Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54751) Drizzt válasza PuMbA (#54738) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az alapján, amit az állam kommunikál a koronavírusról, leginkább annyi látszik, hogy nekik nincs közük az egészhez. Jó nagy szarban lennénk média nélkü, még így is, hogy írnak csomó baromságot, pontatlanságot. Az embereknek nincs megtiltva az értelmezés és a gondolkodás, sőt kimondottan javallott. Bár lehet irónia miatt tetted oda azt a mosolyfejet, de nálad nem vagyok benne biztos.

I am having fun staying poor.

(#54752) Parci válasza BlackV (#54750) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, tisztában vagyok vele, sőt, arra számítok, hogy nem lesz/nagy növekmény, mert nagyon enyhe volt (tudom, hogy nincs összefüggés, akkor is ez a tippem). ő leszarja szerintem, én akarok adni a topiknak ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54753) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok!

1)
Kedden pozitív lett az itthoni gyorstesztem, jeleztem a Főnökömnek, aki azt mondta, hogy a mostani protokoll szerint háziorvos az otthoni pozitív gyorsteszt alapján is pozitívnak minősít, nem küld el külön tesztelésre és felvesz a rendszerbe.
Ezt meg tudnátok erősíteni, valóban így van-e?
Hívtam a háziorvosomat a héten többször is, de nem hívott vissza (amekkora fennforgás lehet nála, nem csodálom és nem is tudok emiatt neheztelni rá).

Amiért ez érdekes lenne, mert még csak két oltásom van és azt követő átesettséggel ugyebár fél évig érvényes lenne még a védettségi igazolványom.
A harmadik oltást idővel mindenképp felvenném a közeljövőben, viszont így, ha nem lenne sürgős, szívesebben várnék vele még néhány hónapot, hátha időközben tényleg kapunk valamilyen továbbfejlesztett vakcinát.

2)
Ha holnap negatív a tesztem, fel tud venni ettől függetlenül a háziorvos múlt keddel "listára"? Ha pedig továbbra is pozitív, akkor holnaptól ketyegne a karantén, vagy múlt keddtől?

Természetesen ha negatívat tesztelek, bemegyek személyesen a rendelőbe, csak ha esetleg még pozitív lennék... gondoltam előre tájékozódom.

3)
Illetve még egy hülye kérdés.

Egy nap hőemelkedést leszámítva semmi bajom nem volt (koppkoppkopp), tegnap óta viszont van némi köhécselés (nem vészes) és érzem, hogy sokkal kevésbé érzem intenzívnek az ízeket. Remélem megúszom ennyivel (és összeteszem a kezem, ha igen), de ha köhögök, a negatív teszt dacára is fertőzhetek még?

Negatív tesztet követően vissza kell mennem az irodába, ahol egy idősebb még idősebb (nyugdíj előtt álló) kolléganővel dolgozom együtt, mindketten mindenféle krónikus nyavalyával a puttonyukban. Nem szívesen fertőzném meg őket, még ha egész nap maszkban is ülnék.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#54754) Parci válasza Peterhappy (#54753) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a dolog adminisztratív részéhez nem szólnék hozzá.

amíg tüneteid vannak, simán fertőzhetsz. jelenleg valószínűleg fertőzöl is. ami meg a negatív tesztet illeti: mi most estünk át rajta családilag, a nagyobbik fiam hozta, mindenkinek voltak tünetei (enyhék). a nagyobbik fiam pcr-je negatív, nekem két gyorsteszt pozitív, kisfiam gyorstesztje nagyítóval láthatóan pozitív, asszonyé negatív.

a pcr-nél simán lehet, hogy nem jó vagy nem jó helyről levett a minta, a gyorstesztnél meg a negatív ugye semmit sem jelent. nem érdemes egy negatív tesztet túlmisztifikálni.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54755) fatal` válasza Peterhappy (#54753) üzenetére


fatal`
titán

Csak az utolsóra tudok válaszolni:

A negatív gyorsteszt semmit nem jelent, simán fertőzhetsz még. Csináltass PCR-t, ha biztos akarsz lenni.

(#54756) Parci válasza fatal` (#54755) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor sem lehet biztos igazából (jelentősen csökkenti a kockázatát, mondjuk úgy)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54757) fatal` válasza Parci (#54756) üzenetére


fatal`
titán

Jogos. :)

(#54758) spileraaa


spileraaa
senior tag

Nálunk már 70 ezer napi kovidosra is számolnak a leg rosszabb forgatókönyv szerint
Jelenleg amúgy a mentősök hiába éjjel nappal járnak tesztelni van amikor 72 órát kell várni rájuk

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#54759) natë válasza Parci (#54745) üzenetére


natë
nagyúr

Gyorsteszt (nyálas, köpős negatív). Tünetek péntek reggel óta vannak meg, azaz az 1 db.

