Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55652) AMD Power válasza mozso (#55637) üzenetére


AMD Power
titán

Látszik is a kórházi adatokon. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#55653) Parci válasza Chesterfield (#55651) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kellenének a részletek. gyerek long covidot milyen arányúnak, súlyosságúnak és kockázatúnak ítélték? a számaik alapján lehetne jól dönteni..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55654) Ringman válasza Parci (#55653) üzenetére


Ringman
nagyúr

az angol számokat elnézve nem tudom hogy jutottak erre a következtetésre.

(#55655) spileraaa válasza Parci (#55585) üzenetére


spileraaa
senior tag

De 3 oltás nem elegendő kapszulaban pl aspirin?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#55656) Parci válasza spileraaa (#55655) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs ezekre mindenkinek érvényes egzakt válasz

az biztos, hogy ha nincs kontraindikáció, akkor egy kis dózisú antikoagulánsos két hét nem kimondottan kockázatos. covid mellett meg segíthet

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55657) OPiiPO válasza Parci (#55650) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1, abszolúte értelmezhetetlen így

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#55658) Krinyo


Krinyo
senior tag

[link] Jó leírás az új BA.2 variánsról.

(#55659) t72killer válasza Chesterfield (#55651) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

f.sza, akkor itt se fogják, 1 bolond százat csinál :(((

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#55660) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Denmark has been observing some interesting lineage dynamics between BA.1 and BA.2. Here in San Diego we can accurately track lineages via our wastewater surveillance + Freyja and we're seeing something similar - but for BA.1 vs BA.1.1. The latter is rapidly sweeping.

(#55661) kolopele válasza mpo (#55636) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én viszont már bánom, hogy 3. oltásnak Pfizert vettem fel december elején a két Moderna után, nem kizárt, hogy többek között a Moderna végett nem kaptam el semmit amikor nejem már kétszer is benne volt, most meg letarolt az omikron a héten. Tegnap már jobb volt, ma megint szarabb, ütősebb a Moderna minden téren, ráadásul a Pfizer után rosszabbul voltam mint a Moderna után, a hasam (olykori) menése azóta sem jött helyre.

[ Szerkesztve ]

(#55662) Parci válasza kolopele (#55661) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bázz, már nem is tudom, hogy hanyadik elmélet, amit csak úgy legyártasz :)
(a 0 rh- elmélet is akkor most megdőlt...)

éppenséggel az rémlik, hogy 2 modernára egy pfizer még kicsit hatékonyabb is volt, mint egy harmadik moderna. másrészt, alapvetően semmi különbség.
(az omikront azért kaptad el, mert sokkal messzebbre mutálódott a vuhanitól, mint a delta)

de ami a legfontosabb: jobbulást! :R

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55664) Parci válasza Chesterfield (#55663) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg, már tesztelik is >18 éveseken?! :(((

tökömbe elmennek már, nem óhajtom a kisebbik fiamon a következő hullámot is átzavarni, most szépen letudta az omikront, én meg kérek szépen egy oltást neki. :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55665) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Na ez most nyert vagy nem?

(#55666) Parci válasza Chesterfield (#55665) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az én pozitívom sem igazán jött át jpg-ben :)

ha van egy nagyon halvány, de egyértelmű vonal (nem paca, nem félig vonal, nem ez-az, hanem ugyanolyan vonal, mint a C csíknál, csak szemmel alig kivehető), akkor az pozitív

csinálj mégegyet holnap reggel vagy akár most, ha alkalmas (nem ittál stb.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55667) fatal` válasza Parci (#55664) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem minden oltást felnőtteken tesztelnek előbb.

Gondolom azt sem szeretnéd, hogy gyerekeken próbálják ki az esetleges mellékhatásokat először.

(#55668) Parci válasza fatal` (#55667) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de ez nem minden oltás, hanem praktikusan ugyanaz az oltás

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55669) fatal` válasza Parci (#55668) üzenetére


fatal`
titán

De még a régi Moderna sincs gyerekeknek, vagy tévedek?

(#55670) Parci válasza fatal` (#55669) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, az is most készül

de éppen ezért várnám azt, hogy az újnál már párhuzamosan nézik a korosztályokat és nem szivatjuk tovább az ifjúságot (aki némileg fontosabb, mint a vénemberek) azzal, hogy nincs oltásuk :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55671) Ringman válasza Parci (#55662) üzenetére


Ringman
nagyúr

azért a 2xpfizer -> moderna vs 3×pfizer között a brit adatok szerint jelentős különbség van.

