Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59451) t72killer válasza kolopele (#59446) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen, nem tudom hogy állunk nem-covid oltóanyagokkal :F .

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#59453) pjen válasza #32839680 (#59452) üzenetére


pjen
félisten

Ahhoz valami friss mutáns kellene, szerintem az omikron így vagy úgy de szinte mindenkit megérintett.

(#59455) pjen válasza #32839680 (#59454) üzenetére


pjen
félisten

Előbb utóbb Téged is utólér.Eddig szerencséd volt. Ha be vagy oltva kár rettegni. Ha nem az legyen a Te problémád. Persze csak akkor, ha nincs valami igazán nyomós ok az oltás ellen.

[ Szerkesztve ]

(#59456) Csatravi válasza #32839680 (#59452) üzenetére


Csatravi
senior tag

Elmebeteg volt aki az eü intézményeket is kivette a kötelezettség alól!
Azok az eü dolgozók akik eddig megúszták mert védték magukat és védték a helyes szabályok azok most már tényleg nagyon ne reménykedjenek ....
Amúgy ha jól emlékszem a kormányinfón még Gulyás Gergely az eü-t és a szociális intézményeket kivételnek említette.

[ Szerkesztve ]

(#59459) pjen válasza Csatravi (#59456) üzenetére


pjen
félisten

Akik akarják hordhatják , nem tilos. Szemészeten gyorsteszt, fogászaton még az se. Urológián dokinak az orra alatt.

(#59460) pjen válasza #32839680 (#59457) üzenetére


pjen
félisten

Akkor mi a gond?

(#59462) Csatravi válasza #32839680 (#59458) üzenetére


Csatravi
senior tag

Jól emlékeztem. [link]
És mit tud csinálni az eü dolgozó, hogy követelje meg a betegtől ha nem kötelező? A beteg lesz az első aki tele pofával lesz felháborodva, hogy aztán tőle ne kérjék ha nem kötelező.

(#59463) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
A trucker convoy finally reaching Washington to protest COVID-19 mandates -- now that almost all mandates have been lifted -- is like the American version of Japanese in caves still fighting World War II in the 1950s

:DDD

(#59464) Csatravi válasza pjen (#59459) üzenetére


Csatravi
senior tag

...szhatja a nővér meg az orvos ha a beteg telibe prüszköli. Az meg most főleg szuper hogy a háborús menekültek akikről semmit nem tudnak de bőven vannak már a rendelőkben szórhatják szét a virnyákot. Persze ez nem a te problémád így tojni az egészre. Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#59465) pjen válasza #32839680 (#59461) üzenetére


pjen
félisten

Ha megnézed pár hét fertőzési statisztikáját, nem sokan lehetnek akik nem fertőződtek meg. Ráadásul sokkal jobb ha van oltás és az enyhe omikron is ad egy + védelmet.

(#59466) pjen válasza Csatravi (#59464) üzenetére


pjen
félisten

Szerinted a beteg a kórházban maszkban is alszik, nyugodtan tele prüszköli a kórtermet. A menekülteknek valószínűleg a legkissebb gondjuk a maszk.

(#59467) Csatravi válasza pjen (#59465) üzenetére


Csatravi
senior tag

Persze, kimondottan jót tesz ha legalább egyszer elkapod. :Y
Ne a Rusvaitól szerezd az információkat.
Nyugodtan nézd meg pld Kékes525 #59409 linkjében szereplő videót hogy mennyire jó arra törekedni vagy bagatellizálni a megfertőződést.

(#59468) Csatravi válasza pjen (#59466) üzenetére


Csatravi
senior tag

A szakrendeléseken pld nem szoktak betegek aludni. Napi szinten több beteg fordul meg egy szakrendelésen mint a kórházak fekvőosztályán. A menekültnek lehet hogy a legkisebb gondjuk de aki meg vele foglalkozik annak meg valószínű hogy nagyon nem mindegy.

(#59469) pjen válasza Csatravi (#59467) üzenetére


pjen
félisten

Én nem mondtam, hogy jót tesz. Biztos jobb lenne, hA nem is lenne járvány, de van. Ebből kell kihozni a legjobbat. Inkább most 3 oltás + omikron. Mint összel szinte megszünt védettséggel egy teljesen vad variáns, másrészt Rusvainak még igaza is lehet.

