza this is life (#73675) üzenetére


tomboy0013
veterán

A 928 egy Xenon vakus 920. Szerinted mennyire jó választás az a W10 küszöbén? :) Elárulom, semennyire.

(#73679) this is life válasza tomboy0013 (#73678) üzenetére


this is life
Ármester

Tudom, de a jelenlegi kinalatbolía 735 egyedul ami meretben jo lenne , a tobbi mar nagy nekem... ami a 92x szeriaban zavar , hogy joval nagyobb felbontasu kijelzot hajt a vas... 820-on kenyelmesen eleg a vas a w10-re , de nagyobb felbontason nm tudom mit adhat elo.telefont meg most kell sajna vennem , mert mar nem kaphato gyari touchpanel... utangyartottal meg mar coptam eleget..

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#73680) tomboy0013 válasza this is life (#73679) üzenetére


tomboy0013
veterán

A 830 lesz a te telefonod, a 735-től alig nagyobb, ugyanolyan felbontású kijelzővel és jobb kamerával van szerelve. Sajnos a W10 még 920-on is elég gyatrán teljesít. Teszteltem én is sokáig de lassú nagyon és bugos is. Biztos csiszolnak rajta, de olyan fluid szerintem nem lesz a rendszer mint 8.1. Az akksi meg a másik dolog, nagyon gyenge.
A 30-as szérián szépen fut a W10. És szerintem a 830 egy igazán minőségi készülék is elég jó kamerával. Én is sokáig gondolkodtam, hogy 830 vagy 930 legyen-e, de végül az erő nyert.

Ezen a videón láthatod a méretbeli különbséget a 2 készülék között, illetve ott van még a 635 és a 930 is.

[ Szerkesztve ]

(#73681) this is life válasza tomboy0013 (#73680) üzenetére


this is life
Ármester

Kacsingatok a 830 fele is , de azt be kell adagolni itthon, masreszt a szenzor elvileg ugyanaz benne mint a 735-ben , ezert is vakargatom a kobakom hogy melyik is kene , legalabb a panel lelakasa megvarta volna az uj 750/850 szeriat... az ideg szetqr.. tudom nem sokkal nagyobb a 830, de mar a 73x is hatareset... a 625 mar batar volt szamomra...a 830 kb akkoranak tunik mint a 930 , az pedig mar nagy a kezemhez...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#73682) this is life válasza this is life (#73681) üzenetére


this is life
Ármester

Amugy meg mindig az 1020 amire kacsingatok... lehet azt kene venni ....abban minden meg van ami nekem kell, csak ott is az ar szol kozbe.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#73683) btudos válasza this is life (#73681) üzenetére


btudos
Topikgazda

Tök más kamera van a 830-ban, mint a 735-ben.

735 amúgy egész jó, a 928-nál mindenképp jobb választás. Hiába a jobb minőség, a jövőre nézve jobban jársz valamelyik Snapdragon 400 alapú modellel.

820-ról biztosan nem váltanék másik 20-as szériából származó készülékre.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#73684) csabyka666 válasza tomboy0013 (#73661) üzenetére


csabyka666
addikt

A telefonokon lehet, hogy erős, de tablet havonta jön hozzám, amiről leszakadt a mikroUSB, szóval nekem párezer forintot megért ez a vezeték nélküli történet. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73685) this is life válasza btudos (#73683) üzenetére


this is life
Ármester

Az aperatura merete mas a szenzor ugyanolyan meretu [link] teny a nagyobb f ertek miatt alavsonyabb zarsebesseggel dolgozik a 830...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#73686) gabor999 válasza this is life (#73677) üzenetére


gabor999
újonc

Köszönöm!

(#73687) this is life válasza gabor999 (#73686) üzenetére


this is life
Ármester

En is koszonom a segitseged , nagyon valoszinu hogy a 735 lesz a nyero! A jovot illetoen jobb valasztas . Na jo a 1020 lenne nekem valo , de egyenlore meg nem akarom...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#73688) btudos válasza pzstm (#73674) üzenetére


btudos
Topikgazda

Na, ez igy korrekt, anno ugyanez volt, mikor 25-rol hoztak le az alapot.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#73689) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv ismét!

