Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58301) kispx válasza KAMELOT (#58299) üzenetére


kispx
addikt

control panel/language/add a language, majd a listában megjelenik, és options/install

(#58300) szabonagyur
Úgy a Windows 7-nél lehetett

(#58302) szabonagyur válasza kispx (#58301) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor sorry, nem foglalkoztam még win8 alatt ezzel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58303) Bdanyy válasza Bdanyy (#58298) üzenetére


Bdanyy
addikt

Workaround: JoyToKey

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#58304) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Win 8.1 esetén valahogy meg lehet szabadulni a 350MB-os partíciótól, ha nem EFI módban használom a gépet?
Más OS-ek számára kellene Primary partíció, de egyet elfoglal ez a kis 350MB-os kis vakarcs. :P

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58305) szabonagyur válasza Bici (#58304) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elvben ha előre particionálod a lemezt akkor nem lesz olyan.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58306) Bici válasza szabonagyur (#58305) üzenetére


Bici
félisten

Okés, de nekem már van fent egy belakott rendszer, rengeteg progival, amit munkára használok, így nem állnék neki újratelepíteni, mert az elvinne egy egész napot.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58307) KAMELOT válasza kispx (#58301) üzenetére


KAMELOT
titán

Köszi már megcsináltam időközben! Felinstaláltam már 2 napja csak nem tudtam, hogyan kell állítani! Ott volt, hogy engedélyezve...magyar és a angolnál meg hogy letöltve.Ezt állítottam át! Csak restart kellett és már angol is a rendszer! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#58308) szabonagyur válasza Bici (#58306) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor az ott marad szerintem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58309) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

A Secure Boot-ot nemigazán sikerül beállítani. Be van kapcsolva, de a Win azt írja nem működik.
Valaki tud segíteni? :R

Switch Tax

(#58310) Bici válasza szabonagyur (#58308) üzenetére


Bici
félisten

Oks, kössz!

Közben a minitool partition wizard-dal lenyomtam minden más OS-t a winyóról, és valahogy sikerült bootolhatatlanná tenni a Win 8.1-et, pedig nem nyúltam egy windows-os partícióhoz sem.

Ezt hogy tudom helyre hozni?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58311) kraftxld válasza Bici (#58310) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A telepítőt elindítva van lehetőség a boot javításra, én azzal próbálnám meg első körben.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#58312) szabonagyur válasza MasterMark (#58309) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig azon nem kell sokmindent állítani, beállítod, hogy secure boot, esetleg alatta szokott lenni, hogy install secure keys még azt csináld meg.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58313) Bici válasza kraftxld (#58311) üzenetére


Bici
félisten

Hmm, ezt nem tudtam, akkor kiírok egy ISO-t, kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58314) MasterMark válasza szabonagyur (#58312) üzenetére


MasterMark
titán

Alatta lehet Standard és Custom-ra állítani. Ha Customra állítom, akkor tudok állítani ilyen kulcsokat. De mindjárt megnézem jobban még miket lehet ott. :R

Switch Tax

(#58315) MasterMark válasza MasterMark (#58314) üzenetére


MasterMark
titán

Szóval itt melyiket nyomjam be?

Switch Tax

(#58316) MasterMark válasza MasterMark (#58315) üzenetére


MasterMark
titán

Közben sikerült. :)

A provisioning-ot Enable állítottam, ott megkérdezte, hogy akarom-e installálni a kulcsokat, és már meg is van.

szabonagyur: Köszi a segítséget. :R

Switch Tax

(#58317) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Találkozott már más is azzal hibával Internet Explorer 11 alatt, hogy a youtube videók cache-elése elindul, majd hirtelen megszakad és kezdi előről az egészet beakasztva a lejátszást? (néhány másodperces időközökkel csinálja megállás nélkül, de nem minden esetben wtf).

