Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54151) PuMbA


PuMbA
titán

Elküldték a negyedik oltásra érkezőket egy budapesti oltópontról, mert az orvosok még nem kaptak szakmai tájékoztatást az újabb oltásról

„Több alkalommal volt már, hogy jött beteg negyedik oltásra, de elküldtük, mert szakmai eljárásrend hiányában nem tudunk felelős döntést hozni, az orvosaink pedig így nem vállalták a felelősséget” – mondta a Népszavának az egyik budapesti oltópont vezetője.

"Egy budai kórház oltópontjánál is hasonló helyzetről számoltak be, ott is a szakmai eljárásrendre vagy kezelőorvosi ajánlásra várnak. Az intézmény vezetője iránymutatást kért a kormányhivataltól, ahol azt tanácsolták: ne bonyolítsák túl, aki kéri a negyediket, annak adják be."

A kabaré következő állomása :D

[ Szerkesztve ]

(#54152) pjen válasza PuMbA (#54151) üzenetére


pjen
félisten

Nyilván, ahogy eddig, most se válalja a felelőséget senki.

(#54153) Kékes525 válasza BlackV (#54011) üzenetére


Kékes525
félisten

Azért egy fontos dolgot említsünk meg, ami nem elhanyagolható. Ezt (<3 months). Antitest szempontjából is lényeges a 4. booster. Persze az közel sem emeli meg annyival a szintet, mint a 3. emelte meg a 2. után.

A T sejtes válaszról: [SARS-CoV-2 spike T cell responses induced upon vaccination or infection remain robust against Omicron]

A T sejtes válaszok hosszabb idő alatt csengnek le, mint az antitestes válaszok, de azok is csökkenek.

Hogy ezek (B és T válaszok) ténylegesen a kórházi esetekre milyen hatást fejtenek ki, azt nem tudjuk. Ebben egyetértünk.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54154) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Az utóbbi hetek biztató hírei után kedd este fontos figyelmeztetést közölt az ENSZ egészségügyi világszervezete (WHO): az omikron gyors terjedési sebessége miatt jelentős az esélye, hogy a jelenlegi koronavírus változat tovább mutálódik. A szervezet szakembere szerint messze vagyunk még a járvány végétől, amit a globális számok is jeleznek.

(na, akkor most először kezdem elhinni, hogy hamarosan vége lesz a járványnak ;] )

(#54155) Ricardo válasza Coyot (#54147) üzenetére


Ricardo
félisten

:N

[link]

"Az új esetek aránya az új mintavételekhez képest is kiugróan magas: 57,7 százalék. Ennél egyszer volt magasabb ez az arány, 2020 november végén, akkor 62,5 százalék volt."

(#54156) Parci válasza Z.É.T. (#54154) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az új majd még enyhébb lesz és mindenki mehet haza :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54157) pjen válasza Parci (#54156) üzenetére


pjen
félisten

Az úr szoljon Belőled. :)

(#54158) Z.É.T. válasza Parci (#54156) üzenetére


Z.É.T.
őstag

És long-free.
Úgy legyen, ámen! :R

(#54159) Parci válasza pjen (#54157) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most először van esélyünk, mert a who bemondásának mindig az ellenkezője szokott történni :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54160) pjen válasza Parci (#54159) üzenetére


pjen
félisten

:DD :R

(#54161) mpo válasza Kékes525 (#54150) üzenetére


mpo
veterán

2019-ben infarktus, a szívem 70%-a működik, szívelégtelenség, már csak 10 féle gyógyszer.
Három hét a balatonfüredi szívkórházban, ahol az az orvosigazgató az előadását azzal kezdte:
Bárki, bármikor kaphat infarktust, azok is, akik éppen a parton sétálnak.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54162) Coyot válasza Ricardo (#54155) üzenetére


Coyot
őstag

Nem jó a link

Má' nem

(#54163) mpo válasza Parci (#54159) üzenetére


mpo
veterán

Várd meg mit mond Merkely, mert az biztos, hogy az ellenkezője történik.
A WHO sehol sincs, hozzá képest.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54164) tisn válasza Z.É.T. (#54154) üzenetére


tisn
addikt

:DDD

kezded kiismerni a who-t :)

(#54165) Gothmog válasza Sir Pocok (#54146) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Valójában volt ennél magasabb pozitivitási mutatójú napi adat, mégpedig 2020 december 1-én. (62,54%-os tesztpozitivitás)
Viszont az egy nagyon durva outlier volt, ami egy 30-40% közötti sávból ugrott ki toronymagasan egyszeri alkalommal.
Ezzel szemben a mai értékünk várhatóan nem egyszeri történés lesz, nem egy kiugró valami, hanem a következő hetekbe szépen belesimuló adat - várhatóan az 5. hullám tesztpozitivitási görbéjének még bőven a felszálló ágán helyet foglalva. Magyarán - a saját, nem túl merész tippem szerint - lesznek ennél rosszabb adatok is, a fentebbi rekord is simán dőlni fog. (Kivéve ha "Gazda" és a bibliával (tízparancsolattal) gyógyító bohócdoktora úgy nem dönt, hogy mostantól a tesztpozitivitást is másképpen, hungarikum módon kell számolni.)