(#54760) Drizzt válasza spileraaa (#54758) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem alulbecslik akkor.
70e Magyarországon is meglesz napi szinten, csak nem lesz kimutatva.
Romániában én 150e-es napi esetszámot minimum valószínűsítenék, de ott se hinném, hogy lenne ennyi tesztelt pozitív.

I am having fun staying poor.

(#54761) Parci válasza natë (#54759) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

picit korai volt. no meg reggel kell, felkelés után, mielőtt bármit eszel vagy iszol. mélyről köhögsz hármat, aztán alapos mintavétel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54762) Ringman


Ringman
nagyúr

In Portugal, Omicron hospitalizations were 75% reduced compared with Delta, risk adjusted. Vaccination reduced hospitalizations 84%, w/a booster 93%

---
pre-omikron, novemberi usa adat (azaz delta): [link]
18 éven felüleknél oltatlanul 13-szoros eséllyel kapta el valaki a covidot a 3x oltotthoz képest, a covid miatt halálozásnál ez a szorzó 68 (hatvannyolc)

(#54763) Parci válasza Ringman (#54762) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

68x-os esély a halálra oltatlanul? nehéz döntés...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54764) natë válasza Parci (#54761) üzenetére


natë
nagyúr

Nektek volt hasmenésetek?

(#54765) Peterhappy válasza Parci (#54754) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm. Ez nem jó hír, de nagyon jó tudni. Örülök, hogy rákérdeztem, mégha kissé hülyét is csináltam most itt magamból. Megérte.

Igen, ahogy olvastam, talán Ti már túl vagytok rajta, a legjobbakat Nektek!

+@fatal: neked is köszönöm. Akkor maradok, míg negatív nem lesz az itthoni tesztem és ha negatívat produkálok, bevállalok valahol egy PCR-t. Annyi pénzt nekem megér, hogy ne fertőzzem meg a Kolléganőket.

Még egyszer köszönöm mindenkinek! :R

(#54766) Coyot válasza natë (#54764) üzenetére


Coyot
őstag

Van más is nem csak covid. Nálunk is volt hasonló tünet, hasmenés aztán most épp náthásak vagyunk, kettőből kettő teszt negatív lett - aztán ettől persze lehet lord omicron okozza a meglepit. Nem parázok sokat rajta, mert ma jött a levél a vezető óvónőtől, hogy aki tudja határozottan kéri ne vigyük a gyereket, mert a fél ovit karantéban tették.

Má' nem

(#54767) Ringman


Ringman
nagyúr

High number of Omicron mutations render antibodies ineffective - study

New research indicates the 46 mutations found in the COVID-19 Omicron variant have rendered antibodies ineffective, accounting for the high number of re-infections and breakthrough cases.

maga a study:
Omicron SARS-CoV-2 variant: Unique features and their impact on pre-existing antibodies

szerk:
köszi #54772 BlackV
However, our structural analyses were restricted to monoclonal antibodies and their impact on polyclonal antibodies remains to be analyzed.

[ Szerkesztve ]

(#54768) kolopele válasza Coyot (#54766) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nálunk nejem 3 oltás mellett már kétszer volt covidos, most egy hete lett megint valamennyire beteg, a két gyerek meg tegnap csak úgy belázasodott, van némi kis tüssz is, de nem néznek ki túl betegnek, ők kétszer vannak oltva ugye. Mindenesetre holnap tesztek, és megint én vagyok az, akinek mondhatni semmi baja még mindig, se orrfolyás, se láz, se hasonlók, pont mint amikor kétszer is benne volt nejem. Én azt látom, hogy a két gyereknek sem lesz itt semmi extra, már úgy nyomják a Sea Of Thievest, hogy le sem lehetne lőni őket ;]

[ Szerkesztve ]

(#54769) Parci válasza natë (#54764) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem picit gyenge volt egyik éjjel a hasam, de az lehetett mástól is. alapvetően nem, a gyerekeknek sem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54770) kolopele válasza Parci (#54769) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amire sosem fogok semmit, az nálam pont a hasam, mivel a sok gyomor meg az epesav viszonylag sűrűn produkál tüneteket, lényegében hetente mondhatnám, hogy ez akkor covid :)

(#54771) Ringman válasza Parci (#54763) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát látod, hogy könnyű dönteni, másik irányba is.

