Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59151) #86564352 válasza Ringman (#59142) üzenetére


#86564352
törölt tag

Jó, hogy vizsgálnak mindenfélét mentális és szervi hatásokat, csak egyben olvasni sok néha mennyi lehetséges bajt okozhat a vírus. :((

COVID raises risk of mental health problems; new Omicron version not making people sicker in S. Africa

Eating disorders among teen girls doubled during pandemic, CDC study shows

#59150 morgyi
Szerintem is jó ötlet volt a leszerelés. A helyzet abszurditása miatt említettem. (a kicsi balti államok mázlija ott nem volt akkora korrupció, ezért gyorsan sikerült az EU és NATO tagság, Ukrajna helyzete más volt a méret miatt is és a korrupció miatt se tagság, se atom) A finnek és a svédek is most elgondolkozhatnak. Túl hosszú téma. Ennél több offot nem fogok írni.

(#59152) tisn válasza #86564352 (#59149) üzenetére


tisn
addikt

vírus: pipa
gazdasági válság: pipa
háború: pipa
Ha van bajszos ismerősöd, aki kérdezi hogy tetszik a festménye, könyörgöm dicsérd meg és bíztasd maradjon művészi pályán!

ezen jot nevettem :)
lopom, ha nem baj.

(#59154) #86564352


#86564352
törölt tag

Does Coronavirus Cause Hearing Loss?

Ezt már követni se tudom. Értjük, mindenre hatással lehet a covid.

(#59155) Kékes525 válasza #86564352 (#59154) üzenetére


Kékes525
félisten

:K Igen, mindenre. Szó szerint. Ahol erek vannak azokra a szervekre minden bizonnyal. De hol nincsenek erek?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59156) attiati válasza BlackV (#59112) üzenetére


attiati
veterán

csecsen harcosnak még elmehet ezzel a külsővel

(#59157) Z.É.T. válasza lacafaca (#59147) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ezzel a résszel magam is egyetértettem veled, párszor utaltam is rá.

A baráti körömben még kb 1 hónapja is megkaptam egyszer, hogy másszak már ki a háborús/világvége pszichózisból, persze hiába válaszoltam, hogy "ti másszatok ki inkább a jólét és béke illúziójának fátyla" alól.
Amikor február 11-én megtippeltem, hogy 2022 02 22 lesz a buli indulása - [Z] = Z0ZZ 0Z ZZ - konkrétan lehülyéztek. Pedig a levitézlett fasiszta, "mindenkinek ingyen vodkát" Zsirinovszkij már tavaly év végén megnevezte a dátumot, aztán ugye megérkeztek a határhoz a [Z] jelű harcjárművek - szerintem nem volt nehéz összerakni.

Természetesen az utóbbi napokban ezek a barátok hívogatnak, hogy akkor legyek szíves geopolitikai elemzéseket adni :DDD
Tök egyszerű a kép: megszívtuk, vagy megszívtuk.

Há', ja. Szóval kedves honpolgárok, picit előbb kellett volna ébredni, úgy Tusványosnál az ominózus illiberálisnál (illibernáci), meg a Krímnél, meg a putyin-báb trumpnál.

Ha már covid-topikban beszélünk erről, álljon itt a konteóm, amit néha már pedzegettem:
majd akkor se lepődjön meg nagyon senki, ha egyszer összeérnek a szálak a furin-hasítás, republikánus mágnások, tucker carlson, trump, putyin, vuhan, - azaz kína - kapcsolódási pontokon.

Uff.
És egyben :(

A háborús topik meg kap egy lájkot, sok a félhülye, de legalább a tökhülyéket azonnal kivágják/kivágjátok és úgy egy tucat topiktárs meg nagyon hasznos gondolatokat oszt meg és van néhány éleslátású is köztük, amennyire meg tudom ítélni egy fórum alapján.

Azon meg végképp nem lepődöm meg, hogy akik covid kapcsán benyalták a szovjet propagandát, azok hogy, hogynem pont putyin-simogatók.
#sémaunalom

[ Szerkesztve ]

(#59158) Ringman válasza #86564352 (#59151) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát tulajdonképpen bármit okozhat kis túlzással

(#59159) Gothmog válasza Kékes525 (#59155) üzenetére


Gothmog
aktív tag

De hol nincsenek erek?

