Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) Fire/SOUL/CD válasza ETOM (#15250) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

4 dolog kell a manőverhez
1. Alaplap(pontosabban BIOS), ami támogatja
2. Windows 8
3. APU/IGP vagy külső VGA kari is játszik, csak támogatnia kell az UEFI GOP-ot a VBIOS-ának
4. BIOS-ban engedélyezni kell az Ultra Fast opciót.

Mondjuk eddig nem csodálom, hogy nem ment, 2 napja dobták ki a beta BIOS-t a deszkához, amibe bekerült a támogatás: L1.91A - a mázlista :DDD
(persze beta révén csak saját felelősségre frissíteni!)

UI: ASRock dobott először piacra ilyen támogatású deszkákat, ha esetleg nem ismerted ezt az oldalt, akkor elég részletes infó van a témában, illetve videók, meg hogy melyik deszkák és milyen BIOS-al támogatják ezt a "játékot": [link] ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15252) ETOM válasza Fire/SOUL/CD (#15251) üzenetére


ETOM
addikt

De ismerem innen jött az egész ötlet ez a bios van fent. :DDD (ami nem az igazi mondjuk, de lényegtelen) annyi történik ultra fast modba, hogy kapok egy képernyőt egyből restart után, h UEFI GOP nincs támogatva a kártyám által vagy mi nem volt időm elolvasni. De ahogy olvastam másoknál is ez van. Kérdés kitudja ezt használni akkor? :DDD Mert nem tudom melyik diszkrét kártya támogatja majd ezt.. vagy hogy lesz megoldva csak ha már reklámozzák gondoltam megy talán.

[ Szerkesztve ]

(#15253) Fire/SOUL/CD válasza ETOM (#15252) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha arról a kariról van szó, ami az adatlapodon van, akkor az nem támogatja. NVidia-nál (nem néztem pontosan utána, de legjobb tudomásom(meg tapasztalatom szerint)) GTX6xx+, AMD-nél meg a HD7xxx+ kártyák támogatják.
(Bár NVidia esetén nem mernék megesküdni rá...) :(

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15254) ETOM válasza Fire/SOUL/CD (#15253) üzenetére


ETOM
addikt

Hát ez jó akkor a szarnak egy pofon, h felraktam, de már marad mindegy.
Egyébként youtubon GTX 670-re is ugyan ezt írja egyik gyereknek, hogy uefi gop not supported. :F Ja értem köszi a válaszokat :R majd meglátjuk biztos jön több info is róla később.

[ Szerkesztve ]

(#15255) ETOM válasza Fire/SOUL/CD (#15253) üzenetére


ETOM
addikt

Sima "Fast" boot egyébként működik hideg indítás brutál nincs bios kép.. nem 1.5 másodperc, de ez is bőven jó és nem is bugos mint a win7 alatt a régi cucc (asrock instant boot). Úgy nézem jót alkotott az asrock és még csak béta. Igaz alapból is piszok gyors a win8 főleg ssd-n, de hát sose árt a gyorsulás. :DDD

(#15256) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet tudni, hogy az ie10 mikor jön ki hivatalosan? Mármint win7-re?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15257) pzstm válasza Sub-ZeRo (#15256) üzenetére


pzstm
titán

semi infóm nincs róla. Októóber 26 előtt én szinte kizártnak tartom :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15258) Sub-ZeRo válasza pzstm (#15257) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én is így gondoltam, de a honlapon semmi infót nem találtam róla, csak azt hogy a 8-ban mér benne van. 7-re meg a bétát lehet leszedni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15259) Ribi


Ribi
nagyúr

Naszoval, mint korábban írtam, valamiért nem jegyzi meg a network share jelszavát.
Ahogy észrevettem alul kiírja, hogy nemjó a jelszó.
Ami hülyeség, mert beírom neki akkor elfogadja.
Lehet, hogy valami más formában akarja beadni újraindítás után?
Hogy lehetne kideríteni, hogy milyen jelszóval próbálkozik?

(#15260) front3r


front3r
őstag

ÉS IGEN!!! Xonar DX-re van Windows 8-as driver az ASUS oldalán!!! Lehet a többi típushoz is van, nem néztem.

Csekkoljátok!

