Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55701) Chesterfield válasza Parci (#55683) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Na bejelentkeztem egy PCR tesztre, holnapra kiderül.

(#55702) t72killer válasza kolopele (#55661) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Modernával ugyanúgy benáthásít az omikron, nem az orrodba adják azt sem :)).

A bélflórát lehet meg kell pofozni valamivel, erre tervezett baci-kapszulák, kéksajt-túra, stb :F ?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#55703) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Jó a topik neve :) Mikor nevezted át? :) (remélem nem csak én maradtam le...)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#55704) t72killer válasza Parci (#55664) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha meg is csinálják belőle a gyerekoltást, kérdés hol lesz ez elérhető :F? Nálunk lesz moderna jövőre is, csak itt a gyerekeket nem hajlandók oltani. Nálatok meg Pfizer szerződés van oszt nuku...

#55672: Jobbulást :R. Orrspray+torokfertőtlenítő? Ott kell őket irtani, ahol vannak, a vitaminok utókezelés kategória.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#55705) Z.É.T. válasza t72killer (#55702) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Véleményem szerint az ilyen bifidobaktériumos és hasonló táplálékkieg pénzkidobás (rossz esetben akár tovább hangolhatja rossz irányba a bélflórát)

Egy alapvetően egészséges bélrendszerűnek inkább a zöld növények, csírák, rügyek, saláták, keresztesvirágúak, fermentált cuccok kellenek és minél inkább kerülni az antibiotikumokat.
Plusz megfelelő mértékű mozgás (semmi durvulás), meditáció, önfeledtség, légzőgyakorlatok, stb.
Van ennek szakirodalma bőven, nem a danone joghurt és a protexin a megoldás, azt tutira lehet venni.

(laca feltörte a fiókomat! :D )

(#55706) t72killer válasza Z.É.T. (#55705) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam megvan a bélrendszer kedvenc "piaci rése" és mumusai évek óta. Utóbbi pl a fokhagyma és az omega3 olajok. Omega3-ból, pl halolajból kb harmad kapszulányit tudok gond nélkül bevenni, egész kapszula hashajtóként funkcionál.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#55707) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Németország beindította a természetes immunizálási programot.
Február közepéig az egy napra eső fertőzöttek számának felső határa 400.000 személy. Ha marad a jelenlegi trend, a határszámot felfele fogják tolni. Ebben az ütemben 200 napnál is több kellene a kb. 80 millió fertőzöttséghez. Őszig már nem lehetne elérni a közel 100%-os immunizálási célt, ebben a tempóban. (most még a napi 200 ezer fertőzött számot sem sikerült elérni)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#55708) Z.É.T. válasza t72killer (#55706) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Engedd el belőle a bogyót sztem.
Lazac, makréla, lenmag (tápegész), esetleg háztáji csirke tojás, ridegtartott marha...

(engem odavert anno a bárányhimlő, azóta a korábbi kajáim 70%-át nem tudom rendszeresen fogyasztani)

[ Szerkesztve ]

(#55709) kolopele válasza Z.É.T. (#55705) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az egyetlen gyógyszerként is jegyzett bélflóra regeneráló az enterol, az összes többi parasztvakítás. Az antibiotikum meg van amikor nem mellőzhető, inkább az a baj, hogy sokan két tüsszentésre is azt akarnak felíratni.

(#55710) Parci válasza Chesterfield (#55701) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszönjük a topik nevében. azért remélem, hogy pozitív lesz (bocs :B), különben utólag áthúzod a jó kis átesettségünk... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55711) bigdady válasza Parci (#55710) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akit elkerült 2 év alatt most mi lesz? Ban? :DDD

(#55712) t72killer válasza kolopele (#55709) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A gyerekkorom antibiotikumokon telt, akkoriban rondább megfázásra is marékszám osztogatták a gyerekeknek.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#55713) Parci válasza bigdady (#55711) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha meggyógyult a topik apraja-nagyja, majd visszanevezem :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55714) lacafaca válasza t72killer (#55702) üzenetére


lacafaca
őstag

16 hónap, 16 nap

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#55715) fatal` válasza Parci (#55713) üzenetére


fatal`
titán

Most akkor lehet ide írni, ha még nem kaptam el, vagy nem? :DDD

(#55716) koncsik válasza Parci (#55689) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Komoly covidosok? Akkor mi lesz azzal, akinek nem volt, van covidja? Vagy úgyis lesz? :DDD (Végigolvasva látom, másoknak is fáj :)) )

