Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58351) Jenne válasza papesz5 (#58349) üzenetére


Jenne
senior tag

Hát az elképzelhető, hogy az avast! a ludas a dologban. Fiam gépén is az volt sokáig, aztán történt az, hogy az avast! talált pár fertőzést (szerinte) és kért egy újraindítást az eltávolításukhoz. Na ezután hasonlóan kezdett az a WIN8 is viselkedni mint a Te gépeden. Avast le,majd rendszerhelyreállítás és NOD fel.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#58352) sixpak


sixpak
nagyúr

Sziasztok.
Windows 8.1-et szeretnék vásárolni.
A kérdés, hogy az OEM verzió átvihető-e az alaplap halálakor egy másikra?
Vagy mindenképp a box (retail?) verziót vegyem?
Az OEM 25 ezertől kezdődik, a BOX 32 ezertől...viszont sok bolt van, ahol csak OEM verziót árulnak. Hogy van ez?
Köszönöm.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#58353) genndy válasza sixpak (#58352) üzenetére


genndy
addikt

Az OEM átviteléhez mindenképpen support kell (halló, csókolom, meghalt az alaplapom, kicserélték, szeretném újraaktiválni a vindózt), a dobozos simán továbbvihető, csak előtte a régi gépen deaktiválni kell (ennek a menetének még nem néztem utána, én is nemrég váltottam ilyenre).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#58354) sixpak válasza genndy (#58353) üzenetére


sixpak
nagyúr

Aha, akkor érdemes retail-t venni.
Amúgy a deaktiválás mit takar?
Azt is a MS supporton keresztül kell intézni?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#58355) King Unique válasza genndy (#58353) üzenetére


King Unique
titán

Deaktiválás gondolom a parancssoros termékkulcs eltávolítás lehet, mert sima partíció formázása nem jelent e téren teljes megoldást.

(#58354) sixpak: szerintem vmi ilyesmi [link]

[ Szerkesztve ]

(#58356) SZATA


SZATA
senior tag

sztornó

[ Szerkesztve ]

(#58357) sixpak válasza King Unique (#58355) üzenetére


sixpak
nagyúr

És ezt meg tudom csinálni mondjuk egy elfüstölt alaplapú géppel is? :)
Na mindegy, köszi. Veszek új alaplapot is és esténként imádkozok, hogy ne menjen tönkre, ha már harmincakárhányezret kiadtam az oprendszerre. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#58358) King Unique válasza sixpak (#58357) üzenetére


King Unique
titán

Alapvetően a másik kollega deaktiválásos felvetésére ment válaszként, illetve azt hittem arra gondolsz te is, nyilván, ha full tönkremegy, akkor ezt nem tudod... :DDD De, ha már felveszed MS supporttal a kapcsolatot, elregéled nekik, mi a szitu, akkor szerinted kell deaktiválással foglalkoznod? :)

(#58359) qqcqqc válasza sixpak (#58357) üzenetére


qqcqqc
őstag

[link]

szerintem itt van a válasz.

(#58360) sixpak válasza King Unique (#58358) üzenetére


sixpak
nagyúr

OK, világos. :)
Köszönöm.

qqcqqc: köszi...de nem értem miért van szükség mindkettőre.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#58361) kivlov válasza sanyek2 (#58339) üzenetére


kivlov
aktív tag

vezérlőpult - nyelv, itt bármilyen nyelvre átválthatsz minden gond nélkül kiválasztod ami kell letölt és már megy is

(#58362) szabonagyur válasza kivlov (#58361) üzenetére


szabonagyur
félisten

De vannak feliratok, pl amit ő is írt ami nem változik át valamilyen oknál fogva.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58363) kivlov válasza szabonagyur (#58362) üzenetére


kivlov
aktív tag

nekem minden felirat átváltozik én magyarra tettem fel angolt és mást is...
csak a beállítása után még a vezérlőpult - terület - felügyelet alatt a beállítások másolását is be kell állítani illetve az unicode beállítást is ez után nekem minden átvált e nélkül tényleg maradnak foszlányok

(#58364) tomp


tomp
félisten

Szeretem nyitva hagyni mindig a számomra fontos alkalmazáskat. pl viber, posta, skype stb.
Összesen 5app van a bal oldali alkalmazás váltóban. A gépben 6GB RAM van, lapozó fájl kikapcsolva. Ha a használt memória mérete eléri a 4GB-ot akkor az appokat bezárja. Azaz amikor előhozom őket bal oldalról újra várni kell, hogy betöltse. Hogyan lehet ezt kikapcsolni? Van még szabadon 2GB, mégis leállítja ezeket a rendszer. :F

(#58365) flash-


flash-
veterán

windows 8.1 et új uefis notebookra dvdről is lehet uefi módban telepíteni ?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#58366) fap333


fap333
aktív tag

Szervusztok!

