Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54351) Parci válasza Kékes525 (#54349) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez nem ilyen egy bites dolog, te is tudod. van ott védelem...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54352) t72killer válasza Kékes525 (#54349) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mérettél mostanában antitestet?

Jó bonyi mixet raktál össze, én ilyen szituban lehet valami teljesen újfajtát próbálnék, AZ, vagy Szputnyik :F . Legérdekesebb a modern adjuvánsos covaxin lenne, csak olyan nincs Európában.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54353) Kékes525 válasza BlackV (#54350) üzenetére


Kékes525
félisten

Szegeden az összes oltópontot a Szegedi Tudományegyetem szervezi és közös információs irodájuk van, ahol ezt az infót adták. Ez elméletileg mindegyikre vonatkozik. Azért hívtam az oltópontot, mert sok helyen egészen másképp értelmezik a rendeletet és alig adják be valakinek. Ne menjek hiába, ne növeljem a napi fertőzés veszélyemet.

t72killer

Nem, nem mérettem. Szerintem felesleges és fertőzés veszélyes. Amúgy se hiszem, hogy rettenetes sok lenne 6 hónap után.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54354) t72killer válasza Kékes525 (#54353) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha van kapacitásotok kb 3 hétre elbújni - de tényleg bunker szinten - akkor simán ki is bekkelhetitek ezt a hullámot. Nálunk már masszívan lefelé mennek a számok, amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan megy is. Korlátozások nincsenek, mindenki most esik át.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54355) daneel_hu


daneel_hu
addikt

(#54356) BlackV válasza Parci (#54351) üzenetére


BlackV
senior tag

Én nagyon mérges voltam anno hogy kb utoljára kaptam oltást ebben az országban a (nagymamák miatt) de végül egyénileg nagyon-nagyon jól jártam a 2 sinoval + Jansennel. Az elején (amikor még kevesebb antitest is elegendő volt az alfa hullám idején), nem lőttem ágyúval verébre, a Janssen amikor kellett erős és agresszív választ indukált, de még mindig nem értem el a 40.000au/ml-t se, így tovább tudom folytatni a "progresszív" oltási programomat, ha arra szükség lesz. Valószínűleg még egy 4 oltással se érném el az immunregulációs küszöböt.

(#54357) Z.É.T. válasza t72killer (#54354) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Szennyvíz-adatok alapján Szeged késve követő térség, szerintem egyelőre max Budapesten lehet számítani 3 héten belül a görbe lefordulására, de ez nyilván csak gyenge tipp részemről.

(#54358) Parci válasza daneel_hu (#54355) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de bénák az izraeliek, simán alázzuk őket ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54359) BlackV válasza Kékes525 (#54353) üzenetére


BlackV
senior tag

Tényleg egyébként nem gondolkoztál egy Janssenen? #54352 posztja alapján inspirálódva kérdezem. Elnyújtottabb antitestes választ adhat esetleg a vírusvektor miatt és a sejtest is másképpen indíthatja be.

(#54360) Parci válasza BlackV (#54356) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és még trombocitopéniás vérrögöt meg gerincvelő gyulladást sem kaptál!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54361) [CS]Blade2 válasza pjen (#54342) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Tatán odamentünk, volt két időpontunk 12:02-re és 12:04-re, egy kicsit hamarabb mentünk, kb. 11:57-re, rögtön hívtak is, amint megálltunk, a kabátot nem volt idő levenni. Muter-t vittem, ő két Modernát kapott előzőleg, kérdezték, hogy mit kér, bármit lehet, de ők a fél adag Modernát javasolják (ami pont akkor jött be, hogy abban 3x annyi a cucc a Pfizer-hez képest, és elég belőle egy fél), de ő Pfizer-t kért, és simán kapott is. Utána én jöttem, és nekem is mondta, hogy mindenből van, és a két Szputnyik-ra kértem Pfizer-t, mert úgy is ott volt a frissen betöltött.

(#54362) BlackV válasza Parci (#54360) üzenetére


BlackV
senior tag

Ja télleg. :DDD Hát igen nem egy málnaszörp az igaz. Feküdtem tőle rendesen.

(#54363) Kékes525 válasza t72killer (#54354) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem tudunk elbújni. Az is csodaszámba megy, hogy eddig nem kaptuk el. A feleségem pontosan ugyanúgy él, mint járvány előtt. Bejár dolgozni, járja a boltokat (nemcsak az élelmiszer), látogatja a nővérét. Tegnap fogorvosnál volt, szemüveget csináltatott, patikában és a zöldségesnél is volt. Én a szokásos 10 km-es gyaloglásomat csináltam.