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#54166) Kékes525 válasza mpo (#54161) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem neked fontos, de nagyon vigyázz az oltóponton. Előtte telefonálj oda, ahová menni akarsz, hogy beadják e. Feleslegesen nem menj el. Sajnos még nincs eljárásrend, így nem mindenütt adják be. Magaddal kell vinni az első 3 igazolásait, habár van ahol ellenőrzik a felhőben.

"Bárki, bármikor kaphat infarktust, azok is, akik éppen a parton sétálnak."

Ez tény, de nem mindegy, hogy milyen valószínűséggel.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54167) Kékes525 válasza Gothmog (#54165) üzenetére


Kékes525
félisten

"Valójában volt ennél magasabb pozitivitási mutatójú napi adat, mégpedig 2020 december 1-én. (62,54%-os tesztpozitivitás)"

Akkor csak azért, mert torlódás volt. Legalábbis ezt mondták.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54169) Kékes525


Kékes525
félisten

Állítólag kijött az eljárásrend a 4. oltásról. Valaki találkozott már vele? Én nem találom.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54170) Gothmog válasza Kékes525 (#54167) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Ha jobban belegondolsz, adattorlódás nem befolyásolhatja ezt a mutatót, hiszen itt az elvégzett tesztek és az azon belül pozitívnak bizonyultak arányáról van szó. (Persze a mülleri-kásleri univerzumban bármi megtörténhet. Akár az is, hogy a negatívokat időben jelentik, a pozitívok egy részét meg elfelejtik, és hozzácsapják egy későbbi naphoz, így növelve meg mesterségesen az aznapi arányt. De ez már tényleg nagyon hard fantasy lenne, még idehaza is. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#54171) Chesterfield válasza Gothmog (#54165) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Szerintük már túlvagyunk a fertőződési csúcson, már csak a teszteknek kell ezt láthatóvá tenni.

(#54172) Z.É.T. válasza Kékes525 (#54169) üzenetére


Z.É.T.
őstag

[kép][kép][kép][kép]

K. Zs. Fb:
"Itt van a hiányolt szakmai ajánlás a 4. oltással kapcsolatban.

Éppen ma jelent meg a Népszavában, hogy elküldték a betegeket az oltópontokról, mert nem kaptak az ott dolgozók szakmai irányelveket a 4. oltással kapcsolatban.
Tessék itt van!
Mondjuk előrébb nem lettek vele, hiszen " A 4. ismétlő oltás beadásáról dönthet az oltó orvos....szükség esetén konzultálhat a háziorvossal/kezelőorvossal.... Az oltóanyag választás minden esetben az oltós orvos feladata, aki a pácienst ismerve a szakmai szempontok alapján dönt."
Csak az NNK éppen ezen utóbb szakmai szempontokat nem részletezi, kivétel az immunhiányos, immunszuppresszív betegek esetében van talán."

[ Szerkesztve ]

(#54173) Kékes525 válasza Gothmog (#54170) üzenetére


Kékes525
félisten

Én bármit eltudok képzelni. Az sem lehetetlen, hogy direkt vad számokat produkálnak, hogy a közbeszédet eltereljék a kényesebb kérdésekről.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54174) Kékes525 válasza Z.É.T. (#54172) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! Linket tudnál dobni? :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54175) Z.É.T. válasza Kékes525 (#54174) üzenetére


Z.É.T.
őstag

K. Zs. Fb alatt a link

[ Szerkesztve ]

(#54176) Kékes525 válasza Z.É.T. (#54175) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54177) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Svájciak antivirális gyógyszere úgy tűnik jól működik, bár csak fázis 2 vizsgálat van.

Ensovibep
The Swiss company Molecular Partners has developed an antiviral drug for Covid-19, called ensovibep. The drug is a custom-made protein, made up of three sections that can each grab onto a different part of the coronavirus’s spike protein. It can be delivered in a single injection.

