Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55451) Z.É.T. válasza bigdady (#55444) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nyehehe :DDD

(#55452) Parci válasza Ringman (#55450) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lonkovid ki tud pattanni egyszer csak a semmiből is? vagy ha van, akkor fertőzés után elkezdődik hamar?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55453) natë


natë
nagyúr

Orrcucás antigén is negatív lett, magamnak csináltam, isteni volt.

(#55454) Z.É.T. válasza Parci (#55452) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Habár összemosták a kettőt, de tudtommal poszt-covid lenne a betegség után 6 hónapon belül és long-covid a 6 hónapon túli.

Ismerek néhány esetet (nem sokat), ahol csak a gyógyulás után néhány hónappal jött elő több tipikus tünet, de én azért megnyugszom, ha a betegség után közvetlenül nincs semmi.

(#55455) Ringman válasza Parci (#55452) üzenetére


Ringman
nagyúr

bármelyik előfordulhat. a longcovid az definíció szerint "felépülés"+3 hónap után "számít" [link]

Az állapot a koronavírus-fertőzésen átesetteknél áll fenn nagyjából a fertőzés után három hónappal, és legalább két hónapon át tartó tünetekkel, amelyeket nem lehet semmiféle más diagnózissal magyarázni. A gyakori tünetek közé az alábbiak tartozhatnak leggyakrabban: kimerültségérzet, légszomj, rossz kognitív működés, és ezek a mindennapi életre is kihatással vannak.
A tünetek megjelenhetnek a teljes felépülés után, vagy a betegséggel egyidőben, illetve hullámokban is érkezhetnek. A WHO szerint előfordulhat, hogy külön definícióra lesz szükség a gyerekek esetében.

van amikor úgy épülsz fel a fertőzés akut szakaszából, hogy valójában nem, ez pl. a tartós szaglásvesztés, fáradtság, dezorientáltság, fejfájás, stb.

az "egyszer kipattan a semmiből", az érdekes kérdés, mert az vajon a fertőzéstől van vagy tőle függetlenül, nem minden esetben lehet kideríteni, de a fenti definíció szerint ebben az esetben ez long.

szerk:
A clinical case definition of post-COVID-19 condition by a Delphi consensus

People with COVID-19 might have sustained postinfection sequelae. Known by a variety of names, including long COVID or long-haul COVID, and listed in the ICD-10 classification as post-COVID-19 condition since September, 2020,

post-covid = long covid, előbbi a hivatalos elnevezés.

[ Szerkesztve ]

(#55456) Parci válasza Z.É.T. (#55454) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de ezek csak arra vonatkoznak, hogy mennyi ideig állnak fenn a tünetek, nem a kezdeti időpontjukra. anyway, én is a megnyugvásra szavazok :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55457) Z.É.T. válasza Parci (#55456) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Deal :D

(#55458) Vesa válasza SOAD19 (#55440) üzenetére


Vesa
veterán

Nem az oltásról beszéltem, direkt ki is emeltem...

A tudomány a valóság költészete!

(#55459) [CS]Blade2 válasza Vesa (#55433) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Sokszor sok embernek elmondom, aki azzal jön, hogy ő bízik az immunrendszerében, hogy sportoló, egészséges fiatal is belehalhat, de a legtöbb nem tudja valahogy értelmezni. Kollégával beszéltünk róla egy oltatlan 3. kollégával, és egyszerűen, mintha blokkolnák valahogy ezt a kis apró infót. Oda jutottunk, hogy az oltást azt nem, azt nem meri, de nem tudja megmondani, hogy akkor mi a koncepció, miben reménykedik.

Ugyanakkor az is látszik, hogy aki elhízott, dohányos, alkoholista, krónikus beteg, idős, egész életében fizikai munkát végzett stb. az még sokkal kisebb eséllyel indul, szóval ez is ott van.

