Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54303) Stanlee válasza t72killer (#54293) üzenetére


Stanlee
őstag

Szemelyes tapasztalatod alapjan inkabb azert csokken a pozitivak szama, mert jobban tartjak az emberek magukat a maszkhordashoz, mint korabban?

A jovo hettol esedekes maszkmentesseg belengetese miatt nem tudom elkepzelni, hogy komolyan vennek mar angol barataink a maszkozast es egyeb vedekezesi formakat...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#54304) daneel_hu válasza #32839680 (#54301) üzenetére


daneel_hu
addikt

Pedig jó dolog.
Én is nagyon lusta vagyok, de vannak dolgok amik tetszenek. :)
Egy ideig nagyon fárasztó - nem fehér embernek való -,de amint ezen túllendülsz és elkezded élvezni, jó lesz.

Ajánlom. :)
Nagyon sok mindent meg tud javítani.

(#54305) t72killer válasza daneel_hu (#54299) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A takonytól-köhögéstől nem véd az oltás, nagyonnem. A tüneteket oltás oldalról max a FRISS 3.dózis enyhíti, mert a féligmeddig továbbképzett vuhani antitestekből is baromi sok kell - márpedig a csillió+ antitest 3 hónap után itt ugyanúgy lefogy.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54306) pjen válasza daneel_hu (#54299) üzenetére


pjen
félisten

Miért oltatlan? Egyébként hiába teszteled magad hétfőn, kedden már nyugodan fertőzhetsz. Sőt az összes szomszéd is megfertőzheti. Persze én is igy csinálnám. :)

(#54307) Mr K válasza Sir Pocok (#54296) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 15526, változás(1): +6310 (+68.5%) | elmúlt 7 napban összesen: 67407 (átlag: 9629.6), változás(2): +25747 (+61.8%) | incidencia: 1116.4
Új halálos áldozatok száma: 71, változás(1): -10 (-12.3%) | elmúlt 7 napban összesen: 593 (átlag: 84.7), változás(2): +108 (+22.3%) | incidencia: 11.0
Új mintavételek száma: 40505, változás(1): +8957 (+28.4%) | elmúlt 7 napban összesen: 194834 (átlag: 27833.4), változás(2): +33184 (+20.5%)
---
Kórházban: 2673, változás(1): +26 (+1.0%) | elmúlt 7 nap átlaga: 2649.6, változás(3): -218.0 (-7.6%)
Lélegeztetőgépen: 202, változás(1): -47 (-18.9%) | elmúlt 7 nap átlaga: 219.6, változás(3): -50.8 (-18.8%)
Tesztpozitivitás: 38.33%, változás(1): +9.12% (+31.2%) | elmúlt 7 nap átlaga: 38.82%, változás(3): +8.55% (+28.2%)
---
változás(1) = napi adat az egy héttel korábbi napi adathoz képest
változás(2) = utolsó hét nap összege az előző hét nap összegéhez képest (növekedési faktor)
változás(3) = utolsó hét nap átlaga az előző hét nap átlagához képest
incidencia = százezer lakosra jutó esetszám az utolsó 14 napban

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#54308) Krinyo válasza daneel_hu (#54299) üzenetére


Krinyo
senior tag

Nincs ebben semmi érdekes. Nem kerülnek kórházba, lélegeztetőgépre. Tényleg magyarázni kell ezt még mindig 1 évnyi oltás és 2 évnyi covid után? Ebben a topikban? Tényleg?

(#54309) natë


natë
nagyúr

Munkatársam felesége igazoltan omikronos. Sem a munkatársam, sem a többi családtag nem kapta el. Nem arról volt szó, hogy no escape? :F

(#54310) OPiiPO válasza daneel_hu (#54304) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nekem az első három hónap volt nehéz, amig rendszeres rutinná nem vált a sport. Most már úgy vagyok vele, hogy ha kihagyok egy-egy edzést a heti négyből akkor szabályosan rosszul érzem magam, ideges és feszült vagyok amig be nem tudom pótolni. Függővé váltam, de ez a fajta függőség tetszik :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#54311) Asbee válasza natë (#54309) üzenetére


Asbee
veterán

Mennyi idővel a kontakt/kontaktok után volt pcr teszt?