Win8.1 operációs rendszerem van, és azt szeretném elérni, hogy egy adott vezetékes hálózatot elfelejtsen. Wifi-nél egyszerű a dolog, a hálózatoknál jobb-klikk a kapcsolatra, és ott van, hogy "hálózat elfelejtése", de vezetékesnél nincs ilyen, és a mentett (valaha használt) hálózatok listáját sem találom sehol.

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv:
Peti

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#58367) szabonagyur válasza kivlov (#58363) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen mert az angol nyelvi csomag teljes, de ha magyar, szlovák vagy bármi más a cél ott nem egyszerű.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58368) kispx válasza fap333 (#58366) üzenetére


kispx
addikt

Parancssorba a netsh wlan show profiles paranccsal listázz ki a megjegyzett hálózatokat, majd netsh wlan delete profile name="[PROFILE NAME]" paranccsal töröld a kiválasztottat. A [PROFILE NAME] szöveget a hálózat nevére cseréld ki.

(#58369) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Valaki használja a Storage Spacest?
A kérdésem az lenne ezzel kapcsolatban, hogy adott egy adatokkal teli hdd és egy külső, usb-n csatlakozó hdd-t szeretnék beállítani mellé tükörtárolónak (tehát a leírásban a Two-way mirror). Miután beállítottam, a belső (adatokkal teli) hdd-t nem fogja formázni a tükrözés előtt, ugye?

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#58370) fap333 válasza kispx (#58368) üzenetére


fap333
aktív tag

Köszi a gyors választ, de sajnos nem erre volt szükségem. Én a _vezetékes_ hálózatok listáját szeretném megtalálni.

Üdv:
Peti

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#58371) kispx válasza fap333 (#58370) üzenetére


kispx
addikt

Jah, bocs, a sietségben félreolvastam. Nálam ez gyakran megesik. :)
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Nla\Cache\Intranet
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Profiles
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Signatures\Unmanaged

Registryben ezekről a helyekről töröld.

(#58372) kivlov válasza szabonagyur (#58367) üzenetére


kivlov
aktív tag

Mindegyik nyelvi fájl teljes nem csak az angol csak a régióban is át kell állítani...
nálam szlovák és német is van fent sehol nincs maradék szöveg

(#58373) Fire/SOUL/CD válasza flash- (#58365) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Legacy vagy UEFI telepítés indítása

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#58374) Воланд válasza Sweet Lou 6 (#58369) üzenetére


Воланд
titán

de, formazni fogja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#58375) totomusic


totomusic
tag

Rendszergazdaként szeretnék automatikusan indítani 2 programot, és eddig nem sikerült megoldást találni rá.
Szerintetek megoldható? És ha igen, hogy?

(#58376) lck válasza totomusic (#58375) üzenetére


lck
senior tag

Feladatütemezővel.

(#58377) Sweet Lou 6 válasza Воланд (#58374) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Köszi, akkor előtte egy backup befigyel.

sweetlou6.wordpress.com

(#58378) laccy88


laccy88
senior tag

sziasztok! a régi gépemről átköltöztem az újra. mindkettő 8.1-et futtat.Hogyan tudom szinkronizálni a kezdőképernyő csempéit, illetve a telepített alkalmazásokat(áruházból)?

(#58379) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Hülye kérdés: megoldható-e bármilyen módon, hogy desktop háttérnek mozgó animációt, egész konkrétan egy élő webcam folyamatosan közvetített stream-jét tegyem be?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#58380) Sub-ZeRo válasza laccy88 (#58378) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha bejelentkezel autómatikusan meg kell hogy kapd, nem?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#58381) devil-k válasza Bogyó bá' (#58379) üzenetére


devil-k
nagyúr

Húha, és nem húzná nagyon az erőforrásokat szerinted? :)

- mozi bolondéria -

(#58382) Bogyó bá' válasza devil-k (#58381) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Erőforrásnak nem vagyok szűkében, unatkozik a proci meg a VGA. :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#58383) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !

A fényképek mappába tettem új képeket, hogy a csempén megjelenjenek. A régieket töröltem, de mégis azokat mutogatja.
Hogy tudom beállítani ,hogy a mostani friss képeket változtassa ?

kengyel

(#58384) Attila2003


Attila2003
tag

Nem tudom ki hogy van vele, de mostanában bekevernek a frissitések 8.1-re. Legalábbis nekem. Például ugye az avast kinyirta a windowst, akkor újra telepítés után a windows 8.1 saját antivírusát hagytam meg. Ez meg olyat csinál, ha van hozzá frissités még ha nem is jelzi, nem működnek a csempék. Frissítés keresés, talál egyet a defenderhez, telepítés, újraindítás akkor elindulnak a csempék mint a golyók. Hogy lehetne ezt megoldani, vagy a defender csak tegye fel magától az updateket?

