Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59851) Woodslave


Woodslave
nagyúr

tanács kéne honnan induljak, tudom kb olyan lesz mint egy autós topicban megkérdezni mi lehet az autó baja, de hátha.

win. 8.1 dual core 4gb noti, lassú mint állat, szaggat a videó youtube-n, mediaplayeren, a hang akad, firefox fél perc mire elindul, szaggat a kurzor stb. (chrome-n is ugyanez a szaggatás, kép és hang - mintha húznák a szalagot egy régi kazettán...)

avast vírusírtó fut, vírust nem talált, ccleanerrel takarítottam.

Mit tehetek az újratelepítésen kívül.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#59852) genndy válasza Woodslave (#59851) üzenetére


genndy
addikt

Végigellenőrizni az összes drivert és föltenni a legfrissebbeket. Leginkább a videokártyáét.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#59853) Woodslave válasza genndy (#59852) üzenetére


Woodslave
nagyúr

köszi, lefutattam a scannowt-t mert volt már bajom korábban is

:U nem hangzik túl jól

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#59854) kaszaf válasza szabonagyur (#59829) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Esetleg lehet tudni, hogy mely dátumig vannak a frissítések beleintegrálva? Egyáltalán benne vannak vagy alap 8.1-et tölt le?

(#59855) kaszaf válasza Woodslave (#59853) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Ezzel [link] kapsz részletesebb információt az esetleges hibákról.

(#59856) szabonagyur válasza kaszaf (#59854) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Kb július-augusztusig, de kb 40db frissítést fog leszedni (ebben nincs benne a .Net frissítések) köztük a 700Mb körüli utolsó Updatet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59857) Sutee89


Sutee89
aktív tag

Sziasztok. Lenovo n500 laptopra (c2d T3400 2,16Ghz, 2 gb DDR2, 240 Gb HDD) érdemes feltenni egy 32bites MSDNA-s 8.1-et? A gyári Vista elég halott. Vagy inkább xp? Köszi előre is.

(#59858) bigrock válasza Sutee89 (#59857) üzenetére


bigrock
addikt

Szerintem menni fog rajta. Én egy hasonló céges gépre telepítettem, csuklás nélkül működik.

(#59859) Sutee89 válasza bigrock (#59858) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Köszönöm :)

(#59860) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Az mitől van hogy időnként fehér színű lesz a meghajtónak azindexképe? Bekapcsolás után még jó.

Win 8.1

[ Szerkesztve ]

(#59861) simonjoe válasza Tournament (#59850) üzenetére


simonjoe
senior tag

Köszönöm segítséged. Minden jónak tűnik, de az utoljára telepített szoftvereket (NOKIA) leszedtem és helyreállt a rend.

Joe

(#59862) szabonagyur válasza castiels (#59860) üzenetére


szabonagyur
félisten

HDsentinel nincs fent véletlenül? Az szokta ezt csinálni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59863) castiels válasza szabonagyur (#59862) üzenetére


castiels
addikt

:R :R
köszi.

(#59864) Micsurin


Micsurin
nagyúr

kíváncsiságból fel toltam ide a dllhost.exet-t , tiszta , de MÁR 3 darab COM surrogate fut a feladat kezelőben , a winel együtt jönnek , a win szerint viszont nem indulnak a win-el együtt :Y egyik oldal szerint vírus , a másikon meg program része , már nagyon nem értem , de a win néha tetű lassan áll fel , és nem tudom a gépet frissíteni sem nagyon , állandóan sikertelen lesz :W én ezt már nem értem :(

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#59865) castiels válasza Micsurin (#59864) üzenetére


castiels
addikt

volt ilyen problémám win7 alatt.

(#59866) Micsurin válasza castiels (#59865) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Tudsz valami okosat ? most megy a HitmanPRO , mérgemben meg is vettem a teljest :DDD remélem eltakarítja a szart :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#59867) castiels válasza Micsurin (#59866) üzenetére


castiels
addikt

nekem olyan volt hogy állandóan zabálta a ramot vagy a procit ez a dllhost.exe vagy mi.. Belassult minden, mikor a fájlokat böngésztem a meghajtomon.. Aztán mediapremiew progit feltettem ez valami codec vagy mi és ez megszüntette.. Ahogy töltötte be a videófájlokat nem bírta mert hibás volt a windowsnak az audio codecje és azt miatt lassult be.. De ez nem vírus szerintem.

Most 8.1 Pro van , ez tökéletesen megy.