[ Szerkesztve ]

(#54772) BlackV válasza Ringman (#54767) üzenetére


BlackV
senior tag

Nyekk.. Hát pont erről beszéltem. Jeruzsálemi újság vs tudomány. Csak a lényeget nem vették észre a tanulmányban. Mi lett a cikk címe? Az antitesteket elkerüli az Omikron.

However, our structural analyses were restricted to monoclonal antibodies and their impact on polyclonal antibodies remains to be analyzed.

(#54773) Ringman


Ringman
nagyúr

a brit kormány szerint az iskolai maszkhordás beszántása miatt nagyobb eséllyel elkapni a covidot (úgy hogy csak +12-eseket oltják), az “enjoy a normal experience”

(#54774) Ringman válasza BlackV (#54772) üzenetére


Ringman
nagyúr

így van, bele is szerkesztem :)

amúgy átfutva nyilván előjön ez, csak ugye ezt átveszi a portfolió :/

[ Szerkesztve ]

(#54775) t72killer válasza Ringman (#54762) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor az a 84% = javarészt régi, rövid közzel beadott Pfizer. Egyáltalán nem rossz.

#54767: ezért lesz szuper spektrumszélesítő az omikronos booster :R. Kipucolt muszklikkal várom :DDD

#54768: ki kéne már mérni téged, milyen antitesteket termelsz :DD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54776) kolopele válasza t72killer (#54775) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem úgy van vele a szervezetem, hogy van nekem már éppen elég nyűgöm máshol, a coviddal nem akar gyötörni még pluszban :D

(#54777) emvy válasza Parci (#54726) üzenetére


emvy
nagyúr

hja, én is remelem, h elmúlik, de ot napja megy az enyhe fejfájás/közepes szédülés, főleg reggel, elég macerás

while (!sleep) sheep++;

(#54778) [CS]Blade2 válasza daneel_hu (#54728) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Én már az idejét sem tudom, hogy mikor volt utoljára egy kis torok kaparás vagy 1 köhögés. 2019.decembertől máig tuti nem. Úgy rémlik, hogy utoljára egy hasmenős-hányós téma volt, így abban sem vagyok biztos, hogy 2019 szept-nov körül volt-e influenzaszerű. Ha nem, akkor valszeg a 2018-as karácsony környéke +-2-3 hónap-ra tehető az utolsó.
2018 télen, 2017 télen, 2016 télen, 2015 télen és stb. mindig volt, úgy emlékszem, hogy soha nem úsztam meg 1 szezont sem.
Szerintem a kulcs egyrészt a buszozás, 5-6 éve kocsival járok melóba, és már ott volt egy kis eltérés, hogy utána már mindig az utolsók között kaptam el valamit, amikor már munkatársak mondták, hogy beteg az összes gyerekük és nekik is fáj a torkuk és stb., de azért bejöttek dolgozni. Pár hétig még húztam mellettük, aztán sorra kerültem.
A covid óta pedig nagyrészt ugye maszkban vannak a boltokban, ami jelenthet egy keveset, de az igazi áttörés valszeg az, hogy most a kollégák otthon maradnak vagy karanténba kerülnek kontaktként.
Szóval az összes nyavaja tenyészet az az óvoda-iskola, az összes többi csak kapocs.

Nekünk már lassan lehet, hogy veszélyesebb lesz egy influenza, mint a covid. Bár én úgy számolok, hogy coviddal sem találkoztam, de arra legalább van 3 oltásom. A többi nyavaját már elfelejthette valamennyire az immunrendszer, azok közül amikről úgy tartják, hogy számít, hogy minden évben elkapod-e vagy kimarad x alkalom.

(#54779) kolopele válasza [CS]Blade2 (#54778) üzenetére


kolopele
nagyúr

Neked még nincs gyereked? Mert akkor nyilván könnyebben beszélsz, nem hoznak haza minden héten valamit. Az én nejem plusz még pedagógus is :)

(#54780) natë válasza Parci (#54769) üzenetére


natë
nagyúr

Érdekes ez a torok effekt. Gombócérzés és nyelek feszt. :F

(#54781) Drótszamár válasza Peterhappy (#54753) üzenetére


Drótszamár
őstag

Ismerősöm csütörtökön tünetes lett, hétvégén gyorsteszt pozitív lett neki. Háziorvosnál nem fogadták el, elküldték hétfőn pcr-re. Az is pozitív lett, és a karantén csak a pcr teszttől indult neki. Szal jól megszopatták +5 nap karanténnal...

Persze ez csak 1 eset, lehet máshol nem így megy.

