Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63251) Parci válasza PuMbA (#63249) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a fertőzés is ugyanilyen remekül "véd", kb. 3 hónapig. a vírus pedig bemegy, és pusztítja a szervezeted, kb. mindenhol, legfeljebb nem szembesülsz vele. idézem a húgomat, amikor gyanakodtam, hogy benyeltük: "hááát, inkább ne kapd el".

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63252) PuMbA válasza Parci (#63250) üzenetére


PuMbA
titán

Átesni nem akarok, mert már átestem, csak egyáltalán nem izgulok, hogy elkapom-e megint, mert 3 oltás + áteséssel már minden szcenáriót "kipipáltam" :) Kész vagyok a vizes vb-re.

[ Szerkesztve ]

(#63253) Ringman válasza PuMbA (#63252) üzenetére


Ringman
nagyúr

mert 3 oltás + áteséssel már minden szcenáriót "kipipáltam"

hát nem, simán lehet hogy a köv. kör jobban odaver és nem kevésbé.

(#63254) Parci válasza PuMbA (#63252) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hajrá :U

(azt kellene megérteni, hogy mindent kipipáltál egy jó fél évre, max. egy évre. nincs tartós védelem, bármennyire is szeretnék azt hinni a vírustól amúgy tudat alatt fosó, átesés után megkönnyebbülő userek)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63255) BlackV válasza PuMbA (#63252) üzenetére


BlackV
senior tag

"csak egyáltalán nem izgulok, hogy elkapom-e megint"

Az jó ha nem izgulsz, de tök tévesen. Ugyanúgy leverhet bármikor, nem a korábbi expozíciók védenek, hanem az immunrendszered. Az viszont folyamatosan változik, hol legyengül valami miatt, hol erősebben működik. Ezenkívül még rengeteg random faktor: viral load, variáns típusa stbstb. De a magabiztosság már félegészség, csak hát szegény Csollánynak se volt elég..

(#63256) Ringman válasza BlackV (#63255) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem a korábbi expozíciók védenek, hanem az immunrendszered. Az viszont folyamatosan változik

ami minden egyes covid-fertőzés után egyre szarabb állapotban lesz.

(#63257) Ringman válasza Parci (#63254) üzenetére


Ringman
nagyúr

lassan jó lesz az 30 napnak is.

(#63258) PuMbA válasza BlackV (#63255) üzenetére


PuMbA
titán

A legkisebb eshetőségekkel nem foglalkozok. Annak az esélye, hogy elkapom és súlyosra fordul a dolog 3 oltás + fertőzéssel az év végéig nem nagyobb, minthogy holnap kiderül, hogy rákos vagyok. Csollányra is esik ezer másik sportoló, aki meg úgy megúszta, hogy folytatni tudja a karrierjét. Ezek a kivételek, amit a média felnagyít. Nekem az bekövetkezési valószínűségek 99%-ára kell figyelnem, nem az 1%-ára. Sose félek attól se, hogy megszűnik vagy elküldenek a munkahelyemről, mert annak az esélye 1%. Eddig sose küldtek el sehonnan, miért féljek :)

[ Szerkesztve ]

(#63259) BlackV válasza PuMbA (#63258) üzenetére


BlackV
senior tag

Nem is kell különösebben foglalkoznod a kovid témával, amit lehetett kimaxoltad, de a hangos könnyelműségre se látom az okot.

[ Szerkesztve ]

(#63260) Ringman válasza BlackV (#63259) üzenetére


Ringman
nagyúr

20-30% esély minden megfertőződés után a longcovidra, oltás gyak. nem véd ellene (15%-os VE) :U

(#63261) PuMbA


PuMbA
titán

Kisebb az esélye a hosszú COVID-nak az omikron után

"A tanulmány 56 003 egyesült királyságbeli felnőtt esetet azonosított, amelyek pozitívak voltak 2021. december 20. és 2022. március 9. között, amikor az omikron volt a domináns törzs. A kutatók ezeket 41 361 olyan esettel hasonlították össze, amelyek 2021. június 1. és 2021. november 27. között voltak pozitívak, ekkor a delta változat volt az elterjedt."

"Az elemzés azt mutatja, hogy az omikronos esetek 4,4%-a eredményezett hosszú COVID-ot is, szemben a delta 10,8%-ával. A hosszú COVID-ban szenvedők abszolút száma azonban valójában magasabb volt az omikron időszakban, aminek az az oka, hogy ezzel a variánssal lényegesen többen fertőződtek meg."

