Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59351) MasterMark válasza baboss (#59350) üzenetére


MasterMark
titán

BIOS-ban kell beállítani.

Switch Tax

(#59352) szabonagyur válasza baboss (#59350) üzenetére


szabonagyur
félisten

BIOS-ban is ugyanúgy be lehet állítani az egyes eszközökről való ébredést, illetve az Intel Smart Connect Technology is képes rá.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59353) baboss válasza MasterMark (#59351) üzenetére


baboss
őstag

Asus Maximus VI Formula asz alaplap,mit keressek a bios-ban ?
Az eszközkezelőben már rég kikapcsoltam mindent ami felébresztheti.
szabonagyur
Viszont az Intel Smart Connect Technology be van kapcsolva,kapcsoljam ki végleg,vagy van ott is beállítási lehetőség ?

(#59354) szabonagyur válasza baboss (#59353) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ennek az Intel cuccnak az a lényege hogy felkeltheti a géped ha úgy találja, hogy lehet frissíteni dolgokat. Én kilőttem mivel felesleges.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59355) Dinter


Dinter
addikt

Üdv. Van ötletetek?

[link]
[link]

(#59356) Dinter válasza Dinter (#59355) üzenetére


Dinter
addikt

D-n régi windowsból megmaradt cuccok bekavarnak bootnál. Már az is érdekes, hogy ott van a Boot mappa.. Melyeket törölhetem le? A formázást nem engedhetem meg.

(#59357) samgar válasza #81562624 (#59348) üzenetére


samgar
őstag

Így van. Egy windows egy kulcs. Újat kell vásárolni.

Oppo Find X5 PRO

(#59358) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Azt, hogy egy weboldalt mikor hoztak létre, utoljára mikor változtattak rajta, hogy lehet megnézni?

(#59359) ACE- válasza bon (#59335) üzenetére


ACE-
addikt

Nem nyugodtam, és természetesen találtam megoldást, íme:

[link]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#59360) neko18


neko18
senior tag

Valaki tud valami megoldást arra hogy z egér kijelölés színét megváltoztassam win 8.1-en belül?

(nem csak a szöveg kijelölésre gondolok, hanem a bal egérgomb hosszanti megnyomásakor lévő kijelölés színére)

Konkrétan valami piros érdekelne!

Köszi előre is!

:R :R

kdxsv

(#59361) R2Bazsi15


R2Bazsi15
tag

Üdvözletem a tegnapi napon vettem egy SSD-t és fel raktam rá a windows 8.1-at de nem formáztam az előző rendszer partíciót és most minden indításnál rákérdez hogy melyik kötetet szeretném indítani (azóta formáztam a régit) mit tudok tenni, hogy eltüntessem ezt a választási lehetőséget?

POCO X3 Pro

(#59362) _Csaba_ válasza R2Bazsi15 (#59361) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Msconfig-ban átírod a megfelelő sorokat. Rendszerindítás fülön.

[ Szerkesztve ]

(#59363) Fire/SOUL/CD válasza neko18 (#59360) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Zárj be minden alkalmazást, indítsd el a registry editor-t(WIN gomb+ R, regedit beír és enter)
2. Navigálj el ide
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Colors
3. jobb oldalt a Hilight és HilightText értékek módosításával operálhatsz, előbbi a kijelölés színét(ez alapban az alap kékes(51 153 255)), utóbbi a kijelölés alatti szöveg színét határozza meg(alapban ez fehér(255 255 255)). Mindkettő RGB(vörös, kék, zöld) formátumban van megadva, 0 és 255 közötti értékek adhatóak meg.
4. Ha módosítottad az értékeket, akkor restart(ez fontos, mert addig nem lépnek érvénybe a módosítások)

UI: Ha konkrétan maradnánk a PIROS kijelölési színnél, akkor a a Hilight értékét módosítsd 255 0 0 -ra és restart.

UUI: Word és egyéb szövegszerkesztők kijelölési színére ez nem feltétlenül lesz hatással, de az OS-hez tartozó alkalmazásokra igen, notepad stb illetve a böngészőben meg minden olyan alkalmazásban tapasztalható lesz a változás, ami az alap OS objektumaira épül.
(Pl itt PH!-n ha hsz-t írsz és azon belül kijelölsz, arra már hatása van) [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#59364) Davidoff91


Davidoff91
aktív tag

Sziaztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Nemrégiben vettem egy Asus X550JK-XO058D laptopot. Magyar nyelvű Windows 8.1 Pro 64 bitet telepítettem rá saját kezűleg. Az egyik kérdésem az lenne, hogy másnak is bugos a vezérlőgombok megjelenítése? Bár kikapcsoltam, hogy a jobb felső sarokba húzva az egeret megjelenjenek, azonban a jobb alsó sarok felé húzva az egeret mégis megjelennek.
A másik dolog pedig az lenne, hogy ha berakok egy DVD filmet, egyszerűen nem játsza le a gép. Megnéztem a Vezérlőpult>Automatikus Lejátszásban, és DVD filmnél nem lehet kiválasztani, hogy pl a Win Media Playerrel lejátsza. Mit tudok tenni?