[ Szerkesztve ]

(#54312) natë válasza Asbee (#54311) üzenetére


natë
nagyúr

4 nap ha jól tudom.

(#54313) Rive válasza natë (#54309) üzenetére


Rive
veterán

Nálunk a párom tünetei után nekem 5-6 napra jöttek meg a saját tüneteim.
Szóval nyugi, meglesz az... :(

Pozitívum: lesz idő fel/előkészülni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#54314) Z.É.T. válasza natë (#54309) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Valahol - simán lehet, hogy itt hozta valaki - láttam egy összevetést, a pontos arányokra nem emlékszem, csak a nagyságrendekre: vuhaninál ~5%, britnél 15%, deltánál ~30% szuperfertőző, az omikronnál ez akár ~90% is lehet.
Magyarán, még mindig lehet x%, vagy xy% aki nem az.
(oltott? átesett? akik nem kapták el, nekik van valamilyen fokú immunitásuk? stb)

[ Szerkesztve ]

(#54315) tisn válasza #32839680 (#54283) üzenetére


tisn
addikt

OFF

menjetek el futni sracok, akkor leszoktok minden ilyen tudokarosito szarrol.

(#54316) Parci válasza natë (#54309) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

türelmetlen mindenki, én is úgy voltam vele, hogy a fiam megúszta és nem kapta el az osztályból. aztán jött a nátha. aztán megint lyukra futottam, hogy mi nem kaptuk el. de. lassan dolgozik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54317) tisn válasza OPiiPO (#54310) üzenetére


tisn
addikt

Most már úgy vagyok vele, hogy ha kihagyok egy-egy edzést a heti négyből akkor szabályosan rosszul érzem magam, ideges és feszült vagyok amig be nem tudom pótolni.

16 napja nem futottam, pedig minden nap jartam. szerinted hogy erzem magam? :D ideges vagyok es zabalok (megvontak a kabszerem), de ma vegre megnezi doki a terdem. (es igen, lehetseges ~2 het alatt 10 kilat hizni, ugy erzem magam mint egy malac)

(#54318) Parci válasza tisn (#54315) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van. már 15 éves koromban látványos volt, hogy a "nagyok" (16-18-20 évesek) közül a cigizők kehes lovak voltak mind edzésen. mindegyik köhögött és szarabbul futott. pedig akkor fiatal, erős tüdejük volt (még).

és pacsi, lord omikron miatt most én sem voltam egy hete kb., anyám még egy hétig meg is hosszabbította a moratóriumot. eddig mondjuk nem éreztem úgy, hogy bírnám, de tegnap visszajött a kraft, szép idő is volt...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54319) Parci válasza daneel_hu (#54299) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a tegnapi előadásban voltak adatok dél-afrikából, hogy kb. a tizedére csökkent (!) a lélegeztetőt igénylők száma az omikronnal, látványosan jobban kíméli a tüdőt...

...viszont a halálozás nem csökken sehol a tizedére látszólag, szóval inkább csak demonstrálja, hogy nem úgy felső-légúti cucc ez, ahogy azt a legtöbben tévesen gondolják.

amúgy a 3 éves kisfiam mára jobban visszanáthásodott :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54320) natë válasza Parci (#54319) üzenetére


natë
nagyúr

Ezért féltem az 1 éves kislányom nagyon :(((

(#54321) venember83 válasza Parci (#54316) üzenetére


venember83
nagyúr

Jól hangzik, ma az első nap, hogy nem vittük bölcsibe az úrfit, mert elkezdett csorogni az orra. :U

(#54322) Sir Pocok válasza Parci (#54319) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Igen, a mikro trombózisok valószínűleg ugyanúgy pusztíthatnak.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#54323) Parci válasza natë (#54320) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha esetleg szopizik még és anyuka oltott, akkor nyugi :B
ha nem, akkor - meg egyébként is - nem csodálom, ismerem az érzést :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54324) natë válasza Parci (#54323) üzenetére


natë
nagyúr

Nem szopizik, anyuka 3 Pfizerrel oltott és velem együtt a brit által átesett. Jön most sok foga, emiatt volt szájpenésze, azt mondták olyankor gyengül az immunrendszer.