Hosszúra sikerült a poszt, légyszi olvassátok el, és ha van valami tippetek, segítsetek, mert totál tanácstalan vagyok.

###

Egy furcsa dologgal szembesültem a napokban. Lumia 820-ról van szó.
Már használom pár hete, szóval feltérképeztem, kb mire képes. Reggel leveszem a töltőről, és az én igénybevételem mellett - glance screen, Messenger, Viber, WhatsApp, Skype, e-mail kliens egész nap fut, Messengert és Vibert rendszeresen használom, illetve telefonálok és böngészek is, a többi appot ritkábban nyúzom - így estére 10-15%-ra merül az akksi, ezt kb el is tudom fogadni. Az akku a készülék gyárija, 2 éves. Cserélhetném, de amíg ilyen használat mellett 1 napot kibír, nekem megfelel.

Viszont tegnap éreztem, hogy valami nem oké. Reggel levettem a töltőről, ahogy szoktam, majd délután 1-kor feltettem egy kicsit, mert kocsival mentem később, és használnom kellett a Waze-t, gondoltam legyen benne kraft. Nem navigáltam sokat, talán 10-15 percet. Tegnap este 10-kor tettem fel tölteni, 6%-on volt ekkor. Gyanús volt már ez is.
Ma reggel 6-kor vettem le a töltőről 100%-on, de fél 8-ra már csak 75% maradt, 10 órakor 30%-on állt. Ekkor kikapcsoltam a glance screen-t, de semmit sem segített, délben 10%-nál bekapcsoltam a takarékos módot, ennek ellenére 1-kor kikapcsolt a 820-as, nem is tudtam elindítani. A vicc, hogy gyakorlatilag nem is használtam ezalatt, csak készenlétben volt, max pár üzenetet ha küldtem.

Felhívtam egy cimborámat, akinek már több Lumiája is volt, ő azt mondta, nála is szokott ilyen lenni néha, elmondása szerint a telefon így tartja karban az akksit, hogy megterheli időnként. Ez oké, de ne várja el tőlem senki, hogy legyen nálam mindig power bank, autós töltő, aggregátor, Paks II...

Tehát ma délután 1-kor feltettem töltőre, bekapcsoltam, és este 6-kor vettem le 100%-on. Most 3/4 9 van, messengereztem, vibereztem, és 94%-on áll az akksi. Teljességgel érthetetlen számomra, hogy most meg miért jó?

Vezeték nélküli töltővel töltöm, de ez nem hinném, hogy számít. Ma reggel frissült a "Device hub", "Gadgets" lett belőle, de ezt már reggel nyugtáztam neki.
Nem tudom, összefügg-e a két dolog, de valamikor forró lesz a telefon, ha viberezek, messengerezek, böngészgetek - de tényleg, szerintem már abnormális mértékben - 50 fok körül simán van a kijelző bal oldali fele, és a hátulja is éget. Máskor meg ugyanilyen igénybevételtől éppen hogy csak langyos - pl most is.

Talán leírtam mindent, ami a jelenséggel kapcsolatos. Szerintetek mi lehet a gond? Naponta kapcsoljam ki, nehogy benne maradjon valami a futó alkalmazások között? Mindig a "vissza nyíllal" lépek ki, máshogy kellene bezárnom őket? Vagy egyszerűen csak benne ragadt valamilyen számításban a CPU, ezért merült le olyan hamar?

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73690) Mr. Nimbus válasza csabyka666 (#73689) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Időnként előfordul, hogy beakad egy app. Ilyenkor újraindítás segít, ha jól olvastam csak amikor csutkára merült, akkor volt kikapcsolva, így a probléma megszűnt. A melegedés passz. Utoljára a 920-am forrósodott indokolatlanul, szervízelve is volt vele.