Előre is köszönöm és Üdv:
Dávid

[ Szerkesztve ]

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#59365) kaszaf válasza Davidoff91 (#59364) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Szerintem nem játszik le dvd-t a wmp. [link]

(#59366) Davidoff91 válasza kaszaf (#59365) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

Szia!

Tehát ha jól értem, hiába van külön kodek csomagom (K-lite codec pack, ezt használtam már XP-n, és Win 7-en is), és pluszban Winampom a Media Player mellett, nem fogok tudni lejátszani egy nyomorult DVD filmet? De ezt hogy gondolta a Microsoft? :U Adott esetben ha telepítem pl a VLC-t azzal sem fogom tudni lejátszani a filmeket?

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#59367) zsambek válasza szabonagyur (#59274) üzenetére


zsambek
aktív tag

Szia!

Eszközkezelőben látja, itt van a HDD, viszont valamiért mégse hajlandó a sajátgépnél láthatóvá tenni...

Valami ötlet?
Köszönöm szépen,
zsambek`

(#59368) Tournament válasza Davidoff91 (#59366) üzenetére


Tournament
aktív tag

VLC fel és megy minden

(#59369) Davidoff91 válasza Tournament (#59368) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

Köszi, kipróbálom. :)

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#59370) kaszaf válasza Davidoff91 (#59366) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Csak a wmp nem játssza le vlc vagy mphc viszi simán.

(#59371) bon válasza zsambek (#59367) üzenetére


bon
őstag

Lemezkezelőben nézd meg a meghajtót, van e pl. betűjele.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#59372) Davidoff91 válasza Tournament (#59368) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

Felraktam, működik. Köszönöm a segítséget. :)
De akkor mi a búbánatnak van a media player, ha nem tud DVD filmet lejátszani? Ez egy tök elemi funkció...

[ Szerkesztve ]

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#59373) mttssz válasza Davidoff91 (#59364) üzenetére


mttssz
senior tag

Ez nem bug, ennek ez a működése.

(#59374) neko18 válasza Fire/SOUL/CD (#59363) üzenetére


neko18
senior tag

:R :R :R
Köszi Mester!

[ Szerkesztve ]

kdxsv

(#59375) shaggy


shaggy
aktív tag

Van egy Asus N55SF laptopom feltettem rá a 8.1-et, de viszont a driverek csak a 7 támogatját.

Lenne valami okosságotok , hogy meg tudjam oldani, hogy fel tudjam tenni őket?

Esetleg valamelyik másik laptop driver jó lenne hozzá?

Mielőtt kérdeznének a topicjába is jártam fél éve nem írt oda senki ezért itt próbálok szerencsét

(#59376) Sanya válasza shaggy (#59375) üzenetére


Sanya
nagyúr

Windows update nem tesz fel drivereket? Mik maradnak ki?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#59377) shaggy válasza Sanya (#59376) üzenetére


shaggy
aktív tag

A touchpad nagyon érdekese mozog vannak hozzá külön a lemezen de minden csak 7-re van meg még pár progi amit fel szeretnék rakni rá, de így nem nagyon sikerül.

Minden felismert az eszközkezelőben, csak azon kívül nekem még kellene más is.

(#59378) Tournament válasza shaggy (#59375) üzenetére


Tournament
aktív tag

Biztos van driver ahoz is, nekem az ezer éves IBM lenovo thinkpad x32 is vannak driverek update felis rakja csak a 16mb ati 7500 vga-hoz nincs ... tők mindegy melyik winé a driver felehet rakni amit nem ismer fel update kőzbe .. max eszkőzkezelőből kell

[ Szerkesztve ]

(#59379) shaggy válasza Tournament (#59378) üzenetére


shaggy
aktív tag

Megnéztem az asus oldalát a támogatások közt és ott is csak win7 van mindenféle cucc.

Elég jó gyors ez a 8.1 nem szeretném visszarakni a 7-et, de ha nincs más mód hogy rendesen műkődnöm nekem minden akkor kénytelen leszek.

(#59380) qqcqqc válasza shaggy (#59379) üzenetére


qqcqqc
őstag

azért próbáld meg a 7-es drivert ahhoz a pár dologhoz, ami nem megy rendesen.

(#59381) #81562624 válasza samgar (#59357) üzenetére


#81562624
törölt tag

Biztos nem veszek még egyet.
Magyar support van, amit el lehet érni e-mail-en keresztül? Telefonszámot találtam eddig.

(#59382) shaggy válasza qqcqqc (#59380) üzenetére


shaggy
aktív tag

Próbáltam el akarom indítani a lemezt és ki írja csak windows 7 támogat és el sem indul most netről vadászom össze ami kellene csak így fejből nem tudom melyik micsoda így nehéz keresni is.

Egy olyan progi vagy driver kellene ami , ha pl rádugom a töltőre akkor egy kis aksi felvillan a képernyőn.

A nevét sajnos nem tudom.