Mondjuk az érett (felnőttkori, növekedés befejezése utáni) porcszövetben. :P (Többek között ezért is regenerálható borzasztó nehezen.)
No, de nem trollkodom (csak ezt most nem tudtam kihagyni :DDD ).

Endure. In enduring, grow strong.

(#59160) Vesa válasza Chesterfield (#59107) üzenetére


Vesa
veterán

'gődény helyett nógrádi györgy videókat kapok'

LOL... :D Ezek érzékkel állank mindig a hülyeoldalra...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#59161) Vesa válasza Parci (#59123) üzenetére


Vesa
veterán

Engem érdekel...A háború kapcsán is valid, mert összezárva szerencsétlenek kis légterekben, borítékolható a terjedés és a fellángolás. Csak nem lesz téma, mert most a KGB-s agyhalott a téma, persze érthető okokból.

A tudomány a valóság költészete!

(#59162) Vesa válasza #32839680 (#59127) üzenetére


Vesa
veterán

Tényleg OFF, de azért a kétféle menekült embertípus között zongorázni lehet a különbséget. Itt most szépen várnak a sorukra, akár fél napokat, de nem b*szkodják át a köveket a határon, hogy márpedig nekik joguk van ide bejönni. Az arabok meg hozzávágták az ingyen osztogatott vizet a rendőrhöz...

A tudomány a valóság költészete!

(#59163) Vesa válasza #86564352 (#59154) üzenetére


Vesa
veterán

Akkor összefoglalom:
A vírust kínának köszönhetjük...pipa
Háborút az oroszoknak...pipa

Csak emlékeztetnék, mi voltunk itt néhányan kína/orosz fóbiások állítólag. :U Kutyából nem lesz szaloncukor.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#59164) t72killer válasza Vesa (#59163) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És rendkívül érdekes, hogy a konteós bagázs a nagy független gonoszkeresésben ezek egyikét se találja. Biztos túl kicsik és otthon maradt a nagyító...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#59166) kolopele


kolopele
nagyúr

Most jöhet mindenki át a határon hozzánk is, más országokba is, a vírus úgymond eltűnt, érdekes.....

(#59167) Parci válasza kolopele (#59166) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a másik országban háború van, tankok elől jönnek. a járvány tényleg lefelé megy éppen, amúgy is mindenhol nyitnak. pár tüdőgyulladást fel lehet vállalni, több a nyereség a túloldalt a szerencsétlen menekültek segítésével. megint rossz és rossz közül lehet választani mindenkinek. jobb, ha mindenki hozzászokik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#59168) kolopele válasza Parci (#59167) üzenetére


kolopele
nagyúr

A háborúnak vége lesz rövidesen, meglátod. A következményei még nyilván eltartanak jó ideig, ezzel nincs mit tenni.

(#59169) Z.É.T. válasza kolopele (#59168) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ez nem az a helyzet, amiben megengedheted magadnak, hogy illúziókba kergeted magad, aztán arcon vág a valóság, mint az oltásnál, nullás vércsoportnál, stb.
A járvány velünk van, lesznek áldozatai, lesznek károsultjai, de a háborús eszkalációhoz képest pattanás az orrunk hegyén.
(én szóltam)

(#59170) t72killer válasza kolopele (#59166) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Január vége-február eleje óta egyértelműen leszálló ágban van az omikron, ba2 ide vagy oda, ez tény. És ilyet már láttunk: a nagyon terjedőképes variáns ráül a korábbi hullámra, majd elül és jön fél év 1% alatti pozitivitással szünet. Miért? nagyon egyszerű, az áteséssel generált védelem pár hónapig elég jó védelmet ad, és a jarványcsúcsban pont az történik, hogy a fő vektorok mentén lévőket immunizálja a vírus.
a párhetes újrafertőződős rémhírek max részben igazak: a jópár hsz-el fentebb linkelt dán tanulmányban ha jól rémlik kb egy EZRELÉK fertőződött újra.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#59171) Parci válasza kolopele (#59168) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

legyen így, mert az egész egy szörnyű tragédia. persze azt sem tudom, hogy mi lenne a "jobb" forgatókönyv, egyáltalán, mert ebből az egészből szerintem bármi kisülhet. sajnos. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#59173) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Közben a dél-afrikai kórházi kezeltek száma lement 3000 alá. Jó hír!
Meg várom itt a UK számokat, aztán csak ma vettemészre, hogy már hétvégén ők sem írnak jelentést.

