Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58951) hellboyxtr


hellboyxtr
csendes tag

Sziasztok!

Olyan gondom van hogy egy féléves összeépített gép egyszer csak megfagy,böngészés illetve játék közben is.

Napló neve: System
Forrás: EventLog
Dátum: 2014.12.17. 20:59:04
Eseményazonosító:6008
Feladatkategória:Nincs
Szint: Hiba
Kulcsszavak: Klasszikus
Felhasználó: n.a.
Számítógép: Hellboy
Leírás:
Az előző rendszerleállítás (‎2014.‎12.‎17. - 20:56:56) váratlan volt.

Az eseménynaplóban ezt a hibát találtam.Memória teszt volt már.

Konfig:
Alaplap: ASUS P8 H77-V LE
Intel I5 3570 3.40 GHz
Kingston blue Kit 2*4Gb
Geforce GTX 660
chieftech 550 W

(#58952) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#58919) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Végül megoldottam.

(#58953) kraftxld válasza Ice&Lime (#58952) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A többiek meg haljanak meg hülyén :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#58954) Ice&Lime válasza kraftxld (#58953) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Belepiszkálásos a dolog és végleges, csak reinstall oldja meg, ezeket nem is jó általánosságban leírni. Csak jeleztem, hogy ha esetleg valaki szeretett volna segíteni, akkor már ne fáradozzon feleslegesen, bár a kérdés már 1 napja volt.

(#58955) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Lenovo Yoga 11 előretelepített Windows 8.1 RT vel. Semmilyen dvd-t nem adtak hozzá. Hogy tudok teljes rendszer visszaállítást csinálni alapállapotba? Eredetileg német nyelvű rendszerrel volt telepítve,én is azt kapom vissza vagy az elején tudok nyelvet régiót választani? A külön megvásárolt és telepített office is törlődik? A második tulaja vagyok az első tulaj vette hozzá hivatalosan de nem tudom hogy kapta az aktiváló kódot hozzá......

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#58956) pakriksz


pakriksz
őstag

Ez a szerencsétlen windows search miért gondolja azt pár havonta hogy akkor ő most lenullázza a keresési indexet és újraindexel mindent?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#58957) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy van egy asus laptop amin előre telepített 8.1 van rejtett partíció stb...
Újra akarom rakni a windowst , és megparticionálni a merevlemezt.
Hogyan tudom én azt megcsinálni, hogy valahogy kinyerni a gyári licence kulcsot hogy a friss partícióra jogtiszta windows kerüljön ?

(#58958) kengyel válasza Tocika (#58957) üzenetére


kengyel
nagyúr

Én ezt a programot ajánlom.

kengyel

(#58959) quailstorm válasza kengyel (#58958) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt az Aida64 is tudja software/licenszek alatt.
Bár mintha ahhoz nem lenne elég a trial.

(#58960) kengyel válasza quailstorm (#58959) üzenetére


kengyel
nagyúr

Én ezt használom, és az "igazat" írja :)

kengyel

(#58961) quailstorm válasza kengyel (#58960) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem szemrehányásként írtam, csak úgy.
Aida nekem amúgy is fenn van a gépen, meg sokszor másoknak is. Bármikor jól jöhet, hőmonitorozás, meg adatkeresés céljából.

(#58962) kengyel válasza quailstorm (#58961) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nem is úgy vettem !
Az Aida igen többet tudó program, több célra is felhasználható. Én is szeretem használni.

Csak a kolléga a kulcsot szerette volna megtudni, arra meg tökéletes.

kengyel

(#58963) szabonagyur válasza kengyel (#58962) üzenetére


szabonagyur
félisten

Több programmal sem árt megnézni, volt már olyan is, hogy Aida nem jót írt vagy a Nirsoft programja tévedett.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58964) kengyel válasza szabonagyur (#58963) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ezt nem vitatom. Csak hirtelen jött gondolat ,és ment a link.
Persze több lehetőség is adott erre az esetre .
Én a sajátomat megnéztem vele+a két gyermek gépét, és a szám egyezik a programmal.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#58965) szabonagyur válasza kengyel (#58964) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha jól rémlik BIOS-ba égetett kulcsoknál volt ilyen eltérésbeli probléma csak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58966) rgeorge válasza szabonagyur (#58965) üzenetére


rgeorge
addikt

Régebbi ProduKey és Aida tévedett a 8.1-es kulcsokat illetően, írtam is ide korábban erről, a legfrissebb ProduKey biztosan jó, és ingyenes is.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#58967) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

8.1 nel talalkozott valaki olyannal hogy usb vezeteknelkuli eger bill kombot egyszer felismeri inditaskor egyszer meg nem? Ha nem ismeri fel indulaskor le fel csatlakozas utan ismet mukodik, majd par inditas utan ismet ismeretlen eszkozkent szerepel

(#58968) petata


petata
őstag

Sziasztok!

