Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) kispx válasza mexel (#15499) üzenetére


kispx
addikt

swap

(#15496) samgar
Max Tray Player

(#15502) Hunork válasza Gyufaaa (#15487) üzenetére


Hunork
veterán

Igen! :K Mennyi pályát szerkesztettünk! Élmény volt a jeges utat betolni, hadd szívjon a haver...másik nagy kedvenc az NQRally volt, hálóban toltuk! :K :DD

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15503) samgar válasza Neil Watts (#15498) üzenetére


samgar
őstag

Bocs de nem találok ilyet :(

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#15504) samgar válasza Neil Watts (#15498) üzenetére


samgar
őstag

ő, nem találok ilyet :F

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#15505) Воланд válasza samgar (#15503) üzenetére


Воланд
titán

metros alkalmazasok kozott nem is lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15506) samgar válasza Воланд (#15505) üzenetére


samgar
őstag

Igen, közben megtaláltam, azt hittem store. Metrosra gondoltam, mármint azt keresek.

Oppo Find X5 PRO

(#15507) Воланд válasza samgar (#15506) üzenetére


Воланд
titán

hat, tul sok valasztasi lehetoseg nincs jelenleg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15508) mexel válasza pincehely (#15500) üzenetére


mexel
veterán

Hagyjuk már ezt az xp témát. Én csak kérdezek valamit, és írtam is, hogy ez nem a rendeltetésszerű "munka" amit végez a gép. Az több olvasással jár, tudom mire gondol mindenki. Éppen azért írtam hogy azokat a folyamatokat amik ezt szokták okozni, ideiglenesen lekapcsoltam. minden futó processt végigböngésztem, de egyiknél sem találok lemeztevékenységre utaló jelet. Éppen ezért érdeklődöm itt a win 8 topikjában, hogy más is találkozott -e ilyesmivel. És amint írtam, nem indexelés, swap, vagy rendszervisszaállítás, stb, mert megyek sorra a folyamatokon.
Egyszerűen olyan illetőt keresek aki találkozott ilyennel és rájött arra hogy mi ez. De inkább lényegtelen, köszönöm.

(#15509) samgar válasza Воланд (#15507) üzenetére


samgar
őstag

Remélem azért majd bővülnek a dolgok :U

Oppo Find X5 PRO

(#15510) Воланд válasza samgar (#15509) üzenetére


Воланд
titán

speciel a zenelejatszot illetoen en a gyari alkalmazas frissitese(i)t + az xbox music pass-ot varom.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15511) daneel92


daneel92
tag

sziasztok!
regelni akarom magam ebbe a win7es laptop-win8 4500ért programra, szóval ahol a kereskedőt nevét kérdi,oda most... mégis mit írjak? az üzletet, ahol vettem?

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#15512) Воланд válasza daneel92 (#15511) üzenetére


Воланд
titán

igen, lehetoleg konkret cegnevet, ami a szamlan all.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15513) daneel92 válasza Воланд (#15512) üzenetére


daneel92
tag

ú, köszi

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#15514) front3r


front3r
őstag

Van egy Windows Store bug, ami sajnos előbb-utóbb jelentkezik, és a google-el kutatva se találtam rá megoldást. Többeknek előjött. Csak a reinstall, vagy a reset segített, de én ugye nem akarok olyat.

Itt a fórumban is jelezte már más a hibát.
Az alkalmazást letölti a store, de nem települ, ezt a hibakódot írja ki: 0x80073cf9
Rákeresve oké, hogy egy eseménynapló bejegyzésre mutat, de azzal sem lesz az ember okosabb. A külföldi fórumokban sincs rá megoldás és a Microsoft sem tudott rá megoldást találni eddig. Remélem patchelik, mert ez így gáz. De biztos fogják, mert majd tömegesen jelentkezik a megjelenéskor, ahogy látom.

Még valaki, akinél jelentkezett a hiba?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#15515) samgar válasza front3r (#15514) üzenetére


samgar
őstag

"és a Microsoft sem tudott rá megoldást találni eddig."
Háttőőő, szerintem megtalálja :U

Oppo Find X5 PRO

(#15516) front3r válasza samgar (#15515) üzenetére


front3r
őstag

Ki mondta hogy nem? Írtam is hogy eddig.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#15517) samgar válasza front3r (#15516) üzenetére


samgar
őstag

Amúgy nem jelentkezett a hiba.

Oppo Find X5 PRO

(#15518) samgar


samgar
őstag

A Microsoft Surface ugyanúgy október 26-tól rendelhető, mint a rendszer? Tényleg igaz az alacsony ár? :U

Oppo Find X5 PRO

(#15519) Воланд válasza samgar (#15518) üzenetére


Воланд
titán

igen, akkortol lesz kaphato az usaban. az ar meg majd kiderul.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15520) pzstm válasza samgar (#15518) üzenetére


pzstm
titán

Október 26-ától lehet kapni a nálunk szerencsésebb országokban.