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#58318) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Win8.1 Pro esetén a felh. Fiók törölhető? (Microsoft fiók) és a jelszava hol lekérhető, vagy megváltoztatható úgy hogy nem tudom mi is az? (rendszer nem kér jelszót, úgy van a rendszer beáll.) eladom a gépem és fiókom el szeretném tüntetni. Recovery nem megy, sem a lemez boot... (ratyi HP BIOS és rendszer....) :DD

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#58319) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#58318) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Gépház/felh.fióknál találtam olyat, hogy a rendszer alaphelyzetbe áll. és teljes lemez tisztítás a kiválasztott. Kíváncsi vagyok mit csinál :D

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#58320) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Alap ismeretekkel rendelkezem ezért így mondjátok el.
Szombaton vettem egy új laptopot és ezen már fel volt telepítve a Windows 8.1 Op. rendszer.Az első bekapcsoláskor kellett pár adatot megadnom és itt hozott létre egy fiókot is nekem. Az a gondom,hogy minden bekpcsoláskor kéri a felhasználó nevet és a jelszót. Annyit kiderítettem,hogy ez miért van és miért kéri (sajnos vélhetően nem figyeltem amikor létrehoztam a fiókot), mert rendszergazdai fiók lett.
Hogyan lehetne azt elérnem, hogy amikor bekapcsolom a gépet akkor betöltődik a win és ne kérje ezt a jelszót?
Idősebb vagyok már és eddig XP-t használtam. Ha kérhetem és aki tud segíteni akkor számomra érthetően és lépésről lépésre írja meg. Lehet akár privátban is, hogy ne untassuk a többieket.
Előre is köszönöm a segítséget.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#58321) szabonagyur válasza Jenne (#58320) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Idézve a téma összefoglalóból:
A rendszer minden egyes bejelentkezéskor jelszót kér, hogyan tudom ezt kikapcsolni?
Nyisd meg a futtatást és írd be, hogy "netplwiz", a megjelenő ablakban vedd ki a pipát a "A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni" jelölőnégyzetből majd kattints az OK gombra és add meg a bejelentkezéshez használt felhasználónevet/e-mail címet és jelszót.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58322) genndy válasza Jenne (#58320) üzenetére


genndy
addikt

Összefoglalóban ott van, nyisd ki.
megelőztek

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#58323) Fire/SOUL/CD válasza MaxxDamage (#58319) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha a teljes visszaállítást választottad, akkor "minden" partíciót töröl, majd létrehoz, formáz és újrahúzza a teljes rendszert, egy olyan állapotot fogsz kapni, mint amikor megvetted a lapost. EZ HP esetén gyakran a felhasználó ismételt létrehozásával kezdődik.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#58324) MaxxDamage válasza Fire/SOUL/CD (#58323) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm ! :R
A célom pontosan ez volt (mivel eladom a lapost) csak elég lassan megy a % felfelé (de már mintha végezne lassan) akkor mindent töröl a lemezről ? (a torrent letöltéseket is, képek, dokumentumok, stb) :F
Bár ezeket indítás folyamat elött is tudtam volna törölni :B /kinek volt eszébe.../ lényeg, hogy lementettem magamnak mindent. Lényeg, hogy a fiókom (Microsoft) nyoma se legyen.

UI.: Most bejött a rendszer és a "Régió és nyelv" opció van, tehát teljesen visszaállt !? :)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#58325) Fire/SOUL/CD válasza MaxxDamage (#58324) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Majd leellenőrzöd, hogy mit csinált vagy mit nem, de a "teljes lemez tisztítás" opcióval történő recovery, az mindent le szokott takarítani.
(Nem kötelező felhasználói fiókot létrehozni, egy ügyfélnek sem hozok létre automatikusan, csak ha kéri)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#58326) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Lenne egy program amit a windows indításával rögtön el szeretnék indítani. Ezen leírás alapján be is másoltam az indítópult mappájába a program parancsikonját, de így sem indul el. Ezek után kikapcsoltam a fiók felügyeletet, hátha ez miat nem indul el, de így sem jó. Valakinek ötlete, mi lehet a probléma? :F
Előre is köszönöm segítséget! :R

You can walk straight through hell with a smile

(#58327) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!!

