Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54251) Soulfly842 válasza [CS]Blade2 (#54249) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem csak Győr, Szabolcs is ugrik :Y

(#54252) [CS]Blade2 válasza Soulfly842 (#54251) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Szerintem az is látszik egyébként a számokból, ha összenézed az eggyel előtte levő hozzászólásommal, hogy még a lefele tartó 4. hullámos deltára még sikerült egy jót karácsonyozni, és rá 5-7 nappal még kicsit visszakanyarítani vízszintesre a napi fertőzést még deltával gyorsan az omikron megjelenése és berobbanása előtt.
Ugyanez a 4. hullám (és igazából a 2. hullám is) a naptár más hónapjaira átrakva más lefutást rajzolt volna ki. Olyasmit, mint a 3. hullám vége.

Igen. Ráadásul erre érdemes azt is hozzánézni, hogy melyik megye mennyire sűrűn lakott.
Úgy pl.: Bács is kezd alakulni.

(#54253) Soulfly842 válasza [CS]Blade2 (#54252) üzenetére


Soulfly842
addikt

Alacsony oltottságú lakosság, sok alapbetegséggel - esetszámok szépen megurganak az elkövetkező 1-3 hétben + 3 héttel sajnos sok ponton fog látszani sok 'érdekes' információ

(#54254) tisn válasza Soulfly842 (#54232) üzenetére


tisn
addikt

Indulhat a lavina a számokban, csak egy a baj, ha már ma is 57%-os tesztpozitívitás volt, akkor ezt a tesztelési kapacitás mentősök, tesztelők, stb szintjén se tudják majd lekövetni.

drama :P

(#54256) t72killer válasza Ringman (#54248) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Brutál, 20£-ért pcr-t is kapsz már privát...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54257) PuMbA válasza Soulfly842 (#54255) üzenetére


PuMbA
titán

A 4. oltást feld*ghatják maguknak, de a 3.-at is felesleges elpazarolni például rám most 2 oltás és 1 fertőzés után, mert mire jövő hónapra hatni fog már vége az omikronnak. Csak annak kéne adni, akinek tényleg kell. Majdnem az egész vakcina halmunkat oda kéne adni, amelyik országba kell.

[ Szerkesztve ]

(#54258) Ringman válasza t72killer (#54256) üzenetére


Ringman
nagyúr

a szegények ne teszteljenek, hanem menjenek szépen robotolni, a gyerekek meg le vannak szarva. :(((

szerk:
Steve Baker’s Conservative Rebellion Tied to Pro-Trump Disinformation Network Bankrolled by Robert Mercer

[ Szerkesztve ]

(#54259) BlackV válasza Kékes525 (#54250) üzenetére


BlackV
senior tag

Ezt nem olvastam köszi elolvasom.

A 700 oldalas szösszenetet egy kedves topiktárstól, Darmoltól kaptam.
A szóban forgó rész a 458. oldaltól olvasható. PDF

Köszönöm akkor az együtt gondolkodást.

[ Szerkesztve ]

(#54260) Soulfly842 válasza Ringman (#54258) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az a baj, hogy amég ez nem változik akkor ~2-4 havonta mindig lesz egy új, erős variáns zömében. afrikából, vagy az alacsony átoltottságú területekről, ahol a szabadon terjedő vírus egy ideális tenyészetté alakul :(.

A csúcsán lehet Izraelben a járványhullám, annyira sok az új fertőzött, hogy át kell alakítaniuk az egészségügyi adatbázist

(#54261) Ringman válasza Soulfly842 (#54260) üzenetére


Ringman
nagyúr

remélhetőleg az olcsó, no-patent, bevált technológián alapuló, könnyen gyártható oltóanyag ezen változtatni fog: [link]

(#54263) Kékes525 válasza BlackV (#54259) üzenetére


Kékes525
félisten

Me too. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54264) Sped válasza attiati (#54222) üzenetére


Sped
aktív tag

Aszalt gyümölccsel óvatosan kell bánni, ahogy mondod.
Egyébként tényleg a leszokás itt a legfontosabb, ami fejben dől el. (pótold nyers zöldséggel, gümölccsel, meg guríts le 2-3 deci vizet, tele gyomorra kevésbé kívánod a kaját).
Kurva kemény dolog, párom küzd ezzel, mármint a nassolásról leszokással, tisztára olyan tüneteket produkál mentálisan, mint én amikor a cigit tettem le. :DDD Fizikálisan viszont nem, de a mentális része a nagyon kemény.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#54266) Parci válasza #32839680 (#54265) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dupla dinamit! :DDD

nasibűnözés nálam is fennáll néha, az ebéd utáni és/vagy délutáni édességről még nem bírtam lejönni :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54268) Parci válasza #32839680 (#54267) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

voltak erről cikkek, talán az volt az ítélet, hogy:
- a covid nem szereti a nikotint
- a covid szereti a nikotin által már eleve legyengített tüdőt (pontosabban a covid minden tüdőt szeret, te nem szereted, ha az amúgy is gyenge tüdődre rabol rá)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54269) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