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#55717) Ezekiell válasza koncsik (#55716) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az a "Komolytalan covidtalan" topikban folytathatja :DDD

(megyek, kikísérem magam...)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#55718) koncsik válasza Ezekiell (#55717) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

(várj, menjünk együtt, neked mélyebb a hangod ;) )

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#55719) Z.É.T. válasza lacafaca (#55714) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nem biztos, hogy lesz időm úgy kifejteni, mint szeretném, de átmegyek a témával a lazába.

(tényszerűen nem igaz a 16hó/16nap, itt is, ott sokszor beszéltük, hogy valid téma, csak nem úgy, ahogy szertnéd hinni. Sőt, ha emlékszel, én magam említettem, hogy a laca-féle hagyományos és syberia-féle tudományos vonal is nagyon kellett volna roborálási javasló topikként, ehelyett széttrollkodtátok a témát...)

(#55721) perempe válasza #32839680 (#55720) üzenetére


perempe
addikt

Off:
most már kereken 200-at kértek értük a Coopban, ahol az egész csirkecomb is 799 volt. :O

* Brahms: 4. szimfónia *

(#55722) mpo válasza bigdady (#55711) üzenetére


mpo
veterán

Beteszel egy ilyen képet, hogy most teszteltél és ez most pozitív-e.
Utána maradhatsz.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#55723) Parci válasza koncsik (#55716) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ki kell jönni a fényre most már mindenkinek, ha a topikban akar maradni!

(suliban fiaméknál elfogytak a tanárok, az osztályból 13-an hiányoznak épp, ma is volt egy kislány, aki elaludt nap közben, megmérték a lázát, aztán postázták is hazafelé. elkapni nem kell félnetek jó lesz)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55724) Coyot válasza Parci (#55723) üzenetére


Coyot
őstag

Nemár, pedig én pont úgy terveztem hogy nem kapjuk el, főleg mióta olyan szépen kérnek hogy ne vigyük már be a gyereket oviba. Rajtunk nem múlik :D

Má' nem

(#55725) kolopele válasza Parci (#55723) üzenetére


kolopele
nagyúr

Most néztem meg a másik gyerekemnek is, plusz nejemnek is. Peti pozitív, nejem nem. Ugye szerdán lettem én pozitív, akkor Zoltán negatív lett. Hatalmas a kavalkád innentől. Lehet, nem kellene már foglalkozni az egésszel. Majd elmúlik mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#55726) Parci válasza kolopele (#55725) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a negatív gyorsteszt nem teszt, ugye...

ha a nejed tünetes, márpedig az, akkor értelemszerűen ő is elkapta :K
(a feleségem is negatív volt, amikor én pozitív, de ugyanazok voltak a tünetei)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55727) kolopele válasza Parci (#55726) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nejem tünetes volt csak a múlt héten végig, már nem az. A két gyerek a múlt hétvégétől tünetes, míg én csak most keddtől lettem. Ami még elgondolkodtató, hogy én és Peti fiam voltunk a múlt héten csütörtökön fogtömésen.

[ Szerkesztve ]

(#55728) Parci válasza kolopele (#55727) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

feltehetően szép sorban elkaptátok

nálunk a fiam hozta, a többiek később jöttek

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55729) mpo válasza Parci (#55726) üzenetére


mpo
veterán

A "Gondolkodjunk pozitívan" jótanácsot el lehet felejteni. :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#55730) Vesa válasza Parci (#55728) üzenetére


Vesa
veterán

Nálunk minden gyereken átment, mi a párommal _még_ kimaradtunk. kopp-kopp!
Nem is értem egyébként...Na talán majd a héten (de inkább ne)!

A tudomány a valóság költészete!

(#55731) kolopele válasza Parci (#55728) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mindegy, egy hétig marad mindenki itthon mától, és kész. Ez a szabály úgyis, bár ugye azt nem tudni, Peti mióta az, iszonyat halvány volt a csíkja, lehet már ő is az volt amikor én, csak akkor őt nem néztem meg. A népegészségügy meg leszarja ki hogyan tesztel, bemondásra megy az egész, elfogadják a negatív tesztet is. Amúgy elvileg a nyál teszt 97% - ban megegyezik a PCR - ral.

