Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) fatallerror válasza mzso (#16299) üzenetére


fatallerror
addikt

belenyúlkáltál a win-edbe meg fogadjunk felraktál mindenféle modernuigyilkos cumót :K rakd újra az egészet (ill inkább a 7est rakd fel)

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#16302) mzso válasza fatallerror (#16301) üzenetére


mzso
veterán

Természetesen igen. A classic Shell-t de nem volt progléma. Aztán az egyik rendszer indításnál úgy gondolta, hogy mostantól ilyen lesz. :)

(#16303) fatallerror válasza mzso (#16302) üzenetére


fatallerror
addikt

én ezért szeretem a wint. mindig képes megújulni és meglepetést okozni ;] még a 8as nem csinált nekem semmit, nekem a legjobb win az fix. a 7esnél tört át a gát amikor már nem vágytam annyira a mac os x-re és ez a vágy tovább csökkent a 8assal, jó lett :K

ha más fiókkal jelentkezel be akkor is így néz ki?

don't tell me what i can't do!

(#16304) miresz


miresz
veterán

Esetleg azt meg tudná nekem mondani valaki,hogy,hogyan tudnám átállítani a metró hátterét valami saját képre? ha lehetséges. Előre is köszi. A verzióm: (build8400)

(#16305) mzso válasza fatallerror (#16303) üzenetére


mzso
veterán

Nem. Aktiváltam a vendég fiókot. De mos már be se tudom ezt hozni. :DDD
Most már ha a személyreszabásra kattintok a normál ablakos személyreszabás jön be a vezérlőpultban. Viszont a guestnél is ugynilyen torzak a képek/betűk.

"még a 8as nem csinált nekem semmit,"
Jó neked. Nekem egy hét után gondolt egyet és nem működik az újraindítás. Ugyanúgy mint a 7-esen néhány hónap után. Marha jó... Mindig fel kell álnom mert természetesen a windowst még mindig újra kell indítani minden sz@rért.

(Egyébként tegnap gondolt egyet és nem működtek a multimédia billentyűk. De mint kiderűlt egy szervíz deaktiválódott)

(#16306) front3r válasza mzso (#16305) üzenetére


front3r
őstag

Valami nagy gebasz van a gépeddel. Takarítsd ki a port, koszt belőle! Akár szedd szét és rakd össze újra! Ez nem operációs rendszer hiba, hanem a gépeddel van valami, vagy olyan programokat raksz fel, ami alávág a windowsnak.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#16307) Aarpok válasza miresz (#16304) üzenetére


Aarpok
őstag

Amennyire én tudom a modern ui - nál csak a szín illetve a mintázat állíthtó.Valószínűleg amit te szeretnél csak külső programmal lehetséges.

Аарпок

(#16308) Taifa Díaz válasza miresz (#16304) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ez sajnos egyelőre - ha jól tudom - csak third party alkalmazásokkal lehetséges, annyit meg nem ér a dolog szerintem, hogy emiatt beleturkáljon az ember a Windows mappába.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#16309) fatallerror válasza mzso (#16305) üzenetére


fatallerror
addikt

mondom, szerintem rakd újra :D

nekem már a 7es is működött, igaz én átlag user vagyok és nem babrálok semmit csak használom :B

don't tell me what i can't do!

(#16310) Barthezz2 válasza mzso (#16305) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Úgy látom élő példája vagy egy pár napja zajló vitának, miszerint nyugodtan fel lehet rakni mindenféle 3rd alakító cuccost, meg le lehet tiltogatni dolgokat, mert attól majd jól begyorsul az egész. Persze, aztán meg jönnek a "fenetudjaezmitőlvan" anomáliák. :)

Everybody lies.

(#16311) stewe780


stewe780
őstag

Üdv mindenkinek!

Egy ideje már figyelemmel kísérem a fórumot, leginkább azért, hogy valami bevezetési akcióról értesüljek, de eddig hiába. Gondoltam beruházok egy 8-asba, de ha már költségekbe bonyolódom, akkor nekem kell, hogy valami díszelegjen a polcon. Egyéni probléma tudom (nem nőttem még fel a digitális világhoz), de nekem kéne valami kézzelfogható termék, és eddig csak ilyen online vásárlási akciókról olvastam mindenütt. Pedig már nincs egy hét, a megjelenésig...