(koncsik, még1x bocsi :D :B )

(#54270) UberMutant válasza #32839680 (#54267) üzenetére


UberMutant
őstag

Apropó, a COVID mennyire szereti a légutakba szívott idegmérget? :D aka nikotin?

nincs idegrendszere, leszarja

(#54271) Parci válasza Sped (#54264) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a kandírozott gyömbér egész jó megoldás egyébként. elég erős, úgyhogy hamar leállsz vele, egészséges is, és finom is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54272) fatal` válasza #32839680 (#54267) üzenetére


fatal`
titán

"A cigi az más... az kegyetlen emberi gyengeség... átálltam iqos-ra, de attól meg sokszor hányingerem van, és kurvára savat csinál."

Próbáld ki a Glo-t.

"De rendes "analóg" cigit már nem tudok elszívni."
Két szál után visszaállsz rá, sajnos.

Én glo-t szívtam a nyáron, aztán volt egy kis stresszelős problémám és nem sokkal előtte kezdtem el, azt hittem esetleg közrejátszik (bár semmi alapom nem volt erre). Vissza kéne állni, de megint megszoktam a rendes cigit sajna.

#54268:
Igen, egymásnak ellentmondó cikkek voltak. De amúgy nem a nikotin gyengíti/roncsolja a tüdőt, hanem a cigiben lévő kátrány és egyéb "adalékok", amik a füst eredménye.

Lehet, hogy a tünetmentes vagy enyhe omikronon segít? Az nem tud a tüdőben annyira szaporodni. :DDD (Csak viccelek, nehogy bárki komolyan vegye)

(#54274) fatal` válasza #32839680 (#54273) üzenetére


fatal`
titán

Pedig szerintem jobb, mint az iqos, bár utóbbit csak próbáltam (többször is, ismerősökét), de nekem borzasztó kukorica ízű volt és drága is (a gép is, töltet is).

(#54276) Dare2Live válasza PuMbA (#54257) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

emlékeim szerint 11.nap után kezd felfutni pfizer/modernánál az antites és 30.nap körül már csúcson van.
Én az omikron csúcsot vmikor feb 10-25 között várom.
Aki most megkapja annak a hullám nagyján már nem sokat ér de még mindig nem teljesen felesleges. Nem véletlen írtam, 1 meg 2hete is hogy aki akar az most.

Le fog járni. A májusi? sino rendelésünknek a 99% sztem kuka lesz. No de nem is azért vettük, hogy beadjuk. [link]

@UberMutant A Trump hívők mit is ittak covid ellen ami miatt kórházba kerültek? Az jutott eszembe a nikotin mint idegméreg jó a covid ellenről. Nem. Nem jó.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#54277) Sped válasza #32839680 (#54267) üzenetére


Sped
aktív tag

Egyik kolléganőm Iqost is nyomja meg a sima cigit is... :D Valójában a sima cigi helyettesítő más megoldások is tovább táplálják a függőséget, ilyen szempontból tökmindegy. Meg pénztárca szempontjából is, hiszen kb. ugyanannyiba kerül. Talán nem káros annyira az Iqos. De azért érdemes lenne letenni. Én az elején azt csináltam, hogy már hó elején félretettem azt a pénzt, amit amúgy egész hónapban cigire költöttem volna, és hó végén meg jól elbasztam mindenféle ruhára meg felegesleges dolgokra :D Aztán már erről is leszoktam.

#54271 Parci
Jah a gyömbér jó, aki meg bírja enni :N

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#54278) fatal` válasza #32839680 (#54275) üzenetére


fatal`
titán

Arra számíts a glonál, hogy eleinte baromira köhögni fogsz. Legalábbis nekem sima cigi után ez volt, kb. 1 napig tartott (de én sokat szívok).

(#54281) Ezekiell válasza #32839680 (#54280) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ááá, jó kis gőzfelhőket kell csinálni egy DL squonkerrel, aztán nem kell pöfékelgetni, mert 1 slukkban beviszed ami kell ;] Én már leálltam, de volt egy 12 év cigi + 4 év ecigi nekem is :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#54282) Z.É.T. válasza #32839680 (#54279) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Amit még ajánlani tudok cigi helyett (kevésbé káros és viszonylag könnyű vele lejönni), az egy vaporizátor és valamelyik adalékmentes dohány. Nem ég, nincs füst, a nikotin adja. Viszont macerás megtölteni és ezáltal tényleg csak akkor tolja az ember, ha már cicereg a nikotinhiánytól.
Nem az a mainstream vonal, de minimum 5 embert tudok, aki ezzel jött le. Plusz én, de nálam azóta az e-cigi ismét megy, saját keveréssel, szűkebb DL-ban, ~2-es nikotinnal. (viszont nincs dráma, amikor pár napig azt sem szívom, szóval hiszem, hinni akarom, hogy nincs már függőség)

(#54284) Krinyo válasza Soulfly842 (#54260) üzenetére


Krinyo
senior tag

Ennyit ér az oltás. Mindössze 5xx fő van kórházban, miközben azt feltételezik, hogy akár 200ezer is lehet az 1 nap alatti új fertőzöttek száma.