[ Szerkesztve ]

(#63262) Mr K válasza PuMbA (#63261) üzenetére


Mr K
senior tag

1. Az időszak alapján az omikronos fertőzések BA.1-esek lehettek. Viszont már nem ezek terjednek, hanem a BA.4, BA.5, esetleg BA.1.12.1.
2. Az esélyeket fertőzésenként kell érteni. Azaz hiába fele akkora az esélye a long covidnak az omikron után, ha háromszor olyan gyakran fertőződik az ember, akkor a kockázat nem csökkent, hanem nőtt...

Az eredeti cikk amúgy:
Risk of long COVID associated with delta versus omicron variants of SARS-CoV-2
(Van benne egy szép ábra, ha valaki vonzódik az ilyesmihez...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#63263) Mr K


Mr K
senior tag

Kórházba kerülések száma UK angliai részén (+Wales):

(Heti növekmény 33%. Az esetszámé 66%. Forrás.)

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#63265) Vesa válasza PuMbA (#63252) üzenetére


Vesa
veterán

Nem is kell rettegni, azzal nem mennél semmire. Ugyanakkor önbecsapást sem érdemes csinálni. Családban pl. volt olyan, aki elkapta a Vuhani 1.0-át, kis láz, íz/szagvesztés és ennyi. Oltás nélkül. Aztán elkapta a Brit verziót, 2 oltással (Pfizer), gyakorlatilag semmi. Aztán elkapta most az Omikront, 3 oltással, és kidőlt tőle 1 hétre, jobban mint eddig bármelyiktől.

Lényeg az, hogy nincs recept. Ez a sz*r kiszámíthatatlan.

A tudomány a valóság költészete!

(#63266) t72killer válasza Parci (#63250) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az átesés egy teszteletlen élővírusos booster, ami random mértékben és következményekkel betegít meg, többek között attól függően, hogy mikor volt a legutóbbi "hivatalos" oltásod.

Ha következmények nélkül megúsztad, akkor van esélyed egy ingyen körre.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63267) Mr K


Mr K
senior tag

Közben megjött az ONS statisztikai mintavételezéses friss UK statisztikája. (A friss azt jelenti, hogy nem erre a hétre vonatkozik, hanem egy héttel korábbra.) Szóval a héten 1,4 millió fertőzött volt (minden 45 ember, azaz a lakosság 2,2%-a) ez 43%-os növekedés. Az esetszámban Skócia ugrik ki (minden 30. lakos beteg volt), a növekedésben Wales (60%). [forrás]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#63268) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
The extent of immune evasiveness of Omicron subvariants BA.2.12.1 and BA.4/5 raises concern about effectiveness of the Omicron (BA.1) specific vaccine booster impact

---
[link]
New published UK study of mostly male working age patients finds deterioration in cognitive function six months after acute covid illness, equivalent to 10 years of ageing. #longcovid

[ Szerkesztve ]

(#63270) Ringman


Ringman
nagyúr

(#63271) Mr K


Mr K
senior tag

Jön a fesztiválszezon...
* Covid: TT visitors 'likely cause' of quadrupling of Manx cases
* Covid infections up after Platinum Jubilee celebrations

Az ilyen kijelentéseken azért még mindig meghökkenek "After a period of low case rates[...]", mert én nem nagyon láttam heti 900 ezernél kisebb fertőzésszámot (Mo-ra vetítve ez heti 140 ezernek felel meg).

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#63272) mpo


mpo
veterán

Akinek volt már anafilaxiás sokkja, július 1-től ingyen kapja az Anapent, ami egyébként 16000 Ft.
Nekem volt a lódarázs csípéstől.
A veszélyeztettek is olcsóbban kapják.

Ha érted, akkor már elavult.

