Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16151) Alastair' válasza viralmind (#16150) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A topikot egyenlőre te offolod, még most sem értem, hogy minek? :U Mivel a win 8-nak nem tartozéka a klasszikus start menü, innentől kezdve minden ehhez tartozó hsz offnak számít. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#16152) viralmind válasza Alastair' (#16151) üzenetére


viralmind
aktív tag

Igy van ezert raktam en minden ehhez kapcsolodo hozzaszolasomat off-ba ,veled ellentetben aki minden ehhez kapcsolodo hozzaszolast nem tettel offba :DD egyebirant fogd fel ugy hogy ez egy win8-on futo szoftver,es akkor mar mindjart nem off a tema ugyebar.
Na pa!

(#16153) Taifa Díaz válasza viralmind (#16152) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Az se százas azért, aki egy eredeti operációs rendszer stabilitását kockáztatja alapvető rendszerfájlok - explorer.exe stb. - hülyére hekkelésével, mindössze azért, hogy egy kitaposott bohóccipőt (ez lenne a Start menü) megtartson. Másképpen fogalmazok: Windows 8 + Start menü = Windows 8 Retro Edition :DDD

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#16154) Alastair' válasza Taifa Díaz (#16153) üzenetére


Alastair'
nagyúr

ki-ta-po-sott bo-hóc-ci-pő :DDD start menü helyett nem kér valaki egy kis csokis perecet?

Ne feledd! Az internet szót ad mindenkinek a világon, vannak olyanok akik ezt a win 8 fikázására használják fel.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#16155) libus


libus
őstag

Skype-vel vagyok bajba!
Nem látják, hogy elérhető vagyok, így se hívni, se videóhívni nem tudnak. :(
Hanghívásnál én hallom az illetőt, de ő engem nem. :(
Mi lehet a baj???

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#16156) libus válasza libus (#16155) üzenetére


libus
őstag

Megvan. :K Frissíteni kellett a Skype-ot.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#16157) stefi68


stefi68
addikt

Üdv minden Windows 8 felhasználónak!

Remélem tudtok segíteni...
A múlt hétvégén adtam rá a fejem, hogy kipróbáljam a W8-at.
Egy délutáni és egy esti intenzív telepítései után elértem, hogy szinte mindenem működik, még a tuner kártyám is.

Kicsit beárnyékolja a képet ("szinte"), hogy egyetlen egy dolgot nem tudok megoldani 1 hét után sem. :W

A levelezési fiókjaim ellenőrzésére évek óta egy kis egyszerű ingyenes levélfigyelőt használok: Pop Peeper a neve. Egyszerűen nem tudja kezelni a Freemail-es fiókjainkat.
Mérgembe feltettem egy Office 2010-et és próbálkoztam az Outlook-kal is, automatikus és manuális módon is.
Legnagyobb megdöbbenésemre az sem tudta kezelni a Freemail-es fiókokat. Gmail-ost igen.

Ez valami W8 betegség? Tudom ne használjak Freemailt. Rendben, tudomásul vettem. Létre is hoztam az egész családnak egy csomó Gmail-es címet, de azért még élnek a Freemail-esek (egy darabig).

Mért nem tudom elérni a Freemail fiókokat Windows 8 alól?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#16158) Alastair' válasza stefi68 (#16157) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ez messze nem az op rendszer hibája. Hónap vége fele fog megjelenni a boltokban. Az iszonyatosan lusta szoftver gyártók jóval késöbb fognak megjelenni a használható mini progikkal. Tehát nyugi, és várj türelmesen. Az, hogy az outlookkal sem tud együtt működni a freemail, hát erre mit is mondjak.........
Eléred a freemail honlapján.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#16159) stefi68 válasza Alastair' (#16158) üzenetére


stefi68
addikt

Eszembe sem jutott, hogy az op.rendszer hibája.
Egyszerűen csak megoldást keresek, hogyan tudom elérni a POP3 alapú Freeamil fiókom bármilyen levelezőkliensből. :U

Igen a webes felületről elérem valóban, de sokkal egyszerűbb egy kliensben beállított tucat email-címet egyszerre ellenőrizni mint egyenként belépkedni a webes felületű fiókokba.