(#54325) Parci válasza venember83 (#54321) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bármitől lehet náthás, de nálunk a gyerekeknél pont ez volt az egyetlen tünet, bő egy hét nátha. és akkorát megy most az omikron, hogy sajnos arra gyanakodnék elsőre.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54326) Parci válasza natë (#54324) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, akkor rohadtul védekezzetek asszonypajtással ;], mást nem tudtok tenni :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54327) t72killer válasza natë (#54309) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

100%, hogy omi?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54328) venember83 válasza Parci (#54325) üzenetére


venember83
nagyúr

A bölcsiben tegnap már csak négy gyerek volt, a többi otthon szortyog, hétfőn este pedig szólt az óvónő, hogy a lánya PCR-tesztje pozitív, ezért ő most karanténban marad otthon. Szóval jók az esélyeink, úgy gondolom. :)

Nemrég 19 000 esetet jelentettek itt az országban, kb. 45 halálesettel.

(#54329) Parci válasza Rive (#54289) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobbulást!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54330) Parci válasza venember83 (#54328) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az esélyeitek kb........ 100% :DDD :U (bár az óvónő lánya nem jár az ovis csoportba gondolom, ezzel együtt bement az a vírus három másik bejáraton a csoportba kb...)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54331) bubuska10


bubuska10
senior tag

Üdv!
Májusban és júniusban kaptam két Moderna oltást. Most felhívtam a háziorvosunkat, aki azt mondta, h aki Modernát kapott az nem kaphat Pfizert - ők meg Pfizerrel oltanak pénteken és szombaton 3. körösöket. Tényleg így van, h aki Modernát kapott az nem kaphat Pfizert? (Mintha láttam volna pár hónappal ezelőtt táblázatot arról, h mRNS-es Modernás is kaphat mRNS-es Pfizert.)
Azt mondta, próbáljam meg a legközelebbi oltópontokat, mert ott lehet h van Moderna. Na mármost, felhívtam a legközelebbit, ahol azt mondta egy női hang, hogy "a vakcinatípusokkal kapcsolatban nem adhat felvilágosítást".... :D Az eeszt-s időpontfoglalós honlapon se írják már, hogy mivel oltanak (csupán csak annyit, h 3. körös).

(#54332) Z.É.T. válasza bubuska10 (#54331) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Menj bátran oda az oltópontra, Pfizer van mindenhol és természetesen Modernára mehet és adják is.
(háziorvost meg cserélni, ha van opció)

(#54333) Ringman válasza bubuska10 (#54331) üzenetére


Ringman
nagyúr

Tényleg így van, h aki Modernát kapott az nem kaphat Pfizert?

alapvetően nincs így (topikban is kapott valaki ilyen oltási sort, talán kolopele?), de az oltóponti orvos/háziorvos dönt végül.

(#54334) Parci válasza bubuska10 (#54331) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajnos ilyen lokális hülyeségek lehetnek, amikor fateromat oltották a harmadikkal, akkor a két pfizerre nem lehetett pfizert kapni például, így lett neki janssenje. másik oltópontra kell menni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54335) natë válasza t72killer (#54327) üzenetére


natë
nagyúr

Amennyiben a teszt 100%, akkor igen.

(#54336) venember83 válasza Parci (#54330) üzenetére


venember83
nagyúr

bár az óvónő lánya nem jár az ovis csoportba gondolom

Persze, hogy nem. De az ellen itt van a kapuknál, csak erre akartam utalni, elég elkerülhetetlen az összecsapás.

