Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58501) fastleslie


fastleslie
senior tag

Munkahelyemen biztonsági okokból felhasználóinév+jelzó párossal (mindenkinek saját) lehet csak belépni a wifi hálózatba, de valami oknál fogva win7-el nem lehet csatlakozni. (a hiba nem egyedi...) win8 és Win8.1 de még androoidos tabletnek, telefonnak sem okoz ez problémát. Most jön a kérdés: Acer aspire one 1,6 GHz 1 Gb RAM-os gépemre ha feltenném a Win8.1-et vajon hogy futna? Van valakinek tapanbsztalata?

[ Szerkesztve ]

(#58502) VoidXs válasza fastleslie (#58501) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Szerintem fel se engedné telepíteni, nem is lenne kompatibilis a proci.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58503) fastleslie válasza VoidXs (#58502) üzenetére


fastleslie
senior tag

NET-en vannak fent videók win8-at futtató netbookokról, Acer aspire one is van köztük.
Ezek szerint fel lehet tenni, de kérdéses, hogyan fut, elég gyors-e (win7-hez képest pl.)

(#58504) samgar


samgar
őstag

Bocs, de olyan problemam van a geppel amire nagyon sehol nem tudtak megoldast talalni, a samsung markaszerviz meg visszadobta azzal, hogy nem a gyari windows 8 hanem a sajat windows 8.1 pro-m van fent. Igazabol olyan forumtarsat keresek aki tenyleg eleg jol ismeri mind a hardver mind a szoftver resz. Ha valaki esetleg adna tippet, kihez fordujak. Koszonom!

Oppo Find X5 PRO

(#58505) samgar válasza samgar (#58504) üzenetére


samgar
őstag

Egészen egy éven keresztül teljesen problémamentesen használtam a gépemet.
Samsung NP535U3C-K01HU. Gyárilag windows 8-al adták, de tele volt egy rakás olyan samsungos alkalmazással, aminek semmi hasznát nem vettem. Utána olvasgattam az UEFI telepítésnek, készítettem egy pendrivot, csináltam egy új particionálást (ugyanúgy GPT) és felraktam a saját windows 8.1 pro verziómat. Igy használtam a gépemet egészen majd egy évig.
Villámgyorsan elindult, sleep módból használtam általában, mert onnan egy másodperc volt az indulás. Mióta elindult a windows 10 azóta felraktam azokat a verziókat is és esküszöm, tökéletesen működött vele a gép és minden alkalmazás amit használok. (Semmi extra, otthoni dolgok).
Egyszer csak az történt, hogy szokás szerint lehajtottam a fedelet, a gép elaludt, a kis kék led lassan villogott. Legközelebbi használatkor megnyomtam a power gombot és a háttérkép jött be, mindenféle bejelentkezés nélkül és ennyi kb. A HDD ledje nagyon halványan világít folyamatosan és ennyi. Power gomb hosszan nyom és kikapcsol gép. Van olyan is, hogy sleep módból még a bejelentkező képernyő is bejön, beírok kb 3 karaktert a passwordhöz és kifagy. A lényeg sehogy nem indul el sleep módból.
Ami még fontos: csak ezek után csináltam egy bios frissítést, mivel közben kijött.
A biosban mindig úgy volt beállítva az indítás, hogy fast boot enabled és secure mód enabled.
Most indítás után mindig kapom egy „all boot options tried” és F4-et kell nyomnom, hogy elinduljon a gép. Tök minden már mit állítok be a biosban, mindent kipróbáltam, sehogy sem jó.
Amit megtettem: Particionálás, GPT, MBR, formázás, újratelepítés, Windows 8, Windows 8.1 Pro, Windows 10, totális szűz, újratelepített gépen produkálja mindezt, úgy hogy minden frissítést felrakok telepítés után. Tényleg mindent megpróbáltam, de nem működik megfelelően a gép.
Kaptam már x választ a megoldásra, de az a gond, hogy azt már mind kipróbáltam.