Mitől lehet az, hogy a gép bekapcsolásakor vagy újraindításakor egyből a biosba lép be és nem a rendszert tölti be?
Hétvégén új gépházba költöztettem a harvereket és azóta csinálja ezt, elötte nem volt ilyen gond.
Mi lehet vele? (alaplap ASUS M5A97 EVO R2. és windows 8. 64 bit van fent)

Köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#58328) MaxxDamage válasza Fire/SOUL/CD (#58325) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

A notit már el is vitték (SSHD tartalmát nem néztem, de biztosan törölt mindent ez a "recovery" cucc)
Köszi az infót, mindent ! :R
/most fejlesztem Dual PIII -am (MSI Pro266TD Master-LR (MS-9105)) egy szuper SSD -vel és Sata Raid vezérlővel/
asszem megyek majd felétek is az SSD totyikba ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#58329) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok! Van egy hama urage egerem, aminek feltelepítettem a gyári programját, ami ott van a rendszerrel automatikusan induló programok között.

Viszont, amikor bejön a win, akkor egy darabig nem megy az egér, gondolom ezt azért csinálja, mert akkor tölti be a programot.

Hogy tudnám azt megoldani, hogy az egér egyből működjön, ne kelljen várni? Elég letiltani a progit? Utána az elindul, vagy nekem kell manuálisan indítani?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#58330) VoidXs válasza csiben1 (#58326) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha rendszergazdai jogok kellenek neki, akkor csak registryben tudod ezt megoldani.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58331) #19617792 válasza csiben1 (#58326) üzenetére


#19617792
törölt tag

hozz létre ütemezett feladatot, ami rendszerindításkor, vagy bejelentkezéskor fut le, admin jogokkal. Feladat ütemezése, Windows 7-es leírás, nyócasra is jaú lesz.

(#58332) mokus1


mokus1
addikt

8.1 x64-el van egy kis problémám, valami marha sok helyet foglal.
Milyen temp mappákat tudok üriteni manuálisan?

(#58333) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném megtudakolni, létezik-e megoldás az üdvözlőszöveg "Üdvözöljük" másik nyelvre való állítására?
Konkrétan a szitu az, hogy Szlovák anyanyelvű ismerősöm laptopját telepítettem újra, és billentyűzet, progik, és windows is megkapta a Szlovák nyelvű beállítást, de az "Üdvözöljük" és a egy pillanatra felvillanó "Leállítás" maradt magyar nyelvű. Emellett ha az update újraindításos frissítést telepít, akkor ott is magyar nyelvű a szöveg.
Update-el letöltött frissítésről van szó, amit a gépházból indítottam.
Registry a legracionálisabb számomra, de nem ismerem az elérési útvonalat, illetve a módosítás következményeit.

Valakinek van megoldása rá?
Magyar nyelvű x64-es 8.1 Enterprise

(#58334) szabonagyur válasza sanyek2 (#58333) üzenetére


szabonagyur
félisten

Magyarul magyar Enterpriese lett szlovákosítva? HA igen akkor ez így marad, vannak részek amik nem változnak át valamiért.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58335) sanyek2 válasza szabonagyur (#58334) üzenetére


sanyek2
senior tag

Igen, jól érted.

A win 7 Pro esetében olvastam korábban, hogy a megvásárolt nyelven jeleníthető csak meg a pro verzió, de ezt ki tudták küszöbölni.
Azt reméltem már találtak megoldást a 8.1 alatt is a furcsaságra.

(#58336) szabonagyur válasza sanyek2 (#58335) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hmm nem hallottam ilyenről de nem jelenti, hogy nem lehetséges.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58337) sanyek2 válasza szabonagyur (#58336) üzenetére


sanyek2
senior tag

A 4. pont kiegészítése keltette fel a figyelmemet, hogy egyszerű parancsokkal, és nyelvi fájllal meg lehet oldani win 7 alatt.

(#58338) szabonagyur válasza sanyek2 (#58337) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ehhez már nem értek sajnos :/ próbáld max meg hátha megy Win8 alatt is a parancs.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58339) sanyek2 válasza szabonagyur (#58338) üzenetére


sanyek2
senior tag

Sajna nem találok szlovák nyelvű lp.cab fájlt, mivel nincs multilanguage telepítőm :/
Meg azt se tudom hogyan lehet update-ről letölteni csak az önkicsomagoló cab nyelvi fájlokat. :O

(#58340) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!