Ami a felületet illeti (mert ez az egész w8 csak arról szól) én a konzervatív tábort erősítem. Nekem már a 7es start menüje sem jött be. Amikor nem abból a 4-5 progiból indítanák 1-et, amit bekínál, akkor egy kibaszott peep-show ba érkezem, és egy, a desktopom méretéhez képest rendkívül kis nézetben tudom a progikat/mappákat böngészni. A csúcs akkor van, amikor egy progi igen hosszú névvel bír, és vízszintesen is scrollozni kell, amit csak az egér pihentetésével lehet megoldani, mert ugye vízszintes scroll nincsen sehol...

Ezek után azért én látok fantáziát ebben a teljes képernyős start menüben. Végül is ha ekkora a képernyő, miért ne az egészen keressek egy alkalmazás után, miért egy alulméretezett ablakban scrollozgatva az örökkévalóságig. Két dolgot hiányolok jelenleg:
- ha jobbra viszem az egeret miért nem lehet automatikusan scrollozni a felületét? Rá kell menjek a scrollbárra, katt, és húz. Szörnyű, nem értem az okát. Ugye ez nem csak azért van, mert és virtualboxban néztem eddig? Mert akkor visszavonva.
- miért nem lehet mappákat létrehozni? Akik nem tudnak/akarnak megbarátkozni a felülettel, a legtöbben a magas programszám esetén történő nehézkes használhatósággal indokolják. Na mármost akik eddig nem csak a tv-ket, és tamagocsikat kezeltek, azok megszokták, hogy az alkalmazásokat és az adatokat egyaránt mappába rendszerezzük. Ezen a felületen meg ilyet ugye nem lehet. Ennek sem értem az okát.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#16312) Barthezz2 válasza stewe780 (#16311) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

- ha jobbra viszem az egeret miért nem lehet automatikusan scrollozni a felületét? Rá kell menjek a scrollbárra, katt, és húz. Szörnyű, nem értem az okát. Ugye ez nem csak azért van, mert és virtualboxban néztem eddig? Mert akkor visszavonva.

Automatikusan megy a scroll, plusz egérgörgővel is megteheted. Alul a scrollbart egyetlen egyszer sem használtam még. :)

Más:
A legújabb free Avira elmegy Win8-on? Az MSE nekem nem jön be, de az Avira oldalán a system req meg Win7-ig írja a 2013-as termékeknél is.
Ha valaki próbálta, és megy, szóljon pls. :R

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#16313) evilskati válasza stewe780 (#16311) üzenetére


evilskati
aktív tag

Kategóriát tudsz létrehozni, ami könnyití az átláthatóságot, illetve az egér vertikális scrollját görgetve, a horizontális felület megy jobbra vagy balra. Ha nagyon sok programot használsz, akkor le is tudod kicsinyíteni, és 1 kattintással odaugrani, ahol a csempe van, ami éppen kell. Bár ennél sokkal egyszerűbb a keresés funkciót használni magas programszám esetén.

Véleményem szerinte XP-ben semmire sem volt jó a startmenü, W7-nél már valamire lehetett használni a keresés miatt, W8-on pedig tőkélesedett a keresés, kibővült a beállítás keresésére, illetve ha rákeresel pl. arra, hogy excel, megkeresi a programot, és eközben a hozzákapcsolódó fájlokat is (.xls) és egy kattintásba kerül átlépni abba a listába.

Mondjuk én sosem szerettem ha az asztalon sok ikon van, a modernUI pedig az élő csempék helye, így ikonokat szerintem tök felesleges kirakosgatni.