(#59470) pjen válasza Csatravi (#59468) üzenetére


pjen
félisten

Mult évben volt egy szem műtétem. Volt hétfőn egy vizsgálat, kedden műtét, szerdán kontrol. Mindhárom nap olyan ömeg, hogy else hinnéd. Behívtak gyors teszt, aztán maszk le. Aki a menekültekkel foglalkozik valszeg be van oltva.

(#59471) Csatravi válasza pjen (#59470) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Behívtak gyors teszt, aztán maszk le."
De már se gyors teszt se maszk.

"Aki a menekültekkel foglalkozik valszeg be van oltva."

Nálunk már a héten is elég szép számmal itt voltak eü vizsgálatokon a menekültek.
És igen, be vannak oltva mivel az eü-ben kötelező. De ettől még megfertőződhetsz, és arra kinek van szüksége?
Főleg ha egy maszkkal nagyon nagy eséllyel elkerülhető lett volna. Ismeretségi körömben szépen buknak elő a poszt covidos emberek különböző szövődményekkel.

"másrészt Rusvainak még igaza is lehet."
Már rég nincs igaza!
Nincs nyájimmunitás, viszont van poszt covid tehát az a tézise, hogy el kell kapni mert az jó az egy igazi elmebaj.

[ Szerkesztve ]

(#59472) Vesa válasza kolopele (#59441) üzenetére


Vesa
veterán

Engem is ez zavar...A kanyaró.

Ringman
LOL :D Ennyit kínlódni a semmiért...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#59473) Vesa válasza pjen (#59453) üzenetére


Vesa
veterán

Engem nem kapott el most sem.

A tudomány a valóság költészete!

(#59474) t72killer válasza Vesa (#59472) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kanyaróoltás hatékonyságával vajon hogy állunk :F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#59475) Ringman


Ringman
nagyúr

dán adatok: [link]

Today the Danish CDC announced:
* 30% ppl who caught covid have long covid 6-12 after
* 60% of Danes had omicron

This is the Danish long covid study. 6-12 months post test, report:
* Physical symptoms: 29.6% + vs 13.0% - (pic 1)
* New dx health prob: 7.2% + vs 3.3% - (pic 2)
* New problems: 53.1% + vs 11.5% - (pic 3)

The vaccine doesn't eliminate the risk of long covid. According to the @ONS bulletin, 2 dose vaxxed seems to cut the risk of long covid roughly in half.

(#59476) t72killer válasza Ringman (#59475) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

2 oltással omikron-nál továbbra sem látjuk mennyi a long esélye.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#59477) Vesa válasza t72killer (#59474) üzenetére


Vesa
veterán

Aki kettőt kapott, az rendben van. Aki még egyet -az első pár évben még az volt a módi-, azok szívhatnak keményen, állítólag nem elég. Én sajnos nem tudom, megkaptam-e a másodikat is, mert az oltási könyvem nincs meg, a korom alapján pedig határeset, pont akkoriban volt a váltás a 2 dózisos verzióra.

A tudomány a valóság költészete!

(#59478) t72killer válasza Vesa (#59477) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, elővakarom.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#59479) pjen válasza Csatravi (#59471) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ha kimész a való életbe láthatnád, hogy ez nem működik. Csak egy példa. Ahová az autóm hordom bármi baja van így volt gyár udvar. Van egy csomó mündenféle műhely, ha gond lenne a kocsiddal megmutatom és azt is, hogy senkin sincs maszk. Ahol melózom ott sincs senkin. Az iskolákat ovodákat kellett volna bezárni, 100% ra emelni a covidos TP t. De az is csak lassított volna. Szerintem aki fogékony azon úgyis átmegy, legyünk túl rajta az omikronnal.

(#59480) Ringman


Ringman
nagyúr

A few European countries have increasing COVID cases, including Netherlands, Switzerland. UK also may be beginning to go up. Liechtenstein is at a new peak. Apparently the Omicron immunity wishful thinking is not holding up.

[link]


+ dánoknál talán most állt meg a halálozási ráta:

(#59481) Nordik


Nordik
őstag

Kórházakba kell maszk holnaptól? Vagy csak a dolgozóknak? :U

(#59482) pjen válasza Nordik (#59481) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell.

(#59483) mozso


mozso
senior tag

En is nezegettem, hogy tobb orszagban ismet beindul a novekedes, a nemeteknel is. Sot a hazai grafikonokon is latni, hogy lelassul a jarvany csillapodasa. Gondolom veszi at a BA.2 itthon a stafeta botot, illetve a regen oltott / nem oltott nepesseg boven ad folyamatos terjeszkedesi lehetoseget.