BlackV

Csak mRNS. Más semmi. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54364) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok! Közvetített helpre lenne szükségünk!

30 éves kétszer oltott egyszer átesett páciens korábbi rizikófaktor nélkül másodszor is benyalta a vírust (pozitív PCR teszt van) és elég szarul érzi magát. Van valami gyógyszer/csodaszer/világmegváltó valami ami segíthet?

Ha tudtok ebben segíteni, bigthnx! :R (ja és ne az én eddigi szkeptikus hozzáállásomat nézzétek) :N

Mondanám, hogy öröm újra látni benneteket, de csak részben lenne igaz! :D

[ Szerkesztve ]

(#54365) PuMbA válasza Parci (#54348) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, Kékes-nek most már ideje behúznia a féket a félelmen és hátradőlni, mert már csak ez irányítja a vakcina halmozását :)

[ Szerkesztve ]

(#54366) kw3v865 válasza BlackV (#54356) üzenetére


kw3v865
senior tag

Mi az az "immunregulációs küszöb"?

(#54367) Kékes525 válasza ubyegon2 (#54364) üzenetére


Kékes525
félisten

Csodaszer nincs. Pihenés, alvás. 4000 NE D3 vitamin, 2 x 50 mg Cink. 5,m Szelén, Magne B6 az előírás szerint. 500 mg Quertecin, 2x 1000mg C vitamin 2x2 befúzvás Azelasztin (allergodil orr spray). De ezektől ne várjon csodát. Esetleg valamit segítenek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54368) Kékes525 válasza PuMbA (#54365) üzenetére


Kékes525
félisten

Hol van nálam félelem? Ha félnék, akkor mindennap járnám az utcákat? Engedném az asszonyt annyit csavarogni? :N

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54369) PuMbA válasza Kékes525 (#54368) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor jó :)

(#54370) BlackV válasza kw3v865 (#54366) üzenetére


BlackV
senior tag

Amikor jön Parci és figyelmeztet oltás függőségért. :)

[ Szerkesztve ]

(#54371) Kékes525 válasza kw3v865 (#54366) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem lehet végtelenig növelni az antitest szintet. A sorozatos vakcinázás egyre kevesebb plusz immunválaszt vált ki. Van egy egyénre jellemző maximális immunválasz szint.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54372) Z.É.T. válasza koncsik (#54285) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ja, erre este már nem reagáltam.

Csak az volt, hogy bedobtad tegnap a szigorú szakmaiba:

Én meg odatrollkodtam, hogy valaki legyen szíves összefoglalni 4-5 mondatban! :D

(meg hogy bocsi, töröljétek, ami megtörtént, de ezek szerint más törölte, nem te :B )

(#54373) fatal` válasza ubyegon2 (#54364) üzenetére


fatal`
titán

Sajnos nincs.

Jobbulást. :(

#54371: A kérdés inkább az, hogy van-e- negatív hatása mondjuk egy negyedik dózisnak. (Meg persze az, hogy mikor lesz már az újabb cuccokra oltás, de az még odébb van)

[ Szerkesztve ]

(#54374) ubyegon2 válasza Kékes525 (#54367) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi a gyors választ, mintha ez a kúra nem változott volna sokat az évek során! :N

(#54373) fatal`

Hát igen, kb a két válaszból lehet ötvözni a megoldást! :K Neked is köszi! :) Speciel én is efelé hajlok, rengeteg pihenéssel természetesen. De szerencsére Kékes proc listája is ártalmatlan szereket tartalmaz, így arra sem tudnék semmi rosszat mondani jelenleg.

exismerősötök nevében is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#54375) Parci válasza ubyegon2 (#54374) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobbulást neki! küldöm az energiát... MOST!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54376) Kékes525 válasza ubyegon2 (#54374) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem, mert a vakcina az igazi. Még az omikron ellen is. Ha lesz idehaza Paxlovid, akkor az szintet emel a betegség ellen, mert az nagyon hatékony antivirális szer.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54377) daneel_hu válasza ubyegon2 (#54374) üzenetére


daneel_hu
addikt

Csoda nincsen.

Sok-sok folyadék... lehetőleg napi 3 liter minimum de ha tud akkor többet igyon.
Sok pihenés, no parázás... vitaminok.
Ha van étvágy ha nincs, enni is kell.