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#15261) Tirexi válasza front3r (#15260) üzenetére


Tirexi
addikt

ROG Xonar Phoebus-omhoz is van már. :) :K

(#15262) ko9


ko9
addikt

Valaki járt már úgy, hogy mikor visszaült a gép elé, akkor be volt fagyva a kezdőképernyő, csak az egér mozgott, de semmire nem reagált. Nyomtam egy resetet - jobb tipp hiján, azóta induláskor, bejelentkezés után kicsit pörög, majd fekete képernyő, és 3-4 perc után megjelenik egy kék sáv alul (gondolom abból lesz egyszer a Tálca), és semmi...
Nem akarom megint újrarakni, végre kezdték megszokni asszonyék, meg be lett állítgatva minden :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#15263) Tirexi válasza ko9 (#15262) üzenetére


Tirexi
addikt

Én azt tudom addig nem rakom fel amíg nem jön ki a rendes végleges verzió.
Nem akarok sz.pni vele mint itt sokan vagy nem szeretném ha valami hardver-em ez miatt a fagyogatás miatt menne tönkre. A win7 még mindig mindenre tökéletesen megfelel. :K

(#15264) Sub-ZeRo válasza Tirexi (#15263) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez már a véleges verzió, csak aki MS előfizető annak elérhető. Kereskedelemben is ez jelenik meg most 26.-án.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15265) ko9 válasza Tirexi (#15263) üzenetére


ko9
addikt

Mindent felismert elsőre, semmi baja nem volt, frankón ment. Csak egyszer elmentem egy 20 percre, visszajöttem, és ez fogadott...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#15266) Gorneck válasza Sub-ZeRo (#15264) üzenetére


Gorneck
titán

Kíváncsi leszek a végleges árakra...már nagyon várom. :)

Gorneck#1239

(#15267) pzstm válasza Gorneck (#15266) üzenetére


pzstm
titán

upgrade-re vagy a sima retail dobozosokra? :B (állítólag az elején még 70EUR lesz a Pro is nem az upgrade konstrukcióban)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15268) Tirexi válasza ko9 (#15265) üzenetére


Tirexi
addikt

"Csak egyszer elmentem egy 20 percre, visszajöttem, és ez fogadott.."

Na én nem szeretnék ilyennel találkozni főleg akkor nem amikor mondjuk töltök fel egy videót már két órája és egyszer csak ki fagy a gép mondjuk 95%-nál.
Majd a dobozosra beruházok.

Az árak meg gondolom úgy alakulnak, hogy több lesz mint a mostani Win7 ára tehát nagyjából lehet már kalkulálni a Win8 Enterprise Box árát olyan 95k-ra. :U
Ha nem 100k felett lesz...

(#15269) Gorneck válasza pzstm (#15267) üzenetére


Gorneck
titán

Arra amit pl besétálva/belogolva a boltba megvehetek. Mert gondolkodom rajta, hogy lehet dobozost kéne vennem.

Magyar upgrade se rendelhető elő nem? Ha igen, akko linket pls... :D Mert ugye nekem legális OEM verzsönöm van.

Gorneck#1239

(#15270) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

HD 4850 vagy más 4.xx szériás vga tulajokat kérdezem, hogy próbálták-e már ezt a meghajtót Win8-on: AMD Catalyst 12.6 Legacy Driver for Windows 8 .

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#15271) pzstm válasza Gorneck (#15269) üzenetére


pzstm
titán

nem rendelhető elő. Dobozos retailről halvány lilám sincs :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15272) Gyufaaa válasza pzstm (#15271) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Sárga azért lesz? :U :DDD

(#15273) Воланд válasza Tirexi (#15268) üzenetére


Воланд
titán

enterprise valtozatot nem lehet boltban kapni. a tobbi (win8 es win8 pro) pedig joval olcsobb lesz, mint a win7.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15274) Tirexi válasza Воланд (#15273) üzenetére


Tirexi
addikt

Aha akkor a Pro lesz megcélozva. De mennyi az a jóval olcsóbb? :D
Még a 30k is sok egy Windows-ért és az csak OEM.

(#15275) Воланд válasza Tirexi (#15274) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15276) Sub-ZeRo válasza Gorneck (#15266) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én is, bár ahogy olvasom, van még benne pár bug, amit javíthatnának. Remélem a javító csomag (nem az SP) majd helyre rakja. Bár nem hiszem hogy erre benevezek, mert gyűjtögetést végzek lóvé terén.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15277) ko9 válasza Tirexi (#15268) üzenetére


ko9
addikt

Egy másfél órás Encore DVD Buildom már volt vele, akkor szépen végigment. Valószínű lesz még ma egy kb 4 órás After Effects Renderem is, remélem azzal se lesz baj.

