Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15951) Boonen007


Boonen007
őstag

Hogy tudom átállítani a windows live accom US-re? Nekem magyaron van és így nem sok minden van a Storeban...

(#15952) pzstm

Pff.... Akkor inkább jobb ez így... Minden egyben van Android Windows Live, Gmail Facebook..... akkor szakadjon meg az ms

[ Szerkesztve ]

(#15952) pzstm válasza Boonen007 (#15951) üzenetére


pzstm
titán

sehogy. Új LiveID-t kell csinálnod

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15953) vOrOn válasza medek3 (#15950) üzenetére


vOrOn
tag

Nekem "hálózat" gyanús.

Nézd meg, hogy mi történik ha letiltod hálózati beállításokban IPV6 támogatást.

(#15954) Alastair' válasza medek3 (#15950) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Lehet valamit tenni ellene? - igen. pl. kitölteni az adatlapodon a cuccok részt, hogy ha valaki válaszolni akar, legalább legyen róla fogalma, hogy milyen géped van, és mennyire win 8 kompatibilis.

nVidia kártyáknál elég gyakori mostanság ez a hiba.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#15955) medek3 válasza Alastair' (#15954) üzenetére


medek3
aktív tag

ott van az csak lemaradt az asus. :)
F5SL notebook. a régi procit egy p8400 ra cseréltem. Memória 4Gb. ati HD3470 mobility radeon

Semmi egyéb probléma nincs vele, pöpec minden, jobban fut mint a win7 szóval nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#15956) Alastair' válasza medek3 (#15955) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Próba kedvéért szedd le az ati drivert, és hagyd, hogy felrakja a 8 amit akar. A 3470 nem épp mai darab, 100%, hogy nincs hozzá kompatibilis driver. A win7 komp mód meg nem a legjobb megoldás.

Alister from Hell

(#15957) vlevi válasza oO7 (#15934) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tényleg jó dolog az a windows store, mert nekem, mint végfelhasználónak az ad egy biztonságot, hogy a Microsoft által ellenőrzött alkalmazást telepítek fel.
Vajon az hogyan fog tudni működni, ha nálunk a cég úgy dönt, hogy néhány alkalmazást, főként lekérdezéseket, kimutatásokat elkészítenek win8 alá is? Azok vajon hogyan tudnak majd rákerülni a gépekre, laptopokra, win8-as táblagépekre?

(#15958) oO7 válasza vlevi (#15957) üzenetére


oO7
őstag

van lehetőség cégek számára a store kikerülésével alkalmazást (metro appot) telepíteni a dolgozók gépére... megmondom őszintén, hogy most hirtelen fejből nem tudom, hogy hogyan is megy ez a része a dolognak, de a lehetőség megvan rá az tuti :)

"New Windows 8 App Deployment: Domain joined PCs and tablets running Windows 8 Enterprise will automatically be enabled to side-load internal, Windows 8 Metro style apps."

[ Szerkesztve ]

(#15959) vlevi válasza oO7 (#15958) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jól van :)
Nagy öngól lett volna, ha végképp letiltották volna ezt a lehetőséget.

(#15960) samgar


samgar
őstag

Olyan oldalt keresek, ahol esetleg leírások és letöltések is vannak a metro ui egyedivé tételéhez :U (persze ha van már ilyen egyáltalán)

Oppo Find X5 PRO

(#15961) oO7 válasza samgar (#15960) üzenetére


oO7
őstag

mire gondolsz? PC Settings / Personalize... ott tudsz színsémát meg háttérképet választani... amúgy meg a felületre pakolt csempék fogják egyedivé-személyessé tenni a felületet

(#15962) samgar válasza oO7 (#15961) üzenetére


samgar
őstag

Olyanra ami nem gyári.

Oppo Find X5 PRO

(#15963) oO7 válasza samgar (#15962) üzenetére


oO7
őstag

na, olyat nem lehet... vagy max csak a desktop felületet... azt szerintem a hagyományos eszközökkel szanaszerteszét hekkelheted...

(#15964) samgar válasza oO7 (#15963) üzenetére


samgar
őstag

Nem szeretnék "hekkelni" csupán egyedi színsémát, esetleg egyedi hátteret a metro alá. Pont elég lenne.