[ Szerkesztve ]

(#16314) stewe780 válasza Barthezz2 (#16312) üzenetére


stewe780
őstag

Köszi! Ez megnyugtató! :R

evilskati: és tényleg! :R , az egéren a függőleges görgőt még nem is próbáltam :D

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#16315) McSico


McSico
senior tag

Sziasztok!
Van valakinek valami infója, hogy lesz e valami nagyszabású rendezvény a Windows 8 bemutatásakor Budapesten?
Olyanra gondolok mint ami a Win7-nél volt amikor megjelent.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#16316) pzstm válasza McSico (#16315) üzenetére


pzstm
titán

olyan igazán nagyról nem tudok...nem jutott a másfélmilliárd dolláros büdzséből nekünk :DDD

New York-ot, azon belül is mondjuk a Time Square-t tudnám javasolni ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#16317) stewe780 válasza McSico (#16315) üzenetére


stewe780
őstag

;) na valami ilyenre várnék én is, a lényeg az, hogy lehessen dobozost venni online áron. :))

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#16318) < CyberBob > válasza Barthezz2 (#16310) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Akkor jelentem a Start8-al és gadget-el kiegészített Win8 hószú hetek óta kifogástalanul működik. :)

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#16319) mcs


mcs
veterán

Nálam remekül bevált ez a Win8... Kb 1 óráig tartózkodott a gépen. :C

(#16320) miresz


miresz
veterán

Miért nem tudok hozzá adni semmit? Mindig ezt az üzenetet dobja ki. Ha beírom a serialt amit a microsoftról szedtem le azzal sem enged semmit.

(#16321) worxland válasza < CyberBob > (#16318) üzenetére


worxland
addikt

A Classic Shell meg már a Win 8 CP óta jól működik :) De ezt itt ne nagyon emlegesd, mert rádtámad a fanboy-csorda, akik szerint megbízhatatlan sz@r.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#16322) netpeti98 válasza miresz (#16320) üzenetére


netpeti98
addikt

És az itt leírt kóddal se működik:[link]?

Üdv netpeti98

(#16323) miresz válasza netpeti98 (#16322) üzenetére


miresz
veterán

Thx! Ha haza érek megpróbálom,ezzel a kóddal is. :R

[ Szerkesztve ]

(#16324) Alastair' válasza Barthezz2 (#16312) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A legújabb free Avira elmegy Win8-on?

Nem, tönkre teszi a rendszert is. Nekem csak csökkentett módban sikerült leszedni. Eset RC6 jól fut, adnak hozzá fél éves próba licenszet.

Alister from Hell

(#16325) mzso válasza front3r (#16306) üzenetére


mzso
veterán

Ja.... Azért megy ubuntuból normálisan.

Most viszont azt is észrevettem, hogy az alvó állapot sem működik hanem annál is megakad.

(#16309) fatallerror
Én nem szoktak kéthetente újrarakni.

(#16326) fatallerror válasza mzso (#16325) üzenetére


fatallerror
addikt

akkor meg használd összeomolva :B
én 2x raktam fel a 7est azt hiszem a 2 év alatt szóval én se 2 hetente

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#16327) Alastair' válasza fatallerror (#16326) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Beadja neki a win 98 tweek injekciót, és máris visszakapja a szép régi megjelenést, startmenüvel mindennel. :DD

Alister from Hell

(#16328) mzso válasza fatallerror (#16326) üzenetére


mzso
veterán

Tök mindegy ha egy hét múlva elszaródik ilyen alap dolog mint az újraindulás. Akkor meg mi a bánatnak telepítsem újra ha már eleve szar? Nem lesz jobb.

(#16329) fatallerror válasza mzso (#16328) üzenetére


fatallerror
addikt

dehogynem, szűzen felrakod az egészet újra és ennyi. nem babrálod amitől ilyen lett és használod :] ez egyértelműen hiba ráadásul nálad elvégre nem így néz ki senkinél :]

don't tell me what i can't do!

(#16330) vOrOn válasza Alastair' (#16324) üzenetére


vOrOn
tag

Megy ez

(#16331) Alastair' válasza vOrOn (#16330) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én mikor legutóbb feltettem nem ment. Figyelmeztettet is, hogy nem kompatibilis a rendszerrel, de én ráerőszakoltam.