(#54337) Parci válasza natë (#54335) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pozitív teszt = korona, de hogy azon belül melyik variáns, az csak szekvenálással dönthető el. a tünetek alapján meg megtippelhető.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54338) Parci válasza venember83 (#54336) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, abszolúte. még annál is gyorsabban jött, mint amire számítottam -- abban reménykedtem, hogy a téli szünet utáni első hét még nyugis lesz, nagyobbik fiam megkapja a második oltást, aztán utána nem lesz már igazán vírusmentes ideje, de legalább a vállban lesz. ehhez képest az első hét csütörtökjén már karanténban volt az osztály.

iszonyú nagyot megy a gyerekeknél. az ő osztályukban abszolút nátha volt a tünet kb. mindenkinél.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54339) Mr K válasza bubuska10 (#54331) üzenetére


Mr K
senior tag

Oltóponton nekem két Modernára Pfizert adtak harmadiknak. (De ahány ház oltópont, annyi szokás.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#54340) Coyot válasza Mr K (#54339) üzenetére


Coyot
őstag

Nálunk meg a 2 modernára nem adtak pfizert, csak modernát vagy jansen-t. :D

Má' nem

(#54341) bubuska10


bubuska10
senior tag

Köszi a gyors válaszokat! :C

(#54342) pjen válasza Coyot (#54340) üzenetére


pjen
félisten

Lányomnak se adtak a bajcsiban 2 modernára pfizert, csak modernát. Főnökömnek délpestiben két kinaira megkérdezték milyent kér.

(#54343) Kékes525


Kékes525
félisten

Dühöngök! Ez Magyarország. Most hívtam a szegedi oltópont információját, hogy feleslegesen ne kelljen elmennem és közölték, hogy csak jövő héten kezdik megszervezni. Mire beadják és a hatás kiépül vége az omikron járványnak. Elképesztő!

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54344) t72killer válasza natë (#54335) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mármint hogy nem delta. Szekvenálás vagy spéci pcr-tesztje volt?

Sima pozitívval "csak" kb 90%, hogy omikron és nem vmi egyéb :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54345) natë válasza t72killer (#54344) üzenetére


natë
nagyúr

Nem tudom, hogyan állapították meg, csak azt mondom, amit a kolléga.

(#54346) Chesterfield válasza Kékes525 (#54343) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Ugyanakkor van ilyen háziorvos is: [link]
(szimpatikus, leszámítva a homeopátiát)
Úgy értelmezem, hogy beadják mindenkinek a 4. oltást, aki kéri.

(#54347) Kékes525 válasza Chesterfield (#54346) üzenetére


Kékes525
félisten

Az én háziorvosom adta be a hivatalos oltási soromat, de most valamiért nem olt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54348) Parci válasza Kékes525 (#54343) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tele vagy oltással... nincs tragédia így sem, azért egy éve ilyenkor gondolj vissza, hogy mi volt... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54349) Kékes525 válasza Parci (#54348) üzenetére


Kékes525
félisten

Annál tényleg jobb a helyzet. A baj az, hogy augusztus 10,-ei az utolsó. Másrészt túl közel volt a két mRNS vakcina (2 hónap), hogy igazán szélesítse az immunválaszt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54350) BlackV válasza Kékes525 (#54349) üzenetére


BlackV
senior tag

Próbálgatni kell akkor máshol is, ha eldöntötted a vakcinát. Ezt az e-mailt kaptam:

Tisztelt Honfitársunk!
Tájékoztatjuk, hogy az omikron vírusvariáns már Magyarországon is erőteljesen terjed, várhatóan tovább emelkedik a fertőzöttek száma. Ez a vírusvariáns rendkívül fertőzőképes, ugyanakkor általában enyhébb tüneteket okoz.
Az oltatlanok továbbra is nagy veszélyben vannak. A 4 hónapnál régebben oltottaknak is érdemes megerősíteniük védettségüket a harmadik oltás felvételével, mert az jelentősen csökkenti a betegség súlyos lefolyásának kockázatát.
Annak érdekében, hogy minél többen éljenek a lehetőséggel, a kormány januárban is oltási akciót szervez. Ennek keretében előzetes időpontfoglalás nélkül is meg lehet kapni a vakcinát.




Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.