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#16160) kispx válasza stefi68 (#16157) üzenetére


kispx
addikt

Milyen beállításokkal probáltad a Freemailt?

(#16161) fatal` válasza Alastair' (#16158) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem szimplán rosszul állítja be, máskülönben miért ne menne a pop3 a freemaillel? Az outlook ugyanaz az outlook maradt, függetlenül attól, hogy win 7 vagy win 8 alatt fut.

(#16162) viralmind válasza stefi68 (#16159) üzenetére


viralmind
aktív tag

ha mar ugyis csinaltal gmail-os fiokokat akkor szerintem iranyitsd at a freemail webes feluleten a gmail-re,aztan a gmail-ben kosd ossze a freemail-al es akkor le van tudva :a freemail-ra erkezo leveleket megkapod es gmailbol pedig akar a freemail cimedrol is kuldhetsz emailt.

igy akarhany fiokot kezelhetsz tulkepp egy fiokbol a gmail-bol,es eleg lesz azt figyelni a pop progival

[ Szerkesztve ]

(#16163) stefi68 válasza kispx (#16160) üzenetére


stefi68
addikt

Ugyan azokkal mint a W7-en, ugyanis a régi fiók conf. fájlokat másoltam vissza:

Szervertípus: POP3, NoSSL, Port: 110, bejövő kiszolgáló: freemail.hu (nem egy bonyolult)

(#16162) viralmind: Igen végső megoldásként ez már felmerült min lehetőség, hogy az összes Freemail-es címről átirányítom a megfelelő Gmail-esekbe. De még nem adom fel...

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#16164) Alastair' válasza fatal` (#16161) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Persze, ezt én is így gondolom.
De írta, hogy valami mini progit használt, ami a win 8-on jelenleg nem működik a freemail elérésére.

viralmind: ennyi, én is így használom évtizedek óta :D gmailra jön minden, össze van kötve az összes xxarral.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#16165) viralmind válasza Alastair' (#16164) üzenetére


viralmind
aktív tag

jaja,igy praktikus,mellesleg ha ezt megcsinalja akkor sztem hagyja is a pop peepert vagy mit mert van nagyon franko gmail notifier pro ami 2 fiokot ingyenesen ellenoriz.

Lord Vader:sztem lenne tobb dolog is ;-)

[ Szerkesztve ]

(#16166) Alastair' válasza viralmind (#16165) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Végre valamibe egyet értünk :D :C

mod: tuti fontos a saját vélemény

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#16167) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Windows 8 fejlesztőközpontba sikerült vkinek regisztrálnia?
Nekem az egyetem biztosítja a DreamSpark Premiumon keresztül az ingyenes regisztrációs, de mégsem sikerül, hibaüzenet dob vissza, ki is fejtem az elejétől kezdve.

1. Ezen a linken megerősítettem, hogy az adott egyetem hallgatója vagyok, visszajelzést is kaptam róla, aktiváltam is.
2. Majd a mellette levő dobozból kértem reg. kódot az ingyenes regisztrációhoz a Windows 8 fejlesztőközpontba.
3. Regisztráltam magamnak egy accountot a dreamspark.com -on.
4. Majd ez után a következő oldalon is elkezdtem a regisztrációt a Win8 fejl.központba: [link]
5. A megfelelő helyen beírtam a 2. pontban kért kódot, el is fogadta, majd saját adatok megadása, bankkártyaszám...
6. Mikor véglegesíteném, akkor ezt kapom:
"Service error
Something went wrong and we couldn't process your subscription. This could be because there was a problem with your payment account or a problem with our service. Click Continue to update your payment account and try again."
7. Oké, várok...
8. Mikor újra megpróbáltam a regisztrációt befejezni, akkor pedig ezt kapom:
"Service error
The registration code is not valid. Click Continue to re-enter your registration code."
9. Gondolom lejárt a kód érvényessége amivel ingyenes a regisztráció, és igen amikor leellenőrizném, akkor érvénytelennek írja...
10. Oké, kérek újat a 2. pontban levő linken. Igen ám, csak ua a kódot adta megint.