Számszerűen nagy esélye van mindenkinek túlélni, és azt már nem tudják mérlegelni, hogy mennyire sokat számít, hogy ezt tovább növeld.
Ezért nem veszi fel egy csomó fiatal sem az oltást,
és a szülők nagy része nem viszi beadatni a gyereknek sem.
Most volt pár napja:
646.487 fő 5-11 éves gyerek van.
84.000-et regeltek, (75.000 kapta meg, de feltételezzük, hogy elviszik a többit is)
12,99%
Egy részüknél az anyukának és/vagy az apukának sincs, minek adjunk a gyereknek, jó neki is a kisebb túlélési esély,
máshol meg a szülőknek van, de a gyereknek jó lesz nélküle is. Jól van az úgy, nehogy valami baja legyen a gyereknek az oltástól! :U
100% oltottság esetén is benne lenne a pakliban, hogy valahol sírás lesz a vége, így meg szor X esély, hogy valahol sírás lesz.

(#55460) Parci válasza [CS]Blade2 (#55459) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért dühít a gyerekek téma különösen, mert extra biztonságos továbbra is a pfájzer az 5-11 évesek korosztályában. meghalni nem fognak, de ki a túró akar egy longot a gyerekének? nekem az egyik rémálmom és örültem, mint majom a f.rkának, amikor a fiam behúzta az első fpizert

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55461) Vesa válasza [CS]Blade2 (#55459) üzenetére


Vesa
veterán

Én tegnap, 2 év Covid őrület után, még mindig azzal az "érveléssel" találkoztam egy ismerőstől, hogy az átesés sokkal jobb védelmet ad mint az oltás, ez utóbbit mégis kötelezővé akarják tenni. Hiába mondtam, hogy a teljes oltási sorral kb. ott van, mint az áteséssel, csak éppen az oltásba szinte biztosan nem fog belehalni, míg az élő vírussal történő randizáskor -oltatlanul- lesz rá esélye. Nem értette...

A tudomány a valóság költészete!

(#55462) Ringman válasza [CS]Blade2 (#55459) üzenetére


Ringman
nagyúr

Egy részüknél az anyukának és/vagy az apukának sincs, minek adjunk a gyereknek, jó neki is a kisebb túlélési esély

[link]

Even among children age 1-14, who are at relatively low risk of severe illness compared to older adults, COVID-19 was in the top 10 leading causes of death from August through October 2021. Among children age 5-14, COVID-19 ranked as the number 6 leading cause of death in August and the number 5 leading cause of death in September. Among children ages 1-4, COVID-19’s rank rose from number 13 to number 7 among leading causes of death in August 2021 and held there in September.

és ezek még az omikron előtti adatok.

értetlenül állok az egész előtt, kurvaéletbe már

(#55463) Ringman válasza Vesa (#55461) üzenetére


Ringman
nagyúr

találkoztam egy ismerőstől, hogy az átesés sokkal jobb védelmet ad mint az oltás, ez utóbbit mégis kötelezővé akarják tenni.

2 év után eljutottunk oda, hogy az átesés is "kötelező" lesz, ha nem költözöl a világ végére (t72killerék mellé :) )

(#55464) Vesa válasza Ringman (#55462) üzenetére


Vesa
veterán

A felületes infók és a politikai érdekek mentén futó katasztrofális kommunikáció eredménye.

A tudomány a valóság költészete!

(#55465) fatal` válasza Vesa (#55461) üzenetére


fatal`
titán

hogy az átesés sokkal jobb védelmet ad mint az oltás

Ha ez igaz lenne se lenne értelme.

(#55466) nobela


nobela
senior tag

Próbáljátok itt megfejteni az emberek gondolkodásmódját... Ugyan minek?

Én kiskorától azt tanítottam a fiamnak hogy az emberek s**ghülyék. Ebből indulunk ki.

Ha találkozunk valakivel aki nem az, akkor örülünk.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#55467) emvy válasza nobela (#55466) üzenetére


emvy
nagyúr

> Én kiskorától azt tanítottam a fiamnak hogy az emberek s**ghülyék. Ebből indulunk ki.

Jo arc lehet a gyereked (is) :)

while (!sleep) sheep++;

(#55468) mpo válasza Vesa (#55461) üzenetére


mpo
veterán

Eddig ennyi embernek (ennél valószínűleg többnek) nem sikerült az áteséssel védelmet szerezni:
Deaths: 5,635,015

Óvakodjatok a műkörmöstől, a természetgyógyásztól, az énekesektől, a sportolóktól.
A hülyeség nem pók, mégis behálózza a világot.

