Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59101) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

Sziasztok!!

Lenne egy problémám... Tegnap vettem egy kis tabot win 8.1-el, hogy alapvető C# alkalmazásokat tudjak futtatni rajta... El is jutottam idáig, minden pöpec. Csak, hogy kicsi a tárhely 16 GB... és le akartam tölteni az asphalt 8-at, hogy kipróbálom, mit tud a kis atom, de bekrepált, hogy neki nincs elég helye... De azért a drága windows benthagyta azt a szemétláda fájlt nekem, nehogy már kitörölje. Na most ebből kifolyólag egy deka helyem sincs. Megpróbáltam a Store letöltéseibe belépni ugye... C:/Program Files/Windows Apps rejtettbe, ez még okés... és megpróbálok belépni és Access Denied... pontosabban a kép mutatja. Itt mit kéne tennem? Mert Rendszergazdai fiókkal vagyok bejelentkezve és az istenért sem akarja megnyitni, sem a tabon, sem az asztalin. Előre is köszi!

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#59102) rbertkrl válasza rbertkrl (#59101) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Bocsi, láma kérdés TARTOMÁNY/FELHASZNÁLÓNÉV a biztonsági fülnél szorí.

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#59103) MeroM


MeroM
senior tag

2x
Jóestét!
Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy GTX650 egy lg fullhd monitor illetve egy HD ready tv
A win kiterjesztve van a tv re, egyik problémám: a windows kilog a képből 1280x720 ba van beállítva, ez még a kisebb baj mert játékot szeretnék elindítani és ahhoz mindig átkel állítani a tv re "legyen ez az elsődleges képernyő" 1-2 játékot leszámítva ahol a beállításban meg lehet adni h melyik monitoron menjen kérdésem nem lehet valahogy beállítani h amit akarok játék a kiterjesztetten induljon?
válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#59104) szabonagyur válasza MeroM (#59103) üzenetére


szabonagyur
félisten

hello

A lelógó asztal: nvidia beállításaiban tudod méretezni az asztalt.
Ha mindig a TV-n játszol akkor miért nem azt hagyod meg elsődleges képernyőnek? Ha játszol akkor meg csak rámész a Win+P kombóval, hogy csak a kivetítő használata.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59105) MeroM válasza szabonagyur (#59104) üzenetére


MeroM
senior tag

de akkor amelyik játékban nem lehet állítani ott csak az elsődlegesen tud működni? full sceenben?

(#59106) Sanya válasza rbertkrl (#59101) üzenetére


Sanya
nagyúr

wimboot. Helyedben kimenteném a windows kulcsot, majd újraraknám

wimboot módban

Így maradna 9 gb szabad helyed!!!!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#59107) szabonagyur válasza MeroM (#59105) üzenetére


szabonagyur
félisten

Így van. De miért nem egyszerű csak a TV-t használni ilyenkor mint megjelenítő?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59108) Gabbo


Gabbo
aktív tag

Sziasztok!

Először is Kellemes Karácsonyi Ünnepeket mindenkinek!

A kérdésem a következő lenne: Meg lehet valahogy oldani, hogy ha kikapcsol automatikusan a képernyő, de nincs engedélyezve az alvó mód, visszakapcsolásnál jelszavat kérjen?

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#59109) szabonagyur válasza Gabbo (#59108) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megnyitod a képernyőkímélő beállításait és ott lesz olyan, hogy bejelentkezési képernyő, abba pipa.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59110) Gabbo válasza szabonagyur (#59109) üzenetére


Gabbo
aktív tag

Köszönöm!

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#59111) kisbrekes100


kisbrekes100
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne win 8.1 alatt, hogy az asztal egyszerűen nem jön be. A csempék közt rákattolok és semmi, mint ha nem csináltam volna semmit, ha a start gombot nyomom akkor sem, minden más jó csak egyszerűen az asztalt nem tudom behozni.

Valami megoldás van rá?

