Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73801) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv !

Nem tudom jó helyen teszem-e fel kérdésem, hogy WP telefon jelenleg csak a Microsoft, illetve még Nokia kapható, vagy van már más gyártótól is esetleg, ami meg is vásárolható újonnan is ? Ha igen melyek ezek ?
Vagy csak a fentebb említetteket érdemes amúgy is inkább megvásárolni ?
Köszönöm.

(#73802) Gömbike válasza andrás47 (#73801) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nézz szét a leggyakrabban látogatott műszaki honlapokon. Ott van más is lumián kívül. Nekem egy Prestigio 8500 duo van, tartaléknak lumia 435.

A napokban vett a munkatársam, akivel 3 naponta 24 órában együtt vagyok egy vodás LTE-s 640-et. Nekem maradt a hálás feladat : az üzembe helyezés és beállítás.

Amiben jobb a lumia; kamera, glance.

De a lumiák anyaghasználata sajnos egyre inkább a giccs felé hajlik. A Prestigió sokkal komolyan telefon érzetét kelti anyaghasználat terén. A presti kijelzője is élesebb és tisztább, hiába a marketing a lumiáról. Tudom, mert a kezembe fogom 3 naponta mindkettőt. Nappal is és éjszaka is látom a különbséget.

A prestigónak elég komoly a szervizháttere. 2 év háztól házig garancia van rá. Nekem az usb csati lazult fel. Gls jött, vitte, gls jött, hozta. Ingyen.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#73803) StLui válasza iihorvath (#73794) üzenetére


StLui
veterán

Sajnos a gyári visszaállítás sem segített, első pillanattól kint volt a repülés jel. Lehet ez hardveres hiba, szétszedtem pár hete a telefont, érintőt cseréltem rajta, de hetekig működött normálisan?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#73804) Bukk900 válasza andrás47 (#73801) üzenetére


Bukk900
őstag

Szerintem most 40 fontért jó vétel ez a Blu is, snapdragon 410-zel, 1/8GB memóriával. [link]
Van egy HD nevű nagyobb típus is.

(#73805) mike1334


mike1334
veterán

Üdv. Mi a fene eszi a tárhelyem? Napról napra csökken a szabad hely, az egyéb fájlok pl 860 mb..azt mondja, hogy csatlakoztassam géphez, hogy lássam mi az...megtettem, de semmit se látok, csak az alap mappák...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#73806) buek1967 válasza Bukk900 (#73804) üzenetére


buek1967
tag

Rendeltem egyet. Szerdán elvileg ideér, 21k volt összesen szállítással. Fontos a kis (4.5) méret, azért a JR lett. Majd beszámolok.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#73807) buek1967 válasza andrás47 (#73801) üzenetére


buek1967
tag

[link]

Konkrétan ezt rendeltem. LTE, Dual Sim, Snapi 410. 1/8
Hátránya a kevésbé jó kamera (640-hez képest), a felbontás és a fix akku.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#73809) netpeti98 válasza mike1334 (#73805) üzenetére


netpeti98
addikt

Állítsd a telefon óráját egy hónappal előre, utána töröld az ideiglenes fájlokat, és hagyd még úgy 5-10 percig.
Nálam lefelezte az egyéb fájlok méretét. A biztonság kedvéért kapcsolódj le a netről, nehogy bezavarjon a szinkronizációba.

Van a rendszerben valami szabály (talán 20 nap?) ameddig megtart bizonyos ideiglenes fájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#73810) mike1334 válasza netpeti98 (#73809) üzenetére


mike1334
veterán

Sikerült, 1.6 gb üres helyem lett, köszönöm :)

Zsolt_72: Köszi neked is, egy hr már ráférne, már több, mint másfél éve belaktam..