[ Szerkesztve ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#54782) Parci válasza natë (#54780) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

cpc/chx hatóanyagú cukorka, oszt nagy alvás, nekem is ez jön mindjárt, csak előbb a gyereket kell elhajítani az ágyig

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54783) Parci válasza emvy (#54777) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem hangzik jól :(, de azért még ne temessünk. jobbulást!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54784) t72killer válasza kolopele (#54779) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A virológiai-bakteriológiai laborokat csak azért nem telepítik óvoda-iskola mellé, mert veszélyes lenne a dolgozóknak ;]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54785) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Van infótok erről az EESZT időpontfoglalásról, hogy milyen szurit adnak ott? Ha rámegyek egy adott oltópontra, csak annyit ír, hogy 3. emlékeztető, egy helyen van a cím mellé odaírva, hogy Moderna ill Pfizer. De mit adnak két oroszra 3.-nak? Budapest a lokáció.

[ Szerkesztve ]

(#54786) Ezekiell válasza ubyegon2 (#54785) üzenetére


Ezekiell
veterán

99% hogy Pfizert.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#54787) kolopele válasza Drótszamár (#54781) üzenetére


kolopele
nagyúr

A PCR teszt napjától indul a karantén, azaz hiába volt előtte gyorsteszttel is pozitív, nem az számít.

[ Szerkesztve ]

(#54788) kolopele válasza t72killer (#54784) üzenetére


kolopele
nagyúr

Veszélyesebb lenne a vírusnál is :DDD

(#54789) ubyegon2 válasza Ezekiell (#54786) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aham, értem. Lehet azon az egy helyen van csak Moderna is, azért írják oda külön. Ezek jók lesznek Sputnik-ra, akkor rácuppanok egyre. Köszi az infót! :R

(#54790) Peterhappy válasza Drótszamár (#54781) üzenetére


Peterhappy
őstag

+Kolopele: nagyon szepen koszonom az infot!

(#54791) Parci válasza ubyegon2 (#54789) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

futás, még omikron előtt illene bezsákolni.........

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54792) fatal` válasza ubyegon2 (#54785) üzenetére


fatal`
titán

Nincs már megadva, de többnyire, amit kérsz. Pfizer mindig van, a Moderna ritkább.

De van oltópont, ahol ki van írva az oltás típusa is.

(#54793) daneel_hu válasza kolopele (#54779) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem van kettő.
10 és 6 évesek.

(#54794) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Na, antivaxi haver küldte:
"Most már Rusvai is ki meri mondani az igazat, nem kell ide semmi oltogatás" stb

[link]

(#54795) Sped


Sped
aktív tag

(#54796) ubyegon2 válasza fatal` (#54792) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tényleg elég alulinformált vagyok utóbbi időben, vagyis inkább a 2. oltás után totál el is felejtettem így direktbe ezt a covidot, de azért a 3. már egy ideje tervbe van véve nyilván. Nem akarok nagyon lemaradni Kékes proc-tól, aki jövő héten mér a 7.-nél fog tartani szerintem. :D

(#54791) Parci

Sétálva is meglesz ez, kedd reggel áldozom be újra bőröm folytonosságát! :K

[ Szerkesztve ]

(#54797) Dare2Live válasza kolopele (#54779) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Gyerek elött lassan már azt hittem betegségek sincsenek. Aztán amikor első megszületett a sport elakadt, normális pihenés/alvás megszünt... aztán 1.5évesen elment bölcsibe és minden 2.héten hazahoz egy ebolát vagy mers vagy akármi dögrovást és minden hónapban beteg lettem. De úgy vérpisilésesen. A rota vagy f* tudja minél wcn ülve miközben sugárban hánytam alul is spricelt a seggem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#54798) Rolly


Rolly
veterán

Próbáltam itt a topikban keresni, de konkrét választ nem találtam. Milyen covid gyors nyáltesztet érdemes venni ami omikron ellen is pontos? Pcrre nem mennénk, de páromnak van pár tünete / nekem is és jó lenne tudni, hogy mi a helyzet:
- gyengeség mindkettőnknek
- szedelges / émelygés mindkettőnknek
- neki volt láza is kicsit
- hasmenés nála
- piros torok

(#54799) pjen válasza Chesterfield (#54794) üzenetére


pjen
félisten

Nem mondott semmi újat.

(#54800) Ezekiell válasza Dare2Live (#54797) üzenetére


Ezekiell
veterán

Áhh, a gyerekvállalás el nem mesélt része, a bölcsipestisek. Prémium cucc mind, én is imádom :K

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.