Pár hónapos Acer laptopról van szó, még a gyári 8.1-el.
Várom a válaszokat!
Köszi előre is.

Kellemes ünnepeket!

(#59112) #93794560 válasza kisbrekes100 (#59111) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nem lehet, hogy Windows 8.1 RT van rajta?

(#59113) kisbrekes100 válasza #93794560 (#59112) üzenetére


kisbrekes100
tag

Nem hiszem, azt van rajta ami gyárilag rajta volt!

(#59114) miazmá


miazmá
tag

Halihó!

Segítségeteket szeretném kérni. (8.1 64 bit)
Mobilnetet használok ami win install után működött kb 1,5 hónapig,
de utána elkezdett olyat csinálni h kb 2-3 percig van net aztán ugyanennyi időre el is megy :S
Másik gépen xp van azon megy ahogy kell a Telenoros és a T-mobilos is az én gépemen pedig ezt csinálja
mind2.

Ha vki sejti h mi lehet a baj kérem ne tartsa magában, mert így karácsony környékére idegösszeroppanást kapok :W

Jah és végig csatlakozva van a nethez, tehát nem kapcsolódik le, jelerősség is maxon figyel..

[ Szerkesztve ]

(#59115) Fire/SOUL/CD válasza kisbrekes100 (#59113) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Teljesen le van frissítve a rendszer (up2date)? Ha nem, akkor ugorj neki a Windows Update-nek (még az is elképzelhető, hogy az UPDate1 sincs telepítve)

miazmá
Ezzel uninstalád mindenestől a Connect-t(vagy akármi is az utility neve), el fog indulni a gyári uninstaller, ha kérdi, hogy a drivereket is leszedje-e, akkor válaszolj igennel, ha a végén újraindítást kérne, akkor válaszolj nemmel, csak azt követően indítsd újra a gépet, ha a Wise kitakarította a fájlokat/regsitry. Restart után próbáld meg újratelepíteni.
(Az nem mindig egészséges dolog, ha 2 szolgáltató USB kütyüjét is feltelepítik, mert néha keresztbe tesznek egymásnak. Szóval egyszerre csak egyik szolgáltatóét telepítsd fel és próba)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#59116) miazmá válasza Fire/SOUL/CD (#59115) üzenetére


miazmá
tag

Eddig csak az egyik volt telepítve ma telepítettem a másikat h kipróbáljam azzal mit csinál.

Megcsinálom amit javasoltál aztán jelentkezem az eredményekkel :D
:R

(#59117) Fire/SOUL/CD válasza miazmá (#59116) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, sajnos akkor jó eséllyel arról lehet szó, hogy a másik szolgáltató által telepített driverek kinyúvasztották egymást... Szóval akkor mindkettőt szedd le teljesen, aztán csak azt telepítsd, amit használni/kipróbálni szeretnél.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#59118) miazmá válasza Fire/SOUL/CD (#59117) üzenetére


miazmá
tag

Hát ez sajnos nem jött be :(
2x is próbáltam, de ua.
Azért köszi :)

(#59119) Fire/SOUL/CD válasza miazmá (#59118) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor marad az, hogy visszaállítod a a rendszert egy korábbi rendszer-visszaállítási pontból vagy ennek hiányában egy backup-ból. ha egyik sincs(mert letiltottad a rendszervédelmet és backup sem készült), akkor "sötét" lesz a karácsony, mert lehet, hogy csak ilyen kis bisz-basz ok miatt fogod újrahúzni a rendszert... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#59120) miazmá válasza Fire/SOUL/CD (#59119) üzenetére


miazmá
tag

Sajnos nincs, nem igazán szoktam ilyenekre gondolni.
xp-vel sosem voltak ilyen gondjaim.
Mind1 megiszom még a maradék páleszt aztán felrakom féláron a hardvereim és veszek egy ps4-et.
Elegem van már ebből az állandó szopásból..