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#73811) $p@rr0w válasza Melack (#73597) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Köszi.
Neked is Thxer.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#73813) Dog83 válasza #40993792 (#73812) üzenetére


Dog83
tag

Ma reggel én is megpróbáltam a 344 Mb-ot lefaragni a fent említett lehetőségekkel, de csak 2Mb-ot szedett le..... :-( És természetesen növekszik folyamatosan az adatmennyiség, pedig csak időjárás, meg telefonálásra használom, nem netezek, meg nem töltök le appokat sem.... (1 hónapos a telefon,és minden az sd kártyára van beállítva)

[ Szerkesztve ]

(#73815) Dog83 válasza #40993792 (#73814) üzenetére


Dog83
tag

Hát el... Jo lenne tudni,hogy mi... Ami aránylag jo, hogy ha már sok lesz az "egyéb" mappa, akkor lementem a képeket,videókat, aztán megformázom a kártyát....

[ Szerkesztve ]

(#73816) Bukk900 válasza Dog83 (#73815) üzenetére


Bukk900
őstag

Nálam 2,5 GB az egyéb fájlok, ráadásul a belső tárolón, most kipróbálom az időutazást, viszont az ideiglenest 0-nak jelzi. :F

(#73817) Bukk900 válasza Bukk900 (#73816) üzenetére


Bukk900
őstag

Töröltem az ideiglenest, az maradt nulla, 800MB-ot törölt az egyébből és a rendszerfájlokból is 400Megát! :DDD

(#73818) Bootsyka válasza buek1967 (#73807) üzenetére


Bootsyka
tag

Sziasztok!
Aki rendelt ilyen BLU Win gépet, tud valami jó tesztet, leírást róluk? Vagy csak "vakon" berendelte.
Nagyon megérné most, ráadásul jön majd rá a W10M.
Amúgy azt tudja valaki, hogy a NEM Lumiás készülékere is letölthető a Lumia Camera illetve a Here csomag?
THX

Lumia 530 DS

(#73819) Pttypang válasza Bootsyka (#73818) üzenetére


Pttypang
veterán

A navigacio igen.

Everybody lies.

(#73820) buek1967 válasza Bootsyka (#73818) üzenetére


buek1967
tag

Idegen nyelvű tesztek vannak csak. Ezek alapján rendeltem meg. A felbontás 480 x 800 pixel (~233 ppi), a kamera minősége és a fix akku látszik gyenge pontnak. Majd írok tapasztalatokat.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#73821) pzstm


pzstm
titán

Nokia Lumia 550 Dominoban 35.990 HUF a T-Mobil mai akciójában

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#73822) Bogyi007 válasza S73V3 (#73729) üzenetére


Bogyi007
veterán

Minek akarod rátenni?
Tény hogy nem a célplatform a teló, én sem tervezem rátenni a sajátomra. Tökéletesen megfelel a 8.1 számomra...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#73823) gabee82.0


gabee82.0
tag

Sziasztok.
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan tudok törölt sms-t visszaállítani. Az sms biztonsági mentés nem volt bekapcsolva a törlés előtt.
Köszönöm,

[ Szerkesztve ]

Nem a probléma a probléma! A probléma a hozzáállásod a problémához!

(#73824) Melack válasza gabee82.0 (#73823) üzenetére


Melack
veterán

Sehogy. Más rendszeren sem megy, ha nem volt mentés róla.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#73825) chipesz válasza pzstm (#73821) üzenetére


chipesz
őstag

Microsoft. ;]
Egyébként jó ár.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#73826) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Már korábban is felfigyeltem a jelenségre, de ma este többször előfordult, hogy csipog a Messenger, aztán amikor rányomok, mégse látok új üzenetet. Aztán most figyeltem, és amint csipogott, fel is kaptam a telót, így elcsíptem az üzenet elejét az értesítésnél! Fura, de olyan üzenetek miatt csipog, amik 3-4 órája jöttek, de azóta már írogattam az illetővel, szóval nem értem, miért csipog itt nekem...

Mitől lehet ez? Nálatok nincs ilyen gond?

Lumia 820, Win8.1, minden up-to-date.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73827) Jofi81 válasza csabyka666 (#73826) üzenetére


Jofi81
őstag

Nekem is volt ilyen ma este.