[ Szerkesztve ]

(#59868) Micsurin válasza castiels (#59867) üzenetére


Micsurin
nagyúr

HitmanPRO sem talált semmit , egyik weblap szerint vírus (2 weblap szerint ," OTT MÉG" removal toolt is leszedhetek , ingyen !!!! :DDD ) a többin codec , de nem lassít vagy valami , csak én a malwarekel parázom , nem hagy nyugodni , hogy indul winel együtt ha nincs ott :Y rammotmeg ilyeneket nem is esznek , de van 3 darab belőle mind 17,5mb eszik :Y mingy megnézzem a másik win8.1 gépen , van e ilyen :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#59869) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy Win 8.1-en a Kezdőképernyőt (ahol az ikonok vannak) azt meg lehet változtatni? Szeretnék saját képet helyette de nem tudom hol és hogyan kell megváltoztatni.
Ez helyett szeretnék másik hátteret.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#59870) Micsurin válasza Jenne (#59869) üzenetére


Micsurin
nagyúr

jobb felső sarok---> beállítások ----> gépház , ott zárolási képernyő , és tallózás ;)

@castiels: Most beállítottam a wmp-t , nem tudom most is elő fog-e jönni :U

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#59871) castiels válasza Micsurin (#59868) üzenetére


castiels
addikt

ha nem lassítja szerintem nincs gond.

(#59872) Micsurin válasza castiels (#59871) üzenetére


Micsurin
nagyúr

semmit nem tesz , mbam , ESM , HitmanPRO , sőt ezt a fájlt a vírus totálra is feltettem , tök tiszta a gép :D csak hát , ilyet még nem láttam , és az ördögnem alszik :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#59873) castiels válasza Micsurin (#59872) üzenetére


castiels
addikt

Állítólag ez windwos gazdafolyamat vagy mi, ha nem lassu stb, nincs baj vele,

(#59874) Jenne válasza Micsurin (#59870) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi de nem ez kell. Ezt tudtam, de nem a zárolási képernyőt akarom megváltoztatni, azt már megtettem.

Leírom sorban, mert lehet, hogy rosszul kérdezem.
Laptopom van. Indítom a bekapcsoló gombbal a Win-t, > betölt és bejön a Zárolási képernyő(amit már megváltoztattam) és ott egy kis ablak ahol kéri a belépéshez a jelszót. Beírom, Enter és néhány másodperc múlva bejön ez. Ez a Kezdőképernyő és már egy másik háttér mint ami előtte a zárolási képernyőn volt. Ezt a második hátteret szeretném megváltoztatni ha lehet.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#59875) Micsurin válasza Jenne (#59874) üzenetére


Micsurin
nagyúr

[link]

no , de troll off : microsoft weblapja

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#59876) Jenne válasza Micsurin (#59875) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm a segítséget. :R :R

Sikerült beállítanom. :)

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#59877) Micsurin válasza Jenne (#59876) üzenetére


Micsurin
nagyúr

nincs mit :) végre valamiben tudtam valakinek ezzel a nyüves winnél kapcsolatban segíteni :DDD Linux for ever ;] ott nem kell ennyire fosnom a vírusoktól :DD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#59878) Jenne válasza Micsurin (#59877) üzenetére


Jenne
senior tag

Nem kell félni tőlük ha van egy jó és megbízható AV feltelepítve. Én évekig NOD-ot használtam és nem volt vírusom. Tavaly decemberben váltottam kicsit magasabb szintű védelemre (Kaspersky AV), remélem ezzel sem kapok be semmit. Bár nem is járok olyan helyekre, hogy a Kaspersky megmutathassa a tudását. :DDD

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#59879) Micsurin válasza Jenne (#59878) üzenetére


Micsurin
nagyúr

de én már benyeltem , újra lett téve a gép , 900 gigányi film , játék, sulis cucc szállt el , most ezt próbálom meg újra össze tarhálni :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#59880) Jenne válasza Micsurin (#59879) üzenetére


Jenne
senior tag

Hogy ne offoljuk szét tovább a topikot. Melyik AV mellett kaptad be a fertőzést?
Csak mert a szomszédomnak Win7-en az MSE volt fent és szana szét volt fertőzve a gépe. Karácsony előtt a fiam tette rendbe, pontosabbna a Kaspersky AV trial verziója. Négyszer kért újraindítást a KAV. :DDD
De legalább tiszta lett a gép.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#59881) Micsurin válasza Jenne (#59880) üzenetére


Micsurin
nagyúr

eset smart security , én a nodra esküszöm , először nyeltem vele be bármit is :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#59882) Lacaa25 válasza MasterMark (#59810) üzenetére


Lacaa25
csendes tag

Üdv, pingelés sikeres, sőt itt nálam fellépett a wifire a gép, és minden tökéletesen működik! Villámgyors a böngészőbetöltés. Akkor ilyenkor mi van? Laca

[ Szerkesztve ]

(#59883) anorche1


anorche1
őstag

Ma megjött az új laptopom. Kérdésem, hogy hogy tudom az asztalimról a 300-400gb adatomat legegyszerűbben rámásolni a laposra? Külső hdd, pendrive kizárva, jelenleg 8gb -os a legnagyobb :(

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#59884) Permet Elek válasza anorche1 (#59883) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Helyi hálózaton. Berakod a megosztásba a merevlemezt. De jobban jársz, ha a laptopot is feldugod a router-re, wifi helyett.

[ Szerkesztve ]

(#59885) tomp válasza anorche1 (#59883) üzenetére


tomp
félisten

Én anno UTP kábellel csináltam. Mivel csak 1 kábel volt ami az asztali gép és a modem között volt bekötve, a modemből kihúztam és be a laptopba. Kialakítottam a hálózati hozzáférést és elvégeztem a másolást.

