Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59201) szabonagyur válasza Gyuri44 (#59200) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor mégis minek kellett újratelepíteni?

(#59202) Gyuri44: milyen gépről van szó amúgy? Jó lenne a kérdésekre válaszolni és részleteket megosztani mert ez nagyon hosszú lesz így...

(#59203) Gyuri44: grat ahelyett, hogy leírnád mit szeretnél csináltál egy jó nagy hülyeséget.... és 5 percen belül hozzászólást kéne szerkeszteni...

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59202) Gyuri44 válasza szabonagyur (#59195) üzenetére


Gyuri44
aktív tag

Deaktiválás nem volt mert fent írták hogy nem szükséges.
Azt írja ez a kulcs érvénytelen.
Eredeti aida 64 programból olvastam ki a kulcsot.

(#59203) Gyuri44 válasza szabonagyur (#59201) üzenetére


Gyuri44
aktív tag

Mert egy 500gb-os patricio volt,ezen volt a windows meg minden,nekem meg több kellet.
(#59201) szabonagyur : Lenovo G50-45

[ Szerkesztve ]

(#59204) qqcqqc válasza Gyuri44 (#59203) üzenetére


qqcqqc
őstag

Akkor miért nem oldottad meg az átméretezést az oprendszeren belül?

(#59205) Gyuri44


Gyuri44
aktív tag

Kicsit utánajártam,elméletileg az ilyen biosba integrált kulcsot telepítésnél a biosnak automatikusan aktiválnia kellene az új telepítéshez,de ezt nekem nem teszi mert mindig kéri a kulcsot amit nem fogad el.
Biosbol,hogy lehet kiolvasni a kulcsot? (lehet elírtam ezért nyavalyog)

(#59206) premete válasza Gyuri44 (#59205) üzenetére


premete
veterán

Akkor bizonyára nem azt a változatot akarod rátenni, amivel eredetileg kijött (mármint ha nem freedosos volt).

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#59207) viperabácsi válasza szacsee (#59187) üzenetére


viperabácsi
addikt

Szerintem egy noti winyó sata 3 -as külső rackben nem sokkal lassabb mint ha ide oda dugdosnád.Belegondolsz , akkor a digi-dugi-hoz a gépek oldallapjai le ,fel idő megspórolásával nem lesz lassabb a külső winyózás.Esetleg egy 60gb SSD a rackbe az már hasít.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#59208) szabonagyur válasza Gyuri44 (#59205) üzenetére


szabonagyur
félisten

Használd ezt: RWeverything

És a verzióra figyelni kell, ha 8.1 with bing volt fent akkor pedig buktad, bing telepítő nincs.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59209) Tournament válasza szabonagyur (#59208) üzenetére


Tournament
aktív tag

Csak egy Feature Pack a Bing nem kell hozzá binges telepitő a sima core jó hozzá és utána bekell irni a kapot kodot a bing verzorol . Ugyan ugy mint a with WMC .

[ Szerkesztve ]

(#59210) szabonagyur válasza Tournament (#59209) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kaphatok egy linket hozzá?

A WMC-t tudom, hogy így lehet de ugyebár ahhoz, hogy a WMC-t felrakd kell egy aktivált 8.1 Pro rendszer amit a kulccsal ki tudod egészíteni WMC-re.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59211) Tournament válasza szabonagyur (#59210) üzenetére


Tournament
aktív tag

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/hardware/dn613856.aspx

Lényegébe a lemez ingyen van mivel MS kirakta a letőltő alkalmazást mert hogy nem kapnak lemezt a gépekhez az isot meg csak át kell állitani a Edition tipusát és a bing kod megy is , és nincs szükség semmi más kodra . Pro WMC lemez sincs mégis csinálhatsz magadnak és semmi gond nincs belőle . A bing csak butitásra van :D

[ Szerkesztve ]

(#59212) szabonagyur válasza Tournament (#59211) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tehát akkor ez ilyen csináld magadnak dolog mint a WMC-s Win8.1 esetében? Mert ugyebár a Media Creation Tool illetve a korábbi, kulcs alapján letöltő hivatalos MS cuccok nem kezelik a Bing kiadás.t

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59213) Tournament válasza szabonagyur (#59212) üzenetére


Tournament
aktív tag

Így van azt nem rakják ki sajna :R Csináltam már a w8 betakor binges lemezt azért is emlékeztem rá csak modositani kell a telepítőt . Csak kerestem valami hivatalos oldalt mert kértél mert akkoriba csak egy txt-be volt leirva a RU forumon

[ Szerkesztve ]

(#59214) szabonagyur válasza Tournament (#59213) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na ez az amivel nem fognak szórakozni az emberek akik mondjuk ész nélkül letúrják a Bing kiadást, majd fel akarják rakni a Win7-et de driver hiányában vissza akarják rakni a Binget.
Én sem szórakoznék ezzel a csináld magadnak dologgal.
Köszi az infót, hasznos ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59215) mttssz válasza Tournament (#59211) üzenetére


mttssz
senior tag

Tehat ezzel lehet nem Bing verzios windowst aktivani Bing kulccsal?