(#73692) this is life válasza csabyka666 (#73689) üzenetére


this is life
Ármester

Mint az elottem szolok is mondtak , egy restart ilyenkor jot tesz neki... a waze amugy is kepes beakadni, hala a google nem fejlesztesenek ...de persze lehet mas app is a ludas .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#73693) csabyka666


csabyka666
addikt

Köszi szépen a gyors válaszokat!

@ kobajekill:
Igen, előtte jóég tudja, szerintem egy hete nem is volt kikapcsolva. Úgy tűnik, most megszűnt a hiba, még mindig 92%-on áll.

@ Zsolt_72:
Én is furcsállottam, hogy tökig merítéssel karbantartani, de nem vitatkoztam. :)
Az lesz, hogy minden este kikapcsolom, majd be, nem nagy fáradság. Az N8-nál örültem, ha egyszer végre sikerült elindítanom system error nélkül, ilyenkor hetekig ki se mertem kapcsolni, csak ha netán valamelyik program megfagyasztotta. Ez a 820-as pikkpakk elindul, szerintem max 1 perc PIN kóddal együtt, ennyit megadok neki. :)

@ this is life:
Így belegondolva szerintem is a Waze volt. Többen írták, hogy radiátort csinál a telóból. Mivel Google fejlesztés, szerintem pont annyira optimalizálatlan, mint az Android, szóval nem meglepő, ha megeszi a hardvert. Bár egy S6 Edge-n biztosan gyorsan és stabilan fut...
Ja igen, a Waze néha csinál olyat nálam, hogy pirosan kiírja felülre "searching for network", és utána gyakran el is dobja az útvonalat, újra kell terveztetnem a gyári térkép appból. A program amúgy nagyon ötletes, még ismerkedem vele, baby wazer vagyok jelenleg. :)
Amúgy azt hallottam, W10-re már fogják fejleszteni a Waze-t, és ha igazak a hírek, 820-ra is lesz majd W10. Meglátjuk...

Amúgy, ha kikapcsolom a telót, majd be, akkor újraindul rendesen? A PC-s Win8.1 ilyenkor nem indul újra, csak hibernálja magát, szóval ott a rendes újraindításra kell menni, hogy frissüljön a rendszer.

Még egy kérdés a végére. A Messenger és a gyári Facebook kliens néha bezárja magát. Van, hogy újraindul, de van, hogy nekem kell elindítanom. A Viberen és a többi okosságon nem vettem észre.
Remélem, a napi újraindítás megoldja ezt is.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73694) no1r


no1r
őstag

sziasztok,

öcsémnek készülünk venni egy olcsó Lumia készüléket (L435).
az lenne a kérdésem, hogy majd amikor fiókot hozunk neki létre, milyen hátrányokkal kell számolni ha a normális születési idejét adjuk meg?
11éves, és ha csak annyi lesz a korlátozás, hogy nem képes fizetős appokat vásárolni az nem probléma. viszont azért az ingyeneseket le kéne tudnia tölteni.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#73695) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

a W10 nem ismeri fel a Lumiámat. Ötlet?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#73696) this is life válasza csabyka666 (#73693) üzenetére


this is life
Ármester

Rendesen ujra indul illetve kikapcsol amikor kikapcsolod, nem hybrid alvas es tsai, ezert is segit ha valami app beakad es fozni kezdi a vasat.

Cellpeti
Esetleg feltelepited a windows device recovery tool hatha az rakja fel a tlefonodhoz a drivereket...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#73697) cellpeti válasza this is life (#73696) üzenetére


cellpeti
veterán

semmi. :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#73698) csabyka666 válasza this is life (#73696) üzenetére


csabyka666
addikt

Remek, köszi! :) :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73699) this is life válasza cellpeti (#73697) üzenetére


this is life
Ármester

Jo az usb kabel , jelzi ismeretlen eszkozkent ? Nem is reagal a szamitogeped ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#73700) confuser válasza no1r (#73694) üzenetére


confuser
senior tag

Szerintem semmilyen appot nem fog tudni felrakni, nem csak fizetőset nem - hacsak nem állítasz be egy szülő accot, vagy nem hazudod be a korát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.