(#73828) csabyka666 válasza Jofi81 (#73827) üzenetére


csabyka666
addikt

Aha, akkor központi hiba lehet? Nálam korábban is volt már, de nem sűrűn, most meg rendszeresen dobálja fel...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73829) Redneck


Redneck
veterán

Ezt a bugot sikerült összehoznom 735 Denim alatt. Kitűztem egy kitűzhetetlen weblapot, aztán a feketeségben megtaláltam.

Más:
Indexről és indavideós lapokról gyakran kidob az IE. Lehet ez ellen tenni? Tudom hogy elég gány oldalak mobilon, Android sem mindig komálta őket.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#73831) Redneck válasza #40993792 (#73830) üzenetére


Redneck
veterán

Nem tudom hogy sikerült! :DD Megírom nekik, ettól függetlenül imádom!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#73832) confuser válasza Redneck (#73829) üzenetére


confuser
senior tag

Indexre az Index appot ajánlom.

(#73833) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

A Waze GPS app ennyire botrányosan működik WP-n? Munkatársam használta volna ma először, de nem tudta, majd beleolvastam ebbe a topicba, és elképedtem.
Azért lenne fontos tudnom, mert faternek épp telefont kell ajánlanom (első okostelefonja lesz), és ajánlások alapján eddig a WP a befutó. Viszont időszakosan erőteljes GPS használatnak lesz kitéve, és látta, hogy nálam milyen jól működik a Waze (nem mai hw, majdnem a WP-k szintjén van, 30ezer+ km), ő is azt szeretné használni. Ha viszont tényleg ennyire problémás, akkor lehet nem WP-t kellene javasolnom neki, holott ezt leszámítva tetszik..

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#73834) cattus válasza A_ScHuLcZ (#73833) üzenetére


cattus
őstag

Amióta a Google felvásárolta a fejlesztőket nem frissült az app, szóval igen, ilyen rosszul működik. Esetleg a HERE Drive+ nem lenne megfelelő alternatíva?

Do the thing!

(#73835) lugosi válasza A_ScHuLcZ (#73833) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam csak pár hibája van a waze-nek. Például hiába választok ki másik hangot, nem tölti le se wifin, se mobilhálón, de ez már nem zavar, igaz minden indításkor kiteszi, hogy hangfájlok letöltése 0%... vagy ilyesmi, de már nem foglalkozok vele (először zavart, hogy biztos mobilhálózaton navi közben leforgalmazza a havi keretem, de nem).
Korábbi verziókkal sokkal több gondom volt, és eléggé meg is utáltam a waze-t, de ez a mostani most jól működik nálam, már-már mondhatni rendszeresen használom.
Én nagy waze-ellenes voltam, de épp a mostani wp-verziót használom eléggé megelégedve.

(#73836) yootti


yootti
tag

Üdv.
A kérdésem az lenne,hogyha a L735-ből átteszem az sd kártyát a 950-be akkor a kártyán lévő alkalmazások fognak menni a 950-esen?

Nem csak tisztességesnek kell látszani-annak is kell lenni!

(#73837) Melack válasza yootti (#73836) üzenetére


Melack
veterán

Necc. Ha a biztonsági mentést vissza is teszed, valszeg az oprendszer verziójának eltérése miatt nem. De próbáld ki és írd meg.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#73838) lugosi válasza yootti (#73836) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem fognak menni.

(#73839) csabyka666 válasza A_ScHuLcZ (#73833) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Nálam a 820-on botrányosan sz*r. Nem használtam sokszor, de eddig mindig volt vele valami nyűg - percekig tart az újratervezés, eldobja a műholdat, bennragad futó programként...pedig az ötlet jó lenne.