(#54285) koncsik válasza Z.É.T. (#54269) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

?? miértis ??
más:
Van e-cigi topik gyerekek, szerintem nagyon nem itt kell ezt offolni. Lassan csinálhatunk egy covid off-topikot, omikron intézi a dolgát, itt nincs semmi érdekes, lehet tovább menni.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#54286) attiati válasza Sped (#54264) üzenetére


attiati
veterán

Az a baj, hogy lerakja az ember a csokit, akkor felzárkóznak a durvább gyümölcsök (banán, mangó, cseresznye).

"tisztára olyan tüneteket produkál mentálisan"
Régi Telexen volt egy emberkísérlet, 2 újságíró aszem 1 hónapig nem evett semmi édességet.
Meg is van: before és after the emberkísérlet.

(#54287) Mr K


Mr K
senior tag

(Mivel már mindenkinek hiányoznak kissé a Djoković-ról szól hírek :D , tessék, itt van egy...)
Djokovic has 80% stake in biotech firm developing Covid drug
(A cég peptid alapú gyógyszert fejleszt, azt nyilatkozták, hogy idén nyáron kezdődnek a klinikai tesztek az Egyesült Királyságban. A cégnek van honlapja, mondjuk, amit ott írnak arról nem tudom eldönteni, hogy mennyire veendő komolyan ("At QuantBioRes, we work in utilizing unique and novel Resonant Recognition Model (RRM).").

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#54288) Drizzt válasza Krinyo (#54284) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Valamit nagyon elneztel. 533-an vannak sulyos allapotban korhazban, lelegezteton 1xx-en. 1 nap alatt 1608-an kerultek korhazba. Azt, hogy osszesen hanyan vannak korhazban, nem talalom. Ott viszont a sulyosnak varhato esetekre tudnak Paxlovidot, meg Molnut is szorni.

I am having fun staying poor.

(#54289) Rive


Rive
veterán

Idei sláger a böngészőháború helyett a gyorsteszt-háború :DDD

Nem tudni, nekünk a párommal mi jött össze (maradék delta vagy omikron) de a leggagyibb netről rendelhető occókínai Clungene Ag a tünetek után fél nappal már ráizgult.

Hivatalos PCR persze fel se merült... :C

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#54290) Ricardo válasza #32839680 (#54267) üzenetére


Ricardo
félisten

"Nálam annyi a titok amúgy hogy nem veszem meg."

Két gyerek mellett ez nem igazán opció. :)

Marad az önuralom.

(#54291) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

2022.01.20.

15526/71 :(
2673/202

Részletek később.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#54293) t72killer válasza Sir Pocok (#54291) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk már feleződött az esetszám, viszont a halálesetek száma megnőtt: 108e/359.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54294) pjen válasza Rive (#54289) üzenetére


pjen
félisten

Az mért jó, ha nincsenek különösebb tüneteid, csak mint átlagos nátha veszel x összegért tesztet. Amég nem vagy beteg nem mindegy?

(#54295) daneel_hu válasza #32839680 (#54267) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kezdj el komolyabban sportolni.
Kurvára nem fogod kívánni a dekket. ;]

[ Szerkesztve ]

(#54296) Sir Pocok válasza Sir Pocok (#54291) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek száma: 15 526 (az előző napi adatokhoz képest +636)
Új mintavételek száma: 40 505 (az előző napi adatokhoz képest +14 690)
Új halálos áldozatok száma: 71 (az előző napi adatokhoz képest -14)
Kórházban kezelt betegek száma: 2673 (az előző napi adatokhoz képest +28)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 202 (az előző napi adatokhoz képest -6)
Az első dózissal oltottak száma: 6 325 143 (az előző napi adatokhoz képest +2238)
A második dózissal is beoltottak száma: 6 069 677 (az előző napi adatokhoz képest +3621)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 3 437 335 (az előző napi adatokhoz képest +6890)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#54297) pjen válasza #32839680 (#54292) üzenetére


pjen
félisten

Ha van pénzed rá és jól esik akkor mért akarod abba hagyni?

(#54298) Rive válasza pjen (#54294) üzenetére


Rive
veterán

Ha az ember néha hazajár a 80+ oltatlan anyjához, például, akkor nagyon nem mindegy. :(((

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#54299) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Érdekes, hogy a környezetemben több olyan tag is van aki elkapta ezt az új cuccot és 3x van (frissen) oltva. Középkorú, egészséges emberek.
És nagyon nem tünetmentesek. :(((

(#54300) spileraaa


spileraaa
senior tag

Fb másoltam ki innen

Nekem is az az érzésem, mintha most valami atomvillanas szórta volna szét... Kedden volt irodai tesztelés, a nővér azt mondta, 3 féle ember van: aki volt covidos, aki most az és aki az lesz. :/

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.