Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) samgar


samgar
őstag

Korábban már kérdeztem, a chrome az alapértelmezett, mégsem metro alatt indul el. Mit kell csinálnom?

Oppo Find X5 PRO

(#15402) Daren89 válasza adamssss (#15023) üzenetére


Daren89
tag

AHCI ennyi. Amúgy nagyon jól kezeli, én most tettem be egy 128Gb Samsung SSD -t és félelmetesen gyors :)

Sent from my MacBook Air

(#15403) Daren89 válasza samgar (#15401) üzenetére


Daren89
tag

Ha bemész a kezdőképernyőre és rákattintasz az ikonra akkor sem ?
Ha tálcáról, vagy asztalról indítod, akkor biztos hogy nem metro alatt indul, ellenben a fenti variációval nekem működik.

Sent from my MacBook Air

(#15404) apollo12


apollo12
veterán

heló érdekelne hogy észlelte e valaki ezt a jelenséget

csőtörtökön sikerült szereznem még egy gtx 480 at most sliben megy
de unigine haevon ben nvidia driver mindig leáll, ha tesselationt fel rakom :DDD

most meg ha futattom a IBT akkor is elszáll többször is, de ha játszok, akkor meg semmi gond

rem javítani fogják

(#15405) samgar válasza Daren89 (#15403) üzenetére


samgar
őstag

Metro alatt indítom. Esetleg nem jó verziót tettem fel?

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#15406) Воланд válasza < CyberBob > (#15400) üzenetére


Воланд
titán

az meg egyelore nincs hivatalosan megerositve.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15407) samgar válasza samgar (#15405) üzenetére


samgar
őstag

Sikerült, szerintem rossz verziót tettem fel.

Oppo Find X5 PRO

(#15408) samgar


samgar
őstag

Anno valaki talált egy olyan hírolvasó programot, amibe lehet magyar oldalakat is felvenni, de nem jut eszembe a neve. Talán valami D betűs volt :F

Oppo Find X5 PRO

(#15409) Bali27 válasza Daren89 (#15402) üzenetére


Bali27
addikt

Én az AMD ahci driverét feltettem és még ezután is gyorsult a tesztek alatt..

(#15410) < CyberBob > válasza Воланд (#15406) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Azért egy ekkora cégnél az egyik legnagyobb húzótermékükről nem nyilatkozna az MS egyik alapítója ha nem gondolnák komolyan.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#15411) vlevi válasza < CyberBob > (#15410) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azért jár az én agyam is az afféle összeesküvés elméleten, hogy csak kerestek valakit, akinek a "szájába adták" ezeket a sorokat, mert gyakorlatilag ezek a dolgok azok, amik megfogalmazódnak a win8 felhasználók többségében. Aztán persze van, aki felülemelkedik ezen, és használja a rendszert anélkül, hogy ez zavarná, és van, aki nem tudja ezt megbocsátani az új windowsnak, és ezért visszalép.

(#15412) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

A sulinak köszönhetően van msdn hozzáférésem. Az itt található verzió már véglegesnek számít?

[ Szerkesztve ]

(#15413) buvartacsko válasza Draken (#15412) üzenetére


buvartacsko
addikt

Igen. ...

(#15414) pzstm válasza Draken (#15412) üzenetére


pzstm
titán

MSDNAA-d van, amit Dreamsparknak neveztek át.

Amúgy igen, végleges ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15415) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Miként tudom eltüntetni az óra mellől a beviteli nyelv(HUN) kijelzését? A világért nem találom..

Megvan. :B

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#15416) randras


randras
veterán

Helló!

Fogok tudni aktiválni 64 bites magyar prof verziót angol prof 64 biteshez generált keyel?

(#15417) front3r válasza randras (#15416) üzenetére


front3r
őstag

A kulcs nem nyelvfüggő, bármilyen nyelvűt aktiválhatsz vele!

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#15418) A_ScHuLcZ válasza pzstm (#15414) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ha már fel lett hozva a DreamSpark, akkor én is kérdeznék. Ugyanilyen hozzáféréssel rendelkezem, és azon gondolkoztam, hogy ha most nekem az enterprise verzió van fent a gépeimen, akkor ezt nem fogom tudni véglegessé tenni kulcsmódosítással, hanem mindenképp újra kell húznom a rendszert prof-ra az arra való DreamSpark-os kulccsal, jól gondolom?

Mert ha így van, akkor lehet nem várok vele, megcsinálom mihamarabb.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#15419) Hunork


Hunork
veterán

Hehe, kedvenc zeneprogim "bébi -változata" is már ott az App-oknál! Meg az űrfotók is nagyon ott vannak! :K

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15420) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló! Tudtok olyan app-ot, ami végül is egy notesz, csak lehet benne bejegyzéseket külön létrehozni (tehát nem csak 1 lapja van), valamint ez megjeleníthető a kezdő képernyőn?

(#15421) nicu71 válasza Hunork (#15419) üzenetére


nicu71
addikt

és mi a kedvenc zeneprogid,hátha nekem is tetszeni fog a "bébi változat" :D

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#15422) randras válasza front3r (#15417) üzenetére


randras
veterán

Kösz! Ez a DreamSpark-os letöltő annyira minőségi, hogy le kell töltenem torrentről az érintetlen MSDN-es ISO-t, aztán majd aktiválom a DreamSpark-os key-el...

