Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73751) csabyka666 válasza Bogyó bá' (#73747) üzenetére


csabyka666
addikt

Akkor megpróbálom ezt. Jól értem, hogy alapból nincs telepítve a 8.1-re?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73752) csabyka666 válasza boncser (#73748) üzenetére


csabyka666
addikt

A sima "Maps" névre hallgatót, a Here nem tudom, rajta van-e, én nem telepítettem, az tuti. Elindítottam a gyárit, villám gyorsan pozicionál, és amikor navigálni akarok, akkor hanggal csak úgy tudok, ha van feltelepítve egy plusz app. Ilyenkor nálam átvált a Waze-re, és azzal már GPS-szerű a navigálás (bár ez se beszélt még hozzám), de ez az 5 percig tartó újratervezés, vicc! Még az N8 is pillanatok alatt megtalálta a következő lehetőséget, ez meg itt vacakol a 8x olyan gyors hardveren. :F

A GPS vevő csak nem romlott el, hipergyorsan talál jelet. :Y

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73753) alratar


alratar
addikt

Arról van info, hogy mikor jön a win10 mobilra?
Mintha Novembert mondtak volna, de már dec. van.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#73754) cattus válasza alratar (#73753) üzenetére


cattus
őstag

Arról van info, hogy mikor jön a win10 mobilra? - Nincs és hivatalos időpont nem is volt eddig.

Do the thing!

(#73755) alratar válasza cattus (#73754) üzenetére


alratar
addikt

Sokan Novemberről beszéltek, ezért hittem, hogy az a hivatalos, de akkor mégsem...
Köszi a választ.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#73756) this is life válasza csabyka666 (#73752) üzenetére


this is life
Ármester

Here + kell es a hangot illetve a terkepet is szedd le hozza ,vagy probanak a sygic ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#73757) Happi


Happi
tag

Üdv. Létezik a 640-hez vezeték nélküli töltő?

(#73758) Sokimm


Sokimm
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy lumia 820-hoz létezik olyan, hogy nfc tag-gel lehalkul automatán a telefon? (alvó mód)
Ha igen, miként érhetem el, anélkül, hogy amikor lefekszem, nyomkodnom kéne a beállítások menüpontot (vagy a hangerő szabályzót)?

Bármilyen tippet, segítséget előre is köszönök, és elnézést, ha bugyuta kérdés. :\

Tisztelettel: Soikmm

(#73759) csabyka666 válasza this is life (#73756) üzenetére


csabyka666
addikt

Oksi, meg fogom próbálni mindenképp, mert ez így használhatatlan. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73760) csabyka666


csabyka666
addikt

A Here+ Maps+ lett? Vagy hogy találom meg a Store-ban?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73761) valaki_xy válasza csabyka666 (#73760) üzenetére


valaki_xy
tag

Jelenleg a keresővel szerintem sehogy nem találod meg, de elvileg ezen a linken keresztül le tudod tölteni, vagy a SysApp Pusher segítségével.

(#73762) csabyka666 válasza valaki_xy (#73761) üzenetére


csabyka666
addikt

Wow, így elérhető, köszi! Miért nem találja meg a kereső?
Ez nem is tud online lenni?

A Maps+ miért érzem úgy, hogy a Here-rel összecseng? Jókat írnak róla, valakinek tapasztalat?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73763) valaki_xy válasza csabyka666 (#73762) üzenetére


valaki_xy
tag

Azt nem tudom, hogy miért nem találja a kereső.

Szerintem a Maps+-al annyi közük van egymáshoz, hogy ugyanúgy Here térképet használnak. De eleve, a készítőjük is más.

(#73764) flesh válasza Happi (#73757) üzenetére


flesh
aktív tag

a 640 alapból nem tudja, fentebb említettem egy módszert azzal meg lehet oldani, de a 640-nél egy tok és a hátlap közé kell berakni, mer a 640-nek a hátlapja egyúttal az oldala is a telónak.

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#73765) snooze válasza csabyka666 (#73742) üzenetére


snooze
veterán

Kérdés lenne még,hogy tokon keresztül is tölt,vagy csak közvetlen a hátlapra kell a töltöt tenni?

GO Gunners!!!

(#73766) spider23 válasza snooze (#73765) üzenetére


spider23
aktív tag

Nekem van rajta egy tok a hátulján (930) és működik a töltés mindig. Azt vettem észre ha meleg a telefon akkor ha rárakom egy idő után megáll a töltés, és amint hűl egy kicsit újraindul a töltése.