Oppo Find X5 PRO

(#15965) oO7 válasza samgar (#15964) üzenetére


oO7
őstag

színsémábal van egy jó adag a szivárvány minden színében, szóval ott szerintem meg fogod találni azt ami neked tetszik,
a startképernyő háttere nem lehet egy tetszőleges általad választott kép, de ott is van egy jópár minta amik közül választani lehet,
egyedi háttérképet a zárképernyőnek tudsz beállítani

ez mind a PC Settings / Personalize fül alatt található...
(WIN + C > Settings > Change PC Settings (képernyő alján) > Personalize)

(#15966) emvy


emvy
nagyúr

http://www.amazon.com/gp/bestsellers/software/ref=sv_sw_0

while (!sleep) sheep++;

(#15967) samgar válasza oO7 (#15965) üzenetére


samgar
őstag

Igen-igen, köszönöm ezt tudom :R

Oppo Find X5 PRO

(#15968) vlevi válasza oO7 (#15965) üzenetére


vlevi
nagyúr

"színsémábal van egy jó adag a szivárvány minden színében"
De nekem világosszürke alapon sárga kellene, olyan meg nincs :D
Van sárga sötétszürke alapon, és narancs a világosszürkén.
Vagy ződ. Az sincs.
Tehát van minden a szivárvány minden árnyalatában, és ha külön állíthatnám az előtér, és a háttér színét, akár még csak a gyáriak közül is, akkor be tudnám állítani. De pl. világsszürke háttérhez van türkiz és narancs előtér. Barna háttérhez sincs sárga előtér, de nem sorolom a "milyen kombináció nincsen" listát :D
Start képernyő hátterének legjobb a legutolsó. A semmi :)
Vagy az utolsó előtti :DDD

(#15969) < CyberBob > válasza vlevi (#15968) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Majd a kibővített színsémákat berakják az SP1-be mint forradalmi újdonságot. :D

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#15970) Hunork


Hunork
veterán

Srácok!
Vannak aktív Origin használók?
Ugyanis az elmúlt 12 órában még nem pipáltam ezt: vagy hatszor kellett újraindítanom a klienst, volt, hogy az adott játék be sem töltött, vagy például lefagyott (The Saboteur) EZT korábban nem csinálta... :N
Mitől lehet ez? Minden más tökéletesen működik...vagy most, hogy finisben a W8, az EA "okoskodni" kezd?? :F

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15971) dlaccc válasza < CyberBob > (#15969) üzenetére


dlaccc
aktív tag

hát kb. :DDD Én két napja nyüstölöm, már tisztára megszoktam. Sok hiányosság van azért benne, nagyon alap dolgok.. nyilván ezért is ilyen gyors és egyszerű. Adok neki egy esélyt :)

(#15972) mfercso válasza oO7 (#15934) üzenetére


mfercso
tag

hát de legalább a windows to go ra lehetne valami registry vagy valami trükkel engedélyezni a storét mert igy nem lehet appokat telepiteni :(

http://blogs.msdn.com/b/hyperyash/archive/2012/08/15/enabling-windows-store-on-windows-to-go-machines.aspx

Megtaláltam ki is probálom

[ Szerkesztve ]

Teloszámot már az első pm-ben kérek !

(#15973) evilskati válasza vlevi (#15968) üzenetére


evilskati
aktív tag

Én Windows 7-en kikapcsoltam a transparencyt, és feketére raktam, mert fekete a monitor keret is, és jó volt az összhatás. Most is ugyanezt megcsináltam, csakhogy w8-on így olvashatatlan az aktív ablakban lévő cím, mert sötétszürke betűvel van a fekete alapon, nem emlékszem hogy volt w7-en, de így biztos nem.

Nem lehet valahogy a szöveg színét megváltoztatni?

[ Szerkesztve ]

(#15974) jety91 válasza Hunork (#15970) üzenetére


jety91
őstag

win7 mód + adminként futtatás és minden ilyen baj megszűnik :K (legalábbis nálam illetve haveromnál)

(#15975) Hunork válasza jety91 (#15974) üzenetére


Hunork
veterán

Hát próbáltam :K , de nem is ez a lényeg: a mai napig nem volt semmilyen kompatibilitás beállítva, és ment szépen. Nálam az UPlay olyan, hogy muszáj volt.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15976) medek3


medek3
aktív tag

Az app- ok közzül telepítettem Film on Live-t, beléptem, majd indítanám az ingyenes csatornákat és visszadob a kezdő képernyőre.
Van akinek elindul?

(#15977) pzstm válasza emvy (#15966) üzenetére


pzstm
titán

ááá tuti kam/rendszerhiba, vagy Te versz át minket ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15978) pzstm


pzstm
titán

Elindult a Surface és Windows 8 reklámhadjárata

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15979) emvy válasza pzstm (#15978) üzenetére


emvy
nagyúr

Valszeg ma estetol vagy holnaptol mar lehet elorendelni.

while (!sleep) sheep++;

(#15980) pzstm válasza emvy (#15979) üzenetére


pzstm
titán

csak lenne már ár és tudnám mikor kaphatom meg :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15981) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok.
Adott egy win8+office 2007 + telefon(wm6.0)
Amikor összekötöm a gépet és a telót feltelepül a szinkronizáló szoftver.
Ki is jelzi, és tudom is olvasni a telefonon lévő file-okat.
De szeretném a telefon névjegyeit átmásolni az outlook-ba, de valamiért nem teszi meg.
Nem tudom kiválasztani sehol az outlook névjegyzéket.