Alister from Hell

(#16332) mzso válasza fatallerror (#16329) üzenetére


mzso
veterán

Értem. Szóval ha nem használom semmire akkor nem romlik el?

Azt nagyjából leszarom ahogy kinéz a metro de ez az újraindítósdi, kikapcsolósdi nem valami élvezetes.

(#16333) fatallerror válasza mzso (#16332) üzenetére


fatallerror
addikt

nekem akkor miért nem döglik meg? nem buzerálom a registry-t meg ilyeneket meg nem telepítek nap 20 programot de azért használom és működik :K

mi élvezetesnek kellene lennie? :D kikapcsolod meg bekapcsolod aztán ha program igényli újraindítod, ennyi :D

don't tell me what i can't do!

(#16334) Bali27 válasza Alastair' (#16324) üzenetére


Bali27
addikt

Panda Cloudot próbáltad már? nem fogja egyáltalán a rendszert és hatákony..
Meg még a Windows Firewall Controll is iszonyú bejövős

(#16335) Alastair' válasza Bali27 (#16334) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem próbáltam még.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#16336) Penész Gomba


Penész Gomba
tag

Lehet hülye kérdés lesz, vagy warez gyanús, de mi alapján mennek ezek a KMS szerverek?
Mi az, hogy van amelyik már 3 napja működik míg másikak alig mennek 1-2 órát? Ki indítja ezeket? Hogyan derül ki, ha indul egy ?

(#16337) lostprophet válasza Alastair' (#16335) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Igen, ingyenes, de lehet frissíteni jó pénzért Pro-ra, amiben van tűzfal is.
És itt az egyik létező legjobb tűzfal és ingyenes is (Comodo mellett:))
[link]

[ Szerkesztve ]

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#16338) papa019 válasza mzso (#16332) üzenetére


papa019
senior tag

Használj Ubuntut vagy Xp-t vagy Win7-et ha neked ennyire szar a rendszer... :W
Nem tudom miért lepődsz meg azon, hogy összeomlik a Windows, ha mindenféle UI kiegészítőket telepítesz fel rá. Megértem, hogy nem tetszik, de akkor minek erőlteted, gyakorlatilag saját magad szivatod.
A Desktop részhez szerintem semmi olyan pluszt nem ad a 8, amiért érdemes lenne leváltani vele a 7-et, pláne úgy, hogy nem tetszik nektek az új UI. Ha nekem nem jönne be, én biztosan nem szívnék vele napokat, heteket... :U

Pár apróság miatt én is erősen gondolkodom az Ubuntu beüzemelésén, de jelenleg az energiagazdálkodása és néhány Win-only program miatt nem merem felrakni egyedüli rendszernek...

(#16339) pzstm


pzstm
titán

ha még valaki nem tudná:

Október 26-án érkezik a Skype Windows 8-ra

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#16340) old-dog válasza Penész Gomba (#16336) üzenetére


old-dog
aktív tag

Igen az, így nem lehet bármit is mondani.

(#16341) Penész Gomba válasza old-dog (#16340) üzenetére


Penész Gomba
tag

Aktivált rendszerem van, és nem ilyen KMS-es mókás, csak egyszerűen érdekel, hogy ez mi.

(#16342) papa019 válasza pzstm (#16339) üzenetére


papa019
senior tag

A P2P alapú működés leváltása miért jó?
Értem én, hogy mindent központosítanak, így a cikkben is említett offline üzenetküldés is menni fog, de a videó- és audio beszélgetések minősége ettől nem lesz rosszabb?

(#16343) vlevi válasza papa019 (#16338) üzenetére


vlevi
nagyúr

"A Desktop részhez szerintem semmi olyan pluszt nem ad a 8"
Van azért. Igaz, hogy én otthon csak user szinten használom a rendszert, ezért nálam a win8-as újdonságok kimerülnek abban, hogy szögletes az ablak széle, nincs átlátszóság, cakkosak a betűk szélei, meg új a taskmanager, és az intéző. Ezek miatt tényleg nem érdemes lecserélni.
De van, aki komolyabban belemélyedt a dologba, és az újabb bitblockert és még néhány hasonló, általam nem ismert dolgot emlegetett :D
Szóval azért van újdonság. És ez a marha nagy dilemma nálam is. Van, amiben jobb, de sok olyan apróság van benne, ami nekem nem tetszik. Ezért én meghalgattam a tanácsod, és maradok a hetesnél...