Mi most duplazunk 4 honap utan (Delta / Omikron), ha negy honaponta ez lesz es mindig porgetni kell a szerencse kereken az nekem nem annyira komfortos. Elobb utobb beakad a long vagy egy karosabb lefutasu verzio…

(#59484) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

anyám is mondta, hogy a maszkot egész bátran használja még mindenki, nincs vége a járványnak...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#59485) pjen válasza Parci (#59484) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos ahogy kinéz lehet, hogy nem is lesz vége. Max megváltozik, de ezt már régen sokan mondják.

(#59486) mpo válasza Ringman (#59480) üzenetére


mpo
veterán

Honkong, Dél-Korea?

Ha érted, akkor már elavult.

(#59487) Ringman válasza mpo (#59486) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem néz ki jól:
[link]

South Korea reports 254,327 new coronavirus cases and 216 new deaths, the biggest one-day increase on record

Hong Kong reports 52,523 new coronavirus cases and 188 new deaths

(#59488) IQfályter válasza Nordik (#59481) üzenetére


IQfályter
tag

GG még azt mondta, hogy a kórházakban marad a maszkviselési kötelezettség.

[ Szerkesztve ]

(#59489) pjen válasza IQfályter (#59488) üzenetére


pjen
félisten

Sajtó hiba volt,,tévedett.

(#59490) Nordik válasza IQfályter (#59488) üzenetére


Nordik
őstag

Igen ezért is tettem fel a kérdést. Van ahol azt írják kórházba marad, van ahol csak a dolgozóknak. :U

(#59491) pjen válasza Nordik (#59490) üzenetére


pjen
félisten

Senkinek nem lesz kötelező.

(#59492) Drizzt válasza IQfályter (#59488) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Azt mondta, de végül a közlönyben az szerepelt, hogy se kórházakban, se szociális intézményekben nem lesz kötelező. Bár ezek szerintem maguktól is előírhatják.
Itteni kórházban negyedikén azt írták, hogy látogatási tilalom már nem lesz, de maszkot viselni és kézfertőtlenítőt használni kötelező, valamint 14 év felettiek látogathatnak csak.

I am having fun staying poor.

(#59493) pjen


pjen
félisten

Az is a közlönyben van, hogy a munkaadók még oltásra sem kötelezhetik a melósokat és a kártya is hatályát veszti. Nem hiszem, hogy a kórház szembe mehet a maszk viselési rendelettel.

(#59494) Nordik


Nordik
őstag

Azthiszem egy maszkot azért bent hagyok a kocsiba. :DDD Megyek kórházba többször is, kitudja mi lesz a szabály. :U

(#59495) pjen válasza Nordik (#59494) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van a kocsiban vagy 10, ki tudja mikor kell.

(#59496) IQfályter válasza Drizzt (#59492) üzenetére


IQfályter
tag

Valóban :)
Hétfőtől megszűnnek a járványügyi korlátozások, de más van a rendeletben, mint amit előre bejelentettek [link]

(#59497) Ringman válasza Parci (#59484) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, nem lehet jogszabályban elrendelni a végét.

(#59498) Vesa válasza pjen (#59479) üzenetére


Vesa
veterán

"legyünk túl rajta az omikronnal."

Pont ez a gond, nem leszel túl rajta azzal, hogy elkapod! Vannak barátaim, akik a durvább verziót (Alpha, Delta), meg sem érezték, az Omikron viszont letette őket 2 hétre a pincébe. Vagyis nem ért semmit a korábbi átesés, sőt, érdekes módon még durvábban megtépte őket a következő verzió.
Volt már erről study is korábban.

A tudomány a valóság költészete!

(#59499) t72killer válasza Vesa (#59498) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nyilván a vuhani oltás + omikron kombó az, amivel menni lehet valamire.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#59500) Vesa válasza t72killer (#59499) üzenetére


Vesa
veterán

A deltát elkapó barátom 3x oltott is volt. 2 hét pihire küldte az omikron 39C lázzal, és olyan szarul volt, hogy a Favit is felírrták neki. Be is szedte szegény. Egy biztos: attól, hogy most megszűntek a védekezési szabályok és van fontosabb téma a világban, a vírus sajnos továbbra is él és VIRUL. :D

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.