(#58385) szabonagyur válasza Attila2003 (#58384) üzenetére


szabonagyur
félisten

Valamiért nem jó az auto update része a defendernek... hiába állítod be a WU-t is automatára nem megy, pont pár napja néztem egy gépen ahol szintén ez volt a baj. Sőt WU-ról nem is ment fel a telepítés csak magából a defenderből indítva.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58386) F_Zolee válasza Bogyó bá' (#58382) üzenetére


F_Zolee
veterán

Esetleg valami lejátszót tudsz betenni és beállítod, hogy mindig felül legyen, de nem a legszebb megoldás.

(#58387) Attila2003 válasza szabonagyur (#58385) üzenetére


Attila2003
tag

Köszi, akkor nem csak nekem vacakol! telefonos segítség következik! De kit hívjunk fel? :D

(#58388) szabonagyur válasza Attila2003 (#58387) üzenetére


szabonagyur
félisten

Majd megjavul egyszer, addig meg marad a napi manuális frissítés.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58389) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Lenne egy eredeti win8 kulcsom. A rendszert az elmúlt időszakban frissítettem 8.1-re. Vettem egy ssd-t és friss telepítéssel szeretnék indítani, van rá esély, hogy a 8.1.et tudjam aktiválni egy 8-as kulccsal? Köszi előre is!

(#58390) szabonagyur válasza Draken (#58389) üzenetére


szabonagyur
félisten

Le van írva milliószor a módja keress rá, amúgy igen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58391) embe


embe
nagyúr

Hali!
Egy nagyon bugyuta kérdés. Ha betölt a rendszer akkor mindig feldobja az "Ez a gép" ablakot - a mappákat és meghajtókat. Nem nagy ügy mert kiixelem és kész. De nem lehet valahogy kikapcsolni?
Köszi a választ előre is!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#58392) #19617792 válasza embe (#58391) üzenetére


#19617792
törölt tag

valamelyik Startup folderbe belekerülhetett egy rejtett desktop.ini vagy hasonló fájl és azt próbálja megnyitni.

(#58393) embe válasza #19617792 (#58392) üzenetére


embe
nagyúr

Van esetleg rá valami gyógyír?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#58394) #19617792 válasza embe (#58393) üzenetére


#19617792
törölt tag

kitörlöd őket. :DDD

(#58395) embe válasza #19617792 (#58394) üzenetére


embe
nagyúr

Kitöröltem vagy 4-et, de ugyanúgy feldobja.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#58396) Ribi válasza Fire/SOUL/CD (#58373) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hogy én ezzel mit szíttam tegnap.
Simán bootol a gép pendriveról, látja az SSD-t, majd kiírja a "We couldn't create a new partition or locate an existing one" szöveget. Neten olvasva mondtak diskpartot meg AHCI kibekapcs minden vackot, de semmi. Már USB2 pendrivera is áttoltam az egészet, amiről persze valamiért nem akart bootolni. Ami végülis szerencse is volt, mert benyomtam a boot menüt. És ott volt az UEFI usb boot. Gondoltam mi baj lehet, indítom úgy. És a mocsok úgy elkezdett települni. :O

(#58397) Osiris válasza Ribi (#58396) üzenetére


Osiris
őstag

msinfo32.exe-vel szeretném egy távoli gép rendszerinformációit lekérdezni, de sehogy nem sikerül:

Mi kéne ahhoz, hogy ez működjön? Természetesen mindkét gépen windows van 8.1-en fut az msinfo32 és egy windows server 2012-ről kérdeznék le, de ugyanez a hibaüzenet van akkor is ha egy másik 8.1-es gépről próbálok lekérdezni. A gépek úgyanazon a hálózaton ugyanabban a workgroupban vannak, de domainben nincsenek.

Tudja valaki, hogy lehetne elérni, hogy a távoli gépről is működjön a rendszerinfó lekérdezése?

(#58398) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

A sulitól kapott dreamsparkos hozzáférésem alatt található win kulcsok egyidejűleg több gépen is használhatóak, tud erről valaki valamit?

(#58399) Воланд válasza Draken (#58398) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#58400) Воланд válasza Воланд (#58399) üzenetére


Воланд
titán

jah, de dreamspark eseten ket pc-re mehet. de ott az eula, olvasd el.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.