Felraktam a Win8 próbaverziót, de ha az Explorerből megnyitnám a google.com-ot, hogy letöltsem a Chrome-ot, tanúsítványhibát ír, és hogy veszélyes az oldal. De továbbmegyek, rengeteg oldalnál csinálja ezt, és ha lekínlódok valami más böngészőt, azzal is ugyanez. Sőt, ezelőtt Win7-et próbáltam telepíteni, szintén ez a hiba... mi a fene lehet ez :F :O

Aki segíteni tud, nagyon hálás leszek neki.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#58969) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Újra szeretném telepíteni a rendszerem,de van egy kis bökkenőm.Mikor be szeretnék lépni a bosba ,hogy átállítsam a boot elérhetést akkor hiába nyomkodom a Delete,vagy az F8 billentyűt mint normális esetben nem lép be hanem betölti a meglévő rendszert.
Nem tudom mit kellene csinálnom. Nemrég billentyűzetet cseréltem lehet az a baj? Ez is usb-s.
Hogyan tudnék másképp belépni szerintetek?

Bocsi ha off voltam ezt a rendszert telepíteném rá.

(#58970) lsc válasza petata (#58968) üzenetére


lsc
nagyúr

Az idő jól van beállítva, akkor szokott így hülyülni.

Az élet kegyetlen .

(#58971) netpeti98 válasza petata (#58968) üzenetére


netpeti98
addikt

A dátum jól van beállítva?

(#58972) petata válasza lsc (#58970) üzenetére


petata
őstag

@netpeti98:

Nagyon szépen köszönöm, tökéletes. :R

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#58973) mttssz válasza Tocika (#58957) üzenetére


mttssz
senior tag

Arra azért vigyázz, hogy lehet hogy nem lesz jó, lehet hogy a BIOSba épített kulcs csak ahhoz a verzióhoz jó ami volt. Ismerős gépén valami elromlott, és mivel az előreinstallált Windows 8.1 with Bing-t nem lehetett visszarakni, gondoltam a sima Core is jó lesz. Hát nem, mert azt az a kulcs nem aktiválhatta.

(#58974) szabonagyur válasza mttssz (#58973) üzenetére


szabonagyur
félisten

A Binget szerencsére leszedni sem tudod sehonnan... :D De igazad van teljes mértékig, hogy számít a verzió.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58975) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

Hogyan lehet Win 8.1-ben beállítani azt, hogy Alt+Tab megnyomása esetén ne Thumbnail-t hanem Ikont mutasson? Ezen kívül ki szeretném még kapcsolni a listában a Desktop mutatását és van egy alkalmazás is (Desktop iCalendar), ami szintén megjelenik. Ezeket szeretném eltávolítani az Alt+Tab listából. Megoldható valahogyan?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#58976) genndy válasza tomic (#58969) üzenetére


genndy
addikt

PS2-sel mindenképpen működnie kell, meg próbáld végig az összes F-et, BIOSa válogatja hogy mi kell neki (F1, F2, F8, F12, del, ...)

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#58977) Adammer


Adammer
csendes tag

Sziasztok!

Olvastam, hogy másoknak is van problémája a win 8.1 - Tplink router wifi eldobálásával.
De megoldást nem találtam
Esetleg van már valami tuti módszer a stabil wifire?
Amugy a jelerősség megfelelő.

köszönöm

(#58978) Fire/SOUL/CD válasza Adammer (#58977) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ennél több infó kell, egyrészt a router pontos típusa, másrészt a Wifi Adpater pontos típusa, ha meg esetleg laptop-ról van szó, akkor annak a Wifi eszközének a típusa.
(Ha véletlenül RaLink, akkor jó eséllyel nem a router-nek van "gondja", igen bugos drivereket képesek gyártani.)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#58979) Tocika válasza mttssz (#58973) üzenetére


Tocika
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszokat mindenkinek!
Esetleg a rejtett particióból ki lehet nyerni a telepítőt valahogy ?

(#58980) Adammer válasza Fire/SOUL/CD (#58978) üzenetére


Adammer
csendes tag

Router: TP-LINK Wireless Router WR541G/542G
Notebook
Broadcom 802/11n
windows 8.1 64bit

(#58981) szabonagyur válasza Adammer (#58980) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem lehet a router haldoklik? Nem mai darab már... nekem is volt ilyen és a vége fele eléggé instabil lett...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58982) anorche1


anorche1
őstag

Ha van egy windows 8.1-es kulcsom, akkor hol tudom megnézni hogy pontosan melyik windows verzióhoz való (core, pro, enterprise és ezek N -es változatai)?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#58983) Adammer válasza szabonagyur (#58981) üzenetére


Adammer
csendes tag

uj a laptop, eddig full stabil volt a router, asztali gép usb adapterrel rajtavan, androidos teló rajta vannak, win 7 es asus laptop rajta van megszakadás nélkül (persze nem egyszerre), többi cucc is folyamatosan megy vele.
win 8 gondra gyanakszom, esetleg win8 driver.
win7es drivert rárakni lehet valahogy esetleg?