Viszont ott csak magyart találtam, meg angolból VL-t és N-t... :(

Röhej ez a betűjelezés, meg ez a letöltő program is, ami letölti a fájl 98%-ot aztán meghal. :(

(#15423) bon válasza A_ScHuLcZ (#15418) üzenetére


bon
őstag

Jól gondolod.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#15424) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Sziasztok!

Az iránt érdeklődnék, hogy tudtok-e valami jó akcióról most, amivel a gépemre meg tudom majd szerezni a Win8-at. Jelenleg Windows 7 64bit OEM van a gépemen. Van valami akciós mostani vagy jövőbeli upgrade lehetőség? :)

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#15425) bpx válasza Inv1sus (#15424) üzenetére


bpx
őstag

(#15426) Воланд válasza ReSeTer (#15420) üzenetére


Воланд
titán

onenote.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15427) Inv1sus válasza bpx (#15425) üzenetére


Inv1sus
addikt

Egész baráti ár, köszi. De ezt most meglehet már venni?

Ezt nem értem:
"a megjelenéstől jövő és január 31-éig tartó akció"

beszélni magyar? ;]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#15428) Воланд válasza Inv1sus (#15427) üzenetére


Воланд
titán

meg nem, oktober 26-tol lesz elerheto es nalunk valoszinuleg 40 euro lesz atvaltva forintra.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15429) mexel


mexel
veterán

Próbaképpen felraktam a win 8-at. A lényeg: sok mindent kikapcsoltam, letiltottam ami nekem nem kell. Ami zavar: teljesen nyugalmi állapotban is, és akkor is amikor valamit csinálok, folyamatosan villog a hdd ledje a gépen. Az indexelést is kilőttem, gyakorlatilag mindent amit lehetett és mégis folyamatosan megy valami. A feladatkezelőben sem látok semmi aktivitást, de mégis villog. Mi csinálhatja ezt?

(#15430) Taifa Díaz válasza mexel (#15429) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Új a rendszer, rendezgeti magát, hogy csúnyán fejezzem ki magam. Érdemes várni egy kicsit, ha már szépen belaktad, baromi gyors lesz minden téren, hidd el.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#15431) pzstm válasza A_ScHuLcZ (#15418) üzenetére


pzstm
titán

jól gondolod. Kezdheted újrarakni ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15432) mexel válasza Taifa Díaz (#15430) üzenetére


mexel
veterán

Tegnap nem nagyon kerregett, ma viszont folyamatosan. Mindenki azzal jön hogy baromi gyors, de azért egy beállított xp-nél mind lassabb :DDD Sajnos muszáj váltani. A sart menühöz már szerencsére van jó program, így egész elfogadható. A win7-et kihagytam, de ha már váltok akkor 8-ra érdemes.
Egyébként mi a különbség a 32 és 64 -es között?

(#15433) pzstm válasza mexel (#15432) üzenetére


pzstm
titán

Mindenki azzal jön hogy baromi gyors, de azért egy beállított xp-nél mind lassabb

Elég régi gépen megeshet....amúgy kizárt...vagy hardver/user error van.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15434) tDr1v3r válasza mexel (#15432) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Beállított XP, ami azt se tudja, hogy a 2 mag mi fán terem. :DDD Azt a hulladékot már igencsak el kéne felejteni így 2012 vége fele...

A 32 és 64 bit között meg a legnagyobb külömbség a memóriacímkézés (több ramot használhat ezutóbbi).

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15435) mexel válasza pzstm (#15433) üzenetére


mexel
veterán

Azért egy kibuherált xp amiben csak az fut amit én akarok, az ugrik minden kattintásra. A win7-ben annyi minden fut a háttérben amit nem tudok kilőni, hogy mindenképpen több erőforrást zabál, de ez most nem ide tartozik. Lehet hogy maga a vinyó csinálja ezt a másodpercenkénti "olvasgatást"? Semmi folyamatot nem látok ami dolgozna. próbálkozom még a finomhangolással. :) Remélem a javítócsomagokban lesz valami ami ezt a metroszexuális modern képernyőt kikapcsolhatóvá teszi :) Mondjuk egyelőre úgy néz ki, ha átváltok asztalra ott is marad, de azért jó lenne egy választási lehetőség asztali pc-n.

