Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) Neil Watts válasza buvartacsko (#15300) üzenetére


Neil Watts
veterán

El. :)

Üdv. core2

(#15302) vlevi válasza Fire/SOUL/CD (#15298) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Magyaron ALTGR+V"
Azért ennyire nem vagyok kezdő :DDD
SHift2 eszembe se jutott, látszik, hogy marharégen nem volt már US billentyám :)

Eltüntetném én, ha lenne. De nincs, csak a magyar...
Hozzáadtam mégegyet, hogy hátha így, ha azt eltávolítom, eltűnik a US is, de nem, mert így meg három lett.

(#15303) Bali27 válasza buvartacsko (#15300) üzenetére


Bali27
addikt

Photoshop :C

(#15304) Gyufaaa válasza Bali27 (#15303) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD

(#15305) moonguru válasza front3r (#15260) üzenetére


moonguru
őstag

Köszi hogy szóltál!

Xonar Xense nincs Windows 8 driver!

Xonar D2X nincs Windows 8 driver!

Xonar Essence STX van Windows 8 driver érdekes!

Monitor Guru!

(#15306) icons


icons
addikt

True story!

[ Szerkesztve ]

(#15307) Hunork válasza ko9 (#15299) üzenetére


Hunork
veterán

Bocs, de ez nagy ziccer volt... :D :DDD

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15308) ko9 válasza Hunork (#15307) üzenetére


ko9
addikt

Kiraktam, de csak teljes képernyőbe mutat jól, így nem felel meg az igényeknek ;]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#15309) Hunork válasza ko9 (#15308) üzenetére


Hunork
veterán

:)
Bocs...amúgy ezt találtam neked, nem olvastam végig, fáradok, de szerintem van benne valami matatás, le kell tölteni egy segédprogramot, a cikk aljánál: [link]8de majd elolvasom, lefordítom, kipróbálom, és közzé teszem, ah műxik. vagy akár te is...)

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15310) Fire/SOUL/CD válasza buvartacsko (#15300) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

MetroUI-n(ha desktop, akkor WIN gomb először) és begépeled, hogy keyboard layout/Settings/Change Input Method és csak azt a nyelvű és kiosztású billentyűzetet tartod meg, ami ténylegesen az előtted lévő billentyűzet, a többit törlöd.
(A billentyűzet kiosztást csak akkor jeleníti meg az értesítési területen, ha egynél több billentyűzet van telepítve)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15311) < CyberBob > válasza icons (#15306) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Na ugye, hogy retro a Win8 kinézete. :D

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#15312) Fire/SOUL/CD válasza < CyberBob > (#15311) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Még szép. C64-en csináltam utoljára ilyen design-t... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15313) nicu71 válasza vlevi (#15296) üzenetére


nicu71
addikt

épp az imént olvastam,hogy a metrós tűzróka még erősen béta állapotú,ugyszólván kezelhetetlen,úgyhogy én ki sem próbáltam emiatt./bár én jobban szeretem a krómot,azért érdekességképpen megnéztem volna,milyen lett de így nem,várok! :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#15314) Alastair' válasza Hunork (#15307) üzenetére


Alastair'
nagyúr

:DD

Alister from Hell

(#15315) szabeska válasza Hunork (#15214) üzenetére


szabeska
addikt

En szerencsere nem talalkoztam hibakkal, nem is vagyok hc toltogeto, szoval alap vedelemnek megteszi. Az avg nem tetszik, az avirara meg sokan panaszkodnak, a comodo IS virusirtojaban pesig nem bizom, igy maradt az avast, mint ingyenes megoldas a win8-ra :) De ha valaki cafolna, szivesen meghallgatom :)

F1

(#15316) pzstm


pzstm
titán

beszabehu...a több mint 4éves laptopom ujjlenyomatleolvasójához most jött driver frissítés :Y (mondjuk win8 alatt nem is használtam, de este ezekután tesztelek:D)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15317) ko9 válasza szabeska (#15315) üzenetére


ko9
addikt

Próbáltam egy pár IS-t Win8-on (Bitdefender2013, Kaspersky2013, VipreBeta2013, AVG2013, F-Secure 2013). Bitdefender egy idő után erőssen fogja a gépet, és sokan panaszkodnak rá egyébként is (frissítésenként újra kell indítani, stb) - Kaspersky több mint 50Gb-nyi logot csinált, és úgy fel akarta töltögetni, meg 1 hónap használat után néha be-be akadt egy ideig 100%-os prociterheléssel - AVG egy élmény volt fél napig, lassú, miután felraktam félig töltődtek be a weblapok, stb, uninstallkor csak 5ször találkoztam kékhalállal, végül csökkentett módban lehetett letörölni - Vipre volt eddig talán a legjobb, az ég világon semmi bajom nem volt vele, talán csak az, hogy túl agresszív a webszűröje :U . Most F-Secure IS 2013 van fenn eddig nincs semmi baj vele, észre se lehet venni hogy ott van, mégis teszi a dolgát :R