Ha érted, akkor már elavult.

(#55469) BlackV válasza Ringman (#55441) üzenetére


BlackV
senior tag

"The vaccine-induced T cell response holds up well to Omicron 6-7 months post-vaxx, similar to 9 other variants (4 vaccines assessed). Memory B cell recognition was reduced."

Erikre figyelünk, de átfutva a mögöttes tanulmányt 2 oltás után nézték. És ami fontosabb vérvizsgálatból. A memória B viszont nem ott tanyázik.

(#55470) Floyd80


Floyd80
addikt

Telex: Magyar kutatás igazolja: a kínai vakcina utáni kevés antitest előre jelezte a gyengébb védettséget

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#55471) t72killer válasza mpo (#55468) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ide inkább azokat írnám, akik a 2.körükbe haltak bele.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#55472) PuMbA válasza Floyd80 (#55470) üzenetére


PuMbA
titán

Parci: Ja, oké, akkor nem írok semmit, de akkor ne is tegyenek ki ilyen táblázatokat, mert ennek megint semmi értelme :)

[ Szerkesztve ]

(#55473) Parci válasza PuMbA (#55472) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lusta vagyok megkeresni, hogy miért nem olyan relevánsak a számok, úgyhogy csak ránézek a táblázatra és kontextus nélkül megállapítom, hogy bakker, milyen hatékony a sputnik a véneknél! :Y

kár volt törölni a kommentedet, nem rád értettem, hanem arra, hogy minden ilyennél igazából jobban bele kell mélyedni, hogy mit is jelentenek ezek a számok. például az egyikkel két hónappal később kezdtek oltani, amikor már nem volt járványhullám -- páff, máris tök más lesz az eredmény.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55474) nobela válasza emvy (#55467) üzenetére


nobela
senior tag

"Jo arc lehet a gyereked (is) :)"

Próbálhatsz megsérteni, nem fog sikerülni :N Egyébként köszi, jó arc.

30 éve emberekkel kommunikálok, sokszor tömegekkel sokszor egy-két-három fős társaságokkal.

Amennyi butaságot, oktalan gyűlöletet, világmegváltó okoskodást, értelmetlen agressziót, mindenkinél mindent jobban tudó hozzáállást láttam amit számokkal nem is lehet leírni. A nagy számok törvénye alapján sajnos igen, 10 emberből talán 1-2 akivel viszonylag értelmesen el lehet beszélgetni, és még akkor sem szabad kényes témákba belemenni (politika, vallás, covid).

És ez mindenféle kor és egzisztencia szintre igaz, a legnagyobb wtf pillanataim pl. ügyvédekkel zajlottak le... De ez tényleg nagyon off

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#55475) [CS]Blade2 válasza mpo (#55468) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Igazából morbid, de de, mert még 1x ők már nem fogják elkapni sem, nem, hogy belehalni. :(

Ilyenkor szokott jönni egyébként, ha bedobod a halottak számát a világon, hogy 5000-nek a 3 oltással sem, és mit tudom én 25.000-nek meg 2-vel nem, és akkor rögtön megy is a levesbe a gondolkodásból az az első 3 számjegy meg az a kis maradék 10.000 ami már nem is tétel.
"Az oltástól 100-an meghaltak, azt biztos nem adatom be, hülye lennék." A vírustól meg 5.635.015-en. "Jó, de az oltástól 100-an." Várnád, hogy elmagyarázza, hogy miért nagyobb a 100 az 5.635.015-től, de utána már csak az van, hogy "nincs is vírus, az oltás ellen kell védekezni, mert abba 100-an belehaltak".

(#55476) mpo válasza [CS]Blade2 (#55475) üzenetére


mpo
veterán

Már nem is próbálok senkit meggyőzni, időpocsékolás lenne, inkább nem idegesítem magam.

Ha érted, akkor már elavult.

(#55477) SOAD19 válasza Vesa (#55458) üzenetére


SOAD19
addikt

Jól értettem. Azt írtam, hogy lutri, genetika is nagy részben, hogy kinél mennyire súlyos a betegség lefolyása, részben független az ember egészségügyi állapotától. Ezért, én is azon a véleményen vagyok, hogy inkább oltassa be magát az ember, annak kisebb a kockázata, szerintem.