(#59216) Tournament válasza szabonagyur (#59214) üzenetére


Tournament
aktív tag

Van rajta a gépen gyárilag egy SAVE install.ESD laposokon ha csak nem tőrőlte le senki mivel előtelepítet Sysprep / OOBE újra elindítható

[ Szerkesztve ]

(#59217) szabonagyur válasza mttssz (#59215) üzenetére


szabonagyur
félisten

Olvasd át még egyszer miről beszélgetünk és mit írt a kolléga...;)

(#59216) Kabalabula: én értem csak majd nézd meg hányan törlik az egész merevlemez tartalmát... lásd a kolléga is letúrt mindent egy újra particionálás miatt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59218) Tournament válasza Tournament (#59216) üzenetére


Tournament
aktív tag

Hasonloan megy mint a PAE patch a Wim fájlt felmásolják a eszkőzre és elinditják a telepitést . Utána pedig csak a felhasználói dolgokat látjuk mikor átveszük . Az eszkőzőkőn rajta van a telepítő is . Ez viszont baj hogy leturják pedig mindenkinek van lemeze csak telepitő formába a meghajton valahol .

[ Szerkesztve ]

(#59219) qqcqqc válasza Tournament (#59218) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ezért kérdeztem tőle én is, hogy egy átparticionálás miatt miért gyalulta le az egész rendszert.
Én új laposnál, ha van rajta oprendszer előszór készítek egy teljes lemezmenzést és utána esek neki.
Mondjuk, ha szét szeretném kapni a rendszer partíciót, hogy csináljak mellé adatnak is helyet, ezt megcsinálom a win alól is.

(#59220) szabonagyur válasza qqcqqc (#59219) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kérdezni, adatot menteni majd megcsinálni az egészet Windows alól 2 kattintással túl egyszerű lett volna... ;]
Inkább letúrni mindent, Windows kulcsot rosszul felírni majd szenvedni a drivekkel fél napot nem jobb? :W

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59221) mttssz válasza szabonagyur (#59217) üzenetére


mttssz
senior tag

Igaz, bocsánat, nem vagyok a helyzet magaslatán most.:DDD

(#59222) Gyuri44 válasza Tournament (#59209) üzenetére


Gyuri44
aktív tag

Feltelepítettem a core verziót beírtam a biosbolt kiolvasott kulcsot,de azt írja ezt a windows kiadást nem lehet aktiválni a megadott kulccsal.
Eredetileg sima 8.1 bing 64bites verzió volt fent.

(#59223) szabonagyur válasza Gyuri44 (#59222) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tehát eddig amikor megkérdeztük, hogy ugyanazt raktad e fel ami volt rajta az nem igaz, tehát hazudtál végig, félrevezetted a segítőidet... Még szerencse, hogy megkérdeztük többször is, hogy biztos jó e a verzió.
Remélem érzed a hülyeséget...
Feltelepítettem a core verziót beírtam a biosbolt kiolvasott kulcsot,de azt írja ezt a windows kiadást nem lehet aktiválni a megadott kulccsal.
Eredetileg sima 8.1 bing 64bites verzió volt fent.

Csak a lottón lenne egyszer ekkora szerencsém, hogy látatlanban megtippeltem, hogy ész nélkül lett letörölve a 8.1 with bing kiadás...

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59224) Gyuri44 válasza szabonagyur (#59223) üzenetére


Gyuri44
aktív tag

Elhiheted hogy nem szándékosan szórakozom veletek,nem volt célom a félrevezetés.
Windows 8.1 kapcsán nem vagyon annyira képben,plusz nem tudtam,hogy windows alatt is meglehet osztani a patriciokat
Mit kell tennem hogy újra aktiválni tudjam friss telepítésen?

[ Szerkesztve ]

(#59225) szabonagyur válasza Gyuri44 (#59224) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vista óta lehet ilyen particiót csinálni gyárilag....

Csak tudod direkt ezt a kérdést tettem fel neked, hogy ugyanaz a verzió e és te azt mondtad igen, innentől mondjuk egy 20 hozzászólás minimum felesleges volt.