(#73767) snooze válasza spider23 (#73766) üzenetére


snooze
veterán

Köszi..milyen tok van?szilikon vagy börtok?mert ügye nem mindegy..vastagság miatt..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#73768) Happi válasza flesh (#73764) üzenetére


Happi
tag

Köszönöm szépen a válaszodat.

(#73769) flesh válasza snooze (#73765) üzenetére


flesh
aktív tag

TPU S-Line tok van rajta nekem simán tölti egyslukkra végez vele pihenő nélkül.
Az asztali töltőm: [link] 3 tekercs van benne, állítva, fektetve, mindenhogy tölti rendesen.

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#73770) spider23 válasza snooze (#73767) üzenetére


spider23
aktív tag

Egy merev műanyag tok van rajta. Párom 735-én egy flippes bőrtokon keresztül is működik.

(#73771) iihorvath


iihorvath
tag

A számomra legzavaróbb problémát írnám le, hátha ti is tapasztaltátok már, vagy esetleg megoldást is tudtok rá. Még a jó öreg 520-szal kezdem a WP-s pályafutásom, jelenleg 640DS-el folytatom, ez a probléma mindkét készüléknél teljesen azonos mértékben és módon fennállt. Szóval szerintem nem készülékfüggő a dolog.

A lakásban 3 db router is üzemel, (3 különböző nevű SSID-vel) több emelet van és viszonylag keskeny és hosszú a házunk.
Úgy tapasztalom, hogy a WP rendszer nem képes több routert lekezelni, nem képes érzékelni az elérhető legerősebb jelű wifi forrást és arra csatlakozni, hanem ha egyre csatlakozott, akkor azon is marad, akár mennyire alacsony is már a jelszintje és mivel webrádiózni, (TuneIn) youtube-ozni (Tubecast) szoktam a telón, inkább már akadozik, szaggat, de magától semmi esetre sem jelentkezne át a közvetlen közelében lévő, akár 100%-os jelerőséggel elérhető routerre. Az ilyenkor fellépő akadozásnál még sokkal rosszabb az, hogy nemegyszer ha már végképp elhal a számára aktuális jel, inkább mobilnetről tolja tovább a zenét nekem, :W így pillanatok alatt leszippantja az amúgy elég karcsú (200MB) havi adatkeretemet! :W
Mondom, mindezt úgy, hogy közben ott van az "orra előtt" a tök erős, számára már ismert jelszavú wifi jel, de arra csak manuálisan tudom átléptetni.
Eleinte nem is értettem, miért fogyott le két nap alatt a teljes havi net keretem, mikor szinte csak wifi közelében használtam a telefont.
Így amikor otthon vagyok inkább ki is kapcsolom a mobilnetet, nehogy akaratlanul is eltüntesse néhány szám meghallgatásával. (Aztán amikor meg elmegyek otthonról elfelejtem visszakapcsolni és csodálkozom, hogy nem jönnek a mail-ok és a viberek... :(( )

Ha ti is tapasztaltátok már ezt a jelenséget, esetleg megoldást is tudtok rá, szívesen olvasnék róla. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#73772) Pttypang válasza snooze (#73739) üzenetére


Pttypang
veterán

Jók.

Everybody lies.

(#73773) Teo.


Teo.
aktív tag

Sziasztok.

Azt lehet tudni mikor tér vissza az áruházba a Drive+ ?
Előre is Köszi.

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#73774) viewdetails válasza iihorvath (#73771) üzenetére


viewdetails
addikt

"A lakásban 3 db router is üzemel, (3 különböző nevű SSID-vel)"

Elvesztettem a fonalat. Ha csak nincs nagyon nyomós érv rá (költségelszámolás), akkor miért nem ugyanazt az SSID/jelszót használod?

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#73775) iihorvath válasza viewdetails (#73774) üzenetére


iihorvath
tag

Nincs rá érv, az évek alatt így alakult, de ha ez segít átnevezhetem mindet ugyanarra, ha ettől mindig a legerősebbre csatlakozik majd.

(#73776) csabyka666 válasza iihorvath (#73775) üzenetére


csabyka666
addikt

Amúgy át kellene csatlakoznia? Csak kérdem...
Nálam igaz csak 1 router van, és ha lemegyek a pincébe, ugyan még van jel, de használni érdemben nem lehet, a teló mégis próbálkozik. Ennek eredménye, hogy nem tudom használni a netet, mert makacsul csakis az én WiFi-men akar lenni ilyenkor is.