pzstm
Van egy kb ugyanilyen idős Webcamom, amit kb lehetetlen beüzemelni, XP-s driver a maximum. Feltúrtam már érte a netet - semmi... Na ha ahhoz jön frissítés, akkor tényleg beszabehu :DDD

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#15318) Bali27 válasza ko9 (#15317) üzenetére


Bali27
addikt

Panda Cloud Antivirus? Ingyenes és iszonyu jó! Nem fogja a gépet, kicsi és felhőből "táplálkozik"
Próbáltad már?

(#15319) ko9 válasza Bali27 (#15318) üzenetére


ko9
addikt

Azt még Win7en próbáltam. Igazi bajom az, hogy sima AV. Igaz, az F-Secure is a Win8 beépített tűzfalát használja (ami tegyük hozzá nem rosszabb mint egy-két kereskedelmi verzió), de átveszi felette a kezelést és nagyba leegyszerűsíti azt.
Teljesen felhős AV-t amúgy se szeretnék, mi van ha egyszer azt támadják? Jó ha van offline védelem :B

Ez is ingyenes, bárki tud kódot kérni hozzá 2013.01.01-ig :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#15320) szabeska válasza ko9 (#15319) üzenetére


szabeska
addikt

én inkább maradok a teljesen ingyenes megoldásoknál, nem szeretnék próbaidőkkel meg promó kódokkal szenvedni :) tudom, hogy nem nagy szenvedés, de akkor sem :)

F1

(#15321) ko9 válasza szabeska (#15320) üzenetére


ko9
addikt

Mindenki ahogy neki ízlik :P

Más: Win8nál valahogy módosult a programok kezelése, csomó program panaszkodik, hogy nem tudja elérni/módosítani a saját könyvtárában lévő fájlokat. UAC kikapcsolása nélkül ez valahogy kiküszöbölhető? Persze nem azzal a megoldással, hogy rendszergazdaként futtatom a progit (Photoshop CS6 el se indul addig, amíg át nem állítom Rendszergazdaként a temp helyét...)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#15322) Bali27 válasza ko9 (#15321) üzenetére


Bali27
addikt

Észrevetem hogy Ashampoo Office Portable verzsön serialt kért Win8 alatt.. Win7 nél müküdik rendesen.. MItől lehet?

(#15323) PumpkinSeed válasza Bali27 (#15322) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A hétvégén ha lesz alkalmam felteleptem és irok egy logout blogot egy szimpla user szemszogébol. :)

Bocs a betk helytelen hasznlata miatt, angol LinuxMinten vagyok. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#15324) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Most olvastam valahol, hogy a kezdőképernyő hátterét is személyre szabhatjuk majd saját képpel..Igaz lenne? :)

(#15325) Воланд válasza soundsonic (#15324) üzenetére


Воланд
titán

hol olvastad?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15326) soundsonic válasza Воланд (#15325) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Konkrétam az nkórón írta valaki a windows fórumban, de épp most kérdeztem meg a microsoft community-n, biztos ami biztos alapon...

(#15327) Воланд válasza soundsonic (#15326) üzenetére


Воланд
titán

csak elore beallitott kepekbol lehet hatteret betenni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15328) < CyberBob > válasza ko9 (#15321) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Esetleg próbáld meg nem védett mappába tenni vagyis csinálj nekik saját mappát akár egy másik partíción.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#15329) PumpkinSeed válasza soundsonic (#15326) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Win7-en is lehet. Csak le kell tölteni egy teljesen legális programot hozzá, amivel ki tudod cserélni a háttérképet, de ott viszont csak annyi.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#15330) ko9 válasza < CyberBob > (#15328) üzenetére


ko9
addikt

Másik partíción vannak az Adobe termékek, mégis hibát adnak ki. Vannak közös dolgaik, amiket csak a rendszerpartícióra hajlandó rárakni... Meg nehogy az legyen már a megoldás, hogy rakjam máshova... Milenne ha csak egy partícióm lenne? Egy átlaguser mit fog ezzel csinálni? Nem használja? Mert az nem megoldás :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#15331) soundsonic válasza PumpkinSeed (#15329) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Nem a login screen-re gondoltam, hanem a modern ui hátterére. Közben újra átolvastam az nkórt és idézek: "Egy külön programmal lehet egyedi képet berakni. Valami tweaker a neve." Úgyhogy sry a kérdésért ,gyárilag sajna nem lehet :( [link]