A kolléga leírtad hogy kell megcsinálni a Bing telepítőt, az alapján járj el.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59226) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
megosztottam egy mappát a helyi hálózaton. De nem tudok kapcsolódni a gépre ES Explorerrel (Android), felhasználónevet és jelszót kér... Sose állítottam be jelszót. Korábban nem is volt vele gond. Win 8-at használok (régebben működött ez alatt is).
Tudtok segíteni, hol lehet a gond?

(#59227) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!

Van valami mód hogy olyan backupot készítsek a mostani Windows telepítésemről (driverekkel, programokkal együtt), mint pl. Androidon a Nandroid backup? Tehát hogyha nem jön be az új rendszer, egyszerűen csak visszaállítom.

(#59228) TRitON válasza TRitON (#59184) üzenetére


TRitON
aktív tag

Tudja valaki mi lehet a baj? Azota feltettem a wifi kartya gyari driveret is es az egesz rendszer ujratelepitesen gondolkozom. Talalkozott mar valamelyikotok hasonlo problemaval? Erdemes lenne esetleg kabellel is kiprobalni wifi helyett?

[ Szerkesztve ]

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#59229) Drughi válasza premete (#59194) üzenetére


Drughi
addikt

Mert nem engedi a váltást. Automatikus a bejelentkezés, ezt még telepítés után lett beállítva (akkor még adminként). Én pedig sehol nem lelek egy másfajta bejelentkezési módot.

(#59230) #19617792 válasza mttssz (#59227) üzenetére


#19617792
törölt tag

Macrium Reflect, le tudsz menteni egy komplett lemezt egy imagebe.

[ Szerkesztve ]

(#59231) sz.j válasza premete (#59199) üzenetére


sz.j
nagyúr

Sok várakozás után a végén lejött a frissítés.

Ui.
# 59227 MaTMaN
Esetleg ha érdekel némi infó

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#59232) premete válasza Drughi (#59229) üzenetére


premete
veterán

Olyan sincs, hogy kijelentkezés? utána bejelentkezésnél meg kellene jelennie a létező accountoknak.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#59233) mttssz


mttssz
senior tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek.:)

Esetleg ha valaki (hozzám hasonlóan) Binges aktiválási problémába ütközik, akkor innen lehet leaked iso-t tölteni hozzá (sajnos csak angolul tud, de elvileg utólag is telepíthető nyelv), ezzel gond nélkül aktiválódik a BIOSba égetett kulccsal.

(#59234) genndy válasza mttssz (#59227) üzenetére


genndy
addikt

Nem kell hozzá külső lemezment, Win8.1 beépítetten tudja.
#57364 + #57361

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#59235) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy erre a használt konfigra feltelepíthető-e a Windows 8.1 64 bit op. rendszer, vagy inkább jobb választás a Win 7 64 bit?
Core 2 duo E8400 CPU, q43 chipset, Intel gma4500 integrált vga, 250 GB HDD
Előre is köszönöm a segítséget

(#59236) szabonagyur válasza Tappancs2001 (#59235) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nézd meg hogy Intel GMA-hoz van e Win8 driver ha van akkor nincs akadálya, a többi hardver jó hozzá.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59237) Drughi válasza premete (#59232) üzenetére


Drughi
addikt

Nincs :N

(#59238) sz.j válasza genndy (#59234) üzenetére


sz.j
nagyúr

És a Win8.1 beépített mentésével hogy lehet újraéleszteni a gépet ha az oprendszer annyira sérült, hogy el sem indul a gép?

Sőt....
Bár nem tartozik szorosan a topik témájához, de ha már szóba került a mentés/visszaállítás hagy kérdezzem meg, hogy azoknál a notiknál amiken gyárilag van telepítve a Win8.1 azoknál mit lehet tenni ha nem indul a gép?

Előre is köszi a választ.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#59239) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Hali Srácok!

Szeretném a Win 8.1-et visszaállítani a "Tartalom és alkalmazások törlése, aztán Windows újratelepítése" opcióval. (mert a sógórném bekapott valami kéretlen programot, amit nem tudok leszedni... :W )

A kérdésem a következő: Ha újrarakatom a rendszert a géppel, akkor ugye nem kér majd a (jogtiszta) Windows kódot az újratelepítéshez? Mert azt a kereskedő rakta fel a kérdésemre és nem tudom, hogy hol van a kód (ha egyáltalán olyan van).

Köszi szépen!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#59240) szabonagyur válasza QwErTy42 (#59239) üzenetére


szabonagyur
félisten

hello

A kereskedő rakta fel és nincs kódod? Ezt úgy érted, hogy gyárilag azzal adták ki ugye, tehát rajta a matrica?