Árról semmit nem tudni

Surface topik

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15521) Hisztogram


Hisztogram
aktív tag

Hello, kellene egy kis segítség.

Most frissítettem CP-ről a nyitócommentben feltüntetett verzióra és a következő problémával szembesültem

1) A periféria levasztása hangot adja ki 3-4 másodpercenként.
2) az USB-s egeret kihúzva majd bedugva újraindíásig nem ismeri föl.
3)az eszközkezelőben van kettő, az egér kihúzás után három problémás device:
1) masse stockage - nincs driver PCI 2,
2) USB device (no description) port 1: hub: 2
3) usbdevice :port 4 hub 2.

?inden driver up to date a Windows Update is telepített mindent. Passz. Azért jöttem ide, mert a windows frissítésekor jött elő az usb probléma s gondoltam nektek hátha van valami ötletetek. A gép tipusa HP nx6325,

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#15522) nicu71 válasza mexel (#15508) üzenetére


nicu71
addikt

szia,nekem akármelyik windows is volt fenn,eredeti,vagy éppen valami kölcsönkapott minimálváltozat/xp-ből voltak ilyenek,de azóta csakis eredeti wint használok,a kis led mindig villogott,ha sokáig,akkor nagyon dolgozott valamin,ha csak kis diszkrét pislantás pár másodpercen belül,akkor az egy normális,és természetes állapot.
8-nál is ez van.
én tök nyugtalan lennék,ha órákig teljesen sötét lenne,még ha nem is csinálok semmit a gépen.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#15523) Hunork válasza Hisztogram (#15521) üzenetére


Hunork
veterán

hmmm...elsőre az alaplap megfelelő driver-t tedd fel (chipset és usb), nem látom, milyen a géped...aztán megmondod mi a pálya...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15524) fatallerror


fatallerror
addikt

a win-es user nevemben van ékezet és van játék ami nem csípi. elég ha csak átnevezem a mappát? :D

don't tell me what i can't do!

(#15525) Hunork válasza fatallerror (#15524) üzenetére


Hunork
veterán

Csak a helyi fiókokat lehet átnevezni, MS fiókot nem...nekem is ékezetes, de nincs gond (eddig...) :) Melyik játék az?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15526) Hisztogram válasza Hunork (#15523) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

Köszi a választ!

Gyártóazonosító alapján megkerestem és letöltöttem a Texas instruments media card reader drivert, aminek ezek szerint volt ID kódja, csak a windows nem ismerte fel mert miért tenné, a gép már öt éves.

Én is a déli hídragondoltam ezért feltettem az Ati Xpress 1150 chipsethez, integrálthoz grafikáhozvaló Catalyst 10.2-t de a két, egy hubon lévő USB port még mindig 1.1-es, s a windows még mindig a hardver leválasztását pittyegi.

Magán a HP driver pagén egy nagyon nagyon régi catalyst az egyetlen szóba jöhető jelölt. Lehet, hogy downgradelek,de intutívan ennek nem kéne működnie.

Más chipset drivert nem találtam. A furcsa az egészben az, hogy a Consumer Previewen ilyen problémáim nem voltak.

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#15527) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy, adott egy Win7 HP OEM rendszer. Van/lesz lehetőség Win8-ra upgrade-elni?

Véleményem szubjektív...

(#15528) Воланд válasza hackeeeee (#15527) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15529) hackeeeee válasza Воланд (#15528) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szuper! Köszönöm! :R

És akkor ez pontosan, mikortól lesz elérhető? Akkor ezt az upgrade assistant-ot majd fel kell tepeíteni külön?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15530) Воланд válasza hackeeeee (#15529) üzenetére


Воланд
titán

oktober 26-tol. igen, fel kell.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15531) pzstm válasza hackeeeee (#15527) üzenetére


pzstm
titán

lesz. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15532) hackeeeee válasza Воланд (#15530) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szuper! Akkor asszem élni is fogok ezzel a lehetőséggel! Nagyon szépen köszönöm! :R

Véleményem szubjektív...

(#15533) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
használ valaki Asrock E350-es brazos lappal win8-at? Gond nélkül felment USB-ről, működik is. Viszont nincs DVD meghajtó a gépemben, így az alaplap drivereit nem tudtam feltelepíteni (az "eszközkezelőt" nagy nehezen megtaláltam, ott semmi nem sárga felkiáltójeles, tehát mintha nem hiányolna semmit...). Egyáltalán jók a Win 7-es driverek a 64bit Win 8-hoz? (Asrock oldalán nincsenek még win 8-as driverek) Van, amit mindenképpen szükséges lenne feltenni?
A képernyőfelbontást pl. ha az egyébként "recommended" 1920x1080-ba állítom, akkor nem teszi ki teljes méretbe a monitorra (LG IPS224V), ha visszábbveszem 1600xvalahányasra, akkor kirakja (driver gond lehet?).