Oppo Find X5 PRO

(#58506) zsírsámán válasza samgar (#58505) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Ha jól értem akkor csak a win10 óta van vele gond? Miért nem használod továbbra is a 8.1-et?

(#58507) #22743424 válasza samgar (#58505) üzenetére


#22743424
törölt tag

Most kapott egy nagyobb harmadik frissítési csomagot a win 10 lehet az kavart be neki. A ( bios ) frissítés előtt alaphelyzetbe állítottad a biost?

[ Szerkesztve ]

(#58508) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, mennyire nehéz és mennyire biztonságos az adatok szempontjából a win7-ről 8.1-re frissítés? elolvastam az első post összefoglalóját, de azért gondoltam a biztonság kedvéért kérdezek. driverekkel, feltelepített programokkal mi történik pl? illetve tényleg biztonságossal a 8.1, mint a 7? ez furcsa volt nekem mikor olvastam az első postot

[ Szerkesztve ]

(#58509) SLYM válasza SLYM (#58508) üzenetére


SLYM
veterán

biztonságosabb akart lenni az a biztonságossal :D

(#58510) VoidXs válasza SLYM (#58508) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Minden fájlt berak egy Windows.old mappába, de nem minden fog onnan elindulni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58511) kraftxld válasza SLYM (#58508) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Épp most csináltam egyet.
Úgy 250 programmal telerakott Win7 egy Lenovo T61-ben.
Vinyó áttükrözve másikra a T420-ban, pár cuccot, drivert le kellett szedni, majd frissítés Win8-ra, utána 8.1-re.
Aztán a Cisco VPN-t meg a VMware workstationt meg kellett kalapálni, plusz lenovo system update-el frissíteni a drivereket, utána hibátlanul ment minden.
Majd a disk cleanup-al kitakarítani a maradványokat, frissítéseket feltolni, örülni.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#58512) Ribi válasza SLYM (#58508) üzenetére


Ribi
nagyúr

Egyik ismerős is most updatelet 7-et 8-ra és azt mondta minden facán ment. Én nem mertem volna megtenni, de vannak még csodák :D

(#58513) gg72


gg72
veterán

Sziasztok!
Anyósoméknak van (volt) egy MAK kulcsos win 8 pro 64 bit-es rendszerük, amely ugye pár hete frissült 8.1-re, amit azonban azóta sem sikerült aktiválni, pedig megvan ez eredeti 8-as kulcs, állandóan hibaüzenetet küld a rendszer aktiváláskor.
Ha vennének egy [8.1 OEM] verziót, azzal vajon aktiválni lehetne?
(Ja, a történethez még annyit, hogy anno az oktatásban dolgozott, így járt neki a jogtiszta MAK kulcs, azonban azóta nyugdíjba ment, így gondolom ezt a MAK kulcsot sem lehetne már hivatalosan használni.)

[ Szerkesztve ]

(#58514) szabonagyur válasza gg72 (#58513) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Ha van kulcsod ami eredeti ne vegyél még egyet... ott valószínűleg valami nem engedi ki a kulcsot. MS mit mond rá?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58515) gg72 válasza szabonagyur (#58514) üzenetére


gg72
veterán

Hú, azt most meg nem mondom pontosan, de egy számsorból álló hibakódról van szó, és ha rákeresnek, akkor Volume Licensing problémát jelez, ha jól emlékszem...

(#58516) szabonagyur válasza gg72 (#58515) üzenetére


szabonagyur
félisten

MAK kulcs honnan van? a VL hiba az előfordulhat ha elfogyott az aktiválási lehetőség....De azért jó lenne tudni mit is ír pontosan, hogy lehet e telefonon aktiválni vagy sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58517) gg72 válasza szabonagyur (#58516) üzenetére


gg72
veterán

A cégtől, ahol anno dolgozott. A 8-ast is csak egy kis trükkel lehetett aktiválni [link], de ez most a 8.1-nél már nem működik. Sajnos nem tudom megmondani, hogy pontosan mi a mostani hibaüzenet, csak ha legközelebb elmegyek hozzájuk.
Csak ugye mivel már megszűnt ott a munkaviszonya, ezért gondoltam, hogy telefonon sem lehetne már aktiválni, ha elviekben ez lenne a megoldás.