Segítsetek, hogy hol tudom ezt beállítani.
Köszönöm

(#15982) bon válasza emvy (#15979) üzenetére


bon
őstag

Előrendelni eddig is lehett, de én már megrendelni szeretném.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#15983) Jakesz válasza bon (#15982) üzenetére


Jakesz
őstag

Ha még meg sem jelent, akkor hogy tudnád megrendelni? :W

(#15984) danilla válasza Jakesz (#15983) üzenetére


danilla
őstag

"megrendelni szeretném" Megrendelni szeretné. De most komolyan nem menjünk már át write only-ba.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#15985) emvy válasza bon (#15982) üzenetére


emvy
nagyúr

Hol lehetett? Milyen aron?

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#15987) Jakesz válasza danilla (#15984) üzenetére


Jakesz
őstag

Amíg egy termék nem jelenik meg, addig nem mindegy, hogy megrendelésnek vagy előrendelésnek nevezik a webshop adatlapján?

(#15988) bon válasza emvy (#15985) üzenetére


bon
őstag

www.expansys.hu oldalon, ára még nincs, jeleneg regisztrálni lehet bövebb infóra. Előrendelést már nem láttam.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#15989) pzstm válasza Воланд (#15986) üzenetére


pzstm
titán

ácsi de ez a win8...ő meg nem surface előrendelést akart? :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15990) Воланд válasza pzstm (#15989) üzenetére


Воланд
titán

tudom, felreneztem. nemsokara torlik.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15991) danilla válasza pzstm (#15989) üzenetére


danilla
őstag

A hozzászólásodba amire reagált emvy, hogy elő lehet majd rendelni, ott a win8-at is megemlítetted, és elvégre a win8 topicba vagyunk ... szerintem a win8-ra gondolt nem a surface-re.

Jaka: szerintem nem :)

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#15992) pzstm válasza danilla (#15991) üzenetére


pzstm
titán

aztán kiderült mégis félrenézte :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15993) medek3


medek3
aktív tag

töröltem a vírusírtót, az ati drivert és továbbra is lefagy a win8 1-2 percre aztán továbbmegy mint ha mi sem történt volna.
Van esetleg valakinek ötlete mi okozhatja a problémát?

(#15994) hudyfiu válasza medek3 (#15993) üzenetére


hudyfiu
senior tag

vinyó, memória teszt?
eseménynaplóban pedig szétnézhetnél.

[ Szerkesztve ]

(#15995) medek3


medek3
aktív tag

Találtam a naplóban egy hibát, bár a lefagyás nem abban az időpontban történt.
az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn harddisk1

szerintem a memóriának és a vinyónak nem lehet baja, mivel a win7 tökéletesen fut rajta.

[ Szerkesztve ]

(#15996) Bali27


Bali27
addikt

- A Win8 alap levelezője csak hotmailt, vagy Winfosos e-mailt kezel? Gmailt stb nem lehet neki beállítani?
- AMD FX-es processzor használatban van javulás a Win7 óta?

(#15997) hudyfiu válasza medek3 (#15995) üzenetére


hudyfiu
senior tag

A "szerintem" az sajnos kevés.
Nézd meg először egy hard disk sentinellel a vinyót utána pedig ha nincs semmi programod akkor a windows beépített memória tesztjét futtasd le (ami lehet nem ér semmit) hátha megtalálja a hibát ha azzal van gond.

(#15998) Aarpok válasza Bali27 (#15996) üzenetére


Aarpok
őstag

Ha a Posta app - ra gondolsz az tudja a Gmail - t.

Аарпок

(#15999) medek3 válasza hudyfiu (#15997) üzenetére


medek3
aktív tag

ismét lefagyott és a napló utolsó bejegyzése alapján:
az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn harddisk1
Felrakom a hdsentinelt, de kétlem, hogy találni fog bármit is.
Semmilyen drivert nem tettem fel az asus f5sl notira mert már a win7 nél sem volt fontos.
Most is csak azok vannak amiket a win8 magától felrakott.

(#16000) medek3


medek3
aktív tag

egy picit magas hőmérsékleten kívül semmi hibát nem talált a hd sentinel

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.