Más: a desktop nézetben itt is ki lehet pakolni az "asztal megjelenítése" ikont a tálcára?
Telepítéskor kreált magának egy 350MB-os partíciót, amit én nem látok. Viszont megadtam neki, hogy csináljon egy 30GB-osat és arra települjön, erre inkább rátelepült a maradékra (1TB a teljes vinyó). Most egyedül ezt a 900valahány GB-s partíciót látom, rajta a rendszerrel. Milyen progival tudnám rendberakni, úgy, hogy 30GB-on maradjon a rendszer, a többit meg leválasztani egyébnek?
Köszönöm előre is.

(#15534) hudyfiu válasza st6969 (#15533) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Szedd le sztem a win7es drivereket és tedd fel.
Ha nem akar felmenni akkor kompatibilis módban.
Viszont ajánlom hogy tedd újra a rendszert mert valószínű hogy amikor létrehoztad a 30GB-os particiót akkor a mradékra álltál rá és úgy nyomtad a telepítést és ezért ment a rendszer a másik particióra.
Átrakni tudod de több idő lenne.
Kezd újra inkább sztem.
10 perc alatt azon a gépen is megvan a telepítés gondolom.

(#15535) Tirexi


Tirexi
addikt

Hi all.

Vettem egy új szériás DELL laptop-ot és a Win8 élményindex azt írja ki, hogy nem rendelkezem megfelelő hardver-el meg ilyenekkel az élményindex lefuttatásához.

Ez miért van? Minden driver fent van pedig...
Vagy csak szimplán nem támogatja az Intel HD 4000-ret? :F

(#15536) Tibi86 válasza Tirexi (#15535) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Ha N-es windowst tettél fel, akkor nem fut le, mert a tesztekhez kell neki a media player valamelyik összetevője.

(#15537) hudyfiu válasza Tirexi (#15535) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Nem lehet hogy 2 vga van benne?

(#15538) Tirexi válasza Tibi86 (#15536) üzenetére


Tirexi
addikt

És ezt ki lehet valahogy javítani vagy csak akkor ha rendes verziót rakok fel?

(#15537) hudyfiu:
Biztos, hogy nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#15539) Tibi86 válasza Tirexi (#15538) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Szerintem ez az. Szóval nem kell újrahúznod. :)

Bár én még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#15540) Hunork válasza Tirexi (#15538) üzenetére


Hunork
veterán

Jól írja Tibi86, letölt/telepít/nagyon örül! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15541) Tirexi válasza Hunork (#15540) üzenetére


Tirexi
addikt

(#15539) Tibi86:

Köszönöm most már jó!! :D :R :R

[ Szerkesztve ]

(#15542) Tibi86 válasza Tirexi (#15541) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Nincs mit! Legalább már tudom, hogy így működik! :DDD

(#15543) tommi_123


tommi_123
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Tegnap felfrissítettem a win 7 SP1 x64 ultimate-t win 8 pro x64-re, és eddig 2 problémám van:
1, Toshiba L850-em van, amibe Ati 7670 2 gb VGA van, de még nincs hozzá (tudtommal) windows 8-as támogatású driver, de ami eddig is rajta volt win7-es vga driver arra azt írja h nem működik, mert kompatibilitási hiba! Mi ilyenkor a teendő? ( Catalyst control center-ről van szó)

2, a kezdőképernyőn ha rákattintok bármelyik ikonra ( 2-3 ikont kivéve) , akkor felugrik egy pillanatra az ikon teljesképernyőre, aztán egyből vissza is ugrik, és nem nyitja meg, nem reagál semmit! Mitől lehet ez?

Egy kis észrevétel: a win 8 picivel lassabban dolgozik nálam mint a win 7, kivéve a ki-be kapcsolásnál :/

(#15544) netpeti98 válasza tommi_123 (#15543) üzenetére


netpeti98
addikt

Egy kis észrevétel: a win 8 picivel lassabban dolgozik nálam mint a win 7, kivéve a ki-be kapcsolásnál :/

Nem lehet hogy azért mert nem tiszta telepítést csináltál?

Üdv netpeti98

(#15545) fatallerror válasza Hunork (#15525) üzenetére


fatallerror
addikt

már semmi, más volt a baj :B

don't tell me what i can't do!

(#15546) Drag77


Drag77
senior tag

egy nekem bejövős app : link

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#15547) raidx válasza st6969 (#15533) üzenetére


raidx
őstag

AMD oldaláról szedd le a Win 8-as catalist pakkot. A többit bízd a Winre. Teszteltem Asrock E350m1-en!

[x86]
[x64]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#15548) samgar


samgar
őstag

Bocs, egyszerűen nem találom, hol lehet beállítani az eszközök (pendrive) automatikus lejátszását?

Oppo Find X5 PRO

(#15549) Neil Watts válasza samgar (#15548) üzenetére


Neil Watts
veterán

(#15550) samgar: Nincs mit! :R

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#15550) samgar válasza Neil Watts (#15549) üzenetére


samgar
őstag

Thx :R

Oppo Find X5 PRO

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.