És itt megakadtam, nem enged tovább...
Hogy tudnék újra kódot kérni, amivel tudnék regisztrálni, vagy hogyan tudnék regisztrálni újból?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#16168) stefi68


stefi68
addikt

Szóval értem én, hogy Freemail felett eljárt az idő meg ilyesmi. Nincs is ezzel bajom, csak az piszkálja a csőröm mért nem jön össze a levelezőszerver kapcsolat, nem egy, nem kettő, hanem legalább 5féle email értesítő programot kipróbáltam.

Amúgy meg azért tetszik ez a PopPeeper (és társai) email értesítő, mert nem tölti le az összes szemét reklám jellegű, meg "Eszti lefeküdne veled" témájú leveleket. Csak a fejrészét és aból már látom, hogy érdekel-e, vagy sem. Ha érdektelen már törlöm is.
Amúgy a GMailt rendesen kezeli.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#16169) Alastair' válasza stefi68 (#16168) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Esélyes, bár nem tudom, hogy a freemail nem tett bele egy pici pénzt a fejlesztésekbe. Ezért maradt ott, ahol van.
Csempék, kicsi appok, könnyen elérhető felület........

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#16170) kispx válasza stefi68 (#16168) üzenetére


kispx
addikt

Én Win8 alatt a Thunderbird alól problémamentesen használom a Freemailt (Igaz az nem épp egy egyszerű emailértesítő)

(#16171) stefi68 válasza kispx (#16170) üzenetére


stefi68
addikt

Még megpróbálom frissíteni az Office 2010-et (32 frissítés elérhető), aztán meglátjuk....
A másik, hogy van egy helyi kábelszolgáltatói email cím is, természetesen az sem elérhető w8 alól. :F

Ez már egyre érdekesebb!

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#16172) kispx válasza stefi68 (#16171) üzenetére


kispx
addikt

Szerintem először inkább a Thunderbird-öt próbáld ki.

(#16173) fatal` válasza stefi68 (#16168) üzenetére


fatal`
titán

Bármilyen levelező kliensben be lehet állítani, hogy csak a fejlécet töltse le.

(#16174) Hisztogram válasza stefi68 (#16171) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

Kipróbáltam : feltettem a pop peepert és csináltam freemailes fiókot is ... és működik az általad leírt beállításokkal! neked már gondod lesz: router, tűzfal, rendszergazdai jogok?

[ Szerkesztve ]

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#16175) stefi68 válasza Hisztogram (#16174) üzenetére


stefi68
addikt

Rendes vagy, hogy végigcsináltad :R

Erre is gondoltam már, ezért a tűzfal beállításainál átállítottam a szabályt Automatikusról - Engedélyezve típusúra.
Persze nem változott semmi. Persze az is érdekes, hogy ugyan az a program az IMAP típusú fiókot rendesen kezeli a POP3 típusút meg nem. Egyelőre ezt a következtetést vonom le. És ugyanez a helyzet Outlook-kal is.

Router meg ugyanez van W7 alatt is, ahol ugye minden jól működik.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#16176) viralmind válasza stefi68 (#16175) üzenetére


viralmind
aktív tag

En is felraktam nalam is megy pop3.freemail.hu-n es a mail.freemail.hu-n is.

stefi68
"Szervertípus: POP3, NoSSL, Port: 110, bejövő kiszolgáló: freemail.hu (nem egy bonyolult)"

talan a kiszolgalo lesz a hiba.

a kiszolgalot allitsd at pop3.freemail.hu-ra no ssl port:110

[ Szerkesztve ]

(#16177) stefi68 válasza viralmind (#16176) üzenetére


stefi68
addikt

:(
Nálam ezek egyik sem jó. "Ismeretlen szerver" és "Rossz kapcsolat" a válasz

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#16178) Victoryus94 válasza stefi68 (#16168) üzenetére


Victoryus94
őstag

Esetleg ezen az oldalon találsz valami újat?