On January 10, 2022, Molecular Partners announced promising results from a Phase 2 trial of ensovibep. In a study on 407 volunteers, researchers found that the drug cut the risk of hospitalization by 78 percent. The pharmaceutical company Novartis said that it would build factories to make ensovibep and seek an emergency use authorization from the F.D.A

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#54178) BlackV válasza Kékes525 (#54153) üzenetére


BlackV
senior tag

"Antitest szempontjából is lényeges a 4. booster. Persze az közel sem emeli meg annyival a szintet, mint a 3. emelte meg a 2. után."

Az Izraeli eredményekre gondolsz? Ott egy kicsit más jelenség történt a kommunikációjuk szerint. Vagy tudsz más 4. oltásos antitestes eredményről?

(#54179) Kékes525 válasza BlackV (#54178) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem, arra gondolok.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54180) BlackV válasza Kékes525 (#54179) üzenetére


BlackV
senior tag

Nos igen ott a kommunikációjuk szerint az történt, hogy a 4.dózis robusztus mértékben megemelte a szintet, de röviddel visszacsökkent a 3. oltás utáni szintre. Sejtem egyébként, hogy ez miért történt, (ezt offban szívesen kifejtem), de ott ugye 4 mrns után történt ez, aki astraval vagy sinoval kezdett, nem biztos, hogy ez lesz, meg kell nézni arra is szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#54181) Parci válasza BlackV (#54180) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát szerintem ez totál nem off, hanem ennél onabb nem is lehetne, fejtsd ki bátran :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54182) Kékes525 válasza BlackV (#54180) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerinted miért?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54183) t72killer válasza Peat;) (#54127) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"le akar beszélni pár választható oltásról a gyerekdoki(kötelezőn nem rugózott persze), hogy csak egy éves kora után adassuk be. Mert "autoimmun betegséget okoz"(nem okozhat!, okoz")"

Lyézus. Bár egy olyan országban, ahol 12évig doktorkodhat valaki engedély nélkül és akkor is csak egy bunyó miatt borul a bili, én már semmin sem lepődöm meg...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54184) Z.É.T. válasza tisn (#54164) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Van erre egy jó mém:

:D

(#54185) tisn válasza Gothmog (#54165) üzenetére


tisn
addikt

raneztem hogy all mashol a tesztpozitivitas, ugy latom, hogy ok is keveset tesztelnek :)

(#54186) tisn válasza t72killer (#54183) üzenetére


tisn
addikt

oszinten szolva egy haziorvos feladatait kb. barmelyikunk el tudna latni :)

(#54187) Asbee válasza Sir Pocok (#54146) üzenetére


Asbee
veterán

Ezt mondjuk már amúgy is nehéz lenne követni. Nem tudom az bekerül-e a statba de háziorvos ismerősök, rengeteg pozitívat tesztelnek és otthon is sokan maguknak. Hivatalos tesztre már megint napokat kell várni állomásra. Brutálisan terjed ez az omikron, viszont tényleg enyhébb. Olyan lenne mint egy delta, na akkor nagy lenne a gebasz.

(#54188) Parci válasza Asbee (#54187) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez az a variáns, amit mindenben bizonytalan, majdnem bokájára fosó ifjoncként már én is el mertem kapni :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54189) mpo


mpo
veterán

Sikerült beszélnem az oltóponttal.
Háziorvosi javaslatot kell vinni a 4. oltáshoz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54190) Kékes525 válasza mpo (#54189) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem nem adott. Azt mondta nem kell hozzá. A rendelet sem írja elő. Habár szükség esetére ott van a telefonomon. Felvettem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54191) t72killer válasza tisn (#54186) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Büntetlen előélet azér' nem árt hozzá :DDD :DD .
Bár pont a bunyós esethez jól jött a doki, egy vékonycsontú doktornő csak áldozat lett volna, így meg megkapta a magáét a tard.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54192) BlackV válasza Kékes525 (#54182) üzenetére


BlackV
senior tag

Arra gondolok, de tényleg csak gondolok:

az antitestek ugye a paratóp résszel kapcsolódnak az antigén epitóphoz, így semelegesítenek. Azonban hordoznak magukon egy másik részt is az idiotópot. Ezt a részt a szervezet kvázi antigén epitópként érzékeli és antitesteket készít ellenük. A folyamat "immunogenitása" vélelmezhetően alacsony, azonban ha túl sokszor és erős mértékben szaporítunk antitesteket, ezen anti-idiotípusú antitestek felszaporodhatnak - vagy az őket expresszáló B sejtek - ezek kiürüléséhez szerintem idő kell. Ha sok van ezekből, akkor kapcsolódhatnak a "mi" ellenanyagainkhoz, ezáltal azokat semlegesítve. Értelemszerűen ezek az anti-idiotípusú antitestek késleltetve kell, hogy érkezzenek, az "mi" antitestjeink után, akkor amikor azok megjelentek. Ezért történhetett Izraelben, hogy hirtelen visszacsökkentek az elleanyagtesztek eredményei. A dolog szerintem nem permanens, azt hiszem egyfajta természetes autoimmun blokkoló mechanizmus lehet.