(#63273) Mr K válasza Ringman (#63264) üzenetére


Mr K
senior tag

Már éppen felcsillantak a szemeim, aztán:

"Lauterbach sajtótájékoztatóján elmondta, hogy 6-12 hónapon belül sikerülhet kifejleszteni egy olyan védőoltást, amely közvetlenül a nyálkahártyán fejtené ki a hatását, ezzel „megbízhatóan meggátolva a megfertőződést”. Ugyanakkor azt is elmondta, hogy ezzel kapcsolatban a szakmai világban nincs egyetértés, vannak akik szerint ez nem lehetséges." [Kiemelések tőlem.]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#63274) Rage47 válasza mpo (#63272) üzenetére


Rage47
veterán

Akkor az Epipent nem? Ugyanaz a kettő amúgy?
Van erre hivatalos forrásod? Csak mert múltkor az RTL híradó után mindenki kereste az Epipent ingyen, de még a háziorvos sem tudott róla semmit, se a gyógyszerészek...
Az anafilaxiás FB csoportban írták kommentben, hogy hónapokig tart, mire valami Alapkezelő elfogadja a kérvényt, hogy támogatással is elérhető legyen, szóval kamu volt az RTL hír, miszerint májustól ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#63275) Ringman


Ringman
nagyúr

majomhimlő beszámoló: [link]

(#63276) fatal` válasza Ringman (#63275) üzenetére


fatal`
titán

Kisésrtetiesen kezd hasonlítani az egész 2020 elejéhez...

(#63277) t72killer válasza fatal` (#63276) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nekem nem. miért van ebben a posztban is "he"? Bizonyítsa már be nekem valaki, hogy ez nem egy 90%-ban STD-ként viselkedő kór a gyakorlatban :F . +győzhető vagyok.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63278) fatal` válasza t72killer (#63277) üzenetére


fatal`
titán

Nem erre gondoltam, hanem arra, hogy valójában jóval súlyosabb tüneteket okoz és a halálozás is magasabb, mint amit először mondtak.

És úgy tűnik, hogy a terjedés is sokkal lassabb meg azért levegőben nem terjed annyira.

(#63279) zilazil válasza Rage47 (#63274) üzenetére


zilazil
őstag

A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) felrakta a júliustól TB-támogatott készítmények listájára az EpiPent és az EpiPen Juniort, azokat az adrenalininjekciókat, amelyekkel a súlyos allergiás rohamok esetén életet lehet menteni – írja az Anafilaxiás Allergiásokért Egyesület.
[link]

(#63280) zilazil válasza mpo (#63272) üzenetére


zilazil
őstag

Bementél utána a kórházba? Nekem is volt nemrég, ugyanúgy lódarázstól, de nem mentem be, lábon (fekve) hordtam ki, aztán haza. Most már hordom magammal a 15 ezres Epipent, de ha legközelebb lesz, a beadása után megyek a kórházba, hátha onnantól ingyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#63281) t72killer válasza fatal` (#63278) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, ez nekem is gyanús volt. Ha jól tudom, sokkal lassabban hat, mint a covid.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63282) Mr K válasza t72killer (#63277) üzenetére


Mr K
senior tag

"Bizonyítsa már be nekem valaki, hogy ez nem egy 90%-ban STD-ként viselkedő kór a gyakorlatban :F"
Nem hiszem, hogy erre bárki képes lenne. De alighanem mindenki szurkol, hogy igazad legyen, azaz csak (homo)szexuális úton terjedjen, mint az AIDS, és állati eredetű betegségként olyan rosszul terjedjen emberről emberre, mint a nemrég Wuhanban felbukkant ragály (én már nem is emlékszem a nevére).

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#63283) Rage47 válasza zilazil (#63279) üzenetére


Rage47
veterán

köszi

(#63284) Ringman


Ringman
nagyúr

CDC endorses coronavirus vaccines for children under 5
Doctors urge vaccination even if kids have already had the virus

ema hogy áll ehhez, ill. lesz ilyen itthon? (moderna v pfizer)

(#63285) Parci válasza Ringman (#63284) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

qrvára ideges leszek, ha a télbe úgy kell belökni a kisebbiket, hogy nincs oltása!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63286) Ringman válasza Parci (#63285) üzenetére


Ringman
nagyúr

a moderna az egy fél boosternyi mennyiség, azaz 25 μg, nem tudom az a felnőtteknek valóból ki lehet-e nyerni off-label.

de azt is el tudom képzelni, hogy csak pfizer lesz, viszont az 3 dózisos (és még úgyis rosszabb, mint a moderna 2× oltása)

remélem nem kell pl. romániába átugrani érte. ("kinek mit intézett a kormánya")

(#63287) t72killer válasza Ringman (#63284) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#63285: jó, de mivel :F ? 5 alattiaknak még vuhani lötty sincs. Vagyis ez nem igaz, ott a Sinopharm.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63288) Ringman válasza t72killer (#63287) üzenetére


Ringman
nagyúr

pfizert+modernát most engedélyezte az fda, egy-másfél hónap késéssel az eu-s engedély is megjött eddig.

uk-ben meg majd vártok rá 6-9 hónapot

[ Szerkesztve ]

(#63289) t72killer válasza Ringman (#63288) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

9 hónap múlva a vuhani cucc annyit fog érni egy kisgyereknek, mintha BCG oltást adatnék neki. Lehet már most annyit ér...