(#58518) szabonagyur válasza gg72 (#58517) üzenetére


szabonagyur
félisten

Valószínűleg akkor a cég nem fizette tovább azt a licenszt és az MS zárolta, venni kell újat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58519) gg72 válasza szabonagyur (#58518) üzenetére


gg72
veterán

OK, és akkor itt visszakanyarodunk az eredeti kérdésemhez, hogy ha megveszik a [linkelt] verziót, ezzel menni fog az utólagos aktiválás, vagy ezt csak új gépre lehet feltenni?

(#58520) szabonagyur válasza gg72 (#58519) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mennie kellene, de csak akkor ha a telepített nem Pro, ha Pro akkor Pro-t kéne venned.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58521) gg72 válasza szabonagyur (#58520) üzenetére


gg72
veterán

A telepített (sajnos) pro, így akkor csak ezek jöhetnek szóba gondolom: [link]

(#58522) szabonagyur válasza gg72 (#58521) üzenetére


szabonagyur
félisten

Így van, vagy újrahúzod nulláról egy nem Pro-val.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58523) gg72 válasza szabonagyur (#58522) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz. ;)

(#58524) samgar válasza #22743424 (#58507) üzenetére


samgar
őstag

Mint ahogy leírtam, azóta már régen visszaraktam a windows 8.1-et és ugyanúgy produkálja a hibát. A már frissen telepített rendszer.

Oppo Find X5 PRO

(#58525) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Sziasztok, olyan golndom lenne, hogy vettem egy laptopot előretelpített win8.1-el, bekacsolást, beállítgatást követően ki is írta, hogy van 56 frissítés, rámentem, hogy ezek letöltése, és telepítése, de fél órája azt írja, hogy elkészült 0 kbyte, 0%.

Pedig a net megy, hibát nem ír ki, mi lehet a gond?

(#58526) kispx válasza Dreadloord (#58525) üzenetére


kispx
addikt

Egy kis ideig el fog tartani. Ez még nem probléma.

(#58527) SLYM válasza Dreadloord (#58525) üzenetére


SLYM
veterán

nekem is csak a 0% és a 100% létezik ugyanitt. bug, majd javítják

(#58528) #93794560 válasza Dreadloord (#58525) üzenetére


#93794560
törölt tag

A 8-asnál a frissítések szinte mindig úgy jönnek, hogy a folyamatjelző sokáig 0%-ot jelez, aztán majd csak 80-90% környékén írja ki az új értéket. Van, amikor csak 100%-nál. Ez így működik, eközben a háttérben rendesen megy a letöltés.

(#58529) Dreadloord válasza #93794560 (#58528) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Okés, akkor várok türelmesen:)

(#58530) akipapi


akipapi
tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan jelenséggel, hogy dropbox telepítése után a win. 8.1 nem jön vissza alvó állapotból? Kétszer húztam újra a rendszert, addig amíg a dropboxot nem telepítem semmi gond, miután feltelepítem a gép felébred de azonnal meg is fagy. Leszedem a dropboxot de a jelenség nem szűnik meg.
Lenovo G530 a gép.

(#58531) DreiN


DreiN
csendes tag

Helló!

Pár napja észrevettem, hogy nagyon belassult a 8.1, feladatkezelőben 98%-on dolgozik a processzor, aminek a fő oka a sok helyi hálózati kapcsolat. Ha egyesével letiltom őket, pár perc után újra azonosítja és kezdődik az egész elölről. Ja, és egyre több van.
Miért van ez? :S

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#58532) #41133696


#41133696
törölt tag

Aktuális:

(#58533) Angel2014 válasza DreiN (#58531) üzenetére


Angel2014
addikt

Uhh ezt hogy hoztad össze? :Y :Y :Y

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#58534) kispx válasza DreiN (#58531) üzenetére


kispx
addikt

Aktívátort látott a gép?