(#58984) norby10


norby10
csendes tag

Sziasztok. Épp most telepitettem fel egy Win 8.1-est a gépemre. Amikor valamit szeretnék módosítani a rendszernek fenntartott particíon akkor kiirja, hogy " you'll need to provide administrator permission to copy to this folder ".
Ezt, hogy megoldjam modósitanom kell a jogokat, nem? Módosítás közben pedig azt írja ki több file-nál, hogy az a file épp használatban van és emiatt nem érheti el, nem állithatja be neki az én jogomat!

Valami tipp?

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#58985) premete válasza Tocika (#58979) üzenetére


premete
veterán

Ki lehet írni pendrive-ra.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#58986) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. A gyorsindító ikonokat el lehet rejteni a tálcán? Értem itt, hogy a win7- be előhívhatók voltak, de nem voltak a tálcán. Csak ami egyből kellett. Mert kezd már kilóméteres sor lenni a tálcámon. :B

[ Szerkesztve ]

(#58987) szabonagyur válasza Permet Elek (#58986) üzenetére


szabonagyur
félisten

8.1-ben és WIn7-ben sem volt már gyorsindító ikon... :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58988) Fiddy


Fiddy
tag

Sziasztok. Olyan problémám lenne,hogy a barátnőm gépét újra kellene raknom és az lenne a kérdésem, hogy alapból volt rajta windows 8, de azt újra lehet úgy rakni, hogy ne keljen Windows 8-as telepítő?

Minden, aminek értelme van, kínlódással jár.

(#58989) premete válasza Fiddy (#58988) üzenetére


premete
veterán

Persze, még a gép sem kell hozzá. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#58990) Fiddy válasza premete (#58989) üzenetére


Fiddy
tag

És ebben tudnál segiteni kicsit bővebben, hogy hogy kezdjek neki? A barátnőm kinyír, ha elrontom a gépét :)

Minden, aminek értelme van, kínlódással jár.

(#58991) Martin560


Martin560
csendes tag

Hello
Felraktam ezt a windows 8.1-et azt kell, hogy mondjam tetszik, stabil. DE az őrületbe kerget ez a rendszermegszakítások akármi mert 25%-on darálja a processzort (Phenom II x4 955BE , hiába raktam újra a gépet csak azért is csinálja olvasgattam, hogy valami driver hiba lehet, de még csak a videókártya-ét tettem fel, az esetleg befolyásolhat valamit, ha az ssd-re raktam a rendszert, úgy hogy csak akkor lett bedugva a HDD mikor feltelepítettem a rendszert. Az is érdekes, hogy a sima feladatkezelő 5%-os terhelést mutat, addig az erőforrásfigyelő már 21-et mutat a cpu-ra.
Segítsetek, mert már a földhöz vágom magam :W

...............

(#58992) hitman77 válasza Воланд (#58940) üzenetére


hitman77
senior tag

Sajnos nem.

(#58993) Martin560 válasza Martin560 (#58991) üzenetére


Martin560
csendes tag

Megoldódott a probléma, korábban is elolvastam a megoldást csak rosszul alkalmaztam, eszközkezelőben ki kellett lőni az IEEE 1394-es eszközt (firewire), először csak tiltottam nem szűnt meg a probléma :W , de gondoltam inkább eltávolítom az anyj*ba, így most már csak 1-2%-on fut a rendszermegszakítások.

...............

(#58994) Permet Elek válasza szabonagyur (#58987) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Jobboldalt alul a tálcán a sok kis ikon. Arra gondolok.

(#58995) szabonagyur válasza Permet Elek (#58994) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az az értesítési területek, ugyanúgy be tudod állítani a start tulajdonságainál mint Win7nél.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58996) Permet Elek válasza szabonagyur (#58995) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Thanks. Sikerült. Viszont én is belefutottam a jelszó kérés mizériába. Csináltam fiókot. Azóta annak jelszavát kéri. Beállítottam négyjegyű számot. Semmi. Kivettem a jelszókérő pipát. Semmi. Ezzel tudok mit kezdeni, vagy ez van, ezt kell szeretni? Bármit csinálok, ugyan azt a fantasztikus kis és nagybetűs, számos, sok karakteres jelszót kéri. :))

[ Szerkesztve ]

(#58997) szabonagyur válasza Permet Elek (#58996) üzenetére


szabonagyur
félisten

Összefoglalóban leírt módszer működik.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58998) Permet Elek válasza szabonagyur (#58997) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Nem működik. Nem írtam be új jelszót. De mégis a régit kéri.

(#58999) szabonagyur válasza Permet Elek (#58998) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha csak sima fiókod van (nem online) és nem helyi akkor simán kitörlöd a jelszót és kész.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59000) Permet Elek válasza szabonagyur (#58999) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Online. Valószínűleg, mert arra mentem,h mentsen mindent,h helyre lehessen állítani, ha úgy van. És a one drive is megjelent jobb alul.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.