(#55732) Parci válasza mpo (#55729) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha valaki nagyon lógatja az orrát, mondd neki, hogy "ne már, legyél pozitív!" :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55733) Parci válasza kolopele (#55731) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha a nyálteszt pozitív, akkor az pozitív (minimális az esélye a fals pozitívnak, ha ilyenkor csinálsz mégegy antigént és az is pozitív, akkor praktikusan nulla)

ha a nyálteszt negatív, akkor kidobod a szemétbe és nem foglalkozol vele (ellentétben a pcr-rel, ami, ha negatív, akkor nem vagy fertőzött)

a kisebbik fiam gyorstesztje is alig látható halvány csíkot csinált, az is számít. gondolom marha kevés vírus volt benne / bennem...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55734) t72killer válasza kolopele (#55725) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A tesztek x%-a fals negatív, nálatok most úgy tűnik, családi booster-event van :R. Aki pozitív aki nem, mindegyikőtök immunrendszere találkozik az új antigénnel, frissítve van a rendszer.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#55735) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Én egyelőre itthon pooling-tesztet csinálok, ha már EU-bajnok tesztárakkal dolgozunk itthon.
Tökmindegy melyikünk pozitív egy háztartásban (légtérben) , amíg egyikünk pozitív, addig karantén mindünknek.

(#55736) kolopele válasza Parci (#55733) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem érdekel már az egész. Mondjuk az jó lenne, ha a baloldali mandulám nem fájna nyeléskor végre, az elég szar érzés. A gyerekek tünetei is már enyhék, inkább a hét elején voltak erősebbek.

(#55737) kolopele válasza Z.É.T. (#55735) üzenetére


kolopele
nagyúr

A nyál teszt nem drága, kereken 2000 ft.

(#55738) Directors


Directors
senior tag

Van köztünk olyan akinek az omicron "csak" megfázásos tünetekkel futott le, semmi extra hozzá ? Esetleg kicsi lázzal ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#55739) PuMbA válasza Directors (#55738) üzenetére


PuMbA
titán

Ja. Nekem a delta olyan volt, mint kisebb koromban amikor beteg voltam. 38.2-es láz, izomfájdalom, fejfájás, gyengeség, étvágytalanság. De szerintem már omikron lehetett, hiába mondják a szagértők hogy elsőként decemberben jelent meg, mert például pár hsz-szel előbbi lefolyás, panasz leírás is tökéletesen illett rám - omikronnál már egyáltalán nincs ízlés vagy szaglásvesztés.

[ Szerkesztve ]

(#55740) kolopele válasza Directors (#55738) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem a torkom fáj, kicsit köhögök, orrom dugulgat, plusz a bal mandulám szarakszik, na meg a fejem fáj kedd óta, hol jobban, hol kevésbé. Panadol jó rá. Lázam egyáltalán nem volt, csak olyan érzés, mintha lenne, főleg este.

[ Szerkesztve ]

(#55741) Z.É.T. válasza kolopele (#55737) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Walking in my shoes... :U
De, drága.

[korábban egy 100db-os antitest-teszt csomaghoz - ami kormányrendelés feletti szállítmány volt egyébként - 18 ezer forintért jutottam hozzá áfásan, az nem volt drága.
10-en vagyunk a szűk családban, eddig hetente egyszer-többször, jövőhéttől naponta kell majd tesztelnünk, ebből van egy teljes állású kereset, egy zenész-bérezés félgőzön, kettő nyugdíj egy 6 hónapja táppénzes, egy ápolási támogatás és egy feketéző, csökkent munkaképességgel (én), szociális háló nélkül, amolyan kutya vacsorája módon. Rohadt drága, ha nem nézem, hogy máshol ingyen szórják, vagy párszáz forintért veheted az első marketben, akkor is...]

(#55742) Parci válasza Directors (#55738) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jelen. felnőtteknek kapart a torka enyhén 3-4 napig. a gyerekek náthásak voltak csak, pici hőemelkedés mellé. semmi más tünet nem volt.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55743) Z.É.T. válasza Directors (#55738) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Sok-sok ilyen oltott (és néhány oltatlan) ilyen ismerősöm van.
91 éves beteg nagyitól fiatal egészségesig bezárólag.