(#58535) Bogyó bá' válasza #41133696 (#58532) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem semmi frissítést nem talál az Update, csak a napi Defender vírusdefiníciót... :F

szerk: de bocs, második kísérletre már igen... :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#58536) #41133696 válasza Bogyó bá' (#58535) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, ha rögtön 19:01 körül kezdünk keresni, akkor még két esélyes a dolog, vagy megtalálja már, vagy még nem :)

(#58537) #41133696 válasza #41133696 (#58536) üzenetére


#41133696
törölt tag

Olyan sok takarítani való nincs utána:

(#58538) baboss


baboss
őstag

Szeretném törölni a hiberfile,és a pagefile fájlokat,mert szükségem lenne több helyre,de nem engedi a rendszer.
Pedig az energia gazdálkodásban ki van kapcsolva. :F

(#58539) #41133696 válasza #41133696 (#58537) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként most az a poénos, hogy a lényegesen gyengébb hardveres másik gépen a Windows 7 lemezkarbantartója, már régen készen van, ez meg még mindig csinálja :)
(#58538) baboss: Azt a két rendszerállományt, magának a Windowsnak kell törölnie, illetve áthelyeznie, és nem neked manuálisan a fájlkezelőből.

(#58540) #22743424 válasza samgar (#58524) üzenetére


#22743424
törölt tag

Értem de én nem is írtam olyat, hogy most is win 10 alatt vagy.A kérdésem inkább a BIOS frissítésre vonatkozott amire nem kaptam választ.ídőközben láttam,hogy a másik topikban is folyamatban van a probléma megoldása ahova inkább való. Sok sikert :-)

(#58541) Sub-ZeRo válasza baboss (#58538) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A rendszer használja. Csak A cmd-vel tudod törölni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#58542) baboss válasza Sub-ZeRo (#58541) üzenetére


baboss
őstag

Mit kell beírni a cmd-be,lehet mind a kettő törölni ?
Azt olvastam valahol,hogy a pagefile.sys-t nem lehet törölni.
VMware Player van a gépre telepítve,arra nem lesz hatással ha törlöm.
Esetleg a biosban valamit át kell állítani ?

GoodSpeed
Kivan kapcsolva,és újraindítás után ugyan úgy ott van mind a 2 fájl.
Hogy tudom áthelyezni ?

[ Szerkesztve ]

(#58543) kraftxld válasza baboss (#58542) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rendszergazdai parancssorban: powercfg -h off
A pagefile.sys-t, meg a következő módszerrel: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#58544) baboss válasza kraftxld (#58543) üzenetére


baboss
őstag

Közben megtaláltam és a hiberfil sikerült törölni.[link]
Megcsinálom a másikkal is.

(#58545) tomp válasza #41133696 (#58532) üzenetére


tomp
félisten

Nálam:
Nem kötelező: 2db,
Fontos: Office 17db, Windows 11db+Silverlight
Összesen 1,04GB! :C

(#58546) TIT


TIT
veterán

Csökkentett módba,hogy lépek win8-nál mert sehogy se jön össze(F8)bootnál kék képernyő fogad mert az amd összekutyult valamit.

(#58547) baboss


baboss
őstag

14 Gb felszabadult. :C
Ennek a méretét esetleg lehet valahogy csökkenteni ?

(#58548) F_Zolee válasza baboss (#58547) üzenetére


F_Zolee
veterán

CCleanerrel a lomokat kerestesd ki.

(#58549) kovy29: lehet csak befonod a hajad ha mindenre rákerestetsz vele és aztán még nem is töröltél semmit. ;]

[ Szerkesztve ]

(#58549) Bjørgersson válasza F_Zolee (#58548) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egy lemezkarbantartót is lehet futtatni éppen. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#58550) #41133696 válasza Bjørgersson (#58549) üzenetére


#41133696
törölt tag

UAC engedéllyel még hatásosabb :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.