[ Szerkesztve ]

(#16179) inferno88 válasza Alastair' (#16145) üzenetére


inferno88
őstag

Még mielőtt a fejem hullna:

1.Mivel most kaptam a stardocktól értesítést a programról,gondoltam,hogy megosztom másokkal,aki esetleg nem tud róla.

2.Személy szerint azért nem frissítettem W8-ra,mert(jöhet a kövezés) számomra jelen állapotban használhatatlan,de minimum lassító és körülményes.Próbáltam DP-t és RP-t is és sajnos mindig arra jutottam,hogy bár nagyon tetszenek a motorház alatti fejlesztések,de user oldalt szerintem elb#szták.
Nem egység sugarú user vagyok,hanem rendszerinformatikus és mérnökinformatikus hallgató,van némi jártasságom az ergonómiában(MS-nél az ergosokat tuti kirúgták) és csak emiatt a szoftver miatt,most mégegy lehetőséget adok a 8-nak.

Valaki írta,hogy ő nem veszélyeztetné a rendszer stabilitását ilyen programokkkal....kifejtenéd,hogy mégis mire gondolsz?

Semper fi!

(#16180) ftc


ftc
nagyúr

Ez komoly ez az előrendelési ár?

Microsoft Windows 8 ENG 64-bit, (OEM) 95,62EUR?
a Pro meg 139,58EUR?

mert mintha olvastam volna, hogy decemberig olcsóbb lesz...

(#16181) Marci__ válasza inferno88 (#16179) üzenetére


Marci__
tag

Azokra gondolt akik egy régi explorer.exe visszacserélésével hozzák vissza.
Start8 nekem bejön, kiraktam mellé az új start screen ikonját is, bal win gomb a régit hozza fel, jobb win az újat.

(#16182) kingstone1


kingstone1
csendes tag

üdv adot windows 8 két aktiv internet kapcsolat ethernet és wifin a wifi kapcsolatot álandoan bontja ha az ethernet aktiv van valami lehetöség hogy a wifi is aktiv maradjon?

(#16183) inferno88 válasza Marci__ (#16181) üzenetére


inferno88
őstag

Erről a megoldásról nem tudtam,de én sem próbálkoznék vele...elég sufni

Semper fi!

(#16184) < CyberBob > válasza inferno88 (#16179) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nagyon jól program a Start8. A kezdetek óta használom nem elsősorban a start menü miatt (bár az is kell időnként) hanem a metro eltüntetésére az induláskor. A stabilitást természetesen nem "veszélyezteti" hiszen egy átlagos alkalmazás ami még admin jogot sem kér. Aki pedig még is ezzel riogat az jobb ha tudja, hogy az operációs rendszer elsődleges feladata a külső (tipikusan harmadik féltől származó) programok futtatása.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#16185) stefi68


stefi68
addikt

A Stardock (Start8) programjai azért nem annyira gagyik ám :N
A mai napig használom az Object Dock-jukat, W8-on is.
Start menü meg nem annyira hiányzik...

A tegnapi Freemail-es mizériára: Köszönöm mindenkinek a segítőkészséget. Rejtélyes okból azóta sem sikerült megoldani, viszont megtudtam, hogy a Gmail képes kezelni más fiókokat is, sőt küldeni is lehet vele úgy mintha abból a fiókból küldeném. Ez így már egész jó. Próbaképp kapcsoltam hozzá a saját Freemail-es fiókom. Be is olvasott vagy 1000 üzenetet...
A kedvenc PopPeeper-em jelez is úgyhogy van bódogság! Ezután a többi családtag fiókja következik...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#16186) NZKK válasza < CyberBob > (#16184) üzenetére


NZKK
tag

Gondolom az ilyen nyavaják az eplorer.exe-t módosítják így vagy úgy. Rendszerszintű módosításokat hajt vérge. Mindenestre én nem tenném fel a helyetekben.

