Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63701) Ringman válasza mozso (#63700) üzenetére


Ringman
nagyúr

elég sok ellentmondó adat van de, kb 10-30% között lehet egy fertőzés után (sok múlik az önbevalláson, ha alapból gyengébb a szervezeted - pl öregkorban - akkor n+1-edik tünetet már nem is veszed észre/nem lepődsz meg rajta (pl fáradékonyság)

Amigy hogy vagy?

ahhoz elég szarul, hogy matekoljak, főleg valszámot. :)

valami nemkovid vírusos megfázásban volt/van részem, amit egy bakteriális felülfertőzés követhetett, aztán a kinti 38 fok nem segít, légkondit meg nem bírom egyáltalán, így nincs :)

gondoltam kifekszem, ez folyamatban van.

(#63702) Vesa válasza Asbee (#63670) üzenetére


Vesa
veterán

Ok, de eddig nem volt hullám. Most meg már van, emelkedik az 9ör9kítőanyag is, és hát látjuk a környező országokon. Bűr nálunk nincs már tesztelés és adatközlés sem -a 2 hetes vicc adatok nem érnek semmit-, de az régióban azért látni, hogy mi várható. Abban igazad van, hogy nem törvényszerű, de egyre esélyesebb sajnos.

A tudomány a valóság költészete!

(#63703) Vesa válasza Parci (#63685) üzenetére


Vesa
veterán

Már írtam párszor (study linket is tettem korábban, most nem találom), de hátha kiment a fejből: Azelasztin nem ér semmit 1-2 alkalommal, a pahse 2-nél azt igazolták, hogy 2-3 nap alkalmazás után kezdett hatni, de akkor durván, a vírusok valami 92%-ánál meg tudta állítani a replikációt.

Sum: banzáj után még 2 napig érdemes reggel/este tolni.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#63704) Z.É.T. válasza Vesa (#63702) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Anekdotikus: a tágabb köreimben is mozgolódás van, leginkább a szépségipari körökben hallom, hogy egyre több az időpontlemondás covid miatt (és enyhe tünetes vendégek többsége simán elmegy a fodrászhoz, kozmetikushoz, akár van pozitív gyorstesztje, akár nincs)

Plusz a kisebb nagyobb covidos fb csoportokban is szaporodnak az esetek, nyűgös beszámolók.

Indul ez megint, kérdés, hogy mit ér majd a régi ótás', régi átesés. Meg itt milyen arányban ront esetleg a korábbi átesés. (omikronnál a saját közös belső párszázas oltatlan stat alapján 10% körül volt, akit az enyhébb omikron jobban odavert a morcosabb alfa-delta átesés után)

(#63705) Mr K válasza mozso (#63700) üzenetére


Mr K
senior tag

Én azt hittem, mindenki elolvas mindent. De ez sok mindent megmagyaráz... :DDD

Akkor még pár adat: egy konkrét kérdőíves felmérésben a covidon átesettek 19%-a volt éppen long covidos. Teljes népességre vetítve ez 7,5% (20 millió ember). Ha azokat is számoljuk, akik korábban jelentettek longos tüneteket, akkor az arány 14%. (Ami azt is jelenti, hogy van remény, de nem feltétlen mindenkinek.) A számok lehetnek alulbecsültek, mert a felmérésben arányaiban kevesebben számoltak be Covid-ról, mint ami az antitestvizsgálatok eredményének alapján várható lenne. És gyerekek sem voltak a felmérés alanyai között.

Idéznek egy Nature tanulmányt, miszerint az oltottság mindössze 15%-kal csökkenti a long covid esélyét, és hogy az enyhe vagy tünetmentes fertőzés esetében is kialakulhat. Azaz a long covid ellen pillanatnyilag az a legjobb védekezés, hogy nem fertőződünk meg.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#63706) Drizzt válasza Vesa (#63702) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Azert a tesztelest mar mashol sem viszik tulzasba. Pl. Izraelben is a napi 10k esethez tarsul ~30-40 szazalekos pozitivitas. Szoval ez itt egy gyors hullam lesz hatalmas esetszamokkal, de az esetszamokhoz kepest nem tul nagy sokkhatassal a korhazakra. Kb. az orszag fele covidos lesz, de ehhez 10k-nal joval kevesebb elhalalozas varhato.

I am having fun staying poor.

(#63707) Ringman


Ringman
nagyúr

U.S. FDA to use existing Omicron booster data to review shots targeting new subvariants -official

U.S. health regulators will not require companies to submit new clinical trial data on COVID-19 vaccines that target the now dominant BA.4 and BA.5 Omicron subvariants to authorize those shots, but will instead rely on studies showing the efficacy of targeting the earlier BA.1 subvariant, a top official said on Thursday.