Rendszermentéshez mit ajánlatok? Csak az lenne az egyszerűbb, ha valami baj van, akkor csak visszahúzom. Tudom, hogy a Windows Telepítőben is van lehetőség visszaállítani, de ami annak jó, olyan képet mivel lehet csinálni?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#15278) Neil Watts válasza ko9 (#15277) üzenetére


Neil Watts
veterán

A Windows saját beépített funkciója nem jó? :)

Üdv. core2

(#15279) ko9 válasza Neil Watts (#15278) üzenetére


ko9
addikt

Pont azt kerestem, csak nem tudom van-e, sose használtam :B Backup szóra csak a File History-t adja ki.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#15280) Alastair'


Alastair'
nagyúr

A "C" Users könyvtárban lévő mappát, hogy lehet átnevezni? Nekem Vader a neve, át lehet írni másra?

Alister from Hell

(#15281) < CyberBob > válasza ko9 (#15277) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Rendszermentés: Acronis True Image Home.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#15282) Gorneck válasza pzstm (#15271) üzenetére


Gorneck
titán

Kitartó vok, szal no problem... :D

Gorneck#1239

(#15283) ko9 válasza < CyberBob > (#15281) üzenetére


ko9
addikt

Nem akarok külön progit erre tartani, ha már van beépítve.

Próbáltad a drivert? Sanda gyanum, hogy amiatt halt meg a rendszer...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#15284) < CyberBob > válasza ko9 (#15283) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Az Acronis-t pedig boot lemez formában érdemes használni így nem kell telepíteni és erőforrást sem vesz el.

Nem próbáltam, azért kérdeztem. A rendszer meg köszöni jól van, VMware-ban fut még egy darabig. :)

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#15285) buvartacsko


buvartacsko
addikt

Sziasztok!

Valaki olyanra lenne szűkségem aki eléggé expert szinten van Windowsból.

Történet: tegnap újraraktam a barátnőm és az én gépemet, Win7-ről Win8ra álltunk át mindketten. Viszont barátnőm, Windows 7-en egy mappára beállította, azt hogy "Tartalom titkosítása az adatvédelem érdekében", ebben a mappában elég sok kép van, amik fontosak lennének, és Explorerben zöld betűkkel jelenik meg egyébként a dolog:

Windows 7-en a felhasználói fiókjához nem volt jelszó rendelve, tudom a felhasználónevet, meg azt is hogy mi volt a gép neve. Szerencsére sikerült pendrive-ra felmásolni, és nem veszett el teljesen, ( hátha van még valami amivel helyre lehet ezt állítani ) de már most erről nem engedi se másolni, se megnyitni, semmit.

Kérdés: valahogy ki lehet kerülni ezt a dolgot? El tudom távolítani a titkosítást róla? Van-e valami megoldás, vagy buktuk ezeket a képeket?

(#15286) < CyberBob > válasza buvartacsko (#15285) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Tudtommal a Win saját titkosítása az adott felhasználói fiókkal használható. Ha a rendszert megváltoztattad vagy újrahúzod akkor az adatoknak annyi. Persze majd javítanak ha mégsem így van esetleg vissza lehet fejteni valamivel.
Többek között ezért is ajánlott külső programot használni ami nem rendszerfüggő pl: TrueCrypt.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#15287) Fire/SOUL/CD válasza buvartacsko (#15285) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha a titkosításkor nem mentettétek a kulcsot vagy exportáltátok a tanúsítványt, akkor nem lehet visszaállítani.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15288) ko9 válasza buvartacsko (#15285) üzenetére


ko9
addikt

Pont ma találtam erről egy hosszadalamas fórumot itt PH-n. Nagyjából ha jobb klikk - Tulajdonságok - Biztonság - Speciális rész alatt a jogokat ki tudod törölni, és hozzáadni magad tulajdonosnak, meg a saját jogaidat beállítani, akkor még van esélyed.
Újratelepítés előtt le kellett volna venni a titkosítást :/ Ezt pont arra találták ki, ha teszemazt ellopják a laptopod, ami le van jelszavazva, újratelepítik, de ezekhez az adatokhoz akkor se férjenek hozzá.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#15289) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Üdv!