Szóval semmiképpen ne hagyja el magát. Ha van láz akkor 38,5-ig azért hagyja, ne csillapítson csak ha nagyon nem bírja. (szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#54378) Z.É.T. válasza ubyegon2 (#54374) üzenetére


Z.É.T.
őstag

"exismerősötök nevében is köszi!"

Németes törölt felhasználó?
Jobbulást neki is!

(nálunk továbbra is maradt a tendencia, a korábban átesettek szarabbul vannak a második/harmadik körben, mint a szüzek/csak_oltottak)

(#54379) ubyegon2 válasza Parci (#54375) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köcce! Szóval tudsz ilyen Gyurcsók mesteres módszert Te is!? :D

(#54378) Z.É.T.

Hát nemtom én azt, mennyire publikális infó ez itt! ;] De jöhecc lassan a Látóasszonyok topikjába akár! Parcit nem hívom, mert már ismeri! :DDD

(#54377) daneel_hu

Van ahol a sok folyadék a seritalt jelenti! :) De egyébként tényleg nem sokat tud ilyenkor csinálni a jelölt.

[ Szerkesztve ]

(#54380) syberia válasza Kékes525 (#54371) üzenetére


syberia
veterán

Héé ez az én konteóriám! :P A topik egyezményesen "megcáfolta", most te is ezzel jössz?! Lesz dádá :DDD

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#54381) ubyegon2 válasza Kékes525 (#54376) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem, mert a vakcina az igazi. Még az omikron ellen is.

Az lenne, de ugye erőltetik a 3-4 szurit, míg azt is hallani, hogy Omikronra is készül a vakcina.....no most akkor mi van? Csak úgy mindig legyen valami, amit belédszurkodnak, aztán csak jön az igazi! :N

(#54382) BlackV válasza syberia (#54380) üzenetére


BlackV
senior tag

Én nem cáfoltam sosem. (Csak max azt hogy ettől minmekhalunk')
https://prohardver.hu/tema/tudomanyos_kovid_kocsma/hsz_40123-40123.html

(#54383) Kékes525 válasza ubyegon2 (#54381) üzenetére


Kékes525
félisten

Mire az omikron elleni kijön, addigra az omikron 10x körülszaladja a földet. :D Az csak azért jön, mert sok politikus akarja, mert ezzel lehet nyugtatni a népet. Sajnos az már "halottnak a csók" lesz. Nem tudni, hogy az omikron után mi lesz, melyik új variáns jön, és arra hogy fog hatni az új, vagy a régi vakcina. Az események nagyon felgyorsultak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54384) OPiiPO válasza Parci (#54375) üzenetére


OPiiPO
addikt

nem kérted hogy érintse meg a képernyőt! :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#54385) Parci válasza syberia (#54380) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezért a biztonság kedvéért már a legelsőt se adatod be :U

(lehet, hogy egy negyedik, ötödik szuri már nem javítja az amúgy kiépült, létező, mérhető és a gyakorlatban is bizonyító védelmet igazán, de te ugye onnan indítottál, hogy hamariban ADE, meg mindenféle bajka lesz és a vakcina nem megoldás)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54386) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

közben a kisebbik fiam határozottan visszaesni látszik :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54387) Z.É.T. válasza Parci (#54386) üzenetére


Z.É.T.
őstag

:F
Jobbulást neki is, túl lesz rajta!

[ Szerkesztve ]

(#54388) BlackV


BlackV
senior tag

A tegnapi Kékessel folytatott értekezlet margójára:

Vannak arra utaló jelek, hogy körülbelül hol van az oltások által elérhető védelem maximuma és vannak arra utaló jelek, hogy ezt a szervezet valamiféleképp limitálja.

Kékesnek szakmai értelemben továbbra is igaza volt abban, hogy nincs túlimmunizálás, hiszen a szervezet nem hagyja, hogy ez megtörténjen, erre is bizonyíték pl az a mechanizmus, aminek értelmezésében Kékes segített tegnap.

Köznapi értelemben azonban meg kell jegyezni, hogy a szervezet valószínűleg tud olyat csinálni, hogy elveszi a lábát a gázról, ezt viszont ha pont akkor csinálja, amikor előzni kellene, az nem szerencsés.

[ Szerkesztve ]

(#54389) ubyegon2 válasza Kékes525 (#54383) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az csak azért jön, mert sok politikus akarja, mert ezzel lehet nyugtatni a népet.