(#55744) fatal` válasza Parci (#55723) üzenetére


fatal`
titán

Most, hogy átestél már kinyílt a csipa, mi? :DDD :DDD

(#55745) Parci válasza fatal` (#55744) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, "meg sem rendültünk"!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55746) [CS]Blade2 válasza Parci (#55648) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

25.000-el haltak meg többen, és 29.000-en covidban, szóval a magyar megoldás a halottak megállapítására igen csak nagyon jó megoldásnak tűnik. Semmi olyan nem látszik az adatokból, hogy nem várt halottak jelentek volna meg, és az sem, hogy a covid miatt kevesebb lenne számottevően pl. a balesetben vagy bármi másban elhunyt. A 4.000 ember, amivel még beljebb is vagyunk valszeg covid nélkül is tavaly halt volna meg.

29.000 tehát aki covid-os volt amikor épp meghalt.
És ebből 25.000 aki covid nélkül túlélte volna a tavalyi évet statisztika alapján.

Sokan azt beszélték, hogy a covidra lekötött ágyak és halasztások miatt a nem covid halálozás számottevően nőni fog,
míg ehhez képest a valóság az lett, hogy még 4.000 emberrel kevesebb halt meg, mint az előtte levő 5 éves átlag. Közben 2 évet idősödtek az "érintettek".

Ehhez képest fogadni mernék, hogy egy rakat országban kijátszották a számokat, és találni fogunk majd szépszámmal olyat, hogy pl.:
125.000 meghalt covidban,
az előző covid nélküli évekhez képest meg még több, mondjuk 180.000 többlet halálozás fog kijönni.
Azokban az országokban, akik úgy könyveltek, hogy mérlegelték, hogy szerintük covid nélkül a társbetegségekben is meghalt volna az év végéig az adott delikvens, könnyen megeshet, hogy túlzásokba estek.
Az 5 év átlaga felett mindenképpen büdös lenne a dolog, egy jó 0-ra kijövő adat még szó-szó, de az a reális, amilyen a magyar.

Az lenne egy érdekes adatsor, hogy 2015-2019 5 évének átlaga, a 2020+2021 többlethalálozás ehhez képest, és ebből számolni arányokat 1 millió lakosra, fertőzöttekre, lezárt esetekre, stb.

(#55747) PuMbA válasza fatal` (#55744) üzenetére


PuMbA
titán

Az ember az ismeretlentől fél :) Amikor olyan hírek vannak a médiában, hogy 2 vagy 3 oltással is meghalnak, meg egymással ellentétes orvosi tanulmányok, kinyilatkoztatások vannak akkor ez komolyan ráerősít. 2-3 és most már 4 oltás után viszont a legjobb, ha vírustól függetlenül éled életed, természetesen a maszkhasználatot betartva. Ha elkapod, akkor meg elkapod és ki is derül, hogy téged mennyire visel meg az átesés. Utána a félelem kicsire csökken vagy eltűnik, mert már nincs ismeretlen.

[ Szerkesztve ]

(#55748) Parci válasza PuMbA (#55747) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondjuk én 2 oltás után nemigen paráztam, 3 oltás után semennyire, a fiaim miatt aggódtam és egyelőre eléggé örülök is annak, hogy látszólag jól vannak és nem viselte meg őket igazán. a kisebbiknél számítottam rá, hogy croupot csinál majd a korona, arra is, hogy durvát, végülis olyan is volt... :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55749) kolopele válasza Parci (#55742) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem is kaparással kezdődött, aztán hangom is alig volt, már van, de még fájogat amiket már felsoroltam. Mindenkinek más. Ráadásul hol ilyen, hol olyan, más mint egy tipikus megfázás. Gyerekeim is hol így vannak, hol úgy, két nap volt komolyabb, amikor lüktetett a fejük.

[ Szerkesztve ]

(#55750) Kékes525 válasza spileraaa (#55655) üzenetére


Kékes525
félisten

Az aszpirin a vénás trombózist nem előzi meg, ezért COVID-19-ben és a vektor vakcinák esetleges trombózisának kivédésére alkalmatlan.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.