Ha nincs matrica és nincs kódotok sem az nem jogtiszta...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59241) QwErTy42 válasza szabonagyur (#59240) üzenetére


QwErTy42
addikt

Most nézem: a gép seggén van a matrica.

Akkor ráküldhetem az újratelepítést?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#59242) sz.j válasza szabonagyur (#59240) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...Ezt úgy érted, hogy gyárilag azzal adták ki ugye, tehát rajta a matrica?"

Én most kaptam egy HP notit amin gyárilag rajta van a win 8.1, de a notin (alján) nincs matrica ..., csak a csomagolás (doboz) külső oldalán van két matrica valamint egy nylon-tasakra ragasztva van egy, de hogy melyik a kód azt még véletlenül sem tudom

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#59243) genndy válasza sz.j (#59238) üzenetére


genndy
addikt

Nem csak futó Winből lehet helyreállítani. Beteszed a lemezt vagy pendriveot és ott is van ilyen lehetőség.
Notis kérdést nem tudom, sosem volt, de asszem szokott lenni helyreállító partíció és arról, vagy a BIOSban tárolódik a serial number, és ha letöltöd, kiírod az MS oldaláról letölthető megfelelő lemezképet és azzal bootolsz, akkor a telepítés közben megcsinálja. Asszem.

QwErTy42: próbálj először csak egy rendszer-visszaállítást visszaállítási pontból, hátha az is elég, és akkor nem kell gyalulni.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#59244) quailstorm válasza szabonagyur (#59236) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha nincs is, a 7-essel valami történik, csak pár metros játék bugol, pl Asphalt 8.
Legalábbis vannak gameplayek youtube-on GMA4500+Win8.1 kombóval.

(#59245) szabonagyur válasza quailstorm (#59244) üzenetére


szabonagyur
félisten

A Youtube gameplaynek nem hiszek... illetve biztos vannak moddolt driverek, vagy a WU szed le valamit, de biztosat nem tudok mondani azért írtam, hogy annak járjon utána, akár VGA topikban is...

(#59241) QwErTy42: r áigen

(#59242) sz.j: kód egyiken sincs, Win7 esetében volt úgy, hogy egy matrica az alján, felül meg a tenyérnél egy Win7 logo, Win8 esetében csak ez a logo maradt meg.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59246) sz.j válasza genndy (#59243) üzenetére


sz.j
nagyúr

Először is köszi a választ

Bár azt nem értem, hogy milyen lemezt vagy pendrivet kellene a gyárilag előretelepített win8.1 helyreállításához betenni mert semmit nem adtak a notihoz
Vagy ezt (valamilyen bootlemezt) külön csinálni kellene hozzá?

# 59245 szabonagyur
Bocsi a tudatlanságomért, de akkor honnan lehet megtudni a win 8.1 key-ét?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#59247) szabonagyur válasza sz.j (#59246) üzenetére


szabonagyur
félisten

Semmilyen pendrive meg lemez nem kell....

Van a gépeden egy helyreállító particiót melyet a gép indításakor tudsz előhozni vagy a felugró boot menüből vagy külön gomb segítségével.

Amiről a kolléga beszél az az, hogy ha mondjuk te akarod nulláról telepíteni.

Vannak programok amikkel ki lehet olvastatni, de mivel van visszaállítási particiód felesleges mást használnod. Ha magadnak telepítesz akkor azért figyelni kell sok mindenre.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59248) QwErTy42 válasza szabonagyur (#59245) üzenetére


QwErTy42
addikt

Asszondja, hogy hiányzik néhány fájlt és kéri a lemezt vagy a pendrive-ot.

Na akkor most hogy?

Ha jól rémlik nem kaptunk a gép mellé lemezt. Pendrive-ról ment a telepítés.

"rendszer-visszaállítást visszaállítási pontból" hogyan tudnám meghegeszteni?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#59249) szabonagyur válasza QwErTy42 (#59248) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mi az, hogy pendriveról ment a telepítés? Azt a gépet az eladók elbarmolták már? De kezdjük ott, hogy a gépnek alapból része volt a Win8.1 vagy ti vettétek külön?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59250) QwErTy42 válasza szabonagyur (#59249) üzenetére


QwErTy42
addikt

A gép alapból Linux-szal érkezett.
A Windowst pendrive-ról telepítették viszont a matricát szépen ráragasztották a gép aljára. Megnéztem a laptop dobozát és benne van a Windows lemez egy bontatlan kis tartóban.
Dell Vostro 5470-ről van szó.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.