Nem arról volt szó már többször is, hogy a jelenlegi oltások alig-alig védenek a long ellen? A Pfizer a megbetegedés ellen se túl vagány, pedig még delta idején tesztelték.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63290) Parci válasza t72killer (#63289) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez egyáltalán nem igaz, mivel átestek már újabb variánson

egyébként nekem picit nagy hévvel dobálózol ezekkel, pedig egyelőre azért sincs igazán újabb oltás, mert a régi nem teljesít elég szarul :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63291) t72killer válasza Parci (#63290) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

valóban, átesésre adva lehet haszna. Fene tudja, fényévekre vagyunk az ideális szitutól. Ha elkapjuk ezt az új cuccot is, akkor tuti kap a kisebbik is egy vuhani emlékeztetőt, ahogy elérhető lesz.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63292) mpo válasza zilazil (#63280) üzenetére


mpo
veterán

Itt már leírtam:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#63293) mpo válasza Parci (#63285) üzenetére


mpo
veterán

A Dr. (jogász) De Santis Floridában ellenzi a gyerekek oltását.
Elnök is szeretne lenni.
(Elon Musk meg elásta magát nálam, mert szimpatizál vele).

Ha érted, akkor már elavult.

(#63294) Ringman válasza t72killer (#63289) üzenetére


Ringman
nagyúr

a jelenlegi oltások alig-alig védenek a long ellen?

mindig is így volt

(#63295) t72killer válasza Ringman (#63294) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A gyerekeknek a long a messze legnagyobb probléma.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63296) zilazil válasza mpo (#63292) üzenetére


zilazil
őstag

Köszi!

(#63297) Ringman válasza t72killer (#63295) üzenetére


Ringman
nagyúr

sajnos ezen felül a gyerekeknél az egyik vezető halálozási ok maga a covid.

---
de fel lehet venni a maszkot is. :U

az egyik legnagyobb hazugság még mindig az, hogyha be vagy oltva, akkor már nem kell semmit tenni.

(#63298) Ringman


Ringman
nagyúr

hosszú thread a gyerekek oltásáról:
[link]
Vaccine efficacy for an unvaccinated child is exactly 0%
Ignore the anti-vax grifters, paid trolls, and bots: get your child (and yourself!) vaccinated as soon as possible

(#63299) t72killer válasza Ringman (#63297) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Gyerekeknél vezető halálozás" továbbra is azt jelenti, hogy a 12 alatti korosztályban valami 0.01% lehet a CFR. A közúti balesetekkel versenyez kb.

#63298: sorry, de amikor sokmilliós rohadófélben lévő vuhanilötty tömegen ülnek és "véletlenül" az ígérthez képest 3 hónappal később sincs sehol új oltóanyag, én a nagyonvaxxer oldal kijelentéseit is némi kétkedéssel fogadom... Hogy is van, a ba.1 oltóanyag ~1.2-2x hatékonyabban fogja a ba.2+tüskéket? Na ott hol van akkor ez a "minimális előnyt is fogjuk ki" logika??

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63300) Ringman válasza t72killer (#63299) üzenetére


Ringman
nagyúr

a jelenlegi engedélyezési eljárásrenddel soha nem lesz uptodate vakcina, nézd meg ezt a sávos ütemtervet, mire végignyomnak egy studyt, lepörög 1-2 járványhullám új variánssal.
az fda is elmehet a picsába, gyak. bevárták a pfizert, hiába lett volna hamarabb meg a moderna, ami kurva sok emberéletbe került, ill. fog kerülni.

ez nem a gyártók hibája, ők szívesen beadatnák fél évente mindenkinek a friss oltóanyagot. ;)
---
azt hogy mindent omikronnak nevezünk, az nonszensz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.