(#55672) Z.É.T. válasza Z.É.T. (#55635) üzenetére


Z.É.T.
őstag

F*cking gene lottery

Ötödik-hatodik éjszaka.
A 91 éves (orvosilag 1hét-1év közé tippelt) mindenbajos nagymama és a velem egyidős feleségem szerencsére látszólag túl vannak a covidon, enyhe náthás szinttel.
Magamat is ide saccoltam úgy hajnali kettőig, aztán jött egy 6 órányi borzalom. Ezalatt 80-100 pzs, 70-140bpm között ugráló pulzus, vödörnyi hideg verejték, pár percekre hasogató fejfájás, nyelési nehézségekkel megspékelt torokfájás, a két hónapja lezúzott lábujjam fájdalma pulzálóan a traumakori fájdalmat idézve, derék-, és izomfájdalmak, kiugró szemek érezete, nyaki nyirokcsomó-duzzadás, felrobbanó üvegszilánkérzés a tüdőben minden köhögésnél.
A 3x20 perc alvás mindegyike hosszúnak tűnő rémálmokkal.

Aztán reggelre újra közepes nátha szint. Mindezt iveren kívül az összes ajánlott prevencióval. (normálisan dozírozott vitaminok, fermentált cucc, csírák, zöld növények, feketekömény-olaj emelt dózisban, napi 3x gyógytorna, stb stb)

Nem volt vicces, na! Pedig még erős hitem is volt, hogy az omikron + 3 oltás + egyebek = nagyon enyhe lefolyás.
Na mindegy, most megint jól vagyok.

(#55673) natë válasza Ringman (#55671) üzenetére


natë
nagyúr

Akkor én 4.-nek modernát lövetek. ;]

(#55674) Parci válasza Ringman (#55671) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de itt most a 2 x moderna + 1 x pfizer vs 3 x moderna volt a kérdés

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55675) Parci válasza Z.É.T. (#55672) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

íj, bázz, jobbulást! :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55676) fatal` válasza Parci (#55670) üzenetére


fatal`
titán

Ez teljesen jogos. Viszont nem biztos, hogy a szabályok engedik.

[ Szerkesztve ]

(#55677) Z.É.T. válasza Parci (#55675) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Köszi. Így utólag persze azt mondom, hogy soha rosszabbat, ki lehetett bírni, de amíg benne voltam, elég ijesztő volt. :(

(laca addig húzta az időt, hogy nem jutottam időben a csodakápihoz ;] :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#55678) Parci válasza Z.É.T. (#55677) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez ma hajnalban volt?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55679) Chesterfield válasza Parci (#55666) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Nekem vonalnak tűnik.
Ami probléma, hogy kb 20 percnél néztem rá, de olyat még nem láttam, ami a deadline előtt negatív, aztán meg pozitív lett volna.

(#55680) AMD Power


AMD Power
titán

Vittem volna az autómat a szerelőmhöz. Most gyógyult ki a Covidból. Felesége 3 oltással 1 hete 40 fokos lázzal fekszik otthon, a tüdejét ki köhögi. Gyerekei sincsenek a legjobban. Menni persze nem tudok hozzá mert sok kollégája beteg és elvannak csúszva. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#55681) Z.É.T. válasza Parci (#55678) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Aham, úgy 2-től kezdődően

(#55682) Parci válasza AMD Power (#55680) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem is van egy ismerősöm, aki a villanyt szerelte nálunk pár éve, 9 napja fexik lázzal, minden hardcore covid tünettel. két kínaija volt, de ráhúzott egy pfizert emlékeim szerint. náthának ütős ez az omikron is azért, na!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55683) Parci válasza Chesterfield (#55679) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez pozitív. ugyanez volt nekem is. pacsi, szevasz, jobbulást!

(vagy szar ez a teszt omikronra és bejelez orrba-szájba... de gondolom vannak tüneteid is, meg ugye csúcson pörön az omi, szóval inkább egyszerűen csak pozitív)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55684) AMD Power válasza Parci (#55682) üzenetére


AMD Power
titán

Nem kicsit. :(((

Vasárnap óta én sem vagyok a toppon, de annyira meg nem gázos,hogy dolgozni menjek. Amíg nincs lázam és kínzó köhögéssem addig nem tudok vele "foglalkozni". :N

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#55685) Ringman válasza Parci (#55674) üzenetére


Ringman
nagyúr

persze, csak gondoltam megjegyzem, hogy most a nyers erő vsz. jobb az omikron ellen.

