Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) b3er válasza Sub-ZeRo (#15198) üzenetére


b3er
aktív tag

Az a baj, van egy öcsém, egyugyanazon hálózaton.... :(

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#15202) pzstm válasza b3er (#15194) üzenetére


pzstm
titán

akkor évek óta tuti én csinálok már valamit rosszul :O

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15203) < CyberBob > válasza bugizozi (#15193) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Így van mindkettő rossz. :D

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#15204) Hunork válasza Mikulásbá (#15184) üzenetére


Hunork
veterán

Tetszett, egy kis (vagy sok) bővítéssel, képekkel mehetne akár cikkek közé is. :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15205) b3er válasza pzstm (#15202) üzenetére


b3er
aktív tag

Miért is? :))

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#15206) Mikulásbá válasza Hunork (#15204) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Köszönöm,de nem az én írásom-ezért is van idézőjelben-de átadom az illetékesnek(ha netán nem olvasná itt a sorokat.....) :K

[ Szerkesztve ]

(#15207) Hunork


Hunork
veterán

Üdv ismét!

Mindig van valami apróság... :U
Láma lehet a kérdés, de az ilyen-olyan energiagazdálkodási dolgokhoz nem nagyon értek.
Tehát:
Míg az alvó állapot a beállításokat a memóriába menti és kis mennyiségű áramot fogyaszt, a hibernálás elmenti a nyitott dokumentumokat és programokat a merevlemezre, majd kikapcsolja a számítógépet. A Windows összes energiatakarékos állapota közül a hibernálás használja a legkevesebb mennyiségű energiát. Forrás: MS

Itt mit jelent, hogy a hibernálás használja a legkevesebb mennyiségű energiát? Mert ugye a gép teljesen kikapcsol, nem megy egyik alkatrésze sem.
Akkor mi fogyaszt egyáltalán valamit és akkor mennyit? :F

Akik ismernek, tudják, hogy minden kérdésnek előzménye van... :D

Ez lenne az:
Van egy dual-light billentyűm: Speedlink Alterno (korábban már írtam róla...)

Bios-ban minden engedélyezve van az USB Configuration menüben.

A hiba: maga a billentyűzet tökéletesen működik, azonban a médiagombok, tehát a teljes felső sor csak akkor, ha minden rendszerindítás után kihúzom-majd bedugom a billentyűt az USB -be. (és tök mindegy, hogy melyikbe) Viszont hibernálásból éledve mindez nem szükséges.
Ez mitől lehet? :F

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15208) kispx válasza Hunork (#15207) üzenetére


kispx
addikt

"Itt mit jelent, hogy a hibernálás használja a legkevesebb mennyiségű energiát?"
A hibernálás semmit sem fogyaszt. Míg az alvónál processzor, memória... stb még fogyaszt egy keveset.

"a teljes felső sor csak akkor, ha minden rendszerindítás után kihúzom-majd bedugom a billentyűt az USB -be. (és tök mindegy, hogy melyikbe) Viszont hibernálásból éledve mindez nem szükséges."

Egy újraindítás megoldja a problémát? (a kernel hibernáció miatt kérdem)

[ Szerkesztve ]

(#15209) Hunork válasza b3er (#15201) üzenetére


Hunork
veterán

Neveld meg! ;] :D
Amúgy a Defender szerintem most nagyon jó, egy fertőzött kis állományt a pendrive-ra rátettem, kíváncsi voltam, mit reagál, pár mp, és már jelezte is. :K

Ha viszont Avast-ot használnál, feltétlen olvasd át a korábbi hsz-eimet, mert vannak App gondok vele, erről a fejlesztők is tudnak, onnan szereztem megoldást én is...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15210) Hunork válasza kispx (#15208) üzenetére


Hunork
veterán

Nem, nem oldja meg. :(

Két állapot van:
1. Hibernált állapotból éled a gép, és akkor minden rendben (amúgy W7 alatt nem volt ilyen problem)
2. Ha Leállítás / Shutdown volt, akkor csak a ki/bedugás segít. (Tudom, apróság a nyűgöm, csak engem mindig a teljes megoldás érdekel... :K )
Viszont a hibernálás, ha tényleg nem fogyaszt, akkor maximum marad az, és még gyorsabban is épül fel a rendszer!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15211) b3er válasza Hunork (#15209) üzenetére


b3er
aktív tag

Gyalulom le a gépről..:D
engem sem lehetett megnevelni... őt meg még úgysem... :DDD

[ Szerkesztve ]

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#15212) szabeska válasza pzstm (#15191) üzenetére


szabeska
addikt

Miert ne mehetne avast? :O

F1

(#15213) pzstm válasza szabeska (#15212) üzenetére


pzstm
titán

hunork negatív taapsztalatai alapján :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15214) Hunork válasza szabeska (#15212) üzenetére


Hunork
veterán

És nem csak nekem voltak gondok, főleg itt olvasgattam:
[link] és [link] itt.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15215) b3er


b3er
aktív tag

Valaki tud linkelni egy normálisan működő drivert HD4830hoz Win8 alá? :(((
elég gáz ez a driveres dolog az amd részéről... a win8as develop drivernél nem szerelep a HD4xxx család, hát kérem azért ennyire ne haladjunk előre :O