#55461
"Én tegnap, 2 év Covid őrület után, még mindig azzal az "érveléssel" találkoztam egy ismerőstől, hogy az átesés sokkal jobb védelmet ad mint az oltás,"

És igaza is van, mert ha meghal, akkor hótziher, hogy többet nem kapja el a vírust. Melyik oltás tud ilyen szintű védelmet adni?! :D

[ Szerkesztve ]

(#55478) Coyot válasza mpo (#55468) üzenetére


Coyot
őstag

A hülyeség nem pók, mégis behálózza a világot.

Ezen nevettem :D

Má' nem

(#55479) tisn válasza bigdady (#55444) üzenetére


tisn
addikt

legalabb nem lesznek fergesek :P

ahova en jarok ott max 3 ember volt meg eddig :)

(#55481) PuMbA válasza Parci (#55473) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, ezeket értem, de akkor mit lehet egyáltalán levonni ezekből az adatokból, mert én úgy látom, hogy semmit. Például ebből:

Pfizer-BioNTech 45-54 év 231 593 beoltott 85,6 fertőzés elleni védelem 84,2% halál elleni védelem
Sinopharm 45-54 év 80 960 beoltott 78,6% fertőzés elleni védelem 100,0% halál elleni védelem

vagy ebből:

AstraZeneca 85+ év 3 912 beoltott 38,7 fertőzés elleni védelem 38,3% halál elleni védelem
Sinopharm 85+ év 14 745 beoltott 43,1% fertőzés elleni védelem 67,3% halál elleni védelem

[ Szerkesztve ]

(#55482) Ringman


Ringman
nagyúr

Evaluation of disease severity during SARS-COV-2 reinfection, January 2020 to April 2021, England: an observational study

Results
Deaths reported within 28 days of testing positive were 61% (95% confidence interval: 56% to 65%) lower in suspected COVID-19 reinfection than primary infection cases. In the unvaccinated cohort, reinfections were associated with 49% (37% to 58%) lower odds of hospital admission in cases aged 50 to 65 years in the population not identified at risk of complication for COVID-19, and 34% (17% to 48%) in those at risk. ICU admission at reinfection compared to primary infection decreased 76% (55% to 87%). Individuals at risk and those aged below 50 years, who received at least 1 dose of vaccine against COVID-19, were 62% (39% to 74%) and 58% (24% to 77%) less likely to get admitted to hospital at reinfection, respectively.


ezek nem pont a "korábbi fertőzés jól megvéd" típusú értékek.
:U

via: [link]

(#55483) [CS]Blade2 válasza PuMbA (#55481) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Le lehet vonni, hogy valami nagyon elb..ott dologgal van dolgunk. Azt mondja, hogy a legnagyobb arányban Sino-t kaptak az idősek, és kifejezetten alacsony védettséget adott a 85 év felettieknél, és összesen a legalacsonyabbat,
aztán ott van, hogy
Astra 88,3
Sino 87,8
Sz*ros 0,5% pont.
míg a
85 évesek körében milyen sz*r a 43,1%, holott ott van az Astra 38,7%-al, amivel rögtön vinné is a legsz*rabb jelzőt a két vizsgált tétel alapján,
és ezt még megfejeli, hogy az Astra majdnem csak fele annyira védte a halálozás ellen a 85 éveseket.

14745 embert tudott védeni a Sino 67,3% hatékonysággal, ami tök gáz, mert adhattunk volna nekik Astrát, és akkor csak 38,3%-ban védettek a 2. oltás után nem sokkal.
(konkrétan nézhették 7 nappal a beadás után, ami totál elcseszhette ezt a táblázatot)

(#55484) PuMbA válasza [CS]Blade2 (#55483) üzenetére


PuMbA
titán

Az információk nagy része egy vicc, nem lehet mást mondani. Ez vagy a mostani fertőzés erős védelmet ad vs. más tanulmány szerint mégse. Szerintem valójában senki se tud olyan számot mondani, ami helyes lenne, mert ezerféleképpen lehet mérni a dolgokat egyrészt, másrészt, hogy az emberek betegségei sincsenek a képletben benne, mert ugye a vakcina az immunrendszerre hat és az immunrendszer állapotára is támaszkodik :)