[ Szerkesztve ]

(#15332) < CyberBob > válasza ko9 (#15330) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Csak egy ötlet volt. Amiket én felraktam a nyolcasra azok nem problémáztak.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#15333) pzstm


pzstm
titán

A Windows 8 és az Avast 7 civakodása

Hivatalos: október 29-én mutatkozik be a Windows Phone 8

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15334) btudos válasza Воланд (#15327) üzenetére


btudos
veterán

Ez amúgy miért van? Semmi értelmes akadálya nem lenne hogy azt állítson be a user amit akar.... :(

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#15335) Воланд válasza btudos (#15334) üzenetére


Воланд
titán

by design.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15336) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Talán azért ,hogy legyen újdonság a következő OS -ben :C

(#15337) Hunork válasza ko9 (#15330) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Na, kipróbáltad, amit küldtem neked az óra-csempét? clock Nem vagyok otthon, így nem tudom megnézni...írjál, hogy műxik-e! :K
És ez most nem poén!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15338) < CyberBob > válasza btudos (#15334) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Azért mert az MS jobban tudja mi a a jó neked. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#15339) soundsonic


soundsonic
aktív tag

A Microsoft Community válasza a kezdőképernyő megváltoztatására:

"Kedves xxxxxxxxxx!

Jelen pillanatban hivatalosan ez a funkció nem elérhető.

A beépített témákat úgy tudod megváltoztatni, hogy az egérkurzort a jobb alsó sarokba húzod, majd fel. Ezután Beállítások - Gépház - Személyre szabás - Kezdőképernyő.

Azonban, mint minden Microsoft terméknél valószínűleg itt is meg fognak jelenni különböző harmadik fél által fejlesztett alkalmazások, melyek ezt lehetővé teszik."

(#15340) fatallerror válasza btudos (#15334) üzenetére


fatallerror
addikt

teljesen felesleges h 1 részletes háttér legyen, csak zavar az átttekintésben. jobb a semleges háttér oda

don't tell me what i can't do!

(#15341) ko9 válasza Hunork (#15337) üzenetére


ko9
addikt

Nem nagyon, nem akarok Visual Studio 11 Express-t felrakni...
Storeba van egy Clock Tile app, és megy elfogadhatón :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#15342) buvartacsko válasza fatallerror (#15340) üzenetére


buvartacsko
addikt

+1

(#15343) Hunork válasza ko9 (#15341) üzenetére


Hunork
veterán

Köszi, holnap én is megnézem, hajt a kíváncsiság és a tudásszomj! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15344) vlevi válasza fatallerror (#15340) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sztem is.

Valószínűleg ezért alkotta meg az MS ezt a hátteret :D

Az azért persze továbbra is érthetetlen, hogy miért nem állíthatok be saját hátteret, és saját színösszeállítást. Mert a felkínált 8-10 féle színből nekem igazából egy sem teccik igazán. Ezért aztán marad a gyári, mert a többi sem jobb.

(#15345) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Srácok, 8-hoz nem lehet ActiveSync-et telepíteni? :U

Everybody lies.

(#15346) fatallerror válasza vlevi (#15344) üzenetére


fatallerror
addikt

az a 8-10 valójában 25 szín és aki azok közül nem tud választani az színkeverővel se tudna...

és amíg lehet semleges hátteret választani addig én nem panaszkodom, az asztalon is full felesleges mert 1 nap kb 20 másodpercet ha látom az asztalt mert programból programba lépek nem nézegetem az asztalt

don't tell me what i can't do!

(#15347) Marci__ válasza ko9 (#15341) üzenetére


Marci__
tag

...

[ Szerkesztve ]

(#15348) simon7012 válasza fatallerror (#15346) üzenetére


simon7012
aktív tag

Ezért lenne fontos, hogy a háttérkép váltogatás rendben működjön az asztalon... :(((

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#15349) pzstm válasza Barthezz2 (#15345) üzenetére


pzstm
titán

ILYET találtam :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15350) fatallerror válasza simon7012 (#15348) üzenetére


fatallerror
addikt

ezt nem értem :B

don't tell me what i can't do!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.