[ Szerkesztve ]

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#15216) pvt.peter válasza b3er (#15215) üzenetére


pvt.peter
őstag

tudtommal még nincs rá hivatalosan

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#15217) b3er válasza pvt.peter (#15216) üzenetére


b3er
aktív tag

hah :C

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#15218) < CyberBob > válasza b3er (#15215) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Még meg sem jelent a rendszer, majd a rajtra lesz meghajtó a 4x szériához is.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#15219) Hunork válasza < CyberBob > (#15218) üzenetére


Hunork
veterán

Mondjuk, az elég gáz, hogy NV már most készen áll, és minden rendben is van... de ez már mindig is így lesz, driver szinten ATI/AMD sosem brillírozott... :(

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15220) Neil Watts válasza Hunork (#15219) üzenetére


Neil Watts
veterán

Dehogynem, csak éppen az náluk az a képlet, hogy ((aktuális csúcskártya) - 2 fő széria). Na eddig van normális driver, ami alatta van az legacy, na az meg szívás. Tapasztalat, volt mindkét oldalról nem egy kártyám már (olyan 5-6 Ati/AMD és 5-6 nVidia).

Üdv. core2

(#15221) < CyberBob > válasza Hunork (#15219) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Én sem örülök neki, de sajnos a másik oldal sem jobb ott is van elég szívás a támogatással.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#15222) Sub-ZeRo válasza b3er (#15215) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

12.4-es driver win7 kompatibilis módban indítsd el.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15223) b3er válasza Sub-ZeRo (#15222) üzenetére


b3er
aktív tag

Köszöntem, müködik :B

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#15224) Sub-ZeRo válasza b3er (#15223) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nm.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15225) bon


bon
őstag

Surface RT tábla pontos árát (árait) még mindig nem lehet tudni? Hamarosan itt van az október 26.-a.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#15226) pzstm válasza bon (#15225) üzenetére


pzstm
titán

300-800 dollar közötti. Vagyis ilyesmit mondott emlékeim szerint Ballmer egy interjúban. De nálunk amúgysem lesz hivatalosan kapható.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15227) Sub-ZeRo válasza pzstm (#15226) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De jó lesz nekünk akkor. Legalább megmarad a pénzem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15228) pzstm válasza Sub-ZeRo (#15227) üzenetére


pzstm
titán

nem mondtam hogy nem lehet megvenni majd sehogysem ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15229) Bali27


Bali27
addikt

Ez akkora szívás.. Annó megvettem a Vistát huszonezerért :S :W Én barom..
És most csak Win7 ről lehet upgradelni "olcsón" :O Miért kivételeznek? A vista is majdnem Win7 ha igy nézzük..

(#15230) nicu71 válasza Hunork (#15207) üzenetére


nicu71
addikt

Nagyon hasznosak ezek a problémaismertető írásaid!Mindig elolvasom,a stílusod is élvezetes :R

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#15231) Klupi01


Klupi01
csendes tag

Szép estét mindenkinek.
Mai nap szerettem volna 7-ről 8-ra váltani, persze hogy kell egy "kis" probléma :)
No az a problémám, mint tudjátok a 8-as példány nem igazán szereti a régiségeket.
Deszka : Asus P4C800-E Deluxe, Proc: P4 3,0 Ghz Prescott.
Installáláskor bevágja a fekete képernyőt az error üzenettel, neten kicsit utánanéztem, hogy a BIOS-ban kellene a procin valahogy buherálni valami NX miatt. BIOS verzióm 1024-es, ott ezzel a beállítással semmilyen formában nem találkoztam. Ha valaki tudna esetleg segíteni, szánjon rám pár percet!
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#15232) Hunork válasza nicu71 (#15230) üzenetére


Hunork
veterán

Mindjárt elájulok! :B Őszintén remélem én is, hogy mindenki tanulhat minden problémából, és mikor jön egy kérdés, lehet, hogy már kész is a válasz.
Dióhéjban ez a filozófiám. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15233) bon válasza pzstm (#15226) üzenetére


bon
őstag

elég tág határ de én is ennyit olvastam valahol, amúgy már előrendeltem, de árak még nem voltak közölve.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#15234) Bali27


Bali27
addikt

Ja .. Egy okos kérdés..
Win8 alatt a Portable Ashampoo Office kért serialt stb.. Eddig sohasem kért.. Most visszatettem a Win7 et és ujra tökéletesen müxik.. Még 1 progival ugyan ez megtörtént..:S
Ez mitől lehet?