Oh yeah !

(#16187) tDr1v3r válasza NZKK (#16186) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Rosszul gondolod.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16188) < CyberBob > válasza NZKK (#16186) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Magán ügyed mit teszel / nem teszel fel. Én sem telepítem sz@rrá a rendszert, de a fenti program nélkül csak idegesítene a Win8. Semmi problémát nem okozott a program és máshol sem olvastam az ellenkezőjét így mindenkinek csak ajánlani tudom.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#16189) NZKK válasza < CyberBob > (#16188) üzenetére


NZKK
tag

Eddig az ismerőseaim közül 3 ember kérdezte meg, hogy feltegye-e, s mindhármat lebeszéltem róla :K Egyik sem bánta meg, ezt csak úgy érdekességképp mondom el.

Oh yeah !

(#16190) < CyberBob > válasza NZKK (#16189) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Én meg senkit sem beszélek rá (persze le se) a Win8-ra, ráér még a váltás. Meglátjuk mi sül ki belőle. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#16191) inferno88 válasza < CyberBob > (#16190) üzenetére


inferno88
őstag

Én is csak dual-boot rendszerben használom majd.

Stefi68: Én is már vagy 6-7 éve használok dockot. Objectdock helyett azért váltottam RK Launcherre,mert többet tud,pontosabban tudja azt az effektet,hogyha rákattolok egy ikonra,akkor kiteríti a mellékelt mappa tartalmát,mint az osx.(Nem tudom,hogy azóta bővült-e ezzel az OD)

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#16192) vOrOn


vOrOn
tag

Az első OS, aminek "box" verziójának vételén múlt év ősze óta gondolkodom.

Csakhogy legyen valami pozitív visszajelzés/feedback is a topikban.

(#16193) fatal` válasza vOrOn (#16192) üzenetére


fatal`
titán

Nincs BOX verzió, csak OEM és upgrade.

[ Szerkesztve ]

(#16194) vOrOn válasza fatal` (#16193) üzenetére


vOrOn
tag

Még nincs, de bizakodó vagyok.

(#16195) Aarpok


Aarpok
őstag

Ma a store rakoncátlankodik kiirta 2 frissítés mondom neki oké de a válasza az nincs mit.Talán majd 1 - 2 nap múlva eszébe jut mit akart frissiteni :DDD

Аарпок

(#16196) szabogabor10 válasza Aarpok (#16195) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nálam eddig nem volt gond, ahány frissítést kiírt, annyit telepített is rögtön (kopp-kopp), de sokaknak nem okés. Javíthatnának még azért a frissítési mechanizmuson.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#16197) Aarpok válasza szabogabor10 (#16196) üzenetére


Aarpok
őstag

Nálam is jól muzsikált és eddig talán egyszer ha ez előfordult akkor 1 - 2 nap múlva észhez tért.Bízom benne,hogy most is így lesz.Az a baj ha ő se tudja akkor én honnan tudnám mit akar frissíteni :DDD

Аарпок

(#16198) miresz


miresz
veterán

Hi!

Lenne egy kérdésem. Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném. A kérdés a következő lenne. Miért nem működik rendessen a TCup 5.6-os verziója win8-on? A probléma az vele,hogy nem enged törölni vele valamiért a 8.

(#16199) fatal` válasza vOrOn (#16194) üzenetére


fatal`
titán

Nem is lesz sajnos. Ez a kétféle licenc marad.

Ahogy az Officenál is megszűnik a dobozos, lemezzel ellátott forma. Csak a kulcskártya és az Office365 marad.

[ Szerkesztve ]

(#16200) bpx válasza ftc (#16180) üzenetére


bpx
őstag

annak olcsóbb, akinek már van valamilyen lincesze és upgrade-et vesz

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.