(#15436) Taifa Díaz válasza mexel (#15432) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ha 64 bites architektúrájú hardvereket használsz, és 3,25 GByte fizikai memóriától több van az alaplapodban, akkor nincs mese, 64 bites rendszert kell felrakni, másképp nincs értelme.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#15437) pzstm válasza mexel (#15435) üzenetére


pzstm
titán

Azért egy kibuherált xp amiben csak az fut amit én akarok, az ugrik minden kattintásra. A win7-ben annyi minden fut a háttérben amit nem tudok kilőni, hogy mindenképpen több erőforrást zabál, de ez most nem ide tartozik.

korán reggel felhúzom magam :W :W :W

mikor fillérekért adják a 4GB memóriát akkor aztán tényleg érdekel mikor mi fut a háttérben...
Technológiailag tisztában vagy vele milyen szinten van lemaradva az XP? :U

Remélem a javítócsomagokban lesz valami ami ezt a metroszexuális modern képernyőt kikapcsolhatóvá teszi :)

Kizárt dolog

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15438) Taifa Díaz válasza pzstm (#15437) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Á, nem érdemes felhúzni magad ezen. Mit vársz az egyéni felhasználóktól, mikor a vállalatok java része is spórolásnak tekinti azt, hogy még mindig XP-t futtat a rendszerein?

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#15439) front3r válasza mexel (#15435) üzenetére


front3r
őstag

Hogy ez mennyire nem igaz! A saját gépemen tapasztaltam.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#15440) Visormail válasza mexel (#15435) üzenetére


Visormail
addikt

Indítás az asztallal a Windows 8-ban (segédprogram nélkül) ha akarod.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#15441) pzstm válasza Taifa Díaz (#15438) üzenetére


pzstm
titán

Hat mondjuk amilyen alacsony aron lehet win8 prohoz jutni annyiert tenyleg nem ertem hogy az egyeni user miert nem akar elorelepni.
Mondjuk Office 2013 is szerintem nagyon korrekt aron lesz bar van aki szerint meg draga meg igy is....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15442) soundsonic válasza bpx (#15425) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Jó ez a 40 > Euro ,de sajna én neten nem tudok shoppingolni így marad a 70>euros upgrade

[ Szerkesztve ]

(#15443) Hunork válasza pzstm (#15437) üzenetére


Hunork
veterán

:D :D
+1
Nem is emlékszem, mikor hallottam ilyen XP-reklámot utoljára...nem emlékszem az évszámra... ;]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15444) Hunork válasza nicu71 (#15421) üzenetére


Hunork
veterán

A Magix Music Maker az...még régen egy újságban volt egy akkori verzió, és nagy mák mellett sikerült onnan frissítenem. :) Bár nem a legújabb van meg, ez tény...a kis app pedig a Music Maker Jam. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15445) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Tudtok Metrora esetleg olyan alkamazást ami FLAC fájlokat tudna lejátszani? :) Vagy rám vár ennek a megírása? :D

Üdv. core2

(#15446) A_ScHuLcZ válasza mexel (#15435) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Kíváncsiságból, milyen géped van, milyen konfig, amin ezt tapasztaltad?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#15447) mexel válasza pzstm (#15437) üzenetére


mexel
veterán

Kíváncsi lennék egy-két speckó pl autódiagnosztikai programot hogy indítanál el ezeken az új oprendszereken, de ezeken kívül is van még olyan ami nem indul win7 alatt. Ezért kellett az xp 1-2 gépemre. Tisztában vagyok vele miben tudnak többet az újabb oprendszerek, csak a csudaszép design elemek nem nagyon győznek meg arról hogy a fejlődés az ez legyen. A háttérben vannak jó dolgok, de azért hagyhatnának egy olyan kiskaput, hogy akit nem a virágos és barbis szépség érdekel hanem gyorsan akarja használni a gépet annak is legyen lehetősége.
Na ez off, maradok a lényegnél: WD vinyó másnál nem csinálja ezt a felvillantgatósdit? (kb másodpercenként úgy, hogy semmi sem fut - kerregni nem kerreg)

(#15448) kispx válasza mexel (#15447) üzenetére


kispx
addikt

Nálam mindegyik Win-nél "felvillantgat".

(#15449) Neil Watts válasza mexel (#15447) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Milyen szoftverekről lenne szó? Tennék egy probát ....
Megbocsáss, hogy ezt mondom, de nem cask a designelemek változtak XP-hez képest. Rengeteg minden korszerőbb let a motorháztető alatt.

Hagytak: Úgy hívják, hogy Start8 vagy Vistart.

Csinálja, de ez az indexelés miatt van. Minden általad kikapcsolt szolgáltatást állíts vissza eredetire, s holnap utánra jó lesz kb. :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#15450) mexel válasza kispx (#15448) üzenetére


mexel
veterán

Win7 alatt már sikerült kilőnöm egy két processt ami után megszűnt, itt most nem sikerül. Még túrok, talán elkapom mi okozza. (szeretem tudni mi dolgozik a háttérben az oprendszerem alatt, szeretem ha csak az megy amit én akarok :) , természetesen azokon kívül ami elengedhetetlenül fontos)

core2: majd priviben küldök esetleg egy listát, de nem biztos hogy érdekelni fog. Az indexelést kilőttem, nem az lesz az.

Tudom hogy sok újdonság van a fedél alatt, nem csak a csicsát látom, csak kifelé nagyon arra építenek ( el kell adni egyszerűen). Sok dologgal találkoztam a win7-ben is ami sokkal jobban tetszik mint xp alatt, csak egyelőre bőven elég volt az xp arra amire kellett. Most viszont muszáj váltani, én is tudom. Egyszerűen nehezen barátkozom meg az UAC-al és a felületekkel. :) Maradi vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.