Laptopra feltoltam a pro-t, első körben minden ok, saját wifire egyből fellép ahogy kell. Ujrainditás után próbálok wifire menni, első körben kéri a wifijelszót, beirom, aztán kér felhasználonevet-jelszót. Ez mi lenne? Ha beirom a winfiók-jelszó párost az nem jó, mit kellene neki megadni? A router a wifijelszó beirása után már látja a gépet amig bekéri a win a felhasználónév/jelszó párost

(#15290) Hunork válasza Alastair' (#15280) üzenetére


Hunork
veterán

Én úgy emlékszem, mivel próbáltam :) , hogy csak helyi fiókot lehet, a MS fiókot nem... :(

Follow the steps to change the user account name and see if that helps.

a) Press Windows + W key
b) Type User Account and click on User Account from the search
c) Click on Manage Account
d) Click on change the account name
e) Rename it and see if that helps.
Note: You can only rename a local account not a Microsoft account.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15291) buvartacsko válasza Fire/SOUL/CD (#15287) üzenetére


buvartacsko
addikt

Az zsííír.

(#15292) Alastair' válasza Hunork (#15290) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ez Micro acc, a haverét valamiért nagyon hülyén nevezte el. molnisanci lett beírva, és lett belőle molni_000 :W

Alister from Hell

(#15293) Fire/SOUL/CD válasza buvartacsko (#15291) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha tiszta telepítés volt, akkor kampeca, de azért ellenőrizd az alábbiakat.
WIN+R certmgr.msc bal oldalt Személyes mappák/Tanúsítványok(certifications)
Ha esetleg valami csoda folytán ott lenne a tanúsítvány, akkor simán feloldható a titkosítás.
(Ha barátnődet nem kérdezted, akkor azért kérdezd meg, nem-e mentette el a kulcsot/tanúsítványt mégis)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15294) buvartacsko válasza Fire/SOUL/CD (#15293) üzenetére


buvartacsko
addikt

Teljesen clean install, szóval nem hiszem, de megnézem majd.

Tuti nem mentette le. Ő azt hitte hogy csak elrejtette a mappát. Elvileg van neki otthon mentés, de gondoltam hátha meg lehet oldani. Nagy kár.

(#15295) jety91 válasza < CyberBob > (#15270) üzenetére


jety91
őstag

Nekem a 12.8-as van fent és vígan muzsikál vele minden játék (HD4850-em van)

(#15296) vlevi


vlevi
nagyúr

Kérdezném, hogy hogy a ...-ba kerül oda az amerikai billentyűzet???
Vezérlőpultban kizárólag magyar van.
Azért kérdezem, mert szivat a mocsok, metro felületen nem tudok @-t írni. Miért? Mert átváltott US-re.
Kipróbáltam volna a 18.01-es, metro felületű tűzrókát, de nem tudok a PH-ra belépni, mert nem tudok az emil címbe @-t írni. Ráadásul ott annyira nem, hogy hiába váltogatok magyar/US között, sehogysem tudok.

Kezd kicsit nagyon elegem lenni :O
Pedig szívesen használnám, mert alapvetően nem tartom szar rendszernek, de ezek az apró marhaságok mindíg elbizonytalanítanak.

(#15297) Воланд válasza vlevi (#15296) üzenetére


Воланд
titán

a nyelv beallitasainal nem tudod torolni?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15298) Fire/SOUL/CD válasza vlevi (#15296) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Magyaron ALTGR+V, angolon SHIFT+2.
Amúgy az a tűzróka milyen nyelvű? Nem lehet, hogy az FF angol és az állítja magának megfelelően a kiosztást?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15299) ko9


ko9
addikt

Valaki tud javasolni egy óra csempét, ami csempe módba is megy? Csak teljes képernyősöket találtam :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#15300) buvartacsko


buvartacsko
addikt

Arra tudtok valamit mondani, hogy másik gépen bnőmnek, az áruházban van kb 6-7 appja a játékok csoportban, nekem meg 400... mindkettő legális msdnaa windows 8 , és mindkettő magyar. mindkettő live-os accountal van használva. :)

Illetve, ezt itt el lehet tüntetni valahogy?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.