(#59121) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Véletlenül eltávolítottam néhány Modern UI-s alkalmazást, amikor a kezdőképernyővel gépészkedtem, vissza tudom őket valahogy varázsolni?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#59122) cattus válasza Bjørgersson (#59121) üzenetére


cattus
őstag

Letöltöd újra az Áruházból.

Do the thing!

(#59123) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van egy win8.1 em amit vettem egy gép kapcsán. Lemezes verzió. Vettem egy másik gépet, a régiről letöröltem az oprendszert és fel akartam tenni az új gépre, de ott meg nem engedi aktiválni, mert már használatban van állítólag amit nem értek. Kell valamit még csinálni, hogy a winemet az új gépen használni tudjam? Miért nem fogadja el a kulcsot?

[ Szerkesztve ]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#59124) szabonagyur válasza egyedülülő (#59123) üzenetére


szabonagyur
félisten

hello

Régi gépen deaktiválni kellett volna mielőtt átviszed a rendszert. Magát a kulcsot el kell fogadnia telepítéskor, csak a végén az aktiválás nem fog sikerülni. Elvben ilyenkor kiírja, hogy aktiválni tudod az MS segítségével, meg van adva egy szám is hozzá, ha kiválasztod az országot is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59125) Bjørgersson válasza cattus (#59122) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A gyáriakat is lehet onnan tölteni?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#59126) szabonagyur válasza Bjørgersson (#59125) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze, hogy le, de azt is megnézheted, hogy törölted vagy csak a főképernyőről vetted fel a rögzítését.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59127) cattus válasza Bjørgersson (#59125) üzenetére


cattus
őstag

Igen.

Do the thing!

(#59128) Bjørgersson válasza szabonagyur (#59126) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az eltávolításra nyomtam, azt hittem az csak a kezdőképernyőről törli őket, de mint kiderült, nem. :) Köszi mindkettőtöknek, majd megnézem az Áruházban.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#59129) egyedülülő válasza szabonagyur (#59124) üzenetére


egyedülülő
őstag

Köszi! Utánajárok.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#59130) viperabácsi válasza miazmá (#59120) üzenetére


viperabácsi
addikt

Szerintem távolítsd el mind két Xart aztán ccliner és újrahúzod az egyiket ami kell.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#59131) Sanya válasza egyedülülő (#59123) üzenetére


Sanya
nagyúr

Internet kihúz, majd megnyomod az aktiválást.
Akkor kiválasztod a telefonos aktiválást.
Felhívod a 06-80-as ingyenes szmot, majd benyomkodod a kódot. A gép megkérdezi, hogy hány gépre van telepítve ez a cd-kulcs? Akkor nyomsz 1-et, majd a női hangok lediktálják az aktiváláshoz szükséges számsorozatokat.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#59132) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Bár az utóbbi időben elég keveset voltam a topikban, de itt is boldog karácsonyt mindenkinek! :)

Heyho.

(#59133) @rglaaf


@rglaaf
veterán

üdv

kedves ismerősöm küldte át nekem ez a képet 8.1 telepités közben itt akadt el, ha valaki tudna segiteni azt nagyon megköszönném

PSN:BiZzare_0 ️

(#59134) szabonagyur válasza @rglaaf (#59133) üzenetére


szabonagyur
félisten

1. Törölni kéne minden particiót és létrehozni újakat

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59135) mttssz válasza szabonagyur (#59134) üzenetére


mttssz
senior tag

Nem csak konzolból tud partíciót konvertálni? Nekem is volt ilyen, sima törlés, újracsinálás nem segített.