Erre mondjuk jó lenne nekem is egy megoldás, hogy ha X % alatt van a WiFi jelerőssége, akkor dobja el.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73777) iihorvath válasza csabyka666 (#73776) üzenetére


iihorvath
tag

Igen, szerintem kellene.
Ne kövezzetek meg érte, mert nem a "bezzeg androidon" kezdetű nótát szeretném énekelni, de van a házban egy Asus Memopad 7 ami Lollipop-pal üzemel és az korrektül kiírta az első használatkor, hogy talált a jelenleginél erősebb hálózatot is amit ismer és csatlakozhat-e. Majd ezt követően már többször nem kérdezte, ezt tök korrektül automatán megoldja amikor ide-oda visszük.

(#73778) csabyka666 válasza iihorvath (#73777) üzenetére


csabyka666
addikt

Kizártnak tartom, hogy ne legyen a WP-n ilyen barangolási opció, hát kíváncsian várom a többiek véleményét.

De amúgy igen, ha nincs hatókörben a WiFi, akkor fellép mobilnetre, és ha talál egy olyan WiFi-t, amit ismer, akkor arra csatlakozik ismét, szóval elviekben működik, csak az erősebbre kellene valahogy mindig rávenni.

Szerintem hiába adod a WiFi hálózatoknak ugyanazt az SSID-t, bár egy próbát megérhet, a különböző MAC miatt nem hinném, hogy külön veszi őket.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73779) mirci18 válasza csabyka666 (#73778) üzenetére


mirci18
addikt

Nekem két routerem van otthon.
Mivel az eggyik erősebb folyton arra lép fel automatikus.
Nincs benne semmi hókuszpókusz.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#73780) thxer válasza iihorvath (#73777) üzenetére


thxer
aktív tag

A wifi roaming kicsit bonyolultabb ennél, ott az AP-k megbeszélik egymás között, hogy átveszik a klienst, és így a kliens ebből kb. semmit nem érzékel, csak hogy erősebb lett a jele. Alapesetben a kliens eszközök tartják a jelet, ameddig van, az AP-ban kellene beállítani, hogy mondjuk -85 dBm-nél dobják le a klienst, és akkor már a legerősebb ismertre csatlakozna vissza. Bizonyos WIFI kártyák drivere tud soft roamingolni, azaz ha érzékelnek erősebb jelet ugyanazzal az SSID-val, akkor átcsatlakoznak, de ez nem követelmény és nem minden eszköz támogatja.

(#73781) iihorvath válasza csabyka666 (#73778) üzenetére


iihorvath
tag

Szintén nehezen tudom elképzelni, hogy itt ez ne működjön.
Hangsúlyozni szeretném, hogy én eddig a Windows rendszerében találtam meg a számomra elfogadható kompromisszumot, amelyet minden rendszerrel így vagy úgy de kötni kell, ha valaki használja. Szóval a célom nem az üres fikázás. Számos jó tulajdonsága mellett ez az említett az ami engem nagyon zavar.
Ráadásul a legnagyobb gondom az, hogy úgy tűnik, mintha a sorrend úgy lenne benne beállítva, hogy csatlakozik egy wifi hálózathoz, azon addig lóg amíg csak egy bit is át tud szüremkedni, majd ha ez már végképp elérhetetlenné válik a számára, akkor a mobilnethez nyúl, holott már rég ott van az általa is ismert másik wifi háló, amire csak át kellene lépnie.
Valamilyen szinten persze a wifi prioritásba helyezése azért működik, mert amikor hazaérek, a bejárathoz leközelebb eső wifire azért rácsatlakozik, de innen aztán már nagyon nehezen vagy a legtöbb esetben egyáltalán nem vált át más jelre ami erősebb.

(#73782) csabyka666 válasza mirci18 (#73779) üzenetére


csabyka666
addikt

Ez addig jó is, amíg benne vagy az erős WiFi hatókörzetében. iihorvath kolléga felvetése jogos, mi a fenéért van egészen addig rajta a WiFi-n, amíg 1 bit is át tud menni? Nálam az udvaron használhatatlan a WiFi, mégis rajta lóg a teló. Ha ilyenkor írnak, lehet, hogy megkapom, de válaszolni biztosan nem tudok emberi időn belül, mert csak szinkronizálja a semmit.
A megoldás baromi egyszerű - lenne. Beállítja a júzer, hogy 30%-os WiFijelnél dobja el a fenébe a kapcsolatot, és használjon másik WiFi-t vagy mobilnetet.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73783) iihorvath válasza csabyka666 (#73782) üzenetére


iihorvath
tag

Igen, köszönöm a tömör összefoglalását a problémámnak!
De nem akarom elhinni, hogy ez eddig akár a tengeren túl másnak még nem okozott gondot, hogy a fejlesztők ne tudnának erről a problémáról és hogy ezt olyan nehéz legyen egy frissítéssel orvosolni. :(
(Már amennyiben a hiba nem az én oldalamon van...)