(#55686) Parci válasza Ringman (#55685) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobb a moderna picivel... ha túléled... ;]
(és valószínű, hogy boosterként a feles moderna vs pfizer meg pont tökmindegy)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55687) kolopele válasza Parci (#55662) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem dőlt az meg, legalábbis nem teljesen :) Az a fura, hogy már megint jobban vagyok mint amikor írtam.........Reggel vagyok pocsékabbul amíg próbálok még kicsit aludni, pihenni, ha felkelek, utána változik a helyzet. Mondjuk egy panadol is bemegy jelenleg délelőtt, a fej és torokfájásra nyilván az van jó hatással. Amúgy igazad van, az egész életem arról szól, hogy gyártok különböző dolgokat, jelenleg olyanokat is, amihez igazából nem értek, majd amikor előadom ezeket telefonom szakértő rokonaimnak, valamiért mindig leteszik a telefont :DDD
Mindenesetre nézek holnap egy tesztet, kedden kezdődött, letelik az 5 nap.

(#55688) fatal` válasza kolopele (#55687) üzenetére


fatal`
titán

"Nem dőlt az meg, legalábbis nem teljesen"
Már vagy 1,5 éve megdőlt az.

(#55689) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

az a lényeg, hogy tessen a topik meggyógyulni! :))

...mert ez most nem "korona" topik, hanem "koronás" topik :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55690) Drizzt válasza Parci (#55689) üzenetére


Drizzt
nagyúr

En meg mindig outlier vagyok, jele sincs a koronanak. Kozvetlen csalad meg mindig erintetlen, batyaim eseten kontaktjaikig eljutott korabban a dolog.

Bar idegenekkel zart terben tovabbra is maximum nagyobb elelmiszerbolt maszkban, heti 2-3*15 perc ideig. Csaladtag van, akivel egyutt lakom, de egy legterben szinten nem vagyunk sokat, de persze ilyenkor nincs maszk. Nagyon kivancsi leszek ez a verzio mar el fog-e tudni erni. Orulnek azert, ha nem, de tavasztol mar mindenkepp akarok lazitani a mostani eletvitelen. El kell menni nozni.

I am having fun staying poor.

(#55692) bigdady válasza Chesterfield (#55679) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én úgy látom ott a csik

(#55693) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

😂😂😂

(#55694) fatal`


fatal`
titán

Én nem vagyok covidos, akkor most nem írhatok ide? :DDD :DDD

(#55695) kolopele válasza fatal` (#55688) üzenetére


kolopele
nagyúr

Teljesen nem dőlt meg.
Parci: Ezt a genetikai hajlamot linkelte már egyik kolléga azt hiszem tegnap. Végre hogy ebbe az irányba is kezdenek már jobban kutakodni.

(#55696) Krinyo


Krinyo
senior tag

Lottó ez keményen. Az oltás csak abban segít, hogy ne 45-ből húzzál 6-ot,
hanem 450-ből.

(#55697) Ringman válasza Parci (#55686) üzenetére


Ringman
nagyúr

Masfel napra sógoromat is megcsapta a szputnyik-moderna sor, a 3. Pfizer meg nálam gyak semmit sem okozott.

(#55698) Vesa válasza kolopele (#55695) üzenetére


Vesa
veterán

Kutakodtak eddig is, az elejétől fogva, de ez egy rettentő bonyolult dolog, normál esetben is többéves kutatás után sikerül feltárni az összefüggéseket. Számomra pont az a meglepő, hogy már most vannak eredmények.

A tudomány a valóság költészete!

(#55699) kolopele


kolopele
nagyúr

Amúgy én azon vagyok elképedve, hogy elég volt otthon csinálnom egy pozitív tesztet, szóltam a háziorvosomnak, ő szól a népegészségügynek akik tegnap felhívtak, ma meg kiküldték a határozatot, hogy karantén hétfő éjfélig, de amennyiben 5 nap múlva csinálok egy negatív gyorstesztet, a karantén feloldva. Ebben az a borzasztó, hogy az ember lényegében úgy jár-kel fertőzötten ahogyan akar.

(#55700) kolopele válasza Vesa (#55698) üzenetére


kolopele
nagyúr

Persze, a genetika feltérképezése egy hosszabb folyamat. Nekem 4 éve volt a születési szívizom vastagodás miatt CT - m, és akkor vettek le a beleegyezésemmel vért genetikai célra, és azóta sincs eredmény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.