Dr. Peter Marks, a senior official overseeing vaccines at the U.S. Food and Drug Administration, told Reuters the agency would also consider manufacturing data specific to a BA.4 and BA.5 vaccine, and that preclinical data from animal studies and safety data for those shots could also be available.

The FDA has directed manufacturers to launch human clinical trials to study the BA.4/5 vaccines, but said that data will be used to gauge the continued effectiveness of the boosters against new variants that may arise.

végre valami előrelépés.

(#63708) dnelb


dnelb
veterán

tünetmentesség mennyire jellemző erre a ba5-re, olvastatok róla valamit?

(#63709) South Velen válasza dnelb (#63708) üzenetére


South Velen
addikt

Nem tudom melyik változatot kaptuk el (maszkban a reptéren vagy repülőn), vagy ba.4, vagy ba.5, mi párommal elég durván megszenvedtük, anyósom is elkapta tőlünk, neki egy kis orrfolyáson kívül semmi baja nem volt, pedig a teszt nála is egyértelmű pozitív lett.

[ Szerkesztve ]

(#63710) Parci válasza Vesa (#63703) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megvolt, előtte is fújtam, utána is rögtön, meg elszopogattam egy torokfertőtlenítőt a kocsiban hazafelé. fújok akkor még ma, meg holnap, ennyi belefér. kb. 40-en voltunk, ha oda valaki bevitte, akkor szétosztottuk :). de jó volt látni a régi arcokat. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63711) Parci válasza dnelb (#63708) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én eddig olyanokat hallok kivétel nélkül, amit Asbee is írt:
- nyom a mellkasod
- láz
- köhögőrohamok

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63712) Mr K


Mr K
senior tag

Nem mutat olyan szépen a többlethalálozás, mint Rétvári Bence állítja
(Többlethalálozási grafikonok.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#63713) dnelb válasza Parci (#63711) üzenetére


dnelb
veterán

hmm erdekes, hetvegen voltam egy 4-5 ezer fos bulin, akivel voltam már hétfőn lázas volt, ezen kivul talakoztam 2 masik emberrel hét közepén akik csak velem talalkoztak, es mar ők is covidosak :D szóval gyanúsnak érzem kicsit, de lehet csak megúsztam valahogy. Cégnél is egyre több a beteg, fut fel ez szépen

(#63714) Vesa válasza Parci (#63710) üzenetére


Vesa
veterán

Nem lesz gond! :)

A tudomány a valóság költészete!

(#63715) Ringman válasza dnelb (#63713) üzenetére


Ringman
nagyúr

vsz. te nyertél a génlottón

(#63716) t72killer válasza Parci (#63710) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha kaptál és ezekkel a cuccokkal lenyested 80'90%-ukat, akkor booster letudva :))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63717) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Ezeket a kérdéseket teszik fel az Európai Bizottságnak a képviselők az ME/CFS-szel kapcsolatban

"A Bizottságnak cselekednie kell a népegészségügyi válsággal szemben, mivel az EU-ban a világjárvány előtt kétmillió ME/CFS-beteg volt, míg a hosszú Covid miatt havonta több tízezer új beteg jelentkezik."

(#63718) Mr K


Mr K
senior tag

Kijött a heti ONS statisztika az UK helyzetről (június 24-vel végződő hét): 2,3 millió fertőzött (minden 30. polgár), 308 halott, 8266 kórházba kerülés. (Skócia magabiztosan vezet: a lakosság több mint öt százaléka beteg (minden 19.).)
[forrás]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#63719) Ringman


Ringman
nagyúr

Galgóczi Ágnes: A jelenlegi helyzetben nincs szükség járványügyi intézkedésekre

Majd lesz, illetve csak lenne, mivel ezzel kapcsolatban is akkora nyeresre állunk.

(#63720) Ringman válasza Ringman (#63719) üzenetére


Ringman
nagyúr

Mától nem kell maszkot viselni a szociális intézményekben
Bár a fertőzések száma emelkedik, Müller Cecília a hőség miatt mégis a maszkok elhagyásáról döntött.

:U

(#63721) mozso válasza Ringman (#63720) üzenetére


mozso
senior tag

Van aki gondolkozik is azert, nem akarnak repetazni:

Újra kötelező lesz az olasz munkahelyeken a maszkviselés
[link]

(#63722) mozso válasza Mr K (#63718) üzenetére


mozso
senior tag

Azert ez nem hangzik jol, szepen terjed.

(#63723) Ringman válasza mozso (#63721) üzenetére


Ringman
nagyúr

biztos az olaszoknál nincs meleg.