(#59383) Tournament válasza shaggy (#59382) üzenetére


Tournament
aktív tag

Fájlokat futtasd rola amiket nem ismer fel azzoknak a setup-ját ne az autorun-ját a cd-nek

[ Szerkesztve ]

(#59384) zsambek válasza bon (#59371) üzenetére


zsambek
aktív tag

Szia!

Ha felismeri a sajátgépben (újraindítás után általában igen), akkor van. Ha nem, akkor nincs betűjele.
Eseménynaplóból másoljak ki dolgokat?

(#59385) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Mi lehet ez játék közben ritkán kb 5 másdopercre belassul a játék?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#59386) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!
[link]

Ide irányítottak át.

(#59387) SN2O


SN2O
aktív tag

Sziasztok

Valakinek van ötlete,hogy mért nem működik az "autómatikus ablak igazítás" egy frissen telepített windows 8.1 enterprise-on? :F

(#59388) sz.j


sz.j
nagyúr

Felraktam a gépre a próbaverziós SpyHunter progit, most, hogy leszeretném törölni nem találom a "Programok eltávolítása vagy módosítása" ablakban látható telepített programok között ...., de az asztalon ott virít.
Hogy tudnám törölni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#59389) kispx válasza sz.j (#59388) üzenetére


kispx
addikt

c:\Users\felhasználónév\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\ mappába keresd meg a SpyHunter mappáját és abban kellene lenni egy uninstallra mutató parancsikonnak.

[ Szerkesztve ]

(#59390) puma72 válasza Dinter (#59386) üzenetére


puma72
tag

Csinálj egy tiszta telepítést az ssd-re és addig húzz ki minden más HDD-t
Ja és telepítés előtt reseteld a lapot...
BUÉK Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Számom +36205747193

(#59391) Heffi


Heffi
őstag

Boldog Új Évet!

Újévre összeomlott a rendszerem, jól kezdődik az év :D

Már pár napja vacakolt a gép, gyanúm szerint rossz helyeken jártam a neten (illesztő programot keresve egy laptophoz) és összeszedtem valami fertőzést.

A reggeli gyors újratelepítéskor erre lettem figyelmes:

Mi a fene ez a 120 MB-s partíció? A lemezkezelésben nem látszik :F

(#59392) sz.j válasza Heffi (#59391) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia!

Először is Neked és mindenki másnak is Boldog Újévet Kívánok!

A kérdésedre visszatérve, szerintem ez a 128 MB-os partició a win 8.1 rendszerhez tartozó partíció. Nálam is van ilyen partíció.

@ kispx
Köszi a választ, de közben felraktam a Classic Shell-t (klasszikus win7 menüt) és ott a Minden program -nál megtaláltam a SpyHunter unintaller-ét.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#59393) Heffi válasza sz.j (#59392) üzenetére


Heffi
őstag

Szia!

Ezen a lemezen nincs oprendszer, az a "0" lemezen (SSD) van, és 350MB a mérete. Látható is a lemezkezelésről feltöltött képen.

[ Szerkesztve ]

(#59394) puma72 válasza Heffi (#59393) üzenetére


puma72
tag

Szia
Buék!
Ezen a lemezen volt valamikor UEFI-ba windows telepítve.
Ez a partíció uefi-s partíció

Számom +36205747193

(#59395) Heffi válasza puma72 (#59394) üzenetére


Heffi
őstag

Bocs a láma kérdésért, de mit jelent az UEFI?

Azt hittem eddig, hogy az alaplapom bios-ának fajtája :B

(#59396) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv

Lenne egy olyan kérdésem ,hogy van két win8x64 és egy win7x64 es rendszer.Otthoni csoportban vannak , látom minden megosztott tartalmat minden gépen , de módosítani nem tudom egyikről a másikat.Olyan szinten , hogy egyik gépről ránézve a másikra nem tudok egy képet sem átmásolni ?Mit kellene átállítanom , hogy működjön az otthoni csoport rendesen?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#59397) bigrock


bigrock
addikt

Először is BUÉK mindenkinek!
Másodszor: egy olyan problémám van, hogy bármint akarok az Áruház-ból letölteni (pl. Accuweather), azt az üzenetet kapom, hogy: "Nem sikerült lebonyolítani a vásárlást. Hibakód: 0x80070422 "
Lenovo MIIX2 tablet, gyári Win 8.1 32 bit.
Mi lehet a probléma? Előtte működött az a funkció.
Köszi!

(#59398) Heffi válasza viperabácsi (#59396) üzenetére


Heffi
őstag

Nézd meg az engedélyeket a megosztott mappa tulajdonságainál. Szerintem csak olvasásra osztottad meg.

(#59399) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Windows 10 hivatalos megjelenés mikor várható?Úgy,hogy én mondjuk meg is tudjam venni boltban.
Évente szoktam újra rakni a Win-t ilyenkor januárban,de akkor lehet bevárom most...
Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#59400) viperabácsi válasza Heffi (#59398) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ez volt a gond köszi.A megoldás felvetett még egy problémát, ha én egyik géppel a másikról törlök egy képet , az nem kerül egyik gép lomtárába sem.Azt akkor nem is lehet visszaállítani ,olyan mintha shift -del-el töröltem volna?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.