(#59136) szabonagyur válasza mttssz (#59135) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van sok lehetőség, gondoltam végig megyünk a legegyszerűbbtől a legnehezebbig. Parancssor nem fontos ehhez szerintem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59137) premete válasza szabonagyur (#59136) üzenetére


premete
veterán

A legegyszerűbb szerintem letölteni egy PHDM 14 Pro advanced.iso -t, azt rátenni egy pendrive-ra, vagy a windowsos mellett is elférhet, arról boolni, és on-the-fly konvertálja az mbr-t gpt-vé, vagy fordítva, adatvesztés nélkül.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#59138) szabonagyur válasza premete (#59137) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem ismerem a programot, bár ez új gép itt adatvesztés nélkül menne a dolog... A kép szerint a 2. partició amúgy is valami Linux lehet szerintem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59139) viperabácsi válasza szabonagyur (#59138) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ha nem lényeges az adatok megléte akkor összes partíciót törölni kell , majd létrehozni újakat.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#59140) szabonagyur válasza viperabácsi (#59139) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt írtam én is korábban, nekem nem lényeges, a kérdező majd tudja :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59141) premete válasza szabonagyur (#59138) üzenetére


premete
veterán

Jó, hát az sem világos, hogy miért nem legacy módban telepíti, akkor menne simán.
Annyi szerintem azért elvárható lenne mindenkitől, ha már windows telepítésre adja a fejét, utánaolvasni, hogy mi a f@sz a GPT, MBR, UEFI, Legacy. A warez oldalak nem fognak install supportot adni. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#59142) szabonagyur válasza premete (#59141) üzenetére


szabonagyur
félisten

Majd kiderül az is vagy nem :D Nem akartam ennyire bonyolítani a dolgot, ha mindent letöröl majd létrehoz és megy akkor nincs probléma és gyors a megoldás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59143) Mika1227


Mika1227
őstag

Gondolkodom op. rendszer vásárlásán 8.1 vagy inkább 7-es lenne jobb. Futnak rajta azok a dolgok amik a 7-en? A felületen kívűl sok még a különbség?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#59144) szabonagyur válasza Mika1227 (#59143) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jaja fut minden, más különbség nem nagyon van. Drivereket érdemes előtte megnézni de ha nem régi a gép akkor azzal sincs baj.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59145) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

Sziasztok!!

Megint én vagyok, egy nagyon "gyors" kérdést szeretnék feltenni... Adott egy Win 8.1 Tab (Windows 8.1 with Bing) és adott egy Samsung HD Ready TV:[link]

Na most... Az a helyzet, hogy kitaláltam, hogy megpróbálok varázsolni képet a TV-re a tabról, hogy kicsit tudjak nagyobban nézni filmet. De mivel nincs HDMI kimenet rajta ezért keresgéltem a bűvös szekrényben és rábukkantam egy ugyanilyen be/kimenetűre:
[link]
De ha szimplán bedugom semmi hibaüzenet, semmi nem fogad. A kábel be volt csomagolva, feltételezem, hogy jó. De valamit biztosan bogarászni kell, hogy működjön. Azt szeretném megtudni, hogy win 8.1-ben ez lehetséges-e egyáltalán és ha igen hogyan ? Mert jó lenne egérmozi helyett filmet nézni. Előre is köszönöm és Boldog Karácsonyt mindenkinek !

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#59146) szabonagyur válasza rbertkrl (#59145) üzenetére


szabonagyur
félisten

hello

Mivel a TAB valszeg nem MHL képes így a megoldás nem jó, nem fog menni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59147) rbertkrl válasza szabonagyur (#59146) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Az mit tesz, hogy MHL ?

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#59148) szabonagyur válasza rbertkrl (#59147) üzenetére


szabonagyur
félisten

[link] Ja meg kell a MHL a TV részéről is.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59149) @rglaaf válasza szabonagyur (#59134) üzenetére


@rglaaf
veterán

Köszi e megoldotta a problémát nála

PSN:BiZzare_0 ️

(#59150) rbertkrl válasza szabonagyur (#59148) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Idáig eljutottam, rá is tudtam keresni google-n, csak magyarul jobban érteném. :) Ezért kérdeztem rá. De akkor valószínűleg ajándék kábel :)

Szerk.: Bunkó vagyok lemaradt, azért köszönöm az infókat !!

[ Szerkesztve ]

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.