(#63724) mpo válasza Ringman (#63720) üzenetére


mpo
veterán

A Ludas Matyi régi címoldala jutott eszembe:
Július 1-től a zebránál, a nyugdíjasoknak kötelező átmenni a piroson.

Ha érted, akkor már elavult.

(#63725) t72killer válasza Mr K (#63718) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

308 halott egy héten? Ennél rosszabb volt a delta és a ba.1 hullám is. Napi 80-100 haláleset látszik a worldometers adatokból, ami persze nem jó, de rosszabbat is láttunk már. Csak k.rvára kéne már updatelt oltás...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63726) Vesa válasza Ringman (#63720) üzenetére


Vesa
veterán

müller viccília lassan arról sem tud dönteni, hogy merre forduljon be a sarkon. :U "Szakmai járványkezelés" 2022.

A tudomány a valóság költészete!

(#63727) Mr K válasza t72killer (#63725) üzenetére


Mr K
senior tag

Delta idején heti 1000 alatt volt, de BA.1 idején (jan. közepe) és BA.2 idején (április közepe) is volt 1700 körül. Azért heti öt millió fertőzött nem piskóta. :((

#63722 mozso Engem ennél is jobban zavar, hogy egy éve tart. Tavaly júliusban szaladt fel az esetszám, és azóta nem volt hét, hogy 600 ezer alá ment volna (kb. a lakosság 1%), és kétszer is járt 5 millió körül (8-9%).

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#63728) t72killer válasza Mr K (#63727) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szóval a jelek szerint ez a ba.5 olyan "ba.1-es szinten enyhe".

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63729) Ringman


Ringman
nagyúr

Novavax COVID vaccine surprisingly effective against all Omicron variants

a sima filléres fehérjealapúra is kíváncsi lennék (corbevax)

(#63730) kolopele válasza Mr K (#63718) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mintha csak a K&H „rendszeres” válogatott lendület befektetési jegyeim alakulását látnám, eltekintve a végén az emelkedéstől....

[ Szerkesztve ]

(#63731) fatal` válasza Ringman (#63729) üzenetére


fatal`
titán

Persze ehhez nem lehet hozzájutni. Így itt nekünk sajnos kb. mindegy a hatékonysága. Persze ettől még érdekes :)

(#63732) Ringman válasza fatal` (#63731) üzenetére


Ringman
nagyúr

a novavax már nem tudom hanyadik beszállítójánál/bérgyártójánál tart.

azt hiszem kanadában és a németeknél is lehet novavaxszal oltani, meg talán a briteknél is.

corbevax meg afrika+india+dél-ázsia régióban mozog.

(#63733) t72killer válasza Ringman (#63732) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet, de elég összevissza eredményeket láttam tőle, ők is vízzel (vuhanival) főznek.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63734) Parci válasza t72killer (#63733) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és ennek ellenére működni látszik. van előnye is annak, hogy csak az rbd-t viszik be, gondolom imprinting parák abszolút esélytelenek vele.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63735) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Na booster beszedve :O

Boson teszt. 2 sino + egy őszi moderna után.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#63736) Ringman válasza Drótszamár (#63735) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez egy elég tisztességes pozitív, jobbulást.

(#63737) t72killer válasza Drótszamár (#63735) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jobbulást :( . Amúgy hogy vagy?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63738) Parci válasza Drótszamár (#63735) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobbulást!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63740) Parci válasza Ringman (#63739) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pfff... azért "jók" az ilyen húzások, mert ha sáros, ha nem, mindenképp lerombolja az amúgy is ingatag bizalmat a tudományban. WIN! :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63741) Ringman


Ringman
nagyúr

a két nyerőnek tűnő versenyző: [link]

ugye mindegyik omikron...

(#63742) Drótszamár válasza t72killer (#63737) üzenetére


Drótszamár
őstag

Köszi. Tegnap szarul voltam. Nap végére 39 fokos láz. Égett a bőröm, és a szemem. Fájt a fejem és a torkom. Ágyban fekve 80-90-es pulzus, a szokásos 60 helyett.

Mára lement a láz, maradt brutál torokfájás, és némi fejfájás és takony.

Szagokat, ízeket érzem.