(#16344) Воланд válasza papa019 (#16342) üzenetére


Воланд
titán

nem feltetlenul, hogy ha az ms pakol ala megfelelo vasat. marpedig mivel komoly tervei vannak a skype-al, ezert fog ala vasat tenni rendesen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16345) papa019 válasza vlevi (#16343) üzenetére


papa019
senior tag

Persze, mindig vannak apró fejlesztések, de olyan eget rengető dolgot átlag usernek nem hoz.
Mindenki azt használ, amit akar, meg úgy, ahogy akarja, de több oldal harc van egyik és másik oldal között itt, aminek nem kellene itt lennie. :DDD

Mondjuk ha csak arra gondolok, hogy Ubuntun az új UI is mennyire megosztotta a közösséget, akkor nem nagy dolog ez a Win8 UI-s probléma. :))

[ Szerkesztve ]

(#16346) viralmind válasza Воланд (#16344) üzenetére


viralmind
aktív tag

Raadasul osszeolvasztjak a wlm-el ,tehat a skype-on lathatod es kommunikalhatsz a wlm -es kontaktokkal is,nem tudom ez menni fog-e mar a metros appon ,de az asztali beta mar tudja,hasznalom is,igaz vannak meg ficsorok amiket nem tud a beta,pld a hanghivas es video meg nem megy ,a chat az popec.remelem hamarosan megoldjak a tobbit is.

[ Szerkesztve ]

(#16347) mzso válasza fatallerror (#16333) üzenetére


mzso
veterán

Hát te lehet, hogy megvagy úgy hogy nem telepítesz semmit és csak a beépített IE-t és az aknakeresőt használod. Én nem.

"mi élvezetesnek kellene lennie? :D kikapcsolod meg bekapcsolod aztán ha program igényli újraindítod, ennyi :D"

Mondjuk azt bírnám, ha sikeresen újra tudna indulni vagy alvó állapotba menni.

(#16348) mzso válasza papa019 (#16338) üzenetére


mzso
veterán

Az UI kiegészítőkkel nincs semmi baj. A metrót leszarom. Az újraindítás viszont ismeretlen ok miatt kúródott el a win7-en is meg ezen is.

"A Desktop részhez szerintem semmi olyan pluszt nem ad a 8, amiért érdemes lenne leváltani vele a 7-et, pláne úgy, hogy nem tetszik nektek az új UI."
Nem mintha az xp meg a win7 UI-ja nem lett volna ocsmány.

Linux alapon meg lófasz nincs alkalmazás és driver szinten, nem beszélve, hogy ott is teljesen idióta lett az összes desktop. Minden szar.

Meg ha minden igaz van némi teljesítmény növekedés win7-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#16349) front3r válasza mzso (#16347) üzenetére


front3r
őstag

De ez továbbra sem a windows hibája, hiába erőlködsz itt nekünk. Nézz már szét a gépeden, és keresd meg a hiba okát! Ha nem tudod mi az, akkor hívj egy informatikust, ő majd megnézi a géped!
Régebben én is azt hittem sok dologra, hogy a windows hibája, aha, kiderült hogy nem, hardver hiba volt, vagy valami program kavart be a rendszernek. Veszélyesek még a buhera ISO-k is, amik warez oldalakon terjednek. Egy EREDETI image-et telepíts mindenképpen!

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#16350) fatallerror válasza mzso (#16347) üzenetére


fatallerror
addikt

ie lol :D nem azt írtam h nem telepítek semmit csak azt h csak ritkán ami kell.

ezeket mind tudja. mikor jutsz el a felismerésig h megdöglött a win-ed és nem alapból ilyen? :D

don't tell me what i can't do!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.