I am having fun staying poor.

(#59174) Asbee válasza kolopele (#59166) üzenetére


Asbee
veterán

Te gondolom a harcmezőn is megreguláznád az embereket, hogy ffp2-őt fel.....

[ Módosította: Parci ]

(#59175) Mr K


Mr K
senior tag

Nem publikált tanulmányok (nem laborszökevény):
* SARS-CoV-2 emergence very likely resulted from at least two zoonotic events
* The Huanan market was the epicenter of SARS-CoV-2 emergence
(Via TheGuardian)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#59176) kolopele válasza Asbee (#59174) üzenetére


kolopele
nagyúr

Messze nem ez volt a lényeg...

[ Módosította: Parci ]

(#59177) Mr K válasza t72killer (#59119) üzenetére


Mr K
senior tag

Ezt most találtam: félmillió ember hiányzik a munkaerőpiacról. A nagyobbik részük betegség miatt, azon belül is a nagyobbik rész tartós betegség miatt. (A brit munkaerőpiacról van szó.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#59178) t72killer válasza Mr K (#59177) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ebbe a brexit is belekavar.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#59179) Vesa válasza kolopele (#59168) üzenetére


Vesa
veterán

Egyelőre DEFCON 2-es szinten vagyunk, ami kb. még soha nem fordult elő a világtörténelemben, csak kétszer, de egyik sem Európában. Ezzel együtt remélem, megússzuk ezt. Az viszont nem kérdés, hogy jelen helyzetben prioritást kell élvezzen a segítségnyújtás, akkor is, ha ezzel a járvány terjedését segítjük elő.

Az viszont nagyon nem tesz jót a pandémia kérdésnek, ha a háborús helyzet állandósul vagy eszkalálódik, különösen itt a szomszédban, bár ma már egyértelmű, hogy a vírus terjedésének szempontjából gyakorlatilag már nincs jelentősége a távolságoknak.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#59180) mpo válasza Vesa (#59179) üzenetére


mpo
veterán

Visszatették 3-ra, ami enyhébb.

Ha érted, akkor már elavult.

(#59181) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

2022.02.28.

8370/197
3615/132

Részletek később.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#59182) Sir Pocok válasza Sir Pocok (#59181) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek számának napi átlaga: kb. 2790 (a múlt pénteken közölt napi adatokhoz képest -1708)
Új tesztek számának napi átlaga: 17 025 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest -5609)
Új halálos áldozatok számának napi átlaga: 66 (a múlt pénteken közölt napi adatokhoz képest -22)
Kórházi ellátást igénylők száma: 3615 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest napi -382)
Lélegeztetőgépre szorulók száma:  132 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest -16)
Az első dózissal oltottak száma: 6 394 379 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest átlagosan napi kb. +2439)
A második dózissal is beoltottak száma: 6 168 926 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest átlagosan napi kb. +5226)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: x (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest átlagosan napi kb. x)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#59183) Krinyo


Krinyo
senior tag

Lassan mindenki elmegy aki lélegeztetőn van? Szörnyű. :(

(#59184) Mr K válasza Sir Pocok (#59182) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 8370, változás(1): -4891 (-36.9%) | elmúlt 7 napban összesen: 27859 (átlag: 3979.9), változás(2): -14754 (-34.6%) | incidencia: 721.3
Új halálos áldozatok száma: 197, változás(1): -36 (-15.5%) | elmúlt 7 napban összesen: 650 (átlag: 92.9), változás(2): -18 (-2.7%) | incidencia: 13.5
Új mintavételek száma: 51704, változás(1): -14068 (-21.4%) | elmúlt 7 napban összesen: 122795 (átlag: 17542.1), változás(2): -26947 (-18.0%)
---
Kórházban: 3615, változás(1): -1126 (-23.8%) | elmúlt 7 nap átlaga: 4202.8, változás(3): -833.0 (-16.5%)
Lélegeztetőgépen: 132, változás(1): -44 (-25.0%) | elmúlt 7 nap átlaga: 158.4, változás(3): -41.0 (-20.6%)
Tesztpozitivitás: 16.19%, változás(1): -3.97% (-19.7%) | elmúlt 7 nap átlaga: 29.16%, változás(3): -7.27% (-20.0%)
---
változás(1) = napi adat az egy héttel korábbi napi adathoz képest
változás(2) = utolsó hét nap összege az előző hét nap összegéhez képest (növekedési faktor)
változás(3) = utolsó hét nap átlaga az előző hét nap átlagához képest
incidencia = százezer lakosra jutó esetszám az utolsó 14 napban

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#59185) kw3v865 válasza Krinyo (#59183) üzenetére


kw3v865
senior tag

Dehogy. Szépen csökken a lélegeztetettek száma úgy, hogy közben már tetőzött a halálozás is, és egyelőre csak lassan, de az is kezd csökkenni. Minden járványmutató egyértelműen javul.