(#59886) szabonagyur válasza anorche1 (#59883) üzenetére


szabonagyur
félisten

Helyi hálózat? HDD-t is ki lehet venni a laptopból....

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59887) King Unique válasza anorche1 (#59883) üzenetére


King Unique
titán

Pedig külső HDD lenne a legjobb erre a célra... Netes hálózaton megosztással túl lassú lenne, kábelezéssel meg nem tudom hogy lehetne összehozni. Esetleg noti HDD-t kiszedni és betenni gépbe, v egy 2,5" USB-s rackbe átmenetileg. Utóbbi nem drága 1-2 ezerért már van 2.0-ás, 3-4k-ért meg 3.0 változat.

(#59888) anorche1 válasza szabonagyur (#59886) üzenetére


anorche1
őstag

Na igen, pont erre nem gondoltam :W

Köszönöm a válaszokat, segítséget :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#59889) szabonagyur válasza King Unique (#59887) üzenetére


szabonagyur
félisten

Külső HDD-n is max akkor gyorsabb ha USB3 képes meg a gép is tudja. egy jó kis gigabites kapcsolat aztán egy jó ~100MB/sec össze is jönne a nagy fájlokra.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59890) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Azt írta, az asztaliról a laptopra. 2 gép simán látja egymást. Én is így csináltam. De wifin valamiért lassabban jött az adat, mint a routerről, kábelen. Ezért írtam, hogy ha tudja, ne wifivel csinálja.

Amúgy a 2 gépet is össze lehet dugni 1 kábellel, de ahhoz nem értek. Meg ha minden igaz crosslink, kell hozzá. De ebben nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

(#59891) King Unique válasza szabonagyur (#59889) üzenetére


King Unique
titán

Csak koránt sem mkinek van olyan nete, vsz az övé se gigabites... :) Ha pl. 10-20 Mb/s=1,28 - 2,56 MB/s ---> rohadt lassú...de ha még 100 Mb/s, az is csak max. 12,8 MB/s, az USB2-n meg simán tud nagyobb fájloknál 20-40 MB/s között, 3.0-án egy gyorsabb notivinyóra lehet akár 100-120 MB/s is írni.

(#59892) genndy válasza anorche1 (#59883) üzenetére


genndy
addikt

Kiveszed a HDD-t a laptopból és feldugod az asztalid egyik szabad SATA helyére (ha amúgy az asztali géped működőképes).
Vagy cross-link kábellel közvetlenül összekötni a két gépet.
Vagy router, LAN, és mindkét gépet vezetékesen rákötni a sebesség miatt.
Végső esetben wifi, de az bazi lassú lesz.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#59893) szabonagyur válasza King Unique (#59891) üzenetére


szabonagyur
félisten

Aztán minek ehhez gigabites net? Mér gigabites router sem fontos. Ha a 2 gép hálókártyája gigabites kábellel összedugja, ugyanazon munkacsoport, hálózati felderítés beállítása majd megfelelő mappa megosztása és engedélyek, és mehet a dolog.

A net amúgy lényegtelen, nem azt mondtam, hogy küldje át valamilyen programmal.

(#59892) genndy: crosslink sem kell egy ideje, sima UTP amit használ jó hozzá.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59894) mttssz válasza Permet Elek (#59890) üzenetére


mttssz
senior tag

Mikor megjött a laposom, akkor kb. 300GB adatot én is úgy másoltam, hogy sima UTP kábellel összekötöttem a két gépet (a router dobozából van) és voilá, kb 70Mb/s sebességgel másolt, kb negyed óra volt az egész.

(#59895) King Unique válasza szabonagyur (#59893) üzenetére


King Unique
titán

Tényleg, így is lehet direktbe...ott a pont, erre nem gondoltam. :R

(#59894) MaTMaN: az jó, főleg ha 70 MB/s :C mert 70 Mb/s =8,75 MB/s

(#59896) mttssz válasza King Unique (#59895) üzenetére


mttssz
senior tag

Nem, ekkora sebességgel másolt a két eszköz között, te véletlenül nem a Mbit/s-re gondolsz?

Megvan, eltypoztam, MB akart az lenni.:B

[ Szerkesztve ]

(#59897) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Arra szeretnék megoldást hogy két képernyős módnál, az egyik monitoron játszok fullscreenben, és ahogy a másik képernyőn bármire kattintok a játék a tálcára kerül. Szabadon szeretnék kattintgatni a monitorok között. Megoldható?

(#59898) szabonagyur válasza bobalazs (#59897) üzenetére


szabonagyur
félisten

Erre kíváncsi lennék én is... Nekem pl ha egyiken ki van rakva egy silverlightos videó és ha máshol kattintok kilép belőle....

Azt már sikerült belőni, hogy játék egyiken film a másikon.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59899) Sub-ZeRo válasza bobalazs (#59897) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ezt próbáld meg, hátha menni fog.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#59900) bobalazs válasza Sub-ZeRo (#59899) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ez nem jó.Actual multiple monitors-t próbáltam az sem volt jó. Talán Win7-en ez jó, vagy nem tudom miért nem jó nálam (sem).

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.