Vagy írjak erről Redmondba, ahol majd a homlokukra csapnak... :Y :Y :Y :)) :DD

(#73784) szaky23


szaky23
csendes tag

Lumia 1020 bluetoothon fogadott file-okat hova menti?

(#73785) iihorvath válasza szaky23 (#73784) üzenetére


iihorvath
tag

A bluetooth-on érkező képeket nekem a mentett képek mappába teszi. (640)

(#73786) thxer válasza csabyka666 (#73782) üzenetére


thxer
aktív tag

Adat beállításoknál (nem tudom magyarul hogy van): Use cellular data if there's no Internet access over Wi-Fi.... -> Allow

(#73787) iihorvath válasza thxer (#73786) üzenetére


iihorvath
tag

Áh, köszönöm! Valóban "Korlátozott Wi-Fi kapcsolat esetén" nevű beállításnál lehet olyant állítani, hogy a mobilnetet használja ha nem jó a wifi. És ez volt a ludas azért, hogy olykor hamar eltűnt az adatforgalmam, mert a gyenge wifi jel esetén átment mobilnetre, ezen beállítás alapján.
Most viszont, hogy ezt nem engedélyezem, akkor kvázi off-line lesz a telefonom ha gyengül a wifi jel, mert a mobilnetre így már nem mehet, de a fő probléma megmarad, mert az kellene, hogy ilyenkor automatikusan csatlakozzon valamely erős és ismert wifihez.

(#73788) thxer válasza iihorvath (#73787) üzenetére


thxer
aktív tag

Ezt a routerben kellene beállítani, ha van benne ilyen funkció.

(#73789) csabyka666 válasza thxer (#73786) üzenetére


csabyka666
addikt

Ilyet találtam:
"For limited Wi-Fi connectivity", és átállítottam "use cellulal data"-ra. Erre gondoltál? Engem különösebben nem zavar, ha a mobilnetet használja, úgyis csak e-mail, Viber, WhatsApp, Skype, Messenger, meg a prohardver megy. :) Eddig 3 hét alatt 48 mega adatforgalmam volt a számláló szerint.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73790) StLui


StLui
veterán

520-at nem bírom kivenni repülésüzemmódból, mi lehet az oka, egyszerűen, sem a lehúzható menüből (itt elkezd zizegni mintha nagyon gyorsan ki-be kapcsolgatnám a repülés jel a bal felső sarokban), sem a beállításokban, itt pedig egyszerűen nem bírom balra elhúzni a kapcsolót.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#73791) csabyka666 válasza StLui (#73790) üzenetére


csabyka666
addikt

Kikapcs-bekapcs...?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73792) iihorvath válasza StLui (#73790) üzenetére


iihorvath
tag

Az akkut vedd ki, várj egy kicsit, tedd vissza és kapcsold be.

(#73793) StLui válasza iihorvath (#73792) üzenetére


StLui
veterán

Ez is, meg a kikapcs-bekapcs is megvolt :(

most várok egy hosszabbat akku vissza előtt

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#73794) iihorvath válasza StLui (#73793) üzenetére


iihorvath
tag

Valamelyik gomb nincs esetleg beragadva oldalt?
De valószínűbb, hogy a gyári visszaállítást kellene megpróbálni még, ha semmi más nem segít. De előtte képeket, zenéket, miegymást érdemes lementeni.

(#73795) mirci18 válasza csabyka666 (#73782) üzenetére


mirci18
addikt

És ezt hogy állítom be?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#73796) Partyface007 válasza iihorvath (#73783) üzenetére


Partyface007
őstag

nem garancia de én a helyedben kipróbálnám hogy mindhárom router/AP ugyanazt az SSID-t szórja ugyanazzal a jelszóval ugyanazzal a titkosítással

(#73797) viewdetails válasza Partyface007 (#73796) üzenetére


viewdetails
addikt

Back to roots :D

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#73798) Partyface007 válasza viewdetails (#73797) üzenetére


Partyface007
őstag

igen láttam csak megerősítettem én is hogy egy próbát megér :-)

(#73799) csabyka666 válasza mirci18 (#73795) üzenetére


csabyka666
addikt

Ja igen, költői volt a válasz is, sajnos én sem tudom, de elméletben egyszerű lenne... :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73800) csabyka666


csabyka666
addikt

Mással kapcsolatban eszembe jutott egy dolog. Anno egyik ismerősöm Lumiáján láttam, hogy a kontaktokat ha fel akarta hívni, akkor ott felajánlotta a rendszer a Viber-t is, akinek persze volt. Ezt be lehet állítani valahol? A többi appot esetleg?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.