Úgy gondolom, aki gyengébb vakcinákkal kezdett, számukra még lehet egy erős kör így a végére, kár lenne róluk lebeszélni a 4. adagot, az izraeli eredmények miatt. Meg kellene nézni szerintem legalábbis.

Anyámnak lassan kéne mondanom valamit. :) Ugye ő is sinoval kezdte és olvassa a híreket, hogy a 4. vakcina káros vagy sem, de ezek nem számolnak azokkal, akik gyengébb vakcinákkal kezdtek.

(#54193) Asbee válasza Parci (#54188) üzenetére


Asbee
veterán

szerintem aki nem otthon ül éjjel nappal, vagy van gyereke, iskola, óvoda, bölcsi az elkapja tutira. Én is találkoztam múlt héten is, héten is olyannal aki mostanra pozitív. Lövök közbe gyorstesztet, de negatív. Kicsit ezt a részét elkell engedni, nem lehet mit csinálni. 3 oltás + átesés. Ha ezek mellett gebasz lesz azt úgysem tudom kikerülni.

[ Szerkesztve ]

(#54194) Imilenni válasza Sir Pocok (#54132) üzenetére


Imilenni
addikt

Arról van infód, hogy világszinten mennyire számít rekordnak a majdnem 58%-os pozitív tesztek száma?
Azért ez durva, hogy képtelenek eleget tesztelni..
Tegnap asszony elment tesztelni, kis rendelőben, vagy 30 ember összezsúfolva.
15 emberből 11-nek volt pozitív a tesztje. :(
(Mert persze akik tesztelésre mennek, azok egy légtérben vannak a sima betegekkel!)

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#54195) Sir Pocok válasza Imilenni (#54194) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Itt látszik mennyire gáz van itthon.

Itt 36-37 százalék a legmagasabb érték.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#54196) Parci válasza Asbee (#54193) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt a környékünkön majd nagyon látványos az isiovi része, ott látszólag nem igazán lehet nem elkapni, abszolút azok a gócpontok, aztán otthon is kipipál mindenkit.

viszont abszolút látom a rációt a tegnapi cikkben, miszerint egy-egy ilyen nagyon lájtos omikronon átesésből nem lesz acélos védelem. szerencsére nem is kell, szélesíti a meglévőt, picit a nyálkahártyát is bevonja, oszt ennyi.

tényleg, vajon van elvi különbség az "oltás, majd átesés" és az "átesés, majd oltás" között? vagy mondjuk az utolsó esemény után 4 hónappal kb. ugyanott tarthat mindkét csoport?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54197) Sir Pocok válasza Parci (#54196) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Szerintem már önmagában nagyon nagy dolog, hogy lesz valamennyi nyálkahártya immunitásod. Azért az 1 éves időtávon felér egy oltással.

Szerintem persze nem vagyok expert.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#54198) kolopele válasza natë (#54122) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem kell 4. - et felvenned. Ha a 3 nem véd meg akkor semmi nem fog.

(#54199) Parci válasza Sir Pocok (#54197) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ki tudja, hogy mi mennyit számít. azért a delta után simán benyelik emberek az omikront, szóval valószínűleg sokat sem. de nem is kell neki, úgy értem, már jóideje nem korlátozzuk magunkat semmiben (jó, direkt nem megyünk el tömegrendezvényre, ahogy gyerekekkel sosem tettük), most meg aztán pláne nem fogjuk.

sőt, így, hogy átesnek rajta épp, érdemes lenne menni, utazni minél többet, mert most nincs az a tudatalatti para sem, hogy "reméljük, hogy nem ott kapja el a gyerek és ott dől ki". még gyorsban, mielőtt megjön valami megint morcos variáns :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54200) Parci válasza natë (#54122) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem is ráérsz, neked volt eleve fertőzésből is immunitásod, ha nem jön valami horrorverzió hamarosan, ráérsz őszig (addig meg hátha lesz jobb oltóanyag).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.