(#15235) bon válasza Klupi01 (#15231) üzenetére


bon
őstag

Nem bios, hanem proci függő, procinak kell támogatnia.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#15236) vlevi válasza Bali27 (#15229) üzenetére


vlevi
nagyúr

"És most csak Win7 ről lehet upgradelni "olcsón""
Lemaradtam valamiről? Legutoljára úgy tudtam, hogy még XP-ről is lehet upgradelni.
Amire te gondolsz, nagyonolcsó upgrade, az azokra vonatkozik, akik június óta vettek win7-el telepített gépet. Tehát nem win7-et, hanem gépet, win7-el. Ők valóban olcsón, 4-5 ezer forintért upgradelhetnek.
De a többiek, akiknek legalább XP-jük van, azoknak kb. 10ezer forintba kerül. Azért az sem olyan rossz ár.

[ Szerkesztve ]

(#15237) pzstm válasza vlevi (#15236) üzenetére


pzstm
titán

most olvasom...félinformációi vannak az úrnak. XP-ről is lehet Pro-ra is akár. Nem is értem honnan szedte ezt a fals információt :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15238) Bali27 válasza vlevi (#15236) üzenetére


Bali27
addikt

Jaa.. elnézést akkor félreértetem.. Igaz home Basic X64 es dobozos vistám van... Remélem arról is lehet.. De 10 ért még megéri..

(#15239) pzstm válasza Bali27 (#15238) üzenetére


pzstm
titán

lehet. 30EUR--ért egészen pontosan. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15240) Bali27


Bali27
addikt

FX-es AMD procija van valakinek? Érdekelne hogy a Win8 hogyan használja a procit..
Sok játékban pl a kedvencemben is a Red Orchestra 2-ben is, csak 3 magot használ a Win7 és a Vista is ennyit használt.. Áll.. a Win8 ilyen téren sokkal jobban kihasználja a procit.. Nem mindegy hogy hány szálat használ, mert sokkal gördülékenyebb a játék, és most pl nekem 30% on hajtja max a procim... 6 helyett 3 magot használ.

ASrock oldalán a 970-es hez ma dobták ki az első Win8-as Beta drivereket. És Bios is jött..
Support Windows 8.
Note: "Ultra Fast" is only supported by below conditions.
1. OS is Windows 8.
2. Graphics supports UEFI GOP.
Ez utolsó "Support Windows 8.

Note: "Ultra Fast" is only supported by below conditions.
1. OS is Windows 8.
2. Graphics supports UEFI GOP." mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#15241) samgar


samgar
őstag

Ha nem frissítek W7ről, mi a legkedvezőbb ár, amiért W8-at tudok vásárolni? (új gép vásárlása nélkül) :B

Oppo Find X5 PRO

(#15242) ETOM válasza Bali27 (#15240) üzenetére


ETOM
addikt

Nekem van is az új biosal gondom elég. Lap topikjába leírtam. De egyelőre működik legalább most már jól nagyjából. Én nem vettem észre semmi változást igaz nem FX procim van. De pl. F1 2012 kifejezetten rosszabb minFPS-be mint win7 alatt, de ez csak egy gamma. :)

1 másodperces boot nem is müködik mivel kíirja nekünk hogy nincs támogatva az a bizonyos "UEFI GOP" amiről még a google se tudja, hogy mi a rák. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15243) Воланд válasza samgar (#15241) üzenetére


Воланд
titán

nincs meg hivatalos info, de elmeletileg 2013 januar 31-ig 70 dollar lesz a dobozos win8 pro.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15244) samgar válasza Воланд (#15243) üzenetére


samgar
őstag

Hát az nagyon király lenne :K

Oppo Find X5 PRO

(#15245) samgar válasza samgar (#15244) üzenetére


samgar
őstag

Kicsit nem vagyok jólinformált, mikortól lehet (elvileg) megvásárolni?

Oppo Find X5 PRO

(#15246) Bali27 válasza samgar (#15245) üzenetére


Bali27
addikt

okt 26

(#15247) < CyberBob > válasza Bali27 (#15240) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Javítson ki valaki ha tévedek, de egy játék annyi szálon tud futni legfeljebb amennyire megírták. Az hogy minden magon van némi terhelés azt csak az oprendszer osztja szét ezért is megy némelyik csak 20-50% -on.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#15248) Bali27 válasza < CyberBob > (#15247) üzenetére


Bali27
addikt

Erről beszéltem én is.. Csak állítólag az FX nél jobban fog ezen a téren müködni a Win8 mint a Win7.. Elvére nefeledjük hogy nem véletlenül jött a Win7-re egy Bulldozer patch[link] ami ezen kívánt javítani.. MINIMÁLIS sikerrel sajnos!

(#15249) Fire/SOUL/CD válasza ETOM (#15242) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"UEFI GOP"

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15250) ETOM válasza Fire/SOUL/CD (#15249) üzenetére


ETOM
addikt

Ejha szép kis olvasmány. El is kezdtem kösz, hogy megosztottad. :R Ha te elolvastad érdekelne a lényeg, hogy miért nem megy. Ez most driver függő nincsenek még felkészülve vagy egyéb? Nekem nvidia kártyám van, de asrock lap topikjába amd-vel sem ment az "ultra fast boot" win8al.

Vagy ez biostol függ? Mert ha csak IGP-vel megy hát.. :(

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.