Csak kiváncsiságból lőttem el rá a tesztet, nem gondoltam volna hogy korona.
Holnap rápróbálok egy nyalókás tesztet is. Ez az orrba nyúlós kb 5s után kezdett pirosodni.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#63743) Z.É.T. válasza Parci (#63740) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Tudom, hogy ebben a kisebbséghez tartozom, de az én bizalmam nem a tudományban rombolja le, hanem az emberekben. Legyen az politikus, tudós, kőműves, agrármérnök, vagy biokertész.
Ezért (is) fontosak a személyes kapcsolatok, melyekben felépülhet a bizalom, ez az egyetlen ok, amiért nem tudom 100%-ban elítélni az urambátyám rendszert kicsiben, amikor esetleg egy kevésbé képzettet, de közeli ismerőst preferálunk az idegen képzettebb helyett.
Aztán lehet, hogy én meg ezt hozom magammal a rendszerváltás előttről, de sajnos sokszor bizonyítja az élet, hogy nem feltétlenül rossz az ilyen döntés.

Bocs az offért, csak kikívánkozott :B

(#63744) Ringman válasza Drótszamár (#63742) üzenetére


Ringman
nagyúr

Holnap rápróbálok egy nyalókás tesztet is. Ez az orrba nyúlós kb 5s után kezdett pirosodni.

az azt jelenti hogy "nagyon" covidos vagy, felesleges újratesztelni pár napig.

(#63745) Parci válasza Z.É.T. (#63743) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a tiéd nem, de a zátlagemberét igen

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#63746) Ringman válasza Ringman (#63741) üzenetére


Ringman
nagyúr

így még jobb:

(#63747) Z.É.T. válasza Parci (#63745) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Tudom és ez tényleg probléma.
Ez van :((

Tökre mégoffosabb, de valahogy passzolónak érzem megemlíteni, hogy ha valaki egy komolyabb belsőkörös bulin egy 1:4 arányú whiskey - kóla (1üveg - 4 utca) után hallaná a kedvenc politikusát, hogyan beszél az un. választóiról, az vérmérséklettől függően felnégyelni akarná, vagy többé soha nem venne részt a választásnak nevezett színjátékban.
És hát a legtöbb szakmában adott szint feletti poziban vagy kicsit politikusnak is kell lenni, vagy legalább megfelelni nekik. Egészen egyszerűen ilyen a világ, max a többségnek fogalma sincs róla, vagy nagyon erősen tartja lecsukva a szemét, befogva az orrát.
Akinek meg van fogalma, inkább kussol, mert esélye sincs felvenni a harcot. (ha igen, mint pl az Ördög ügyvédjének, az nem lesz hosszú életű, vagy feladja, vagy feldobja a pacskert)
A naivitás sokak részéről meg lehet egyszerű védelmi reakció is.

Ha még emlékszel a járvány elejére, én magam is pofára estem, csalódtam, aweriot kárörvendett is rajta egy sort (jogosan), mert egyrészt azzal, hogy igyekeztem a köreimet azonos ívású, hasonló gondolkodású, közel azonos értékrendű emberekből kialakítani, ez egyfajta buborékba is zárt (budapesti értelmiségi ellenzékiek hasonlót élhettek át április harmadikán), meg az első krízishelyzet azt is megmutatta, hogy sokakban más van belül, mint amilyen képet kialakítottak magukról kívül.

És hogyan kapcsolódik ez mégis a témához?
Éppen tegnap lacának írtam egy középhosszút a lazába, itt nem virágnyelven írom, hanem röviden: a hazai vitaminárusok, táplálékkiegészítősök és hasonlók közül jónéhányat ismerek személyesen, ismerem a hátterüket és ezáltal elég jól felismerem a szokásos kvázi mlm rendszerüket, marketingtechnikájukat, semmivel nem különbek a fent emlegetett politikusoknál, csupán más pozícióban vannak, mások a lehetőségeik.
(és bizony, ha kicsit körülnézünk náluk, legtöbbször kiderül, hogy előbb utóbb csapódnak is valamelyik szekértáborhoz)

Nem folytatom, kellően negatív kép ez így is, éppen ezért azt mondom, hogy tisztelet a kivételnek és éljen soká' minden tisztességes szakember, de főként minden becsületes ember! :R

Bocs még1x az offért :B

(#63748) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
The need for better vaccines vs Omicron subvariants Reduction in 3-shot mRNA vaccine protection vs Emergency Department admission from BA.1 to BA.2 (5% at ≥ 3 mos)

3-shot vaccine effectiveness vs hospitalization 80% BA.1, 74% BA.2 at <3mos

ez nagyon vékony és még szó sincs ba.5-ről

(#63749) mozso válasza Ringman (#63748) üzenetére


mozso
senior tag

Azt irtak Kariko is beadatta maganak a negyediket. Akkor ez most a javasolt vedelem, jobb megoldas elerhetosegenek hianyaban?

(#63750) Ringman válasza mozso (#63749) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem veszélyeztetett csoportban javasolt (de pl. nekem is meg kellene szüleimet győzni erről)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.