[ Szerkesztve ]

(#55485) Parci válasza PuMbA (#55481) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ez a lényeg. a sino 28 nap az oltás után, hogy védelmet csináljon. a vektoros is lassabb bő egy héttel, mint az mrns. melyiket mikor adták és ahhoz képest mikor lett fertőzött a user? stb. stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55486) Ringman


Ringman
nagyúr

uk-ben továbbra is sok a coviddal kórházba került gyerekek száma, heti 8-900 [link]
oltás persze nincs 5-11 éveseknél, minek is az.
és ennek több mint a fele (!) 0-5 évesekből jön össze :(((

olaszoknál se túl jók a számok: [link]

[ Szerkesztve ]

(#55487) attiati válasza Vesa (#55433) üzenetére


attiati
veterán

"mennyire nem jelent biztosítékot a sportos alkat"

Az elején még volt olyan állítás, hogy összefüggés van a sportolók magas tesztoszteron szintje és a fertőzés lefolyásának súlyossága között (egyenes arány).

Ez az elmélet azóta kuka?
Csollánynak jelenthetett hátrányt a sportos alkat?

(#55488) AMD Power


AMD Power
titán

Még nincs hivatalos linkem de Olaszországban (Róma) élő idegenvezető ismerősöm ezt írta:

Akkor vissza a régi kerékvágásba! Green pass-szal lehet érkezni Olaszországba: azaz oltás/átesettség/negatív gyorsteszt! Oltottaknak/átesetteknek nem kell plusz teszt, oltatlanok 1 negatív gyorsteszt és nincs karantén! Hivatalosan sem...😊 FEBRUAR 1-től!

Várom a további fejleményeket ...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#55489) mozso


mozso
senior tag

Nemetorszag:

12-17 evesek:
korhazba kerules (oltott/oltatlan):

tunetes fertozes (oltott/oltatlan):

felnottek:
tunetes fertozes (oltott/oltatlan/booster):

korhazba kerules (oltott/oltatlan/booster):

[ Szerkesztve ]

(#55491) Stanlee válasza mozso (#55489) üzenetére


Stanlee
őstag

Tegnap 185 ezer uj pozitivval eddigi csucs Nemetorszagban. Szerencsere egyre nehezebb lesz PCR tesztet csinaltatni, igy hatha csokken a pozitivok aranya.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#55492) t72killer válasza mozso (#55489) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kicsit sok ott az oltott fiatal(!!) a kórházban...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#55493) catroot válasza nobela (#55474) üzenetére


catroot
veterán

Mint kereskedelemben tevékenykedő munkavállaló, valahol megtudlak érteni...

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#55494) Lauda válasza nobela (#55474) üzenetére


Lauda
félisten

10 emberből talán 1-2 akivel viszonylag értelmesen el lehet beszélgetni, és még akkor sem szabad kényes témákba belemenni (politika, vallás, covid).

Nagyjából ugyanezt tapasztalom én is. Katasztrófa. :(

(#55495) Parci válasza t72killer (#55492) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

érdemes azért az y-tengely skáláját is megnézni ott: 1 egésztől 3 egész gyerekig terjed / 100 ezer kölyök

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55496) Eagl3 válasza t72killer (#55492) üzenetére


Eagl3
veterán

100.000-ből egy. Legalábbis a képen szereplő adatok szerint.

(#55497) t72killer válasza Parci (#55495) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igaz, a korosztályban kb zajszint a dolog :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#55498) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

2022.01.27.

19213/64
3267/157

Részletek később.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#55499) daneel_hu válasza Sir Pocok (#55498) üzenetére


daneel_hu
addikt

Izraelt követjük nagyjából 1 hónappal lemaradva furcsa, hogy a hétre nálunk tetőzést prognosztizálnak.Ott most volt pár napja a teteje.

(#55500) Coyot válasza Sir Pocok (#55498) üzenetére


Coyot
őstag

új: 19 213 (heti átlag: 14 998)
elhunyt: 64 (heti átlag: 56)
kórházban: 3 267 (+122 tegnap óta)
invazívan lélegeztetve: 157 (-7 tegnap óta)
teszt: 48 810
új pozitívak aránya: 39.3%

Má' nem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.