(#59186) Mr K válasza kw3v865 (#59185) üzenetére


Mr K
senior tag

Reméljük, hogy tényleg ez történik. ;]

Are some countries faking their covid-19 death counts?

(A publikált adatsorokban vannak olyananok, amikre bizonyos statisztikai összefüggések nem teljesülnek. Magyarország nem szerepel a listában, de pl. Szerbia igen. A fenti cikk fizetős, az alapjául szolgáló tanulmány: Dmitry Kobak: Underdispersion in the reported covid-19 case and deathnumbers may suggest data manipulations.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#59187) Vesa válasza Mr K (#59186) üzenetére


Vesa
veterán

Ruszkik sincsenek benne, pedig pont most volt valahol egy cikk arról, hogy a bevallott 300k+ halotthoz képest a valóságban ennek inkább a háromszorosa lehet igaz, ha az orosz KSH halálozási adataiból indulnak ki. Drasztikusan megnőtt az oroszok halálozása az elmúlt évben, aminek nem nagyon lehet más magyarázata, mint a Covid.

A tudomány a valóság költészete!

(#59188) Mr K válasza Vesa (#59187) üzenetére


Mr K
senior tag

Én láttam benne egy "Russia" nevű országot... :F Ami érdekes, hogy csak 2021. májustól problémásak az adataik, előtte nem. Arra talán a cikk is utal, hogy erős a korreláció azokkal az országokkal, ahol a halálozási többlet jelentősen magasabb a hivatalos covid halálozási számoknál.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#59189) attiati


attiati
veterán

Márciusi oltásnapokról olvastatok konkrét dátumokat?
Lesz egyáltalán?

(#59190) AMD Power


AMD Power
titán

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#59191) Vesa válasza Mr K (#59188) üzenetére


Vesa
veterán

Csak a cikk elejét tudtam megnézni, ott a grafikon feletti lenyíló listában nincsenek oroszok.
Kb. az említett dátumtól lépett rá a politika még jobban a témára, nyilván akkor kaptak észbe, hogy kozmetikázni kéne az adatokat mert még lemaradnak a "versenyben". Mint nálunk a puhos oltási versenye.

A tudomány a valóság költészete!

(#59192) Ringman válasza Vesa (#59191) üzenetére


Ringman
nagyúr

oroszok fixen ott vannak sötétebb kékkel.

(#59193) IQfályter válasza attiati (#59189) üzenetére


IQfályter
tag

Márciusban is lesznek oltási akciónapok [link]

(#59194) bigdady válasza AMD Power (#59190) üzenetére


bigdady
nagyúr

:DDD
Valóban mintha vége lenne a covidnak, nem érdekel most senkit, topik is kihalt; tárgyal a tv-ben is mindneki maszk nélkül, tömegek tüntetnek uígy stb

[ Szerkesztve ]

(#59195) Parci válasza bigdady (#59194) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt akartad, nem? :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#59197) AMD Power válasza bigdady (#59194) üzenetére


AMD Power
titán

Mintha átkapcsoltak volna egy kapcsolót. Mondjuk a mostani probléma szerintem még a Covidnál is sokkal súlyosabb. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#59198) bigdady válasza AMD Power (#59197) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sajnos az

(#59199) Vesa válasza mpo (#59180) üzenetére


Vesa
veterán

Nem tették vissza, a European Command továbbra is Defcon 2-es szinten van. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#59200) Vesa válasza AMD Power (#59197) üzenetére


Vesa
veterán

Nyilván aggasztóbb a háború, annak ellenére, hogy jelenleg még az érintetteken kívül mindenki másra a Covid jelenti a veszélyt. Persze ha a war eszkalálódna, ez változhat. Mivel mindenki ettől tart, ez foglalkoztatja jobban a népet, ráadásul a Covidba bele is fáradtak, illetve lecsengőben is van a hullám.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.