Ha csak a GPS miatt váltanál másik platformra, ne tedd, a Here+ a többiek szerint nagyon jó, én még nem próbáltam, de hamarosan letöltöm.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73840) StLui


StLui
veterán

520-on továbbra sem tudom kikapcsolni a repülő üzemmódot nem találkozott még valaki ilyen hibával? újraindítás, alaphelyzetbe állítás megvolt, akku kivét egy órára is. Az is jó lenne ha megtudnám, hogy ez lehet-e e gy végleges hardveres hiba? Szóban ezt mindenki kizárta nekem eddig.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#73841) csabyka666


csabyka666
addikt

Más. Tegnap a messengeres problémáról, valószínűleg központi a hiba, haverok is jelezték, hogy náluk is feldobálja a régebbi üziket. Ma reggel is jelentkezett, de talán majd abbahagyja.

Viszont reggel elment a 820-as hangja. Reggel ébresztett, akkor még működött, aztán se a képernyőzár, se a virtuális billentyű nem adott hangot, ha hívtak akkor csak jelezte, de nem csörgött. Természetesen nem volt lenémítva... Kikapcs, bekapcs, megoldódott, de ekkor meg nem volt mobilnet. Jelezte az LTE-t, de se böngészés, se semmi nem volt. Megint kikapcs-bekapcs, most jó.

Valaki találkozott hasonlóval? Naponta újraindítom, szóval nem értem, mi lelte.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73842) csabyka666 válasza StLui (#73840) üzenetére


csabyka666
addikt

Ha volt gyári visszaállítás is, akkor én nehezen tudom elképzelni, hogy szoftveres hiba lenne. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73843) StLui válasza csabyka666 (#73842) üzenetére


StLui
veterán

Én is, de van valami PC-re kötési mód, és teljesen új szoftver letöltés, lehet ezt még megpróbálhatnám, de még sosem csináltam ilyet. (hátha az alapszoftver is sérült amit tárol a telefon :F , mert alaphelyzetbe állításnál nem töltötte le újra az szinte biztos)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#73844) feco70


feco70
senior tag

Üdv! Most vett a haver egy 820 használtan és nem akar a wifihez csatlakozni vagy csak nagyon gyengén. Màr több helyen kiprobàltuk. Kérlek segítsetek!

(#73845) Syl válasza csabyka666 (#73841) üzenetére


Syl
nagyúr

>Természetesen nem volt lenémítva... Kikapcs, bekapcs, megoldódott, de ekkor meg nem volt mobilnet. Jelezte az LTE-t, de se böngészés, se semmi nem volt. Megint kikapcs-bekapcs, most jó.

Mindkettőhöz volt szerencsém :(((
Ultimate Windows Phone megoldás: factory reset :U
Én hetente 1-2x indítom újra. Múlt héten volt reset, új készülékként belakva, így most használható.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73846) csabyka666 válasza StLui (#73843) üzenetére


csabyka666
addikt

És minden friss?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73847) csabyka666 válasza Syl (#73845) üzenetére


csabyka666
addikt

Hát, annyira nem akarom resetelni, mivel 1 hónapja sincs nálam, és azzal nyitottam, hogy visszaállítottam alapra. Már elég jól belaktam, mondjuk biztos visszaállítaná a fiókommal, de hát nemár...hetente factory reset?! :B

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#73848) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Nokia 530-as telefonrol van szó,tárterületsegédnél a rendszerfájlok mérete 2.54gb,a kérdés hogy lehet-e ennek méretét csökkenteni,úgyanis a frissitések sem müködnek...

(#73849) StLui válasza csabyka666 (#73846) üzenetére


StLui
veterán

Igen.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#73850) Syl válasza csabyka666 (#73847) üzenetére


Syl
nagyúr

Hetente persze nem, de néha nem árt :DDD
Vagy hozzászoksz a szopókákhoz.

Én szeptember közepe óta vagyok WP-n (a véleményemet inkább nem írom le, mert az itteniek keresztre feszítenek) és azt kell hogy mondjam, bármily meglepő, az utolsó insider-es W10 (10586.29) frissítés után új készülékként belakva stabilabb, mint a 8.1. Ugyanígy vagyok a desktop windows-zal is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.