Hát ugye éppen ez az, ami jó ideje aggasztja a zembert! :D Merthogy kiszűrni ezt lehetetlenm ahogy elejétől fogva így volt.

Minap hallgattam ezzel kapcsolatos okosságokat és azt mondták, hogy lassan klasszikus influenzává szelidül és mindig más vakcina kell vagy nem, mert majd ezzel is együtt élünk szépen, már aki....

(#54384) OPiiPO

Ez már rutin! ;]

[ Szerkesztve ]

(#54390) t72killer válasza ubyegon2 (#54364) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha még az elején van a sz.rnak, vödör orrspray+mebucain a virnyákok jelenlegi főhadiszállására, h minél kevesebb költözzön tovább.

#54383: ezért remélem, hogy legalább valami delta-omikron keverékféle lesz az új oltás. Ha nálunk llyen ütemben csökken tovább, akkor 3-4hét múlva keresve se lehet találni "angol beteg"et. A mackósabb delta valamelyik utódja viszont jövő őszre simán visszajöhet. Karácsony előtt tartok tőle 50 alatt nem lesz senkinek se újfajta oltás, bele fognak nyomni a népbe egy 4.kör vuhanit :((( .

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54391) Kékes525 válasza ubyegon2 (#54389) üzenetére


Kékes525
félisten

""Hát ugye éppen ez az, ami jó ideje aggasztja a zembert! :D Merthogy kiszűrni ezt lehetetlenm ahogy elejétől fogva így volt."

Ha valaki követi az eseményeket és releváns helyről szerez információt, akkor a sok zajból kilehet szűrni "az igazat, nemcsak a valódit, a fényt amelytől világlik agyunk" a lényeget. Nem kel felülni botcsinálta "tudósok" ócska dumájának.

Hű, de szépen mondtam. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54392) ubyegon2 válasza t72killer (#54390) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Már több napos, szóval bakfitty! De amúgy akinek már második beszopása van, kéne minimál rutin ebben, viszont tudom, hogy ez csak kívülről tűnik ilyen evidensnek. :N Nekem meg abban van igazán rutinom, hogy mások helyett legyek nagyon okos! :K

(#54393) t72killer válasza ubyegon2 (#54392) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:)) . Reméljük, hogy a vödörnyi T-sejt amit ennyi körben kiképzett, ébredezik már. Bár a "kifejezetten sz.rul levés" utalhat deltára is, ami kevésbbé türelmes az ásítós ébredezgetéssel :( .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54394) ubyegon2 válasza Kékes525 (#54391) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tényleg szépen mondtad, de nehéz kiszűrni a reálinfókat, mondjuk nekem nem, mert legutóbbi szurim óta nem követem az eseményeket, kicsit hitetlenkedve fogadom az összes infót azóta, ez lassan 7 hónapja van így. Viszont az qrvaélet, hogy a pszichém 8milliószor stabilabb, mintha nem szakadnék le a témáról. :D

Nem kel felülni botcsinálta "tudósok" ócska dumájának.

Na látod, nálam ez meg is valósult eddig szépen.

(#54393) t72killer

Delta? Az az előző variáns lenne? Hát igen, az nyúvasztóbb volt valóban, ez még nekem is megvan infóként.

[ Szerkesztve ]

(#54395) attiati


attiati
veterán

30 alatti lány ismerősöm Sinoval szeretné oltatni magát.
(fél a betegségtől és papír miatt is, de a félelem faktor erősebb, úgy érzem)

Nem szeretek tanácsot adni, hogy ki mivel oltassa magát, de szól még bármi a Sino mellett?
Semmit se tudok felhozni.

[ Szerkesztve ]

(#54396) Kékes525 válasza ubyegon2 (#54394) üzenetére


Kékes525
félisten

Elég, ha csak ezt a topikot figyeled, a mainstreamet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54397) Ezekiell válasza attiati (#54395) üzenetére


Ezekiell
veterán

Jobb mint a semmi.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#54398) ubyegon2 válasza Kékes525 (#54396) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Figyeltem én, kb 3 hónapja volt 21000 olvasatlan hsz a listámon, szerinted meg mertem nyitni a topikot? :D

(#54399) Parci válasza Ezekiell (#54397) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sokkal jobb, és ez egy elég jelentős érv :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54400) ubyegon2 válasza Parci (#54386) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nálatok is újra elkapta gyerkőc!? Fene enné meg ezt a hülyevírust! Jobbulást nektek! :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.