Az egy hete vásárolt Fuji A544-es laptopomon OEM 8.1 van. Most valamiért megadta magát a rendszer, folyamatosan pörög a "Szolgáltatások kezelése 100% kész - Ne kapcsolja ki a számítógépet" üzenet. Ez megint egy jól sikerült frissítés / frissítés visszavonása effektus lehet? :)

Előre is köszi!

(#58341) r6man123 válasza r6man123 (#58340) üzenetére


r6man123
senior tag

Másfél óra elteltével megoldódott.. MS.. :)

(#58342) SZATA


SZATA
senior tag

Hi!
Van egy Samsung RF511-es laptopom, amin a HDD-n a gyárilag telepített Win7 fut. Hamarosan bővíteni fogom egy SSD-vel, a winchester pedig átköltözik az optikai meghajtó helyére.
Az SSD-re az akciós (15€) W8 Pro upgrade menne. Úgy szeretném telepíteni, hogy utána pl. a BIOS boot ordernél lehessen választani, hogy melyik rendszert akarom indítani.
Megoldható ez? Kell valami különlegeset csinálni emiatt a telepitésnél?
A Win8-at közvetlenül lehet telepíteni a kapott image fájlból készített adathordozóról, vagy előtte fel kell tenni az SSD-re is egy Windows 7-ez?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#58343) umek7 válasza mokus1 (#58332) üzenetére


umek7
őstag

C:\Users\Neved\AppData\Local\Temp - a tartalmát nyugodtan

(#58344) zoltan6 válasza sanyek2 (#58333) üzenetére


zoltan6
őstag

töltsél le egy szlovák nyelvű telepítőt,és azt aktiváld be a kulcsoddal, a kulcs nem nyelv függő.ezt keresd google-ba beírva:
sk_windows_8.1_enterprise_with_update_x64_dvd_4048720.iso

(#58345) papesz5


papesz5
tag

Sziasztok!

Van egy Dell laptopom.(Inspiron 3537)Tegnap a vírusirtó törölt pár eddig használt program .exe fájlját. Pl. Total Commander,WoT. Elkezdett lassulni a gép..Az indított dolgok nem válaszoltak,csak pörög a karika sokáig. Win 8.1 van a gépen,ha igaz.(ezt a pár sort 5 percig írtam,állandóan megáll )Tudom látatlanba nehéz ,de mi lehet a baj?
(Pár hónapig nem voltam itthon,net sem volt,és nem frissített a gép.Tegnap azt is megcsinálta,és lehet,hogy az volt a baj?)
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!!

(#58346) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Van egy teljesen felfrissített Win8.1-em, eredeti meg minden. Erre ma látom, hogy az összes frissítés amit felrakott megint elérhető a WU-ben. Sőt még az U1-et is mutatja pedig alapból azzal integrált telepítőt töltöttem le anno az MS-től.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58347) Jenne válasza papesz5 (#58345) üzenetére


Jenne
senior tag

Segítő ötletet nem tudok adni de megkérdezem. Melyik vírusirtót használod, hogy ilyeneket törölt?
Én szombaton délután vettem egy új laptopot , gyárilag feltelepített WIN 8.1-el. Csak ma jutottam el addig/volt rá időm, hogy a WU-ról lehúzza a frissítéseket és telepítse is. Közel két óráig tartott az 59 db frissítés. Gond nélkül települtek a frissítések, nálam nem okozott problémát.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#58348) ivana válasza ivana (#58295) üzenetére


ivana
Ármester

(#58349) papesz5 válasza Jenne (#58347) üzenetére


papesz5
tag

Avast használok,és eddig is az volt a gépemen.
Végigkerestettem a Malwarebytes-t,és a SUPERAntiSpyWare-t is.Talált pár dolgot,de irtás,újraindítás után sem változott semmit.

Bazinga!!

(#58350) qqcqqc válasza papesz5 (#58349) üzenetére


qqcqqc
őstag

Mert az Avast a gond :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.